>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Hiszpanii 7-9.05.2010 [5]

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
5.Grand Prix Hiszpanii - 9 maja 2010
Piątek 7 maja 2010
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30
Sobota 8 maja 2010
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00
Niedziela 9 maja 2010
Wyścig 14:00


Info o torze:
Nazwa toru: Circuit de Catalunya
Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania
Pierwsze Grand Prix: 1991
Długość toru: 4.655km
Liczba okrążeń: 66
Całkowity dystans wyścigu: 307.104km
Rekord toru: 1.21.670
Rekordzista toru: Kimi Räikkönen (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2009: Jenson Button (BrawnGP)
Zwycięzca PP w sezonie 2009: Jenson Button (BrawnGP)​

Okrążenie toru
http://www.youtube.com/watch?v=9Qred8V_ecI
Formuła 1 wraca do Europy, a dokładniej do Barcelony w Hiszpanii. Tor ten jest doskonale znany wszystkim zespołom, ponieważ odbywa się tu dużo testów. Z ustawieniem bolidu nie powinno być problemów. Większość bolidu przyjedzie mocno lub mniej zmieniona, ale w zwycięstwo raczej powinna walczyć &quot;wielka czwórka&quot; My mamy nadzieję, że Renault bardzo dobrze przepracowało tą 3-tygodniową przerwę miedzy wyścigami i Robert do spółki z Witalijem znowu zapewnią nam emocje.
Ucieszyć się powinni &quot;niedzielni kibice&quot;, gdyż wyścig będzie o normalnej porze, czyli godzina 14.00
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz!!!
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Więc czas na pierwsze typy i od razu rzuciło się coś pięknego w oczy. Jak dla mnie taki kurs jest akurat do zagrania. Oto typ na niedzielny wyścig.

Virgin Racing
Po przeczytaniu newsa od razu wziąłem się za poszukiwanie tego h2h i jakie było moje zdziwienie gdy ujrzałem ten kurs. Nie wiem czy bukmacher coś o tym wie czy nie, ale ten kurs chyba nie ma prawa się otrzymać. Jak wszyscy pamiętamy pył wulkaniczny opóźnił trochę przygotowania usprawnień bolidów. Na razie najbardziej odczuło to chyba Virgin Racing.

Zespół miał m.in zwiększyć pojemność swojego zbiornika paliwa. Jednak nie zdążyli na czas i zmodyfikowali podwozie tylko w jednym samochodzie.
- Pracując niestrudzenie, by przygotować nowy bolid na wyścig, wliczając w to ponowną homologację, to gorzka pigułka do przełknięcia, że nie byliśmy w stanie ukończyć drugiego auta z powodu tego wulkanicznego opóźnienia. Jazda dwoma bolidami o kompletnie innych specyfikacjach, to poważne wyzwanie dla teamu - powiedział Nick Wirth.

Szefowie podjęli decyzję, że za kierownicą poprawionego bolidu zasiądzie bardziej doświadczony Timo Glock. - Ostanie tygodnie nie przebiegały z godnie z planem. Głównie ze względu na ten wulkan. Musimy teraz zapomnieć o Szanghaju i skupić się na lepszych rzeczach, które są przed nami - powiedział Niemiec. Swojego zadowolenia nie krył natomiast di Grassi, który jest bardzo zawiedziony, że będzie jechał starszą wersją samochodu. Jak dla mnie ekipa skupi się na &quot;nowszym&quot; bolidzie, żeby go jak najlepiej poznać i ustawić. A Timo jest przecież kierowcą o klasę lepszą, więc nie powinien mieć jakiś większych problemów z pokonaniem partnera.

Kurs dla mnie jest w sam raz do gry na grubszego singielka lub dodanie do jakiegoś dubelka. W wyscigu h2h jest remisowo 2-2, a jeżeli samochód został na prawdę poprawiony to powinien być zdecydowanie lepszy od swojego partnera z zespołu. Istnieje ryzyko że się nowy bolid nie sprawdzi lub coś się stanie podczas wyścigu. Ale takie kursy trzeba grać wcześniej
Propozycja:
▶ Kto lepszy Glock - di Grassi? Typ: Glock @ 1.50 bwin 9/10
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
W końcu mamy temat na GP Hiszpanii ???? Ja uważam osobiście, że w tym GP wygra team który do tej pory wygral tylko raz czyli RBR. Niby mają piekielnie szybki samochód a zwycięstwo udalo im sie dowieść tylko w Malezji.
TYP PIERWSZY:
Który bolid wygra kwalifikacje? - Red Bull @ 1,85.
Kolejną rzecza o jakiej warto wspomnieć jest domowy tor Fernando Alonso, zwycięzcy GP w Bahrajnie. Kurs na jego zwycięstwo w Q3 jest nadzwyczaj wysoki - 4,75. Czy warty grania? Z jednej strony tak z drugiej nie. Tak, ponieważ jak wspomniałem wcześniej jedzie u siebie, a po drugie nie ma wcale wolnego samochodu. Po drugie - no odpowiedz jest prosta ???? Sa aktualnie szybsi. Także tutaj myślę że powstrzymać się od obstawiania. Rok tamu wygrał tu Jenson Button z zespołu Brawn GP. Jednak bardzo wątpliwe jest powtórzenie tego rezultatu. Pewnie kwalifikacje i wyścig będa prowadzone przez kierowców Ferrari oraz RBR.
TYPY NA WYŚCIG:
Czy S.Vettel znajdzie się w TOP3 - Tak @1,55 - generalnie wątpie żeby spadła jego forma.
Mark Webber w TOP3 - Tak @2,70 - liczę w weekend na niesamowitą dominację zespołu RBR.
Jeśli chodzi o naszego RK to obstawiałbym kwalifikacje tak koło 7-10 miejsce. Trzy zespoły z czolówki narazie są tak jakby poza zasięgiem. Jednak w wyścigu polak radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w kwal.
RK w TOP6 - Tak - @2,40
 
C 1

cinek146

Użytkownik
witajcie widzę ze Snajper już ładnie wszystko opisał, na razie to chyba nie ma co szaleć za bardzo trzeba by bylo poczekac na treningi, aktualnie postawiłem nie za mocno na Roberta że będzie w 6 kurs 2.40 jest do przyjęcia, stawiałem ten zakład 3 razy i było w porządku zobaczymy czy teraz też ????
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
typ że RK będzie w szóstce jest na prawde warty brania. On jak mówiłem w kwalifikacjach na wysoki rezulatat nie ma większych szans(chyba że pogoda będzie zła) a w wyścigach radzi sobie bardzo dobrze, ale kolega cinek ma rację. poczekajmy do treningów(szczególnie do trzeciego) i wtedy można dawać jakies pewne kursy ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja chciałbym przypomnieć ze to GP będzie kluczowe dla dalszej części sezonu. Ekipy wprowadzają spore zmiany, a w przypadku Renault nie są to jakieś spore poprawki. Spójrzmy w prawdzie oczy. Ferrari, McLaren i Red Bull są po za zasięgiem francuskiej ekipy. Także inżynier Renault jest przekonany ze Mercedes może im podczas tego wyścigu odjechać.
Jeżeli wyścig odbędzie się w normalnych warunkach to ja niestety nie przewiduje Roberta w TOP6. Znowu musiałby namieszać deszcz lub inne zdarzenia losowe. Każdy kierowca zna ten tor jak własną kieszeń. Spory zmian nie powinno być, zespoły zostaną raczej na tych samych miejscach.
Poczekajmy do treningów, zobaczymy jak te poprawione bolidy będą się spisywać. Realistycznie Robert będzie walczył o Q3 a potem o miejsce 8-10. W wyścigu raczej będzie podobnie
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
snajper, według Ciebie MSC będzie w wyścigu lepszy od Nico? Bo wydaje mi się że mimo iż wielkiej dyspozycji 7 krotny MŚ mie ma to może w końcu powalczy z rodakiem.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Tak liczę, że to w końcu będzie to Grand Prix. Wielu ekspertów przepowiadało, że od europejskich wyścigów Schumacher w końcu powinien wziąć się w garść. W każdym wywiadzie podkreśla, że czuje się zmotywowany i gotowy jest na wyzwania.
Mercedes skupił się na poprawie jego bolidu, aby zmniejszyć podsterowność w bolidzie. Zmieniono także rozstaw masy.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tak liczę, że to w końcu będzie to Grand Prix. Wielu ekspertów przepowiadało, że od europejskich wyścigów Schumacher w końcu powinien wziąć się w garść. W każdym wywiadzie podkreśla, że czuje się zmotywowany i gotowy jest na wyzwania.

Mercedes skupił się na poprawie jego bolidu, aby zmniejszyć podsterowność w bolidzie. Zmieniono także rozstaw masy.
To jednak nie wszystko. Jak na razie młodszy z Niemców ( Którego zresztą lubię i mu kibicuje. ) pokazuje miejsce w szyku starszemu i bardziej doświadczonemu partnerowi.

Możliwe, że czytałem właśnie tutaj opinie, że MSC nie lubi podsterownych bolidów ( Jeżeli coś źle napisałem, to Snajper mnie poprawi. ). Zobaczymy czy te zmiany przyniosą korzyści.

Spodziewałem się po Schumacherze czegoś więcej. Jak na razie 4 GP i w każdym z wyścigów Michael musiał oglądać plecy Nico Rosberga. Już w Williamsie w tamtym sezonie Nico prezentował się dobrze. Kręci szybkie czasy w Kwalifikacjach, w GP nie popełnia błędów. Jeździ bardzo dojrzale. Nie ukrywajmy, żeby wyprzedzić Rosberga, Michael musi liczyć zarówno na poprawę swojej jazdy jak i na błędy partnera z zespołu.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
To jednak nie wszystko. Jak na razie młodszy z Niemców ( Którego zresztą lubię i mu kibicuje. ) pokazuje miejsce w szyku starszemu i bardziej doświadczonemu partnerowi.
Możliwe, że czytałem właśnie tutaj opinie, że MSC nie lubi podsterownych bolidów ( Jeżeli coś źle napisałem, to Snajper mnie poprawi. ). Zobaczymy czy te zmiany przyniosą korzyści.
Spodziewałem się po Schumacherze czegoś więcej. Jak na razie 4 GP i w każdym z wyścigów Michael musiał oglądać plecy Nico Rosberga. Już w Williamsie w tamtym sezonie Nico prezentował się dobrze. Kręci szybkie czasy w Kwalifikacjach, w GP nie popełnia błędów. Jeździ bardzo dojrzale. Nie ukrywajmy, żeby wyprzedzić Rosberga, Michael musi liczyć zarówno na poprawę swojej jazdy jak i na błędy partnera z zespołu.
Ja jednak myślę, że Michael w tym wyścigu będzie przed Rosbergiem.
Za bardziej doświadczonym Niemcem przemawia właśnie to doświadczenie, wygrywał w Hiszpanii już 6 razy. Po za tym zapowiedzi, że bolid będzie mniej podsterowny napawają optymizmem kibiców MSC. Znając jego klasę w niedzielę powinien poradzić sobie z kolegą z drużyny. Fakt Rosberg złapał formę (2 razy na podium, 2 razy 5 miejsce i 2 pozycja narazie), chęć pokazania światu, że jest lepszy o byłego mistrza świata, dobrze o nim mówią, ale ja myślę, że za dużo tego dobrego. Teraz Michael pokaże co umie. 4 wyścigi już były, przyzwyczaił się, poprawa samochodu, jego podrażniona duma dadzą znać i w Hiszpanii pokona Rosberga. Myslę, że na podium nie ma szans ale miejsce 4-5 wydaje się być jak najbardziej realne.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja jeszcze dodam taką ciekawostkę, jeżeli chodzi o typowanie wyścigu.
W ostatnich 9. edycjach GP Hiszpanii wyścig wygrywał kierowca, który startował z PP
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
Sebastien Buemi - Jaime Alguersuari 2 2.70 Tobet
kwalifikacje

F1 to nie jest sport do obstawiania, ale jednak sprobuje, GP Hiszpanii, kierowcy Toro Rosso jezdza podobnie, raz jeden lepszy, raz drugi, obstawiam to zdarzenie ze wzgledu na narodowosc Jaime, jego domowy wyscig
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
Znalazłem kilka ciekawych typów na GP Hiszpanii i pragnę się nimi z wami podzielić. Oto one:
1. GP Hiszpanii - wolny trening 1 - 10:00 Kto wygra 1 wolny trening?
Typ: Red Bull @ 6.00 bwin
Uważam, że McLaren nie zagrozi RB, od których sa po prostu gorsi. Vettel i Webber na 80% dadzą radę Hamiltonowi i Buttonowi.,
2. Sebastian Vettel Zwycięzca kwalifikacji @ 2.40 bwin
to takz sympatiui do Vettela
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
A ja się wstrzymam do typowania na razie GP. Jest to pierwsze GP w Europie po trzy tygodniowej przerwie i większość zespołów, jak już snajper wspomniał, dokonało kilka ważnych zmian w swoich bolidach. Nie wiemy czy one przyniosą pozytywny skutek, czy też negatywny. Wolę jutro obejrzeć treningi i na spokojnie przyjrzeć się dyspozycji kierowców. ;)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kuba86
Tak, masz trochę racji, że lepiej się wstrzymać i poczekać na treningi. Ale jak bedzie się typować to nie patrzeć na końcowe wyniki, tylko przypatrzeć się jeździe oraz poczytać po treningowe wywiady.
Ja na dziś widzę dwa typy, które można zaryzykować przed treningami. Bo potem już taki ładnych kursów może nie być. Są to wyżej wspomniany Glock oraz Schumacher.
Tak, tak Michael Schumacher. Bolid został zmieniony pod niego, aby nie był mniej podsterowny. Nie muszę dodawać kto najwięcej razy wygrywał na tym torze :]
Obrazek z pewnego forum. Niby szalone rozwiązanie, wlot jest obniżony, co ma zmniejszyć opory powietrza, jest też przesunięty do tyłu, co pewnie przesuwa masę na tył, a więc czyni bolid bardziej nadsterownym by hideto z formula1.pl
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
Spotkanie: Kto uzyska lepsze miejsce (1. wolny trening) Sebastien Buemi-Jaime Alguersuari
Typ: 2 ⛔
Kurs: 2.35
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza:
Już jutro o godzinie 11 rozpocznie się 1 trening GP Hiszpanii. Zaciekawiła mnie para z Toro Rosso - Sebastian Buemi i Jaime Alquersuari. Obaj kierowcy mają podobne umiejętności, jednak w tym sezonie tylko jednemu udalo się zdobyć punkty. Jaime był 9 i zdobył 2 pkt w Malezji. To już 1 powód do obstawienia. Następna ciekowostka to taka, że w każdym! wyścigu Alquersuari był przed Buemi. Ktoś pomyśli &quot;wyścig to wyścig, a trening to zupełnie inna sprawa&quot;. No właśnie, i tu znajdziemy następny powód do obstawienia Jaime. Otóż dla Alguersuariego jest to domowy wyścig, będzie się chciał pokazać już na pierwszym treningu. Jak sam mówi:
&quot;Za każdym razem gdy się tu ścigam, czuję się wyjątkowo, ponieważ to mój domowy tor i zawsze znajduję to mnóstwo wsparcia, co tworzy wspaniałą atmosferę... Ważne, że jest to pierwszy w tym roku tor na którym miałem okazję jeździć wcześniej, a to powinno ułatwić mi nieco życie&quot;
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
Cięzko z tym Mercedesem, niby z jednej strony doświadczenie MSC powinno mu wystarczyć do pokonania Nico, ale fakt, że w tym sezonie starszy niemiec nie pokazał nic wielkiego jest jego wielkim minusem. Obstawiałbym mimo wszystko że to Rosberg będzie wyżej w wyścigu.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
7-krotny mistrz świata
Nadchodzi europejska część sezonu w Formule 1. Zespoły przygotowały spore poprawki, inne trochę mniejsze. Ale oczy wszystkich są zwrócone na Michaela Schumachera i Mercedesa. To właśnie ten zespół ma poczynić największy krok podczas Grand Prix Hiszpanii. Wyżej zamieściłem foto jednej z poprawki i za co ona będzie odpowiedzialna.
W ostatnim czasie pojawiło się dużo głosów wspierających Schumachera w walce z Rosbergiem. Obserwatorzy są jednak zgodni, to ostatni moment na przebudzenie mistrza. Co prawda w h2h wygląda to bardzo kiepsko. W kwalifikacjach i wyścigu czterokrotnie ulegał swojemu młodszemu partnerowi.
Szumi odniósł tutaj najwięcej zwycięstw z całej stawki. Tym razem nie liczę, aż na taki sukces, ale w pokonanie Rosberga wierze nadal. Także mistrzu do boju :!:
Propozycje:
▶ Kto lepszy (kwale) Rosberg - Schumacher? Typ: Schumacher @ 2.56 betsafe 3/10 ✅
▶ Kto lepszy (wyścig) Rosberg - Schumacher? Typ: Schumacher @ 2.45 unibet 4/10
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Fajnie, że wyścigi przenoszą się do Europy - wreszcie jakieś ludzkie pory na oglądanie będą ;)
Ja jestem najbardziej ciekaw formy Schumachera - tak jak piszecie wyżej, zespół nastawia się bardzo na niego więc może być naprawdę ciekawe, czyżby wielki powrót zaczął się od pierwszego wyścigu w Europie? ;)
Inna ciekawa kwestia to Kubica, czy utrzyma dalej dobrą formę i znowu znajdzie się na punktowanych pozycjach. Wyścig na pewno będzie ciekawy i czekam niecierpliwie już na kwalifikacje.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Fajnie, że wyścigi przenoszą się do Europy - wreszcie jakieś ludzkie pory na oglądanie będą ;)

Ja jestem najbardziej ciekaw formy Schumachera - tak jak piszecie wyżej, zespół nastawia się bardzo na niego więc może być naprawdę ciekawe, czyżby wielki powrót zaczął się od pierwszego wyścigu w Europie? ;)

Inna ciekawa kwestia to Kubica, czy utrzyma dalej dobrą formę i znowu znajdzie się na punktowanych pozycjach. Wyścig na pewno będzie ciekawy i czekam niecierpliwie już na kwalifikacje.
Forma Schumachera powinna już być troche bardziej &quot;ustabilizowana&quot; więc powinien bardziej powalczyć z młodszym kolegą.
Co do Roberta, to tak jak wcześniej powiedział Snajper, jeżeli będzie sucho to Kubica w wyścigu najwyżej może zająć miejsce w końcówce pierwszej dziesiatki, natomiast jeśli spadnie deszcz to będą liczne przetasowania, być może na korzyść Roberta być może na niekorzyść. Ale to i tak pozostaje najnieprzewidywalniejszy sport na świecie, więc nigdy nie jest pewne, możemy tylko spekulować, wszystko rozstrzygnie się na torze,
pozdrawiam zilzil

spotkanie: Wolny trening - zwycięzca(GP Hiszpanii- wolny trening 1-10.00)
typ: Lewis Hamilton
kurs:3.75
buk: bwin
analiza:
Witam!!!
Doskonale wiem, że treningi (zwłaszcza ten pierwszy) to loteria i każdy może tutaj zająć pierwsze miejsce, ale postanowiłem zagrać, że to pierwsze miejsce przypadnie Lewisowi Hamiltonowi. Wie już jak wygrywać treningi w Barcelonie ( w 2007 roku wygrał właśnie 1 trening oraz 3 trening), specyfikacja torze Catalunya odpowiada Mclarenom, które są najszybsze w całej stawce razem z Red Bullami. 1 i 2 sektor przejeżdża się bardzo szybko, dość długa prosta start-meta umożliwia osiąganie prędkości powyżej 300 km/h, później również prosta, co prawda krótsza ale można tam też osiągnąć niezłe prędkości. Ostatni sektor jest najwolniejszy, zwłaszcza zakręt nr 10 noszący nazwę La Caixa, później zakręt o 90*, dwa zakręty, na których można ostro ściąć kraweżniki i wjazd w New Holland z ponad 200km/h i pozstaje tylko dojechanie do mety. Jak już mówiłem Mclareny dysponują szybkim samochodami, Hamilton jeździ bardzo agresywnie i przede wszystkim piekielnie szybko. Jedyna osoba, która może mu przeszkodzić to Fernando Alonso, ale ja trzymam się typu na Brytyjczyka i życzę mu aby jutro od godziny 10.00 &quot;fruwał&quot; po torze i aby pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii należał właśnie do niego,
pozdrawiam zilzil
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom