>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

[GR. A] Portugalia [2:0] Turcja 07 VI

al_capone 29K

al_capone

Gangster
Portugalia-Turcja 07.VI

godzina: 20:45
Stadion:
Genewa
Kursy: 1: 1,85 -- X: 3,20 -- 2: 4,20
bukmacher: Expekt
Wicemistrzowie Europy podejmują nieobliczalną drużynę Turcji? Zdaniem bukmacherów większe szansę na zwycięstwo w tym meczu mają Portugalczycy. Czy Wy również tak myślicie? Jakie są Wasze zdania na temat tego spotkania?
Zapraszamy do pisania analiz i czynnej dyskusji o potyczce Portugalii z Turcją
 
vis-maior 1

vis-maior

Użytkownik
Portugalia-Turcja

W tym meczu są dwie możliwości po pierwsze wysoka wygrana Portugalii lub niespodzianka i wynik na kozysc Turków.

Turcy są mocni na każdej imprezie i wydaje mi się prawdopodobny scenariusz co WC 2002 Turcja czary kon. Dzis ta reprezentacja jest dojzalsza i pewniejsza siebie i swoich umiejetnosci ale nie sa postrzegani za faworytow i to ich najwiekszy plus. Grupe maja srednia ale najwazniejszy mecz zagraja wlasnie z Portugalia z ktora stocza walke o byc lub nie byc w cwiercfinale.
Portugalia natomiast jest naszpikowana gwiazdami i pewna siebie wydaje mi sie ze az za pewna i dlatego nie wyjdzie z grupy. Podobnie jak z Turcja tu tez powtórzy sie scenariusz z WC 02 i Portugalia wygra jeden mecz w grupie-prawdopodobnie z ostatnia Szwajcaria. Portugalia bedzie zmeczona ciezkim sezonem, kazdy zawodnik z pierwszego skladu ma pewne miejsce w swojej druzynie i ma prawo byc zmeczonym jednak tureccy zawodnicy potrafia odrabiac straty, goniac wynik narzucac wlasne tepo i styl gry. Prawdopodobny wydaje mi sie tutaj remis,ale ryzykujac stawiam x2.

▶Turcja lub remis
 
mara14 0

mara14

Użytkownik
Portugalia-Turcja

W tym meczu są dwie możliwości po pierwsze wysoka wygrana Portugalii lub niespodzianka i wynik na kozysc Turków.

Turcy są mocni na każdej imprezie i wydaje mi się prawdopodobny scenariusz co WC 2002 Turcja czary kon. Dzis ta reprezentacja jest dojzalsza i pewniejsza siebie i swoich umiejetnosci ale nie sa postrzegani za faworytow i to ich najwiekszy plus. Grupe maja srednia ale najwazniejszy mecz zagraja wlasnie z Portugalia z ktora stocza walke o byc lub nie byc w cwiercfinale.
Portugalia natomiast jest naszpikowana gwiazdami i pewna siebie wydaje mi sie ze az za pewna i dlatego nie wyjdzie z grupy. Podobnie jak z Turcja tu tez powtórzy sie scenariusz z WC 02 i Portugalia wygra jeden mecz w grupie-prawdopodobnie z ostatnia Szwajcaria. Portugalia bedzie zmeczona ciezkim sezonem, kazdy zawodnik z pierwszego skladu ma pewne miejsce w swojej druzynie i ma prawo byc zmeczonym jednak tureccy zawodnicy potrafia odrabiac straty, goniac wynik narzucac wlasne tepo i styl gry. Prawdopodobny wydaje mi sie tutaj remis,ale ryzykujac stawiam x2.

▶Turcja lub remis
Pierwsza możliwość jest bardziej prawdopodobna, ale nie musi być to wysokie zwycięstwo. Najważniejsze żeby tylko było i później z meczu na mecz trzeba się rozkręcić. Gracze Portugalii są i mają prawo być zmęczeni bo tworzyli siłę swoich drużyn w rozgrywach krajowych i kontynentalnych, ale Turcy podobnie. Większośc piłkarzy to gracze czołowych drużyn ligi tureckiej: Galatasaray, Fenerbahce czy Besiktas. Do ostatnich kolejek w tej lidze trwała walka o to kto będzie Mistrzem Turcji w sezonie 2007/2008. Drużyna Fenerbahce również grała w LM i doszła do ćwierćfinału, gdzie grała z Chelsea. Na wielkiej imprezie zapomina sie o trudach minionego sezonu. Każdy pokazuję sie z jak najlepszej strony i gra na pełnych obrotach dla dobra reprezentacji. Turcja zawsze jest groźna, pokazało to w poprzednich imprezach, ale w tym meczu według mnie polegnie.
 
mara14 0

mara14

Użytkownik
⚽ PORTUGALIA - TURCJA ⚽


20.45

Euro 2008​

Skład Portugalii na Euro 2008:

Bramkarze: Ricardo Pereira (Real Betis Sewilla), Quim Silva (Benfica Lizbona), Rui Patricio (Sporting Lizbona)
Obrońcy: Miguel Monteiro (Valencia), Jose Bosingwa (FC Porto, w przyszłym sezonie Chelsea), Paulo Ferreira (Chelsea), Ricardo Carvalho (Chelsea), Fernando Meira (VfB Stuttgart), Bruno Alves (FC Porto), Pepe (Real Madryt), Jorge Ribeiro (Boavista Porto)
Pomocnicy: Raul Meireles (FC Porto), Joao Moutinho (Sporting Lizbona), Deco (Barcelona), Armando Petit (Benfica Lizbona), Miguel Veloso (Sporting Lizbona)
Napastnicy: Cristiano Ronaldo (Manchester United), Simao Sabrosa (Atletico Madryt), Ricardo Quaresma (FC Porto), Nuno Gomes (Benfica Lizbona), Hugo Almeida (Werder Brema), Nani (Manchester United), Helder Postiga (Panathinaikos Ateny).

Skład Turcji na Euro 2008:

Bramkarze: Volkan Demirel (Fenerbahce), Rustu Recber (Besiktas), Tolga Zengin (Trabzonspor)
Obrońcy: Sabri Sarioglu (Galatasaray), Gokhan Zan (Besiktas), Emre Asik (Galatasaray), Servet Cetin (Galatasaray), Hakan Balta (Galatasaray), Ugur Boral (Fenerbahce), Emre Gungor (Galatasaray)
Pomocnicy: Mehmet Aurelio (Fenerbahce), Mehmet Topal (Galatasaray), Emre Belozoglu (Newcastle United), Tumer Metin (Larissa), Hamit Altintop (Bayern Monachium), Ayhan Akman (Galatasaray), Arda Turan (Galatasaray), Tuncay Sanli (Middlesbrough), Kazim Kazim (Fenerbahce), Gokdeniz Karadeniz (Rubin Kazań)
Napastnicy: Nihat Kahveci (Villarreal), Semih Senturk (Fenerbahce), Mevlut Erding (Sochaux)


TYP: 1
BUKMACHER:

KURS: 1,85

ANALIZA:​


Cztery lata temu Portugalia zajęła 2 miejsce w Euro, ulegając w finale niesamowitej Grecji. Z tamtej drużyny zostało 12 piłkarzy, których zobaczymy na Euro 2008. Do nich dołączyli młodzi, zdolni piłkarze. Bardzo silna jest linia pomocy Portugalii i tu widze główne zagrożenie dla przeciwników. Są to nie tylko piłkarze, którzy konstruują akcje, ale także są doskonałymi egzekutorami. Przykładem jest Cristiano Ronaldo, który będąc nominalnym skrajnym pomocnikiem w sezonie strzelił 42 bramki. Przeciwnikiem Portugalii jest Turcja. W jej szeregach na Euro nie zobaczymy Hakana Sukura, który jest ikoną tej reprezentacji i najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Turcji. Na jego następce typuje się Nihata i to on będzie głównym zagrożeniem pod bramką Portugalii. Na Euro obie reprezentacje spotkały sie 2-krotnie i 2-krotnie lepsza okazywała się drużyna Portugalii. W 1996 roku Portugalia i Turcja podobnie jak teraz spotkały się w fazie grupowej. Portugalia pokonała Turcję 1:0. Portugalia wyszła z grupy, a Turcja skończyła swój udział na tym etapie. Drugi raz na Euro obie drużyny spotkały się w 2000 roku na boiskach Belgii i Holandii. Portugalia pokonała Turcję 2:0 w ćwierćfinale. Oba gole zdobył Nuno Gomes, który również jest w składzie na Euro 2008. Więcej atutów ma kadra prowadzona przez Scolariego. Kurs 1,85 jest również zachęcający żeby postawić na Portugalie.
 
M 0

michal4003

Użytkownik
Chciałbym zacząc od sprawy tego, że obydwa zespoły miały już swoje powiedzmy 5 minut bo Portugalia zaszła u siebie na Euro aż do finału a Turcja w 2002 w MŚ zajeła przecież 3 miejsce.Wiadomo,że Portugalia jest nie tylko silna jako drużyna ale posiadają wiele gwiazd chodźby C.Ronaldo o którego kłócą się najlepsze kluby w Europie,ale nie tylko on jest jeszcze wielu innych gwiazdorów choćby Deco,Ricardo Carvalho.Europa teoretycznie wie,że Portugalia jest mocna i że może dać rade każdemy no tak może dać rade ale nie miała już dawno takiego osiągnięcia narogowego aby pobudzić cały kraj do dopingu.Portugalia musi pokazać swoją siłe z Turcją i udowodnić, że walczą o wysokie miejsca.


Mój typ-1
Mój typ- powyżej 2,5 bramki
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Portugalia jest cienka, stawianie po naziwskach to droga do nikad. Turcja gra agresywnie, Ronaldo dostanie po nogach i mu sie szybko odechce. Ja rowniez jestem zdania, ze Turcja 1x to dobry wybor podobnie jak vis maior
 
grzesio 43K

grzesio

Forum VIP
Moim zdaniem leszpym wyborem będzie over 2.5 [7.5/10] oraz alternatywa na czerwień [3/10].
Turcja gra dość ostro , Portugalia znowu sie lubi kłaśc i maja w swej ekipie nurków do zadań specjalnych :p.
Spojrzmy na sklad Portugalii:
- mamy 5 zawodnikow z Anglii [MU i Cheksea - grali do konca]
- Deco i Pepe nie błysneli w tym sezonie
- 2 podstarzalych bramkarzy.
- brak napastników z prawdziwego zdarzenia.
Mieszanka , z meczu na mecz bede sie rozkrecac i beda coraz bardziej zmeczni.
Z grupy wyjda - ale pozniej moze byc sieczka.
Wszytsko mysle ze sie oceni po pierwszym meczu.
Moim zdaniem warto grac na kartki ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

VS


⚽ PORTUGALIA-TURCJA
Typ: 1
Kurs: 1,65
stawka 5/10 ✅✅ WYNIK 2:0 ✅✅


Pierwszy dzień mistrzostw i mecz o godzinie 20.45 na stadionie w Genewie. Tym meczem obie reprezentacje zainauguruja impreze. Portugalczycy to jedni z faworytów do zdobycia pucharu, natomiast Turcy to drużyna z szansami na czarnego konia mistrzostw. Obok nich w grupie A zagrają gospodarze Szwajcarzy którzy zainaugurują impreze meczem z Czechami.
Trener Luiz Felipe Scolari po tej imprezie odchodzi od reprezentacji i są spekulacje że obejmie stanowisko trenera Chelsea Londyn. Napewo będzie chcial sie godnie pokazac na ostatniej imprezie. Na poprzednim Euro które odbywalo sie na bosikach w Portugalii jego podopieczni dotarli do finalu gdzie nie sprostali nieoczekiwanie Grekom. Następny ich wielki turniej to Mundial i 4miejsce tuż za Niemcami.
Dla Portugalczyków ważne będzie dobre wejście w turniej a dobrze wszyscy pamiętamy jak przed czterema laty w meczu otwarcia POrtugalczycy przegrali także z Grekami i nastepne potyczki musieli juz wygrac co im sie ostatecznie udalo, a byli wtedy gospodarzami. Teraz w razie wpadki w pierwszym meczu następni rywale będa zdecydowanie silniejsi bo Szwajcarze to gospodarze a Czesi to nieobliczalna drużyna.
Portugalia to mieszanka młodości z rutyną. Piłkarze jak Cristiano Ronaldo czy Quaresma mają za sobą bardzo udany sezon. Inni jak Deco napewno nei zalicza go do udanych, a że Portugalczycy nie przez przypadek są nazywani brazylijczykami Europy to z pewnoscia pokaża futbol ofensywny jak mają to w zwyczaju. Jedynym słabym punktem moze okazac sie atak, bo Nuno Gomes nie błyszczy od pewnego czasu a Helder Postiga jakos marnuje talent . Jedynie Hugo Almeida z Werderu może zagrozic rywalom, ale ciekawe czy Scolari odwazy sie na niego postawic sadzając przy tym Nuno Gomesa na ławce?
NAJWIĘKSZA GWIAZDA ZESPOŁU : CRISTIANO RONALDO​


Czy Cristano Ronaldo będzie miał powody do radości podczas tego turnieju?!​

Turcy mimo iż byli rewelacją MŚ w Korei i Japonii i zajeli tam 3 miejsce to od tamtej pory nie osiągneli w zasadzie nic bo zabrakło ich na Euro 2004 jak i na Mundialu w Niemczech. W eliminacjach grali w wyrównanej ale przeciętnej grupie bo mimo że byli tam Grecy obecni jeszcze mistrzowie Europy to inni rywale byli na średnim poziomie i obecnosc Turków nie jest wcale niespodzianką. W kadrze brakuje przede wszystkim Hakana Sukura,ale ma on juz swoje lata i to dobra decyzja o nie powolaniu go na ten turniej bo w lepszej formie jest zdecydowanie Nihat Kahveci z Villareal. Jednak Turcy mogą miec problem bo raczej nie zagra z powodu kontuzji piłkarz Bayernu Monachium Hamit Altintop a jest to siła napędowa ataków. Mógł go zastąpic Basturk ale Fatih Terim zdecydowal sie go nie zabrac do Austrii i Szwajcarii. Tak wiec jak widac Turcy mają powazne problemy i absencja tych piłkarzy moze byc problemem. Turcy tak więc stawiają na kolektyw i zgranie zespołowe, ale to w dzisiejszej piłce może byc za malo bo dobrze wiemy że o wyniku decydują najmniejsze detale i czasem akcja indywidualna któregos z zawodników,a wśród Portugalczyków by się kilku takich znalazło z C.Ronaldo na czele.
W bramce Turków mający juz za sobą najlepze lata Rustu co nie wrózy nic dobrego.

NAJWIEKSZA GWIAZDA ZESPOŁU : NIHAT KAHVECI

Czy ten piłkarz poprowadzi zespół do awansu z grupy?​

Podsumowując Portugalczycy w ostatnich latach grają bardzo dobrze na wielkich imprezach a w tym roku majac bardzo dobrych zawodników są w moich oczach faworytem do zwyciestwa w calych mistrzostwach, bo jak nie teraz to kiedy?! Majac takich piłkarzy jak Ronaldo,Carvalho, Nani,Deco,Quaresma czy Moutinho drużyna jest stworzona do wygrywania,nawet bez Maniche&#39;a którego to sie Scolari nie zdecydowal powolac.
Turcy natomiast nie sądze aby czyms zaimponowali na tym turnieju. Brak powolania dla Basturka wywolal male zamieszanie w Turcji, kontuzja Altintopa i ogólnie raczej średniej klasy piłkarzy z kilkoma wyjątkami może okazac sie to za malo na wyjście z grupy.
 
emdzej 0

emdzej

Użytkownik
Dla mnie to jednak wygrają Portugalczycy.Turków kilka razy widziałem i może grają agresywnie ,kilku graczy mają na dobrym poziomie ale jako drużyna nie są mocni.W eliminacjach i meczach towarzyskich męczyli się z Maltą na przykład i innymi kopciuszkami.
Zwycięstwo Portugalii.
 
sibrejk 3

sibrejk

Użytkownik
versus
Czwarta drużyna świata z 2006 roku i trzecia drużyna świata z 2002 roku - te dwie ekipy: Portugalczyków oraz Turcji spotkają się w Genewie w drugim spotkaniu EURO 2008. Portugalia to także wicemistrz Europy sprzed czterech lat i pewnie ekipa Luiza Felipe Scolariego będzie chciała przynajmniej ten sukces powtórzyć. Aby tego dokonać, trzeba wygrać w sobotę, siódmego czerwca z rywalami. Szanse na to są bardzo duże i myślę, że żadnej niespodzianki tutaj nie będzie. Portugalia ma w swojej ekipie bardzo dobrych zawodników, ich liga jest też na wysokim poziomie. Turecka liga też powoli zaczyna gonić tę Portugalską - ale to w większości za sprawą obcokrajowców, którzy coraz częściej wybierają ten region i podwyższają poziom tamtejszej piłki klubowej. Turcja będzie się starać pokonać przeciwników, ale myślę, że takiej granicy - Portugalczyków nie przeskoczą i punktów w tym spotkaniu nie zdobędą. Na względzie Portugalii leży też to, aby mieć 3pkt po pierwszym spotkaniu, bo nie wiadomo co z nimi zrobią Szwajcarzy, czy Czesi. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że Scolari swoją ekipę po raz kolejny porządnie przygotował do wielkiej imprezy i że tym razem Portugalczycy nie zawiodą i od początku będą walczyć, wygrywając z Turcją.
typ: 1
kurs: 1.80
 
drago 108

drago

Użytkownik
Wg mnie Portugalia w turniejach o ważną rangę gra zawsze na najwyższym poziomie. Zawodnicy próbują zagrać na 100% i po ostatnich wynikach w wielkich turniejach widzimy jak daleko potrafią zajść. Start jest ważny i dla drużyny z takim potencjałem powinien być zakończony zwycięstwem, lecz reprezentacja Turcji jest zazwyczaj bagatelizowana. Wg mnie nie powinno się ich ogrywać z wejścia, ale trzeba ich się bać... ale i tak z Portugalią szanse na remis są raczej nikłe, a na 3 punkty, nie ma żadnych.
Portugalia 1 8/10
Portugalia 1X 9,75/10
 
arturo888 0

arturo888

Użytkownik
Mysle ze w tym meczu mozna sie pokusic o X2...bo Turcy juz nie raz pokazali ze sa nieobliczalni. Uwazam ze mecz zakonczy sie albo wysokim zwyciestwem Portugalii albo niespodzianka i zwyciestwem Turkow.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Turcja w jutrzejszym meczu przegra takie jest moje zdanie. Dla mnie to już ta drużyna wiele osiągnęła awanujac tutaj ponieważ w eliminacjach grali bardzo przeciętnie dlatego teraz nie spodziewam się po ich grze niczego dobrego. Portugalia to bardzo silny zespół które jak dla mnie będzie w pierwszej czwórce Euro. Tutaj zdecydowanie typuję zwycięstwo podopiecznych Scolariego
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Turcja przed Euro borykała i nadal boryka się z problemami kadrowymi głównie jeśli chodzi o linię defensywną. Szkoleniowiec Fatih Terim powołując kadrę na Euro naraził się nieco kibicom nie wysyłając powołania dla Hakana Sukura innymi słowy Terim stawia na młodych graczy i to głównie z Galatasaray Stambuł. Szczerze mówiąc na prawdę ciężko jest mi stwierdzić czego możemy spodziewać się po tej reprezentacji na tym turnieju, ale uważam, że nie zlękną się oni Portugalii, która jest faworytem pierwszego meczu i Turcy zdobędą minimum jedną bramkę w tym spotkaniu.

Portugalczycy na Euro wystąpią raczej w ustawieniu 4-5-1, a spowodowane jest to słabszą formą środkowych napastników tej reprezentacji. W związku z tym główna siła ofensywna spoczywała będzie na skrzydłowych C.Ronaldo, Sabrosie, Nanim czy też Quaresmie. To właśnie, któryś z tych graczy powinien zdobyć bramkę na początek tego turnieju dla Portugalii w meczu z Turcją ;)

Podsumowując, może i nie napisałem nic ciekawego ;P ale doszedłem do wniosku, że Turcy wcale w tym pierwszym meczu nie stoją na straconej pozycji. Bukmacherzy wyraźnie obniżyli kursy na wygraną Portugalii, a moim zdaniem jeśli ona nastąpi to Portugalczycy nie wygrają do zera, a np. 2-1 czy też 3-2. Właśnie stąd osobiscie gram over 2,5 po bardzo dobrym kursie 2,20 w Bet-at-home ;)

Mój typ: over 2,5 - 2,20 w bet-at-home
 
D 0

damafi

Użytkownik
Portugalia-Turcja 07,06,2008 20:45

Mecz może być dość ciekawy ale nie musi...Wydaje mi sie,żepo pierwszej połowie Portugalia może juz zapewnić sobie zwycięstwo w tym meczu.
Mój typ1: 1,60
Mój typ: over 2,5 czyli powyżej 2,5 bramki w meczu kurs 2,20
 
julez 27

julez

Użytkownik
Portugalia - Turcja
Mój typ: 1,oraz over 2.5


O to powołani zawodnicy na Euro 2008 przez selekcjonerów obu drużyn.

Portugalia:
bramkarze: Ricardo Pereira (Real Betis Sewilla), Quim Silva (Benfica Lizbona), Rui Patricio (Sporting Lizbona)
obrońcy: Miguel Monteiro (Valencia), Jose Bosingwa (FC Porto, w przyszłym sezonie Chelsea), Paulo Ferreira (Chelsea), Ricardo Carvalho (Chelsea), Fernando Meira (VfB Stuttgart), Bruno Alves (FC Porto), Pepe (Real Madryt), Jorge Ribeiro (Boavista Porto)
pomocnicy: Raul Meireles (FC Porto), Joao Moutinho (Sporting Lizbona), Deco (Barcelona), Armando Petit (Benfica Lizbona), Miguel Veloso (Sporting Lizbona)
napastnicy: Cristiano Ronaldo (Manchester United), Simao Sabrosa (Atletico Madryt), Ricardo Quaresma (FC Porto), (Benfica Lizbona), Hugo Almeida (Werder Brema), Nani (Manchester United), Helder Postiga (Panathinaikos Ateny).

Turcja:
Bramkarze: Volkan Demirel (Fenerbahce), Rustu Recber (BesiktasK), Tolga Zengin (Trabzonspor)
Obrońcy: Sabri Sarioglu (Galatasaray), Gokhan Zan (Besiktas), Emre Asik (Galatasaray), Servet Cetin (Galatasaray), Hakan Balta (Galatasaray), Ugur Boral (Fenerbahce), Emre Gungor (Galatasaray)
Pomocnicy: Mehmet Aurelio (Fenerbahce), Mehmet Topal (Galatasaray), Emre Belozoglu (Newcastle United), Tumer Metin (Larissa), Hamit Altintop (Bayern Monachium), Ayhan Akman (Galatasaray), Arda Turan (Galatasaray), Tuncay Sanli (Middlesbrough), Kazim Kazim (Fenerbahce), Gokdeniz Karadeniz (Rubin Kazań)
Napastnicy: Nihat Kahveci (Villarreal), Semih Senturk (Fenerbahce), Mevlut Erding (Sochaux)








Prawdopodobne składy:
Portugalia: Ricardo - Bosingwa, Carvalho, Pepe, Ferreira - Petit, Joao Moutinho , Deco, Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa - Nuno Gomes
Turcja: Demirel - Cetin, Balta, Gokhan, Sabri - H.Altintop, Emre, Aurelio, Tuncay - Erdinc, Nihat




Analiza:
Niekwestionowanym faworytem tego spotkania jest zespół Portugalii mający w składzie prawdopodobnie najlepszego obecnie piłkarza na świecie C.Ronaldo. Wicemistrzowie Europy, mają potencjał by powtórzyć sukces sprzed 4 lat, z imprezy rozgrywanej u siebie (Typuje dla nich Finał). Nie mogą oni sobie pozwolić na porażkę w pierwszym meczu tych mistrzostw, gdyż grając z nożem na gardle może być ciężko. Reprezentacja Portugalii jest prawdopodobnie mocniejsza niż 4 lata temu, po prostu nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo tego zespołu w tym spotkaniu. O Drużynie z kraju ze stolicą w Stambule nie wiele wiem, mają jakieś problem z zestawieniem defensywy, kilku piłkarzy zostało niepowołanych, co wywołało zdziwienie w Turcji. Portugalii, standardowo, solidna ofensywa, Środkowy napastnik Nuno Gomes oraz Skrzydłowi Simao Sabrosa oraz C. Ronaldo schodzący do środka boiska by oddać strzał, dobry drybling obu skrzydłowych. W zasadzie nie ma co za dużo pisać, Portugalia wygra ale nie do zera. Mój typ mniej, więcej 2:1, 3:1 co daje także over 2.5 w tym meczu i to moje oba typy.

Typy: 1 , over 2.5
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Spotkanie: PortugaliaTurcja (Handicap 0:1) ⛔
Typ: 2
Kurs: 2.10
Bukmacher: bet-at-home

Analiza: W sobotę o 20.45 w Genewie dojdzie do drugiego meczu w Grupie A - pomiędzy Portugalią a Turcją.
Portugalczycy w eliminacjach zmierzyli w się w grupie m.in. z Polską i zajęli 2. miejsce. Z biało-czerwonymi zdobyli zaledwie punkt.
Turcy z kolei nie mieli zbyt wymagających rywali. Wprawdzie grali z Mistrzami Europy z 2004 roku - Grekami, a także z solidnymi Norwegami, lecz nie są to czołowe zespoły w Europie. Zaliczyli też kilka wpadek - jak choćby remis z Maltą 2:2, ale mimo to awansowali do finałów.
Reprezentacja Portugali, choć brakuje mi w niej dobrych napastników, w każdej formacji jest naszpikowana gwiazdami największego formatu, ale czy te gwiazdy potrafią stworzyć zgrany zespół? Nie sądzę. Sam Ronaldo, do spółki z Nanim nie są w stanie poprowadzić drużyny do zwycięstw z najlepszymi ekipami w Europie.
Jeżeli Turcy wyjdą w składzie, jaki podałem poniżej, to aż 7 zawodników będzie reprezentować &quot;wielką trójkę&quot; ze Stambułu. Moim zdaniem sytuacja taka, gdzie w linii obrony najprawdopodobniej zagra trzech zawodników Galatasaray, a zarówno grający za nimi bramkarz, jak i dwójka pomocników z przodu, to zawodnicy Fenerbahce, sprawia, iż drużyna stanowi silny kolektyw. Zawodnicy dobrze się znają, idealnie rozumieją się na boisku i powinni stanowić niezwykle zgrany zespół, który może się podczas turnieju zaprezentować z dobrej strony i sprawić niespodziankę już w pierwszym meczu.
Moim zdaniem Turcja postawi Portugalczykom trudne warunki i zagra dobry mecz, którego mimo wszystko przegrać nie powinna. Typuję 1:1, bądź sensacyjne 1:0 dla graczy znad Bosforu.

Prawdopodobne składy:

Portugalia: Ricardo (Betis Sevilla) - Jose Bosingwa (Chelsea Londyn), Ricardo Carvalho (Chelsea Londyn), Pepe (Real Madryt), Paulo Ferreira (Chelsea Londyn) - Armando Petit (Benfica Lizbona), Joao Moutinho (Sporting Lizbona), Deco (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Simao Sabrosa (Atletico Madryt) - Nuno Gomes (Benfica Lizbona)

Turcja: Volkan Demirel (Fenerbahce Stambuł) - Servet Cetin (Galatasaray Stambuł), Hakan Balta (Galatasaray Stambuł), Gokhan Zan (Besiktas Stambuł), Sabri Sarioglu (Galatasaray Stambuł) – Hamit Altintop (Bayern Monachium), Belözoglu Emre (Fenerbahce Stambuł), Mehmet Aurelio (Fenerbahce Stambuł), Tuncay Sanli (Middlesbrough) – Mevlut Erding (FC Sochaux), Nihat Kahveci (Villarreal CF)

Ostatnie towarzyskie spotkania Portugalii:
31.05.2008 Portugalia - Gruzja 2:0
26.03.2008 Portugalia - Grecja 1:2
06.02.2008 Włochy - Portugalia 3:1

Ostatnie towarzyskie spotkania Turcji:
29.05.2008 Finlandia - Turcja 0:2
25.05.2008 Turcja - Urugwaj 2:3
20.05.2008 Turcja - Słowacja 1:0
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Ten typ z handicapem na Turcje to dość odważny bo ja tutaj licze na kilku bramkowe zwycięstwo Portugalii. ???? Pisałeś, że Portygalczykom brakuje dobrych napastników. Na pewno wypadają oni troche blado, kiedy spojrzymy na pomoc czy obronę, ale mimo wszystko nie są słabi. Nuno Gomes ma doświadczenie w reprezentacji, Postiga grał w niemal każdym meczu Panathinaikosu, no i niewykluczone, że Ronaldo zagra w ataku. Portugalia zawsze grała bardzo szeroko, bo Quaresma i Simao mogą wziąć na siebie kilku obrońców, a co najważniejsze mogą ich przejść. Obrona Turków to zawodnicy ligi krajowej więc ich umiejętności są dla mnie obce, ale na pewno są do ogrania. No i jeszcze kwestia, czy Ronaldo jest w stanie poprowadzić zespół do zwycięstwa... On będzie najbardziej krytym zawodnikiem na boisku, więc to niekoniecznie on będzie liderem tego teamu. W roli &quot;wodza&quot; widziałbym Deco, bo jego prostopadłe podanie może zakończyć się bramką. ;-) Mój typ: 3:0.;-)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Mecz otwarcia nie będzie jutro jedynym. O godzinie 20.45 rozpocznie się drugie spotkanie grupy A. Portugalia zmierzy się z Turcją. W tym spotkaniu możemy wskazać już faworyta. Jest nim bez wątpienia ekipa Luiza Scolariego, której celem minimum jest półfinał. Ta drużyna naszpikowana gwiazdami potrafi zmobilizować się na wielkie imprezy i zagrać tak jak oczekują od niej tego kibice. Ale czy Turcja nie pokrzyżuje im planów? Od sensacyjnego trzeciego miejsca na mistrzostwach światach w Korei i Japonii drużyna już nic wielkiego nie pokazała. Teraz znowu mają okazję pokazać się z dobrej strony i na pewno będą chcieli ją wykorzystać. Tak więc piłkarze z Portugalii nie będą mieli łatwego zadania. Jednak myślę, że uda im się zdobyć o jedną bramkę więcej niż ekipa Turcji. (Wydaje mi się że przy słabej ostatnio postawie Ricardo jest to możliwe).

Typ: Portugalia✅

wynik: 2:0
 
ycho 9

ycho

Użytkownik
Portugalia - Turcja

Typ:1(Handia -1)
Kurs:3.20
Buk:Expekt
Analiza:
W drugim meczu Euro 2008 zmierzą się drużyny Portugalii i Turcjii , piłkarze z półwyspu apenińskiego są zdecydowanym faworytem tak tego meczu jak i do awansu z grupy A .Turcy to moim zdaniem najsłabsza drużyna tej grupy , i z Portugalią uzbrojoną w takie armaty jak C.Ronaldo , N,Gomes , Simao czy Quaresma nie ma żadnych szans .
Przypomnę że portugalia to obecny wicemistrz Europy , w turnieju w 2004 roku rozgrywanym na ich boiskach w finale polegli z Grecją grającą najbrzydszą piłkę jaką widziałem , acz kolwiek skuteczną , myślę że z tamtego meczu wyciągną wnioski i nie zlekceważa Turków , którzy też mają w zespole paru zawdoników wysokiej klasy np. Emre , Nihat , Tuncay , Altintop.
 
Do góry Bottom