>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Malezji 23.03.08 (wyscig #2)

Status
Zamknięty.
roy. 187

roy.

Forum VIP

J ak trudno w tym sezonie bedzie wywalczyc jakiekolwiek punkty przekonalismy sie ogladac Grand Prix Asutralii kiedy to do mety dojechalo tylko 7kierowcow. Nie dojechali faworyci jakimi byli Raikkonen czy Massa. Przez japonczyka Nakajima nie dojechal takze nasz rodak Robert Kubica, jak bedzie teraz? Czy Lewis Hamilton znow zajmie miejsce na najwyzszym stopniu podium. Osobiscie uwazam, ze w tym sezonie ma duze szanse na zostanie mistrzem swiata. Zapraszam do dyskusji!​
 
matex 0

matex

Użytkownik
Mój na razie pierwszy typ na ten wyścig to:

Ile samochodów zaklasyfikuje się w końcowym rankingu? ⛔
Mniej niż 13,5
@ 2.02 // Bwin

Po tym jak w Australii do mety dojechało jedynie 7 kierowców w tym wyścigu mozna spodziewac sie różnych rzeczy. Niby tor jest łatwiejszy, lepiej nagumowany i ogólnie kierowcom lepiej się tu jeździ to moim zdaniem decydujacym czynnikiem, który wpłynie na koncowy ranking będzie przede wszytkim pogoda. Z tego co czytałem na ten weekend prewidywane sa dosyc spore opady deszczu. A jak wiadomo - już w pierwszym wyścigu, chociaz pogody była nie najgorsza, kierowcy nie radzili sobie bez kontroli trakcji i nie sadze, że jezeli bedzie padać to taki np. Massa, który na suchym torze nie radził sobie to w deszczu dojedzie do mety. Teraz tylko czekam na potwierdzenie prognozy pogody ... :]

Pozdrawiam


EDIT: Jednak nie padało ;) BRAWO ROBERT !!!! ????
 
J 0

j.j.

Użytkownik
Dobrym typem jest też:
Will there be a Safety Car period during GP of Malaysia 2008?
Yes 1.6 GB
W Australii SC wyjeżdżał kilka razy a w Malezji zapowiadają deszcze, bez kontroli trakcji bolidy powinny często wypadać z toru.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Myślę, że rzeczywiście możesz mieć rację i bolidy rzeczywiście będą wypadały z toru ale trzeba zauważyć, że tor w Sepang jest &quot;bardzo bezpieczny&quot; i tam naprawdę ciężko o wizytę safety car na torze. Są bardzo szerokie, żwirowe pobocza . Nie ma praktycznie szykan itd. Naprawdę nie bardzo widzę tam możliwość na wizytę SC. No chyba, że będzie padał deszcz i kierowcy będą w siebie wjeżdżać ???? Czekam jeszcze na bardziej szczegółowe prognozy pogody ale póki co skłaniam się do zakładów przeciwnych do Waszych czyli :
  • Ile samochodów zaklasyfikuje się w końcowym rankingu?
Więcej niż 13,5 @ 1.70 // Bwin - baaaardzo niska linia
  • Okrążenie safety car podczas wyścigu ?
Nie @ 2.10 // Bwin
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Kwalifikacje do Grand Prix Malezji

:!: Kimmi Raikkonen - Felippe Massa 1.60⛔
:!: Lewis Hamilton - Hekki Kovelainen 1.25⛔

Ako: 2.00

Kimmi w ostatnich kwalach mial poprostu pecha. Bolid odmowil posluszenstwa i dlatego Fin znalazl sie dopiero na 16miejscu w wyscigu. Teraz mistrz swiata musi powoli odrabiac straty bo nie zdolal zdobyc punktow w Astralii, a Lewis ma ich 10. Recepta na wysoka lokate na trudnym torze w Malezji? Wysokie miejsce w kwalach. Felippe jak mozna bylo zauwazyc nie zbyt dobrze radzi sobie z jezdziem bez kontroli trakcji a poza tym jest duzo slabszy od swojego kolegi z zespolu. Z tego co wyczytalem Ferrari juz wyeliminowalo problemy z bolidem wiec teraz powinno byc tylko lepiej. Co do drugiej pary to chyba duzo nie trzeba sie rozpisywac, Lewis jest juz zawodnikiem swiatowego formatu, nabral doswiadczenia w poprzednim sezonie i teraz na pewno nie bedzie popelnial takich bledow jak pod koniec tamtego sezonu. Sam przyznal, ze tor w Malezji jest najtrudniejszym torem ale bedzie walczyl. Poraz kolejny dobralem mu do pary kolego z teamu, ktory jeszcze nie jest w stanie dorownac Anglikowi. Fin ma potencjal ale jeszcze duzo rzeki uplynie zanim bedzie w stanie nawiazac walke z nim. Jeszcze moze cos wrzuce, narazie sie zastanawiam ...
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Kwalifikacje do Grand Prix Malezji ciąg dalszy.

:!: Adrian Sutil - Giancarlo Fisichella 1.40✅
:!: Nick Heidfeld - Robert Kubica 1.90⛔

AKO: 2.66

Typy z tych podniesionego ryzyka ... A wiec zacznijmy od Włocha. Fisichella w tamtym sezonie mial duze wahania formy, raz dojezdzal raz nie. Ogolnie sezon zaliczyl do nieudanych, ale powrocmy do Australii. Od razu przechodzac do pary jaka ustawilem, Włoch jezdzil zdecydowanie lepiej zarowno na treningach jak i kwalifikacjach. Moze z kwalami troche przesadzam bo zajal tylko 2pozycje wyzej niz Adrian ale w treningach zajmowal bardzo wysokie 9miejsce, a Sutil plasowal sie w koncowych lokatach. Jesli chodzi o wyscig to ani jeden ani drugi lini mety nie przekroczyli, z tym, ze Fisichella przejechal 9okrazen mniej tak w roli scislosci co dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia. Jesli chodzi o kwale to sadze, ze nie bedzie mial problemow, zeby pokonac kolege z druzyny. Co do drugiej pary to dlugo sie wahalem ale postanowilem ja podac. Z gory podkreslam, ze jest to typ najbardziej ryzykowny. Dlaczego? No kierujac sie wynikami z Australii Kubica tylko raz byl gorszy od Nicka, na jednym z treningow. Stawiam na niego przede wszystkim dlatego, ze to drugie miejsce w wyscigu podziala na niego mobilizujaco i da mu takiego sportowego kopa by starac sie dalej i dawac z siebie wszystko. Ponadto Niemiec mial w przeszlosci stycznosc z bolidem bez kontroli trakcji wiec jest mu to znane. No i ostatni kontrowersyjny dla mnie argument, ktory ja jednak popieram a mianowicie BMW poprostu faworyzuja Niemca i dlatego tez sadze, ze wygra on z Robertem.
 
biedna-perelka 0

biedna-perelka

Użytkownik
moje typy na wyscig :
Hamilton L. (skl.), typ 1, kurs: 1.20
Kovalainen H. (skl.), typ 1, kurs: 1.25
Alonso F. (skl.), typ 1, kurs: 1.25
Piquet N. (skl.), typ 2, kurs: 1.80
Coulthard D. (skl.), typ 2, kurs: 2.00
Bourdais S. (skl.), typ 2, kurs: 1.95
Sutil A. (skl.), typ 2, kurs: 1.80
Davidson A. (skl.), typ 2, kurs: 1.95
Stawka: 2 zl
Kurs: 46,20
Zakladana wygrana: 83,20
Komentarz:
* Hamilton, Kovalainen, na chwile obecna najmocniejszy team w F1, Hamilton klasa sama w sobie, bez problemu dojada do mety.
* Alonso, swietny wystep w GP Australii, wygral GP Malezji rok temu, odrobine slabszy bolid wymusza na nim bardziej zachowawcza jazde, musi konczyc wszystkie wyscigi na punktowanych miejscach, gdyz ma male szanse na ich wygranie i musi trzymac dystans do czolowki.
* Piquet, mlody, niedoswiadczony kierowca. W Australii przejechal 30 okrazen, nie da sobie rady w trudnych warunkach pogodowych.
* Coulthard, Bourdais, bardzo duze problemy z bolidami podczas testow, Bourdais mial problemy takze w Australii, natomiast drugi z nich, podobnie jak Piquet mial wypadek.
* Sutil, Davidson, bardzo slaby wystep w GP Australia, oprocz tego bardzo rzadko konczyli wyscigi w poprzednim sezonie.
 
makaveli23 142,1K

makaveli23

Użytkownik
Massa - Kovalainen Typ; 2 Kurs: 2.6 Unibet

Heiki Kovalainen w poprzednim wyscigu nie pchal sie za bardzo stad niska pozycja ale nie zrobil zadnych powaznych bledow. Byl 3 w kwalifikacjach ale jakby mial wiecej szczescia moglby zakonczyc je na 2 pozycji, gdyby nie okrazenie samochodu safety car. Kovaleinen to bardzo przebojowy kierowca i dzisiaj ma szanse przyjechac szybciej niz Massa, ktory napewno rowniez moze wykorzystac swoj talent ale ostatnio mu sie nie wiedzie i raczej postawilbym tu na Fina -bardzo dobry kurs a szanse moim zdaniem wyrownane!

Rosberg - Alonso Typ; 1 Kurs: 1.67 Unibet

Innym typem ktory wydaje mi sie w miare dobry pod wzgledem kursu jest wygrana Rosberga nad Alonso. Ten tor jest ulubionym torem Hiszpana ale jego bolid jest zdecydowanie slabszy niz samochod McLarena z ktorym jezdzil w poprzednim sezonie. Rosberg spisuje sie od poczatku sezonu bardzo dobrze a na torze Sepang rowniez dobrze mu sie wiedzie ostatnio 3 i 6 miejsce a teraz jeszcze w lepszym bolidzie nie powinien miec problemow z zajeciem dobrego miejsca a przy tym byc lepszym niz Alonso.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
typy na kwalifikacje :
____________________________________________________________________________

Trulli - Coulthard Typ : 1 Kurs : 1,55 bwin ✅✅✅ Trulli 4 a Coulthard 12

Trulli na treningach dzisiaj sie prezentowal dobrze. Zajmowal odpowiednio miejsca 10 i 6. Szkot na pierwszym treningu na 16miejscu. W dodatku sadze ze team Toyoty posiada mocniejszy bolid ktory moze powalczyc o miejsca w punktowanej ósemce. Redbull raczej spisuje sie slabo co takze widac po wynikach kolegi Coultharda z ekipy Webbera ktory takze odstawal dzisiaj od kierowcow Toyoty.

Lewis Hamilton Top 3 Typ : TAK Kurs : 1,35 bwin⛔⛔⛔ 4 pole startowe :kwasny4565:
GP Australii rozpoczal z Pole Position wiec dlaczego mialby nie zajac miejsca w pierwszej trojce w kwalifikacjach przed GP Malezji?! Wszystko wskazuje ze nawet zajmie pierwsze pole startowe, ale ten typ to zabezpieczenie przed mozliwa eksplozja Teamu Ferrari, ktorzy imponowali podczas treningow. Jednak Hamilton takze uzyskiwal dobre czasy na dzisiejszych probach.

Davidson - Sato Typ : 2 Kurs : 1,65 bwin ✅✅✅ Sato na 20 a Davidson na 22

Pojedynek dwoch kierowcow Super Aguri. Japonczyk jest o wiele lepszym kierowca. Gdyby dac mu lepszy bolid zajmowal by wysokie miejsca. Jednak tak dobrze nie jest i musi walczyc o dojechanie do mety w kazdym wyscigu. Jego kolega ze stajni Davidson musi sie jeszcze wiele nauczyc. Na dzisiejszych treningach Sato wykrecal czasy odpowiednio o 0,173 i 0,340 sekund lepiej. W kwalifikacjach powinno byc tak samo ;)

AKO Kurs : 3,45
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Takuma Sato - Anthony Davidson 1✅✅✅ @ 1,50 Unibet
Moje zdanie na tema Davidsona nic się nie zmieniło od ostatniego wyścigu. Super Aguri to zdecydowanie najsłabszy team, a z anglikiem w składzie niczego dobrego nie osiągną. Sato jeździ dobrze... w każdym razie lepiej od Davidsona i osiągał od niego lepsze czasy na treningach. W GP Australii również wykręcił lepszy czas. Myślę, że jutro możemy spodziewać się powtórki z rozrywki. ????
Jarno Trulli - Timo Glock 1✅✅✅ @ 1,30 Unibet
Młody Niemiec kojarzy mi się jak na razie z kontaktem z bandą w Australii. ???? Na poważnie to z Trullim nie ma większych szans. Jarno dobrze pojechał w kwalifikacjach w Australii, a na treningach w Malezji wykręcał szybsze czasy od Glocka. Dwa tygodnie temu kursy na Włocha były zdecydowanie większe. Myślę, że Trulli spokojnie znajdzie się przed Glockiem.
Felipe Massa Pole position✅✅✅ @ 4,75
Jeśli miałbym typować zwycięzcę kwalifikacji to byłby nim Brazylijczyk. Na treningach spisał się całkiem nieźle, raz pierwszy i raz drugi. Trening...treningiem ale Massa jest świetny na szybkich torach, a takim torem jest Kuala Lumpur. Szybkie zakręty i dwie długie proste to warunki, w których Felipe radził sobie w ubiegłym sezonie znakomicie. Stawiam, że Massa obroni honoru Ferrari. Kurs całkiem niezły więc ja zaryzykuje. ????
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
A ja w tym tygodniu zaryzykowałem, i to dość mocno.
Może pierw kupon, a później wyjaśnienie:
Postawiłem, że każdy z tych kierowców nie zostanie sklasyfikowany:
Blok 1:
Sato - 1.8
Davidson - 1.7
Blok 2:
Coulthard - 2.1
Webber - 2.1
Blok 3:
Piquet Jr. - 1.9
Sutil - 1.65
Blok 4:
Trulli - 2.3
Fisichella - 2.1
Blok 5:
Glock - 1.95
Button - 2.2
Blok 6:
Massa - 3.4
Bourdais - 1.95
Vettel - 2.1
System blokowy 4 z 6.
I teraz tak:
Blok nr 1:
Sato &amp; Davidson (obaj - Super Aguri) - dwaj kierowcy najsłabszego obecnie bolidu w stawce. Super Aguri jest na krawędzi bankructwa, w związku z czym nie mogę sobie pozwolić na udoskonalenie bolidu. Jeżdżą obecnie na naprędce udoskonalonym (dostosowanych do nowych przepisów) nadwoziu z zeszłego roku, które notabene jest nadwoziem Hondy z 2006r. Sukcesem dla nich będzie, jeśli pokonają połowę wyścigu ???? .
Blok nr 2:
Coulthard &amp; Webber (obaj Red Bull) - Tutaj natomiast mam dwóch kierowców jednych z najbardziej awaryjnych bolidów zeszłego sezonu. GP Australii, jak i dzisiejsze treningi pokazały, że w tym sezonie moze wcale nie być dużo lepiej. IMO słabe nadwozie całkowicie uniemożliwi dojazd do mety Webberowi i znacznie utrudni bardziej utytułowanemu Coulthardowi.
Blok nr 3:
Piquet Jr. (Renault) &amp; Sutil (Force India) - Co do pierwszego: Flavio Briatore z pewnością już sobie pluje w brodę, że zgodził się zatrudnić Piqueta. Ten młody zawodnik z pewnością nie powinien jeszcze jeździć w takim zespole jak Renault. Ma on ogromne problemy z utrzymaniem bolidu na torze w normalnych warunkach, więc co będzie się działo w Malezji, skoro zapowiadane są tam ulewne opady? ;).
Także niezbyt doświadczonemu Sutilowi ciężko będzie utrzymać nie najlepszy bolid Force India na torze... cóż tu więcej można dodać.
Blok nr 4:
Trulli (Toyota) &amp; Fisichella (Force India) - Ten blok postawiłem bardziej na wyczucie, niż na w 100% racjonalne myślenie. Toyota jest ciągle najbardziej niespełnionym zespołem w stawce, który pomimo dużego budżetu, zatrudnia średniej klasy kierowców, którzy jeżdżą w kratkę (co do Glocka - czy jeździ w kratkę - nie można tego jeszcze stwierdzić).
A Fisichella... no cóż. Zawodnik, który wręcz rzutem na taśmę utrzymał się w F1 trafiając do najgorszego zespołu ostatniego sezonu. Przypuszczam, że uoskonalona wersja zeszłorocznego Spykera nie pozwoli Włochowi dojechać do mety...
Blok nr 5:
Glock (Toyota) &amp; Button (Honda) - Pierwszy z nich dotąd przejechał 5 wyścigów w F1 - w 2004r. w teamie Jordan i ostatnio w GP Australii. W zeszłym sezonie był kierowcą testowym BWM Saubera. JUż ostatnio pokazał, że jazda bez TC mu przeszkadza. w Malezji jest sporo miejsc, w których może wypaść z toru, a żwirowe pobocza na pewno nie ułatwią mu powrotu z nich. Natomiast Button - jak i cały zespół Hondy to największe rozczarowanie poprzedniego sezonu. Jedynie 6 pkt zdobytych we wszystkich wyścigach przez tak bogaty team na pewno nie rokuje dobrze na przyszłość. Podczas testów Honda sprawowała sie fatalnie. Pomimo tego, że Barichello w ostatnim wyścigu dojechał do mety, nie wróże temu zespołowi jakichkolwiek punktów, czy choćby dojazdu do mety w tym, najprawdopodobniej deszoczywm wyścigu, dojazdu do mety.
Block nr 6:
Bourdais, Vettel (Toro Rosso) &amp; Massa (Ferrari). - Toro Rosso jeździ na ulepszonej wersji zeszłorocznego bolidu. Pierwszy wyścig i dzisiejsze treningi pokazały, że problemy z silnikiem złapały się francuskiego kierowcy. Vettela stawiam bardziej z tego względu, że nie wierzę, że TR wyeliminowało wszelkie błęy jak i dlatego, że uwaam, że ten kierowca nie poradzi sobie bez TC.
Natomiast Massa już pokazał, że prowadzenie bolidu bez kontroli trakcji sprawia mu duże kłopoty. Pomimo świetnego bolidu, nie najlepiej sobie radził w trakcie wyścigu. Wierzę prognozom, że będzie padać, co oznacza kolejne utrudnienia. Myślę, że nie ma co się sugerować dzisijaszymi bardzo dobrymi wynikami Massy z treningów - to jeszcze nic nie oznacza, a przez tydzień nie da się nauczyć prowadzić bolidu bez TC.
Krótkie podsumowanie:
Brak kontroli trakcji (TC) + sama w sobie śliska nawierzchnia + deszcz (który najprawdopodobniej spadnie) + wadliwe bolidy + &quot;umiejętności&quot; niektórych kierowców pozwalają mi z optymizmem patrzećna postawiony przeze mnie kupon ???? .
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Będzie ciekawie nie tylko wyścig ale również kwalifikacje będą rozgrywane w deszczu. Zwiększa to szanse takich zawodników jak Button ( liczę na podium jak będzie ostro padało) , Heidfeld, Raikkonen, Vettel czy Alonso. Robert też podobno lubi takie warunki ;-) Może być interesująco. Bardzo ...
Moim zdaniem troszkę za bardzo przeceniacie wagę jeżdzenia bez TC. To są świetni kierowcy ( no może poza Nakajimą ) i naprawdę potrafią jeździć bez kontroli ;-)
Glock niedoświadczony w F1 ale w różnych seriach zawsze jeździł świetnie. Vettel zanosi się na wielki talent. Bourdais to samo co Glock a nawet lepiej bo to 4-krotny mistrz Champ Carów.
Aktualnie według mnie jedyny kierowca, który nie ma doświadczenie i umiejętności na F1 to wspomniany Nakajima. Piquetowi napewno brak doświadczenia ale umiejętności też jakieś ma. Poczekajmy z ferowaniem wyroków. 1 GP za nami a już ciągle czytam na różnych forach, że Piquet to porażka sezonu ???? W zeszłym roku Heikki też zaczął słabiuteńko a jak się rozjeździł to chyba nie trzeba przypominać jak śmigał.
 
sc0rp0w 0

sc0rp0w

Użytkownik
A mi ładny kupnik stoi przez to, że obstawiłem Hamilton - Kovalainen i dałem oczywiście na 1 ???? tylko na wyścig a nie kwal myśle że to ręka boska sprawiła :pP Hamilton startuje z Kovalainenem z 2 lini i myśle, że będzie ciekawa walka na pewno wstane rano pooglądac wyścig pozdrawiam ????
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Kovalainen i Hamilton decyzją FIA zostali cofnięci o 5 pozycji na starcie w związku z blokowaniem Heidfelda i Alonso na ich szybkim okrążeniu ???? .
Tak więc Koval startuje z 8 miejsca a Hamilton z 9.
Tym samym Kubica będzie startował z czwartego miejsca.
Myślę, że warto obstawić wygraną Kimiego Raikkonena w tym GP ???? .
Edit:
Dodatkowo można postawić:
Hamilton - Kubica KL1 - 2
????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
▶ Kovalainnen - Kubica 2 @ 2.30 ( zagrane w Totomixie, teraz już tylko 2.30 i podaje ten kurs )
Na początek 2 cytaty z konferencji prasowej po qualach :
Pat Symonds, szef działu inżynierii Renault: „Myślę, że możemy być zadowoleni z naszych dzisiejszych osiągów. Fernando udało się wejść do Q3, a czasy były bardzo zbliżone, więc jeszcze lepsze miejsca były w zasięgu. Podjęliśmy jednak decyzję taktyczną, by dość mocno zatankować bolid Fernando, więc dziewiąte pole startowe jest akceptowalne. Fernando ma udany weekend i dobrze układa mu się współpraca z inżynierami, dzięki czemu udało się osiągnąć taki rezultat.”.
Robert Kubica (P4 po karze dla kierowców McLarena): „Jestem całkiem zadowolony z dzisiejszego tempa, chociaż zaledwie ułamka sekundy zabrakło mi do drugiej linii startowej. Nieprzewidywalna pogoda dodała nieco dreszczyku do dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej. Biorąc pod uwagę ustawienia auta, jaki wybrałem wiedziałem, że kwalifikacje nie będą dla mnie zbyt łatwe, ale przez cały weekend włożyliśmy bardzo dużo wysiłku w przygotowanie do wyścigu, tak więc jestem bardzo optymistycznie nastawiony przed jutrzejszym dniem”.
Co to oznacza ? Według mnie jedno. Robert ma trochę więcej paliwka niż Heidfeld i Trulli ( on z kolei był niezadowolony, że ktoś go blokował i wg. niego stracił z 0.3 sekundy i 3 msc. ). Może też samochód ustawiony pod deszcz. Według moich &quot;symulacji&quot; RK powinien pojechać jutro nawet na podium ;-) Czasy w poszczególnych blokach kwalifikacji miał porównywalne z Finem co znaczy, że bolid też jest konkurencyjny z McLarenem. Nawet jeśli BMW znów coś odwali z taktyką to jednak 4 pozycje startowych róznicy to sporo. Zwłaszcza, że rozdziela ich Heidfeld i Alonso. Ten pierwszy na tym torze jeździł zawsze bardzo dobrze a w Q2 miał nawet lepszy czas i nie łatwo będzie go wyprzedzić. To samo z Hiszpanem. Zwłaszcza, że też ma napewno więcej paliwa niż Heikki. Bardzo fajny kurs i według mnie spore szanse.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom