>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I i II liga żużlowa w sezonie 2010

Status
Zamknięty.
akselek 552

akselek

Użytkownik
Nie dojdzie do skutku niedzielne spotkanie II ligi Kolejarz Rawicz - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin. Opady deszczu doprowadziły do fatalnego stanu toru. Wyznaczono już nowy termin meczu - 30 lipca.
Zaplanowany na niedzielne popołudnie mecz II ligi żużlowej Kolejarz Opole - Orzeł Łódź został odwołany. W Opolu od soboty padał deszcz i rozegranie spotkania nie było możliwe. Trwa ustalanie nowego terminu.
Zaplanowane na godz. 17:30 spotkanie I ligi żużlowej Speedway Miszkolc - PSŻ Lechma Poznań zostało odwołane z powodu złego stanu toru. Przed południem nad Miszkolcem przeszła ogromna ulewa. Kluby szybko doszły do porozumienia w sprawie nowego terminu zawodów. Powtórka spotkanie w niedzielę 25 lipca. W dzisiejszym meczu gospodarze wystąpiliby bez swoich liderów - Scotta Nichollsa i Alesa Drymla.
Źródło: SportoweFakty.pl
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Kolejarz Opole - Orzeł Łódź
Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Kolejarzem, a Orłem powinno być jednostronne, za sprawą zawodników Kolejarza Ricky Klinga i Ulricha Oestergaarda, którzy nie przyjechali na niedzielny mecz, tłumacząc się grypą żołądkową. Dzisiaj także ich nie zobaczymy. Kolejnym zawodnikiem, którego zabraknie dzisiaj jest Ben Barker, z którego zrezygnowano z powodu jego rezygnacji w występie w meczu z KMŻ Lublin. Zakontraktowany w czerwcu Anglik był najskuteczniejszy w zespole. - Barker to niepoważna osoba - podkreśla Drozd. - Interesowały go pieniądze i własny wynik. Rezultatem drużyny nie przejmował się. W miejsce tej trójki do składu zostali dokooptowani Fritz Wallner i Ilia Bondarenko. Wallner wystąpi po raz pierwszy w tym sezonie, a Bondarenko po raz drugi. Pod znakiem zapytania stoi także występ Michała Mitko, który doznał kontuzji stawu skokowego. Zespół z Łodzi w optymalnym zestawieniu powinien gładko uporać się z Opolanami.
Awizowane składy:
Kolejarz Opole: 9. Adam Czechowicz
10. Michał Mitko
11. Ilia Bondarenko
12. Friedrich Wallner
13. Igor Kononow
14. Marcin Piekarski
Orzeł Łódź: 1. Łukasz Jankowski
2. Marcin Jędrzejewski
3. Jacek Rempała
4. Stanisław Burza
5. Zdenek Simota
6. Mateusz Kowalczyk Kolejarz Opole - Orzeł Łódź (-12.5) 2 @ 1.85 8/10 Tobet
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Widzę, że trwa prężna dyskusja w temacie o Ekstralidze, ale nie możemy zapominac o jej zapleczu i II - ligowym froncie ;)
W odróżnieniu od najwyższej klasy rozgrywkowej w dwóch pozostałych ligach po zakończeniu rundy zasadniczej następuje czas nie play - offów lecz rundy finałowej.
Tabelę po &quot;regular season&quot; podzielono w I lidze na 2 części - górną walczącą o awans do elity oraz dolną, w której głównym celem jest uniknięcie spadku klasę niżej. W II lidze w grze pozostała jedynie najlepsza 4, reszta ekip (Polonia Piła, Kolejarz Opole, Krosno oraz Wanda Kraków) musiała udac się na przedwczesny urlop. Warto zaznaczyc w tym momencie, że zespoły zachowały dorobek punktowy wywalczony w spotkaniach sezonu zasadniczego pomiędzy sobą.
Może najpierw kilka słów o I lidze. Na dobry początek tabela obu &quot;czwórek&quot; przed rundą finałową:
Tak więc widzimy, że niespodziewane i odniesione w niecodziennych okolicznościach zwycięstwo gdańszczan w Rzeszowie w spotkaniu rozgrywanym o 9ej rano :)!::! ???? stawia drużynę Stanisława Chomskiego w uprzywilejowanej sytuacji przed decydującą batalią. Na pewno jednak &quot;Żurawie&quot; nie powiedziały ostatniego słowa. Z tyłu czają się również Łotysze znad Daugawy, którzy będą zapewne szukac punktów bonusowych poprzez wysokie wygrane na własnym obiekcie, gdzie królują bracie Łagutowie i kreowany na nowego IMŚJ Maksim Bogdanow. Wygrac na torze Lokomotywy będzie komukolwiek niezwykle ciężko, wręcz jest to praktycznie zadanie nie do wykonania. Na końcu czai się gnieźnieński Start spisywany na pożarcie przez ekspertów ale na własnym torze niewątpliwie ekipa z pierwszej polskiej stolicy napsuje jeszcze sporo krwi finałowym rywalom.
W dolnej czwórce raczej wszystko już jest jasne, do II ligi po rocznym epizodzie powrócą Węgrzy z Miszkolca, których występ w tym sezonie pozostawiam bez komentarza...Do barażu z drugim zespołem II ligi trafią zapewne rybnickie &quot;Rekiny&quot;. W zasadzie rozgrywanie tychże spotkań według mojej oceny mija się kompletnie z celem. Już prezesi klubów min. z Grudziądza i Poznania renegocjują kontrakty zawodników na pozostałe 6 spotkań. W skutek braku porozumienia co do tej kwestii w GTŻ zabraknie do końca rozgrywek Krzysztofa Buczkowskiego, Artura Mroczki.
To tak pokrótce jeśli chodzi o zarys sytuacji.
Pełny terminarz rundy finałowej I ligi dostępny jest TUTAJ.
Poniżej zaś prezentuję kursy wystawione przez tobet na zwycięzcę I ligowych zmagań:


W II lidze na placu boju pozostały już tylko 4 ekipy. One również rozegrają jeszcze po 6 spotkań systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Póki co liderem &quot;peletonu&quot; jest łódzki Orzeł, któremu depcze po plecach lubelski KMŻ (:cool:). Ogólnie walka o awans zapowiada się niezwykle intrygująco, bo za plecami tej dwójki czai się ekipa z Ostrowa. Kolejarz z Rawicza swój cel na ten sezon już zrealizował awansując do czołowej czwórki.
Terminarz dla II - ligowców dostępny jest TUTAJ
A także kursy z tobetu:


Myślę, że na razie wystarczy tej &quot;paplaniny&quot; z mojej strony. Gdy będzie bliżej niedzieli postaram się bliżej omówic bieżące mecze, przynajmniej te najciekawsze i najważniejsze zarazem. Dzisiaj mi się już nie chce, i tak dałem z siebie wszystko co tylko mogłem :razz: Aha i jeszcze wkleję aktualną tabelę na 2-ligowym froncie.
Zapraszam do merytorycznej i konstruktywnej dywagacji na temat najbliższych spotkań a także szans poszczególnych ekip waszym zdaniem. Ja od siebie dodam jeszcze, że kurs na wiktorię Rzeszowa na zapleczu ekstraklasy kusi mnie straszliwie. Z tym, że teraz nie wszystko już jest zależne tylko i wyłącznie od jeźdźców z Hetmańskiej. Muszą oni bowiem liczyc na potknięcia rywali w walce o awans, głównie mam tu na myśli gdańskie Wybrzeże (ciekawe czy w niedzielę T.H.Jonasson będzie zdolny do jazdy w meczu z Łotyszami...)
Na dzisiaj już koniec z mojej strony. Materiały na podstawie www.sportowefakty.pl oraz www.espeedway.pl
Zapraszam do wymiany poglądów ;)
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
Tabela 2 ligi
Orzeł Łódź 6 12 4 1 1 +98
Lubelski Węgiel KMŻ Lublin6 10 4 0 2 +20
ŻKS Holdikom Ostrovia Ostrów6 6 2 1 3 -20
Kolejarz Rawicz6 2 1 0 5 -98
Od siebie dodam że Lublin wygłada strasznie mocno i myślę że awansuje bezpośrednio do 1 ligi a w barażach pojedzie Ostrovia (takie marzenie), Łódż nie przekonuje mnie gdyż Skrzydlewski znowu niepotrzebną presje robi, zawodnicy za przegrane mecze niebędą mieć płacone chyba że awansują to wtedy dostaną pieniądze.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Po pierwsze dla mnie idiotyczną sprawą jest system rozgrywek panujący w I lidze, a w szczególności ta grupa &quot;broniąca się przed spadkiem&quot;. Myślę, że należy to zreorganizować, a pomysł z tymi dwiema grupami uważam, za zupełnie nietrafiony.
Kursy na zwycięstwo Rzeszowian w pewnym momencie oscylowały ~ 1.30, aż do wspomnianego już spotkania drużyny ze stolicy Podkarpacia z Gdańskiem rozgrywanym o 9 rano (brawo, brawo PZM!), to niejako odwróciło tabelę do góry nogami, bo wręcz murowany kandydat do awansu, czyli &quot;Żurawie&quot; będą teraz musiały się sporo napocić, by wrócić do Ekstraligi. Niemniej jednak uważam, że ekipę prowadzoną przez Darka Śledzia stać na awans. Zwycięstwa na Hetmańskiej nie powinny podlegać dyskusji, ale tacy zawodnicy jak Max, Harris czy Richardsson są w stanie zagwarantować również wyjazdowe zwycięstwa i na to właśnie liczę.
Gdańskie Wybrzeże znalazło się w takiej a nie innej sytuacji, dzięki sporej dawce szczęścia i myślę, że gdyby nie zwycięstwo w paranoicznych warunkach w Rzeszowie nie dyskutowalibyśmy o ewentualnym awansie drużyny znad morza. Taki jest jednak żużel. Uważam jednak, że drużyna Stanisława Chomskiego nie wykorzysta tej okazji. Po prostu według mnie nie są jeszcze gotowi na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, z czysto finansowego punktu widzenia. Wiadomo, że przed sezonem gdańszczanie nie mierzyli w awans, bowiem ten wiązał by się z dodatkowymi wydatkami, na które teraz nie mogą sobie pozwolić działacze z Gdańska. Mówi się o niespłaconym Skórnickim i innych problemach, awans do CMSE nie przyniósłby raczej niczego dobrego ekipie z Gdańska, a wręcz przeciwnie i z wielkim hukiem najprawdopodobniej spadli by z powrotem, po rocznym pobycie w SE. Myślę, że chociażby z tego względu gdańszczanom nie będzie tak śpieszno do E-ligi. W Rzeszowie sytuacja zupełnie inna, pieniądze inwestowane przez panią prezes Martę Półtorak, muszą przynieść w końcu spodziewany awans do Ekstraligi i wydaje mi się, że w tym sezonie okazja do awansu jest niepowtarzalna, a że Harris i spółka nie ze swojej winy pokrzyżowali sobie plany, to może dodać tylko smaczku rywalizacji na I-ligowych frontach.
Oczywiście groźni mogą być też Łotysze, jednak pytanie czy Oni w ogóle myślą na poważnie o awansie do E-ligi? Za bardzo nie zagłębiałem się w temat ekipy z Daugavpils, ale z prawnego punktu widzenia, w CMSE chyba nawet w przypadku awansu wystąpić by nie mogli, bo nie są spółką akcyjną (w ubiegłym roku nie wystartowali w barażu o E-Ligę). Start Gniezno ma już na starcie zbyt dużą stratę, postarają się urwać punkty na swoim &quot;betonowym&quot; torze, jednak niczego więcej z ich strony bym się nie spodziewał.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Ostrovia Ostrów - KMŻ Lubelski Węgiel Lublin Typ: Ostrów @ 1.85
Nie rozumiem zbytnio tutaj ruchów kursowych ze strony Tobetu. Początkowy kurs na Ostrovie wynosił 1.42 i nic w tym kursie dziwnego moim zdaniem nie było, ba wyglądał mi nawet na podejrzanie niski i skłaniałbym się nawet do postawienia kilku złotych na &quot;Koziołki&quot; z Lublina (po 2.70). Teraz jednak moje stanowisko w tej kwestii zdecydowanie się zmieniło. Dlaczego? Bowiem w szeregach KMŻ nie pojawi Adrian Rymel (średnia meczowa 11.33) oraz Richard Sweetman (średnia meczowa 7.00). Obaj dzisiaj startują w Peterborough w mistrzostwach &quot;czwórek&quot; Premier League. Brak tych zawodników mocno komplikuje sprawę trenerowi Rafałowi Wilkowi, który do Ostrowa musiał awaryjnie ściągać Tomasza Piszcza i Alexa Edberga - obaj Ci zawodnicy nie gwarantują takiej jakości jak doświadczony Czech i młody Australijczyk. Problemów ze składem nie ma szkoleniowiec miejscowych Janusz Stachyra, no może za wyjątkiem nieobecności Shane Parkera (nie znajdował się w awizowanym składzie). Trener Stachyra postanowił postawić na nowy nabytek, 17-letniego Rosjanina Biełusowa, który pewnie będzie chciał się dobrze zaprezentować przed ostrowską publicznością. Choć nie ukrywajmy, że to taka melodia przyszłości ostrowskiego speedwaya i nikt na dzień dobry nie będzie od niego wymagał cudów. Lubelskie &quot;koziołki&quot; mają również inny mały problem, a mianowicie pod sporym znakiem zapytania stoi dyspozycja Lukasa Drymla. Lider drużyny przez ostatnie kilka dni zmagał się z jakimś wirusowym zakażeniem i odpoczywał od speedwaya, czy będzie w pełni formy? Ciężko powiedzieć, na pewno sporo będzie zależało od eks-ridera z Ostrowa. Trzeba też nadmienić, że w tym sezonie już KMŻ poległ na torze w Ostrowie. Było to 6 czerwca i spotkanie zakończyło się 48-41 dla miejscowych. Gospodarzy na pewno stać na powtórzenie tego rezultatu, tym bardziej, że &quot;Koziołki&quot; nie mogą skorzystać ze wszystkich swoich armat. Tor przygotowany przez Stachyrę powinien sprzyjać miejscowym zawodnikom (de facto przegrali tu tylko raz w rundzie zasadniczej), więc jest to spory handicap dla Ostrovii.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Ja powiem w ten sposób, że jestem w stanie zrozumiec ten kurs na Iskrę aczkolwiek obok takiego kursu na win gospodarzy przejsc jest niewątpliwie niezwykle ciężko. Już tłumaczę dlaczego ten kurs mnie nie dziwi. Bukmacher zapewne sugeruje się tutaj wynikiem pierwszego meczu tych ekip - tak jak wspomniałeś było wówczas 48-41 dla O-vii. W dodatku patrząc na składy jakimi drużyny wtedy jechały to w ekipie Lublina nie było ani Rymela ani Sweetmana a jedyną zmianą będzie to że dzisiaj w miejsce Darkina jedzie Piszcz robiący ostatnio za eksperta Elite League w Polsacie. Z kolei wśród gospodarzy zabraknie Parkera ale tak jak wspomniałem na początku kurs na Ostrów jak najbardziej do pobrania. I tutaj lokalny patriotyzm nie ma nic do rzeczy ????
Powodzenia.
E: Jeśli chodzi o I ligę to tobet się dzisiaj nie popisał. Już dawno nie było tak źle w tym temacie ale dzisiejsze &quot;popisy&quot; to już lekkie przegięcie. Tylko 1-x-2 i handi ale też nie we wszystkich spotkaniach to jest śmiech na sali tym bardziej, że do tej pory naprawde nie było na co narzekac.
To już naziemne WZB dało niezłą ofertę na tą ligę i chyba trzeba pomału bardziej przychylnie patrzec w stronę tego buka właśnie...
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
szał ciał dzisiaj moim zdaniem ???? Linie 18,5 na Rzeszów i 4,5 na Gniezno, moim zdaniem zdecydowanie do łyknięcia, poprawcie mnie jeśli się mylę. Od razu zagrałem za 150 zł, już tłumaczę dlaczego...
Dauga, jak co roku zresztą nie ma zamiaru awansować do elity. Oni sobie śmigają po 2-3 miejsce, taki stan rzeczy ich zdecydowanie zadowala. Dzisiaj przyjrzałem się obu składom i nijak mi tu nie wychodzi, aby Rzeszów miał zostać zmiażdżony, nawet mając na uwadze specyficzny miejscowy tor. Rzeszów ma o klasę-dwie lepszy skład, co mam nadzieję potwierdzą w meczu.
Teraz Gniezno, chwilę czaiłem się na czystą 1, może to bezpieczniejsza opcja. Tak czy siak, Gdańsk nie ma tego, co w tym sporcie staje się najważniejsze - $$$. Piszą o tym wszyscy, mówią o tym wszyscy, chyba nikt z działaczy nie chce awansu, a oni mieliby komplikować sobie życie wygrywając trudny wyjazdowy mecz ;) czarno to widzę. I wciąż w pamięci mam wypowiedź Hliba - na takim sprzęcie za długo nie pojeździmy.
Good luck ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Rzeszów jak wyjdzie z 30-35 to będzie dobry wynik. Tego handicapu bym nie tykał, chyba że na Lokomotywę. Jak dojdzie do składu RoPa to mogą pozamiatać.
3 zawodnikami się meczu nie wygra-ale z taktycznymi może wyjść całkiem niezły wynik w perspektywie bonusa. Liczę na Richardsona, który ostatnio super wyniki notuje. Okoń i Harris też coś dobrego powinni przywieść. I tyle z pozytywów. Jedyna szansa dla Marmowych ,że Laguty pochlają po Challengu i będą mieć słabszy dzień. Nie jedzie Lampart więc, każdy bieg z juniorem w pałę. Majk Kuciapa - audi, jak pokona kogoś z Dauga to się zdziwię. Max jest znacznie słabszy obecnie, niż na początku sezonu, szału również nie zrobi. Średnie na torze w Daugavpils miejscowych zawodników mówią same za siebie, a Firmowi jeźdźcy Marmy-Hadykówki nigdy nie robią tam wyników-patrz historia spotkań.
a jednak brawo folie, eliga coraz bliżej ????
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Co do Rzeszowa to zgadzam się z Davey,dla mnie to też typowy no bet. Bez Lamparta jechali też w rundzie zasadniczej i jaki był wówczas wynik pewnie doskonale pamiętasz. Inna sprawa że skład Lokomotywy wyraźnie się różni od tego meczu z rundy zasadniczej bo w awizowanym mamy aż 4 juniorów a z takim Karavackisem czy Gieruckisem powinny sobie rzeszowskie asy poradzic. Pytanie tylko czy ten skład się utrzyma bo pamiętajmy, że mają prawo dokonac 2 zmian w awizowanym. Cytat ze Sportowych Faktów:
Kierownictwo Lokomotivu Daugavpils desygnowało na niedzielne spotkanie czterech zawodników młodzieżowych. Dodatkowo pozycję rezerwowego w ekipie gospodarzy zajmie Maksim Bogdanow. Należy jednak pamiętać o tym, że zgodnie z regulaminem, w awizowanym zestawieniu można dokonać dwóch zmian. Nie możemy więc wykluczyć, że na łotewskim torze nie pojawi się w niedzielę Roman Powazhny czy Paweł Miesiąc.
Zatem może byc różnie, tak jak mówię ja bym tego meczu nie ruszał. Co do Gniezna jak najbardziej się zgadzamy, bo dla mnie to też dzisiaj jest idealna okazja dla Gdańska by oddalic od siebie myśli o Ekstralidze. Start na swoim &quot;betonie&quot; jest bardzo ciężkim rywalem dla każdego i myślę, że pokusi się dzisiaj o 2 pkt.
 
speedwaykk 6

speedwaykk

Użytkownik
Ropa dzisiaj nie wystartuje:
Povazhny wspólnie z Lokomotivem Daugavpils dostał się do rundy finałowej play-off I ligi, jak jednak przyznaje jego zespół nie będzie walczył o najwyższe miejsca. - W tym sezonie chyba już odpuścimy. Działacze Lokomotivu nie zaprosili mnie nawet na niedzielny mecz z Rzeszowem. Tak jest co roku. Szkoda, że przegraliśmy pojedynek w Gdańsku, zabrakło trochę szczęścia, jadąc na prowadzeniu zanotowałem defekt - zakończył zawodnik.
Ja dzisiaj zdecydowałem się na dwa zdarzenia z 1 ligi. Czysta jedynka w meczu Gniezno - Gdańsk po kursie 1.45 w Tobet oraz over 9.5 Krzyśka Jabłońskiego.
 
M 3

molq

Użytkownik
Kolejarz Rawicz - ZKS Ostrów WLKP typ 2 kurs 3.75
BUK : TOBET

Mecz dla Ostrovii o tzw. pietruche. Jednakze klub z Rawicza jedzie w oslabieniu, gdyz groznej kontuzji nabawil sie jeden z liderow Sebastian Alden. Ostrovia jedzie natomiast bez Marcela Kajzera, a w miejsce Roberta Sawiny awizowany jest Sebastian Brucheiser, ktoremu reaktywowano niedawno licencje. Druzyna z nad Oloboka po ostatniej klesce na swoim torze z mocnym Lublinem, bedzie chciala pokazac sie z jak najlepszej strony swoim kibicom, ktorzy licznie przybeda do Rawicza. Mysle, ze wynik bedzie na styku na korzysc Ostrovii. Zaklad warto wstawic do tripla lub dubelka za rozsadne pieniadze ????

Składy :
ŻKS Holdikom Ostrovia Ostrów Wlkp:
1. Mariusz Staszewski
2. Sebastian Brucheiser
3. Krystian Klecha
4. Zbigniew Czerwiński
5. Daniel Pytel
6. Karol Sroka

Kolejarz Rawicz:
9. Marcin Nowaczyk
10. Wiktor Gołubowskij
11. Sebastian Alden pewnie ZZ
12. Eric Andersson
13. Alan Marcinkowski
14. Tobiasz Musielak
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Bwin mnie zaszokował i wystawił kursy na I ligę, nie dość, że wystawił to jeszcze jakie! Ja je biorę
  • Gniezno @ 1.45 + Dagavpils @ 1.45 = 2.10

Taki dubelek wygląda całkiem smakowicie, jeżeli porównać do tego 1.10 czy 1.15 na Długopisy w Tobecie. Może w skrócie dlaczego właśnie tak?
Gdańszczanie otwarcie, bez owijania w bawełnę mówią, że pieniędzy im brakuje i na E-Ligę nie są jeszcze gotowi. Nie chcę się powtarzać tu bosky&#39;ego, Davey_Watt&#39;a, oraz unicaja, myślę, że chłopaki dobrze wykonali swoją robotę, przyglądając się spotkaniom w Gnieźnie i Daugavpils. Ja muszę tylko powiedzieć, że się z nimi zgadzam. Gniezno na swoim specyficznym &quot;betonowym&quot; torze jest w stanie pokonać absolutnie każdego, świetnie zaprezentowali się w Rzeszowie, więc uważam, że dzisiaj pokonają Wybrzeże. W rundzie zasadniczej uporali się z gośćmi znad morza, to i tym razem powinni być górą.
Daugavpils wprawdzie dzisiaj w mocno eksperymentalnym składzie, jednak na tym, jakże specyficznym owalu o punkty niezwykle trudno. Ekipa ze stolicy Podkarpacia powalczy, jednak o dwa punkty będzie im piekielnie trudno, dobry rezultat na torze w Łotwie może przybliżyć ich jednak do bonusu i myślę, że tak właśnie będzie.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Czas najwyższy troszkę ogarnąć temat. Rozpocznę od prezentacji wyników wczorajszej 2. kolejki rundy finalowej w obu ligach:

I liga, o miejsca 1-4:
Lokomotiv Daugavpils - Marma Hadykówka Rzeszów 45:45
Start Gniezno - Lotos Gdańsk 57:33​

I liga, o miejsca 5-8:
PSŻ Poznań - GTŻ Grudziądz 42:48
Speedway Miszkolc - RKM Rybnik 43:47

II liga:
KMŻ Lublin - Orzeł Łódź 58:32
Kolejarz Rawicz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 52:38​

No i aktualne tabele:​



Wiele wyjaśniła wczorajsza kolejka spotkań przede wszystkim pod względem ambicji niektórych ekip.

Tak jak pisałem przed meczami dla ekipy Stanisława Chomskiego wyjazd na &quot;betonowy&quot; owal w pierwszej polskiej stolicy był idealnym pretekstem aby oddalić od siebie szanse na ekstraligowy awans. Powszechnie wiadomo, iż gdańszczan najzwyczajniej w świecie nie stać na takie wydatki. Także wynik meczu w Gnieźnie absolutnie mnie nie zdziwił.

Co do meczu na Łotwie to trudno nie snuć teorii spiskowych. Wynik dziwny ale odzwierciedlający faktyczny stan rzeczy i to komu tak naprawdę zależy na awansie. Rzeszowianie jako pierwsza ekipa wywieźli z Daugavpils niezwykle cenny punkt, tym cenniejszy że ewentualny domowy triumf nad Lokomotywą pozwoli drużynie &quot;Rybki&quot; na sięgnięcie po 3 oczka w tabeli. Natomiast mam nieodparte wrażenie, że panowie Poważnyj i Miesiąc pojawią się w składzie Łotyszy przy okazji meczu z Wybrzeżem.
Tak więc nie mam wątpliwości, że do bram Eksraligi juz coraz mocniej pukają &quot;Żurawie&quot; z Rzeszowa.

Na dole tabeli także wiele więcej już wiemy. Do II ligi coraz bliżej Węgrom, który przegrali meczo wszystko z Rybnikiem ale co istotniejsze po raz kolejny pojechali w składzie nazwijmy to oszczędnościowym. Brak na torze mimo figurowania w awizowanym zestawieniu panów Nichollsa, Drymla czy Woodwarda tłumaczy wszystko.

Porażka z Grudziądzem może z kolei duzo kosztować poznaniaków. Coraz niebezpiecznej patrzeć muszą bowiem w stronę &quot;Rekinów&quot; z tym, że mają rewanż ze Ślązakami na Golęcinie.

Co do II ligi - to głównym tematem jest wygrana w meczu na szczycie &quot;mojego&quot; KMŻ. Zaskakiwać mogą jedynie jej rozmiary, mimo całkowitej głupoty i nieodpowiedzialności Karola Barana, który osłabił drużynę chyba w najbardziej idiotyczny zmożliwych sposobów. Jednak nawet bez jednego ze swoich liderów &quot;Koziołki&quot; bez problemu podcięły skrzydła łodzianom. Z tym, że wbrew powszechnej opinii wydaje mi się, iz o pierwszym miejscu w tym przypadku zadecyduje wcale nie rewanż na torze Orla, lecz wyjazd podopiecznych Ruteckiego do Ostrowa. Ewentualna strata punktów ekipy Skrzydlewskiego znacznie przyblizy awans do podopiecznych trenera Wilka. A mówi się, ze ostrowianie mogą być w tym meczu dodatkowo zmobilizowani ???? A piszę o tym dlatego, że będzie mozna zapewne wyłapać bardzo przyzwoity kurs na ekipę trenera Janusza Stachyry.

W meczu o przysłowiową pietruszkę lepsi rawiczanie i to bez swojego lidera Sebastiana Aldena. Mecz bez znaczenia i dodatkowy argument dla przeciwników obowiazującego systemu rozgrywek. Tak jak pisałem w temacie ekstraligowym każdy system ma swoje plusy i minusy więc trudno wszystkich zadowolić (niech tak już zostanie ????).

Tyle na dzisiaj jeśli chodzi o meldunek z zaplecza E-ligi, teraz będą to wstawki cykliczne.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Szczerze mówiąc to nie wierzyłem, że nasi będą w stanie przywieźć z Łotwy tak dobry rezultat, a przecież mogli pokusić się nawet o zwycięstwo, gdyby Okoń nie zawalił w ostatnim biegu. Niemniej jednak remis w Dauga to kapitalny rezultat, który znacznie przybliża Stal do awansu. Co do składu w jakim wystąpiła Lokomotywa, to nie był on taki słaby jak by się mogło wydawać. Nie wierzę, żeby Paweł Miesiąc zrobił więcej punktów niż np. Wadim Tarasienko, a jedynie RoPa mógłby coś więcej dorzucić. Poza tym chciałbym zobaczyć czy taki Gdańsk da radę urwać tym juniorom chociaż remis tak jak my. Przecież Łaguty czy Bogdanow to nie są już anonimowe postacie i wątpię by Lotos zdobył tam nawet 38-40 &quot;oczek&quot;. Zresztą wynik w Gnieźnie również pokazał na co stać gdańszczan, więc właściwie tylko Rzeszowianom tak na prawdę zależy na awansie, a żeby tak się stało potrzeba tak samo równej jazdy jak dotąd. Jeśli nie przytrafi się jakaś kontuzja (odpukać), to myślę, że będzie można świętować powrót do Ekstraligi.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Dziś rozegrane spotkania w I lidze żużlowej dały odpowiedź na najważniejsze pytanie a mianowicie poznaliśmy ekipę, która wywalczyła awans do Ekstraligi na sezon 2011. Tą drużyną okazała się Marma - Hadykówka Rzeszów . Ode mnie wielkie gratulacje dla &quot;Żurawi&quot; :)browar565 ????
Poniżej komplet wyników V, przedostatniej rundy finałowej na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej:
O miejsca 1-4:
Start Gniezno - Marma Rzeszów 47:43
Lokomotiv Daugavpils - Lotos Gdańsk 66:24
O miejsca 5-8:
PSŻ Poznań - RKM Rybnik 60:30
Speedway Miszkolc - GTŻ Grudziądz przełożony

Aktualna tabela I ligi przedstawia się następująco:​


Po dzisiejszych meczach znamy nie tylko przeszłego ekstraligowca. Wiemy także iż 100% pewny utrzymania w I lidze jest poznański PSŻ. &quot;Skorpiony&quot; gładko rozprawiły się na Golęcinie z rybnickimi Rekinami i to właśnie zespół ze Śląska będzie musiał bronic swojego miejsca w barażach. Najprawdopodobniej rywalem RKM-u w tej batalii będą jeźdźcy KMŻ Lublin bo trudno spodziwac się triumfu &quot;Koziołków&quot; na torze Orła w Łodzi.
Trwa natomiast w najlepsze walka o 2. miejsce premiowane występem w barażach o E-ligę. O wszystkim zadecyduje spotkanie w przyszłą niedzielę w Gdańsku, gdzie borykający się z problemami finansowymi Lotos podejmie gnieźnieński Start, którego wspiera nowy sponsor tytularny.
Teoretyczne szanse na baraże ma także łotewski Lokomotiv. Jednak w wygraną przy Hetmańskiej w Rzeszowie za tydzień uwierzyc nie sposób. Tak więc na razie najbliżej 2 pozycji ekipa trenera Chomskiego, która do pełni szczęścia potrzebuje triumfu ze Startem Gniezno.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Ostatnia kolejka także na zapleczu E-ligi. Moja uwaga skupia się głównie na meczu w Gdańsku gdzie rozstrzygnie się kwestia kto stoczy barażowe pojedynki z częstochowskim Włókniarzem. Ale to od strony czysto sportowej bo z bukmacherskiego punktu widzenia zainteresował mnie mecz na Hetmańskiej. Pewna awansu drużyna miejscowych &quot;Żurawi&quot; mierzyc będzie swoje siły z Łotyszami. I tu propozycja z tobetu:
Stal Rzeszów - Lokomotiv Daugavpils (0.0 - 34.5) @1,85 | tobet ✅
Zdecydowanie przesadzony handicap. Owszem Marma to dominator tej ligi ale bez przesady. Kurs podyktowany awizowanym zestawieniem Lokomotywy, w którym brak starszego Łaguty i młodego talentu Wadima Tarasienki. Pamiętajmy jednak, że w stosunku do awizowanego zestawienia mogą zajsc 2 zmiany zgodnie z regulaminem rozgrywek. I moim zdaniem Loko z tego przywileju skorzysta. W meczu rundy zasadniczej w Rzeszowie padł rezultat 57:33 dla ekipy trenera Dariusza Śledzia więc i dzisiaj Daugavpils powinno choc trochę to rzeszowskie święto popsuc. A już zdobycie tych wymaganych 28 pkt dla pokrycia handi leży jak najbardziej w granicach możliwości ekipy w składzie z uczestnikiem cyklu GP 2011 Artiomem Łagutą i zmierzającym po czempionat w gronie juniorów Maksem Bogdanowem.
Inna propozycja na to spotkanie:
Ch.Harris (-0,5) - M.Max 1 @2,20 | tobet ⛔
Też przesada z tym kursem. Może i Bomber będzie zmęczony po wczorajszym świetnym wieczorze w Terenzano ale partnera z pary może spokojnie w tym pojedynku pokonac. Tym bardziej, że pewnie pod koniec meczu trener ekipy z Rzeszowa da swoim liderom nieco odpoczac. Kurs jak dla mnie świetny i nie mogę z niego nie skorzystac.
 
B 45

blonoklono

Użytkownik
Maciej Kuciapa Over 11.5 2.30 Tobet
Maciek powinien spokojnie zrobić 12 punktów, z Daugavpils które przyjedzie do Rzeszowa nie najmocniejszym składzie. Kuciapa jak na lokalnego matadora przystało nie powinien dziś mieć spobie równych. Kurs jest naprawdę wysoki więc polecam ;).
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
A ja co do Kuciapy byłbym bardziej ostrożny bo tak jak już wspominałem zakładając wysokie prowadzenie &quot;Żurawi&quot; z Rzeszowa to zawsze istnieje niebezpieczeństwo zastąpienia liderów przez juniorów i myślę sobie że taka wizja jest dosc realna. Tak więc nie zdziwię się jeśli Maciek pojedzie tylko w 4 biegach a wówczas musiałby we wszystkich przywozic trójki. W dodatku jedzie w naprawdę doborowym towarzystwie bo tworzy parę z Okoniem a więc... będzie ciężko :cool: Tak czy siak życzę powodzenia z typem.
Ciekawa sprawa bo nie tak dawno tobet zdjął z oferty zakład na handi Lokomotywy. Czyżby się gapnęli że przesadzili :razz:
Wracając do Gdańska to strasznie mnie kusi under 11.5 (@1,65 | tobet) Krzysztofa Jabłońskiego ✅ ale jakoś nie mam odwagi zagrac tego mocniej. Te 12 oczek zdobyte w meczu rundy zasadniczej mnie skutecznie zniechęcają. Niby to odległe czasy - podobnie jak starty &quot;Jabłuszka&quot; w barwach Wybrzeża - to mimo wszystko starszy z Jabłońskich powinien dzisiaj liderowac swojej drużynie.
Sam mecz tak jak pisałem moim zdaniem padnie łupem gdańszczan, którzy mimo problemów finansowych wystąpią dzisiaj w pełnym składzie zarówno z THJ jak i Zorro. Start od zawsze kojarzy mi się z drużyną własnego toru i tego stereotypu w swoim myśleniu nie mogę jakoś zmienic. Ja skłaniam się zatem ku tej opcji:
Lotos Gdańsk - Start Gniezno (0.0 - 6.5) @1,95 | tobet ✅
 
B 45

blonoklono

Użytkownik
zawsze istnieje niebezpieczeństwo zastąpienia liderów przez juniorów i myślę sobie że taka wizja jest dosc realna
Może w innych klubach ta wizja jest dość realna, ale nie w Rzeszowie gdzie nie przypominam sobie żeby w tym sezonie Kret jechał za kogoś, a jak miałby kogoś zastąpić to na pewno nie Maćka który jest ulubieńcem osoby rządzącej tym klubem ;)
A co tego że Okoniewski może być przed Kuciapą to oczywiście jest możliwe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom