>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2017 - Vuelta a Espana (19.08-10.09)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
czy orientuje się ktoś jak wypada podczas jazdy indywidualnej na czas Michael Woods, kurs na niego w parze z Chavesem to aż 3,7 a przecież Kolumbijczyk na czas jeździ co najwyżej średnio, a nie mogę nigdzie znaleźć wyników Woodsa. Wprawdzie Chaves walczy o podium, ale nie sądzę, aby Kanadyjczyk też nie dał z siebie wszystkiego.
Chaves raczej nie był demonem prędkości na czasówkach, więc samo to już rzeczywiście zwraca uwagę. Ciężko powiedzieć, jak pojedzie Woods bo tak długiej czasówki nie jechał chyba na pełną moc, no chyba że na Giro ale tam było tragicznie bo stracił aż 8 minut do Dumoulina. Moim zdaniem na tym występie buki bazują wystawiając kursy.
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
Chaves raczej nie był demonem prędkości na czasówkach, więc samo to już rzeczywiście zwraca uwagę. Ciężko powiedzieć, jak pojedzie Woods bo tak długiej czasówki nie jechał chyba na pełną moc, no chyba że na Giro ale tam było tragicznie bo stracił aż 8 minut do Dumoulina. Moim zdaniem na tym występie buki bazują wystawiając kursy.
dzięki za dane, to na tej pierwszej czasówce musiał się kilka raz przewrócić;), rzeczywiście specjalista w tej dziedzinie nie jest. ale na ostatniej czasówce o długości 29.3 km stracił już tylko 3.48 co dało mu miejsce 104 ???? wprawdzie teraz jest inna sytuacja i na pewno będzie wyżej, ale raczej nie przed Chavesem ale kurs troszkę kusi
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Chaves tak długiej czasówki jeszcze nie jechał w swojej karierze, więc różnie może być, tym bardziej, że słabo w tym aspekcie wygląda.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
16. etap
Wygra etap: Froome 3,50 STS ✅ 1
Wygra etap: Jungels 25,00 STS ⛔9
Wg buków oczywistym faworytem Dennis i nie ma co się dziwić, bo on tu był wyróżniającym się czasowcem.. Problemem tylko, że Dennis się wycofał z wyścigu i jutro nie pojedzie:
http://www.bmc-switzerland.com/au-en/experience/the-feedzone/dennis_and_frankiny_forced_to_withdraw_from_vuelta_a_espana/
W tej sytuacji, póki buki nie ogarnęli jeszcze nowej sytuacji, przy tak zawyżonych kursach na zwycięstwo (bo na Dennisa kursy ok 1,45) trzeba łapać i ryzykować typy na zwycięzcę. Ja wybrałem dwóch kolarzy, którzy według mnie mają największe szanse na odniesienie zwycięstwa na jutrzejszym etapie.
Froome na takich czasówkach w trzecim tygodniu czuje się bardzo dobrze, a brakuje w stawce czasowców typu Dumoulin czy Kung, którzy na tak długiej trasie mogliby powalczyć. Walczy o generalkę i jutro im więcej wbije rywalom, tym łatwiej będzie kontrolować stawkę w trzecim tygodniu.
Drugi typ na Jungelsa. Buki wyżej cenią innych kolarzy ale na tak długiej trasie Bob powinien być wysoko. Nie jedzie generalki, więc to jest moment na to, żeby się pokazać.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
też uważam ,że Jungelsa warto zagrać ????
A na jutro proponuje taki zakład
Nibali - Zakarin ✅
Haga - Kamna sraczkę miał dlatego taki kurs hih ⛔
Clement - Roux ✅
ako 4.94 stsy ⛔
Nibali kontra Zakarin ? Biorę w ciemno. Ruski poprawił się w czasówkach ale zawsze coś odp*erdoli. A to sie przewróci a to wrzuci małą zamiast dużej tarczy zrzuci łańcuch poł godziny go potem zakłada itd itp. Mimo wszystko Nibali to klasa wyżej jeżeli chodzi o jazdę na czas, potrafił być mistrzem Włoch a kilku dobrych kolarzy włoskich jest na czas.
Haga dużo lepszy czasowiec jak dla mnie w tym roku prezentował sie znacznie lepiej na czasowkach a kurs 2.15-2.3 zadowalajacy
Clement znacznie lepszy od Roux
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
No i po czasówce, świetna informacja od Sumady, jeśli ktoś zdążył postawić na Froome, albo przy odpowiednim stawkowaniu główna kwota na niego i mniejsze na innych faworytów łapiąc wysokie kursy, można było nieźle zarobić. Pierwsze miejsce już raczej rozstrzygnięte i jeśli nie wydarzy się jakiś ogromny kataklizm to Froome wygra pierwszą swoją Vueltę.
Boję się tylko aby w następnym roku nie zamienił się we Froomestronga i nie postanowił wygrać wszystko od Giro przez Tour aż do Vuelty.
To już chyba tylko pozostaje emocjonować się walką o dwa niższe stopnie podium, atakami Contadora i młodego Lopeza.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Dzisiaj etap zapowiada sie bardzo ciekawie. Przewiduje, że Chaves już nic nie pokaże na tej Vuelcie z etapu na etap co raz gorzej a dzisiejsza czasówka to był dramat ???? . Otwiera się szansa dla Yatesów na ataki w ekipie Oriki, jednak chyba brakuje im pary aby coś dla siebie ugrać (mam na myśli etap). Zakarin pojechał czasówkę życia jak dla mnie widać, że ma pod nogą. Groźny będzie również Miguel Angel Lopez. To prawdopodobnie Lopez może zaliczyć największe zyski. W tym sezonie mało jeździł i widać, że z etapu na etap rośnie ten chłopak. Nibali pojedzie swoje czyli dobrze ale bez szału. Contador będzie dalej szukał nieszablonowych ataków ale chyba też brakuje trochę Pistolero mocy.
Typ na dziś
Chaves - Woods @ Woods @ 2.2 ✅
Tak jak pisałem Chaves beznadziejny wczoraj wyglądał bardzo źle kondycyjnie. Woods pojechał czasówkę na miarę swoich miernych możliwości ale i tak lepiej od Chavesa ( za Woodsa płacili nawet 3.5 wczoraj w stosunku do Chavesa). Dzisiaj na Los Machucos tylko najsilniejsi przetrwają ostatni podjazd nie jest długi bo to 7km ale ze średnią nachylenia terenu 9% z momentami 30% czyli jednym słowem piekło. Woods na tej Vuelcie pokazywał, że takie stromizny mu odpowiadają dojeżdzał z Froomem na takich właśnie wzniesieniach. Chaves traci do podium 4 minuty i nie widze szans żeby mógł to odrobić co na pewno osłabi również morale zawodnika Orica-Scott.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Świetny dziś etap, trasa naprawdę robi wrażenie ????
18. etap

Chris Froome - Vincenzo Nibali 2,10 MarathonBet (1,75 daje Unibet) ⛔ 23-28
Froome wygrał czasówkę i teraz już tylko odliczanie przewagi, ile jej jeszcze zostało. Coraz słabiej wygląda w górach, jednak Wielka Pętla daje o sobie znać. Dziś już stracił sporo i przewaga nad Nibalim to 1:16. Niby spora róznica ale moim zdaniem to jest bardzo mało, o czym w kolejnym poście. Tak czy inaczej Rekin będzie walczył już na każdym etapie. Jutro wielkich różnic na mecie nie będzie ale końcówka pod górę. Na oficjalnym profilu tego może nie widać (ostatnie 3km) ale 2km do mety to nawet 10%. Ścianka krótka ale mocna. Froome ma teraz bardzo duże problemy na początkach podjazdów i tam zazwyczaj traci i dopiero w drugiej części wygląda to lepiej. Jutro nie będzie kiedy dojechać. Kto będzie mocny ten skoczy, żeby chociaż kilka sekund zgarnąć. Nibali również powinien.
Dziś super typ od lemoneky na parze Woods - Chaves. Na jutro dają na Kanadyjczyka 1,50 na Marathonbecie. Ścianka na koniec w sam raz dla Woodsa i gdyby nie dzisiejsza strata Chavesa to brałbym bez wahania. Dziś jednak Kolumbijczyk za dużo stracił, w generalce już ponad 10 minut straty i może spróbować skoczyć wcześniej, bo raczej nikt z wielkich nie będzie go gonił.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Typ długoterminowy

Vincenzo Nibali wygra Vueltę 5,50 Unibet
Strata do Froome&#39;a to 1:16. Nibali jedzie na swoim dobrym poziomie, a moim zdaniem jeszcze tu może błysnąć. Rekin zazwyczaj najlepszą formę łapał na ostatnie etapy i liczę, że w tym wypadku będzie podobnie. Włoch jest walczakiem i nie odpuści tak łatwo koszulki. Froome z kolei jak pisałem we wcześniejszym poście chyba odczuwa trudy Tour de France i stąd gorsza jazda. Od kilku dni widać, że w górach ciężko mu się zebrać, szczególnie na początkach podjazdów traci i dopiero dochodzi dzięki równemu tempu. Gdyby jednak nie pomoc kolegów z zespołu to już pewnie by koszulkę stracił. Nie wydaje mi się, aby nagle miał odżyć pod koniec wyścigu. Ponad minuta do odrobienia, gdzie jutro i pojutrze moim zdaniem można odrobić kilka-kilkanaście sekund. Przed nami jednak w sobotę etap, który może jeszcze wstrząsnąć generalką i strącić wielu na dalsze miejsca:

Mityczne Angliru to 12,5km o średnim nachyleniu 9,8%. A na rozgrzewkę Cobertoria (8,1km, 8,6%) oraz Cordal (5,7km, 8,6%). Na tym etapie można minuty stracić, dlatego wspomniana 1:16 to może być nic. Kurs jeszcze wysoki, strata nie jest wielka, a Froome pokazuje słabość.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Ja dodam od siebie ze stroną Vuelty nie mówi prawdy i ostatni 2 kilometry to średnia 9 % a nie 6 % i ze są momenty 14%
Z ucieczki mogą powalczyć : Atapuma, Pardilla (wygrał tu z Van Garderenem z ucieczki w 2015) , ktoś z Lotto Soudal de Gendt - Monfort - Marczyński. Może Bardet albo Nicolas Roche?
A kolarze z generalki, oczywiście szukałbym przeciwko Chavesowi bo wcale na niego nie stawia Orica-Scott już. Wysłali Haiga na akcje główna swoją. Jutro Yatesy albo Haig w ucieczkę pójdzie ale nie sądzę że cos ugrają. Ponadto szukałbym coś przeciwko Keldermanowi. Wilco woli chyba dłuższe podjazdy bardziej regularne. Na pewno 2 kilometorwy sprint do mety to nie jest coś dla niego. No i trzeba pamiętać o Contadorze który pojechał wspaniale. Szkoda ze na trzecim etapie stracił trzy minuty bo walczylby nawet o zwycięstwo. Mam cicha nadzieje ze jednak spróbuję w następnym sezonie powalczyć o ostatnie zwycięstwo w Grand Tourze. Chociaż pewnie nie.
Tak ogólnie widać duża moc u Rafała Majki. Nie mogę doczekać się soboty tam trzeba zagrać Win Rafała. Jeśli pojedzie w ucieczce tak jak to bywało już z 1-2 kolarzami Bora do pracy to wygra ten etap (sobotni) bo Sky wcale nie będzie gonić poniewaz na mecie będzie czekać 10 sekund bonifikaty a po co Enzo ułatwiać robotę?

Edit@ jeszcze dodam że chodzi słuchy po internacie na zagranicznych forach że jutro w ucieczkę ma pójść zawodnik Treka który umie jeździć po płaskim bo Contadorze chce atakować pod przedostatnia górę czyli Hoz. Jest to bardzo ciekawe ponieważ Hoz znajduje się bardzo blisko Fuente De czyli spektakularnego etapu na którym Contador odebrał zwycięstwo w Vuelcie Purito Rodriguezowi, a zdjęcie z tego etapu to jedyne w domu Alberto. Pistolero kocha ten rejon potrafi tu jeździć. Ponadto chodzą słuchy że ekipa Movistaru chce wesprzeć Alberto w walce o podium (nie wiem ile w tym prawdy) ale gdyby Contador wszedł w alians z Nibalim i obaj uciekli tam to byłoby coś spektakularnego. A jeżeli typ Sumady ma wejść to tempo od samego początku musi być mocne nie mogą dać dojechać na żadnym etapie Froomowi w dobrej kondycji.
Jutro podrzucę typy i poprawię błędy. Pisane z telefonu.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ponadto szukałbym coś przeciwko Keldermanowi. Wilco woli chyba dłuższe podjazdy bardziej regularne. Na pewno 2 kilometorwy sprint do mety to nie jest coś dla niego.
Mi właśnie wpadła w oko para Kelderman - Zakarin, bo taka się pojawiła w zagranicznych bukach. O ile Fortuna zawsze w krzakach z wystawieniem kursów to się przyzwyczaiłem ale że STS śpi dalej to mocny minus dla nich. Aż tak ciężko przekopiować ofertę od innych, że im długo schodzi? ????
Zakarin lubi się wyrwać na ostatnich 2 km i w taki sposób rwie po kilka sekund.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
No dobra, o to jest jak to mówią na tym forum czasami &quot; dubel morderca&quot; &quot;peffka&quot; itd....
Nibali - Kelderman
Nibali @ 1.8⛔
Dużo już zostało powiedziane na ten temat myślę ,że dużo więcej mówić nie potrzeba, Nibali jest trochę mocniejszy, trochę szybszy i tyle w temacie.
Drugi fajny typ na dzisiaj chociaż jest w nim trochę ryzyka to:
Bardet - Marczyński
Bardet @ 1.8✅
Powiem tak, no Maniek jest w fajnej formie ale czy będzie znowu uciekał ? No wczoraj przyjechał z duża stratą czyli się nie przepracowywał. Czy Bardet może próbować odjadu w ucieczce ? Na pewno tak potrafi wjechać takie dynamiczne końcówki ma ogromne straty i nic jeszcze dla siebie nei ugrał na Vuelcie więc to dobry dzień aby spróbować. Jedyny problem z tym typem może być wtedy kiedy Maniek będzie w odjeździe a Bardet nie. W innym wypadku Romain wjeżdza mocno przykładem etap wczorajszy gdzie przyjechał 2 minuty za Deniflem czyli generalnie w czołówce.
typy z Fortuny.
 
michalosa 14

michalosa

Użytkownik
Nibali-kelderman typ-1
Kurs 1.80 buk fortuna
Myślę że Włoch wygra całya vuelta... Musi on jechać i nadrobić stracony czas do Froome. To moim zdaniem najrówniejszy zawodnik jadący w pętli. Froome zdaje mi się że już daje mu się we wznaki td France. Nibali-kelderman wygra z wilco i z Chris w generalce
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Froome Ch. - Contador A.
Contador A. - 1,98 ✅✅✅

Moim zdaniem to jednak Froome wygra cały wyścig. Wczoraj cierpiał, ale myślę, że było to pokłosie etapu z dnia poprzedniego, gdzie pojechał genialnie i kosztowało go to mnóstwo sił. Podobnie było na TDF gdzie po słabszym etapie skazywano go na porażkę, a on po prostu jechał swoje. Myślę, że dzisiaj wróci już wszystko do normy i nie pozwoli tak łatwo odjechać najgroźniejszym rywalom, jak było to wczoraj . Szczególnie chodzi mi o Nibalego, bo pozostali mają marne szanse, żeby jeszcze powalczyć o końcowe zwycięstwo. Dlatego dzisiaj Alberto powinien być przed Chrisem, bo po pierwsze jest mniejszym zagrożeniem dla anglika(pewnie będzie pilnował Nibalego), po drugie jest w gazie co pokazał na wczorajszym etapie. Był niesamowity, zaciśnięte zęby, grymas bólu na twarzy, ale odjeżdżał najgroźniejszym rywalom. Widać wielką determinację, żeby stanąć na pudle i mam nadzieję, że to się uda? Nie będzie jednak łatwo, bo o ile o Keldermana się jakoś nie boję, to już odrobienie straty do Zakarina, nie będzie takie proste. Dlatego Alberto nie może czekać do soboty, tylko musi urywać sekundy na każdym z pozostałych etapów.
Uważałbym na typ Bardet-Marczyński, bo Tomek mówił, że jeszcze chce tu powalczyć. Wczoraj odpoczywał i jeśli dzisiaj załapie się do ucieczki, to różnie to może być? Moim zdaniem to profil jutrzejszego etapu będzie bardziej sprzyjał Tomkowi, ale kto wie, co mu w głowie siedzi? Dzisiaj teoretycznie Rafał powinien znowu być w topie, ale myślę, ze on szykuje się bardziej na sobotę. Jak będzie, zobaczymy?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Froome Ch. - Contador A.
Contador A. - 1,98

Moim zdaniem to jednak Froome wygra cały wyścig. Wczoraj cierpiał, ale myślę, że było to pokłosie etapu z dnia poprzedniego, gdzie pojechał genialnie i kosztowało go to mnóstwo sił. Podobnie było na TDF gdzie po słabszym etapie skazywano go na porażkę, a on po prostu jechał swoje. Myślę, że dzisiaj wróci już wszystko do normy i nie pozwoli tak łatwo odjechać najgroźniejszym rywalom, jak było to wczoraj . Szczególnie chodzi mi o Nibalego, bo pozostali mają marne szanse, żeby jeszcze powalczyć o końcowe zwycięstwo. Dlatego dzisiaj Alberto powinien być przed Chrisem, bo po pierwsze jest mniejszym zagrożeniem dla anglika(pewnie będzie pilnował Nibalego), po drugie jest w gazie co pokazał na wczorajszym etapie. Był niesamowity, zaciśnięte zęby, grymas bólu na twarzy, ale odjeżdżał najgroźniejszym rywalom. Widać wielką determinację, żeby stanąć na pudle i mam nadzieję, że to się uda? Nie będzie jednak łatwo, bo o ile o Keldermana się jakoś nie boję, to już odrobienie straty do Zakarina, nie będzie takie proste. Dlatego Alberto nie może czekać do soboty, tylko musi urywać sekundy na każdym z pozostałych etapów.
Uważałbym na typ Bardet-Marczyński, bo Tomek mówił, że jeszcze chce tu powalczyć. Wczoraj odpoczywał i jeśli dzisiaj załapie się do ucieczki, to różnie to może być? Moim zdaniem to profil jutrzejszego etapu będzie bardziej sprzyjał Tomkowi, ale kto wie, co mu w głowie siedzi? Dzisiaj teoretycznie Rafał powinien znowu być w topie, ale myślę, ze on szykuje się bardziej na sobotę. Jak będzie, zobaczymy?
Mówił ale po pierwszym etapie, który wygrał, a dzisiaj ma sraczkę i to dosłownie ???? ????
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
Niestety na krótkich podjazdach Froome jest bardzo mocny co pokazał dzisiaj, nie ma szans aby stracił przewagę którą jeszcze powiększył, nawet jeśli złapie go kryzys to pozostali zawodnicy Sky dowiozą go do mety, chociażby musieli go przełożyć przez ramę. Tym bardziej sensowna wydaje się dyskusja nad ograniczeniem wynagrodzeń zawodników, bo Sky jawi się niczym piłkarscy szejkowie kolarstwa. Gdyby nie bardzo silna drużyna Froome straciłby wczoraj o wiele więcej, być może nawet pierwsze miejsce, no ale cóż kolarstwo to jednak sport drużynowy, ważne aby szanse były w miarę wyrównane. Nie neguję Froome jest świetnym kolarzem, zdarzają mu się chwile słabości, jednak mając podstawy czy też bezpodstawnie jakoś nie mogę uwierzyć w jego całkowitą czystość. Ciekawi mnie jak w sobotę wypadnie Lopez, czy ostatni lekki spadek formy spowodowany jest krótkimi podjazdami i w sobotę znów będzie Supermanem, czy po prostu wynika to z braku doświadczenia, złego rozłożenia sił, ale to bardzo młody zawodnik i najlepszy okres wciąż przed nim. W sobotę Zakarin powinien odrobić troszkę do Keldermana, na dłuższym podjeździe na pewno pójdzie mu lepiej. Alberto jeśli nie przeszarżuje powinien być przed Froomem, czy wystarczy na podium, będzie na pewno bardzo ciężko. Walka o pierwsze miejsce jednak stawiam na Froome, który raczej nie da odjechać Nibaliemu, a nawet jeśli, nie będą to duże różnice. Froome nie jest Dumoulinem aby praktycznie stracić koszulkę na ostatnim etapie walki, a Sky nie jest Giant Alpecin.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Miejsca 1-3: Trentin M. @ 4.00 Fortuna
Wygra etap: Trentin M. @ 13.00 Fortuna
Dzisiaj na 100% etap z ucieczką. To ostatnia szansa dla takich zawodników jak Trentin, Alaphilippe, czy Marczyński i z pewnością będą próbowali. Tak samo jak wczoraj i dziś peleton puści zawodników, którzy są niegroźni dla lidera, bo po co Froome ma ryzykować stratę ewentualnych bonifikat na rzecz najgroźniejszych rywali? Alaphilippe trzeci dzień z rzędu w ucieczce, czemu nie;) Tomek wczoraj miał delikatne kłopoty zdrowotne i nie wiem jak to wpłynie na jego dyspozycję dzisiaj? Chciałem grać dzisiaj w jego kierunku, bo etap pod niego, ale jednak pójdę w kierunku Matteo, właśnie z uwagi na kłopoty żołądkowe zawodnika Lotto Soudal.
Trentin trzy wygrane ma już zaliczone, ale widać że nie chce na tym poprzestać. Wczorajszy etap mnie w tym utwierdza, moc jest nadal bo siódme miejsce to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to że etap kończył się dość wymagającym podjazdem. Dzisiaj już trochę inaczej, więcej z górki, czyli startujemy na 500m, kończymy na 10m. To zdecydowanie pod Trentina, bo zjeżdżać to on potrafi bardzo dobrze. Skoro próbował wczoraj, to myślę, że spróbuje i dzisiaj, a dziać powinno się od samego początku bo Villella skoczy już na pierwszej premii po punkty i wtedy może zawiązać się ucieczka. Po premii długi zjazd, pierwsze 5 km z dużym nachyleniem, a później następne ok. 20km też głównie z górki. Nie wierzę w to, że nikt tu nie odskoczy, bo peleton z pewnością się porwie na mniejsze grupy. Mam nadzieję, że Matteo będzie w odjeździe i uda mu się dojechać z ucieczką do końcowych kilometrów, gdzie również ostatnie 15km będzie w dół, a to z pewnością handicap dla niego.
Liczę dzisiaj na czwartą wygraną Trentina, choć jeśli przegra tylko z Marczyńskim, to też nie będę płakał ????
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Daniel Moreno - Nicolas Roche
Roche @ 1.95 Totolotek
Wczoraj Roche próbował sie zabrać nie udało się pojechał De Marchi, dzisiaj nie sądzę, żę De Marchi będzie jechał w ucieczce chyba, że jako wsparcie dla Roche&#39;a. Jutro za wysokie góry dla Irlandczyka. Movistar dalej będzie wysyłał swoich do ataku tam próbuje każdy czyli Moreno ma szanse około 20 %, że to on pojedzie w ucieczce dnia, Roche jak dla mnie ma znacznie większe.
Edit 14:24 @ Zgodnie z przewidywaniami Roche w ucieczce Moreno nie, myślę, że jeżeli ktoś to dziś zagrał to może już księgować na plus ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Etap 20

Mityczne Angliru to 12,5km o średnim nachyleniu 9,8%. A na rozgrzewkę Cobertoria (8,1km, 8,6%) oraz Cordal (5,7km, 8,6%).. Koniec wyścigu jeszcze przyniesie dużo emocji.
Chris Froome - Rafał Majka 2,80 Unibet
Tu przesadzają z tym kursem zdecydowanie. Rafał się nastawia na jutro:
Nastawiam się na jutrzejszy etap, jestem skoncentrowany aby walczyć na Angliru. Odcinek będzie bardzo wymagający, bo na krótkim dystansie 118km mamy trzy ciężkie góry, w tym finałowy legendarny podjazd Angliru. Znam go dość dobrze, najważniejsza jest tutaj żelazna forma i odporność na ból. Siadajcie jutro przed telewizorami, bo to jeden z ostatnich takich wyścigów dla mnie w tym roku!
Na etapie z metą na Los Machucos pokazał, że noga się kręci bo spokojnie utrzymywał tempo najlepszych. Jutro jedzie po najlepszy wynik, a najlepiej po wygraną etapową. Froome ma całkowicie inny plan. Przewaga 1:37 nad Nibalim (dalej myślę, że Nibali tutaj jeszcze nie powiedział ostatniego słowa) i celem jest utrzymanie przewagi - nieistotne jak dużej. Nie musi więc nawet wjeźdżać z innymi liderami, ważne żeby się trzymać nawet kilkanaście-kilkadziesiąt sekund za nimi. Będzie więc pilnowanie rywali. Majki z kolei nikt nie będzie pilnował, bo straty ogromne i będzie miał ten komfort, że liderzy nie będą go gonić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom