>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2009/2010?

Status
Zamknięty.
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Jak co roku zawirowań wokół ekstraklasy nie ma końca. Kto zagra w barażach, kto zostanie zdegradowany w skutek braku licencji, handlowania meczami etc. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko ruszy zgodnie z planem i będziemy mogli dyskutowac na tylko boiskowe aspekty ???? Odpowiedź na jedno nurtujące pytanie zawsze dzieli forumowiczów: Kto zostanie Mistrzem Polski?
Modów prosiłbym o przyklejenie ankiety, a resztą do dyskusji na ten temat. Pozdrawiam :]
Vader// Ankieta dodana. Można głosować nawet na Liverpool FC ;)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Każdy wierny kibic odpowie, że to jego drużyna będzie najlepsza ; ) Ale realnie patrząc to wydaje się, że powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu kiedy walka o tytuł trwała do samego końca i była bardzo wyrównana. Wisła, Lech, Legia, Polonia (Warszawa) -&gt; to na pewno są główni kandydaci do walki. Chociaż Wisła nie mając zastępców podstawowych zawodników może miec problemy z grą na wysokim poziomie przez cały sezon. Zresztą tyczy się to również Lecha.
Osobiście mam nadzieję, że tak jak w ubiegłym sezonie do walki o mistrza aktywnie włączy się GKS Bełchatów jak i Śląsk Wrocław. Jednak na ostateczny tryumf te ekipy będą musiały jeszcze poczekac ale walka o Ligę Europejską jest jak najbardziej realna dla obu drużyn.
 
P 0

pavlinho

Gość
Myślę że Zagłębie Lubin może namieszać, nie tyle w walce o mistrzostwo co o europejskie puchary ;)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Póki co to głosowanie to farsa. Głosy oddają osoby na tę drużynę, której kibicują. Wystarczy popatrzeć na to kto jak głosował a później iść do tematu &quot;komu kibicujesz&quot;...
Dlatego gratulacje dla wszystkich głosujących na &quot;inną drużynę&quot; ( jeszcze Liverpool wygra w ankiecie ???? ).
Poza tym nie wpisujcie tutaj spamu w stylu: &quot;Wisełka &gt; all&quot; lub &quot;Wisła Kraków i wszystko w tym temacie&quot;. Po to jest właśnie ankieta żeby tam oddać swój głos. A post w stylu: &quot;Wisła&quot;, &quot;Legia&quot; itp. to jaki mają cel???
Jak nie masz nic merytorycznego do napisania to oddaj głos i oddal się z tematu zamiast robić spam...
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Widac także że userzy na naszym forum mało poważnie traktują ankiete tak samo jak PZPN naszą lige. Przeciez to jest farsa że dalej nie wiemy kto i kiedy zainauguruje rozgrywki. Toż to ewenement na skale światową bodajże ????
Jak w czeskim filmie nikt nic nie wie.
To nie ma się co dziwic że potem głosy lecą na inny zespól (np Liverpool , ale ja miałem na mysli bardziej Manchester United oczywiscie ;))
A poważnie to kandydatów na mistrza widze tylko dwóch. Wisla i Lech. Reszta z ambicjami ale bez realnych szans. Zagłębie i Śląsk będa w czołówce i namieszają w niejednym meczu, ale na mistrza chyba za wcześnie.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Na początek małe sprostowanie. Vader: To jest normalne, że 90% głosujących na pierwszym miejscu stawia na sympatię przy wyborze danego klubu. Tak samo zrobiłbyś sam, gdyby ankieta była w dziale o lidze angielskiej ???? Odmienną sprawą jest to, żeby jeszcze potrafić uargumentować swoją decyzję.
Tak więc po raz kolejny sądzę, że to Lech zdobędzie mistrzostwo. Oczywiście, że jednym z czynników przy takim a nie innym głosie, wyborze ma moja &quot;przychylność&quot; do tego zespołu:]
Jednak przede wszystkim sądzę, że nowy trener mający inną wizję, filozofię gry niż Smuda - trochę inaczej poustawia zespół. Większość z nas wręcz fascynowała się tym Lechem, który eliminował Austrię Wiedeń, czy jak równy z równym walczył z Udinese czy Deportivo. Prawda jest jednak taka, że Smuda zachłysnął się tym sukcesem i postawił wszystko na jedną kartę - czyli wszystkie siły desygnował na Puchar UEFA. Skutki były takie, że klub odpadł a na walkę o majstra nie był sił, nie było w ogóle kim zaatakować (trzeba mieć przynajmniej 18-stu piłkarzy na równym poziomie, którzy w każdym czasie będą w stanie zastąpić kluczowych piłkarzy. Wisła takich miała). No i niestety sen się szybko skończył. III miejsce.
Teraz nowy sezon, nadzieje jednak te same. Trudno mówić o wzmocnieniach, gdyż prócz Kasprzika i Chrapka - właściwie innych nie było. Mikołajczak - to wciąż melodia przyszłości. Mam nadzieję, że uda się zakontraktować Zapotokę i Nakoulmę. Ważne jest także to, że drużynę opuścił tylko jeden piłkarz - Murawski. Reszta - trzon pozostał. Wiadomo, że Murawskiego ciężko jest zastąpić, ale sądzę że zmiana taktyki, ustawienia pozwoli na załatanie tej dziury w drugiej linii.
Myślę, że nadchodzący sezon będzie równie ciekawy co poprzedni. Wisła także może włączyć się, ale jakoś mnie nie przekonują po tym jak zagrali z Levadią i po tym jak działali na rynku transferowym.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
A poważnie to kandydatów na mistrza widze tylko dwóch. Wisla i Lech. Reszta z ambicjami ale bez realnych szans. Zagłębie i Śląsk będa w czołówce i namieszają w niejednym meczu, ale na mistrza chyba za wcześnie.
Według Ciebie Legia nie ma realnych szans na mistrzostwo ?

Chciałbym powstrzymać wasze zdumienie nad Zagłębiem, jest wiele drużyn które mają silniejsze kadry i większe doświadczenie.
 
crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
Tu uważam , że mistrza obroni Wisła Kraków, chyba , ze jeszcze będzie odpływ zawodników z tej ekipy,stary skład + Garguła powinno wystarczyć na resztę. Lech na własne życzenie zaprzepaścił szanse , sprzedaż Murasia odczują i to szybko a te marne 3 bańki nie zrekompensują im ubytku. Jedyna ekipa co może Wiśle podskoczyć to Legia, jednak kadrowo wygląda dużo gorzej niż Wisła, a kupno emeryta&quot; Miętowego&quot; doprawdy nie wiem po co , chyba tylko aby płeć piękna liczniej przychodziła na mecze stołecznych.Chociaż muszę przyznać , że bardzo przypadły mi do gustu metody treningowe Jana Urbana ( oprócz transferów Hiszpanów) i myślę , ze tu szansa Legii wykorzystać ten skład na 120 % i odpowiednio dobrać taktykę, może akurat się uda
Wisłą 60 % - Legia 40%,reszta daleko w tyle
Czarny koń to Śląsk Wrocław powinni utrzymać wysokie loty, conajmniej z poprzedniego sezonu
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Wisle bedzie ciezko zdobyc mistrzostwo gdy beda grac na wyjazdach jak w zeszlym sezonie, obecnie optymista nie jestem chyba ze faktycznie poprawia w/w element.....
to tak przy okazji dla tych co twierdza ze jestem stronniczy piszac analizy na temat Wisly i ich rywali bo trzeba sobie powiedziec jasno Wisla u siebie nie zagra ani razu chyba ze beda mogli grac na reymonta w rundzie rewanzowej po zbudowaniu jednej trybuny a nie jest to wykluczone
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Mięciel ma dopiero lub aż 34 lata, grał w lidze Niemieckiej i Greckiej, pomimo,że wiele nie grał to cały czas trenował z druzyną i utrzymywał formę fizyczną.
Wrócił do Legii nie dla pieniędzy, bo kluby Greckie czy Cypryjskie oferowały mu kilkaset tysięcy euro więcej, ale on zdecydował się zakończyć karierę w Legii dla kibiców i z sentymentu do tego klubu, w którym zaczynał poważną karierę z piłką.
Urban sprowadził go również, gdyż ma wielki charakter do piłki i doświadczenie którego brak młodym piłkarzom Legii.
Napewno przyczyni się w zdybyciu mistrzostwa przez Legie :!: :spokodfhgfh:
 
