>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Hokej na lodzie

Status
Zamknięty.
orngcrsh 251

orngcrsh

Użytkownik
CAN-RUS under 6 1.885 Pinnacle

Moj drugi typ na dzisiejsza noc... Jest to niewatpliwie wielki hit fazy playoff i mimo ze moznaby pisac dlugo o wszystkich niuansach rywalizacji tych teamow, na tym okresleniu poprzestane. Podobnie jak Odisio nie bede tu ryzykowal pieniedzy stawiajac na ktorakolwiek z druzyn. Wg mnie szanse zarowno na zwyciestwo Kanady jak i wygrana Rosji, a takze na remis, to okolo 33,3% na powodzenie kazdego ze zdarzen... Teraz pytanie jaki charakter bedzie mialo to spotkanie gigantow... Wydaje mi sie ze podobnie jak w pierwszym cwiercfinale zwyciezy hokej defensywny, oba teamy podejda do meczu z duzym respektem wobec umiejetnosci i klasy rywala i bedziemy mieli do czynienia z bardzo uwazna gra z obu stron. Wg mnie wazna informacja to wypowiedz Mike Babcocka, w ktorej to przyznal ze dzisiaj postawi na Roberto Luongo w bramce, nie ukrywam ze fakt ten ma niemaly wplyw na moj typ. Po drugiej stronie rownie wybitny specjalista - Evgeni Nabokov, takze o bramkarzy sie nie martwie. W przypadku spotkan tak klasowych i wyrownanych zespolow czesto mamy do czynienia ze zjawiskiem &quot;z duzej chmury maly deszcz&quot; - mam nadzieje ze widowisko bedzie atrakcyjne, ale nie spodziwam sie tutaj festiwalu bramek - w koncu stawka jest polfinal. Nie mozna tez zapominac o wielkiej presji, jaka odczuwaja Kanadyjczycy, na pewno beda usztywnieni przynajmniej w pierwszej czesci meczu, moze nie beda mieli nog z waty i drewnianych rak, ale trzeba wziac to pod uwage:cool:

edit:
Dopiero przerwa miedzy 2 a 3 tercja, ale juz moge to napisac hehe: typ na under to jakis wypadek przy pracy???? Przyznam ze jak nie trafiam typu to zazwyczaj sa to minimalne roznice, ale dopiero drugi raz w 2010r. nie trafilem meczu az w takim stopniu!!! (pierwszym przypadkiem byla strzelanina w meczu Tampa Bay Lightning - Boston Bruins, gdzie rowniez stawialem na under..). Ale mozna sie pocieszac tym, ze chyba nikt sie nie spodziewal ze jednak dojdzie do festiwalu strzeleckiego w meczu Rosji z Kanada, ani ja ani nawet Darek Szpakowski, a tymbardziej Mariusz;)




Olympics 7-5-0 [58%] +100,6 units
 
orngcrsh 251

orngcrsh

Użytkownik
FIN-CZE pick Czech Rep. 2.20 Pinnacle 2-0 ⛔
PICK oznacza typ na jedna z druzyn - w tym przypadku Czechow - w regulaminowym czasie gry; jednak w przypadku doprowadzenia do dogrywki, stawka jest zwracana
Dziwi mnie fakt, ze czym blizej meczu, tym wyzsza stawka na Czechow.. Chyba ludzie stawiaja na Finlandie majac w pamieci przecietna gre Eliasa i ekipy z Lotwa. Ja natomiast w roli faworytow do zwyciestwa w tym spotkaniu upatruje wlasnie naszych poludniowych sasiadow. Czesi nie zachwycili wlasciwie w zadnym dotychczasowym meczu w Vancouver, ale co mozemy powiedziec o Finach? W meczach z druzynami notowanymi o wiele nizej w swiatowym rankingu (Bialorus i Niemcy) zaprezenotwali sie calkiem niezle, wygrali oba mecze pewnie. Jednak w meczu ze Szwecja byli strona o wiele slabsza. Wg mnie bedzie to ostatni mecz Suomi na tej olimpiadzie. Maja najstarszy roster sposord wszystkich druzyn grajacych w turnieju, Czesi mimo ze rowniez dysponuja kilkoma doswiadczonymi zawodnikami (chociazby Jagr) to jednak maja o wiele wiecej mlodych glodnych sukcesu hokeistow (licze na Fleischmanna, Michalka, Krejci). Mysle ze sztab szkoleniowy Czechow zwroci uwage swoim zawodnikom na ich slaba gre w drugiej polowie meczu z Lotwa i Czesi nie popelnia juz drugi raz takiego bledu, podejda do spotkania z Finlandia w pelni skoncentrowani i beda grali o zwyciestwo do konca:cool:

SWE-SVK over 5 2.12 Pinnacle 3-4 ✅
Mimo ze na przestrzeni calego turnieju Slowacja to team bardziej underowy niz overowy, to jednak w ostatnim meczu z najnizej notowana Norwegia widzielismy 7 goli.. Cos jest na rzeczy. Slowacy graja w obronie slabo, natomiast w ataku dysponuja niezwykle utalentowanymi zawodnikami tj. Gaborik czy Hossa. Z drugiej strony Szwecja, ktora dysponuje jeszcze wiekszym potencjalem ofensywnym. Mysle, ze 5 bramek to minimum, mam nadzieje ze zobaczymy wiecej bramek:cool:


Olympics 8-6-0 [57%] +112,6 units
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
&quot;Łaaaaaaaał, ależ niesamowite emocje&quot;
&quot;goł Kanada, goł w odpowiedzi&quot;
&quot;Proszę uważać, żeby Państwa nie opluł przed kamerami&quot;
&quot;Ułaaaaaaaa&quot;
&quot;Tełs, Nabakow, Atlanta Trezers&quot;
&quot;Luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu&quot;
Te i inne artykułowane i nieartykułowane dźwięki można było wczoraj usłyszeć w wykonaniu Darka i Mariusza. :grin::grin::grin: Pomimo to warto było wczoraj zarwać nockę. Przepiękny mecz, godni siebie przeciwnicy, zdecydowanie najlepszy mecz ćwierćfinałowy, jak dla mnie przedwczesny finał. Kanada zmiażdżyła fizycznie Rosjan, jak widać dobrze zrobił im ten mecz z Niemcami, na pewno się zgrali i dzięki temu zaczęli stanowić zespół. Teraz są zdecydowanym faworytem do złota. Szwedzi zagrali bardzo słabo i to jest dla mnie zaskoczeniem, wolno bez pasji, tak jak by nie chcieli tego meczu wygrać. Słowacy swoją drogą dokonali rzeczy niebywałej. Wygrali mecz z 14 oddanymi strzałami.... Mało, strzelili 4 bramki, hehe. Świadczy to tylko nie o sile Słowaków, tylko o beznadziejnej grze Szwedów.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Szwedzi zagrali bardzo słabo i to jest dla mnie zaskoczeniem, wolno bez pasji, tak jak by nie chcieli tego meczu wygrać. Słowacy swoją drogą dokonali rzeczy niebywałej. Wygrali mecz z 14 oddanymi strzałami.... Mało, strzelili 4 bramki, hehe. Świadczy to tylko nie o sile Słowaków, tylko o beznadziejnej grze Szwedów.
Zgadza się ale oni słabo grali już w grupie mimo 3 zwycięstw to patrząc na nich widać było że to nie jest zespół na medal. Słowacy mieli trochę szczęścia ale byli też sprytniejsi, teraz gdy poradzili sobie ze Szwedami mogą urosnąć im skrzydła liczę na nich, liczę na medal ????
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Szwedzi wyszli zbyt pewni siebie, mysleli juz w szatni ze wygrali mecz, a tutaj po 1 tercji 0:0 okazuje sie ze Slowacy walcza, druga tercja, glupi blad i kara 0:1 potem piekna kontra i szybkie 0:2... jak szybko Slowacy wyszlina prowadzenie tak rownie szybko je stracili, szczerze myslalem ze juz jest po meczu przy stanie 2:2 i ze Szwedzi zaczna punktowac a tutaj mila niespodzianka i gol do szatni ;D Ogolnie mecz nie byl zly i co mnie bardzo cieszy Slowacy powalczyli, pokazali zeba ;D tym bardziej ze z Norwegami zagrali slabo wiecej sie po nich spodziewalem, po za tym dobre spotkania z Lotyczami, przede wszystkim Ruskimi, jeszcze moga namieszac... medal? kto wie ;D
 
Baqu 614,1K

Baqu

Forum VIP
@by Grzecho - dlaczego uważasz, że przeciwko Norwegii zagrali słabo ? moim zdaniem zagrali bardzo dobrze, tyle, że dużo sportowego hokejowego szczęścia było tematego dnia po stronie Norge. Słowacy w pewnych momentach całkowicie ich zamykali i wręcz &#39;bombardowali&#39; bramkę przeciwnika - pierwsza część gry była wręcz pokazowa. Myślę, że jedynym minusem tamtego spotkania była ich zbytnia pewność po pierwszej tercji w wygraną, za co ich spotkała &#39;należyta&#39; kara i przez to ich gwiazdy, które miały wypocząć w 3T musiały grać na pełnych obrotach.

p.s.
dzisiaj moneta się odwróciła i szczęście było przy drużynie na którą z tego co widzę tylko ja stawiałem jako underdoga ( na IO ) ! Słowacy mają jednak pieknielną ofensywę a i Halak na tych mistrzostwach spisuje się conajmniej poprawnie. Nie liczę na ich wygraną przeciwko klonowym liściom, gdyż potenciał przeciwnika jest ogromny, aczolwiek w meczu o trzecie miejsce przeciwko USA ? na pewno znowu będę im kibicował.

@Odisio - szybko się obudziłeś z tym medalem ;-)
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
@Odisio - szybko się obudziłeś z tym medalem ;-)
Od początku Igrzysk sympatyzuje właśnie głównie z Finami i Słowakami. Jak się okazało obydwie te ekipy zagrają w półfinałach co mnie niezmiernie cieszy. Patrząc na drużyny jakie odpadły to jest Rosja, Czechy czy Szwecja to jest to już w tej chwili duży sukces i Suomi i Słowaków.
A może by tak finał Finlandia - Słowacja ? ????
-------------------------------------------------------
Typowanie półfinałowe ????
:hokej: USA - Finland -&gt; over 4,5 goals [1.84] ✅
Dwie bardzo dobrze broniące drużyny z dwoma dobrym goalie ... ale ... ale ! No właśnie, ataki są w obu zestawieniach bardzo mocne, USA strzeliło Szwajcarom w obu meczach tylko 5 bramek z jednego głównego powodu : świetnie broniący Hiller. W pozostałych meczach Amerykanie z łatwością przekraczali granice 4 bramek strzelonych (nawet z wydawałoby się stabilnymi w defence Kanadyjczykami). Suomi dosyć oszczędnie strzelało że się tak wyrażę ale taki jest Skandynawski styl gry, kiedy przychodzi odpowiedni moment Finowie podkręcają tempo i potrafią zdobyć bramkę. Dziś jest już bezpośrednia walka praktycznie o medale bo zwycięstwa wywozi z Vancouver minimum srebro. W pewnym momencie jednym lub drugim puszcza hamulce i zacznie się strzelanie może nie takie jak we wczorajszym CAN - RUS ale 5 bramek moim zdaniem zobaczymy. Warto zwrócić uwagę na wysoką skuteczność Finów właśnie w Power Playach ...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jeżeli chodzi o emocje, które przekazują Pan Czerkawski i Pan Szpakowski to warto wstawać w nocy i podziwiać te wspaniałe widowisko. Kanada-Rosja to przedwczesny finał. Świetny mecz. Z taką grą Kanada jest faworytem do Złotego Medalu i z całego serca będe kibicował gospodarzom.

Luuuuu !!!
 
orngcrsh 251

orngcrsh

Użytkownik
&quot;Malkin nic nie gral a Ovechkin strugal durnia, moim zdaniem wszystko zostalo ustawione juz przed meczem&quot;

Hehehe to komentarz jednego z rosyjskich kibicow po meczu (wlasnie uslyszalem w Faktach TVN), ciekawe czy jest w tym choc troche prawdy ;)


A tak tlumaczy sie Alex:

&quot;I think how we start the game it&#39;s like small kids and big kids play against each other and big kids dominate. They got the puck deep, used their power and they scored goals. We had to at that time realize and bounce back, but it was pretty hard to when the score is 3-0. It&#39;s pretty hard.&quot; :grin:
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Jeżeli chodzi o emocje, które przekazują Pan Czerkawski i Pan Szpakowski to warto wstawać w nocy i podziwiać te wspaniałe widowisko. Kanada-Rosja to przedwczesny finał. Świetny mecz. Z taką grą Kanada jest faworytem do Złotego Medalu i z całego serca będe kibicował gospodarzom.
Luuuuu !!!
Nie &quot;Luuuuu&quot;, tylko &quot;Luuuuuuuuuu&quot; ;p

Ciężko liczyć na Słowację w meczu z Kanadą, z tak rozpędzoną Kanadą. Ale wszystko się może zdarzyć, jeśli Słowacy nie dadzą się zdominować tak jak Rosjanie to widzę cień szansy.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
USA - Finlandia 6:0 1 tercja, czy ktoś się tego spodziewał ? Ale wszystko zaczęło się od tego głupiego błędu, jakby go nie było to nie zdziwię się gdyby 1 tercja zakończyła się wynikiem 0:0
 
orngcrsh 251

orngcrsh

Użytkownik
Na szczescie olimpiada w koncu sie konczy i juz za pare dni wraca NHL:grin: Tymczasem ostatnie typy olimpijskie:

SLOVAKIA to win BRONZE MEDAL 2.22 Pinnacle ⛔
Finowie czy Slowacy? Bukmacherzy stawiaja w roli faworyta Finlandie, ale mysle ze w meczu pocieszenia to Slowacy beda bardziej zdeterminowani i zmotywowali. Pierwsza czworka to najlepszy rezulatat w historii slowackiego hokeja na olimpiadzie, jednak nie zapominajmy ze hokeisci tego kraju przez wiele lat grali z sukcesami w barwach Czechoslowacji. Finowie, jak juz pisalem w jednym z moich postow, maja najbardziej doswiadczony roster sposrod wszystkich druzyn grajacych w turnieju olimpijskim, wielu finskich zawodnikow wywalczylo srebro cztery lata temu w Turynie i przyjechalo do Vancouver po zloto, mysle ze ten mecz nie bedzie mial dla wielu z nich wiekszego znaczenia (choc oczywiscie to profesjonalisci i podejda do spotkania powaznie). Jesli chodzi o dyspozycje obu teamow, to nie trzeba byc znawca hokeja zeby dostrzec ze to nasi poludniowi sasiedzi zaprezentowali sie lepiej w meczu polfinalowym. W meczach grupowych i cwiercfinalowych druzyna ktora wywarla na mnie wieksze wrazenie jest rowniez Slowacja, Finowie graja bezbarwnie wlasciwie od samego poczatku... Slowacy maja takze w swoim skladzie wieksza ilosc hokeistow, ktorzy indywidualnie sa w stanie zawazyc na wyniku: Gaborok, Marian Hossa czy Demitra:cool:

CAN-USA Canada(-1) 2.12 Pinnacle 2-2 ⛔
Mysle, ze Amerykanie nie beda w stanie zrewanzowac sie za przegrany final w Salt Lake City. Nie ma co sie rozpisywac, Kanada dysponuje prawdziwym gwiazdozbiorem w swoim skladzie a gra jaka pokazuja kanadyscy zawodnicy stawia ich w roli murowanych faworytow do zlota. Moze odpuscili nieco koncowke spotkania ze Slowacja i prawie by sie to na nich zemscilo, jednak w finale z pewnoscia beda skoncentrowani w 100% przez caly mecz. Wszystkie argumenty po stronie gospodarzy, moim zdaniem beda kontrolowac final i wygraja roznica 2 lub 3 bramek:cool:


Olympics 8-8-0 [50%]
 
S 1

splot

Użytkownik
Kanada - USA

Typ 2
bukmacher Betsafe
kurs 3.25 ( 3.50 10.25a.m +1 )

Analiza

Pierwszy tercja półfinałów była pokazanie możliwości Amerykanów.6 Bramek w przeciągu kilku dziesięciu
minut a reszta meczu to już tylko spokojne kontrolowanie gry. Przez dwie pozostałe tercje
amerykanie pozwolili Finom na strzały na bramkę i co ? Tylko jedna bramka przez tyle czasu może
świadczyć tylko o doskonałej formie bramkarza Ryan Miller ,który stoi przed bramka.Co często
widać w TV jak wieża przed bramką i nie puszcza przypadkowych bramek.
To w połączeniu z atakiem Patrick Kane(a) ,Paul Stastny , Erik Johnson i Ryan Malone już samo mówi za siebie.
Drugi mecz półfinałowy nie miałem okazję oglądać ale był dużo bardziej widowiskowy. Podobnie jak
w pierwszym meczu faworyci strzelili kilka bramek na początku i później kontrolowali sytuacje
na lodzie ale defensywa Kanady nie okazała się tak skuteczna jak w przypadku USA . Dwie stracone bramki
w przeciągu 4 minut. Amerykanie potrafią wykorzystywać taka chwilowa niedyspozycje przeciwników i na pewno
takiej okazji nie zmarnują.

Statystyki Wszystkich spotkań w Vancouver

Kanada 5 wygranych jedna Porażka 32 strzelone bramki i 15 straconych w 6 spotkaniach
Najwięcej straconych bramek z USA 5 , Najwięcej strzelonych 8 z Niemcami i Norwegami

Usa 5 wygranych, bez porażki. 22 bramki strzelone i 6 straconych z czego połowa z Kanada
Najwięcej trafionych bramek z Norwegią i Finlandia po 6.


Wydaje mi się że Amerykanie zrobią rewanż za finał kobiet i wygrają z Kanada przewaga jednej bramki:cool:
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
:hokej: Finland - Slovakia -&gt; Finland under 2,5 goals [1.90] ⛔
W większej części zgodzę się z OrngCrsh, to Słowacja na tym turnieju do tej pory spisywała się lepiej a przynajmniej jeśli chodzi o styl gry podobała się bardziej. Obu drużynom kibicuje od początku i jestem szczęśliwy że przynajmniej jedna z nich zdobędzie medal bo jest to spory sukces (niezależnie która nacja wygra). Do rzeczy, Finowie tylko dwa razy w tym turnieju strzelili więcej niż dwie bramki - w meczu przeciwko Białorusi i Niemcom więc z rywalami o klasę gorszymi ... z każdym nieco silniejszym rywalem ofensywa Suomi radziła sobie bardzo słabo. Czechom Finowie strzelili dwie bramki, Szwedom żadnej a Stanom Zjednoczonym jedną i to taką troszkę podarowaną im przez USA. Słowacja udowodniła kilkakrotnie że umie bronić i że wcale nie jest to ich słabą stroną, dobrze spisuje się Halak a stłamszenie Rosji w meczu grupowym czy też dosyć nieszczęśliwa przegrana z Czechami pokazuje że potencjał tej drużyny może Finów zmusić do bardzo wyważonej i kalkulacyjnej gry. Moim zdaniem w całym meczu powinien paść under ale za bezpieczniejszy uważam typ że to Finowie nie postrzelają za wiele.
 
blaster 0

blaster

Użytkownik
Hokej, Igrzyska
Kanada - USA
Typ: USA -1,5 czyli USA wygra conajmniej przewagą 2 bramek.
Kurs: 4,30
Bukmacher: Tobet
Uwazam ze kursy sa dosyc mocno zawyzone na zwtciestwo USA ze wzgelu na to ze Kanadyjczycy sa gospodarzami calych Igrzysk. Hokeisci ze Stanow Zjednoczonych wygrali zdecydowanie wszystkie mecze na tych Igrzyskach, wa calym turnieju stracili jedynie 6 bramek z czego 3 w meczu z Kanada, wygranym 5-3. Jak widzimy USA pokanalo juz raz swojego dzisiejszego rywala. Forme Amerykanow widzielismy podczas polfinalowego spotkania z Finlandia, gdzie finaliste poznalismy praktycznie po 13 minutach kiedy to USA prowadzilo juz 6-0. Kanada wygrala ze Slowacja 3-2 tracac 2 bramki w ostatniej kwarcie. Kanada miala tez ciezki mecz w grupie ze Szwajcara kiedy o zwyciestwie zadecydowaly karne. Kanada ma zecydowanie gorsza obrone od USA i wydaje mi sie ze to USA bedzie kontrolowala cale spotkanie i wygra je zdecydowanie 2-3 bramkami.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
:hokej: USA - Canada -&gt; USA over 2,5 goals [1.85] ⛔
No to w meczu o brąz troszkę postrzelano. W meczu o złoto bramek nie powinno zabraknąć, tutaj gra toczy się o wszystko albo o nic a biorąc pod uwagę potencjał ofensywny i zdobycze bramkowe obu zespołów trudno stwierdzić że ktoś tutaj będzie się bronił lub zasłaniał ... USA, przypominam w grupie zdołali strzelić Kanadzie 5 goli, obrona Klonowego Liścia jest zresztą najsłabszym punktem tego zespołu bo nawet mniej klasowi rywale potrafili im jedną dwie bramki zaaplikować. Czego się dziś spodziewam ? Wielu strzałów, po obu stronach - wynik 3:5, 4:5 nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Oczywiście faworytem ponownie Kanada ale chyba nikt nie spodziewa się że będzie łatwo - Stany Zjednoczone zasłużenie są w finale, co więcej z dotychczasowego przebiegu turnieju to oni zasługują na złoto. Ron Wilson stworzył świetną drużynę, mieszanka młodości z doświadczeniem, paru zawodników jest w niesamowitej formie i czuję że Luongo zostanie pokonany co najmniej 3 razy.
 
blancos 56

blancos

Użytkownik
USA - Canada
Kanada-USA KZ 1.50 1

Wymarzony final. Uwazam ze to jednak Kanada zostanie mistrzem olimpijskim.Obie ekipy spotkaly sie juz w tym turnieju i lepsza okazala sie druzyna USA.Wydaje sie ze lepszej okazji do rewanzu niz ponowne spotkanie sie w finale nie bedzie.Czyzby rewanz za Salt Lake City??.Wydaje mi sie ze tak.Stawiam na Kanade poniewaz ograli oni mojego faworyta a mianowicie Rosjan i to az 3:7 co dla mnie bylo tylko potwierdzeniem ze Kanadyjczycy w odpowiednim momencie potrafia sie naprawde zmobilizowac.Porazka w fazie grupowej zbytnio im nie zaszkodzila, nie widzialem meczu z Rosja:;/: ale wynik mowi sam za siebie. Nie milkna komentarze na temat fantastycznego meczu a raczej tercji w meczu z Finami.Ten mecz od samego poczatku zle ulozyl sie dla Finow gdzie po bledzie Mikki Kiprusoffa krazek przechwycil Ryan Malone ktory otworzyl wynik tego spotkania dalej bylo juz tylko gorzej kolejne bledy i kolejne bramki czego efektem bylo pojawienie sie w bramce Nicklasa Backstroma.Amerykanie przez dlugi czas grali w przewagach mieli tylko 6 minut karnych przy 20 Finow.Jednak stastyka strzalow pokazuje ze ten mecz poza 1 tercja byl w miare rowny a zespoly oddaly po 25 strzalow.Mimo tego glosnego zwciestwa uwazam ze to Kanada wygra dzis zloto olimpijskie.
 
Baqu 614,1K

Baqu

Forum VIP

Vancouver 2010. Co zrobi NHL?

Igrzyska w Vancouver były ostatnimi, w których obowiązywała umowa między NHL, a Międzynarodową Federacją Hokeja (IIHF). Zgodnie z ustaleniami północnoamerykańska liga zobowiązywała się do wstrzymywania rozgrywek na czas olimpiady, aby udział w turnieju mogły wziąć wszystkie największe gwiazdy. Co dalej?

- Przeczekajmy euforię, zejdźmy na ziemię i spójrzmy, jaki to będzie miało efekt na sezon NHL - mówił tuż po finale komisarz ligi Gary Bettman. - Myślenie, że igrzyska były tak świetne, że musimy się zgodzić na przedłużenie umowy, uważam za naiwne - dodał.

Zawodnicy i trenerzy klubów NHL, szef IIHF Rene Fasel, a także prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge, chcą, aby liga przerwała swe rozgrywki na czas igrzysk w Soczi w 2014 roku.

- Kibice zasługują na takie turnieje. Mam nadzieję, że będą mogli zagrać w Soczi - powiedział Ron Wilson, trener reprezentacji USA. - Uważam, że najlepsi zawodnicy powinni mieć szansę gry na igrzyskach. To świetny pokaz umiejętności i zawodnicy byli niesamowicie szczęśliwi, że mogli w czymś takim uczestniczyć - powiedział Mike Babcock.

Na pewno przeciwko udziałowi hokeistów z NHL będą właściciele i menedżerowie klubów. Im zwyczajnie nie opłaca się wysyłać hokeistów na igrzyska. Przez dwa tygodnie igrzysk liga nie ma praktycznie dochodów, zawodnicy wracają z imprezy przemęczeni, często kontuzjowani, a terminarz ligi jest wyjątkowo napięty. Plusów właściciele klubów nie widzą.

- Z naszego punktu widzenia, robienie przerwy w środku sezonu nic do naszego sportu nie wnosi - powiedział Rocky Wirtz, właściciel Chicago Blackhawks.

Udział hokeistów z NHL zależy przede wszystkim od umowy, która zostanie zawarta przez organizację zrzeszającą zawodników (NHLPA) i władze ligi. Obecna umowa wygasa po sezonie 2010/2011. Jeśli w nowym porozumieniu zabraknie zapisu o możliwości udziału zawodników w igrzyskach, negocjacje IIHF z NHL nie będą miały sensu.

- - - -

jak pewnie większość z was słyszała zawodnicy Rosji już wcześniej dekralowali, że na 100% pojawią się w Soczi, nawet jeżeli musieliby zrywać kontrakty z klubami NHL. myślę, że zawodnicy europejscy również będą &#39;cisnąć&#39; pod tym wzlędem swoich pracodawców. najbardziej ciekawi mnie reakcja &#39;potęg&#39; NHL czyli zawodników w USA i Kanady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom