>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Hit pucharu króla: Real Madryt - Barcelona, 18.01 godz. 22:00

Status
Zamknięty.
pr0napek 31

pr0napek

Użytkownik
Kolejne GD przed nami. Tu nie ma co pisać o drużynach, w jakiej są formie bo to chyba każdy wie. Ja liczę na dobre widowisko ze strony obu zespołów. Pomimo tego że kibicuję Realowi to wiadomo że chcę aby wygrali podopieczni JM, jednak znam siłę Barcelony. Ostatnie mecz obu drużyn nie powalają na kolana, jednak derby to mecz w którym oba zespoły podwójnie się mobilizują. Pierwszy mecz moim zdaniem nie będzie obfitował w dużo bramek. Mourinho zawsze wychodził z założenia że w meczu u siebie nie można tracić dużo bramek. Pewnie trochę zamuruje i zdecyduje się na kontry. Dlatego też gram typ na posiadanie piłki Barcy.

Posiadanie Piłki Barcelona Over 57,5% @ 1,85 Betsafe

Do tego dwa suche typy:
Więcej kartek? Na forum za napinki - W meczu Real - Barca 1 @ 1,20
Czy będzie zamknięte HP na czas GD? TAK @ 1,25

Pozdro dla normalnych, niech wygra lepszy ;) Chociaż liczę na Real :razz:
Świetny typ ; p
To raczej peffka i to niezła.

Co do meczu to muszę powiedzieć, że niestety obydwie ekipy nie są w świetnej dyspozycji ale co zrobić. Nie ma sensu podawać żadnych statystyk z poprzednich meczów bo GD toczą się innymi prawami. Na pewno nikt nie będzie odstawiał nogi i jeśli ktoś myśli, że któraś drużyna odpuści to jest w błędzie. Derbów się nie odpuszcza i na pewno postarają się to wygrać. Gadanie, że dla nich lepiej bo będą mieli do rozegrania mniej meczy jest poprostu śmieszne ; p To nie Polska... To hiszpania, 2 czołowe kluby na świecie, porządni profesjonaliści, którzy chcą wygrywać wszystko co mogą.
Co do dyspozycji Ronaldo, ile ja już czekam na jego przebłysk w meczu z Barceloną. Wg mnie ma problem, jedynie na tle psychicznym. Nie można kwestionować jego umiejętności. Jest jednym z najlepszych na świecie ale jeśli ktoś sądzi, że nie to poprostu za nim nie przepada. Przeciętni gracze nie strzelają tyle bramek co on. Na dodatek na nim jest największa presja, w sumie to nie dziwne. Jeśli druzyna przegrywa a on nie zagrał zbytnio dobrego meczu, to najbardziej obrywa się mu. Nawet jeśli inni gracze zagrali słabiej.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Zgadzam się zdecydowanie z typem dawida.400 na posiadanie piłki. Guardiola przed meczem mówi:
Bycie ostrożnym oznacza czekanie, aby zobaczyć co się wydarzy. Czyli czekanie na kolejne ataki Realu, po których ostatecznie będą padać bramki. Jedynym sposobem, aby wygrać jest utrzymywanie się przy piłce, dobra gra pozycyjna i unikanie ich kontrataków
Co to znaczy? Moim zdaniem grę piłką jak najdłużej i reagowanie na to, co zrobi Real. Wątpie, żeby któraś z druzyn zagrała dziś jakoś specjalnie ryzykownie. Trzeba pamiętać, że jest to dopiero pierwsze spotkanie i przed nami jeszcze rewanż. Zresztą najgroźniejszą bronią Realu są kontry i z tego pewnie będą próbować zrobić swą główny oręż.

Kolejny typ nad którym się zastanawiam to under 2,5 (1,85 Unibet)
Tak jak pisałem, to dopiero pierwsze spotkanie i nie wydaje mi się, aby obie drużyny próbowały jakoś frontalnie zaatakować. Z początku pewnie Real ruszy z kopyta jak zwykle i z biegiem czasu to Barca powinna przejmować inicjatywę. Jeśli nie wpadnie szybko jakaś bramka to raczej przewiduję, że obie ekipy będą czekać na rewanż.
Inny typ, dość ciekawy jak dla mnie, to zakład na strzelca gola. Kurs na Messiego to aż 2,40 ale mi bardziej podoba się typ na Cesca Fabregasa (3,60 Unibet). Przy pladze kontuzji w formacji ofensywnej (Villa, Afellay, Pedro) to Cesc jest stał się głównym egzekutorem i wychodzi mu to naprawdę nieźle. Myślę, że można sproóbować zagrać coś takiego.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Kolejny typ nad którym się zastanawiam to under 2,5 (1,85 Unibet)
Właśnie idę w tym samym kierunku. Real gra pierwszy mecz u siebie i nie może przegrać bo na Camp Nou nawet nie miałby poco jechać. Ostatnio Real przeciwko Barcelonie grał ofensywną pikę i nie świętował triumfu. W ubiegłym roku zagrał defensywnie w pucharze i udało się wywalczyć trofeum. Trzeba spodziewać się autobusu jaki Mourinho stawiał będąc szkoleniowcem Porto, Chelsea czy Interu. Jak zobaczyłem w Tobet under po takim kursie to bez zahamowań, bo naprawdę niezła promocja.

Real Madrid - Barcelona (Poniżej/powyżej: 2.5) Typ:poniżej Kurs:2,05 Tobet
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Nie wiem czy taka super promocja, wystarczy jedna bramka w pierwszych 20 minutach i cala taktyka underowa sie posypie, hiszpanskie temperamenty to nie angole czy catenaccio
a w GD utrzymac emocje na wodzy graniczy z cudem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie wiem czy taka super promocja, wystarczy jedna bramka w pierwszych 20 minutach i cala taktyka underowa sie posypie, hiszpanskie temperamenty to nie angole czy catenaccio
a w GD utrzymac emocje na wodzy graniczy z cudem.
Chyba zawsze jest tak/we wszystkich ligach, pucharach, że jak ktoś strzeli szybką bramkę to under staje się coraz mniej prawdopodobny. Myślę, że kluczowe będzie nastawienie Realu - będą się bronić, wiec oni tej pierwszej, szybkiej bramki nie strzelą. Barcelona zapewne będzie grała swoje ale mając na uwadze fakt, że to jest dwumecz i mają rewanż u siebie to też nie powinni specjalnie naciskać od początku. Z doświadczenia wiem, że w rywalizacji w której są dwa spotkania, a poziom drużyn jest zbliżony to raczej pierwszy mecz nie obfituje w dużą liczbę bramek. Real ma coś do udowodnienia, wiec to oni zadecydują o wyniku, Barcelona musi się dostosować ale mają tego rodzaju handicap, że mają możliwości czysto piłkarskie, które pozwolą im wykorzystać każdą chwilę słabości przeciwnika. Zobaczymy jakim wynikiem skończy się ten mecz ale moim zdaniem under jak malowany.
 
K 33

kovalem

Użytkownik
Proponuję Czas pierwszej kartki przed 21.00 minutą. Bet365 daje 1,83.
Znamy pojedynki w Gran Derbi, od samego początku będzie zaciekła walka, no i oczywista duża liczba kartek.
W Realu są tzw &quot;drwale&quot; i mam nadzieję, że ktoś szybko złapie kartkę, a kurs warty zagrania.


No i drugi typ, ryzykowny, ale moim zdaniem tak będzie :

Barcelona wykorzysta rzut karny 8.00 Bet365

W Gran Derbi były karne, Barcelona miała nawet ostatnio bodajże, więc sądzę, że teraz też ktoś &quot;głupio&quot; sfauluje lub Barcelona &quot;wymusi&quot;. Można ryzykować, opłaca się wg. mnie.
 
voyteck89 41

voyteck89

Użytkownik
Real Madryt - FC Barcelona -suma rzutów rożnych rożnych (3-drogowo) typ: under 10 @2,00 bet365✅
Ja na ten mecz wybrałem typ, oparty na statystykach spotkań Realu i Barcelony w zeszłym i w tym sezonie. We wszystkich spotkaniach obu drużyn ze sobą licząc od pamiętnego 5-0 dla Barcelony (29.11.2010), granica 10 rzutów rożnych nie została przekroczona ani wyrównana ani razu. Były to kolejno sumy: 9,8,6,2,5 i ostatnio w grudniu zeszłego roku 8 rzutów rożnych. Dodatkowo trzeba zauważyć, że Barcelona nie jest drużyną lubiącą wykonywać ten stały fragment gry. Nie mają oni wysokiego zespołu więc wrzutki w pole karne mijają się trochę z celem i większość rogów wykonywanych jest krótko. Dodatkowym argumentem przemawiającym za typem na under rogów w tym meczu jest to, że gra będzie toczyła się raczej, tak jak w poprzednich meczach głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny są w lekkim dołku i raczej nie spodziewałbym się że któraś z drużyn &quot;siądzie&quot; mocno na rywalu, co mogłoby zwiększyć ilość rogów. Myślę że typ warty zagrania.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Barca over 1.5 2.20
Bet365
3/10

Barca ostatnio forme ma. W tym roku 4 mecze 11 goli. A Real strzela dużo też, ale ich obrona to nie jest monolitem - w tym roku w 4 meczach stracili 4 gole, z Malagą, Granadą i Mallorcą, a więc z ekipami o mniejszym potencjale ofensywnym niż Barca. Generalnie widzę tu overowy mecz.


Alexis kartka 2.75
Sportingbet
3/10

Wg mnie warto. Alexis nerwowy jest, to każdy wie, pluje się do sędziego często, trochę jak Ronaldo się momentami zachowuje. No i do tego czasem jak się wkurzy to lubi kogoś kopnąć. Póki co zagrał 2 razy w GD i zebrał 2 kartki. Wiadomo, że w takich meczach do szczegółów przywiązuje się uwagę i myślę, że sędzia nie pozwoli sobie wejść na głowę, przynajmniej mam taką nadzieję. A jeżeli tak będzie to Sanchez dostanie kartke za pyskówki.
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Tylko zwycięstwa z Barceloną brakuje Realowi do pełni szczęścia. W lidze rządzą, mają pięć punktów przewagi nad odwiecznym rywalem i wątpię, że to roztrwonią. Po paru latach, w końcu można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że Real jest bardziej skuteczny niż Barcelona. Według mnie, gorsi są jedynie w defensywie, co jest bolączką właśnie w starciach przeciwko piłkarzom z Katalonii. Olbrzymia przewaga w posiadaniu piłki nie zawsze musi iść w parze z dobrym rezultatem. Przed paroma dniami, skazywany na sromotne lanie Betis, był bliski sprawienia dużej niespodzianki. Udało im się strzelić dwie bramki. To kolejna szansa Realu, aby odczarować Santiago Bernabeu, na którym to Barcelona w ostatnich latach notuje zdecydowanie lepsze wyniki. Puchar Hiszpanii to dodatek, wiadomo, że Liga Hiszpańska i Liga Mistrzów to największe cele jednych i drugich. Jednak to Real ma coś do udowodnienia, bo tak jak napisałem wcześniej, w tym sezonie więcej dobrych słów można powiedzieć o nich, niż o Barcie. Wciąż brakuje im tylko jednego - zwycięstwa w Gran Derbi. Dobrze ustawiona defensywa da im ten tryumf.
Moja propozycja: Real Madryt - 2,75 Unibet
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Kolejne GD i kolejny raz wszyscy napinają mięśnie. Przeglądając ten temat i czytając wszystkie posty nie znalazłem niczego co przekonałoby mnie do zainwestowania gotówki. Wszyscy przekrzykują się, czy wygra Real czy Barca, albo czy padnie mała czy też duża ilość goli. Bukmacherzy z okazji GD wystawiają bardzo sensowne oferty nad którymi warto się jednak nieco bardziej zastanowić. Pierwsze co rzuca się w oczy, to bardzo wysoka linia na kartki. Ja rozumiem, że to jest kolejny pojedynek w wielkich derbach Europy i emocje również są ogromne, ale w dużej kwestii balon pompowany jest przez ludzi, którzy podpisują się pod jedną ze stron i obrzucają innych różnymi przezwiskami. Narzeka się na piłkarzy, że symulują, że grają nieczysto, chamsko, ale czy tego wszystkiego nie wywołują ludzie ? Ludzie moim zdaniem wpływają dużo bardziej na futbol niż ma to się w drugą stronę. W ostatnim czasie tych meczów pomiędzy Barceloną i Realem jest znacznie więcej i jakoś ludzie powoli się do tego przyzwyczajają. Trzeba też jednak przyznać, że mecze Primera Division i LM elektryzują dużo bardziej. Tutaj zdaje się, że napięcie jest stosunkowo niższe. Wracając jednak do typu, bo trochę odbiegłem od sedna sprawy. Bukmacherzy wystawili wysoką linię, Tobet ma linię 8,5 z niezłym kursem na under, gdy Bet365 obniżył linię o jedną kartkę, a kurs tylko nieznacznie się różni. Jak można wywnioskować, w tym meczu interesuje mnie under kartkowy. Mało kiedy możemy widzieć tak wysoką linię, a trzeba także pamiętać, że to jest dwumecz, a piłkarze także o tym pamiętają. Ostatnie GD, w których Barcelona wygrała 3:1 można powiedzieć, że spadło trochę z tonu. Było sporo kartek, bo aż 7 (mieści się w naszym underze) ale było czuć nieco inną postawę zawodników. Można by też omówić wątek sędziego, bo sędziował on między innymi ubiegłoroczne GD i nie chcę oceniać jego pracy, bo mogę wzbudzić niepotrzebne dyskusję, a każdy dokładnie mógł sam ocenić jego postawę. Trzeba jednak podać fakty. Pokazał 7 żółtych kartek i jedną czerwoną (under dalej siedzi), a był to mecz ostry. Sędzia dawał pograć agresywnie, a czerwo dla Albiola pokazać musiał, bo faulował on ewidentnie Villę w polu karnym. Nie mam zupełnie pojęcia jak potoczy się dzisiejszy mecz. Mam jednak nadzieję i głębokie przekonanie, że ten mecz będzie stosunkowo czysty. Bez chamskich zagrań, symulacji i niepotrzebnych spięć. Dlatego też typują under kartkowy w tym meczu mając głównie na uwadze bardzo wysoką linię.
Drugi typ to zakład, że Cristiano Ronaldo nie strzeli bramki. Facet ewidentnie od kilku meczów ma problem z graniem w piłkę. Jeśli strzela, to bramkarz to bez większego trudu broni. Jeśli zdarza mu się mieć niemalże stuprocentową sytuację, to on ją marnuje. Mowa tu o meczach z niezbyt wymagającymi rywalami. W GD zachowuje się jak motor z blokadą. Widać, że chciałby coś zrobić, ale biega jakby przytłoczony ciężarem. Cały czas musi gdzieś tam grać z myślą, że to Messi jest tym &quot;lepszym&quot;. Lepszym oczywiście w ironicznym tego słowa znaczeniu, bo nigdy nie lubię porównywania piłkarzy o innych wartościach. Rozumiem porównywać Ikera do Valdesa, ale nie Messiego do C.Ronaldo. W meczach z Barcą Portugalczyk jest cieniem samego siebie. Nie potrafi być etatowym strzelcem w meczach z Barcą, a są nawet opinie ludzi, w których wskazywano Mou, by posadził Ronaldo na ławce i być może to byłoby dobrym rozwiązaniem. GD jak GD rozpoczną się pewnie jak zwykle, a mam tu na myśli że Ronaldo rozpocznie mecz w pierwszym składzie, bo dziwnie by to wyglądało gdyby usiadł na ławce. Mimo wszystko uważam, że gola w tym meczu i tak nie strzeli.
Real Madrid - Barcelona | Poniżej 8,5 kartek [1,75] Tobet ✅
Cristiano Ronaldo nie strzeli [1,50] Tobet
⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
david295 80

david295

Użytkownik
Real Madrid - Barcelona

Real po raz kolejny chce udowodnic, ze jest mocniejszy od Barcelony. Jednak ostatni mecz pokazal, ze nawet u siebie prowadzac 1-0 od 1 min nie potrafili nawet zremisowac. Do tego ostatni mecz z Mallorcai wymeczone zwyciestwo w samej koncowce, dzisiaj Barcelonie nie bedzie tak latwo wykrasc zwyciestwa. Dochodza absencje Di Marii , Carvalho i Kediry to duze braki. Murinho nie podawal skladu na pewno sprobuje czyms zaskoczyc, ale bez trojki podstawowych zawodnikow bedzie ciezko. W Barcelonie brak Valdesa, ale Pinto juz bronil przeciwko Realowi w zeszlym sezonie i spisal sie calkiem niezle. Wiemy ze H2H lepsza jest Barca i nawet atut wlasnego boiska, super trener i pojedyncze gwiazdy nie pokonaja zgrania i jednosci Barcelony. Blaugranie tez zdazaja sie wpadki ale nie w meczach z Realem. Special One wspominal, ze w tym sezonie wazniejsza jest La Liga i LM, wiec mecz z Barca powinni przegrac, jeszcze krytyka Ronaldo na pewno mu nie pomaga.

Real - Barcelona 2 2.60 7/10 ✅
Real - Barcelona X2 1,45 10/10 ✅
 
A 85

aksior

Użytkownik
To że real jest pierwszy w tabeli, o niczym nie świadczy. Ronaldo pozostaje w cieniu Benzemy czy nawet Higuaina. nie potrafi się przełamać i pudłuje w niemal 100% sytuacjach. Do tego ranga meczu- on się stresuje chyba zbyt mocno emocjonalnie podchodzi i to go blokuje. Pamiętam jak w ostatnim spotkaniu Real-Barca nie wykorzystał dwóch setek. Ciekawe jak Murinio nakaże grac swoim piłkarzom - wg mnie bardzo ofensywnie. tak jak w ostatnim meczu- piłkarze szaleli 20, może 25 minut. barcelona była zaskoczona i nie wychodziło im w tym czasie utrzymywanie piłki-tracili po kilku podaniach. Dopiero po jakis 25 minutach zapali rytm swojej gry. Wówczas taktyka realu przyniosła chwilowy skutek (m.in. szybki gol) I kilka składnych akcji. Real jest świadomy tego że jak nie ustrzeli tutaj gola dwóch to może zapomnieć o jakichkolwiek szansach na awans. dlatego przypuszczam agresywna gre realu ok 20 minut i wyczekiwanie barcelony na kontrataki. taki scenariusz pisze na pierwsza połowę, a na druga połowe scenariusz jest taki że Barcelona będzie miała już korzystny wynik i będzie spokojnie klepała. spodziewam się 1:3 dla barcelony. Może nawet 1:4
Messi bedzie kryty podwójnie, nawet potrójnie dlatego zapewne cos ustrzeli cessq fabregas. Przypuszczam także jakąś czerwona kartkę dla zawodnika realu. osobiście obstawiłem:
Barcelona win -Ako 2,65
i handicap 1:0 na barceolne Ako 5,0 każdy po 50 zł
Handi kryje 0;2 1:3 itp. tak to widze ????
okaże się ok północy ????
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
P.Nożna 18.01.2012 primiera division 22-00
Real Madryt - Barcelona
typ: 1 (DNB)
2.0
Bwin
Analiza
Dziś w wielkim hicie futbolowej Europy Real Madryt w pierwszym meczu cwiercfinalowym pucharu krola podejmie na Santiago Bernabeu FC Barcelonę. Real nie wygral u siebie z Barceloną od 2008 roku. Kibice z Madrytu z utesknieniem czekaja na przerwanie zlej passy z ekipa z Katalunii, z reszta podobnie jak zawodnicy. Tytul mistrzowski rowniez w ostatnich latach nalezy do Barcelony. Real pragnie wreszcie udowodnic Barcelonie swoja wyzszosc. W lidze aktualnie to Real mimo porazki w bezposrednim spotkaniu w Gran Derbi piastuje pozycje lidera. Wydaje sie ze nie tyle Real tak diametralnie poprawil swoja gre w tym sezonie, o ile druzyna Guardioli gra jakby nieco gorzej. Barcelonie udalo sie przez kilka ubieglych sezonow grac po prostu najlepiej, byla to zdecydowanie najlepsza druzyna Europy. Moze nadszedl kryzys w ekipie Barcelony? Mysle, ze Real bedzie potrafil to dzis wykorzystac i uzyska zaliczke przed rewanzem na Camp Nou.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Podane zostały już składy:

Real Madryt: Casillas; Altintop, Ramos, Carvalho, Coentrao; Lass, Xabi Alonso, Pepe; Cristiano Ronaldo, Benzema i Higuaín.

FC Barcelona: Pinto; Alves, Piqué, Puyol, Abidal, Busquets, Xavi, Iniesta, Alexis, Cesc i Messi.

Szanse na under rosną, ostra defensywa się szykuje w zespole Realu i czekanie na kontry, gdyż zabrakło miejsca w składzie dla Ozila czy Kaki, którzy mieliby rozgrywać. W Barcy natomiast bez niespodzianek.
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Że też ludziom w madrycie chce się chodzić jeszcze na mecze z barceloną. I znów zamiast stawiać na barcę po astronomicznym kursie 2,5 zaczynają się spekulacje jaki to real jest wybitny i tym razem pewnie nie przegra a prawda jest taka że gdyby się ciągle stawiało na barcelone bez względu na cokolwiek to by się można było na tej bukmacherce dorobić ????
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
I większość analiz znowu poszło na marne. Trudno jest przewidzieć jak skończy się każde El Clasico. Ronaldo miał nie strzelić, a strzelił pierwszy. Messi miał strzelić, a nie strzelił. Miał być under, wyszedł over. Ja osobiście od typowania trzymałem się z daleka w tym meczu.
Real oddał w meczu dokładnie 2 strzały. Barcelona wygrała w 100% zasłużenie, do tego nie zapominajmy, że Katalończycy mieli 2 słupki i Casillas nie raz ratował Real przez pogromem.
Na Camp Nou wątpię by Real zdołał strzelić 2 bramki.
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Ciekawe czy po tym meczu kibice Realu (i innych, zwłaszcza angielskich klubów) będą kontynuować opowieści o &quot;aktorach&quot; z Barcelony po tym, co można było zobaczyć w wykonaniu Pepe w ciągu 90 minut. Chłopak przeszedł samego siebie, można zrobić z tego dobrą kompilację. Trzeba mu zrobić jakieś badania, bo to nie jest normalne.
Co do samego meczu, strasznie upokarzające dla Realu musi być ciągłe przegrywanie pojedynku z najważniejszym rywalem, nawet u siebie nie potrafią chociażby zremisować. To tylko pokazuje, że różnica między obiema drużynami w każdym aspekcie jest widoczna, a bezpośrednie pojedynki są tego najlepszym dowodem. Real grał tylko do pewnego momentu, Barcelona jak zwykle do końca, tłamsząc rywala przez zdecydowaną większość meczu.
 
K 15

kamil82

Użytkownik
Plus do tego posiadanie piłki 73% - 27% na korzyść Barcelony. Real dostosował się do większości przeciwników w meczach Barcy gdzie już strzelenie gola Blugarnie jest jak zwycięstwo.

Posiadanie Piłki Barcelona Over 57,5% @ 1,85 Betsafe - pięknie grającym weszło, graty
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Jestem wielkim fanem Realu, ale też obiektywnym obserwatorem. I tak jak wielkim płaczkiem i oszustem był w niedawnych Gran Derbi Alves, tak dziś Pepe przeszedł samego siebie. Zdecydowanie czerwień się należała. Co do pilkarskich argumentów to CR7 tylko potwierdził, że jest bez formy niestety, Benzema schowany , w sumie w Realu poza debiutantem Altintopem ciężko kogoś wyróżnić. W Blaugranie słabiutko wypadł Leo,chociaż błysk geniuszu przy podaniu był. Najlepszym graczem chyba jednak Iniesta. Ponad 70% przy piłce na Bernabeo to wynik nie lada. Gratulacje dla kibiców Barcy - Puchar Wasz, Liga będzie nasza :razz:, a CL niech wygra lepszy ;-).

PS. Komentatorom SportClubu mówię nie - nie wiecie co to za nowy gracz Barcy - Alvis ?? I cytat z końcówki - bezprzecznie najlepszym aktorem meczu był Messi.... no comment&#39;s.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
PS. Komentatorom SportClubu mówię nie - nie wiecie co to za nowy gracz Barcy - Alvis ?? I cytat z końcówki - bezprzecznie najlepszym aktorem meczu był Messi.... no comment&#39;s.
Alvis to poprawna wymowa. Ogólnie w Polsce to jest w kita zamieszanie. Różne szkoły co i jak powinno się wymawiać. Jedni się czepiają, że ktoś mówi niepoprawnie, a innym to nie przeszkadza. Tak samo jak dwie literki L w języku hiszpańskim czyta się jak j - Villa czy też Villarreal (generalnie nie willa, tylko &quot;wija&quot;) Wymawianie nazwiska Alvesa też jest różne, ale &quot;alves&quot; podobno przyjęło się tylko w Polsce.
Czy Leo wypadł słabo ? Nie powiedziałbym. Na pewno nie był to jego najlepszy mecz, ale błysnął tym podaniem do Abidala o którym wspomniałeś, ciągnął do przodu, ciężko było mu piłkę zabrać. Wiadomo miał sporo strat, ale jego wkład w grę na pewno był dużo większy niż CR7 w grę Realu. Wyprowadził też groźną kontrę w której faulował Carvalho. Kilka innych akcji też miał niezłych, ale to muszę obejrzeć na spokojnie jutro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom