>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Korupcja w polskiej piłce

sieku 31

sieku

Użytkownik
Mnie najbardziej śmieszyć będzie ewentualna abolicja. Rozumiem że drgradacja 80% pierwszej ligii jest śmieszna ale dyskusja nad abolicją jest jeszcze zabawniejsza... albo przykra. Bo wtedy dopiero się zacznie awantura o ustawki i przywileje jak część zespołów została już zdegradowana a reszta może grać dalej... Już zresztą dziwią decyzje odnośnie Zagłębia L. [sic!]
 
cerber 2

cerber

Użytkownik
Michał Listkiewicz, prezes PZPN, przyznał, że zlekceważył korupcję, posypał głowę popiołem, obiecał działania przeciw piłkarskim aferzystom i zadeklarował, że już wkrótce ustąpi ze stanowiska. Hitem ma być wprowadzenie przez prokuratora do PZPN - napisał &quot;Super Express&quot;.
Michał Listkiewicz stanowczo podkreślił, że nigdy nikogo nie korumpował i nie był korumpowany, ale przyznał, że zjawisko korupcji jest większe, niż mu się wydawało. - A to moje idiotyczne stwierdzenie, że trafiła nam się jedna &quot;czarna owca&quot;, będzie się za mną ciągnęło do końca życia... - powiedział.
- Na niedzielnym zjeździe antykorupcyjnym zgłoszę projekt walki z oszustami. Najważniejszy punkt to wprowadzenie do PZPN piłkarskiego prokuratora. Ta osoba dostanie swoich ludzi, budżet, będzie jeździć po Polsce, oglądać mecze i jeśli coś jej podpadnie, to od razu będzie mogła wszcząć postępowanie. Tę ideę podsunął mi Reiner Koch, sędzia Sądu Najwyższego, który został takim prokuratorem przy niemieckiej federacji piłkarskiej - zdradził plany Listkiewicz.- O abolicji nie może być mowy. Jeśli klub był winien, musi zostać ukarany. Ale w pewnym momencie trzeba będzie skończyć z karaniem degradacją, bo zespołów do gry w ekstraklasie nam zabraknie. Mecenas Kryszczuk właśnie mnie poinformował, że dostał pismo z wrocławskiej prokuratury, że wkrótce kolejne kluby - także dotychczas niewymieniane w tym kontekście - mogą mieć kłopoty. Dlatego trzeba będzie zamienić degradację na kary finansowe i ujemne punkty - argumentował prezes PZPN.
Interia.pl



Ustąpi ze stanowiska... ciekawe
 
Isis 0

Isis

Użytkownik
Korupcję w najlepszym wypadku można ograniczyć, ale nie wyeliminować. Czasami wydaje mi się, że jest starsza niż sama ludzkość.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Członek zarządu PZPN zatrzymany przez CBA! Próbował polecieć do Kataru
Jak informuje RMF FM Jakub Tabisz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Członek zarządu PZPN i wiceprezes Cracovii próbował wylecieć na mundial w Katarze. Portal sportowefakty.wp.pl dodaje, że zatrzymano również Macieja Sawickiego byłego sekretarza PZPN.


"Jakub Tabisz wiceprezes Cracovii , członek zarządu PZPN zatrzymany przez CBA na polecenie prokuratury" — poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM Marek Balawajder. Nie ujawniono powodów zatrzymania.


Jakub Tabisz w 2021 r. został wybrany do Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej jako Członek Zarządu z ramienia klubów Ekstraklasy. Jego kadencja upływa w 2025 r.

Maciej Sawicki to były sekretarz generalny PZPN w latach 2012-2021.


edit: pewnie chodzi o korupcje podczas podpisywania jakiś umów. PZPN ma duży budżet i za Bońka podpisywał jakieś durne kontrakty na lewe książeczki i inne pierdoły...
 
Do góry Bottom