rubens17 0

rubens17

Użytkownik
Moim zdaniem Wisła nie zdobędzie mistrzostwa.Dlaczego? Zbyt mała ławka rezerwowych z zawodnikami na poziomie.A grając w sosnowcu trudno będzie wygrywać u siebie to nie jest stadion na Reymonta.O mistrzostwo bić się będą Legia i Lech które moim zdaniem dobrze przygotowały się do sezonu.Mają duże zaplecze i ogromny głód na majstra ????
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Moim zdaniem Wisła nie zdobędzie mistrzostwa.Dlaczego? Zbyt mała ławka rezerwowych z zawodnikami na poziomie.A grając w sosnowcu trudno będzie wygrywać u siebie to nie jest stadion na Reymonta.O mistrzostwo bić się będą Legia i Lech które moim zdaniem dobrze przygotowały się do sezonu.Mają duże zaplecze i ogromny głód na majstra ????
Wisla ma najlepsza lawke rezerwowych w Polsce co pokazal poprzedni sezon, nie jest to jeszcze taka kadra by moc walczyc w Europie (wypadlo 3 zawodnikow i na lawce z Levadia siedzieli glownie mlodzi zawodnicy) ale mimo wszystko jest to silniejsza lawka niz w Legii czy Lechu. Szeroka lawka potrzebna jest po to by przy kontuzji kilku kluczowych graczy gra sie nie posypala, z taka sytuacja mamy w Wisle do czynienia teraz (kontuzje Boguskiego, Garguly i Singlara) i jesli chcesz oceniac lawke Wisly w tej chwili nalezalo by to robic wlasnie przez pryzmat tych absencji.
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Legia i Lech. Nikogo więcej w walce o majstra nie widzę. O miejsca pucharowe powalczą Polonia Bełchatów Zagłębie... Lech zrobił ciekawe transfery. Kasprzik to bardzo dobry bramkarz co w Piaście pokazał dobitnie. Chrapek... przypuszczam że duża część tutaj nawet nie wie jak on wygląda więc opinie że to lipny transfer można włożyć między bajki. Dziś trochę go nerwy zjadły ale zagrał przyzwoicie. Kiepską obronę może poprawi Gancarczyk. Zobaczymy co z tym Zapotoką będzie ale do pomocy ktoś kreatywny będzie potrzebny. Murawskiego mi nie szkoda bo on ostatnio to bardziej przeszkadzał na boisku jak grał. Nie ten Muraś co z początku sezonu. Byłem przekonany że będzie wyprzedaż tymczasem tylko Mburgera sprzedali. Reszta nie słychać aby się buntowała. O Lewandowskim krążą ploty ale 7mln euro za takie drewno to tylko głupi by dał. Gole strzela ale technikę chłopak musi jeszcze podszlifować. Nowy trener uważam że nawet dobry. Jak narazie zespół wygląda na świeży. Boję się tylko że gdyby coś im nie szło to presja ich zje wszystkich.
W Legii natomiast ciekawa jest atmosfera. Właściwie nie ma presji na wynik. Dążenia są oczywista sprawa ale nikt tam bomby jako ultimatum nie daje. Jeżeli Urban na luzie stwierdza że Legia nie musi wygrywać a zarząd tylko kiwa głową lekko zaskoczony to chyba lepiej być nie może. Dlatego Legia gra skutecznie i chwilami nawet ładnie. Szałachowski dopóki będzie zdrowy to i wyniki będą. Gość ma chęć i zapał do gry. Roger wreszcie nie patrzy w chmury tylko próbuje grać. Mięciel mówiono że stary a jak narazie prezentuje się ciekawie... Wyznacznikiem ich formy i dyspozycji będzie dwumecz z Broendby. Po tych meczach będzie można ocenić wiele więcej.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
A jak dla mnie znowu będzie równo niemal do końca, a wygra znowu Wisła xD
Jeżeli oczywiście Cupiał nie wyprzeda drużyny teraz. Tylko moim zdaniem powinni skołować jeszcze jednego bramkostrzelnego napastnika. Bo Brożek nie wystarczy moim zdaniem, jest niezły, ale to co on czasem gra to masakra. Przydałby się mu pomocnik w napadzie, taki co zrobi miejsce, ściągnie obrońców, zgra piłkę głową, jak np Rengifo w Lechu czy Ujek w Bełchatowie. Poza tym to przydałoby się więcej z Jirsaka wykrzesać, albo zastosować koncepcję z 2 defensywnymi pomocnikami (bo takimi są Sobolewski i Diaz) i mocnymi skrzydłami. Pytanie tylko czy Małecki z Kirmem będą w stanie prowadzić grę i brać ciężar na siebie, ale powinni dać rade.
Poza tym Wiślacy puchary mają już z głowy dlatego nie będą (nie powinni) narzekać na zmęczenie czy coś. Lech i Legia moim zdaniem jeszcze trochę w Europie pograją, a wiadomo, że może się to przełożyć na straty punktowe w lidze. Co do Lecha to może i Golik jest w stanie w jakimś stopniu załatać dziurę po Murawskim, ale zanim na nowo zgrają się z innym rozgrywającym to moim zdaniem trochę czasu minie. Poza tym nie zdziwiłbym się jakby z Lecha zimą ktoś odszedł, np Rengifo.
Większe szanse dawałbym Legii. To już drużyna bardziej zgrana, doświadczona. Iwański zaczął grać już w zeszłym sezonie naprawdę nieźle, regularnie. Dużo będzie moim zdaniem zależeć od Rogera, bo wiadomo, że umiejętności ma nieprzeciętne (jak na polskie warunki) tylko pytanie czy nie będzie grał tak jak ostatnio. Nie wiem czy on zmęczony był, czy mu się nie chciało czy co. Jeżeli Szałachowski nie dozna znowu jakiejś kontuzji to też może być bardzo groźnym zawodnikiem, a swoje parę groszy może dołożyć Paluchowski. Także na Legię będzie trzeba uważać.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Wisła Kraków - nie dlatego że jestem kibicem, ale kadrowo wygląda to coraz lepiej. Największa strata to Baszczyński, ale ktoś w końcu uderzył w stół twardą ręką i zaczął się pozbywać bezproduktywnych zawodników, którzy tylko ciągli kasę z klubu - Niedzielan, Varga, Dawidowski, zamieniono już trochę leciwego Zieńczuka, który miał nie dawno życiowy sezon na młodszego - i co już zdążył pokazać efektywnego - Kirma, podobnie Baszcza na Alvareza (strata Baszcza jako kibica jednak boli). Transfer Jopa będzie chyba nie wypałem, ale nie zapominajmy, że wciąż nie grają Singlar, Garguła i Boguski - kiedy wrócą do zdrowia, to wzmocni się każda formacja. Dołóżmy do tego kilku młodych jak Mączyński czy Burliga, który już trochę się przetarł w Flocie. Póki co, pozostał kręgosłup zespołu - Głowacki, Marcelo, Sobolewski i Paweł Brożek więc jest ok. Jedyny zauważalny mankament... to bramkarz.

Lech Poznań - jeśli nie Wisła, to Lech. Nowy trener, zobaczymy jak to poukłada w przekroju całego sezonu. Strata Murawskiego będzie widoczna, o Štilicia może się w końcu upomnieć jakiś większy zachodni klub, podobnie jak o Lewandowskiego, który jest porównywalnym napastnikiem do Brożka, jednak on chyba nie będzie miał takich oporów przed wyjazdem. Po za tym wszyscy wiemy jakie Wisła robi telenowele przy sprzedaży swoich gwiazd - patrz Żurawski. Jeśli przyjdzie Seweryn Gancarczyk to linia obronna Lecha będzie piekielnie silna, powiem szczerze że miło popatrzeć, że komuś tam zależy by mieć silną drużynę.

Innej możliwości nie widzę. Kluczem do mistrzostwa będą wyjazdy na słabsze zespoły - Polonie Bytom, Piasta, Odrę, Ruch. O puchary powinny walczyć Śląsk, Zagłębie i Legia. Tak widzę ligę w tym sezonie. Na pewno będzie ona ładniejsza od poprzedniego sezonu, bo wchodzą zespoły z ładnymi stadionami... jak będzie z grą, zobaczymy. Z kwestii stadionów zaczyna wiać Europą (Kielce, Lubin, za niedługo Kraków, Poznań, Warszawa, Piast też ma coś w planach budować, Lechia i Śląsk jeśli wydzierżawią stadion bo nie do końca wiem jak to ma tam wyglądać czy to będą tylko stadiony na repre ale wydaje mi się, że jeśli klub będzie chciał wynająć stadion to miastu dodatkowa kasa się przyda więc urzędasy chyba nie będą robić problemów).
 
rubens17 0

rubens17

Użytkownik
Innej możliwości nie widzę. Kluczem do mistrzostwa będą wyjazdy na słabsze zespoły - Polonie Bytom, Piasta, Odrę, Ruch. O puchary powinny walczyć Śląsk, Zagłębie i Legia. Tak widzę ligę w tym sezonie. Na pewno będzie ona ładniejsza od poprzedniego sezonu, bo wchodzą zespoły z ładnymi stadionami... jak będzie z grą, zobaczymy. Z kwestii stadionów zaczyna wiać Europą (Kielce, Lubin, za niedługo Kraków, Poznań, Warszawa, Piast też ma coś w planach budować, Lechia i Śląsk jeśli wydzierżawią stadion bo nie do końca wiem jak to ma tam wyglądać czy to będą tylko stadiony na repre ale wydaje mi się, że jeśli klub będzie chciał wynająć stadion to miastu dodatkowa kasa się przyda więc urzędasy chyba nie będą robić problemów).
Z tymi stadionami wiąże największe nadzieje i zbawienie dla polskiej piłki, może przy większej publiczności zaczną grać:-D.No i kasa z biletów będzie.Moim skromnym zdaniem po euro 2012 polska piłka zacznie się odbijać od dna, po ponad 15 letnim spadku poziomu.Nowe stadiony w Gdańsku i we Wrocławiu są budowane na Euro i dla Lechii i Śląska, kibice uważają je za swoje zresztą ktoś to musi używać i utrzymywać.Tylko Narodowy w Warszawie będzie wyłącznie dla reprezentacji.

Wisla ma najlepsza lawke rezerwowych w Polsce co pokazal poprzedni sezon, nie jest to jeszcze taka kadra by moc walczyc w Europie (wypadlo 3 zawodnikow i na lawce z Levadia siedzieli glownie mlodzi zawodnicy) ale mimo wszystko jest to silniejsza lawka niz w Legii czy Lechu. Szeroka lawka potrzebna jest po to by przy kontuzji kilku kluczowych graczy gra sie nie posypala, z taka sytuacja mamy w Wisle do czynienia teraz (kontuzje Boguskiego, Garguly i Singlara) i jesli chcesz oceniac lawke Wisly w tej chwili nalezalo by to robic wlasnie przez pryzmat tych absencji.
W sumie patrzyłem na ławkę z Estonii i reprezentowała się ona fatalnie.Z tego co wiem tych 3 panów nie wróci szybko więc początek sezonu Wisła pogra bez nich.Ale i tak powinna sobie poradzić bez nich.No i teraz ten nowy obrońca Alverez powinien być dobrym wzmocnieniem.Terazrzeczywiście inaczej się to przedstawia.
 
zeus99 0

zeus99

Użytkownik
Jestem Kibicem Śląska Wrocław chcę oczywiście żeby moja drużyna wygrywała każdy mecz,ale nie rozumiem stawiania ich w roli czarnego konia,Dlaczego? dlatego że gdy byliśmy beniaminkiem mieliśmy grupę anonimowych zawodników(no może oprócz Mili)i zaskakiwaliśmy,teraz Śląsk niczym już moimz zdaniem nie zaskoczy ponieważ nie ma poważnych wzmocnień.Jedynie co to Bramkarz który i tak nie wiadomo czy jest lepszy od Kaczmarka i Obrońca natomiast pan Tarasiewicz nie sprowadził żadnego dobrego ofensywnego pomocnikia lub dobrego napastnika,Zostaliśmy z Gancarczykami którzy oprócz bardzo dużej szybkości i nawet dobrego strzału są już bardzo dobrze rozpracowani przez rywali ponieważ bracia G nie dysponują dobrą techniką i nawet kiedy potrafią przebiec pół boiska to próbują się kiwać i wychodzi z tego klapa, na dodatek kontuzje złapali Mila i Fojut ,z tym ten pierwszy powróci do składu na początku rozgrywek to z tym drugim nie wiadomo.Natomiast z napastników mamy Bilińskiego-Najlepszego gracza Młodej Ekstraklasy ,niewątpliwie talent ale jeszcze zagadka i nie wiadomo jak sobie poradzi ,Sotirovica który jest graczem moim zdaniem dobrym ale niestety bardzo często łapie kontuzje co również przekłada się na formę,Szewczuk mimo że trafił kilka razy dla mnie jest graczem słabym ale może to tylko mi się tak wydaje.Podsumowując taka Polityka Śląska sprawi że nie będziemy moim zdaniem zdolni do Walki o nic więcej niż rok temu czyli miejsca 5-8
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
O mistrza w tym roku będzie niestety duużo trudniej, lecz oczywiście typuje, że będzie to WISŁA KRAKÓW. Mecze w Sosnowcu mogą okazać się decydujące i bilans nie będzie już tak kolorowy jak na R22, co może mieć niestety olbrzymie znaczenie. Forma Wiślaków wydaje mi się, że będzie podobna jak na wiosnę, gdzie początkowo są problemy (na wiosne remis z Polonią Bytom, teraz Levadia), a końcowe momenty wszyscy dobrze znaliśmy. W tym roku WISŁA nie posiada zbyt mocnej ławki, są młodsi zawodnicy co mnie cieszy bo może w końcu będą mieli szansę się wybić i znajdzie kolejny piłkarz z wielkimi aspiracjami. Kolejną piętą achillesową jest nieskuteczność. Jeżeli będzie taka jak w meczu z Levadią, Piotrek nadal będzie marnował sytuacje to może być ciężko o puchary nawet. Mimo wszystko wierze, że uda się zdobyć po raz kolejny mistrza.
Jeżeli nie WISŁA to wydaje mi się, że Legia, która często w roku którym rozgrywane są MŚ zdobywa MP ;). Jak na razie potwierdzają dobrą formę, pozyskali Mięciela, który strzelał dla Bochum, także &quot;powrót regeneracyjny&quot; to nie jest i zapewne od razu zacznie strzelać. Poza tym jest to chyba ostatnia szansa dla trenera Urbana, któremu wciąż brakuje mistrza z Legią oraz ogólnie głód mistrzowski, który na Ł3 dawno już nie był.
Wielkie szanse oczywiście ma Lech, ale nie wiadomo jak to będzie z trenerem Zielińskim, gdzie wydaje mi się, że całego sezonu nie przetrwa w zespole pyr. Wzmocnili ławkę, czyli wyciągneli wnioski z poprzedniego sezonu, transfery również trafne się wydają, gdzie Kasprzik już to potwierdził ostatnim meczem w SP, reszta młodych graczy również wygląda obiecująco. Lech wygląda jakby najbardziej klarowniej ku MP, najmniej &quot; - &quot; posiadają, lecz jak to sport czegoś znowu pewnie braknie, może znowu 1 runda udana, najlepsi gracze odejdą w zimie zwłaszcza że są młodzi i będą szukali dalszych przygód na zachodzie.
 
kamillo_1992 0

kamillo_1992

Użytkownik
Jestem Kibicem Górnika Łęcznej ???? Co do ekstraklasy to mam nadzieję, że Legia lub Lech Poznań wygraja naszą Polską ligę. Moim zdaniem Wisła Kraków niema w tym roku szans na mistrzostwo, grają w Sosnowcu więc każdy mecz jest na wyjeździe co jest wielkim utrudnieniem dla zawodników
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
No i zaczynamy !
Po prawie siedemdziesięciu dniach przerwy rusza Nasza ukochana polska liga piłkarska !
Wisła Kraków.
Drugi raz z rzędu, mistrza broni Wisła Kraków.
Piłkarze spod Wawelu skompromitowali się w potyczce o LM przeciwko Levadii Tallin, odpadając już w 1 rundzie. Tak więc nie pozostaje im nic innego, jak skupienie się wyłącznie na lidze i walce o obronę tytułu.
W składzie krakowian doszło do kilku, bardzo znaczących zmian.
Przede wszystkim z Wisłą pożegnał się Marcin Baszczyński. Piłkarz, który przez wiele lat był podstawowym zawodnikiem zespołu, trzonem drużyny, kapitanem. Jest to niewątpliwie wielka strata, zważywszy na częste problemy Wisły w defensywie. Transfer Jopa, do zespołu Białej gwiazdy ... było bardziej zagraniem taktycznym. Potrzebowała Wisła obrońcy na mecze właśnie z Levadią. Transfer tego zawodnika nie można rozpatrywać w kategorii wzmocnień. Pokazał to w meczu z Levadią, kiedy to przez m.in jego błąd Wisła straciła bramkę. Z reszta ten zawodnik grał piach od dłuższego czasu. NIe wątpiliwe, Jop zasiązie na ławce rezerwowych.
Wisłą znalazła jednak sposób na załatanie dziury w obronie. Pozyskała (wypożyczyła na rok) zawodnika Regginy - Pablo Alvareza. Czy transfer okaże się udany ? Dowiemy się po kilku kolejkach w lidze ...
Strata Zieńczuka ... Chłopak był już &quot;stary&quot;, forma upadała ... Wisła ściągneła na jego miejsce Andreasa Kirma, ze Słowacji.
Będzie to niewątpliwie baaardzo duże wzmocnienie. Piłkarz posiada bardzo dorbe warunki, potrafi dryblować, gra dobrze obiema nogami i ma uderzenie. Już w meczu z Levadia pokazał, że jest w stanie dużo dać Wiśle.
Także bardzo fajny transfer Wisły - oby procentował.
Poza tym w Wiśle nic nowego, Skorża został na stanowisku ...
Wg mnie Wisłą po raz 3 z rzędu sięgnie po koronę mistrza Polski.
Fajna ekipka, zgrana ... Odpadli z LM w 1 rundzie, tak więc niezdobycie mistrza ... niczym gilotyna !
Aha, no i w Wisełce jest Garguła.
nie będę się rozpisywał dalej ... Mówię, Wisła ma chyba najmocniejszy zespół w lidze, za nim od razu Lech. Między tymi druzynami stoczy się walka o mistrza, ale to Wisła wyjdzie obronna ręka.
Lech Poznań ...
Poza wielką stratą, jaką jest odejśćie Murawskiego do Rubin Kazań, nic ciekawego.
Szkoleniowcem został Zieliński, przyszli m.in Kasprzik, Chrapek i Mikołajczak.
Są to jednak zawodnicy rezerwowi, którzy prawdopodobnie będą robić za dżokerów. (oprócz Kasprzika). Peszki czy Lewandowskiego to Ci dwaj na końcu, raczej nie wygryzą.
Lech ekipa zgrana, potrafiąca grać fajną piłkę, bardzo ofensywną, ale z tego są znani od dawna.
Rok temu baardzo dorbze zaprezentowali się w europejskich pucharach. Wygląda na to, że i w tym roku mogą wojować na arenie międzynarodowej.
Wczoraj w niesamowitych rozmiarach ograli norweski FredrikStad - AŻ 6-1.
Są już w kolejnej rundzie (tka to nazwijmy :p) i wydaje mi się, że jak utrzymaja taka forme strzelecka, awans do fazy pucharowej nie bedzie problemem.
Pojawi się wtedy jednak inny problem. Puchary = spadek formy w lidze.
Czyli bedzie to powtorka z sezonu 2008/2009. Lech walczyl i o mistrza i awans do dalszych rozgrywek w pucharach. Odbilo sie to jednak na formie ligowej i Lech nie potrafil utrzymac pkt przewagi nad Wisla czy Legia, baa jeszcze Wisła sobie wyrobila kilka pkyt przewagi.
Kazdy chyba widzi powiazanie i problemy z tym zwiazane, wiec nie tlumacze.
Mysle, ze transfery Chrapka czy Mikolajczaka to dobre posuniecie.
Ławka bedzie mocnniejsza, wieksze pole manerwu ...
ale tka jak mówie, stocza walke o mistrza z Wisla.
Puchary jednak dadza im sie we znaki i podobnie jak w sezonie wstecz - straca szanse na mistrza.

Legia Warszawa ...

W Legii dużych zmian nie było.
NIewątpliwie extra posunięciem jest sciagniecie MArcina Mieciela.
Pilkarza przedstawiac nie trzeba.
Legia miala problem z napastnikami, bo byl tylko &quot;Tenksiu&quot;. Mysle, ze ten transfer po czesci rozwiaze ten problem, dodatkowo da druzynie wiele dobrego.
Pilkarz doswiadczony, wniesie sporo nowego do zespolu.
Jest jeszcze młody Paluchowski, ktory pokazal juz ze potrafi grac.
W pomocy wiele dobrych mord.
Iwanski, Giza, Roger ... trzon druzyny, do tego mlodzi: Rybus czy Borysiuk.
Dodatkowo prezentujacy niezla forme w poprzednim sezonie - Smolinski.
Dorzucimy Jarząbka i Rudego ...
Jan Urban musi miec niezły zawrót głowy. Takiej szerokiej kadry pomocnikow to nikt nie ma. Wszyscy prezentuja dobry poziom, takze trener bediz emial pewnie nie jedne bol głowy, kogo wystawic.
Czy nie za duzo ich ? jest jeszcze Ostrowski ... coż, zobacyzmy kto jak sie bedzie prezentowal. Na pewno bedzie duza rotacja w skladzie.
Problemem Legii jest jednak defensywa.
Choto to juz nie ten sam zawodnik co chocby 2 lata temu.
Dobrze gra Astiz ...
Poza nim nie widze jakiegos gracza, ktory cos by prezentowal przez jakis dluzszy okres.
Rzeźniczka ma wzloty i upadki, Szala też stara dupa już.
Gra Kumbeva to piach (wg mnie) a Komor siedzi na lawie ;|
Chocby wczorajsze spotkanie z Brondby pokazlo jak slaba jest defensywa Legii.
Gospodarze mieli mase sytuacji, bez problemu wchodzili w pole karne zawodnikow z Konwiktorskiej. Gdyby nie &quot;mecz zycia&quot; Muchy - roznie by to bylo.
Kibice ... a bardziej relacji kibicow z zarzadem. To na pewno ne bedzie pomagalo pilkarzom.
Mysle, ze Legia rowniez powalczy o mistrza.
Wydaje mi sie, ze moga nawet przegonic Lecha ... tzn zakladam tez taki scenariusz. Albo beda na 3. pozycji, albo beda prezentowac sie nieźle i do konca beda walczyc o tytuł.

taka refleksja ...
Uwazam, ze w tym sezonie tylko te ekipy beda walczyc o tytul mistrza Polski.
NIestety Polska liga to piach ...
tak wiec Wisła na mistrza ;)


pozd(R)awiam :spokodfhgfh:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom