>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Korupcja w polskiej piłce

cerber 2

cerber

Użytkownik
Zagłębie Lubin zostało zdegradowane o jedną klasę i ukarane 100 tys zł kary - postanowił Wydział Dyscypliny PZPN. Oprócz tego mistrz Polski zacznie następne rozgrywki z 10 ujemnymi punktami.



- Panowie z Wydziału Dyscypliny wzięli dziś nóż sprężynowy, weszli do ciemnego zaułka i zadźgali Zagłębie - tak wyrok degradujący mistrza Polski skomentował prezes klubu z Lubina Robert Pietryszyn
Czwartkowe posiedzenie WD PZPN przebiegło w bardzo gorącej atmosferze, ale paradoksalnie bez niespodzianek. Zagłębie Lubin zostało zdegradowane, a w odwecie władze klubu zapowiedziały śmiertelną wojnę ze związkiem. Jeszcze przed wyrokiem prezes Pietryszyn próbował przekonywac, że po pierwsze WD nie może mieć żadnych dokumentów z prokuratury, ponieważ śledztwo jest tajne i prokuratura nie ma prawa ich nikomu przekazywać. Twierdził też, że to co WD pokazuje przedstawicielom klubu na kilku ostatnich posiedzeniach to zwykłe świstki papieru, bez pieczątek, możliwe do &quot;napisania na kolanie&quot;. Ostatnim elementem wczorajszego ataku Zagłębia, jeszcze przed wyrokiem, było złożenie wniosku o wyłączenie z orzekania przewodniczącego Wydziału Dyscypliny Michała Tomczaka. WD natychmiast odrzucił wszystkie wnioski Zagłębia, a jeśli chodzi o ewentualne stanowisko zarządu, to jak dowiedzieliśmy się od działaczy PZPN Zagłębie nie ma żadnych szans.
WD nie przejął się tym, że Zagłębie wymachuje szabelką i zdegradował klub. Następny sezon mistrz Polski zacznie w drugiej lidze (jeżeli utrzyma się w OE) z 10 ujemnymi punktami na koncie i biedniejsze o 100 tys. zł grzywny. - Czujemy rozczarowanie. Wydawało nam się, że jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia z klubem, który nigdy wcześniej nie kwestionował dokumentów. Tydzień temu prezes Pietryszyn obiecał, że zwróci się do właściciela klubu (KGHM) o zgodę na dobrowolne poddanie się karze. Dlatego tydzień temu nie wydaliśmy wyroku. Dla nas było jasne, że porozumienie powinno polegać na zaakceptowaniu przez Zagłębie degradacji - wyjaśniał Tomczak. Według materiałów zgromadzonych przez prokuraturę we Wrocławiu w sezonie 2003/04 Zagłębie ustawiło dziewięć meczów i awansowało do ekstraklasy.
Na koniec konferencji WD jego szef Robert Zawłocki ujawnił, że w ostatnim tygodniu członkowie WD dostali mnóstwo gróźb od kibiców Widzewa, co jego zdaniem jest skutkiem działalności Zbigniewa Bońka (krytykuje decyzje o zdegradowaniu Widzewa). - To się może skończyć tragedią - przestrzegł Zawłocki. Szefowie WD zapowiedzieli też, że do końca sezonu, czyli do czasu, kiedy zapewne zacznie obowiązywać uchwała abolicyjna, będą chcieli ukarać wszystkie kluby zamieszane w aferę korupcyjną.
A później rozegrała się pierwsza bitwa między WD PZPN a Zagłębiem, ponieważ wbrew słowom Tomczaka, który w imieniu prezesa PZPN Michała Listkiewicza zabronił klubowi organizowania konferencji w siedzibie związku, w tej samej sali spotkał się z dziennikarzami prezes lubinian. - Niech nas za to zdegradują o jeszcze jedną klasę - ironizowali przedstawiciele Zagłębia. A Pietryszyn grzmiał: - Będziemy się odwoływać gdzie to tylko możliwe. To jest tendencyjna decyzja podjęta na podstawie domysłów, a nie dowodów. To jest żałosne!
Zagłębie ma prawo odwołać się do Trybunału Piłkarskiego przy PZPN, który rozpatrując odwołania wcześniej ukaranych klubów zmniejszał tylko w niewielkim stopniu grzywny i liczbę ujemnych punktów, nigdy nie łagodząc kar degradacji. Wręcz przeciwnie - w przypadku Górnika Polkowice powiększył ją o jedną klasę. Później zostaje Trybunał Arbitrażowy przy PKOl. Pietryszyn nie chciał powiedzieć, czy będą odwoływać się również do sądów cywilnych, co musiałoby się skończyć wykluczeniem ze struktur PZPN.
Zagłębie Lubin jest ósmym klubem ukaranym za udział w aferze korupcyjnej, w tym siódmym karnie zdegradowanym. Pięć (Arka, Górnik Łęczna, Widzew, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin) wyleciało z pierwszej ligi, dwa (Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec) z drugiej. Jedynie drugoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała dostało minus 6 pkt. i 50 tys. zł.

źródło: http://www.sport.pl



Co na to kibice Zagłębia :?:
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Osobiście jestem rozczarowany... myslałem, że skończy się na ujemnych punktach, ale w sumie jak już karać to wszystkich tak samo... skoro zdegradowano Widzew to i Zagłębie też. Ale... ta degradacja pociągnęła sznurek pewnego mechanizmu, a mianowicie zdymisjonowano radę nadzorczą i bodajże jutro lub też w najbliższych dniach prezesa Roberta Pietryszyna, którego ma zastąpić ktoś powiązany dotąd z Platformą Obywatelską.... tego własnie w Zagłębiu nie lubie... zmiana władzy politycznej = zmiana władzy w klubie. Swoją drogą myslalem, ze zostawią prezesa roku - Pietryszyna na stanowisku... ale stało się jak widać inaczej.. a szkoda...
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
I dobrze sie stalo, jak byc sprawiedliwym to dla wszystkich. W dzisiejszych czasach nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie, dobrze, ze chociaz czasami ludzie potrafia podjac dobra decyzje. Wiadomo, bedzie to pewnego rodzaju strata dla polskiej pilki bo Zaglebie jest dobra druzyna, bedzie to rowniez nie mala strata finansowa Lubinian i wina tez do konca nie jest ich bo to nie wladza tego zarzadu sprzedawala mecze no ale coz klub odpowiada za bledy poprzednikow, historie etc.
 
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
Tak jak mówią poprzednicy... To słuszna decyzja.
Przeciwko Zagłębiu były konkretne zarzuty, były dowody i werdykt mógł być tylko jeden. Zastanowiłbym się tylko nad jednym.. Nad słowami prezesa Pietryszyna: Czy wymiar kary jest sprawiedliwy? Degradacja degradacją... ale odjęcie aż 10 punktów i 100 tys. kary?
Ciekaw jestem co zrobi nowy prezes. Nie ma co się oszukiwać, że połowa składu odejdzie... To spory cios... I kubeł zimnej wody dla Lubina. Po mistrzostwie Polski, po wielkiej euforii... sezon 2007/2008 przynosi rozczarowanie w LM, w polskich rozgrywkach... a teraz degradacja.. :kwasny4565:
 
C 0

czopsi

Użytkownik
Moim zdaniem powinni im jeszcze zabrać to mistrzostwo. W końcu gdyby nie to, że kupili awans nie byliby mistrzami.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Jakie słuszne doecyzje o czym Wy wogole mówicie. Widzew miał bodajże 9 zarzutów, w afere korupcyjną zamieszany ył jeden człowiek Wojciech Sz. zaś Arka Gdynia miała 50 zarzutów każdy pracownik klubu zatrzymany i Widzew dostał degradacje i -6 punktów zaś Arka także degradacje i 5 ujemnych punktów i gdzie jest sprawiedliwosc jak Arka ma 5 razy wiecej zarzutów niż Widzewa a kare ma mniejszą ? To jest jakas paranoja, cały ten Wydział Dyscyplin jest śmieszny wedle przepisów nie WD nie ma żadnych praw a kary rozdaje. A mecenas Tomczak to szkoda słów na tego gościa kibic Legii, jeszcze nie otrzymał papierów na Widzew a już degradacją go ukarał. Ogólnie rzecz biorac to to co się dzieje to jest dramat nie umieją karac adekwatnie do popełnionych czynów.
WASZA KARA BARDZO SROGA ALE WIDZEW ZNISZCZY WROGA
CHOĆ NA SIŁE NAS ZRZUCACIE ALE NIGDY NIE WYGRACIE
 
E 1

edzio-e2

Użytkownik
Górnik Łęczna miał podobno tylko dwa mecze kupione ale nie chciał przyznać sie do winy do zostali zdegradowani do 3 ligi i dostali ujemne pkt.
 
O 0

opciu

Użytkownik
BARDZO DOBRZE!!
we włoszech zdyskwalifikowali JUVENTUS i pogodzili sie z tym i awansowali po sezonie!niech ZAGłęBIE pokaże co potrafi i awansuje po sezonie do ekstraklasy.oczywiście bez kupowania meczów.

powinni zdyskwalifikować wszystkich którzy chociaż jeden mecz kupili!!
 
damian22stw 0

damian22stw

Użytkownik
Świetna Decyzja. PisaŁem JuŻ, Że Tak BĘdzie JakieŚ 2 MiesiĄce Temu Na Tym Forum. JakoŚ KaŻdy SiĘ ŚmiaŁ Z Tego. Teraz Poleci Jescze Korona Kielce, Bo Ci Dopiero To SĄ Hanldarze Jakich MaŁo. Brawo Pzpn Brawo
 
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
no to się narobiło:-?
Jak informował wczoraj &quot;PS&quot; z ligi może wylecieć aż 11 drużyn! Oprócz Widzewa, Zagłębia (Lubin i Sosnowiec), podejrzenia są co do klubów: Jagielonii, Cracovii, Ruchu, Korony, GKS Bełchatów, ŁKS Łódź, Lecha i Odry Wodzisław.
Nie wydaje mi się, aby aż tyle klubów byli w stanie zdegradować, ale coś tak czuje, że część poleci z degradacją. Wtedy będzie dopiero śmiech... bo ciekaw jestem kto będzie grał w lidze... ? Ale pewnie panowie z WD PZPN już mają jakąś wizje rozgrywek ligowych:p
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Patrząc na całą sprawę obiektywnie zarówno degradacja Widzewa Łódź jak i Zagłębia Lubin jest zasłużona. Można by tylko dyskutować nad karnymi punktami na początek nowego sezonu oraz nad karami finansowymi, bo wiadomo... rozpatrując tą sprawę jako wierny fan danej drużyny wiadomo, że jej będziemy bronić.

Moim zdaniem WD PZPN działa tak jak należy i nareszcie polska piłka zostanie oczyszczona. Choć moim zdaniem karać np. do 30 czerwca a potem abolicja tak jak było we włoszech z aferą Calciopoli. Nawet wielki Juventus przecież poleciał do Serie B.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Jeśli chodzi o Widzew to Wojciech Sz. kupował mecze jako jedyny człowiek w klubie wiedział o korpucji, zresztą kupował przy namowie całej mafii, która mówiła że jak on nie zapłaci to wygrają rywale i on zastraszony dawał pieniądze. Ogólnie WD nie jest żadną strukaturą, oni nie mają żadnych praw, a nie chce mi się mówic o człowieku o nazwisku Tomaczak, który złożył już rezygnacje ale jak zobaczył papiery na Widzew to odrazu ją wycofał on już wtedy zdegradował Widzew zresztą trudno mu sie dziwic jak jest kibicem odwiecznego wroga Widzewa - Legii. Według mnie kara bardzo wysoka,oba kluby chciały iśc na ugodę jednak panowie z WD szczególnie Tomczak chciał zabłysnąc przed kamerami i to mu sie udało. Arka Gdynia - 50 zarzutów/ wszyscy w klubie zamieszani w korupcję, Widzew Łódź - 8 zarzutów/ 1 człowiek zamieszany w korpucje. Kary Arka - Degradacja + 5 ujemnych punktów, Widzew - Degradacja + 6 ujemnych punktów. Gdzie ta sprawiedliwoś ??????
Wy od władzy kiedyś odejdziecie, my przy Widzewie będziemy zawsze
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Osobiście uważam że skoro są winni to wszyscy powinni lecieć obojętnie jakim byli zespołem i co osiągnęli tak jak było we Włoskiej Serie A Juventus nawet spadł , Milan pkt na minusy trzeba podejmować takie kroki niech wszyscy wiedzą że podejmiemy każdy krok aby wykopać korupcję z naszego futbolu bo każda kto jest winny powinien zostać ukarany a prezes Zagłebia jest śmieszne dobrze wiedział że było gorąco koło nich więc poco się pakował w to ? To zostanie jego słodką tajemnicą.
Pozdrawiam
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ja się zgadzam z twierdzeniem że wszyscy którzy byli zamieszani w korupcje powinni zostac ukarania. Ale powinni zostac ukarani adekwatnie do popełnionych czynów :!:
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Ja również uważam, że dobrą decyzją było wykopanie Zagłębia Lubin do drugiej ligi... niech sprawiedliwości stanie się za dość. Inne kluby teraz widzą co się dzieje z ludźmi, którzy maczali swoje paluchy w sprzedawaniu meczów i miejmy nadzieję, że nie pójdą ich śladami już nigdy, a nasz futbol będzie czysty jak łza. Poza tym ciekawiej będzie jak zobaczymy w niższej lidze Zagłębie Lubin oraz Widzew Łódź, zobaczymy jak im się będzie powodzić wśród drugoligowych formacji.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
no to się narobiło:-?
Jak informował wczoraj &quot;PS&quot; z ligi może wylecieć aż 11 drużyn! Oprócz Widzewa, Zagłębia (Lubin i Sosnowiec), podejrzenia są co do klubów: Jagielonii, Cracovii, Ruchu, Korony, GKS Bełchatów, ŁKS Łódź, Lecha i Odry Wodzisław.
Nie wydaje mi się, aby aż tyle klubów byli w stanie zdegradować, ale coś tak czuje, że część poleci z degradacją. Wtedy będzie dopiero śmiech... bo ciekaw jestem kto będzie grał w lidze... ? Ale pewnie panowie z WD PZPN już mają jakąś wizje rozgrywek ligowych:p
Jeśli któraś z tych drużyn będzie zamieszana w korupcje to na pewno zostaną zdegradowani, bo jak tak się nie stanie to wszystkie kluby które zostały zdegradowane będą domagac się odszkodowań. Co do panów z Wydziału Dyscyplin to już niech szykują makijaż przed występem przed kamerami bo jak powiedział Zbigniew Boniek że jeśli Widzew zostanie zdegradowany to tak samo powinno się stac z 15 zespołami ligi. Jeszcze będzie taki numer że Stal Stalowa Wola zagra w Orange Ekstrakalsie ???? nie ubliżając tej lidze
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Niech oni nie tykają nawet mojego ukochanego Lecha bo ich normalnie wybije ????
Nie wydaje mi się, żeby zrobili taki burdel w Orange Ekstraklasie. Jakby mieli zamiary wywalić następnych kilka klubów to dopiero ludzie zaczną się śmiać z tej komisji... nie wiem czy oni na przymus szukają sensacji czy po prostu im się tam nudzi i w końcu dostali jakieś zajęcie to chcą się narobić... na prawdę nie rozumiem tej komisji...
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
na przymus szukają sensacji im
Bardzo dobre stwierdzenie. Widzę że nie tylko ja mam takie zdanie o śmiesznym Wydziale Dyscyplin który okazuje się że nie ma żadnych praw. Ale to jest polska piłka, największy łapówkarz Listkiewicz jest prezes PZPN, kolejny Kolator to samo trzymają się te &quot;staruchy&quot; władzy bo jakby był nowy prezes itd. to dopiero wtedy wyszło by na jaw co oni tam robili i skąd mieli pieniądze.
Jeśli chodzi o Widzew to wojna dopiero się zaczeła, główny udziałowiec Cacek powiedział że użyje wszystkich możliwości prawnych żeby kara była łagodniejsza, Idziemy na bój z Wydziałem Dyscypliny. Zapewniam, że mamy bardzo mocne argumenty&quot; - powiedział prezes
Bogusław Sosnowski.
Łukasz Masłowski powiedzał tak: Zostaję w klubie, bez względu na wszystko
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Świetna Decyzja. PisaŁem JuŻ, Że Tak BĘdzie JakieŚ 2 MiesiĄce Temu Na Tym Forum. JakoŚ KaŻdy SiĘ ŚmiaŁ Z Tego. Teraz Poleci Jescze Korona Kielce, Bo Ci Dopiero To SĄ Hanldarze Jakich MaŁo. Brawo Pzpn Brawo
DySzKee SoBbIE SscZEl S TaCHim JĘsYKiem
Jak dla mnie to powinni ich do IV ligi zrzucić [Zagłebie]
Jak Korona kupuje mecz to Legia jest eksporterem/importerem na cały świat + kosmos - jakoś PZPN sie ich nieczepią , bo meczy kupili co niemiara
 
Do góry Bottom