>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

Gr A, Mecz otwarcia : Polska - Grecja [08.06.2012 godz 18:00]

Status
Zamknięty.
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Piszecie, że Grecja nie przegrała żadnego meczu w eliminacjach. Co z tego? Popatrzcie z kim grali: Chorwacja, Izrael, Łotwa, Gruzja, Malta. Czy uważacie, że mieli wymagającą grupę? Nie przegrać z Maltą, Gruzją czy Łotwą to chyba nie jest wielka sztuka. Na szacunek zasługuje jedynie brak porażki z Chorwacją.
A widzisz naszych, aby nie przegrali z Chorwacją czy Izraelem? Kiedy graliśmy o punkty ostatnio? Pamiętacie te mecze? 3 lata temu blamaże kolejno z takimi potęgami jak Słowacja czy Słowenia. Kilku zawodników tam grało, nie widzę żadnego progresu od tamtego czasu. Atak pozycyjny z Andorą wyglądał fatalnie, rezerwy Słowacji stawiły nam niesamowity opór. Kurs 1.9 łykacie? Na jakiej podstawie? Grecy wygrali EURO przypadkiem? Nie przegrali w grupie eliminacyjnej żadnego meczu też przypadkiem? Zasuwany dach ma nam pomóc czy janki na trybunach (bo zorganizowanego dopingu klubów nie będzie na szczęście)?
Jakie mamy argumenty przeciw Helladzie? gra z kontry? odpada, bo to Grecy z kontry zagrają. Stałe fragmenty? Rożny mało który przechodzi poza pierwszy słupek. Wolny? Obraniakowi wpadnie 2 na 100. Pozycyjny atak już podsumowałem, jeśli przeciw Andorze gramy wrzutkami, bo nie ma pomysłu na grę to z Grekami będzie podobnie, tyle że oni istnieją w ofensywie.
Zmierzą się jutro dwie równorzędne drużyny z naciskiem na wyższe umiejętności Greków, ale może to równoważyć fakt, że gramy u siebie w stolicy. O presji nie wspominam, bo chłopaki pewnie już się denerwują. Boenisch, Murawski to mogą być potężne dziury, a jeśli Obraniak nic nie zaprezentuje z przodu to nie zaistniejemy w tym meczu, bo sama prawa flanka nie wystarczy.
Olbrzymie value na Greków, z którego należy skorzystać (patrząc obiektywnie, a nie patriotycznie!). Nie mamy żadnego ogrania w imprezach ani meczach o stawkę czego nie można powiedzieć o naszych jutrzejszych rywalach. Kursy mocno przeszacowane w stronę Biało-Czerwonych. Czekam na jakieś racjonalne argumenty przemawiające za Polską oprócz takich, że musimy wygrać jeśli chcemy wyjść z grupy (z tego co mi się wydaje Grecy też muszą?) czy że nasz tercet z BVB jest w gazie, bo sami oni tego wózka nie pociągną. Stawka niska, bo nie lubię grać przeciwko swoim.

Grecja DNB @ 3.19
2/10
Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
windover 28,1K

windover

Użytkownik
vs.

Polska-Grecja typ: Polska @ 2.10 Wiadomo jutro będzie się grało na naszych i bukmacherzy obstawiają podobnie ,ale czy aż tak dobrze zaczniemy Euro 2012? Wspomnienia z wszystkich dużych imprez które są już historią pokazują ,że na dużych imprezach ostatnimi laty grać nie potrafimy szczególnie w meczach otwarcia dla nas a presja będzie i jest ogromna obyśmy tylko ją wytrzymali. Grecy najprawdopodobniej wyjdą 4-3-3 i już według różnych portali mamy ustawienie rywali mianowicie następujące w bramce Chalkias bramkarz PAOK-u 38-letni weteran mierzący prawie dwa metry ma za sobą raczej średni sezon w swoim klubie gdyż zaliczył ledwie (19/0) spotkań jednak trener widać ,że stawia tu na doświadczenie które jutro będzie bardzo ważne. Obrona to prawdopodobnie czwórka Torosidis- Papastathopoulos- K. Papadopoulos oraz J. Holebas dwójka środkowych gra dla mistrza Grecji Olympiakos Pireus i nie zaliczyli jakiś wielkich sezonów a wręcz średnio ,bo ledwie w pierwszym składzie rozegrana połowa z możliwych spotkań. W środku pola Maniatis ,G. Karagounis, K. Katsouranis. Trójka ta w sezonie zdobyła ledwie pięć bramek łącznie a Karagunis i Katsouranis powinna być znana Panathinaikosu Ateny. W przodzie Salpingidis (7-bramek PAOK), Nins (3-bramki Panathinaikos) nie tak dawno kreowany na gwiazdę oraz Samaras (3-bramki Celtic) jeśli to tak będzie wyglądać to dziwi mnie tu brak Mitroglou (34/17) czy Gekasa który na zapleczu Bundesligi a obecnie w Turcji miał trafień 15. Grecy w eliminacjach nie przegrali żadnego meczu i to powinno być ostrzeżeniem dla naszych, towarzysko co ciekawe mieli remis z Rosją (1-1) czy Belgią (1-1) a przegrali na przykład z Rumunią (1-3). Ostatni mecz przed Euro wygrali z Armenią (1-0) po bramce K. Papadopoulosa. My prawdopodobnie zagramy tak samo jak w meczu z Andorą Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Polański, Murawski - Błaszczykowski, Obraniak, Rybus - Lewandowski. Na początek co do Polaków jestem skłonny zaryzykować twierdzenie ,że to gdybyśmy nie byli współgospodarzami to pewnie wielką imprezę oglądali tylko w domach. Przez te wszystkie mecze towarzyskie mieliśmy chwilę że Franz się nie nadaję ,bo przecież przegrywaliśmy z Litwą ledwo remisowaliśmy Mołdawia czy frajersko remisowaliśmy z Niemcami a Jodłowiec zawinił w meczu z Francją. Z Włochami też polegliśmy tak więc wydaję się że wyjście z grupy to chyba będzie szczyt szczytów tej reprezentacji ,bo nie można być na tak skoro z tymi lepszymi przegrywaliśmy a na tej imprezie słabych już nie będzie. O naszym składzie ma decydować czwórka Szczęsny który mam nadzieje się nie spali oraz trójka z BVB Błaszczykowski,Piszczek i Lewandowski którym ponoć interesuję się ostatnio Juventus. Od porażki z Włochami już niczego nie przegraliśmy ,ale z kim graliśmy? No jest Portugalia i jakaś Bośnia i tyle no ale Ci pozostali raczej to rywale naszego kalibru tak jak jutro Grecy z którymi musimy wygrać by liczyć się w ogóle w jakieś rywalizacji choć niektórzy mówią też ,że remis nie będzie zły.. Podsumowując nie byłbym sobą gdybym nie pograł jutro na naszych tak więc zacznijmy pozytywnie te mistrzostwa.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
⚽ Euro 2012
Polska - Grecja
Over 1.5 gola (1 połowa)
4.33
WilliamHill


Na piątek wybrałem mecz inauguracyjny Euro 2012. Zmierzy się w nim ze sobą reprezentacja narodowa Polski i Grecji. Stawiam w tym meczu na powyżej 1.5 gola w 1 połowie.
Moim zdaniem mamy reprezentację najlepszą od lat. Już dawno nie mieliśmy piłkarzy na tak wysokim poziomie na jakim jest Lewandowski, Piszczek, Obraniak, Szczęsny, Kuba, Rybus czy Grosicki. Polacy grają w bardzo dobrych klubach i większość z nich ma za sobą bardzo udany sezon. Na papierze wygląda to całkiem dobrze. Drugi argument to fakt, że gramy u siebie. Moim zdaniem piłkarze są pod taką presją, że zagrają na 120% swoich możliwości. Moim zdaniem taktyka na ten mecz będzie taka, że w pierwszych 20 minutach będzie atakować rywali aby jak najszybciej zdobyć bramkę. Zakładam, że ta sztuka uda się naszym reprezentantom, a Grecy od razu ruszą do odrabiania strat co narazi ich na zabójczą kontrę. Stawiam na 2:0 do przerwy i na over 1.5 gola w 1 połowie. Jeśli chodzi o statystyki to przykładowo w ostatnim meczu Polacy do przerwy strzelili 3 bramki Andorze. Jednak nie ma co oglądać się na ten mecz bo i wiadomo jaki to był rywal. Ogólnie większość z czego co widzę stawia na niski wynik. Under 2.5, a nawet under 1.5 gola. Statystyki rzeczywiście wskazują na niski wynik jednak ja uważam, że dwie lub trzy bramki wpadną w tym meczu. Stawiam na pewne zwycięstwo reprezentacji Polski, która jeszcze nigdy nie przegrała z Grecją na własnym terenie. Mój typ to 2:0 dla Polski i stawiam na to, że to właśnie w 1 połowie wpadną te dwie bramki i będą to jedyne gole w tym meczu.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Polska - Grecja
Mecz emocjonujący wiadomo z jakiej przyczyny - wszak to nasza reprezentacja rozpoczyna w końcu. Rywal niezwykle wymagający, Grecja i wydaje mi się, że wielu lekceważy tego przeciwnika.
Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to bardzo młoda ekipa. A skoro młoda, to i bez większego doświadczenia i ogrania międzynarodowego. Ktoś mi powie: no zaraz - a Lewandowski?! Błaszczykowski?! Piszczek?! Trójka z Borussi?! No dobrze, a co oni pokazali w rozgrywkach pucharowych? Nie potrafili wyjść z grupy Ligi Europejskiej, w fazie grupowej Ligi Mistrzów dostali srogie baty od pogrążonej w kryzysie Marsylii, Arsenalu po słabym początku sezonu i co najważniejsze - Olimpiakosu Pireus, mistrza Grecji, którego defensywa to w większości reprezentanci powołani do składu. Zresztą, pierwsza jedenastka zapewne będzie wyglądała tak:
Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Błaszczykowski, Murawski, Polanski, Rybus, Obraniak - Lewandowski.
Pogrubieni zawodnicy to Ci, którzy coś tam na arenie międzynarodowej działali w poprzednim sezonie i mam tu na myśli puchary europejskie, bo cóż by innego. Tak naprawdę wychodzi trójca z Borussi, bramkarz oraz niezłomny Wasyl. I teraz niech mi ktoś wytłumaczy - kim my mamy grać atak pozycyjny? Otóż my nie mamy graczy do tego dysponowanych, bo to trzeba mieć cokolwiek pojęcia o technice użytkowej. Naszym atutem od zawsze była szybka gra z kontry, szybki transport piłki, najlepiej z pominięciem środkowej strefy boiska, do napastnika i wyjście sam na sam z bramkarzem. Oczywiście, żeby była kontra, ktoś musi nas oblężyć... i to na pewno nie będzie Grecja. Trudno, by zmienili oni styl gry, który dał im tytuł mistrza Europy. Poza tym kto normalny będzie prowadził otwartą grę przeciw gospodarzowi? Na dodatek, my nie mamy nawet rasowego playmakera, który miałby pomysł na grę i zmysł strategiczny (nie musi to być od razu Xavi Hernandez) i typowego sępa w polu karnym, bo za takiego nie uważam Lewandowskiego. Kolejne pytanie nasuwa się - kiedy myśmy grali ostatni raz mecz o stawkę? Ze 2 lata chyba będzie. Obiektywnie rzecz biorąc, value leży po stronie Grecji i niestety nic na to nie poradzimy. Początek może wyglądać bardzo nerwowo, wszak nikt nie będzie chciał na dzień dobry dostać bramki na dzień dobry.
Mnie osobiście wydaje się, że typy poniżej będą najlepsze do tego spotkania.
Remis do przerwy: 2,00 Unibet ⛔ 1:0
Under 2,5: 1,45 Unibet ✅ 1:1
Grecja +1: 1,88 Unibet ✅ 1:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Robert Lewandowski strzeli? NIE - 1.50 @ Betsafe
Takie coś wygrzebałem w Betsafe, nie chce mi się sprawdzać w innych bukach jak stoi sprawa z takim typem. Myślę, że kurs jak na niestrzelenie bardzo wysoki. Grecy mają bronić, na pewno była wnikliwa analiza gry naszego napadziora i będzie pilnowany jak się da. To nie jest mecz z Andorą, żeby dawać na kogoś kursy lekko powyżej 2.00, że strzeli gola, bez przesady. Myślę, że typ warty przemyślenia i jakoś lekko można to spróbować.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Bardzo ciekawą analizę przedstawił sport.pl
Można się z niej dowiedzieć m.in. :
Odkąd reprezentację Polski przejął Franciszek Smuda, czyli od jesieni 2009 r., jego piłkarze po stałych fragmentach gry - nie licząc rzutów karnych - strzelili zaledwie pięć z 45 goli. Ostatniego - w listopadzie 2010 r. przeciw Wybrzeżu Kości Słoniowej - zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Ludovic Obraniak (żeby powiększyć infografikę, kliknij w nią).
W tym samym czasie Grecy zdobywali w ten sposób co trzecią bramkę. Z 29 goli strzelonych w 29 meczach, poczynając od dwumeczu z Ukrainą w barażach do mundialu w RPA, aż 10 padło po dośrodkowaniach z rzutów rożnych lub wolnych, a jeden bezpośrednio z rzutu wolnego. Zwykle wszystko zaczynało się od Karagounisa, który je wykonuje.

Mecz otwarcia, olbrzymia presja. Początek powinien być spokojny i nerwowy. Grecy bardzo solidni w defensywie. Będą stawiać autobus, a potrafią to robić. My nie mamy potencjału, by ich jakoś rozklepywać, więc stałe fragmenty gry, centry będą miały spore znaczenie. To wszystko sprawia, że IMO mecz będzie bardzo underowy. Co więcej, kursy obecnie wystawiane są dla mnie jakimś żartem. Nie widzę powodów, aby tak nas faworyzować. Jak dla mnie jest to typowy mecz na remis, z lekkim wskazaniem na Greków niestety.
Gram under 1.5 goals @ 2.50 w MyBet, a także remis do przerwy @ 2.00 w Unibet.
Korci też cs 0-0 @ 6.85 i 0-1 @ 9.50
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dutchman-robin 2,6K

dutchman-robin

Użytkownik
Ameryki chyba nie odkryję,jak napisze,że mecz zapowiada się underowo i będą szachy jak dla mnie.Dla każdej drużyny na imprezach typu MŚ czy ME mecz nr 1 jest praktycznie najważniejszy w fazie grupowej.Grecy na konferencji stwierdzili,że oczywiście będą chcieli wygrać,ale nie za wszelką cenę i remis tez ich zadowoli,jeśli będą słabszą drużyną dzisiejszego dnia.
Plan tego meczu według mnie wygląda następująco :
- Grecy jak zwykle defensywne nastawienie,liczenie na szybkie kontry lub na ich ulubione od lat stałe fragmenty gry z których skuteczność mają naprawdę imponującą..Nasi natomiast zawsze mają z tym problemy czy to w ofensywie czy to defensywie,więc trzeba będzie liczyć na pewność Szczęsnego na przed polu.
- Grecy się murują a Polacy napierają do przodu pod presją własnej publiczności i liczenie,że uda się naszym wepchnąć futbolówkę do siatki.Tyle,że my nie cierpimy/nie potrafimy jak kto woli,grać ataku pozycyjnego..Dobrze,że mamy indywidualności to może coś wpadnie jakoś. ;)
- 3 wersja taka,że obie ekipy nie chcą przegrać pierwszego ważnego meczu,oczywiście coś tam jedni i drudzy,ale szczególnie Polacy spróbują zaatakować,ale będą to szachy ze strachem,żeby tej bramki nie stracić,bo wydaje mi się,że kto strzeli pierwszy ten wygra i więcej goli już nie będzie.
Czyli z tych trzech scenariuszy wynika to tak :
- DW do przerwy 0-0 kurs 2,20
Bet365
- Under 1.5 kurs 2.30
Bet365
- DW Polska 1-0 kurs 5.0
- DW 0-0 6.0
Bet365
Można by było też ewentualnie dać DW 0-1 dla Grecji,ale nie zagram tego.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Pilka Nozna EURO 2012
Spotkanie: Polska - Grecja
Typ: under 1,5 gola
Kurs: 2.46
Bukmacher:Pinnacle

Doczekaliśmy wreszcie otwarcia Euro 2012 i meczu Poska - Grecja. dziś o 18 spotkają się dwie drużyny których celem jest awans do ćwiercfinałów . Jednak aby tam zagrać żadna z drużyn nie może sobie pozwolić na porażkę. W wypowiedziach trenerów obu drużyn słychać, że żadna drużyna nie podejmie ryzyka otwartej gry. Zresztą drużyna Grecji dzięki defensywnej grze i zabójczym kontrom oraz stałym fragmentom gry zdobyła tytuł mistrzowski w 2004 roku. w całych eliminacjach Grecy stracili zaledwie 5 bramek. Nasi zawodnicy również nie zaatakują na hura tylko pieczołowicie będą konstruować akcję. Mecze otwarcia zazwyczaj kończą się niskimi wynikami. Myślę że dziś będzie podobnie. Scenariusz meczu może jedynie zmienić szybko strzelona bramka jednak nie wydaje mi się to możliwe.Moim zdaniem warto dziś grać grubo na wynik poniżej 1.5 gola.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Dyscyplina: Pilka Nozna EURO 2012
Spotkanie: Polska - Grecja Czy M Wasilewski otrzyma kartkę w regulaminowym czasie?
Typ: Tak
Kurs: 3.20
Bukmacher: Expekt

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dzisiejszym meczu przeciwko Grecji to podopieczni Franciszka Smudy będą zmuszeni grać atak pozycyjny. To bowiem od naszej reprezentacji wymaga się w tym meczu zdobycia kompletu punktów i dobrego rozpoczęcia mistrzostw.
Ja jednak nie jestem zbytnio przekonany jeśli chodzi o grę pozycyjną naszej drużyny, uważam, że możemy być świadkami &quot;bicia głowa w mur&quot;, nasza drużyna bowiem najlepiej spisuje się z kontry z kontry z której dzisiaj będą korzystać Grecy.
Postanowiłem więc w tym meczu zagrać nieco inny typ niż 1X2 czy over/under a konkretną postać czyli Marcina Wasilewskiego, że otrzyma kartkę w tym spotkaniu. Jak już bowiem wspomniałem nasza drużyna musi grać atak pozycyjny jeżeli chce ten mecz wygrać (chyba, że Smudzie wystarczy remis) co narazi naszą ekipę na kontry. Grecy z tego co można zaobserwować wyjdą na ten mecz z takimi zawodnikami z przodu jak Sotirios Ninis, Georgios Samaras, Theofanis Gekas ewentualnie Dimitrios Salpingidis więc będą liczyć na kontry i oczywiście stałe fragmenty gry.
Według mnie patrząc na naszą defensywę Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch (nie licząc tego pierwszego) są to zawodnicy dość wolni, ponadto jak wiemy Perquis i Boenisch mieli ostatnio problemy zdrowotne. Nie są to szybkościowcy i według mnie będą w tym meczu grać faul co oczywiście może skończyć się żółtą kartką. Ja typuję na to Marcina Wasilewskiego, który jak wiemy jest bardzo twardo grającym obrońcą i nieraz uciekającym się do faulu.
Warto na koniec dodać kto będzie sędziował mecz. Będzie to Hiszpan Carlos Velasco Carballo, a jak wiemy sędziowie z Hiszpanii są sędziami dość drobiazgowymi i chętnie pokazującymi kartki. Taki wybór sędziego na ten mecz sprawia, że typ jeszcze bardziej wydaje się prawdopodobny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
billi 207

billi

Użytkownik
ME ,Grupa A

Polska-Grecja

Polska(-1) X ⛔

Bwin
@3.3


analiza:


Styl Greków nie zmienił się od 2004 roku,ciągle jest to gra opierająca się na bardzo głębokiej defensywie,szybkich kontratakach i dobrze dopracowanych stałych fragmentów gry. Piłkarze Hellady stracili bardzo mało bramek -5 (w 10 meczach) ,ale z drugiej strony również bardzo mało strzelili-14.
W eliminacjach Grecja nie przegrała meczu ,wygrywając grupę F przed Chorwacją ,Izraelem,Łotwą,Gruzją i Maltą.
Grecy nie mają nas czym zaskoczyć,ich główna broń-stałe fragmenty gry były opracowywane do znudzenia na obozie w Austrii i również na treningach w Polsce.

Gramy u siebie,to jedno z największych wydarzeń w historii nowożytnej Polski, myślę ,że o godzinie 18 miasta spustoszeją bo ludzie zasiądą na trybunach i przed TV ,aby dopingować naszych. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla naszych,ciężko się gra przeciwko tak skomasowanej obronie,ale odkąd grupy zostały wylosowane Polski sztab trenerski wiedział jak trzeba będzie grać w tym meczu. Uważam,że nasza reprezentacja stara się grać nowoczesną ,europejską piłkę(oczywiście..nie zawsze wychodzi bo piłkarze w większości są surowi technicznie), nie odstajemy już tak bardzo od reszty Europy jak w meczu z Hiszpanią 6-0.

Grecy będą mieli przeciwko sobie piłkarzy,stadion,całe państwo i jak to bywa w przypadku meczu z gospodarzem-sędziego:]

Wątpię ,aby udało im się bronic w 11 cały mecz we własnym polu karnym-taka gra musi się zemścić.
under 1,5 Betsafe @ 2.5 ⛔
under 2,5 Betsafe @ 1.46 ✅
Polska powyżej 53% posiadania piłki Expekt @ 1.85 ⛔
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
billi;2905828 [B napisał:
Styl Greków nie zmienił się od 2004 roku,ciągle jest to gra opierająca się na bardzo głębokiej defensywie,szybkich kontratakach i dobrze dopracowanych stałych fragmentów gry[/B].
W eliminacjach Grecja nie przegrała meczu ,wygrywając grupę F przed Chorwacją
Grecy nie mają nas czym zaskoczyć,ich główna broń-stałe fragmenty gry były opracowywane do znudzenia na obozie w Austrii i również na treningach w Polsce.

Wątpię ,aby udało im się bronic w 11 cały mecz we własnym polu karnym-taka gra musi się zemścić.
A mi osobiście się wydaje, że właśnie taka taktyka na Polskę wystarczy. Polska nie potrafi grać w ataku pozycyjnym! Takie jest moje zdanie i oczywiście możecie sie z nim nie zgadzać ale ja ten mecz widze tak: Polacy walą głową w mur a kontry Greków prawą stroną na słabiutkiego Boenisch&#39;a wystarczą. Bo popatrzy prawdzie w oczy. Boenisch nie grał przez półtorej roku w piłke i tu nagle jest wyrzucany na tak głęboką wodę.
Sam napisałeś, że Grecy grają bardzo dobrze w obronie, także Lewy nie będzie miał łatwo mając przy sobie takich graczy jak np Kyriakos Papadopoulos.
Napisałeś, że Grecy przeszli grupę bez porażki. Myślisz, że Polacy byliby na takiej imprezie gdyby nie to, że euro jest rozgrywane u nas? Nie mówiać, już o przejsciu grupy bez porażki (nawet w takiej grupie jakiej była Grecja)
Styl Greków od 2004 roku się nie zmienił i od tego roku niezmiennie utrzymują sie wysoko w rankingu FIFA. Przypadek ? sam poszukaj odpowiedzi.
Ja jednak myślę, że padnie jakaś bramka albo po szybkiej kontrze prawą stroną badź własnie po stałym fragmencie gry.
Oczywiście under to dobre rozwiązanie jednak ja widzę ogromne value po stronie Greków. Dla mniej odważnych DNB.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Pierwszy mecz mistrzostw Europy został tu już parę razy opisany.
Większość postów to skrajności - albo użytkownicy spodziewają się &quot;gładkiego zwycięstwa nad fatalną Grecją&quot; albo &quot;gładkiego zwycięstwa nad fatalną Polską&quot;.
Prawda leży po środku... obydwie drużyny są słabe (przeciętne?) i trudno oczekiwać w dzisiejszym spotkaniu rewelacji.
Odpuszczam jednak granie na under bo ani kurs nie zachwyca, ani mnie to specjalnie nie przekonuje...
W zamian zdecydowałem się na czyste konto Polski.
Grecy mieli łatwą grupę eliminacyjną. Awansowali... ale brak awansu byłby gigantyczną niespodzianką. W ostatnich spotkaniach sparingowych grali z Belgią, Słowenią i Armenią. Nie traktuję tych spotkań jako wybitnego wyznacznika formy ale jednak sposób gry z Armenią ZAŁAMYWAŁ! Grecy byli tragiczni w defensywie i dziś pewnie stracą bramkę. Defensywa to jednak nic w porównaniu do ich wyczynów w ataku. Tam było jeszcze gorzej.
Dziś nie staną co prawda na przeciwko najlepszej obronie turnieju... ale na pewno staną przeciwko gospodarzom Euro. Nie wierzę, że rzucą się do przodu. Nie wierzę nawet, że wyjdą nastawieni na strzelenie gola. Grecy dziś przede wszystkim będą chcieli zachować czyste konto, nawet kosztem zakończenie spotkania z jednym punktem ????

Polska - Grecja
Polska czyste konto

6/10 @ 2,0
Bet365
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
Dyscyplina: Pilka Nozna EURO 2012
Spotkanie: Polska - Grecja Czy M Wasilewski otrzyma kartkę w regulaminowym czasie?
Typ: Tak
Kurs: 3.20
Bukmacher: Expekt

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dzisiejszym meczu przeciwko Grecji to podopieczni Franciszka Smudy będą zmuszeni grać atak pozycyjny. To bowiem od naszej reprezentacji wymaga się w tym meczu zdobycia kompletu punktów i dobrego rozpoczęcia mistrzostw.
Ja jednak nie jestem zbytnio przekonany jeśli chodzi o grę pozycyjną naszej drużyny, uważam, że możemy być świadkami &quot;bicia głowa w mur&quot;, nasza drużyna bowiem najlepiej spisuje się z kontry z kontry z której dzisiaj będą korzystać Grecy.
Postanowiłem więc w tym meczu zagrać nieco inny typ niż 1X2 czy over/under a konkretną postać czyli Marcina Wasilewskiego, że otrzyma kartkę w tym spotkaniu. Jak już bowiem wspomniałem nasza drużyna musi grać atak pozycyjny jeżeli chce ten mecz wygrać (chyba, że Smudzie wystarczy remis) co narazi naszą ekipę na kontry. Grecy z tego co można zaobserwować wyjdą na ten mecz z takimi zawodnikami z przodu jak Sotirios Ninis, Georgios Samaras, Theofanis Gekas ewentualnie Dimitrios Salpingidis więc będą liczyć na kontry i oczywiście stałe fragmenty gry.
Według mnie patrząc na naszą defensywę Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch (nie licząc tego pierwszego) są to zawodnicy dość wolni, ponadto jak wiemy Perquis i Boenisch mieli ostatnio problemy zdrowotne. Nie są to szybkościowcy i według mnie będą w tym meczu grać faul co oczywiście może skończyć się żółtą kartką. Ja typuję na to Marcina Wasilewskiego, który jak wiemy jest bardzo twardo grającym obrońcą i nieraz uciekającym się do faulu.
Warto na koniec dodać kto będzie sędziował mecz. Będzie to Hiszpan Carlos Velasco Carballo, a jak wiemy sędziowie z Hiszpanii są sędziami dość drobiazgowymi i chętnie pokazującymi kartki. Taki wybór sędziego na ten mecz sprawia, że typ jeszcze bardziej wydaje się prawdopodobny.
Gość lubi dawać kartki, w całym sezonie La Liga w 19 meczach pokazał 143 żółte(7,5 na mecz) i 16 czerwonych. Do tego defensywny styl jednych i drugich, presja meczu otwarcia, którego nikt nie będzie chciał przegrać więc zacnie wygląda typ powyżej 4,5 kartki @ 1,83 Bet365
✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
mlodywilc 569

mlodywilc

Użytkownik
Jakie mamy argumenty przeciw Helladzie? gra z kontry? odpada, bo to Grecy z kontry zagrają. Stałe fragmenty? Rożny mało który przechodzi poza pierwszy słupek. Wolny? Obraniakowi wpadnie 2 na 100. Pozycyjny atak już podsumowałem, jeśli przeciw Andorze gramy wrzutkami, bo nie ma pomysłu na grę to z Grekami będzie podobnie, tyle że oni istnieją w ofensywie.

Zmierzą się jutro dwie równorzędne drużyny z naciskiem na wyższe umiejętności Greków, ale może to równoważyć fakt, że gramy u siebie w stolicy. O presji nie wspominam, bo chłopaki pewnie już się denerwują. Boenisch, Murawski to mogą być potężne dziury, a jeśli Obraniak nic nie zaprezentuje z przodu to nie zaistniejemy w tym meczu, bo sama prawa flanka nie wystarczy.

Olbrzymie value na Greków, z którego należy skorzystać (patrząc obiektywnie, a nie patriotycznie!). Nie mamy żadnego ogrania w imprezach ani meczach o stawkę czego nie można powiedzieć o naszych jutrzejszych rywalach. Kursy mocno przeszacowane w stronę Biało-Czerwonych. Czekam na jakieś racjonalne argumenty przemawiające za Polską oprócz takich, że musimy wygrać jeśli chcemy wyjść z grupy (z tego co mi się wydaje Grecy też muszą?) czy że nasz tercet z BVB jest w gazie, bo sami oni tego wózka nie pociągną. Stawka niska, bo nie lubię grać przeciwko swoim.
HAHAHAHA to się uśmiałem ????
A Ty widzisz, że Polacy przegrywają z Izraelem? Ty też jesteś z tych super znawców, którzy myślą, że mecz będzie się toczył 90 minut na połowie Greków, a oni będą kontrować i tylko oni? A nie może się zdarzyć, że Grecy będa wychodzili z kontrą, a Polacy przejmą i wyjdą z kontrą powrotną? Nie może się zdarzyć, że będą mieli stały fragment my wybijemy i pójdziemy z kontrą? Czy Ty naprawdę myślisz, że Grecy staną i nie będą starali się ani munitę zaatakować ? ???? A poza tym nawet gdyby tak było i tylko Grecy wychodzili z kontry to kto by to strzelił? Od kiedy to Grecy są super specami od kontr? :O
Zagłębmy my się dalej w te Twoje brednie. Wyższe umiejętności Greków? To oni mają napastnika, który jest królem strzelców tego sezonu bundesligi i Pucharu Niemiec i do tego dołożył wiele asyst? Oni mają Piszczka, o którym marzy Mourinho i Szczęsnego, który jest uważany przez wielu za najlepszego bramkarza młodego pokolenia? Błaszczyk strasznie skorzystał na kontuzji Goezego i był wyróżniającą się postacią w BVB w tym roku. Obraniak na transferze również dobrze wyszedł, tak samo jak Rybus. I oni sa tacy słabsi od starego Karagouniesa, NInisa, średniego Samarasa czy starego Gekasa? Gdzie Ty widzisz przewagę Greków? Odpowiedź nasywa się sama- w tym, że wygrali Euro 2004 ???? jak ja kocham ten argument. Styl się nie zmienił, ale zmianiła się część wykonawców, a reszta się zastarzała. Zmienił sie treż trener, kltóry tak nie ustawi zespołu. Wtedy mieli dobrego bramkarza, teraz bramkarz to jakieś jaja. Mało jeszcze argumentów? W naszej reprezentacji tylko Boenisch nie grał regularnie. Kiedyś mielismy kadre gdzie 5 grało w klubach, teraz niemal wszyscy. I to tez nie jest argument za Polakami?Nasi piłkarze maja większe umiejętności i moim zdeaniem jest to oczywiste. Piszesz o nerwach Polaków, a Grecy się nie denerwuja? Taki Szczęsny na pewno się tak zdenerwuje i wpuści 4 szmaty, bo przeciez na codzień nie gra w świetnym klubie przeciwko najlepszym piłkarzom swiata. Lewy tez przeciez nie wie co to mecz o stawkę. Co z tego, że strzelił miesiąc temu 3 bramki w finale Pucharu Niemiec. Tam przeciez to ni był mecz o stawkę.
Poproszę Ciebie o jakieś racjonalne argumenty za Grekami, oprócz tego, ze wygrali 8 lat temu Euro i stracili 5 bramek w tak ciężkiej grupie. Przecież im 2 razy w tych super w ich wykonaniu eliminacjach Gruzja strzelała bramki i Malta w Grecji. No po prostu cuda obrona.
Ja nie widzę zbyt wiele argumentów za Grekami, za to widzę je po naszej stronie dlatego proponuję

Polska - Grecja 2.07@Pinnacle Sports
 
4 96

46ckm

Użytkownik
Polska - Grecja under 2,5 gola @1,43 Tobet ✅
Polska - Grecja under 1,5 gola @2,42 Tobet ⛔
No i w końcu doczekaliśmy się tego długo oczekiwanego momentu w którym to nasze Orły wyjdą na murawę aby meczem z Grekami otworzyć EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Jakie to będą mistrzostwa to zobaczymy na własne oczy ja mam tylko nadzieje że emocji i wrażeń nie zabraknie i my Polacy w końcu zaistniejemy na mistrzowskiej imprezie.
To tyle tytułem wstępu czas się zająć meczem otwarcia bo to już za niespełna 5 godzin pierwszy gwizdek Hiszpańskiego arbitra i wszystko się zacznie. Nasi z Grekami mierzyli się już kilka razy a ostatni pojedynek miał miejsce pod koniec marca 2011 roku w którym padł bezbramkowy wynik. I coś mi mówi że wynik tamtego spotkania z przed ponad roku może się dzisiaj powtórzyć bo Grecy słyną z bardzo dobrej gry w tyłach i jak zamurują bramkę to będzie nam bardzo ciężko strzelić gola. Uważam że kluczowa dla losów meczu może okazać się pierwsza połowa spotkania bo gdy ona skończy się wynikiem 0-0 to sądzę że już tak zostanie do końca i nie wygramy tego meczu bo Grecy postawią tzw autobus i będzie po ptokach. Trzeba zaskoczyć Greków zdobywając bramkę w pierwszych minutach kiedy jeszcze nie bronią całym zespołem wtedy mamy praktycznie zwycięstwo w kieszeni bo Grecy nie będą mieli czego bronić co ich zmusi do zmiany taktyki i przejścia do ataku a my będziemy mieli kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku. To tylko moja teoria a jak tak naprawdę będzie to zobaczymy pod wieczór. Najlepszą opcją do typowania tego spotkania w mojej ocenie jest zakład na under 2,5 gola bo w tym meczu dużo goli nie będzie a kto wie czy w ogóle będą!
 
B 12

bartasiu

Użytkownik

Typ: Polska @ 1,91 bwin--​
Analiza:
I wszyscy doczekaliśmy się! Po tylu latach oczekiwań, już dziś przyjdzie nam rozpocząć turniej UEFA EURO 2012. W meczu otwarcia podejmujemy Greków, którzy od wielu lat grają defensywny futbol i takim stylem gry zdobyli Mistrzostwo Europy na stadionach Portugalii. Przed każdym turniejem było gadanie, że mamy szanse, ale teraz wiem, że jest inaczej niż wcześniej. Gramy u siebie, mamy swoich kibiców, którzy zrobią świetną atmosferę. Co prawda zagraliśmy skromnie mecze sparingowe przed turniejem, zresztą Grecy też cudów nie pokazali. Awansowali do Euro z pierwszego miejsca w grupie, wygrywając 7 spotkań a 3 remisując. Ale co by pokazali, gdyby mieli mocniejszą grupę? Trudno powiedzieć. Wierzę w naszą ekipę, mamy dobry skład, jedyne co mnie w nim boli, to gra jednym napastnikiem.. Może klasyczne 4-4-2 nie byłoby takim złym rozwiązaniem? No ale cóż, pogdybać można. Dużo roboty zrobi nasze Trio z Dortmundu + klasowy Szczęsny i stalowy Wasyl w obronie. Podoba mi się gra Rybusa, który też może namieszać, jeśli już pójdzie akcja jego stroną. Wszystkie będziemy jednak wiedzieć, dopiero przed 20, także od 18 kibicujemy naszym, bo wszyscy jesteśmy drużyną narodową!
 
prof 23,6K

prof

Użytkownik
Polska - Grecja

Euro 2012 to najwazniejsze wydarzenie sportowe w historii polskiego futbolu. Mecz otwarcia Polska - Grecja zaplanowany jest na godzine 18:00 na stadionie Narodowym w Warszawie. Faworytem tego meczu z racji bycia gospodarzem jest nasza Reprezentacja jednak jest to najbardziej wyrownana grupa na Euro i kazdy ma niemal idetyczne szanse na awans do cwiercfinalu. Ja na dzisiejszy mecz mam 2 propozycje. Robert Lewandowski strzeli i over 2.5. Jak wiadomo na tak duzych imrpezach w najwazniejszych meczach blyszcza najlespi pilkarze o statusie gwiazdy a Robert status gwiazdy z pewnoscia posiada. Lewy jest gwiazda za rowno w bundeslidze gdzie strzelil przeszlo 20 goli w minionym sezonie , jak i Polskiej Reprezentacji na ktorym w ataku spoczywaja najwieksze nadzieje.Jest to Napastnik ktoremu cala kadra ufa i z pewnoscia beda starali sie mu stworzyc jak najwiecej dogodnych sytuacji na strzelnie bramki. Z racji tego ze Lewy jest w bardzo dobrej formie , ktoras okazje powinien wykorzystac.Lewy ma w kadrze swoich kolegow z Borussi: Pisczka i Kube z ktorymi bedzie sie napewno dobrze rozumial a i reszta kadry miala bardzo duzo czasu aby dobrze sie zgrac. Grecja jak wiadomo solidna defenyswa ale z taka atmosfera na stadionie moga sobie nie poradzic wiec o pojedyczne bledy w obronie moze byc latwo. Robert jako jedyny wysuniety napastnik moze to wykorzystac . Dlaczego over? Polska bedzie bardzo zdeterminowana dlatego spodziewam sie sporego nacisku na obrone Greków co powinno zaowocowac jakimis golami. Musimy strzelic gole bo nie moze powtorzyc sie sytuacja: mecz otwarcia -&gt; mecz o wszystko -&gt; mecz o honor. Grecja wyprowadzi pewnie kilka groznych kontr na nasza bramke a tam sytuacja defefensywie nigdy nie byla pewna. Teraz o sile naszej defensywy stanowia w polowie naturalizowani pilkarze gdzie w komunikacjii na boisku moze latwo dojsc do nie porozumienia. Głosna atmosfera na stadionie w tej komunikacji napewno nie pomoze. Bedzie gryzienie murawy bo jest to najwazniejszy dla nas mecz dlatego na 0-0 nie mozna zagrac. Typuje rowniez zwyciestwo Polski bo to dla nas najwieksza szansa w historii a sklad mamy dosc dobry ktory moze wywalczyc awans z grupy. Grecja silna ale nie tak silna jak ta z 2004 roku.

Polska @ 2.10 Bet365
Robert Lewandowski strzeli @ 2.75 Bet365
over 2.5 @ 2.87 Bet365
 
G 277

geryx

Użytkownik
Ja też bardziej się przychylam do kartkowego stawiania w tym meczu niż patriotycznego sukcesu białoczerwonych.
Jak napisano wcześniej sędzia hiszpański, lubiący sięgać do kieszeni. A że nasi gracze (może oprócz tych megaexportowych) potrafią ostro wejść (nawyki z ekstraklasy) to uważam że typ kartka w 1-15 min jest spokojnie do pobrania.
kartka 1-15 min. willhill @ 3,2
bwin 4,6 nawet za to płacą
 
S 318

soren

Użytkownik
Polska - Grecja 1 @ 2.14 Pinnacle
Na ten moment wszyscy czekaliśmy z niecierpliwieniem od dawna. O godzinie 18:00 na Stadion Narodowy w Warszawie wybiegnie reprezentacja Polski, której przeciwnikiem będą Grecy.
Wszyscy wierzymy w drużynę prowadzoną przez Franciszka Smudę. Są ku temu powody. Świetna forma trio z Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, stabilna gra w Arsenalu Wojciecha Szczęsnego, powrót do niezłej formy po transferze Bordeaux Ludovica Obraniaka, czy też Macieja Rybusa, który nieźle prezentowała się w meczach sparingowych. Optymizmem napawają też co prawda remisy z czołowymi reprezentacjami światowymi czyli Niemcami i Portugalczykami, ale także styl gry w obu meczach. Wszyscy najbardziej obawiamy się gry obronnej. Zarówno Damien Perquis jak i Sebastian Boenisch powrócili niedawno po długich kontuzjach. Jednak trzeba zauważyć, że w ostatnich pięciu meczach nasza reprezentacja nie straciła bramki, a grali m.in. właśnie z Portugalią.
Grecja wiadomo nie ma jakiś większych indywidualności, ale jej największym atutem jest monolit i poukładana gra zespołowa. Świetnie grają w obronie, często nawet bronią w jedenastkę, czego efektem było zaledwie 5 bramek straconych w eliminacjach. W ostatnich meczach sparingowych wygrali oni z Armenią 1:0 i zremisowali z Słowenią 1:1. Na pewno w tym meczu to Polska będzie miała inicjatywę, to nasz zespół będzie prowadził grę, a Grecy będą spokojnie czekać na swojej połowie i jeżeli tylko nadarzy się okazja to spróbują przeprowadzić groźny kontratak. Liczę jednak, że Polacy w miarę szybko zdobędą bramkę i to wtedy reprezentacja Grecji będzie musiała grać atak pozycyjny, a tym akurat nie są zbyt mocni. Oto jeszcze przypuszczalne jedenastki:
przypuszczalny skład Grecji: 1. Konstantínos Chalkiás - 15. Vassílios Torossídis, 19. Sokrátis Papastathópoulos, 5. Kyriákos Papadópoulos, 20. Iossíf Cholévas - 18. Sotírios Nínis, 21. Konstantínos Katsouránis, 2. Ioánnis Maníatis, 10. Geórgios Karagoúnis, 7. Geórgios Samarás - 14. Dimítrios Salpingídis.
 
tomek18 47

tomek18

Użytkownik
Polska- Grecja

Polacy przez niektórych są uznawani za faworytów. Jednak trzeba pamiętać, że są to ME i każdy zespół &quot;gryzie trawę&quot; aby wygrać spotkanie. Nasi mają w każdej formacji wartościowego zawodnika. Jednak mają również słabe punkty: lewą obronę oraz mała ilośc pilek od Obraniaka dla Lewandowskiego. Co do Greków słyną z żelaznej defensywy i gry na kontrę. Warto również dodać, że w ostatnich dwóch ME w pierwszej kolejce padało przeważnie poniżej 2,5 gola. Dlatego warto spróbować zagrać poniżej 1,5 po takim kursie. Według mnie prawdopodobny rezultat to 0:0 lub 1:0 dla Polaków, dlatego dzisiaj zagram tak:

Polska win 1,97⛔
stawka: 4/10
wygrana:7,88

poniżej 1,5 gola 2,42⛔
stawka: 5/10
wygrana:12,1
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom