>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

French Open '13 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
@majestro
Nadal w tragicznej formie?Świetny żart.W najwyższej nie jest,ale napewno nie w tragicznej.
Porównywanie meczu w Monaco,który odbył się półtora miesiąca temu do meczu o finał na RG też nie świadczy o Tobie zbyt dobrze.
Jeśli już tak porównujesz to mogłeś napisać,że Novak przegrał miesiąc temu z Dimitrovem a trochę później z Berdychem.Co z tego,że w Paryżu zmiótł go z kortu,przecież przegrał z nim w Madrycie miesiąc temu.
Gdybyś był trochę bardziej ogarnięty w temacie to byś zauważył,że Nadal rozkręca się z meczu na mecz.To jest Wielki Szlem i tutaj nie trzeba każdego meczu grać na najwyższym poziomie,bo trzeba się trochę oszczędzać na dalsze rundy.Pisanie o jakichś straconych gemach czy 2 setach jest zupełnie bez sensu.
Co do meczu to jak najbardziej popieram typ Pezia na over gemowy.Tyle,że zagram trochę wyższą linię [email protected] pinnacle.✅
Drugi typ w jaki wejdę to over 4.5 seta.✅Tyle,że nie ma jeszcze kursów.
Gdyby Nadal był w swojej szczytowej formie to spotkanie mogłoby się spokojnie zakończyć 3-0 na korzyść Hiszpana.Jako,że tak nie jest to według mnie można się spodziewać długiego 5 setowego boju.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Grali w tym sezonie w Monaco i Nadal dostał taki łomot, że aż przykro było patrzeć na Hiszpana. Coś o Djokovicu? Co tu dużo mówić klasa sama w sobie. Świetna forma, kolejne rundy pokonywane na wielkim luzie. Każdy mecz pod pełną kontrolą. Z meczu na mecz coraz pewniejsza gra. Aż przyjemnie się ogląda takie Serba. Novak bija Nadala w każdym elemencie. Serwis na jego korzyść, return też na jego korzyść, regularność też na jego korzyść, moc w ofensywie też na jego korzyść, mniejsza ilość błędów tez na jego korzyść, defensywa też na jego korzyść. Wszystko na jego korzyść.
Tu wypada się w 100% zgodzić z Majestro, widziałem na tym turnieju każdy mecz Nadala i każdy Novaka. Jesteśmy na forum bukmacherskim, a bukmacherzy wystawiają nam kursy 2,60 na Serba, grzech by było z tego nie skorzystać.
Każdy kto ma zamiar typować to spotkanie polecam obejrzeć to:
http://www.youtube.com/watch?v=_haYmJ2wqWk
Powiedzcie szczerze, czy coś się zmieniło w grze Nadala? Nie. W Paryżu gra na tym samym poziomie, a może i nawet jeszcze gorszym co w Monte Carlo. Te same błędy, dokładnie to samo prezentuje co tutaj, a Djokovic w świetnej formie.
Nie bardzo rozumiem przywoływania tutaj meczów z Wawrinką, Klizanem, Kohschreiberem czy Haasem. Półfinałowy mecz Nadala z Djokovicem to będzie zupełnie inne spotkanie niż te poprzednie i opieranie analizy na np. meczu Wawrinki który gra jednoręcznym backhandem ni jak ma się do stylu gry Novaka.
Warto dodać, że tutaj na French Open grają podobno cięższymi piłkami niż zwykle, a pogoda również nie rozpieszcza zawodników. To wszystko bardziej skłania się ku grze na Serba.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
B 5

bobsonponte

Użytkownik
@majestro
Nadal w tragicznej formie?Świetny żart.W najwyższej nie jest,ale napewno nie w tragicznej.
Porównywanie meczu w Monaco,który odbył się półtora miesiąca temu do meczu o finał na RG też nie świadczy o Tobie zbyt dobrze.
Jeśli już tak porównujesz to mogłeś napisać,że Novak przegrał miesiąc temu z Dimitrovem a trochę później z Berdychem.Co z tego,że w Paryżu zmiótł go z kortu,przecież przegrał z nim w Madrycie miesiąc temu.
Gdybyś był trochę bardziej ogarnięty w temacie to byś zauważył,że Nadal rozkręca się z meczu na mecz.To jest Wielki Szlem i tutaj nie trzeba każdego meczu grać na najwyższym poziomie,bo trzeba się trochę oszczędzać na dalsze rundy.Pisanie o jakichś straconych gemach czy 2 setach jest zupełnie bez sensu.

Co do meczu to jak najbardziej popieram typ Pezia na over gemowy.Tyle,że zagram trochę wyższą linię [email protected] pinnacle.
Drugi typ w jaki wejdę to over 4.5 seta.Tyle,że nie ma jeszcze kursów.
Gdyby Nadal był w swojej szczytowej formie to spotkanie mogłoby się spokojnie zakończyć 3-0 na korzyść Hiszpana.
Jako,że tak nie jest to według mnie można się spodziewać długiego 5 setowego boju.
Teraz to już przesadzacie , uczepiliście się tego Majestro strasznie nie mówię że nadal nie wygra ale dlaczego każdy jego post i każda analiza szeroko komentowana i wyśmiewana tego nie potrafię zrozumieć .
Co do porównania meczu w Monaco myślę że smiało można porównać Novak tam zagrał na 100 procent udowodnił sobie coś przed Roland Garros i rozluźnił się przed najważniejszym turniejem w sezonie ( tak dla Novaka to też jest najważniejszy turniej w tym roku) przyszedł madryd i rzym nie chciał się forsować czego o nadalu powiedzieć nie można bo jest głodny sukcesów . Pogrubiony fragment dobrze pokazuje że nie oglądasz tego turnieju zbyt uważnie . chodzi mi o luz i łatwość z jaką Nole przechodzi kolejnych rywali bo dobrze wie że najlepszy mecz w turnieju ma zagrać w piątek z Rafą i gre na maksa i pelna mobilizacje Nadala od pierwszego spotkania a mimo to do najlepszego Rafy sporo mu brakuje . Za to skoro ty uważasz że dzisiejsze wygranie 3-0 nad wawrinka pokazuje jakąś silę nadala to się mylisz . Stan nienawidzi grać z rafa i w kazdym meczu z nadalem ma sporo UE tak jak dzisiaj 40 w 3 setach , poprostu ten styl te spiny nadala nie pasuja Wawrince i dlatego h2h jest taki a nie inny
 
lionel21 191

lionel21

Użytkownik
Warto dodać, że tutaj na French Open grają podobno cięższymi piłkami niż zwykle, a pogoda również nie rozpieszcza zawodników. To wszystko bardziej skłania się ku grze na Serba.
Deszczowa aura sprzyja Serbowi? No tak, bo przecież Nadal to nie lubi grać na wolnych kortach. ???? wiatr? Djokovic na US Open z Murrayem już pokazał, że jak wieje to nie gra mu się zbyt komfortowo, a to raczej sprzyja Nadalowi, który nawet na środek gra niewygodne, wysokie piłki i może tak grać do usranej śmierci ;) to jest mecz zupełnie z innego kalibru niż w Monte Carlo, nie ma żadnego value, a jeśli już jest to na Nadala ???? Djoko nie jest taki mocny jak wam się wydaje, pokazały to mecze z Dimitrovem czy chociażby z Berdychem, gdzie mimo wygranego pierwszego seta i prowadzenia 5-2 - przegrał. To jest świetna forma? Dzisiaj zagrał bardzo dobry mecz z Haasem, no ale Nadal zjechał będącego w wyśmienitej formie Wawrinkę. Dla mnie Nadal wygra i to cały turniej. ;)
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
Teraz to już przesadzacie , uczepiliście się tego Majestro strasznie nie mówię że nadal nie wygra ale dlaczego każdy jego post i każda analiza szeroko komentowana i wyśmiewana tego nie potrafię zrozumieć .
Co do porównania meczu w Monaco myślę że smiało można porównać Novak tam zagrał na 100 procent udowodnił sobie coś przed Roland Garros i rozluźnił się przed najważniejszym turniejem w sezonie ( tak dla Novaka to też jest najważniejszy turniej w tym roku) przyszedł madryd i rzym nie chciał się forsować czego o nadalu powiedzieć nie można bo jest głodny sukcesów . Pogrubiony fragment dobrze pokazuje że nie oglądasz tego turnieju zbyt uważnie . chodzi mi o luz i łatwość z jaką Nole przechodzi kolejnych rywali bo dobrze wie że najlepszy mecz w turnieju ma zagrać w piątek z Rafą i gre na maksa i pelna mobilizacje Nadala od pierwszego spotkania a mimo to do najlepszego Rafy sporo mu brakuje . Za to skoro ty uważasz że dzisiejsze wygranie 3-0 nad wawrinka pokazuje jakąś silę nadala to się mylisz . Stan nienawidzi grać z rafa i w kazdym meczu z nadalem ma sporo UE tak jak dzisiaj 40 w 3 setach , poprostu ten styl te spiny nadala nie pasuja Wawrince i dlatego h2h jest taki a nie inny
Widocznie coś w tych jego analizach jest,że są komentowane przez resztę.Dziś był pewny szybkiego zwycięstwa MaShy z Jankovic,pisząc,że Rosjanka jest w WIELKIEJ formie.
Wracając do naszego półfinału to możesz sie ze mną nie zgadzać,ale według mnie właśnie nie ma sensu porównywać meczu,który odbył się już jakiś czas temu do półfinału na RG.
To,że Nadal nie jest w najwyższej formie to wszyscy się co do tego zgadzają,ale do cholery niech gość nie pisze,że jest w tragicznej formie bo to gruba przesada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
solara 38

solara

Użytkownik
Deszczowa aura sprzyja Serbowi? No tak, bo przecież Nadal to nie lubi grać na wolnych kortach. ???? wiatr? Djokovic na US Open z Murrayem już pokazał, że jak wieje to nie gra mu się zbyt komfortowo, a to raczej sprzyja Nadalowi, który nawet na środek gra niewygodne, wysokie piłki i może tak grać do usranej śmierci ;) to jest mecz zupełnie z innego kalibru niż w Monte Carlo, nie ma żadnego value, a jeśli już jest to na Nadala ???? Djoko nie jest taki mocny jak wam się wydaje, pokazały to mecze z Dimitrovem czy chociażby z Berdychem, gdzie mimo wygranego pierwszego seta i prowadzenia 5-2 - przegrał. To jest świetna forma? Dzisiaj zagrał bardzo dobry mecz z Haasem, no ale Nadal zjechał będącego w wyśmienitej formie Wawrinkę. Dla mnie Nadal wygra i to cały turniej. ;)
Akurat AKA SHAKAL ma racje: tutaj chodzi tez o wytrzymałość fizyczną. Nadal łatwo znosi upały i w przypadku 5 setówki z Djokoviciem w pogodzie 25-30stopni byłby o krok od zwycięstwa. On sam narzekał na pogode. Wiadomo jak jestes wytrzymały i wisi Ci pogoda to chcesz zeby bylo goraco - proste :cool:. Dla mnie mecz niewiadoma i nie gram w zadna strone.
 
lionel21 191

lionel21

Użytkownik
No, ale przecież pogoda w Paryżu to nic nowego, co roku jest mniej więcej podobnie i jakoś ciągle Nadal wygrywa, poza niespodzianką z Soderlingiem. A jak ktoś pisze, że Rafael gra tragicznie no to strzela sobie samobója i jednocześnie mówi &#39;&#39;Nie słuchajcie mnie, nie znam się&#39;&#39;, no chyba, że znajdzie się jakiś frajer, który nabierze się na taką pseudo analizę. ????

Bo miał problemy z Brandsem? Brands to wcale taki ogórek nie jest, w tym roku gra całkiem nieźle, poza tym grał bardzo dobrze taktycznie - bardzo agresywnie, potężne podanie i uderzenia z głębi kortu - jak to Nadal mówił - Brands uderzał każdą piłkę tak mocno jak tylko potrafił. Hiszpan z takimi zawodnikami nie lubi grać ... Podobnie było w 2011 roku jak przegrywał z Isnerem w pierwszej rundzie - każdy mówił jak to Nadal gra tragicznie, a potem co się okazało? Okazało się, że przegrał potem tylko jednego seta - w finale z Federerem. ;) bez sensu jest także porównywanie, że przegrał seta z Klizanem czy z kimkolwiek innym ...
 
M 4

max11

Użytkownik
Jedna sprawa Matt Wilander powiedział że jedną z przyczyn słabej gry Nadala w poprzednich rundach było to że było chłodno i deszczowo co przyznał sam Rafa i rzeczywiście w meczu z Wawrinką Nadal grał już znacznie lepiej niż w poprzednich rundach (wiem że Stasiu nie umie grać z Nadalem ale nie tylko to było przyczyną jego sromotnej klęski). Jak dla mnie w tym meczu może wygrać zarówno Djoko jak i Nadal ale nie ma mowy żeby Serb wygrał to bez straty seta.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Tu wypada się w 100% zgodzić z Majestro, widziałem na tym turnieju każdy mecz Nadala i każdy Novaka. Jesteśmy na forum bukmacherskim, a bukmacherzy wystawiają nam kursy 2,60 na Serba, grzech by było z tego nie skorzystać.
Każdy kto ma zamiar typować to spotkanie polecam obejrzeć to:
http://www.youtube.com/watch?v=_haYmJ2wqWk
Powiedzcie szczerze, czy coś się zmieniło w grze Nadala? Nie. W Paryżu gra na tym samym poziomie, a może i nawet jeszcze gorszym co w Monte Carlo. Te same błędy, dokładnie to samo prezentuje co tutaj, a Djokovic w świetnej formie.
Nie bardzo rozumiem przywoływania tutaj meczów z Wawrinką, Klizanem, Kohschreiberem czy Haasem. Półfinałowy mecz Nadala z Djokovicem to będzie zupełnie inne spotkanie niż te poprzednie i opieranie analizy na np. meczu Wawrinki który gra jednoręcznym backhandem ni jak ma się do stylu gry Novaka.
Warto dodać, że tutaj na French Open grają podobno cięższymi piłkami niż zwykle, a pogoda również nie rozpieszcza zawodników. To wszystko bardziej skłania się ku grze na Serba.
O właśnie. Moim zdaniem bardzo ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę typując ten szlagier. Jakie problemy ma Nadal, gdy piłki są cięzkie, jest wilgotno i pochmurno to widzieliśmy na początku turnieju. Sam Rafa podkreślał to w wywiadach, że słoneczna pogoda znacznie bardziej odpowiada charakterystyce jego gry. Piłka po jego FH ma wyższy kozioł, czym zupełnie spycha swoich rywali do defensywy, albo też sam kontruje z głębokiej obrony, jednym uderzeniem przejmując inicjatywę w wymianie. Wyraźnie widoczna jest w tym turnieju poprawa w grze Nadala, wraz ze zmianą pogody. Zatem jeśli w piątek będzie słonecznie, szanse Nadala nieco idą w górę. Oczywiście nie mam na myśli tego, że Nadal w takich warunkach na pewno wygra (wystarczy choćby obejrzeć mecz, który zapodał AKA SHAKAL z Monte Carlo, gdzie Nole przy pięknym słoneczku bezlitośnie wypunktował Hiszpana). Jednak z racji tego, że w pojedynkach między tą dwójką naprawdę często decydują detale, taki czynnik jak pogoda naprawdę może mieć znaczenie. Jeśli chodzi o moje zdanie na temat tego meczu, to tak jak wtedy (Monte Carlo) chyba jednak uderzę w kierunku Serba. Niewątpliwie Rafa dzisiaj zagrał najlepsze zawody w tym turnieju jak dotychczas, ale tak jak pisaliście wyżej, mecz z Novakiem to będzie zupełnie inna zabawa. Dzisiaj aż żal było patrzeć jak Nadal męczył biednego Stana na bekhendzie, Szwajcar absolutnie nie potrafił się temu przeciwstawić. Djoko jak wiadomo, z tymi świdrami Hiszpana potrafi sobie radzić, z takich crossowych wymian z Nadalem często potrafi wyjść zwycięsko. To czym Nadal niszczy na cegle czy to Federera, czy Wawrinkę, w meczu z Serbem już takim atutem nie jest. Dorzućmy do tego return Serba, którym też potrafi zepchnąć Nadala do defensywy, chyba jednak większe urozmaicenie gry, to widać że Serb ma czym ten mecz wygrać. Czy go wygra, pewien jednak nie jestem, mając na uwadze nawierzchnię i jednak coraz lepszą grę Rafy w Paryżu. Próbuję zatem tak:
Djokovic +1,5 seta 1.71 (tyle było jak zagrałem, obecnie 1.62)
Unibet
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Popieram Shakala i Majestro, Nadal nie jest faworytem tego meczu. Serb jest numerem jeden w rankingu i ma ogromną przewage nad resztą stawki, tylko na mączce nie ma najważniejszego zwycięstwa. Wygrana Novaka w Monaco jest argumentem w strone serba, zresztą jak pisałem wyżej tak ogromna przewaga w rankingu wynika z tego że jest o klase lepszy i to conajmniej, od każdego tenisisty w rankingu. Przewagą Nadala jest tylko nawierzchnia, dlatego warto próbować grać na Djokovicia
 
dx2 257,3K

dx2

Użytkownik
Djokovic-Nadal 2 @1.64
Nie patrze na to przez pryzmat pojedynku w Monte Carlo, bo turniej Rolanda Garrosa jest zdecydowanie najwazniejsza impreza na cegle. Nadal jest graczem na cegle absolutnie wyjatkowym i zjawiskowym i smialo moze stanac na wysokosci zadania. Hiszpan jest swiadom, ze bedzie to najtrudniejszy dla niego mecz w tym turnieju i bedzie na to gotowy.
Poza tym czytam o tych wilgotnosciach itd. Ja tylko przypomne, ze ta wilgotnosc to charakteryzuje glownie turnieje, gdzie korty sa polozone blisko akwenow wodnych i nie wydaje mi sie to jakimkolwiek problemu dla takiego wielkiego zawodnika jak Nadal w najwazniejszym turnieju w tej czesci sezonu. Rok temu final French Open pomiedzy Nadalem i Djokovice byl bodajze dwukrotnie przerywany (na pewno raz na dluzej) z powodu opadow deszczu i nie przeszkodzilo to Hiszpanowi w miare pewnie pokonac Serba. Oczekuje, ze Nadal zgara tak dobrze, zeby Djokovica ograc i tyle.
Proszę podawać bukmachera przy kursie. // M-O
 
kasztanowy 2,7K

kasztanowy

Użytkownik
Djokovic - Nadal
Na pewno warto będzie pograć na live, na tego który przegra 1 seta, bo przy meczach takich wielkich graczy przegrany set o niczym jeszcze nie świadczy, a kurs fajny można będzie wyłapać. Natomiast typowanie czegokolwiek przed meczem to wróżenie z kart, zbyt dużo czynników wchodzi w grę, począwszy od temperatury, słońca, wiatru, nastawienia mentalnego obu graczy (chodzi mi o to, że któryś może nie wytrzymać presji), po kwestie zdrowia, pewności siebie, dobrego wejścia w mecz. Tutaj może zdarzyć się naprawdę wszystko i naprawdę lepiej połapać sobie coś podczas meczu.
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Rok temu final French Open pomiedzy Nadalem i Djokovice byl bodajze dwukrotnie przerywany (na pewno raz na dluzej) z powodu opadow deszczu i nie przeszkodzilo to Hiszpanowi w miare pewnie pokonac Serba. Oczekuje, ze Nadal zgara tak dobrze, zeby Djokovica ograc i tyle.
Do dupy z taką robotą, wtedy ewidentnie Hiszpanowi nie przeszkodziło co raczej było chyba jedynym atutem Rafy wtedy bo jak Novak &quot;odpalił&quot; to nie było czego zbierać z Parery. Gdyby mecz nie został przerwany i pogoda byłaby lepsza to teraz byśmy mieli innego obrońcę tytułu.

Co by tu napisać o tym meczu. 1.63 na Nadala przy aktualnej formie obu graczy to mimo wszystko ryzyko nieadekwatne do kursu. Patrząc na całokształt, Parera gra tutaj słabo, popełnił masę UE. Stawiającym na Nadala polecam poczekać na live, bo będziecie mieli na pewno wyższy kurs.

Novak zawsze rozkręca się z rundy na rundę i jego dobry mecz na tym turnieju przyjdzie jutro. 2.63 jakie dają buki to bardzo przyzwoity kurs i wypada go zagrać.

Novak ma patent na Nadala, co Nadal może nowego zaproponować Novakovi?
 
dx2 257,3K

dx2

Użytkownik
Do dupy z taką robotą, wtedy ewidentnie Hiszpanowi nie przeszkodziło co raczej było chyba jedynym atutem Rafy wtedy bo jak Novak &quot;odpalił&quot; to nie było czego zbierać z Parery. Gdyby mecz nie został przerwany i pogoda byłaby lepsza to teraz byśmy mieli innego obrońcę tytułu.
Nadal-Djokovic (6-4 6-3 2-6 7-5).
Nie do konca rozumiem Twoj punkt widzenia w tym fragmencie, gdzie piszesz o &quot;odpaleniu&quot;. Nadal wygral dwa pierwsze sety, Djokovic wygral trzeciego, w 4 secie Djokovic byl breaka do przodu (bylo bodajze 2-1 w gemach dla Djokovica i serw Serba - mozesz dokladnie sprawdzic), a Nadal najpierw odlamal na 2-2, a pozniej przelamal raz jeszcze pod koniec seta, prowadzac 6-5. Jak widzisz Serb byl do przodu w 4 secie, a Nadal nie dosc, ze odrobil breaka to jeszcze zdarzyl na koniec seta roznica breaka wygrac.
 
P 29

przem_l

Użytkownik
Co do meczu Tsongi to uwazam go za faworyta spotkania. Jego gra podoba mi sie od samego poczatku. To co pokazal w meczu z Federerem to klasa sama w sobie. Możecie mowic ze Federer bez formy itp. ale przy tak dobrze grajacym Tsondze nic by niezrobil. Jak podtrzyma forme to stawiam go w roli faworyta. Dodam jeszcze ze publicznosc bedzie go dopingowac, co powinna dac Francuzowi wiekszego kompa. Napewno bedzie chcial sie pokazac jak z najlepszej strony w swojej ojczyznie.
Co do meczu Nadala z Djokovicem to trudno tu wytypowac zwyciesce. Szanse typuje jako 50:50. A ze kurs lepszy na Djokovica to gram na niego. Mozna mowic ze pogoda slaba, ze pilki ciezkie ale zaliczam te argumenty do tych bardziej detalicznych, ktore mnie osobiscie nieprzekonuja. Mam jednak nadzieje ze Djokovic pokaze klase i pokona Nadala ;)
PIERWSZY TYP:
Tsonga @ 2,35 Sportingbet
Djokovic @ 2,25 Sportingbet
AKO: 5,28
DRUGI TYP:
Tsonga +1,5 seta @ 1,7
Sportingbet
Djokovic +1,5 seta @ 1,465 Sportingbet
AKO: 2,49
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Widzę, że typ, który miałem chęć tu polecić został już przedstawiony twice bodajże. Niemniej, handicap +1,5 na Djokovica na BAHu wciąż 1,75 to chyba najbezpieczniejsza opcja spośród tych wszelkich rozważań. Również uważam, że Novak powinien wygrać tegoroczny French Open, ale nie odbierałbym szans Nadalowi. Nie będę zszokowany jeśli Rafa wygra jednak z Novakiem, ale zwycięstwo w stosunku 3-0, 3-1 jednak mnie zdziwi. Stąd opcja z handicapem setowym w stronę Djokovica wydaje się być najsensowniejszym i najbardziej wyważonym rozwiązaniem na ten mecz (jeżeli ktoś skłania się ku Novakowi). Szanse rozkładam 60/40 w stronę Djokovica, więc opcja, którą zaproponowałem jest optymalna zważywszy, że Nadal nie podda się bez walki (mimo, iż możnaby uznać, że Novak jest jednak faworytem tego pojedynku (z powodów, które się tutaj przewijają i nie ma sensu ich wałkować oraz przywoływać).
Pozdrawiam i powodzenia cokolwiek postawicie w tym meczu ????
Nawiasem mówiąc, podzielam opinię kogoś tam z góry, że wcale tego meczu nie wrzucałbym do worka &quot;no-bet&quot;. Jou
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Nadal-Djokovic (6-4 6-3 2-6 7-5).
Nie do konca rozumiem Twoj punkt widzenia w tym fragmencie, gdzie piszesz o &quot;odpaleniu&quot;. Nadal wygral dwa pierwsze sety, Djokovic wygral trzeciego, w 4 secie Djokovic byl breaka do przodu (bylo bodajze 2-1 w gemach dla Djokovica i serw Serba - mozesz dokladnie sprawdzic), a Nadal najpierw odlamal na 2-2, a pozniej przelamal raz jeszcze pod koniec seta, prowadzac 6-5. Jak widzisz Serb byl do przodu w 4 secie, a Nadal nie dosc, ze odrobil breaka to jeszcze zdarzyl na koniec seta roznica breaka wygrac.
Pamiętam tamten mecz doskonale, i w pełni zgadzam się z Alex Damiao. Dwa pierwsze sety Nadal miał pod pełną kontrolą i wydawał się, że Serb nie jest mu w stanie zagrozić. Po czym w trzecim secie Djokovic zaczął nagle grać tak dobrze, że Rafa nie był w stanie na to znaleźć odpowiedzi. Serb był wyraźnie w uderzeniu, zaczął przejmować inicjatywę w wymianach. Nie wiadomo jak ten mecz skończyłby się w niedzielę bez deszczu, ale przebieg spotkania ( break na początku 4 seta na korzyść Novaka) pozwala na stwierdzenie, że rozstrzygający byłby piąty set. Jak dla mnie ten finał jak mało które spotkanie pokazał jaki wpływ na przebieg meczu może mieć przerwa spowodowana deszczem i przełożenie gry na kolejny dzień.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Djokovic vs Nadal
Dorzucę słówko do dyskusji. Istotne jest, by pamiętać o kontuzji Nadala. Już trochę czasu minęło, ale trzeba mieć to na uwadze. Badania lekarskie jego stawów i kończyn wskazują na bardzo szybkie tempo eksploatacji i Rafa musi uważać, by w najbliższym czasie nie stać się drugim Monfilsem:p Hiszpan tegorocznego Garrosa gra dość ospale w porównaniu do poprzednich, lata mijają i on ma już te 27 lat i już nie jest takim dynamitem jak wcześniej + kontuzja zrobiła swoje. Nie chciałbym deprecjonować wygranej z Wawrinką, ale gdyby spotkali się np rundę wcześniej to byłby to zupełnie inny mecz. Zgadzam się, że Rafa się stopniowo rozkręcał w Paryżu, ale nie jestem pewien czy rozkręcił się wystarczająco mocno. Jeśli chodzi o H2H to po świetnym okresie Djokera, gdy wygrywał mecz za meczem z Nadalem, w 2012 roku karta się odwróciła i bilans był 3:1 na korzyść Hiszpana, z czego 3 ostatnie mecze wygrywał Rafael. Kontuzja sprawiła, że znów passa przechyla się w stronę Nole i wygrana w Monte Carlo jest naprawdę ważnym punktem. To nie był byle turniej, Nadal grał świetnie i zależało mu na kolejnym z rzędu tytule. Novak grał jakby z problemami, parę razy był w trudnej sytuacji, a jednak w finale pokazał klasę. Nadal ma to w głowie i będzie mu ciężej... Istotne jest też to, że Serb wyznał, że w tym roku jego głównym celem jest właśnie French Open... nieważne inne szlemy... chce zdobyć brakujące trofeum i temu podporządkował swoje tegoroczne przygotowania. Kurs świetny, więc ja gram Novaka, ale kumam też rozumowanie i kalkulacje w drugą stronę.

TYP1: Novak Djokovic Unibet 2,4
TYP2: Djokovic pierwszy przełamie serwis Unibet 2,1


Ferrer vs Tsonga
Uważam, że to może być mecz niegorszy niż pary powyżej. Obaj jako jedyni nie stracili w Paryżu seta w dotychczasowych meczach i szacun za to. Ferrer ma dodatni bilans z Francuzem, ale ja widzę w roli zwycięzcy Jo Wilfrieda. Przede wszystkim jego atutem będzie siła i serwis. Wiadomo, że Ferrer to ściana do przebijania, ale Tsonga w tym turnieju gra naprawdę bardzo precyzyjnie i dokładnie. Nieminen czy Federer to nie są gracze, którzy nie czytają gry i słabo się poruszają, a mimo to dali się zdominować. Tsonga ma obecnie łatwość dominowania i jak poczuje krew to nie odpuszcza tylko ciągnie mecz do końca na równym poziomie. Poziom motywacji u dwóch zawodników będzie ogromny, ale na mnie lepsze wrażenie do tej pory zrobił Francuz (BTW-warunki fizyczne to kolejny plus) i publiczność na pewno zrobi wszystko, by dodać mu skrzydeł i utrudnić mecz Davidowi.

TYP: Tsonga 2,35 Sportingbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mradam 388

mradam

Użytkownik
Nadal ewidentnie rozkręca się, znakomicie poruszał sie w meczu z Wawrinką. Nie sugerowałbym się straconym serem z Brandsem czy Klizanem. Kiedyś było 2-0 dla Isners w pierwszej rundzie, a Rafa kończył jako zwycięzca. Nadal ma taka cechę, ze prezentując sie słabo wygrywa turnieje. Oddał Monte Carlo, ale drugiego królestwa nie odda. Nadal wygra i to dosyć łatwo. Novak gra średnio, stracił seta z Kolhim. Poza tym jutro ma być ciepło w Paryżu, co jest kolejnym plusem dla Rafy. Czysty win Nadala.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Nie sugerowałbym się straconym serem z Brandsem czy Klizanem.
Novak gra średnio, stracił seta z Kolhim.
Z całym szacunkiem, niekonsekwencja rzucająca się w oczy. Argument straty seta nie jest argumentem przeciwko Nadalowi, ale już okazuje się, że przeciwko Novakowi jest. Pomijam sedno czy to ma znaczenie czy nie (w sensie te straty seta). Jednakże oba cytaty wykazują Twoją niekonsekwencję i subiektywność sporą w ocenie dwóch graczy przez pryzmat właśnie wcześniejszych pojedynków. No offence, oczywiście ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom