>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2011 - Pozostałe Toury

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Szybciutko bo wychodzę.

Jeśli już generalkę to bardziej Evans aniżeli Brajkovic bo sam zapowiadał kolarz Shacka, że Dauphine jedzie na luzie i ostrożnie także w razie czego ryzykować nie będzie bo dla niego ważny jest Tour.Co prawda jest blisko czołówki, ale nie będzie walczyć na dużym ryzyku jeśli do tego ma dojść.Jeśli już to bardziej Evans, nie wiem co z Van Den Broeckiem, poczekam po pierwszym górskim etapie i zobaczymy bo nie wiem jak jeździ w wysokich górach.
Jeśli Wiggo pojedzie góry jak w TdF&#39;09 to obroni, ale właśnie czy pojedzie ?

Dzisiaj dla mnie trzech faworytów etapu : Hagen, Farrar i Degenkob, moim zdaniem wśród nich jeden wygra etap, oby to był kolarz Garminu.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
No, to jutro będzie etap.Najdłuższy podczas tego Dauphine i bardzo wymagający.Praktycznie cały czas jazda pod górę i w dół, trzy premie drugiej kategorii, finałowy podjazd trudny bo kolarze będą musieli się wspiąć na około 1200 metrów.Upatruję tutaj faworyta w osobie Rodrigueza, niestety również tak to widzą bukmacherzy i słabe pole manewru jest granie tego kolarze, co prawa Sbet ma jego w parze z Evansem, ale tego nie próbuję bo ten zaś walczy w generalce.Są też pary z Brajkovicem, ale on wyraźnie podkreśla, że nie będzie walczył na maksa, a jedynie jeśli się nadarzy do tego okazja także ciężko powiedzieć co on przez to rozumiem.


Większość bukmacherów ma podobne pary dlatego zdecydowałem się na razie na jedną, ale za to dość solidną :


Nicolas Roche - Alexandre Vinokourov | 2 - 1,71 ( Sportingbet, Unibet,B365)✅(??-5)

Jedyna para, która wydaje mi się mieć solidne postawy ku temu, żeby być na plus.Kazach stracił koszulkę lidera podczas czasówki, ale nadchodzą góry i po wczorajszym etapie zapowiadał, że przemyśli sprawę i przygotuję się do tych etapów aby zaatakować jeszcze raz pozycję lidera.Składa się na to kilka czynników - jest to ostatni sezon kolarza w peletonie czyli jedna z ostatnich szans na jakąkolwiek wygraną, a i również większość przyjmuję, że Wiggo nie da rady w górach także walka pomiędzy Evansem, a własnie Vinokourovem powinna rozstrzygnąć kto wygra Dauphine.Aleksander to kolarz wszechstronny także nie należy przypuszczać, ze zostanie w jednej z grupek z tyłu [ niewątpliwe, że dojedzie do końca kilku kolarzy w jednej grupie ].Zestawiono go w parze z Rochem.Hmm, tak trochę dziwnie bo co prawda jest liderem grupy Ag2R, ale w górach lepszy wydaje się Riblon, a i na pewno Roche nie pojedzie tak jak Gadret w Giro, a i sukcesy Irlandczyka nie powalają, wygrał w profesjonalnym peletonie 4. etapy z czego większość na płaskim terenie.Nie wyróżnia się zbyt w górach także nie liczyłbym na niego podczas jutrzejszego etapu, bardziej właśnie na Riblona, o którym wspominał TBM.Na razie tyle z typów na 5. etap bo uważam ten typ za bardzo solidny i do dobrze wymyślonego dubla za przyzwoitą stawkę jak najbardziej.

Będę myśleć o innych typach, ale jeszcze nie podjąłem decyzji czy coś opiszę/zagram.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Świetna robota w poprzednich etapach panowie ????. Przyglądałem się, czytałem, grałem wasze typy i jest baja. Co do końcowego zwycięzcy mam podobne zdanie co Davey_Watt. Brajković wydaje się być faworytem do wygrania Dauphine. Dlatego też na jutrzejszy etap mam dość ciekawą propozycję.

J. Brajkovic - B.Wiggins 1 @ 1,68 Unibet ⛔ 17-6

Trzy górzyste etapy do końca i wydaje mi się że Wiggins spuchnie w górach. Może jeszcze jutro lidera nie straci ale jego przewaga znacznie spadnie. Brajkovic narazie pokazuje się z dobrej strony. Do Brytyjczyka traci niewiele bo 1:21. Jeśli jutro dojechaliby w jednej grupie to i tak ostatnie 10 km bardziej pasuje Słoweńcowi. Wszelkie atuty po stronie zawodnika RadioShacka więc na niego idzie pierwszy typ na CdD. Ze stawką nie szaleję ale powinno być dobrze, chyba.
@ Roche urwał aż miło, dobrze że nikomu nic się nie stało.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Nicolas Roche - Alexandre Vinokourov | 2 - 1,71
Typ wygląda bardzo solidnie. Wszedłem do działu aby go podać i widzę, że mnie uprzedziłeś. To nawet nie tyle, że Roche nie jest mocnym góralem... bo czasami potrafi się pokazać z bardzo dobrej strony. Tutaj bardziej chodzi o Vinokurova, dla którego to ostatni sezon w karierze i chce pokazywać się z jak najlepszej strony tam gdzie jedzie. Z pewnością chce powalczyć o wygraną w Dauphine. Vino jest szybki na finiszach i jak dojdzie do jakiegoś z większej grupki, a jeśli nie ucieczki to chyba większej grupki należy spodziewać się na mecie. To Vino powinien być wyżej od Roche&#39;a.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Tu nie będzie żadnych większych grupek niestety, a Vinokourov nie wytrzyma tempa i odpadnie. Co z tego, że będzie chciał się pokazać, jeżeli taki profil trasy to już ponad jego możliwości, zresztą nigdy nie był wybitnym góralem (w tych naprawdę prawdizwych górach). A Roche jest dobrym góralem. Rok temu na górskich etapach Pętli 7,11,12,12,13,14. W Vuelcie: 5,6,6,8,8,10,12 ..
Jeżeli nie odpuści z jakiegoś powodu, to myślę, że przyjedzie na granicy pierwszej dziesiątki.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Przecież ten dzisiejszy etap nie jest górski.Chyba trochę przesadzacie.Podjazdy dzisiaj :
Km 45.5 - Côte de Corlier - 6.4 km climb to 5.3 %
Km 109.0 - Côte du Mont des Princes - 5.5 km climb to 7 %
Km 210.0 - Montée des Gets - 10.7 km climb to 4.7 %
Procenty nie są powalające i etap dla takich kolarzy jak Vinokurov właśnie.
Jeszcze znalazłem profil ostatniego wzniesienia :

Jak widać wcale to wzniesienie nie powala.
Ja wybrałem sobie takie pary.

Nicolas Roche - Alexander Vinokurov 1.70 (Unibet)
Stawka 7/10
Jerome Coppel
- Konstantin Siutsou 1.90 (Bet365)
Stawka 6/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
kurde, źle spojrzałem profile:-D
rzeczywiście jeszcze dziś Vinokourov się potrzyma i może być wysoko, ale już od jutra zdecydowanie Roche, jeżeli dalej będzie ta para w takiej konfiguracji!
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Czy ja wiem? Za lekki ten podjazd chyba by się faworyci pogubili. Szanse 50/50.
Zagrałem w dublu przeciw Sanchezom:
VdB-Samu 1 1.40 ✅
Sorensen-Lulu 1 1.71 ✅
sportingbet
Samu jedzie, żeby dojechać, nie będzie się raczej szarpał. Za to Belg musi pilnować czoła, bo walczy ostro o GC. A drugi Sanchez jest w tym sezonie słaby. W nowej drużynie, nie idzie mu zbyt dobrze.
Sorensen aktywny na 1 pagórkowatym etapie. Myślę, że będzie chciał pokazać się z dobrej strony na tym wyścigu.
No i Fedrigo @ 34 w bet365 ???? lekko. ⛔
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tour de Suisse 2011
Jest Dauphien, które wkracza w decydującą fazę, ale jutro rusza również Tour po Szwajcarii.Warto również zwrócić na niego uwagę bo to etap dla istotnych kolarzy, którzy przygotowują się do Wielkiej Pętli.
Jazda zaczyna się jutro krótkim prologiem o długości 7,3 km, mogłoby się wydawać, że jest on dla szybkich czasowców, ale polega on na wjeździe pod delikatną górę i zjeździe z niej :

Faworytem nie kto inny jak Cancellara, niestety nie ma par h2h, może cokolwiek później bo bukmacherzy trzymają faworyta Hornera, który się wycofał ze startu.

Potem typy na Dauphine, może na Suisse też jak wystawią coś bukmacherzy.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jutro szansa na odebranie lidera Wigginsowi. Ciekawe tylko, komu będzie się chciało to zrobić... i czy w ogóle się uda. Przy ostrym tempie urwą go, bo ostatni podjazd ciężki, a i wcześniej parę górek jest. Wszystko się może zdarzyć, bo przewagę ma. A nóż powtórzy jazdę z tego dziwnego TdF 2009. Chociaż wątpię
Van Den Broeck - Rodriguez 1 2.60 ⛔ :grin::grin::grin: value jak skurczybyk. Grzech nie zagrać. buki się szaleju najadły...
Rolland-Kern 1 1.71 ⛔
Rolland od paru lat nadzieja Francuzów na góry. Z każdym rokiem coraz lepszy. Solidny zawodnik na taki etap. W zeszłych latach na kluczowych etapach przyjeżdżał wysoko. A Kern wygrał dziś, więc powinien być już spokojny. Ostatni podjazd powinien bardziej pasować Rollandowi.
Brajkovic - Siwcow 1 1.62 ⛔
Białorusin zmęczony po Giro. Jani powinien być wyżej.
wszystko bet365.
jeszcze sportingbet: Jani - Wiggo 1 2.0 ⛔
+ Evans-Vino 1.85 ⛔
tak na szybko, ale sporo tego wyszło :|
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tbm 642

tbm

Forum VIP
Van Den Broeck - Rodriguez 1 2.60 value jak skurczybyk. Grzech nie zagrać. buki się szaleju najadły...
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Dla mnie nie dość, że VdBroeck powinien być faworytem w parze to tutaj jeszcze kursy 2,5 - 2,6 ???? Wygląda smakowicie i jak Belg znów zechce &#39;przetestować nogę&#39; tak jak na pierwszym etapie to może nawet wygrać etap. Van den Broeck jak dla mnie systematycznie się rozwija, poprawił jazdę na czas, a w górach jest aktywnym kolarzem, który stara się atakować.
Na Purito zawsze można polegać na etapach gdzie można spodziewać się finiszu z jakiejś grupki, lub na krótkich trudnych podjazdach. Ten etap w mojej ocenie nie jest dla niego. Tym bardziej, że ma w nogach Giro.
Gram na Van den Broeck - 2,55 Unibet ???? ⛔ Jurgen mocny, ale Purito miał swój dzień
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Janez Brajkovic - Bradley Wiggins 1 @ 2,00 Sportingbet ⛔ 16-6 heh
Konsekwentnie przeciwko Brytyjczykowi z grupy Sky. Dzisiaj mu się udało i złapał się za koło i przyjechał w czołowej grupie. Jednak Słoweniec odpuścił trochę finisz i przyjechał minimalnie za Bradleyem. Chociaż z drugiej strony dzisiaj nie były aż tak mocne góry jakie są jutro i ciężko było go zgubić. Jutro finisz z nachyleniem 8,4% i Wiggins musi wkońcu spuchnąć ;).
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
to tak jak pisałem od dziś zaczynamy grać przeciwko Winokourovowi:-D
Cadel Evans - Alexander Vinokourov 1,67 WilliamHill⛔
Kurs nie oszałamiający, ale raczej pewny. Wczoraj jeszcze Kazach się utrzymał i naturalnie przyjechał na początku grupki, ale jutro nie widzę takiej możliwości, chyba, że czołówka by bardzo biernie jechała i nikt nie odważyłby się zaatakować, ale jest to raczej niemożliwe. Takie góry to już nie dla Vino, ale jak najbardziej dla Australijczyka, która walczy o generalkę. Na ostatnim podjeździe Alex odpadnie, ale jeszcze zdąży pomachać do kamery.
i drugi typek:
Samuel Sanchez - Rein Taaramae 1,50 WilliamHill✅
Co tu dużo pisać. Sanchez stary lis kontra młody Estończyk, który czyni z roku na rok duże postępy, ale takie typowo górskie etapy zdecydowanie nie dla niego, przynajmniej obecnie. Hiszpan może nie jest takim typowym góralem, ale jakby nie jeździł w nich co najmniej bardzo dobrze to nie zajmowałby chociażby 4 miejsca w TdF. W generalce pod koniec 2 dyszki, za Reinem nawet, więc nie walczy o nią, ale na pewno chciałby się pokusić o jakiś sukces na etapie. Dzisiaj spokojnie przyjechał z tą grupką najlepszych, zaś Taaramae stracił do nich 14 sek. Niby nie wiele, ale jednak etap nie był zbyt wymagający i to pokazuje, że raczej dziś nie ma czego szukać Estończyk. Na pierwszym etapie także przyjechał za Sanchezem, o ponad minutę.
i prolog Tour de Suisse:
F.Cancellara win 1,57✅
e: Evans miał problemy na końcowym podjeździe to fakt, ale bardziej niż jego gorsza dyspozycja zaskoczyła mnie fantastyczna jazda Kazacha. Jak widać nastawienie psychiczne, motywacja mogą wiele zdziałać, bo patrząc od strony czysto sportowej to Winokourov nie miał prawa fizycznie wytrzymać wspinaczki z najlepszymi. A jednak wytrzymał..Brawa dla niego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Cadel Evans - Alexandre Vinokurov 1.66 (Bet365)
Stawka 5/10
Za stromo i za dużo gór jak na Kazacha.Lata lecą i z roku na rok gorzej mu idzie na podjazdach.Australijczyk powinien sobie poradzić
Ivan Basso - Robert Gesink 1.83 (Bet365)
Stawka 7/10
Włoch w lepszej formie choć i tak bardzo słabej jak na niego.Gesink traci sporo i widać,że nie zależy mu na wyniku tutaj.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja pobieram od Was typ na VdB bo rzeczywiście spory kurs, ja również znalazłem kolarza z dużym kursem.

Ode mnie takie coś, jak ktoś gra sobotnią taśmę to śmiało można dorzucić :

Thomas Voeckler - Daniel Martin | 1 - 2,70 (Bet365)(10-30)✅

Wg. bukmacherzy przesadzili z kursem na Francuza, wczoraj był w czołówce, jechał bardzo dobrze, trochę szyki pokrzyżował mu Kern bo nie mógł Voeckler wyruszyć w pogoń za Kernem.W górach jest bardzo silny i zawsze taki sprytny zawodnik z niego także uważam tutaj kurs za zbyt duży i myślę, że warto skorzystać bo Martin wczoraj też w czołówce, ale nie zrobił jakiegoś zajebistego wrażenie na mnie, dwa razy starał się oderwać, ale kiedy już mocniej docisnął pedał to brakowało sił.Sądzę, że starszy Francuz będzie wyżej, nawet obok Rodrigueza i Van den Broecka widziałbym go obok faworytów do wygrania etapu.Spore value.Szukasz czegoś do sobotniej taśmy ? Typ jak znalazł ???? .

Unibet nie proponuje już żadnej ciekawej pary dlatego proponuję również typ od Daveya na Rollanda, który może skutecznie zawalczyć o białą koszulkę, a Kern już zrobił co miał zrobić, dziś raczej z jego drużyny aktywniej pojedzie Voeckler.Kurs jeszcze bardziej urósł.

Odradzam granie na Brajkovica, nie wiadomo jak on jedzie, w każdym momencie może odpuścić wyścig bo tak na dobrą sprawę zlewa to czy wygra czy nie, jak nie będzie mieć sił czy będzie musiał podjąć ryzyko to tego nie zrobi i odpuści rywalizacje.Jego celem jest TdF.

Tour de Suisse 2011​


Jonathan Castroviejo - Peter Sagan | 2 - 1,54 (Bet365)✅(??-3)

Czekałem na h2h z udziałem Sagana i się poniekąd doczekałem.Fajny kurs z typem na sprintera Liquigasu, obok Cancellary wymieniany wysoko podczas tego prologu, ale nie ma się czemu dziwić bo jest to jeden z bardziej utalentowanych sprinterów, liczę, że Liquigas zabierze go na TdF bo ma ogromny talent.Praktycznie na każdym płaskim etapie walczy o wygraną i też się tak dzieje, ma już w swojej kolekcji kilka zielonych i białych koszulek.Dzisiaj etap całkiem przyjemny, jak szybko minie tą hopke to będzie wysoko.W prologu Dauhpine również wygrywali sprinterzy [ Boom, wysoko Hagen ] także tutaj też warto liczyć na sprintera.Tutaj stawiam na Sagana, w dalszej części wyścigu również będę jego celować na płaskich etapach bo z silnych sprinterów zauważyłem tylko właśnie jego i Hushovda.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Qozi, Voeckler w takich górach najzwyczajniej zdechnie. To już za wysokie progi na jego nogi. Martin z kolei powinien się zameldować myślę w 2 dziesiątce.
Peter Sagan nie jest sprinterem w ekipie LiquigaS..
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Doczepiłeś się o to, że napisałem Z zamiast S czy o to, że nie jest sprinterem ?
Dlatego taki kurs na Voecklera, mnie Martin nie przekonywał wczoraj, co prawda był w czołówce, ale jak chciał pociągnąć do przodu to brakowało prądu i kto wie jak będzie w większych górach.Też się obawiam, że Francuz może nie wytrzymać, ale zagram taki typ przy wielu innych zdarzeniach, kurs zdecydowanie za wysoki dla mnie.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
bardziej o to pierwsze.
Sagan jest młodziutki i trudno jednoznacznie powiedzieć na dziś jakim typem kolarza jest ten zawodnik i w jaką stronę chce iść. Nieźle jeździ czasówki, pagórki, trasy klasyków, potrafi zafiniszować, ale na pewno nie można go nazywać sprinterem.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Włoch w lepszej formie choć i tak bardzo słabej jak na niego.Gesink traci sporo i widać,że nie zależy mu na wyniku tutaj.
Basso miał kraksę na zjeździe z Etny. Na twarzy miał kilka szwów założone i ogolnie dosyć się poobijał. To zaburzyło jego przygotowania do TdF, tym samym do Dauphine. Z dnia na dzień powinno być jednak lepiej, a Gesink coś blado wygląda póki co. To faktycznie może być dobry typ.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ostatni etap, ale wcale nie jest to etap przyjaźni bo równie wymagający jak wczorajszy.Co prawda tylko dwa podjazdy, ale znacznie trudniejsze.Dwie premie pierwszych kategorii, będzie ciężko dotrwać do końca.
Moim zdaniem Wiggo utrzyma, co prawda widać, że to nie jest kolarz w stylu Contadora, który może w górach atakować i być pewny o swoją pozycję, zaś kolarz Sky broni zaciekle swojego miejsca.Jeśli dziś tak mu będą pomagać jak Hagen wczoraj to nie straci i wygra.
Przyznam, że liczyłem na jego zwycięstwo w tym wyścigu, ale raczej sukcesu w TdF z 2009 roku nie powtórzy bo spuchnie w górach.Dobrą dyspozycję zasugerował Gesling, aktywni są mniej znani Sorensen oraz Kern.

Hegemonem w górach jest Rodriguez jedzie na luzie i na razie w peletonie widzę, że on może nawiązać jako taką walkę z Contadorem [ nie widziałem w akcji Andy&#39;ego ] także tutaj przeciw niemu nie widzę sensu grania.Swoją drogą jak Katiusza go nie weźmie na Pętlę to będzie niezła beka bo liderem jest tam Trofimov, który jeździ znacznie słabiej niż Hiszpan.Ale to już rozważania na lipiec.

Próbujemy jedną parę do delikatnego, niedzielnego dubla :


Oliver Zaugg - Jerome Coppel | 2 - 1,85 (Sportingbet)✅(83-19)

Celuję w młodszego Francuza, wysokie miejsce w generalce, jedzie w białej koszulce także sukces dla grupy na razie jest.Dziś trzeba obronić to miejsce, goni go Hermans, ale jeśli Coppel pojedzie dziś dobrze i będzie wysoko to Belg raczej nie przegoni kolarza Saura.Zaugg również dobry góral, wydawało mi się, że przed wczoraj wygra etap, ale nie wiem co się z nim stało i szybko wchłonięty został.Dziś dwa mordercze podjazdy, uważam, że w miarę oby dwaj wytrzymają, liczę na ich miejsca w drugiej dziesiątce, wyrównana para, ale stawiam na Francuza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom