>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

[GR. B] POLSKA [0:2] Niemcy 08 VI

duda 380

duda

Użytkownik
Swoja droga wiem, ze pewnie niewielu z Was sie ze mna zgodzi, ale ze wszystkich ekip, ktore dotychczac zagraly (nie widzialem meczu Portugalia-Turcja takze tego nie licze, bo podobno Turcy slabo wypadli) najslabiej zaprezentowala sie druzyna...niemiec.
Najsłabiej wypadła drużyna Czech, Szwajcaria naprawdę mogła z nimi wygrać. Co do meczu Portugalia - Turcja to Turkowie byli o wiele słabsi ale w niektórych momentach potrafili nawiązać walkę z rywalem. Coś jak Polacy z Niemcami.
Ok, a teraz po ochłonięciu krótka ocena z mojej strony.
Racja że wczorajszy mecz w porównaniu z tym na MŚ 2006 był lepszy, tam potrafiliśmy nawiązać walkę przez pierwsze 20-30 min. gry, potem przeważali już do końca Niemcy. Ale jednak, wtedy przegraliśmy tylko 0:1 i to po pechowej bramce już pod koniec meczu, nasz obrona była w stanie bronić się przez ponad godzinę. A wczoraj? Popełnialiśmy dużo błędów w obronie, a jak obrona chwilami grała lepiej to formacje ofensywne traciły piłkę i koło się zamyka.
Łobodziński - w pierwszej połowie kilka dobrych ataków, kilka dobrych podań, grał dość dobrze. Jednak po zmianie stron nie potrafił sobie poradzić i co piłka to strata.
Dudka - za wolny, przegrywał pojedynki w środku pola, nie był w stanie poradzić sobie z Niemcami, dużo niepotrzebnych fauli, meczu do udanych zaliczyć nie może.
Golański - nie grał źle, ale jego akcja przez którą straciliśmy bramkę przekreśla go jako pozytywnego bohatera. Usprawiedliwić może się jedynie tym że nie grał na swojej ulubionej pozycji.
Lewandowski - dobry mecz, jako jedyny w pierwszej połowie nie bał się strzelać z dystansu, dobre podania, pomagał obrońcą, dużo biegał, jednak nie zawsze mu wszystko wychodziło, ale postać jak najbardziej pozytywna.
Krzynówek - słaby mecz, nic mu nie wychodziło, dostawał piłkę, dryblował, tracił, no i ta akcja w 1 min. kiedy miał praktycznie pustą bramkę przed sobą, gdyby nie wywalił piłki w trybuny to mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.
Żurawski - w zasadzie nic nie pokazał, jego zmiennik:
Roger - grał o niebo lepiej, wprowadził trochę ruchu w naszą ofensywę, dobry drybling, dobrze podawał, nie bał się strzelać
Smolarek - nie wiele miał do powiedzenia w tym meczu, ciężko oceniać jego grę, nie dostawał zbyt wielu podań od kolegów to jak miał strzelać bramki?
Piszczek - bardzo dobra zmiana za Łobodzińskiego, gdy wszedł ataki na prawym skrzydle nabrały tempa.
Ogólnie to moim zdaniem Łobodziński, Golański, Krzynówek, Żurawski nadają się do zmiany. Ale z taką grą jak grał np. Krzynówek to na pewno nie powinien biegać cały mecz.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Cóż typ na niemców był chyba najpewniejszym na dzień wczorajszy.
Nasi zagrali słabo, bez pomysłu i wolno.
Na te 4 mecze , które były to mecz Polska - Niemcy był najsłabszy,
a Polacy jak do tej pory zaprezentowali się najgorzej z dotychczas grających druzyn na tym turnieju i nie piszcie że Czesi byli najsłabsi bo przecież wygrali , a to się liczy.
Jak do tej pory wszystkie drużyny oprucz Polski zaprezentowały szybką gre z pierwszej piłki i z reguły jakiś pomysł na akcje ofensywne . Naszym tego brakowało a już w szczególności szybkości i gry z pierwszej piłki.
No i należy z pokorą przyznać, że Roger był najlepszy zawodnikiem w polu naszej drużyny. Jedyny który potrafił utrzymać się przy piłce, ciekawie podać , podryblować ( piszę to mimo ze nie jestem jakimś fanem brazylijczyka)

Mam nadzieje, że z Austrią będzie lepiej.
 
majkel1990 0

majkel1990

Użytkownik
Cóż typ na niemców był chyba najpewniejszym na dzień wczorajszy.
Nasi zagrali słabo, bez pomysłu i wolno.
Na te 4 mecze , które były to mecz Polska - Niemcy był najsłabszy,
a Polacy jak do tej pory zaprezentowali się najgorzej z dotychczas grających druzyn na tym turnieju i nie piszcie że Czesi byli najsłabsi bo przecież wygrali , a to się liczy.
Jak do tej pory wszystkie drużyny oprucz Polski zaprezentowały szybką gre z pierwszej piłki i z reguły jakiś pomysł na akcje ofensywne . Naszym tego brakowało a już w szczególności szybkości i gry z pierwszej piłki.
No i należy z pokorą przyznać, że Roger był najlepszy zawodnikiem w polu naszej drużyny. Jedyny który potrafił utrzymać się przy piłce, ciekawie podać , podryblować ( piszę to mimo ze nie jestem jakimś fanem brazylijczyka)

Mam nadzieje, że z Austrią będzie lepiej.
To chyba inny mecz oglądaliśmy Polacy zaprezentowali sie bardzo dobrze jak dla mnie lepiej grali niż chorwaci z austrakami którzy ledwo co wygrali a co do szybkości to rzecz oczywista kto jest szybszy graliśmy z potencjalnymi przyszłymi mistrzami europy
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Zauważ podstawową różnice Chorwaci zagrali dobrą pierwszą połowe, strzelili bramke i im zwisało - mecz wygrali.
Powiedz co było dobrego w grze polaków bo jakos nie mam na to pomysłu.
Tak jak pisałem analize do tego meczu ( z resztą w tym temacie) kilka stron wcześniej ,
zaznaczyłem żeby oceniac to w miare obiektywnie , a nie chwalic naszych za coś czego nie było. Zagraliśmy bardzo słabo i jezeli nie zmieni się styl gry naszego zespołu to bedzie tak jak na ostatnich turniejach MŚ.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Na te 4 mecze , które były to mecz Polska - Niemcy był najsłabszy,
a Polacy jak do tej pory zaprezentowali się najgorzej z dotychczas grających druzyn na tym turnieju
Jak do tej pory wszystkie drużyny oprucz Polski zaprezentowały szybką gre z pierwszej piłki i z reguły jakiś pomysł na akcje ofensywne . Naszym tego brakowało a już w szczególności szybkości i gry z pierwszej piłki.
No i należy z pokorą przyznać, że Roger był najlepszy zawodnikiem w polu naszej drużyny. Jedyny który potrafił utrzymać się przy piłce, ciekawie podać , podryblować ( piszę to mimo ze nie jestem jakimś fanem brazylijczyka)
Mam nadzieje, że z Austrią będzie lepiej.
a czy wziales pod uwage z kim gralismy my a z kim np austriacy czy czesi? gralismy z niemcami, faworytem mistrzostw, a oni z chorwacja i szwajcaria, chorwaci jak zagraja mecze zycia (jak na wembley) top moga byc czrnym koniem imprezy, szwajcaria to jeden ze slabszych zespolow tych mistrzostw, oby tym reprezentacjom bardzo daleko do niemcow
zgadzam sie ze roger byl najlepszy sposrod naszych
nie piszcie że Czesi byli najsłabsi bo przecież wygrali , a to się liczy.
Jak do tej pory wszystkie drużyny oprucz Polski zaprezentowały szybką gre z pierwszej piłki i z reguły jakiś pomysł na akcje ofensywne
czesi grali slabo, nie umieli zrobic akcji, szwajcarzy ich cisneli i naprawde nie ma wielkiego znaczenia czy czesi wygrali czy nie, oni zagrali slabo, strzelili gola po bledzie obrony szwajcarii i te 3 punkty to dla nich mega fart, cech wybronil kilka trudnych pilek, poza tym szwajcarzy marnowali setki na pewno nie dlatego ze czesi grali dobrze
nie zauwazylem dobrej gry ze strony czechow, nie zachwycili chorwaci i austriacy
Zauważ podstawową różnice Chorwaci zagrali dobrą pierwszą połowe, strzelili bramke i im zwisało - mecz wygrali.
wyobraz sobie ze widzialem kilka meczow, w ktorych jakas druzyna strzelila gola a potem mecz przegrala, nie pisz bzdur ze strzelili gola i mieli mecz wygrany, w II polowie spokojnie mogli go przegrac, ale austriakom zabraklo mimo wszystko umiejetnosci
___ ___ ___
moje male podsumowanie meczu:
1. zawiedli ci na ktorych liczylismy i od ktorych najwiecej sie wymaga, czyli smolarek, krzynowek, zurawski, zastrzezenia mozna miec tez do dudki (niepotrzebne faule, straty)
2. nikt nie zagral meczu zycia, a zeby pokonac niemcow co najmniej 2-3 zawodnikow powinno tak zagrac, dobrze zagrali boruc, lewandowski i roger, poprawnie piszczek, zewlakow, bak, reszta slabo lub bardzo slabo
3. nie wiemy dokladnie czemu wyjechal blaszczykowski, ale jesli nie z przyczyn obiektywnych (kontuzja) to beenhakker strzelil sobie samoboja, bo lobodzisnki to jest jakies nieporozumienie, raz minal jensena (a raczej pilka po wslizgu jensena odbila sie od nogi lobo i mogl ja przejac) i podal zurawskiemu, poza tym byl zagubuiony i bez pomyslu, duzo strat, jak juz mial okazje dobrze dosrodkowac to kopnal tak ze byl aut po przeciwnej stronie boiska, jak szedl prawa strona z wasilewskim, naprzeciw siebie mieli tylko jensena to podal do jensena... szkoda slow, jak najbardziej lawa w kolejnych meczach (wszystkich!), kuba to jest pilkarz lepszy niz lobo i piszczek razem wzieci
4. szkoda ze od razu nie zagral roger, widac ze to chlopak z innej bajki, dobry technicznie, przewidujacy, nie bal sie niemcow i potrafil wprowadzic jakosc w nasza gre
5. nie da sie ukryc ze obrona nie jest zgrana, kilka razy nie wyszly pulapki ofsajdowe, golanski nawet nie tak zle, ale bramke zawalil jak leszcz, od niego akurat sie nie wyamagalo porywajacej gry bo on tu jest z koniecznosci
6. jedynym pozytywem jest to, ze probowalismy grac, a nie jak za janasa kopac niemcow i pilke po autach, bylo kilka fajnych akcji, na niemcow nie starczylo, ale przy pelnej mobilizacji i lepszym doborze pilkarzy (lobo out!) mamy duze szanse z austria, z chorwacja rowniez
 
mati_tupac 0

mati_tupac

Użytkownik
moim zdaniem Polacy zagrali o niebo lepiej w drugiej połowie,atakowali, próbowali coś zmienić na boisku. Wyraźnie widać ze najlepszym &quot;POLSKIM&quot; piłkarzem był Roger. Nie bał się dryblować,dobrze technicznie podawał i walczył o każdą piłkę...Najbardziej jednak zawiódł Krzynówek...Nie miał żadnego pomysłu na grę..stał czekając na podanie a gdy już dostał to niestety nie przyjmował piłki,a tekie błędy nie powinny mieć przecież miejsca.
Widoczny jest brak Błaszczykowskiego,z Kubą byłąby to zupełnie inna gra. Ale uważam ze gra naszych napawa optymizmem i chociaż przegralismy 0:2 to sądzę że jeszcze mamy szansę na wyjście z grupy i możemy wygrać dwa pozostałe spotkania.
Warto też podkreślić zachowanie Łukasza Podolskiego który nie cieszył się zbytnio ze strzelonych bramek...
trzymam kciuki za POLAKÓW i mam nadzieje ze nasi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w meczu z Austrią Roger poprowadzi naszą reprezentacje do pierwszego zwycięstwa na ME .
 
grzesio 43K

grzesio

Forum VIP
Co do wypowiedzi Fringsa :
1] Kto im te brameczki strzelil ?? Rodowity Niemiec z dziada-pradziada ?? NIE - Polak urodzowny w Gliwicach i mowiacy po Polsku !!!
2] Polska miala z 2 sytuacje na strzelenie bramki - zaraz po zaczeciu meczu i wtedy co sedzia nie uznal
Mieli jeszcze ale nie pamiętam
3] Niemcy tez mieli sytuacje - przekombinowali

Czy zagralismy slabo ?? NIE - ocena gry wg mnie - 5/10
 
Do góry Bottom