>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Gołota vs. Adamek - Bokserska walka stulecia

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP
No tak, w tej walce przeciwnik wstawał i naprawdę trudno było go znokautować, ale przewaga Gołoty była znaczna i widoczna gołym okiem, więc dla mnie nie musiał sięgać po takie zagrania nieczyste. Mógł wtedy robić swoje i wygrać na pkt. Szkoda, że właśnie w tamtym czasie Andrzej nie wykorzystał szans w takich walkach na wejście na szczyt.
 
R 0

razak

Użytkownik
Na wszystkich forach gdzie zostaje poruszany temat tej walki rozmowa schodzi na inny tor.Tzn. poprzednie walki Andrzeja Gołoty.Wiem ,że wielu z nas ,także mnie trudno się pogodzić z tym ,że mimo swojego talentu Gołota nie wykorzystał swoich szans na mistrzostwo.Jednak to już było i tego nie da się cofnąć.
Wracając do walki stulecia.Napisałem to już na innym forum i powtórzę tutaj.Widzę tu niespodziankę dla wielu tj. zwycięstwo Gołoty przez KO lub mniej prawdopodobny TKO.Jeśli tylko nie odnowi się kontuzja ramienia przez ,którą Gołota przegrał swoją ostatnią walkę to ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny.
Dlaczego tak sądzę?Adamek to bokser ,który w każdej swojej walce otrzymuję kilka mocnych ciosów.Do tej pory otrzymywał je od pięściarzy z wagi cruiser.Kiedy otrzyma cios od boksera wagi ciężkiej nie wiadomo czy ustoi na nogach.Ktoś może powiedzieć ,że Gołota go nie trafi.Ring to nie boisko ,a Adamek nawet doskakując do Gołoty będzie narażony na wymianę ciosów.Do tych ,którzy myślą ,że Gołota będzie nieprzygotowany.Myślicie ,że Andrzej siedzi przed telewizorem i je chipsy popijając colą?Na pewno nie zlekceważy przeciwnika.Tym bardziej ,że traktuję tą walkę trochę jako osobiste porachunki.Finansowo jest ustawiony na całe życie.Dodatkowo to będzie walka którą obejrzą miliony osób.Doskonała okazja na pokazanie ,że jeszcze potrafi.Nie obawiam się też ,że Andrzej wyjdzie spięty,stremowany do tej walki.Już w walce z Mike&#39;m Mollo(w 2008 r.) atakował od pierwszej rundy i z Adamkiem,którego zna ,nie boi się będzie tak samo.Martwię się tylko o tą rękę ale mam nadzieję ,że będzie dobrze.
Go Andrew !
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Co do inteligencji... to moze Kubica tez jest slaby skoro ma wyksztalcenie podstawowe ????
To wedlug mnie bedzie zupelne walka. Wczesniej pisalem niewiem czemu Adamek sie na nia zgodzil (wiem kasa kasa) ale on ryzykuje zbyt duzo. Jezeli przegra zostanie zapamietany jako ten co przegral z &quot;cieniasem&quot; Golota ????
Co do ciosu Gołoty, wedlug fachowcow ma jeden z najsilniejszych w ciezkiej, fakt byle sie kontuzja nie odnowila
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
I tu pierwszy raz chyba w tej dyskusji sie zgodze Adamek ma wiecej do stracenia niż do zyskania dał sie podpuścic.
Jeśli Gołota nie zawiedzie pod aspektem zdrowotnym to czuje , że skończy sie przegraną Adamka i to dla mnie jakaś niespodizanka nie będzie wielka bo znam Gołote nie od dziś.
Daleki jestem także od stwierdzen jak już niektorzy pisali , że przegrana bedzie końcem kariery Adamka.
O ile mi wiadomo walka z Hopkinsem jest już zakontraktowana a Andrew mimo całej sympatii jaką mam do niego jego przegrana bądź wygrana niewiele zmieni.
To znaczy sądze , że choc na chwile przestaną go niektórzy miec za nieudacznika jakim nie jest.
Dlaczego Gołota?
Mimo wieku to nadal jest znakomity bokser z ogromnym bagażem doświadczeń.
Ma nokautujący cioś jest nadal świetny technicznie chociaż Adamek także - Polska szkoła boksu.
Natomiast Adamek tego kończącego ciosu nie ma tym bardziej w wadze cięzkiej.
Lecz &#39;Góral&#39; jest twardym zawodnikiem mam do niego szacunek ale jeśli zdrowie pozwoli to 6-7 runda pierwszy raz Adamek poleci na deski.
 
R 0

razak

Użytkownik
Adamek chce walczyć w wadzę ciężkiej.W ostatniej wypowiedzi sam stwierdził ,że jeśli wróci do obecnej kategorii wagowej to tylko po walkę z Hopkinsem.Wybrał Gołote bo jest znany szczególnie w USA i chcę się na nim wypromować.To będzie dla niego taki kickstart.Dla niego głownie ważna jest kasa.Gdyby wybrał mniej znanych bokserów znów zarobił by &quot;grosze&quot;.Gołota jest jego przepustką do wielkiej sławy i pieniędzy(jeśli wygra).Prawdziwe pieniądze są w wadze ciężkiej.
Oczywiście ,że ryzykuję ale walki z kelnerami nic mu nie dadzą.
 
koper 29

koper

Użytkownik
Widzę, że Ludzie dalej kochają Gołotę. Ma on w sobie to coś co przyciąga fanów. Jeśli Gołota wygra będzie mógł spokojnie odejść na emeryture honorowo.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ja jestem za Gołotą dlatego, że to jedyny polski bokser, który był/jest doceniany za Oceanem. Wiele osób patrzy na Andrzeja przez pryzmat ostatnich walk, ale jakoś nikt z tych krytykujących nie potrafi przypomnieć sobie tych przepięknych walk z 10 lat wstecz. Owszem kondycja, wytrzymałość już nie ta - ale boksować się Andrzej nie zapomniał. Niech spuści łomot Adamkowi, bo tak naprawdę nie dorasta mu do pięt.
 
brzeku 19

brzeku

Użytkownik
Dlaczego pamiętasz go tylko z tych wpadek?Oglądnij sobie walki z 1995-96 kiedy był w szczycie formy.Nie rozumiem takich ludzi jak Ty,którzy pamiętają tylko to co złe.
Źle to odebrałeś mam wielki respekt dla Andrzeja bo miał swoje złote lata ale czy nie warto było wtedy skończyć definitywnie z karierą i powracać?
Dla mnie on jest legenda swojego czasu boksu,ale jego forma skoczyła się dobre kilka lat temu.Może walka z Adamkiem uświadomi go że powinien z tym skończyć. Piszesz że mnie nie rozumiesz nie musisz,jedni maja inne zdanie drudzy inne nie musisz się z tym zgadzać.
Pozdro :}
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
http://www.youtube.com/watch?v=MrPD6U4UfAI Dla fanów Andrw mały miks.

http://www.youtube.com/watch?v=dNW5lpa_ehM&amp;amp;feature=related

Druga runda mojego jednego z ulubionych walk ogólnie w historii.
Szybkosc, dynamika praca nóg i mocny cios coś pieknego.
Do dzis do konca nie rozumiem jak Riddick ustał te dwie walki...
I nikt mi nie powie , że któryś polski bokser przyciągał kibicow tak jak
Andrzej. Po porazkach niby niektorzy mu wrzucali a p

Druga runda mojego jednego z ulubionych walk ogólnie w historii.
Szybkosc, dynamika praca nóg i mocny cios coś pieknego.
Do dzis do konca nie rozumiem jak Riddick ustał te dwie walki...
I nikt mi nie powie , że któryś polski bokser przyciągał kibicow tak jak
Andrzej. Po porazkach niby niektorzy mu wrzucali a p[ewnie i tak zasiadali w fotelach
ogladac nastepne walki.
 
R 0

razak

Użytkownik
O! W tych walkach Andrzej był u szczytu formy.Ładnie obijał Bowe&#39;a .Też dziwię się ,że po takich ciosach Riddick nadal się trzymał na nogach.Podobno czarnoskórzy bokserzy mają dużą wytrzymałość na ciosy.Niestety kiedy kolejne ciosy nie przynosiły zamierzonego efektu Andrzej zaczął uderzać poniżej pasa.Jak to się skończyło wszyscy wiemy.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tu nei chodzi o to. Niektorzy naprawde nie zrozumieją pewnych spraw w sporcie &#39; od środka&#39;. Mózg zawodnika nie pracuje tka prosto jak sie kazdemu wydaje nie mowie tylko o boksie . Nie raz sie slyszalo&quot; nie mogl go powalic wiec uderzył ponizej pasa&#39;. Malo kto zdaje sobie sprawe z sily tych ciosów i ogromnym naprawde zmeczeniu.
Filmiki wkleilem także nie na darmo bo chce by ludzie go szanowali.
Który polski bokser był tak znany jak Andrzej? To chyba pytanie retoryczne.
Michalczewski byl mistrzem co z tego walczyl za grosze i bez wielkich walk.
To Gołota w latach 95-99 a moze i dalej przyciagał najwiecej kibicow powinnismy byc z tego dumni.
Neiktórzy wypominają mu niby ucieczke w walce z nacpanym Tysonem.
Ktos juz napisal chyba na tym forum nawet , że widzi to inaczej tak jak ja.
Idiota jakim dla mnie byl Al Certo wówczas trener zachował sie jakby byl trenerem Mike a nie Andrzeja. Kazdy trener gdy zawodnik zglasza nieczystą walke przeciwnika lub ma jakis problem trener ma stawac za nim murem a nie mowic &quot; dobra dobra walcz dalej&quot;.
Gdyby wczensiej mial a trenera swojego przyjaciela w ktorym ma oparcie Collone moze byloby inaczej coz tego nie wie nikt.
Ale na walke czekam z niecieprliwoscia ????
 
K 18

klakson

Użytkownik
To jest tak. Jeżeli wygra Gołota to będzie wielka niespodzianka. Wiadomo Andrzej ma już swój wiek i nie ma takiej kondycji jak Adamek. Jeżeli Gołota dobrze trafi Adamka no to pozamiatane ma Góral ???? . Jednak myślę że młodość zwycięży. Szkoda by była jak by przegrał Adamek bo przed nim jeszcze jest jakaś kariera a Anre liczy na kasiorkę.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie no prosze cie ...kasiorke?
Przeciez to walka za grosze w porównaniu do tego co zarabiał juz wspominalem.
To raczej walka za pojedynki slowne kiedys Adamek jakos urazil Golote on cuzje sie zdrowy i na silach i podjal rekawice.
Druga sprawa , że przegrana Adamka malo zmieni...i tak powalczy z Hopkinsem i tak.
A co do kondycji tez sie niezgodze jescze sie zdziwisz. Golota zawsze byl znany ze swietnych treningow dobrze przepracowanych. Zwinnosc i szybkosc napewno juz nie ta poruszanie sie praca nog ale kondycja nie bedzie zle. Starsi od niego jeszcze walcza takze nie robmy juz z niego emeryta na wózku.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Nie no prosze cie ...kasiorke?
Przeciez to walka za grosze w porównaniu do tego co zarabiał juz wspominalem.
To raczej walka za pojedynki slowne kiedys Adamek jakos urazil Golote on cuzje sie zdrowy i na silach i podjal rekawice.
Druga sprawa , że przegrana Adamka malo zmieni...i tak powalczy z Hopkinsem i tak.
A co do kondycji tez sie niezgodze jescze sie zdziwisz. Golota zawsze byl znany ze swietnych treningow dobrze przepracowanych. Zwinnosc i szybkosc napewno juz nie ta poruszanie sie praca nog ale kondycja nie bedzie zle. Starsi od niego jeszcze walcza takze nie robmy juz z niego emeryta na wózku.
Myślę, że te wojny na słowa nie mają tutaj większego znaczenia. Po co wraca Andrzej? Trudno powiedzieć, ale w pewnym sensie daje szanse Adamkowi na prawdziwe wypromowanie się. Do tej pory Adamek nie osiągnął zbyt wiele, a pokonanie Gołoty, bez względu na to w jakiej jest dyspozycji to byłoby &quot;coś&quot;.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Taaaaa tylko ze przegrana Adamka z Golota to by bylo naprawde &quot;cos&quot; Jak dla mnie Tomek ryzykuje zbyt wiele, bo tak naprawde jest to taka &quot;nasza&quot; walka a nie jakas swiatowa. Ale i tak wynik pojdzie w swiat. Bo skoro Adamek przegrywa Z Golota to jaki sens bedzie przechodzenie do wagi ciezkiej i walczeniem np z Kliczko
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Co do inteligencji... to moze Kubica tez jest slaby skoro ma wyksztalcenie podstawowe ????
To wedlug mnie bedzie zupelne walka. Wczesniej pisalem niewiem czemu Adamek sie na nia zgodzil (wiem kasa kasa) ale on ryzykuje zbyt duzo. Jezeli przegra zostanie zapamietany jako ten co przegral z &quot;cieniasem&quot; Golota ????
Co do ciosu Gołoty, wedlug fachowcow ma jeden z najsilniejszych w ciezkiej, fakt byle sie kontuzja nie odnowila
Nie wiem według kogo Gołota jest cieniasem? Gołota to najlepszy bokser w historii Polskiego boksu i nie ma co do tego żadnych wątpliowści.
I to gołota za swoje walki brał o wiele większe pieniądze niż Adamek w tej chwili.
Nie ma co porównywać bokserów, bo to inna siła i waga.
Z kim przegrywał Gołota, a z kim wygrywał Tomek ? ( z Tysonem, Bowem Lenoxem i innymi którymi awlczył Goły, Adamek by nie dotrwał do 2 rundy i to w 100%)

Z gołoty można się śmiać, ale i tak pozostaje jak narazie najbardziej znanym Polskim bokserem na świecie.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Taaaaa tylko ze przegrana Adamka z Golota to by bylo naprawde &quot;cos&quot; Jak dla mnie Tomek ryzykuje zbyt wiele, bo tak naprawde jest to taka &quot;nasza&quot; walka a nie jakas swiatowa. Ale i tak wynik pojdzie w swiat. Bo skoro Adamek przegrywa Z Golota to jaki sens bedzie przechodzenie do wagi ciezkiej i walczeniem np z Kliczko
No to nie ma najmniejszego sensu, I na 100% Adamek do wagi cięzkiej nie przejdzie, z prostej przyczyny, jak narazie trochę wagi brakuje.
A druga sprawa tam by nic nie zdiziałał niech siedzi tam gdzie coś znaczy.
Bo w cięzkiej go zadepczą.
A co do walki to chciałbym żeby gołota go znokautował.:jezora:
 
miodzik 0

miodzik

Użytkownik
Panowie, poczytałem Wasze wypowiedzi i dorzucę coś od siebie. Po pierwsze nie zgadzam się kompletnie ze zdaniem Vadera (do którego oczywiście ma pełne prawo, lecz jak sądze jest ono powodowane głównie sympatią i sentymentem do starego Andrew Gołoty). Andrzej nigdy dobrze nie boksował. Potrafił się bić, to fakt, z tym że to coś innego niż boks. Można powiedzieć coś podobnego o jednym z najlepszych pięściarzy w historii wagi ciężkiej - Mike&#39;u Tyson&#39;ie. Różnica jednak polega na tym, że Mike od pierwszej rundy nastawiony był na nokaut i atakował od razu jak wściekłe zwierzę. Natomiast Andrew nie miał już takich jaj by to robić (nie mówiąc już o szybkości) i najczęściej zanim wziął się porządnie do roboty inkasował kilka mocnych ciosów po których potem było różnie. Jeśli przetrzymał to był w stanie toczyć dobre walki, jeśli nie to pamiętamy co działo się kilka razy w pierwszych rundach...choćby ze wspomnianym Tysonem czy Lenox&#39;em Luis&#39;em. Po trzecie ta walka jest wyłącznie walką prestiżową i ma na celu zgarnięcie dość grubej kasy - przynajmniej jak na polskie warunki - przez obu panów. Kategoria wagowa jest różna. Nie ma mowy o żadnym tytule czy nawet pójściu wyniku w świat. Będzie tylko prestiż zostania nieoficjalnie najlepszym bokserem naszego kraju. To, że Tomek może przegrać nie jest wykluczone, ale nie zmieni to na pewno jego planów co do potencjalnych zakontraktowanych walk w przyszłości. Po czwarte popieram zdecydowanie zdanie Radka03: w boksie inteligencja liczy się jak cholera. Spójrzcie na takiego Floyda Mayweathera Jr. czy Roya Jones&#39;a. Oni od początku walki realizują założenia taktyczne i bardzo ale to bardzo rzadko dają się ponieść emocjom. To jest boks, a nie uliczna walka. Liczy się dyscyplina, znalezienie słabych punktów rywala i wykorzystanie swojej wiedzy. Nie wiem jak przygotowany do tej walki będzie Gołota. O Adamka się nie boję. Andrzej moim zdaniem ma jedyną szansę wygrania tego przez nokaut, jeśli uda mu się zaskoczyć Adamka. Jeśli nie to szybkość tego drugiego i większa mądrość w ringu przeważy. Takie jest moje zdanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom