>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

IO Tokio 2020: Siatkówka (25.07 - 8.08.2021)

japapej 5,3K

japapej

Użytkownik
Trzeba to przyznać, ale Heynen nie zrobił nic, żebyśmy awansowali do 1/2.
Sądzę, że na pewno więcej dałby Bednorz, który trochę się ograł w rosyjskiej lidze i pamiętam jego świetne spotkania w tejże lidze. Natomiast Śliwka słabo w ataku, a żeby wygrywać z najlepszymi to rozgrywający musi mieć wybór i rozłożyć to na kilku graczy. Bednorz dawałby taką gwarancję i jestem przekonany, że skończyłby więcej, niż Śliwka. Fakt, że Bednorz był krytykowany w Zenicie, ale to jednak rosyjska liga, gdzie strasznie trudno się gra...
Zmienił Kochanowskiego, wprowadził Nowakowskiego. Odpadł Kubiak, postawił na Śliwkę. Śliwce nie szło wprowadził Semeniuka. Kaczmarek wchodził na serwis. Zmiana z Łomaczem miałaby sens gdybyśmy mieli choć w miarę dograne do siatki. Przyjęcie u nas falowało i musieliśmy grać skrzydłami. Rozgrywający też musiał biegać, a umówmy się Łomacz rusza się jak wóz z węglem i Fabian pod tym względem jest dużo sprawniejszym siatkarzem. Dodatkowo Grzegorz Łomacz jest mocno ukierunkowany na grę ze środkowymi, a przy tak słabym przyjęciu i takiej dyspozycji środkowych nie było mowy wgl na wykorzystanie tej pozycji. Przy Łomaczu nie wyprowadzilibyśmy ataku i często przebijali piłkę palcami na drugą stronę.
Bednorz grał dobrze w lidze rosyjskiej - zgoda . Popatrz jednak na mecze z czołówką i pojedynki w Lidze Mistrzów. To w Champions League jest największa presja. Jak grał Bartosz Bednorz, ile razy był zmieniany ? Gracz bez wątpienia o dużych możliwościach. Aleksander Śliwka miał najlepszy sezon w karierze. Na Mistrzostwach Świata w półfinale mamy mecz z USA, gdzie wchodzi w 3 secie stabilizuje nam przyjęcie i dokłada 2 bardzo ważne bloki pomimo średnich warunków fizycznych. Wygrywamy ten mecz i meldujemy się w finale. Równie dobrze tutaj Vital miał prawo myśleć, że skoro na poziomie półfinału Mistrzostw Świata Śliwka usprawnił naszą grę to może to zrobić w ćwierćfinale Igrzysk. Semeniuk był na Igrzyskach debiutantem. Bartosz Bednorz też by nim był.
 
Otrzymane punkty reputacji: +395
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Zmienił Kochanowskiego, wprowadził Nowakowskiego. Odpadł Kubiak, postawił na Śliwkę. Śliwce nie szło wprowadził Semeniuka. Kaczmarek wchodził na serwis. Zmiana z Łomaczem miałaby sens gdybyśmy mieli choć w miarę dograne do siatki. Przyjęcie u nas falowało i musieliśmy grać skrzydłami. Rozgrywający też musiał biegać, a umówmy się Łomacz rusza się jak wóz z węglem i Fabian pod tym względem jest dużo sprawniejszym siatkarzem. Dodatkowo Grzegorz Łomacz jest mocno ukierunkowany na grę ze środkowymi, a przy tak słabym przyjęciu i takiej dyspozycji środkowych nie było mowy wgl na wykorzystanie tej pozycji. Przy Łomaczu nie wyprowadzilibyśmy ataku i często przebijali piłkę palcami na drugą stronę.
No właśnie. Wszystkie zmiany Heynena nie przyniosły spodziewanych rezultatów, a trener Francuzów trafił ze zmianami w 100%. Taka jest różnica pomiędzy Heynenem, a Tillie.
Druga rzecz to wybór składu na IO, jak jest tak jak piszesz, że temu nie szło, ten się rusza jak wóz z węglem (chociaż z Łomaczem się nie zgodzę, bo to była jedyna szansa nasza na zmianę gry, bo Francuzi od 4 seta to już czytali naszą grę w 100% o czym świadczy m.in. ilość skutecznych bloków wykonanych przez Francuzów) to Heynen już popełnił błąd na poziomie selekcji i wyboru zawodników na IO. To była jego decyzja i to on ponosi za to odpowiedzialność.
Trzymajmy się faktów. Nikogo tutaj nie interesuje (to nie jest atak w twoim kierunku tylko moja opinia), czy Heynen odbudował, któregoś z zawodników 2 lata temu tylko, czy zrealizował główny cel. O medal nawet się nie otarliśmy. Graliśmy bardzo przeciętnie na IO. Przegraliśmy z Iranem, o czym nie można zapominać.
Podsumowując główny cel nie został zrealizowany i uważam, że jego przygoda z naszą reprezentacją dobiegła końca.
 
japapej 5,3K

japapej

Użytkownik
Heynen celu nie zrealizował jednak jestem zdania, że głównie zawiedli zawodnicy. Według mnie selekcja została wykonana dobrze - wybrał wszystkich najlepszych graczy obecnie jakich mamy. Zespół nie uniósł mentalnie momentu kiedy stracił 7:4 w 4 secie . Heynenowi zarzucam brak Kubiaka w 5 secie , bo jeśli miał być liderem i na kluczowe momenty to była to jego chwila. Jednak było ewidentnie widać, że Kubiak nie dawał rady. W momencie powołań Kubiak był zawodnikiem zdrowym, zdolnym do gry, z charyzmą i doświadczeniem międzynarodowym i gościem, który wygrał coś poważnego. Tuż przed turniejem nabawił się kontuzji. Możliwość doprowadzenia go do gry , gdy z kontuzją jak jest gotowy powiedzmy na 70% i tak jest korzystna, bo doświadczenie dużych turniejów i mentalność zwycięzcy wciąż znaczy więcej niż utrata 30 % jakości . Tutaj też jest ważny aspekt psychologiczny. Powiedz co zagrałby Grzegorz Łomacz w 4 i 5 secie kiedy nie mamy jednego przyjmującego i środkowych ? Tak jak Fabian biegał by po boisku i grał lewe, prawa Leonem i Kurkiem.
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Heynen celu nie zrealizował jednak jestem zdania, że głównie zawiedli zawodnicy. Według mnie selekcja została wykonana dobrze - wybrał wszystkich najlepszych graczy obecnie jakich mamy. Zespół nie uniósł mentalnie momentu kiedy stracił 7:4 w 4 secie . Heynenowi zarzucam brak Kubiaka w 5 secie , bo jeśli miał być liderem i na kluczowe momenty to była to jego chwila. Jednak było ewidentnie widać, że Kubiak nie dawał rady. W momencie powołań Kubiak był zawodnikiem zdrowym, zdolnym do gry, z charyzmą i doświadczeniem międzynarodowym i gościem, który wygrał coś poważnego. Tuż przed turniejem nabawił się kontuzji. Możliwość doprowadzenia go do gry , gdy z kontuzją jak jest gotowy powiedzmy na 70% i tak jest korzystna, bo doświadczenie dużych turniejów i mentalność zwycięzcy wciąż znaczy więcej niż utrata 30 % jakości . Tutaj też jest ważny aspekt psychologiczny. Powiedz co zagrałby Grzegorz Łomacz w 4 i 5 secie kiedy nie mamy jednego przyjmującego i środkowych ? Tak jak Fabian biegał by po boisku i grał lewe, prawa Leonem i Kurkiem.
Grzesiek to bardzo rzetelny rozgrywający. Dobrze realizuje założenia taktyczne trenera. Potrafi grać kombinacyjnie i nie otrzymał w ogóle szansy na grę. Więc po co brał Heynen Łomacza na IO? Wcześniej Grzesiek grał dość sporo i sobie dobrze radził. Tak piszemy, jakby Łomacz to był jakiś trzeciorzędny rozgrywający, a to świetny zawodnik.
Drzyzga strasznie uprościł grę i był dobry moment na zmianę na rozegraniu. Do końca meczu gra polegała tylko na wystawie do swoich liderów tj. Leona oraz Kurka, więc się nie dziwię, że Francuzi zanotowali aż 16 bloków punktowych przy 6 Polaków.
Dla mnie to niestety, ale nie tylko dwoma zawodnikami się nie wygra meczu, bo gra cała drużyna, ale jak rozgrywający nie zagra dobrze kombinacyjnie, to przy silniejszych reprezentacjach trudno myśleć o wygranej.
Po drugiej stronie trener francuski dokonał szybko zmiany rozgrywającego i Brizard zupełnie zmienił styl rozgrywania. Niestety nasi chyba nie byli na to gotowi, bo sama ilość bloków o tym świadczy, że gubili nas, a nawet jak nie to te rozegranie było zupełnie inne, niż u Toniuttego i nie mieli problemów z obijaniem naszego bloku.
Inna kwestia, że niektórych zawodników w mojej opinii nie powinno być na IO m.in. Kubiaka oraz Śliwki. Może i atmosfera w drużynie jest ważna, ale na IO się nie leci za budowanie atmosfery i za wcześniejsze zasługi tylko za aktualną formę.
Pisano, że atmosfera we francuskiej drużynie jest słaba, a wyszło, że zawodnicy mogą się nie lubić, ale na boisku mają grać, a u nas odwrotnie, atmosfera ma być świetna, a na boisku nie ma komu grać.
 
japapej 5,3K

japapej

Użytkownik
Grzegorz Łomacz najlepsze lata gry ma za sobą. Na plus na pewno doświadczenie i długie funkcjonowanie w kadrze i znajomość zawodników. Ostatnie 2 lata to bardzo znaczący regres formy.
Szanuje Twoje zdanie jednak z Twoich wypowiedzi jasno klaruje się to co w Polsce dzieje się nagminnie w przypadku porażki. Pęka balonik i zaczyna się szukanie winnych i czemu ten , albo nie tamten. Kiedy ludzie w tym kraju zrozumieją, że można przegrać sportowo ? Kiedy uświadomią sobie, że przy tak wyrównanej czołówce może zadecydować dyspozycja dnia ? Równie dobrze mogliśmy zamknąć to 3:1 bo były ku temu podstawy i z Argentyną jako faworyt wygrać i zameldować się w finale. Czy wtedy także szukałbyś błędów w selekcji Heynena ? Myślę, że nie. 40 min słabej gry zaważyło o całym obrazie turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Chyba mnie z kimś pomyliłeś, ja nigdy nie pompowałem żadnego balonika. Nie oczekiwałem od nich ani medalu, a tym bardziej złota. Śledzę siatkówkę już ponad 20 lat (sam miałem epizod z profesjonalną siatkówką, ale nie o tym mowa). Kiedyś wstawało się o 2 w nocy, żeby obejrzeć mecz z Kanadą i nie było wiadomo czy damy radę, czy nie, dziś Kanadyjczyków lejemy :) Nigdy nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań, bo oglądam siatkówkę bardziej pod kątem dyscypliny sportowej, a nie dlatego, że Polacy odnoszą sukcesy. Odkąd Polacy zaczęli odnosić sukcesy, a zwłaszcza od pierwszego mistrzostwa świata popularność tego sportu znacząco przybrała na sile (jak w przypadku skoków) i co za tym idzie pojawiło się wielu ekspertów (oczywiście to nie jest zarzut pod twoim adresem).
Nigdy nie staram się nikogo krytykować, bo pewnie jest sporo osób, które lepiej się znają na tej dyscyplinie, ale z mojej perspektywy za porażki winę ponosi trener i jak patrzę na jego wypowiedzi o tym, że jakbyśmy byli w drugiej grupie to byśmy teraz grali w 1/2 IO i o tym, że Kubiaka bierze na IO, bo tworzy atmosferę to wydaje mi się, że nie na tym polega budowanie drużyny. Gdyby Wagner budował drużynę w oparciu o atmosferę, to strach pomyśleć, co by się wtedy wydarzyło.
Kończąc już, dzięki za merytoryczną dyskusję i ,,kulturkę"...
 
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Może warto się już skupić na półfinałach. Jutro jest co zagrać i ciężko też rozgryźć spotkanie Brazylijczyków z Rosjanami. Oglądałem pierwszy mecz, sam grałem w kierunku Canarinhos i to co zagrali to był kabaret. Zero zagrywki, zero bloku, atak też na mizernym poziomie i wynik 0:3. Nie chcę mi się wierzyć, żeby ten jutrzejszy pojedynek wyglądał tak samo, dlatego konsekwentnie zagram na Bruno i spółkę. Jak wy to widzicie?
Wiadomo, że Rosjanie szybko opadają z sił, z żelaznej kondycji to ta ekipa nigdy nie słynęła, liczę, że będzie to zacięte spotkanie, da o sobie znać zmęczenie i zaowocuje większą ilością błędów popełnionych przez Sborną.
 
japapej 5,3K

japapej

Użytkownik
ak patrzę na jego wypowiedzi o tym, że jakbyśmy byli w drugiej grupie to byśmy teraz grali w 1/2 IO
Prawda jest taka, że wszystkie 4 drużyny z Grupy B grają w półfinale głównie dla tego , że miały wielkie boje już wcześniej . Spójrz na Igrzyska w RIO w 2016 roku.Brazylia jest w trudnej grupie A. Na otwarcie traci seta z anonimowym Meksykiem.Następnie pokonuje Kanadę, by w kolejnych meczach z USA i Włochami uznać wyższość rywala. W decydującej kolejce grają o wyjście z grupy z Francją i wygrywają po bitwie 3:1. To samo mieli Francuzi z Brazylią na tych Igrzyskach. Co się dzieje później ? Brazylia pokonuje w ćwierćfinale 3:1 Argentynę, półfinale 3:0 Rosję, w finale 3:0 Włochy. Brazylia mistrzem olimpijskim choć była o krok od 5 seta z Francją w 5 kolejce. Duża liczba meczy na najwyższym poziomie pozwala grać najlepszą siatkówkę jaką zaprezentowali Francuzi. Polacy mieli łatwą grupę, grali nieźle, ale jak przyszło do próby nie dali rady.

W kontekście jutrzejszych wydarzeń : uważam, że mecz Brazylia - Rosja ( Komitet ) rozstrzygnie się na zagrywce.
Oto dyspozycja punktowa Brazylii na przestrzeni całego turnieju w relacji kolejno : atak - blok - serwis
z Tunezją: 47 -5 - 1 ( 3 sety)
z Argentyną: 60 -9 - 5 ( 5 setow )
z Rosją 28 -6 - 3 ( 3 sety)
z Usa: 58 - 9 - 7 ( 4 sety)
z Francją: 79 - 15 -2 ( 5setow)
z Japonią: 47 -8 - 0 (3 sety)
Średnia w ataku: 13,86 na set , w bloku: 2,26 , na zagrywce: 0,78 , reszta to wiadomo : błędy własne rywala.

Rosjan z fazy grupowej nie ma sensu podsumowywać bo grali naprawdę kapitalnie. Jedyne co mnie zastanawia to czy mecz Francją był trochę słabszym dniem, czy to wyłącznie była kwestia jakości gry rywala.
Rosja z Kanadą relacja atak - blok - serwis : 45 - 8 - 8 ( 3 sety) średnia: 15 atakiem, 2,66 blokiem, 2,66 asy.
Bardzo ciekawe jest to, że 4 lata temu w RIO także pokonali w ćwierćfinale Kanadę by później polec z Brazylią. Tamta Brazylia miała w nadzwyczajnej formie Wallace'a i mocnego Lucarellego. Kliuka, Kobzar i Mikhaylov też byli na tych Igrzyskach.
Oglądając mecz Brazylii z Japonią miałem wrażenie, że nie wygląda to dobrze. Jest duży znak zapytania przy Lealu i zagrywce u tej drużyny. Co do Rosjan pytania jakie mi się pojawiają: jak zareaguje Volkov na chwilowy kryzys, który może go dopaść. Jak dotąd gra kapitalnie, ale co się wydarzy jak ograniczą jego grę ? I drugie: jaka będzie dystrybucja Kobzara w setach na styku i jaką rolę odegra w tym Iakovlev i Volvich ? To, że Michajłow dostanie masę piłek to jestem pewien. Więcej argumentów w tej chwili jest po stronie Rosjan. Brazylia musi mocno zacząć na zagrywce.
Na tę chwile bliżej mi do następującego rozwiązania: Rosyjski Komitet Olimpijski win @ 2,13 Fortuna

Francuzi są faworytem według mnie z Argentyną. Zastanawiam się tylko czy znów zagrają 5 setów, czy też rozstrzygnie to się szybciej. Jeśli to Francja ma wygrać myślę, że max 4 sety, jeśli Argentyna potrzebny będzie tie-break. Objawieniem tego turnieju jest Trevor Clevenot przyjmujący trójkolorowych.
Statystyki Clevenot w tym turnieju :
z USA - wchodzi w 3 secie i ma 3 pkt wszyskie atakiem | 1 set
z Tunezją - 12 pkt ( 10 atakiem , 2 blokiem) | 3 sety
z Argentyną 24 pkt ( 20 atakiem, 3 blokiem, 1 serwis ) | 5 setów
z Rosją 17 pkt (16 atakiem , 1 serw) | 4 sety
z Brazylią 16 pkt (15 atakiem , 1 blok) | 5 setów
z Polską 16 pkt (14 atakiem , 2 bloki) | 5 setów
Jak widać gra bardzo dobrze w ataku i bloku, może też dołożyć serwisem. Francuzi teraz grają na Patry i Clevenot, a Ngapeth jest w cieniu, robi brudną robotę w przyjęciu i kończy kluczowe piłki w ataku. Trevor na 99,99 % wyjdzie w podstawie. Myślę, że znów zagra dobre spotkanie. STS proponuje ciekawą linie na gracza.
Propozycja: Clevenot over 14,5 pkt @ 1,90 - tylko jeśli ktoś zakłada co najmniej 4 sety. Przy 3:0 może nie wejść. - 3 sety i 14 pkt xD
 
Ostatnia edycja:
Z 610,3K
Francja - Argentyna
Typ:Argentyna +9,5 pkt
Kurs 1,83
Betclick
Analiza.W tym pojedynku półfinałowym faworytem do odniesienia zwycięstwa są siatkarze Francji,ale moim zdaniem ich ewentualne zwycięstwo nie jest takie wcale pewne i na pewno nie będzie wysokie.Oba zespoły w fazie play -of wygrali swoje pojedynki po 3-2.Francja po emocjonującym pojedynku pokonała Polskę,ale ich przewaga w decydującym secie była bardzo duża.Argentyna jest rewlecają tego turnieju i po pokonanjiu USA 3-0 teraz w fazie play-of również rozegrali bardzo dobre spotkanie i wygrali z Włochami 3-2.Moim zdaniem w tym spotkaniu wcale nie stoją na straconej pozycji i mogą sprawić niespodzianke w postaci swojego zwycięstwa.
 
Ostatnia edycja:
S 15,6K

sinus

Użytkownik
Clevenot został już tutaj podany, także ode mnie typ na innego zawodnika.

Lucas over 9.5 pkt @1.8 STS 13 pkt

Zgadzam się, w mojej opinii również to ROC jest faworytem. Ale spodziewam się bardzo zaciętego spotkania i przynajmniej 4 setów. W grupie było szybkie 3:0 dla Rosjan, a mimo to środkowy pokrył tę linię zdobywając bodajże 10 punktów (piszę z pamięci).
Jest w dobrej formie na tych igrzyskach, w mojej ocenie to zdecydowanie opcja nr 1 na środku. Bruno lubi z nim grać, a do tego potrafi ukąsić zagrywką (tego akurat wszyscy Brazylijczycy na tej imprezie nie pokazują, ale chcąc nawiązać walkę jutro spodziewam się progresu w tym elemencie). Isac w takim meczu nie powinien go zmieniać, także okazji do punktowania nie zabraknie.

Z typów pobocznych proponuję:

Rosja win @2.1 3:1
Mikhaiłow over 17.5 @1.9 22 pkt
Volkow over 16.5 @1.85 7 punktów, zmieniony w trakcie 4. seta. Niestety nie był to jego dzień, słaba skuteczność ataku, sporo popsutych zagrywek, ale mimo to inni koledzy go zastąpili :)

Paradoksalnie to Brazylia zmiażdzyła na serwie Rosjan w dzisiejszym meczu. 3-8 w asach, ale trzeba przyznać, że nasi sąsiedzi często odrzucali rywala od siatki, co z kolei miało przełożenie na liczbę nieskończonych ataków przez Wallace'a, Rucarelli'ego i spółkę.
Wieczorem pograłem sobiie jeszcze, że Rosjanie zdobędą złoto @4.0 w Betclic i oby się udało ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +182
R 614,6K

rjastrzab

Użytkownik
ROC - Brazylia
Poniżej 194,5 pkt
Kurs 1,55
Betfan

Sądzę że ten mecz nie skończy się w tie- breaku i będą max 4 sety. Taka linia to jak dla mnie dobry pomysł. Już pierwszy mecz między nimi pokazał, że można w takich spotkaniach szybko rozstrzygnąć sprawę. Szybkiego 3:0 nikt chyba się nie spodziewa ale patrząc na dotychczasowe mecze Rosjan to jednak skłaniam się na under przy wysokiej linii. Brazylia nie ma tego błysku w tym turnieju i jestem bliższy tego że ten mecz wygrają Rosjanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +181
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Francja - Argentyna (Handicap setowy -1.5 Francja) kurs 1.65 Betclic

Francuzi pokazali, że w grupie mogli pozwolić sobie na porażkę czy to z Brazylią, Argentyną czy też USA, a mimo to oni powalczą o półfinał Igrzysk Olimpijskich. W meczu z nasza Reprezentacja pokazali, że są ogromnie wyłącznie i mimo, że w sumie przez prawie całe spotkanie musieli gonić wynik to jednak oni przychyli na swoją korzyść zwycięstwo. Dla Reprezentacji Argentyny na pewno sporym osiągnięciem jest wyjście z tej grupy i pokonanienw ostatnim meczu fazy grupowej Reprezentację USA i to w trzech setach. Dodatkowo zaraz po wyjściu z grupy Leona niespodzianka ,zwycięstwo gdzie także nie byli faworytem z Reprezentacja Włoch. Jednak patrząc za i przeciw to jednak widzę tutaj że w półfinale jednak znajdzie się Reprezentacja Francji. Niestety po zwycięstwie nad naszą Reprezentacja, Francuzi na pewno nabrali większej wiary w swoje umiejętności i na pewno będą chcieli zrewanżować się i wygrać pewnie spotkanie jutrzejsze z Argentyną. Widać, że Trener Francji mimo, iż zapewne szykują się zmiany na stanowisku trenera Francji to jest trener, który znakomicie zna swoich zawodników. Pracuje już od bardzo dawna w tej Reprezentacji i widać, że nie boi się zmieniać ważnych zawodników w kluczowych momentach, chociażby zmiana Toniuttiego za Brizarda, gdzie ten drugi został MVP całego meczu. Czuje, że Francuzi jutro pewnie wygrają swoje spotkanie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +6
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Przed nami półfinały jeden z nich prawdziwy hit drugi troszkę mniej oczywisty ale w pełni zasłużony dla obu drużyn.

Brazylia - RKO 1:3

W grupie RKO wygrała zaskakująco łatwo z Brazylią 3:0 grając 2x lepiej niż przeciwnik. Dziś jednak obie drużyny będą w pełni skoncentrowane - o ile w grupie można było jeszcze przyjąć porażkę tak dziś już nie ma o tym mowy.
Mimo, że w grupie RKO spisywała się lepiej to osobiście wydaje mi się, że leciutkim faworytem są Brazylijczycy nie mniej jednak ten mecz nie powinien zakończyć się w 3 setach dla jednej bądź drugiej drużyny.

powyżej 180,5 1,52

Drugiego półfinału nie typuję chociaż całym sercem trzymam kciuki za Argentynę. Na pewno mają argumenty na to aby wygrać z Francją.
 
Ostatnia edycja:
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Brazylia - ROC
Typ: powyżej 180,5 pkt
Kurs: 1,52
Buk: Fortuna

Zacznę od tego, że niezmiernie ciężko jest pisać jakąkolwiek analizę i przyjrzeć się tym półfinałom po tym, co się stało we wtorek, ale trzeba sobie powiedzieć: "Było, minęło" i skupić się na pozostałych spotkaniach.

Wybór wydaje się od razu łatwy, ponieważ grają ze sobą zespoły prezentujące się najrówniej spośród wszystkich uczestników i zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to przedwczesny finał turnieju olimpijskiego. Jakkolwiek spotkanie fazy grupowej zakończyło się gładką wygraną Rosji, jutro na pewno tak się nie stanie i zobaczymy zacięty mecz, w którym obydwa zespoły będą się starały gryźć parkiet i walczyć o każdą piłkę.

Brazylia miała swój kryzys na olimpiadzie i wydaje mi się, że już go zażegnała - Rosja zaś gra cały turniej na wysokim poziomie i zespół pokazał, że jest gotowy do walki o najwyższe cele. Zastanawiam się tylko, czy ich kryzys dopiero nadejdzie, czy drużyna jest tak dobrze przygotowana, że do końca będzie trzymać formę i do nich należeć będze złoto.

Trochę martwię się tą Rosją w kontekście mojego typu, bo brak dotychczasowego widocznego kryzysu w połączeniu z gładkim 3:0 w grupie może spowodować zbytnią wiarę we własne możliwości i gładką porażkę w rewanżu, natomiast znając realia i to, co oba zespoły potrafiły zawsze zaprezentować a decydujących momentach, spodziewam się wspaniałego siatkarskiego spektaklu zakończonego wygraną Brazylii 3:2.

Bazując na powyższych rozważaniach obstawienie tutaj powyżej 180,5 pkt jawi się jako kompletny minimalizm i wygląda na pewną inwestycję i bardzo opłacalny kurs.

Na koniec mała refleksja na temat drugiego półfinału - wydaje mi się, że Francja nie zagra drugi raz tak, jak z Polską, a Argentyna naprawdę jest w gazie, dlatego kurs na Argentynę w granicach 3,20 jest również do rozważenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +175
barti2000 751K

barti2000

Znawca - Siatkówka
FrancjaArgentyna

Argentyna wygra seta i Conte przynajmniej 15 punktów @2,20 betfan


Takiego spotkania w półfinale przed rozpoczęciem turnieju nie spodziewałby się chyba nikt. Francja to od lat ścisła światowa czołówka. Jednak brakuje im medali z tych najważniejszych imprez. W ćwierćfinale ograli Polaków i była to bardzo niemiła dla nas niespodzianka. Trójkolorowi grają bardzo poukładaną siatkówkę. Po przegranej na początku 3:0 z USA oraz 3:2 z Argentyną nikt raczej nie zakładał, że dojdą do półfinału. Jednak Francuzi zdecydowanie się rozegrali. Bardzo dobrze na rozegraniu gra Brizard, a w wysokiej formie są Patry i Ngapeth. Mocną stroną podopiecznych Laurenta Tilliego jest gra blok-obrona. W spotkaniu z Polską zafunkcjonował także u nich blok punktowy, zaliczyli ich aż 16.

Argentyna to natomiast największa niespodzianka tego turnieju. Podopieczni Marcelo Mendeza od początku igrzysk prezentują znakomitą siatkówkę, którą potwierdzili w dwóch ostatnich meczach. Najpierw pokonali 3:0 Amerykanów w meczu o wyjście z grupy, a potem w ćwierćfinale byli lepsi od Włochów wygrywając po tie-breaku. Liderami drużynami są Bruno Lima i Facundo Conte, a kapitalnie rozgrywa Luciano De Cecco. Atakujący Lima jest w tej chwili najlepiej punktującym tego turnieju. Conte natomiast w tej klasyfikacji zajmuje 8.miejsce z dorobkiem 91 punktów. Nowy przyjmujący zespołu z Zawiercia od początku turnieju gra bardzo równo i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Tak przedstawiają się jego zdobycze punktowe w Tokio: 9,15,16,16,16,19. Conte to zawodnik, który gwarantuje jakość. Jest drugą opcją w ataku i najczęściej nie zawodzi. Dziś powinno być podobnie.

Czeka nas bardzo ciekawe i moim zdaniem wyrównane spotkanie. Argentyna nie jest tutaj na straconej pozycji. W tym turnieju pokonała już 3:2 Francję, a Conte zdobył wówczas 16 punktów. Dziś także liczę na jego udany występ, a także minimum set ugrany przez Albicelestes.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +7
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Siatkówka mężczyzn - IO
Godzina: 14:00
Spotkanie: Francja - Argentyna
Typ: Francja wygra 3:2
Kurs: 5,60
Bukmacher: etoto
Analiza:

Zwycięstwo Francji w tym meczu uważam za przysłowiowego pewniaka i nie wyobrażam sobie, by Francuzi nie znaleźli się w finale. Kurs na ich zwycięstwo jest jednak za niski do konkursu, więc podaję ryzykowny typ na dokładny wynik 3:2 dla Francji. Argentyna już zrobiła bardzo dużo na tym turnieju. Wyszli z trudnej grupy, potem w ćwierćfinale wygrali 3:2 z Włochami. Ich mecze na tych IO zwykle są bardzo zacięte. Jedynie z USA wygrali 3:0, a tak to grali mnóstwo setów, gdyż aż cztery ich mecze kończyły się wynikiem 3:2 dla którejś z ekip. W meczach Francji też często, bo aż trzy razy padał wynik 3:2 dla którejś z reprezentacji. W bezpośrednim spotkaniu Francji z Argentyną też było 3:2, a ten mecz wygrała Argentyna. Uważam, że czas na rewanż i zwycięstwo Francji. Co innego mecz w fazie grupowej a co innego spotkanie półfinałowe IO. Francja powinna wygrać i najlepiej jeśli zwycięży 3:2.
 
Ostatnia edycja:
kamasutra10 562,7K

kamasutra10

Typer
Francja - Brazylia

Francja - 7.5 @ 1.73 Fortuna
Francja -hc 1.5 seta @ 1.70 Fortuna
Over 178.5 @ 1.67 Fortuna
Francja 3:1 @ 3.30 Fortuna



Podobnie jak kolega nie wyobrażam sobie by Francuzi nie wykorzystali szansy na finał eliminując po drodze Amerykanów w grupie i nas w ćwierćfinale. Zbyt blisko sukcesu by teraz wyłożyć się na teoretycznie łatwiejszej przeszkodzie. Oczywiście pisze to z pewnym marginesem bo trzeba oddać Argentynie że gra turniej życia i zasłużenie znalazła się tutaj gdzie jest. Patrząc jednak realnie na umiejętności jednych i drugich, poziom sportowy poszczególnych graczy mam wrażenie że Argentyna wyciska maksimum z tego co ma a Francuzi jeszcze mają rezerwy i mogą je wykorzystać. Jest bez wątpienia Francja faworytem w tym spotkaniu i kandydatem do finału. Myślę że tym razem ambitni Argentyńczycy ugrają maksymalnie seta bo nie będą w stanie przeciwstawić się mającym więcej możliwości na wielu pozycjach Francuzom. Powalczą na pewno ale sądzę że nie sprostają lepszemu siatkarsko rywalowi.

 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Gratulację dla RKO! Zostali pierwszymi finalistami wygrywając 3:1 z Brazylią mimo, że po 1 secie przegrywali.
Kilka słów ode mnie. Przede wszystkim wygrał trener swoimi zmianami, doskonale wszystko rozczytywał i pomagał drużynie swoimi zmianami, chyba nie miał 1 złej zmiany - to czego Nam brakło. M. Mikhailov zagrał bardzo dobre zawody zdobywając 22 punkty i zostając najlepszym punktującym tego meczu.
Brazylia sama jest sobie winna mając 23:19 w 3 secie nie ma prawda przegrać! Jednak stracili 4 punkty z rzędu i pierwszą piłkę setową mieli Rosjanie wychodząc na prowadzenie 23:24 - myślę, że to Brazylię podłamało a złamało do końca przegrany wygrany set.

Nie mniej jednak gratulację i w pełni zasłużony finał patrząc na cały turniej.
 
japapej 5,3K

japapej

Użytkownik
Kolejny w mecz w którym topowa drużyna będąca w nie najlepszej dyspozycji na tym turnieju ma seta na wyciągnięcie i nie dowozi przewagi. Po Polakach zdarza się to Brazylii i to nie jest przypadkiem. Gdy nie grasz maksa w kluczowym momencie zawodzi głowa. Sammelvuo świetnie trafił z Pankovem i Podlesnym.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Kolejny w mecz w którym topowa drużyna będąca w nie najlepszej dyspozycji na tym turnieju ma seta na wyciągnięcie i nie dowozi przewagi. Po Polakach zdarza się to Brazylii i to nie jest przypadkiem. Gdy nie grasz maksa w kluczowym momencie zawodzi głowa. Sammelvuo świetnie trafił z Pankovem i Podlesnym.
O jakim secie Polakow mowisz?
 
Do góry Bottom