>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kryptowaluty - Bitcoin, Ethereum, Lisk itd. - Temat ogólny

seanprice 500

seanprice

Użytkownik
6) Rozliczenie podatku. Każda transakcja krypto->PLN oraz PLN->krypto rodzi obowiązek podatkowy. To oznacza, że wystarczy zakupić kryptowalutę za złotówkę, i już masz obowiązek w następnym roku (do 30 kwietnia) złożyć zeznanie podatkowe.
Przede wszystkim, olbrzymie podziękowania za ten wpis.
Od dłuższego czasu działam na mInwestorze. Czas pójść "za modą" i sprawdzić organoleptycznie jak wygląda obrót krypto. W przypadku mbankowskiego maklera, PIT otrzymuję od nich co roku. Jak to wygląda na bitbay'u?
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Przede wszystkim, olbrzymie podziękowania za ten wpis.
Od dłuższego czasu działam na mInwestorze. Czas pójść "za modą" i sprawdzić organoleptycznie jak wygląda obrót krypto. W przypadku mbankowskiego maklera, PIT otrzymuję od nich co roku. Jak to wygląda na bitbay'u?
Nie ma problemu. Zauważyłem, że dość ubogie są na tym forum informacje dot. kryptowalut, a myślę że - czy chcemy tego czy nie - ich silna adopcja na świecie jest kwestią kilku lat.

Osobiście nie kojarzę by Bitbay udostępniał PIT. Natomiast bez problemu możesz zajrzeć do historii transakcji i po prostu - tak jak ja to robię - podjąć się żmudnej czynności wklepywania ich do Excela 🙂
 
ID_PLAYER_01 1,1K

ID_PLAYER_01

Użytkownik
Witam
Ktoś z forumowiczów interesuje się krypto?
Ja oprócz moich początków w bukmacherce gram na futures na binance :)

Ktoś ma swoje doświadczenia? Dźwignia czy tylko hodl?
 
Otrzymane punkty reputacji: +519
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Prawda że od dłuższego czasu kryptowaluty dostają mocno po tyłku?
Prawda :)

https://e-kursy-walut.pl/

Bitcoin teraz przełamał jakieś wsparcie poniżej 22tyś $, po prawej stronie masz artykuły a na wykresach widać jak to się zmienia w czasie i trend boczny wskazujący na spadek w długim okresie czasu. Nie jestem ekonomistą i nie znam sie na giełdzie ;) ale osobiście to jak mam wybór to gram u bukmachera za USDT, wole stabilizacje na poziomie $ niż ryzyko, że w ciągu dnia stracę kilka lub kilkanaście % :)
 
K 824

KingBet

Użytkownik
Jesteśmy od ponad 6 miesięcy w dlugoterminowej bessie. Przyszly rok będzie najcięższy co nie oznacza ze gielda nie odbije. Moim zdaniem jest to czas na akumulacje. Osobiście raz na trzy tygodnie dokupuje kolejne partie btc i eth.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jesteśmy od ponad 6 miesięcy w dlugoterminowej bessie. Przyszly rok będzie najcięższy co nie oznacza ze gielda nie odbije. Moim zdaniem jest to czas na akumulacje. Osobiście raz na trzy tygodnie dokupuje kolejne partie btc i eth.
Moim zdaniem wciąż są bardzo realne szanse na to, że w okolicach przyszłego halvingu Bitcoina, lub na kilka miesięcy po nim, wartość tej waluty wzrośnie do 150-200 tys. USD. Teraz jest wybitnie dobry czas na akumulację, nawet mimo tego że istnieje realne zagrożenie że cena wkrótce dojdzie krótkoterminowo do 10 tys. USD
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
M 327

Margaretka777

Użytkownik
A jak się zapatrujecie na ETH ? Mam go od 27 listopada, kupiłam za niewielkie pieniądze, bo dosłownie za 1500zł.... tak na próbę. Raz zeszło do 1300, potem 1546 był, teraz mam znowu 1488
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
A jak się zapatrujecie na ETH ? Mam go od 27 listopada, kupiłam za niewielkie pieniądze, bo dosłownie za 1500zł.... tak na próbę. Raz zeszło do 1300, potem 1546 był, teraz mam znowu 1488
Między ETH a BTC jest duża korelacja, więc myślę, że będzie bardzo podobnie. Półtora roku do dwóch lat i będą walczyć o nowe historyczne maksima. Tak obstawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
M 164

Marecki26

Użytkownik
Półtora roku do dwóch lat i będą walczyć o nowe historyczne maksima. Tak obstawiam.
Raczej nie ma szans, aby w tak krótkim okresie grube ryby były w stanie przeprowadzić tego typu spekulacje. Elon oraz inni wyprzedali sie na sporych stratach, aby ratowac finanse swoich firm, a więc mało prawdopodobne jest, aby w krótkim czasie zgromadzili finanse na inwestyje w BTC. Moim zdaniem na nową bańkę trzeba będzie poczekać min. 4 - 5 lat. BTC spadnie do 10K - 12K.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Raczej nie ma szans, aby w tak krótkim okresie grube ryby były w stanie przeprowadzić tego typu spekulacje. Elon oraz inni wyprzedali sie na sporych stratach, aby ratowac finanse swoich firm, a więc mało prawdopodobne jest, aby w krótkim czasie zgromadzili finanse na inwestyje w BTC. Moim zdaniem na nową bańkę trzeba będzie poczekać min. 4 - 5 lat. BTC spadnie do 10K - 12K.
Nie neguję takiej analizy, zasadniczo nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Dziwne czasy nadchodzą, więc wcale nie zdziwię się, gdyby okazało się, że masz rację. Ja opierałem się na 4-letnich cyklach BTC, ale nie upieram się, że to słuszna koncepcja. Tak czy inaczej wolałbym, żeby szczyt hossy przypadł na przełom 2024 i 2025 roku, a nie 2028 🙂
 
M 164

Marecki26

Użytkownik
Trochę w tym BTC siedzę i moim zdaniem obecnie nie ma korzystnej "atmosfery". BTC przez tzw. ulice mimo peknięcia bańki uważany jest jako dobrą inwestycja, która z czasem się zwróci, a takie postrzeganie nie wróży nic dobrego. Nie ma cudów, to "grubasy" muszą zarobić kosztem ulicy, a nie na odwrót, a jeżeli ulica obładowała się po pachy i czeka na realizację zysków tzn. że zysków nie będzie. Ulica musi stracić nadzieję, stwierdzić że to już koniec i się wyprzedać. Wtedy będzie pompowana nowa bańka, ale nie stanie to się zbyt szybko.
W BTC zainwestowałem najwięcej, ale inwestuje w 30 innych coinów z nadzieją, że któryś z nich da zarobić 1000%+. Raz udało mi się trawić wzrost 1500%, to może jeszcze raz się uda, a takie wzrosty będą na pewno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
M 327

Margaretka777

Użytkownik
Trochę w tym BTC siedzę i moim zdaniem obecnie nie ma korzystnej "atmosfery". BTC przez tzw. ulice mimo peknięcia bańki uważany jest jako dobrą inwestycja, która z czasem się zwróci, a takie postrzeganie nie wróży nic dobrego. Nie ma cudów, to "grubasy" muszą zarobić kosztem ulicy, a nie na odwrót, a jeżeli ulica obładowała się po pachy i czeka na realizację zysków tzn. że zysków nie będzie. Ulica musi stracić nadzieję, stwierdzić że to już koniec i się wyprzedać. Wtedy będzie pompowana nowa bańka, ale nie stanie to się zbyt szybko.
W BTC zainwestowałem najwięcej, ale inwestuje w 30 innych coinów z nadzieją, że któryś z nich da zarobić 1000%+. Raz udało mi się trawić wzrost 1500%, to może jeszcze raz się uda, a takie wzrosty będą na pewno.
Może masz rację, czas pokaże.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
To na przyszłość...niedaleką przyszłość...

REGULAMIN TRANSFERU AKTYWÓW KRYPTO
W czerwcu 2022 r. UE ogłosiła swoje przełomowe ramy dotyczące rynków aktywów kryptograficznych (MiCA), które wejdą w życie w 2024 r. Zestaw przepisów kryptograficznych dotyczących niezabezpieczonych aktywów kryptograficznych i monet stabilnych, MiCA nakłada następujące wymogi zgodności na dostawców usług kryptowalutowych :

W ramach MiCA emitenci stablecoinów będą musieli utrzymywać wystarczającą płynną rezerwę, aby zapewnić umorzenie w przypadku masowego wycofania.
MiCA będzie wymagać od dostawców usług kryptograficznych uzyskania zezwolenia od organu krajowego w celu prowadzenia działalności w UE.
MiCA wprowadzi publiczny rejestr dostawców usług związanych z aktywami kryptograficznymi, którzy nie są zgodni z nowymi przepisami. Rejestr będzie nadzorowany przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA).
MiCA wejdzie w życie w 2024 r. wraz z rozporządzeniem w sprawie transferu funduszy (TFR), oddzielnym zestawem wymagań dotyczących zgodności, które dotyczą ryzyka anonimowości związanego z transakcjami kryptowalutowymi. TFR wprowadzi następujące środki i kontrole:

Giełdy kryptowalut muszą uzyskać dane osobowe wszystkich stron zaangażowanych w transfer lub transakcję aktywów kryptograficznych. Wymóg ten dotyczy również niehostowanych portfeli kryptograficznych, gdy wartość transakcji przekracza 1000 EUR.
Dostawcy usług kryptograficznych muszą sprawdzać beneficjentów transakcji pod kątem list sankcyjnych.
Dostawcy usług kryptograficznych muszą przekazywać władzom dane osobowe klientów na żądanie.
Firmy unijne powinny rozpocząć przygotowania do wprowadzenia TFR i MiCA, które są ze sobą powiązane prawnie i które mają na celu dalszą harmonizację przepisów AML/CFT w całej UE.

 
Do góry Bottom