>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Koniec Świata......Opinie i Sugestie

airborne 105

airborne

Użytkownik
Chrzescijanie maja swojego Boga...
Buddysci swojego...
Inne grupy społeczne innego...
Taka jest prawda...Nie wiadomo tak naprawde jak powstała ziemia..jak powstał człowiek...i co czeka nas po śmierci...
Na pewno ciekawe jest to wszystko....bo z niczego sie nie wzięło...
Nigdy sie tego nie dowiemy. (jedynie po smierci...)
Żeby nie było..jestem wierzący... ????
 
K 35

krasny2

Użytkownik
Szczerze, polecam film Seed
Arcydzieło, najlepsza scena gdy małe dziecko jest zamknięte w celi i pokazują jak się rozkłada w ciągu miesiąca, albo jak pies jest zamknięty w celi i pokazują jak się rozkłada. Teraz sobie przypomniałem najlepsza scena to jak kobieta jest uwięziona w celi i pokazują jak w ciągu miesiąca się rozkłada. Pewnie jeszcze kilka osób się porozkładało (dosłownie) w tym filmie ale nie dooglądałem. Film trzyma w napięciu bo nie jesteś pewny czy to co jest w celi zginie po 7 dniach czy po 8
 
garvvver 0

garvvver

Użytkownik
i co , po smierci nic nie bedzie? nie istnieje jakies inne zycie ? bardzo smutna ta nasza egzystencja :/ wg ciebie garvVver niektorzy naukowcy twierdza ze nasza swiadomosc moze przetrwac smierc wiec
Tak, nic nie będzie - trudno to sobie wyobrazić (szczególnie ludziom wierzącym którym religia wpaja że po śmierci coś będzie) ale to jest IMO najbardziej logiczne.
Załóżmy że po śmierci coś będzie - na przykład drugie wcielenie. I gdyby świadomość przetrwała to również powinno przetrwać ze świadomością doświadczenie z poprzedniego życia. Załóżmy że sami jesteśmy tym &quot;entym&quot; wcieleniem. Odczuwamy/mamy jakieś doświadczenie z poprzednich wcieleń - nie. Więc tak można wyjaśnić to że ze śmiercią kończy się również i świadomość człowieka czyli nie ma nic więcej i jest koniec świata.
A wpajanie przez religie tego że po śmierci będzie coś jeszcze jest po to by ludzie mięli motywacje do czynienia dobrych uczynków co zostanie wynagrodzone w życiu po śmierci.
Przy okazji masz wytłumaczenie po co jest religia, wiara w jakiegoś boga - a no po to by spowodować w ludziach bojaźń przed świadomością co może ich spotkać po śmierci. Za dobre uczynki będzie git a za złe będzie &#39;shit&#39; po śmierci. Czyli religia jest po to by na świecie było więcej dobra niż zła.
Jakieś pytania?
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
@Undisputed - Pisząc &quot;Boga&quot; wielką literą chodziło mi o mojego Boga czyli Boga chrześcijan.
W zasadzie powinienem napisać małą literą, bo chodziło mi tylko o pokazanie ludzkiej skłonności do przypisywania różnych zdarzeń naturze lub losowi..

Kościół Katolicki nie twierdzi że nauka o ewolucji życia na Ziemi może zagrażać nauce kościoła o Bogu i zbawieniu i w związku z tym nie neguje tego że &quot;obecny&quot; człowiek jest kuzynem szympansów - jak to zgrabnie ująłeś.
Dla niektórych to powinien być komplement:
http://www.youtube.com/watch?v=pBqA9rO4Q-E
Czy Ci ludzie nie odzierają się z godności?
Sorki za małe odejście od tematu.
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
Pierwszymi ludzmi niby byli Adam i Ewa...
A skad sie wziela reszta ? ????
Przeciez dzieci Adama i Ewy nie mogły się rozmnazac bo to Kazirodztwo....(ciezki grzech...)
Ogólnie mówiac...pytan jest wiele....a odpowiedzi sa nam nieznane.
Wytlumaczcie mi.... Skad sie wzial Noe ??? Wielka powodz ktora unicestwiła ludnośc a Sam Noe uratował sie w raz z rodzina i zwierzetami....????
Ciekawe....hehe..ale dobra nie odbiegajmy od tematu....
uwazam, ze 2012 to jeden wielki Pic... Konca Świata nikt nie przewidzi.
 
undisputed 3

undisputed

Użytkownik
@Undisputed - Pisząc &quot;Boga&quot; wielką literą chodziło mi o mojego Boga czyli Boga chrześcijan.
W zasadzie powinienem napisać małą literą, bo chodziło mi tylko o pokazanie ludzkiej skłonności do przypisywania różnych zdarzeń naturze lub losowi..

Kościół Katolicki nie twierdzi że nauka o ewolucji życia na Ziemi może zagrażać nauce kościoła o Bogu i zbawieniu i w związku z tym nie neguje tego że &quot;obecny&quot; człowiek jest kuzynem szympansów - jak to zgrabnie ująłeś.
Dla niektórych to powinien być komplement:
http://www.youtube.com/watch?v=pBqA9rO4Q-E
Czy Ci ludzie nie odzierają się z godności?
Sorki za małe odejście od tematu.
Kolego nawet nie umiesz merytorycznie odpowiedziec na pytanie,
w takim razie co to znaczy &quot;Twoj Bog&quot; ? a dlaczego nie innych?
 
garvvver 0

garvvver

Użytkownik
Airborne masz racje, w biblii jest tak wiele niedomówień, nie logicznych, sprzecznych rzeczy, wręcz nawet śmiesznych, że branie faktów z niej co do powstania świata wydaje się po prostu komiczne...
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Airborne co do takich pytań, to odpowiedzi powinieneś szukać już literaturze katolickiej ale w internecie też, a nie na FB ;) Zapewniam Cię, że znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania i nie będzie Cię to nic kosztowało. Ode mnie mogę Ci powiedzieć, że Biblii nie należy tłumaczyć literalnie, jest tam mnóstwo symboli i przenośni.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
Airborne masz racje, w biblii jest tak wiele niedomówień, nie logicznych, sprzecznych rzeczy, wręcz nawet śmiesznych, że branie faktów z niej co do powstania świata wydaje się po prostu komiczne...
Biblie nie czyta i nie interpretuje się w sposób dosłowny.
A czy Bóg istnieje/nie istnieje.. Tak na prawdę nie da się tego udowodnić w żaden sposób. Nie ma żadnych logicznych, fizycznych, matematycznych lub jeszcze innych dowodów, aby poświadczyć istnienie lub nie istnienie Boga. Dlatego religia jest kwestią wiary.. :p
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Undisputed z całym szacunkiem ale Ty chyba sam nie wiesz dokładnie o co chcesz zapytać. Napisałem wyraźnie, że &quot;mojego Boga czyli Boga chrześcijan&quot;, czyli nie dosłownie MOJEGO, tylko Boga w którego wierzę.
ahhh. Postanowiłem, że nie będę się unosił, ale takie rzeczy żeby tłumaczyć...
 
undisputed 3

undisputed

Użytkownik
Undisputed z całym szacunkiem ale Ty chyba sam nie wiesz dokładnie o co chcesz zapytać. Napisałem wyraźnie, że &quot;mojego Boga czyli Boga chrześcijan&quot;, czyli nie dosłownie MOJEGO, tylko Boga w którego wierzę.

ahhh. Postanowiłem, że nie będę się unosił, ale takie rzeczy żeby tłumaczyć...
ale dokladnie mam to na mysli, dlaczego wlasnie Bog chrzescijanski? a nie np. Bog Thor czy Odyn ?
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Undisputed przeczytaj uważnie to co teraz napiszę, bo widzę, że nie możemy dojść do ładu;)
Cofnijmy się do początku: Napisałem tam tylko tyle że nie potrafię zrozumieć ludzi którzy twierdzą że życie wzięło się z przypadku i że odrzucają istnienie boga (czyt. siły wyższej, boga, bóstwa czy innego bożka) Napisałem wielką literą z przyzwyczajenia.
Ale następnie napisałem &quot;W zasadzie powinienem napisać małą literą, bo chodziło mi tylko o pokazanie ludzkiej skłonności do przypisywania różnych zdarzeń naturze lub losowi..&quot;
Więc poprawiłem sens wypowiedzi a Ty dalej drążysz
 
rehtonall 2

rehtonall

Użytkownik
Pierwszymi ludzmi niby byli Adam i Ewa...
A skad sie wziela reszta ? ????
Przeciez dzieci Adama i Ewy nie mogły się rozmnazac bo to Kazirodztwo....(ciezki grzech...)
Ogólnie mówiac...pytan jest wiele....a odpowiedzi sa nam nieznane.
Wytlumaczcie mi.... Skad sie wzial Noe ??? Wielka powodz ktora unicestwiła ludnośc a Sam Noe uratował sie w raz z rodzina i zwierzetami....????
Ciekawe....hehe..ale dobra nie odbiegajmy od tematu....
uwazam, ze 2012 to jeden wielki Pic... Konca Świata nikt nie przewidzi.
albo jestes taki tepy albo interpretujesz biblie doslownie...
chłopie oswiece cie grzech w raju zerwanie jablka to był grzech nieczystosci sex adama z ewa, dlatego kosciol tak pietnuje ten grzech nieczystosci
Bóg nie stworzył tylko dwoch ludzi to jest taka przenosnia
omg ,twoje wypowiedzi to ja pamietam z podstawowki- tak tlumaczy dzieciom na religii ;]
co do tego ze wszystkiego dowiemy sie po smierci, jezeli dusza nie istnieje to sie nic nie dowiemy , bo nic nie bedziemy wiedziec nie bedzie nas naszego istnienia
co do reiknarnacji, istnieja ludzie ktorzy zyja i pamietaja przezycia innych ludzi

[quote]Przykład #7 Fotografia ukazuje prawą stronę głowy tureckiego chłopca ze zdeformowanym uchem. Ma on także niedorozwój prawej strony twarzy (przykład połowicznego niedorozwoju twarzy). Jak twierdzi, pamięta on szczegóły z życia człowieka, który został postrzelony z bliskiej odległości i zmarł w szpitalu 6 dni później wskutek obrażeń mózgu wywołanych przez pocisk, który przedostał się przez prawą połowę czaszki.[/quote]
i wiele innych przykładów
http://www.npn.nazwa.pl/serwis/images/serwisfoto/Foto1/rein3.jpg
Przykład #3: Duże znamię na głowię tajlandzkiego mężczyzny, który twierdził, iż jako dziecko pamiętał szczegóły życia swego stryja, który zginął po uderzeniu w głowę ciężkim narzędziem (nożem).

ja tam wierze w to ze po smierci czlowiek ma dusze ;] wierzac w boga nic nie tracimy,a jesli jst mozemy zyskac


 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
albo jestes taki tepy albo interpretujesz biblie doslownie...
chłopie oswiece cie grzech w raju zerwanie jablka to był grzech nieczystosci sex adama z ewa, dlatego kosciol tak pietnuje ten grzech nieczystosci

Bóg nie stworzył tylko dwoch ludzi to jest taka przenosnia

omg ,twoje wypowiedzi to ja pamietam z podstawowki- tak tlumaczy dzieciom na religii ;]
Mówisz żeby nie interpretować Biblii dosłownie , ale skąd ty niby możesz wiedzieć co Bóg chciał tym przekazać? Poza tym kościół to ma tyle wspólnego z Biblią co ja z baletem , nie wiem skąd oni wzieli w ogóle takie bzdety jak np. czyściec (znajdź mi jeden werset w Biblii o tym czyśccu) , sami sobie dodali? poza tym zboczenia kościoła są znane na całym świecie i nie wiem jakim moherem trzeba być żeby jeszcze chodzić co niedziele do kościółka , chyba każdy inteligentny człowiek który wie co znaczy magiczne słowo &quot;inkwizycja&quot; nigdy nie dotknie tego ... jakim jest kościół katolicki.

 
rehtonall 2

rehtonall

Użytkownik
Wiadomo ze ortodoksja w kwesti wiary nie jest dobra. Chociazby w islamie, ale ogolnie zalozenia religii wyznaczaja jakies zasady morlane ktore nie sa zle. Zresztam nasz rozkminiane jest bezcelowe poniewaz poniez samo zaleozenie - wiara, to coś czego nie da sie racjonalnie wpoic i wyłumaczyc. Wierzysz albo nie i koniec.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Proszę o dyskusje na temat.
Dostaje raporty, skarżące się na obrazę uczuć religijnych w tym temacie i jeśli tylko sytuacja powtórzy się zamknę całą dyskusję. Można wyrażać różne poglądy nawet na tak istotne tematy jak wiara i jej poszczególne aspekty (w tym przypadku koniec świata) w kulturalny nie inwazyjny sposób więc róbcie tak.
Pozdrawiam Odisio
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
Mówisz żeby nie interpretować Biblii dosłownie , ale skąd ty niby możesz wiedzieć co Bóg chciał tym przekazać? Poza tym kościół to ma tyle wspólnego z Biblią co ja z baletem , nie wiem skąd oni wzieli w ogóle takie bzdety jak np. czyściec (znajdź mi jeden werset w Biblii o tym czyśccu) , sami sobie dodali? poza tym zboczenia kościoła są znane na całym świecie i nie wiem jakim moherem trzeba być żeby jeszcze chodzić co niedziele do kościółka , chyba każdy inteligentny człowiek który wie co znaczy magiczne słowo &quot;inkwizycja&quot; nigdy nie dotknie tego ... jakim jest kościół katolicki.

sęk właśnie w tym, że to ludzie tworzą Kościół, a ludzie nie są nieomylni - nawet ci najświętsi.. :p człowiek jest skłonny do grzechu i pokusy, dlatego nawet duchowni popełniają błędy, omyłki.
zresztą papież JPII przepraszał za wszystkie złe rzeczy, które uczynił Kościół (krucjaty, inkwizycje, itp.. )
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
albo jestes taki tepy albo interpretujesz biblie doslownie...
chłopie oswiece cie grzech w raju zerwanie jablka to był grzech nieczystosci sex adama z ewa, dlatego kosciol tak pietnuje ten grzech nieczystosci

Bóg nie stworzył tylko dwoch ludzi to jest taka przenosnia

omg ,twoje wypowiedzi to ja pamietam z podstawowki- tak tlumaczy dzieciom na religii ;]

co do tego ze wszystkiego dowiemy sie po smierci, jezeli dusza nie istnieje to sie nic nie dowiemy , bo nic nie bedziemy wiedziec nie bedzie nas naszego istnienia

co do reiknarnacji, istnieja ludzie ktorzy zyja i pamietaja przezycia innych ludzi



[quote]Przykład #7 Fotografia ukazuje prawą stronę głowy tureckiego chłopca ze zdeformowanym uchem. Ma on także niedorozwój prawej strony twarzy (przykład połowicznego niedorozwoju twarzy). Jak twierdzi, pamięta on szczegóły z życia człowieka, który został postrzelony z bliskiej odległości i zmarł w szpitalu 6 dni później wskutek obrażeń mózgu wywołanych przez pocisk, który przedostał się przez prawą połowę czaszki.
i wiele innych przykładów
http://www.npn.nazwa.pl/serwis/images/serwisfoto/Foto1/rein3.jpg

Przykład #3: Duże znamię na głowię tajlandzkiego mężczyzny, który twierdził, iż jako dziecko pamiętał szczegóły życia swego stryja, który zginął po uderzeniu w głowę ciężkim narzędziem (nożem).

ja tam wierze w to ze po smierci czlowiek ma dusze ;] wierzac w boga nic nie tracimy,a jesli jst mozemy zyskac


[/quote]


a czy ty rozumiesz co chcialem przez to powiedziec ? Bo chyba nie.
Nie musisz odrazu obrazac, bo nie lubie jak ktos z gory zgrywa Kozaka...
od najmlodszych lat wciskaja nam do glowy na religii rozne pierdoły zamiast uczyc nas konkretów....Nie interpretuje biblii powaznie, ale stwierdzam tylko pare faktow.
Z tego co widze..sam jestes nie lepszy, bo wierzysz w reinkarnacje jak dobrze zrozumialem.
Ja rowniez moge stwierdzic ze pamietam jakies kwestie z zycia jakiegos czlowieka i tez mi uwierzysz ?
Ja wszystko biore przez pół i ty równiez powinienes.

Jesli masz zamiar kozaczyc to nie wypowiadaj sie na ten temat bo nikt nie ma na celu obrazania kogos.

Koniec Swiata to wielka ciekawostka.....i tak naprawde to tylko Natura moze zakonczyc istnienie naszej planety

Kazdy ma swoje zalozenia wiec trzeba to uszanowac.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
widzę, że tu spece od nauki... to ja mam dla was zagadkę. Wiedząc kiedy i przez kogo została napisana Biblia (proszę uważnie czytać)... odpowiedzcie na pytanie, dlaczego słynnym zerwanym przez Ewę owocem było jabłko?

inna sprawa... zbadano człowieka wzdłuż, wszerz i w głąb... i bardzo jasno wyjaśniono, czym jest &quot;sfera psychiczna&quot;. No ale widzę, że WIERZĄCYCH w &quot;płaską ziemię&quot; wciąż nie brakuje

jeśli chodzi o nauki kościoła... najpierw polecam poznać jego historię, potem bierzcie się za współczesną interpretacje jego działań. Warto zdać sobie sprawę, jaką rolę odgrywa w życiu całych mas społecznych. Interpretacja biblii... polecam własną w oparciu o historię i nauki ścisłe. Jest to niesamowicie mądra księga. Tak jak DawidBarca pisał - nie łączyć jej z kościołem

Cd samych teorii o końcu świata itp... Jeśli jest to teoria uzasadniona w jakiś sposób naukowo, to warto przeczytać dla ciekawostki. Jeśli to przepowiednie, teorie bez racjonalnego pokrycia - zostawcie je psychologom, filozofom i tego typu ludziom, którzy przez swoje bogactwo enzymatyczne nie są zdolni do ścisłego myślenia, racjonalizmu, nastawienia na materialny sukces i muszą każde zjawisko omawiać na 200 sposobów. To są kwestie dla takich ludzi najczęściej ze słabym umysłem (acz to nie reguła)
 
undisputed 3

undisputed

Użytkownik
Proszę o dyskusje na temat.

Dostaje raporty, skarżące się na obrazę uczuć religijnych w tym temacie i jeśli tylko sytuacja powtórzy się zamknę całą dyskusję.

obraza uczuc religijnych .. a coz to takiego? wiec napisz mi chłopcze, w jaki sposob mam wyrazic się krytycznie na temat kogos poglądow. jednoczesnie go &quot;nie obrażając&quot;? Mnie obrażają osoby ktore noszą czapki z daszkiem z tyłu głowy, i co z tego? czy w jakis szczegolny sposob się z tym afiszuje i mowie iż Mnie to obraza? to moja sprawa, czy zostalem urażony czy też nie, nie widze zadnego argumentu by &quot;obraze uczuc religijnych&quot; gloryfikowac i nie, nie stawiac na rowni np. z osobami obrażonymi na to, gdy ktos powie im że są &quot;grubasami&quot; ważąc 150 kg.
 
Do góry Bottom