>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Hip-Hop

trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Chyba słyszeliśmy dwa różne kawałki. Bo nie wiem gdzie on niby Twoim zdaniem pocisnął uszatego.
Kolego zamknij pape .Nie ma co ciągnąć tematu.Zaczepił o Pelsona i Eldo i tyle.I trochę szacunku i dystansu życzę.
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Kolego zamknij pape .Nie ma co ciągnąć tematu.Zaczepił o Pelsona i Eldo i tyle.I trochę szacunku i dystansu życzę.
jeśli Rychu o kogolwiek &quot;zaczepił&quot; to tylko i wyłącznie po raz kolejny o Sokoła.

Nie wiem gdzie Ty tu widzisz podjazd pod Eldoke.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
jeśli Rychu o kogolwiek &quot;zaczepił&quot; to tylko i wyłącznie po raz kolejny o Sokoła.

Nie wiem gdzie Ty tu widzisz podjazd pod Eldoke.
Do Eldo podjazd już był o ile się nie mylę w dissie Czas hardcoru i Peja vs HIP HOP też jest wystarczy się wsłuchać.A co do Prosto i Sokoła nie po raz pierwszy startuję...Nic ja widzę to inaczej .Choć widać ,że bardziej Pelsonowi się &quot;dostało&quot; niż Eldo.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
posłuchajcie trochę podziemia, bo w tym momencie komercyjny rap, taki jak obi Peja czy Tede jest lipny i to bardzo.
ten gośc jest dla mnie jet jednym z najlepszych w podziemiu a ma tylko 16lat
Drugi gość który wymiata, napewno najlepsze flow w PL
http://www.youtube.com/watch?v=UQshB79VRog&amp;amp;feature=related
Miło mi widzieć propozycje muzyki, która leci w głośnikach. Małpa naprawdę warty komercji, którą posługuje się Peja. Takim raperom należy się hajs.
Podaj jeden sensowny argument Ryszarda oprócz tego, że śmieje się z ludzi, którzy noszą ciuchy od sponsorów, a sam kiedyś robił za baner.
Nie oszukujmy się, fani Ryszarda to zwykła nisza społeczeństwa, jest dla nich idolem i nim pozostanie, to jest inny system wartości. Jak sam Tede to nazwał - bydło.
Skoro nazywasz Tedego hipokrytą, nazwę Ryszarda debilem.
Pozdrawiam i proponuję skończyć.
Dzisiaj premiera &quot;Czarny wrzesień&quot;. &quot;Wszystko na mój koszt&quot; kosztowało 16 000 PLN, szkoda, że nie pozbawienie wolności.
&quot;Musisz spróbować wybrać właściwą drogę&quot;. Nie wierzę, jak można się tak skurwić.
Nawet nie mam zamiaru dyskutować z osobą ,która życzy komuś więzienia. :|
Nazywasz fanów Ryśka marginesem ,a sam prezentujesz ten sam poziom. Po drugie nie wczuwaj się tak w ten beef jakiś 30 latków.
Oczywiście bez odbioru.
Dla kogo są więzienia? PEACE ALL.
Heh... Ostry w którymś z wywiadów powiedział, że nie ma zamiaru wdawać sie w jakieś bitwy itd. i bardzo dobrze bo nie potrzebuje tego by wypromować płyte lub zaistnieć. Jakby tylko chciał by każdego zniszczył na Polskiej scenie no może Tetris by mu dotrzymał kroku ale takto nie ma na niego bata. Jak słucham jego free lub battle to normalnie miazga, jakbym siedział 5h nad kartka to bym nie wymyślił takich tekstów jakie On rzuca od tak.
&quot;Wiem, że muszę zadbać o rodzinę - żonę ,syna, matkę
Nie mów o białym złocie , tylko czym ja ją wykarmię
To mój honor...(po drodze do nieba)
To dane Bogu słowo...(po drodze do nieba)
Brat się budzę cztery razy w ciągu nocy do pieluchy
Rap nie zrobi Cie człowiekiem jak życie Cię nie nauczy
&quot;
Czysta egzystencja.

Ładnie sie rozwinął temacik. ;)
 
pezio 30,2K

pezio

Użytkownik
Chyba słyszeliśmy dwa różne kawałki. Bo nie wiem gdzie on niby Twoim zdaniem pocisnął uszatego.

Ogólnie spina pomiędzy Peją a Eldo trwa już sporo, zaczęła się od wywiadu Ryśka na temat m.in. ich &#39;wspólnego koncertu&#39;. Później Leszek skomentował całą wypowiedź na swoim Myspace no i widocznie nie za bardzo przypadła ona do gustu Ryszardowi.. ;) Najpierw ten nieprzyjemny follow&#39;up w kawałku &#39;Czas Hardcoru&#39; a następnie &#39;Peja vs Hip-Hop&#39;. A do Pelsona przyczepił się o słowa z koncertu &#39;To nie jest Zielona Góra..&#39; No i tak to wygląda.

Co do Małpy, album &#39;Kilka numerów o czymś&#39; przenajlepszy. Niesamowite flow. Z podziemia poleciłbym jeszcze Zeusa, &#39;Co nie ma sobie równych&#39; jedna z lepszych propozycji z undergroundu.

http://www.youtube.com/watch?v=-Lq8xGNZcvE
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
Kolego zamknij pape .Nie ma co ciągnąć tematu.Zaczepił o Pelsona i Eldo i tyle.I trochę szacunku i dystansu życzę.
innym tonem troche, bo kolejny temat o HH zamkna :p pozniej sie dziwic, ze powstaja stereotypy o sluchaczach rapu.
tak samo jak to ze sluchacze Peji to margines spoleczny... nawet nie wiem jak to skomentowac, jak mozna cos takiego napisac? ???? znam wiele osob ktore sluchaja i Peji, i Eldo i Ostrego. kazdy z wymienionych raperow ma jakis tam stereotypowy &quot;target&quot;. do ktorej grupy zakwalifikujecie takiego czlowieka? ????
@Pezio: z tego co ja slyszalem to pomysl wspolnego kawalka Tedego z Eldoka umarl zanim sie na dobre narodzil. na szczescie, bo beefy to nie jest odpowiednie miejsce dla Eldo. niech robi to co robil do tej pory, to mu najlepiej wychodzi. Obroncy tytulu i te sprawy to historia juz dawno zakonczona, przynajmniej mam taka nadzieje ???? a poza tym Peja w jednym z wywiadow mowil ze wszystko juz sobie wyjasnili. w ogole polecam wywiady z Peja, to prawda ze ma troche nasrane w glowie, ale nie ma w Polsce rapera ktory wiecej wie o tej muzyce niz on.
co do Malpy... koles zrobil nieprawdopdobna kariere w ciagu ostatnich kilku miesiecy. kto z nas znal Promixite przed pojawieniem sie &#39;Kilku nr o czyms&#39;? watpie zeby znalazla sie choc jedna osoba. a teraz muzyke Malpy zna 90% sluchaczy HH, sprzedal ponad 2000 plyt, ogromna ilosc koncertow (na scenie jest o wiele lepszy niz nie jeden weteran), w sierpniu wystapi na HH Kempie... poprostu trafil na idealny moment- coraz wieksza popularnosc raperow z &quot;undergroundu&quot; + rap jakiego brakowalo w Polsce od dluzszego czasu. kilka lat temu by sie nie udalo.
@Pezio: Zeusa juz raczej nie mozna nazwac &quot;undergroundowym&quot; raperem, w listopadzie wydal juz drugi legalny album, powoli pracuje nad trzecim, bo zamierza wydawac je co roku- podobnie jak Ostry. w ogole te granice pomiedzy undergroundem a mainstreamem powoli juz sie zacieraja- teraz kazdy moze nagrac plyte i zapewnic sobie odpowiednia promocje przez internet. a roznic w jakosci samej muzyki, w przypadku tych najlepszych artystow, praktycznie nie ma ????
a jak juz jestesmy przy polecaniu... WENA&amp;Rasmmentalism &quot;Duze Rzeczy&quot;- swietna plyta, ktora wyszla troche za wczesnie- idealnie nadaje sie na lato, a zostala wydana na poczatku grudnia. zreszta kazdy kto oberwuje polskie podziemie doskalne wie kim jest WENA, kim jest rAs i jakie bity robi Ment :p
Quiz &quot;Material producencki&quot;- jesli chodzi o bity to moze nie jest to nic nowego, wiele z nich jest na dobrze znanych samplach, ale jesli chodzi o gosci... czolowka polskiego podziemia ????
polecam tez cos naprawde nowego, wczorajszy debiut rapera znanego glownie z bitw freestylowych: 3-6 &quot;DesAnt&quot; http://wyslijplik.pl/download.php?sid=SOVgK2E6
no i oczywscie TeTris &quot;Shovany Mixtape vol 1&quot; na bitach Jaya Z, juz nie dlugo wychodzi volume 2
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
co do Malpy... koles zrobil nieprawdopdobna kariere w ciagu ostatnich kilku miesiecy. kto z nas znal Promixite przed pojawieniem sie &#39;Kilku nr o czyms&#39;? watpie zeby znalazla sie choc jedna osoba. a teraz muzyke Malpy zna 90% sluchaczy HH, sprzedal ponad 2000 plyt, ogromna ilosc koncertow (na scenie jest o wiele lepszy niz nie jeden weteran), w sierpniu wystapi na HH Kempie... poprostu trafil na idealny moment- coraz wieksza popularnosc raperow z &quot;undergroundu&quot; + rap jakiego brakowalo w Polsce od dluzszego czasu. kilka lat temu by sie nie udalo.
Zgadzam się... zapracował i należy mu się aby wyszedł na &#39;&#39;salony&#39;&#39; chociaż każdy kto sie interesuje dobrym rapem napewno go już słyszał. Wreszcie pokazał sie ktoś nowy kto ma niesamowity potencjał, bo praktycznie wszyscy &#39;&#39;starzy&#39;&#39; staneli w miejscu. Tylko OSTR i Onar się rozwijają i nie dają sie komercji.
To tylko moje zdanie
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Onar niestety nagrał słabą płytę, co było dla mnie lekkim zdziwieniem po dwóch dobrych singlach.

Ted zmień nazwę tematu na &quot;Hip-Hop&quot; !
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
Tak tylko On na to zapracował i mu sie to należy aby wyszedł na &#39;&#39;salony&#39;&#39; chociaż każdy kto sie interesuje dobrym rapem napewno go już słyszał. Wreszcie pokazał sie ktoś nowy kto ma niesamowity potencjał, bo praktycznie wszyscy &#39;&#39;starzy&#39;&#39; staneli w miejscu. Tylko OSTR i Onar się rozwijają i nie dają sie komercji.
To tylko moje zdanie, jeżeli sie nie zgadzasz to sie przynajmniej nie napinaj ????
gdzie ty widzisz napinke w moim poscie? ???? nawet przez moment nie bylo to moim celem :p nigdzie tez nie napisalem ze Malpa osiagnal ten sukces nieslusznie. wrecz przeciwnie- bardzo podoba mi sie to co robi i juz czekam na plyte Promixte.

przeczytalem jeszcze raz to co napisalem na temat Malpy i rzeczywiscie, mozna bylo odniesc wrazenie, ze bagatelizuje jego sukces, ale naprawde nie to bylo moim celem/ moze jednego zdania tam zabraklo. jaram sie rapem Malpy i bardzo sie ciesze z tego co osiagnal ???? ale nadal uwazam ze przed KNOC malo osob o nim wiedzialo, a wlasciwie przed wypuszczeniem 3 nr z Returnersami, bo wtedy pierwszy raz zrobilo sie o nim glosno.

a co do tego rozwoju O.S.T.R... dyskutowalbym :p napewno caly czas rozwija sie jesli chodzi o bity, tutaj nie ma zadnych watpliwosci, na pewno jest jednym z najlepszych producentow w Polsce. ale jesli chodzi o lityczna czesc jego rapu - tutaj juz od jakiegos czasu progresu nie, przynajmniej ja tak to widze. co nie zmienia faktu ze nadal nalezy do czolowki polskiej sceny.

pomyslalem chwile nad pogrubionym zdaniem i... rzeczywiscie, nikogo nie wymyslilem ????

jeszcze raz powtorze ze nie mialem zamiaru napinac sie w moim poscie, dziwie sie ze tak to zostalo odebrane ???? pozdro
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
gdzie ty widzisz napinke w moim poscie? ???? nawet przez moment nie bylo to moim celem :p nigdzie tez nie napisalem ze Malpa osiagnal ten sukces nieslusznie. wrecz przeciwnie- bardzo podoba mi sie to co robi i juz czekam na plyte Promixte.

przeczytalem jeszcze raz to co napisalem na temat Malpy i rzeczywiscie, mozna bylo odniesc wrazenie, ze bagatelizuje jego sukces, ale naprawde nie to bylo moim celem/ moze jednego zdania tam zabraklo. jaram sie rapem Malpy i bardzo sie ciesze z tego co osiagnal ???? ale nadal uwazam ze przed KNOC malo osob o nim wiedzialo, a wlasciwie przed wypuszczeniem 3 nr z Returnersami, bo wtedy pierwszy raz zrobilo sie o nim glosno.

a co do tego rozwoju O.S.T.R... dyskutowalbym :p napewno caly czas rozwija sie jesli chodzi o bity, tutaj nie ma zadnych watpliwosci, na pewno jest jednym z najlepszych producentow w Polsce. ale jesli chodzi o lityczna czesc jego rapu - tutaj juz od jakiegos czasu progresu nie, przynajmniej ja tak to widze. co nie zmienia faktu ze nadal nalezy do czolowki polskiej sceny.

pomyslalem chwile nad pogrubionym zdaniem i... rzeczywiscie, nikogo nie wymyslilem ????

jeszcze raz powtorze ze nie mialem zamiaru napinac sie w moim poscie, dziwie sie ze tak to zostalo odebrane ???? pozdro
hehe...zupełnie nie oto mi chodziło.. nie o ciebie, ogolnie napisałem bo ludzie gdy widzą że ktoś może mieć inne zdanie lubią sie napinać,zresztą odrazu zmieniłem tekst posta. Pozdro ????

Teraz OSTR- o nim moge gadać cały dzień bo jaram się nim od kąd tylko pamiętam. Bity i promo wiadomo-zdecydowanie najlepszy w PL a &#39;&#39;tylko dla dorosłych&#39;&#39; przebilo chyba wszystko. Jeżeli chodzi o teksty, odnosze wrażenie, że poprostu On poruszył juz wszystkie tematy i zabardzo nie ma jużo czym pisać, dlatego szuka nowych styli, nowego flow(przez te 10 lat mocno się zmieniło) Chciałbym aaby wydał płyte w stylu &#39;&#39;tabasco&#39;&#39; lub &#39;&#39;Jazz w wolnych chwilach&#39;&#39; bo tam słyszałem tą nie wiem jak to nazwać &#39;&#39;świeżość&#39;&#39; mimo upływu lat nie zmienia się jako człowiek co dla mnie jest na równi z twórczością, za to go szanuje i za to zawsze w ciemno kupuje jego płyty ???? Po za tym jego światopogląd w 100% pokrywa sie z moim

Według mnie jeden z najlepszych kawałków na płycie.
http://www.youtube.com/watch?v=xKsPKChN19M
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Zmiana tematu nie ma sensu.
I tak już się napisaliśmy, każdy swoje zdanie wyraził
i kwestią czasu tylko było odbiegnięcie od wątku.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Ciekawy tekst z innego forum o beefie.
Zacznę jednak od jednej rzeczy, napewno Rysio nagrał pierwszy album od &quot;Na legalu&quot; który da się słuchać. Nawinał na poziomie i to jest jakby sprawa bezdyskusyjna.
Jednak jest to beef i tu ważniejsze są argumenty i jeśli się wsłuchać w to co Rychu nawija to jest on raczej ciekawym przypadkiem dla specjalistów od schizofrenii.

Zaczynając od intro...
&quot;nie kradnę twoich pomysłów&quot; ale wydaje płyte z dissami na twój temat dokładnie przed świętami,
&quot;stanęli za mną murem reprezentanci branży&quot; ???? o ile dobrze pamiętam było po ZG wręcz odwrotnie co między innymi jest powodem powstania kawałka &quot;Peja vs. hiphop&quot;
&quot;siedziałeś cicho na dupie prawie trzy miechy cieciu&quot; czyli mniej więcej tyle samo ile czekaliśmy na odpowiedź Peji,
&quot;obrazasz swą postura polski rap gruba ruro&quot; Big Pun i Biggie własnie przewracają się w grobie ????
To tylko dwa pierwsze kawałki, nie będę leciał wersami bo szkoda mi na to czasu ale poruszmy jeszcze parę tematów :
koks - myślę, że nie trzeba przywoływać tu pamiętnego występu Peji u Wojewódzkiego, wystarczy obejrzeć parę sekund tego filmiku od 02:25
http://www.youtube.com/watch?v=ZwjZg5W8lX0
Nie wspominam już o innym &quot;koksie&quot;, jestem pełen dobrej wiary w to, że różnica między tym :

a tym :

zdjęciem wynika tylko z regularnego picia maślanki i własciwości wielkopolskich kartofli. ????
Nawiasem mówiąc na pierwszym zdjęciu Peja z kolejnymi pogromcami stolicy Born Juices (where are they now ? ???? )
Tvn - Tede sie kurwi bo robi w tvn...hmmm... czy to nie Peja wypłakiwał się w rękaw Rysia (zbiezność imion całkowicie przypadkowa) Cebuli w Uwadze ? Gadał o demonach i smigał z kamerą tvn-u po piwo do Biedronki (rapowa bieda :prawi: ). Dupa się zmarszczyła przed sprawą i tvn się przydało ?
Komercja - tu jest sprawa zagadkowa bo przeplata się wyzywanie Tdf-a od komercyjnych świń z licytacją kto miał większy hit. Swoją drogą wożenie się &quot;Głuchą nocą&quot; to lekki strzał w stopę bo o ile ten numer to teraz synonim hiphopolo i dawny hit wszystkich dansingów od Świnoujścia po Ustrzyki Dolne to taki &quot;Drin za drinem&quot; to klasyk wszystkich popijaw od dawna i pewnie jeszcze bardzo długo.
Zresztą komercja to powinien być śliski temat dla człowieka wylansowanego przez cwela Latkowskiego i jego wiekopomne dzieło &quot;Blokersi&quot; ????
spinka - raz za razem lecą zarzuty o &quot;pochłonięciu przez beef&quot;.
Nie wiem jak inni ale ja tu raczej widziałem same filmiki z samochodu od Peji, fragmenty koncertów z okrzykami &quot;***** Tedego&quot; czy &quot;sławny&quot; fristajl w trakcie którego jego ziomy chowają się za decki żeby ich przypadkiem nikt z tym nie kojarzył. ????
W tym czasie ze strony Tedego cisza...
Do tego rzeczy typu Mario i Ostasz (przyjaciele hehe) stosunek do kobiet (&quot;no i potem wziąłem i przypierdoliłem jej ryjem o kasownik w autobusie&quot; cytat z wywiadu z Peją z bodajże 7 numeru Klanu), &quot;jestem tak inspirujący, że nagrywasz o mnie płyty&quot; (heeeeloł czy ja właśnie słucham płyty Peji na temat Tedefa ? :? ) śmiech z jedynie 500 sprzedanych kaset WuWuA (bez komentarza) zarzuty o zachęcanie do browna kawałkiem &quot;Aluminium&quot; (po raz drugi bez komentarza) i inne kwiatki których nie chce mi się już spisywać.

Generalnie jak to powiedział Eldo &quot;każdy ma coś za uszami&quot; ???? , Tede święty nie jest ale Peja jest ostatnią osobą która mogłaby go jechać bo jak widać większość argumentów można odbić w stronę Rysia. Najgorsze jest to, że dopóki Peja atakował Tedego większość osób miała na to wyjebane ale w momencie kiedy jedzie też Eldokę czy tyka Molestę (pojazd Pelsonowi od cweli to ***** epic fail ;/ ) to zabawa się kończy.
Może dojść do sytuacji, że w końcu niektórym smutnym panom przestanie się podobać jazda po Warszawie z ust jakiegoś chłystka i skończy się rumakowanie Ryszarda w stolicy, a wtedy nie wygra hiphop jak mawiał Hirek Wrona....
Uprzedzając wszelkie zarzuty w moją stronę,tak jestem po stronie Tedego, tak nie szanuje Peji i to nigdy się nie zmieni. Ktoś kto od zawsze wiezie się dissowaniem Warszawy nie zasługuje na szacunek żadnego warszawiaka.
Pzdr.
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Up@ nudzi mi się to trochę poruszę tą kopie z innego forum ????
&quot;Jednak jest to beef i tu ważniejsze są argumenty&quot; - Jeżeli tak by było to rap by schodził totalnie na psy , liczą się tu także argumenty ale również pojazd jak i sam utwór , bo sory ale magister by zaczął argumenty wymieniać przy jakimś biciku i by wygrał ?
&quot;nie kradnę twoich pomysłów&quot; ale wydaje płyte z dissami na twój temat dokładnie przed świętami, - Myślę jednak że chodziło tu o datę usłyszenia wyroku za akcję która doprowadziła w pewnym sensie do tego beefu. ????
&quot;stanęli za mną murem reprezentanci branży&quot; o ile dobrze pamiętam było po ZG wręcz odwrotnie co między innymi jest powodem powstania kawałka &quot;Peja vs. hiphop&quot; - Przecież nie każdy stanie , ci co mieli to byli i to się liczy ????
Pozostałych dwóch linijek nie będę komentował bo to nie ma sensu , bo o ile mi wiadomo płytki nie nagrywa się w 2 dni ???? A ta na prawdę jest na poziomie. Co do Koksów , może i coś bierze nie zaprzeczę ale ćwiczy , Tede pojechał że brzydki że to to Peja mu wytyka to co Tede mógłby poprawić a zaniedbał ????
&quot;czy to nie Peja wypłakiwał się w rękaw Rysia&quot; Czy wypłakiwał to nie wiem , wielu ludzi po tym programie mogli dostrzec go na prawdę że też jest człowiekiem ???? Mi się podobało , zdania są podzielone ale to nie można równać z tym że Tede dupskiem wyma****e u Majewskiego robiąc nie śmieszne show...
&quot;Głucha noc&quot; a &quot;drin za drinem&quot; , stary co ty porównujesz , nie mam pytań ???? Może i ludziom podoba się to ale dla mnie drin za drinem jest średni ???? , to drugie natomiast mogę słuchać cały czas i zawsze wpada w ucho , tu bardziej osobiste zdania niż argumenty.
&quot;spinka&quot; - opisałeś co nie co i sam dajesz do zrozumienia że Tede nic nie zrobił ???? Niby że luzak a to Rychu miał z niego ubaw i &quot;spinke&quot; jak to nazywasz. A to że ziomy się chowają , hmm stary w dupie byłeś ***** widziałeś tak powiem.
Końcówka o Eldo i Pelsonie to mnie rozbawiła , jak to Peja nagrał &quot;kim jest ***** pelson&quot; , i ja zadaje to samo pytanie kim on jest w rapie ?? To tak jakby porównać nauczyciela do sprzątaczki w szkole , oczywiście tą drugą jest Pelson.
O Eldo hmm , nie mam zbyt wielkiego rozpoznania gdyż jego rap mnie nie kręci.
Podsumowując
Od zawsze jest pieprzenie na tym świecie , zdania podzielone w każdej sprawie więc i tu takie są , jeden woli tego drugi tego , chociaż w tym przypadku widać na koncertach może nie ilość osób bo nie liczę ???? ale atmosferkę której nie jeden Polski raper może pozazdrościć Peji ????
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
tez mi sie nudzi i tez odpowiem ???? mimo ze tego beefu praktycznie nie sledze, poczatek tylko i to tez nie wszystkie kawalki. dla mnie nagrywanie calych plyt dissow jest... nawet nie wiem jakiego slowa uzyc, bo &quot;smieszne&quot; chyba nie do konca oddaje to co mysle :p
Matheenn wlasciwie mogles napisac tylko jedno zdanie: jestem fanem Rycha Peji ???? na sile probujesz go bronic, ale prawda jest taka ze autor zacytowanego tekstu w 90% ma racje ????
Jeżeli tak by było to rap by schodził totalnie na psy , liczą się tu także argumenty ale również pojazd jak i sam utwór , bo sory ale magister by zaczął argumenty wymieniać przy jakimś biciku i by wygrał ?
w sumie nie potrzebnie cytuje ten fragment, bo doczytalem Twojego posta do konca i juz wiem ze mamy zupelnie inne spojrzenie na ta muzyke. odpowiadajac na pytanie: jesli mialby odpowiednia technike, flow, nawinal by to w ciekawy sposob... zdecydowanie tak ???? beef to nie jest pojedynek na to kto kogo lepiej obrazi, tutaj argumenty musza byc, z tym sie musisz zgodzic ???? nie oceniam czy Peja je ma, bo tak jak wspomnialem na poczatku- juz nie sledze tego beefu.
Przecież nie każdy stanie , ci co mieli to byli i to się liczy
mialem napisac cos innego, ale chwile pomyslalem i rzeczywiscie masz racje ???? wszyscy ktorzy wypowiadali sie na temat tego beefu albo byli neutralni i mowili ze w ogole ich to nie obchodzi, albo popierali Peje. nie wielu ich bylo, spoza Poznania chyba tylko Pih, no ale TDFa nikt nie poparl
i teraz dochodzimy do fragmentu ktory spowodowal to, ze poprostu musialem odpisac ???? bo wyglada na to ze nie zartowales
i ja zadaje to samo pytanie kim on jest w rapie ?? To tak jakby porównać nauczyciela do sprzątaczki w szkole , oczywiście tą drugą jest Pelson.
porownanie zupelnie nie na miejscu. jesli juz chcemy porownywac kogos do nauczyciela, to zdecydowanie jest nim Pelson. &quot;Skandal&quot; Molesty wyszedl duzo wczesniej zanim Peja stal sie &quot;kims&quot; w rapie, tutaj w ogole nie ma zadnych watpliwosci i nie trzeba nic tlumaczyc. Pelson jest jednym z pionierow rapu w Polsce, to jest fakt, wiec nawet gdyby juz nie nagrywal byly wazna postacia tej muzyki. a przeciez caly czas jest, ze tak napisze, aktywny ????
na pewno nie mozna roztrzygnac ktory z nich jest lepszy, czy w jakis sposob skonfrontowac, obaj robia inna, ostatnimi czasy zupelnie rozna muzyke. do mnie bardziej przemawia to co robi Pelson, do Ciebie to co robi Peja, ale obaj sa bardzo waznymi postaciami w polskim HH, to nie podlega dyskusji ????
i to wlasciwie tyle. byc moze nadrobie zaleglosci i bede sie mogl wypowiedziec stricte na temat beefu. ale raczej nie- jakos nie mam ochoty tego sluchac, zdecydowanie wole przesluchac po raz 2643. &quot;Sensi&quot; Pelsona, albo 4721. &quot;Eternii&quot; Eldoki ????
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Matheenn wlasciwie mogles napisac tylko jedno zdanie: jestem fanem Rycha Peji na sile probujesz go bronic, ale prawda jest taka ze autor zacytowanego tekstu w 90% ma racje
Tak jestem fanem , lecz to tylko powoduje że próbuję go bronić po występkach jak ZG czy coś na forach , co do muzyki , disów napisałem tak jak uważam i nie ma tu nic do tego że jestem fanem ???? . Twierdzisz że autor ma 90% racji , a sam napisałeś że nie do końca wkręcałeś się w beef i nie śledziłeś go... Takie trochę gadanie w ciemno.
Zauważ że autor tego tekstu cytował Ryśka , lecz nie zwrócił uwagę na cytaty Tedego &quot;charlie psychol &quot; &quot; jesteś taki brzydki&quot; no co to ma być to ni to argument ni to pojazd ????
Co do tego porównania może trochę na wyrost , fakt to jest rap ale całkiem inny lecz nie zaprzeczysz że w ostatnim czasie Pelson że tak powiem zszedł na psy i nie chodzi tu o wyśmianie Peji , wielu fanów Pelsona to zauważyło , po prostu się wypalił... Bo nie zaprzeczę że kiedyś Molesta to było skojarzenie z na prawdę dobrym rapem.
Sama grupa aż tak nie spadła z tonu , lecz osoba Pelson i tego nikt mi nie przegada nie jest żadnym pionierem , nie jest żadnym dobrym raperem , raczej był przeciętniakiem...
Jedyny album Molesty który pamiętam z dzieciństwa że tak się wyrażę i nadal miło się go słucha to Ewenement , a tak szczerze to większość ze względu na sentymenty twierdzi że oni są nadal kimś.
Ale o gustach się nie dyskutuje i jeżeli Ty lubisz Eldoke , Pelsona mi nic do tego , ja po prostu zgadzam się z Peją że Pelson nic nie znaczy w rapie a że w hip hopie występują akty przemocy to i Eldo powinien się powstrzymać od komentarzy...
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Pelson zszedł na psy, bo już nie nawija o ciężkim życiu, policji itd. ?
Cała Molesta ostatnim albumem weszła na trochę inną drogę, mniej ulicy, więcej refleksji, takim &quot;ulicznikom:&quot; jak Peja się to nie podoba.
 
Do góry Bottom