Kevin Durant Poniżej 33.5 PKT / 1.83 / Bet365
Pod nieobecność Ibaki który zawsze dawał te kilkanaście punktów na spotkanie wydaje się, że Rus Rus, czy to KD będą mieli ręce pełne roboty. To oni produkują większość akcji ofensywnych swojej drużyny i jak zwykle to na nich będzie spoczywało zdobywanie punktów dla Thunder. O ile Russela nie da się zatrzymać, bo tylko on sam może się wyeliminować, tak Duranta w niektórych spotkaniach z pewnością można zatrzymać. Jest
kilku obrońców w lidze, którzy są niezłymi stoperami na pozycje 2/3. Jednym z nich jest na pewno Kawhi Leonard. Niedoceniany zawodnik Popa wykonuje niesamowitą robotę w obronie i Durant przy nim ma ciężkie życie.
G1 : 10-23 z gry 1-5 za 3 3-3 FT = 24 PKT
G2 : 6-14 z gry 2-6 za 3 3-3 FT = 17 PKT
G3 : 12-22 z gry 2-4 za 3 10-11 FT = 36 PKT
Po G3 jest jednak pewien aspekt który należy poruszyć. Kontuzja Leonarda. Biedny chłopaczyna grał jedynie w tym spotkaniu przez 15 minut.
G4 : 11-26 z gry 0-4 za 3 6-6 FT = 28 PKT
Podsumowując 5-19 za 3 i stosunkowo mało prób z FT line, a KD jest jednym z lepszych zawodników jeśli chodzi o wymuszanie fauli przez rywala.
Średnia z 4 spotkań przeciwko SAS : 26.3 PKT
Leonard jest świetnym obroncą jeśli chodzi o rzuty z półdystansu i dystansu, a tego w wykonaniu KD mamy wiele. Wysunięta wysoko ręka Kawhiego sprawia Durantuli wiele problemów i nie zdziwi mnie jeśli MVP nie pokryje tej linii. Oczywiście trzeba na to wszystko patrzeć z dystansem bo Kevin jest tak dobry, że może wymęczyć każdego obrońcę i zrobić swoje.
Tony Parker Powyżej 19.5 PKT / 1.83 / Bet365
Sprawa tutaj wydaje się EASY.
Koszykówka Spurs jest prosta, ale niezwykle efektowna. Kto w tym znajduje się najlepiej, pod kogo jest rozrysowanych mase zagrywek? Tony Parker. Multum Pick'n'Rolli jakie rozgrywa z wysokimi zawodnikami swojej drużyny jest niesamowita. Pięknie wygląda to gdy Parker w jednej akcji potrafi dostać 2/3 zasłony od różnych kolegów po to, aby spokojnie móc penetrować pod
kosz. Dochodzi do tego niesamowita ilość rzutów z póldystansu. Co ułatwia sprawe? Na pewno brak niesamowitego rim protectora jakim jest Serge Ibaka. Może nie jest to dla niektórych wielka różnica, ale Parker w całym sezonie podkoszem przeciwnika grał na skuteczności 56.11 %, w serii z OKC jego skuteczność w tym aspekcie sięgała 51.61%. Oczywiście tu dochodzimy do momentu w którym Brooks może pokazać, że ma troche kunsztu trenerskiego i zablokuje w jakiś sposób pomalowane przed TP czy też go podwajać, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Według mnie może i w jakimś spotkaniu to się może sprawdzić, ale na dłuższą metę przy niesamowitym ball-movemencie SAS piłka w takiej sytuacji zacznie chodzić po obwodzie i gracze OKC zostaną tym pokarani.
G1 : 6-16 z gry 0-2 za 3 4-6 FT = 16 PKT
G2 : 6-14 z gry 0-0 za 3 11-13 FT = 23 PKT
G3 : 14-22 z gry 1-2 za 3 8-8 FT = 37 PKT
G4 : 3-10 z gry 0-1 za 3 0-1 FT = 6 PKT
Średnia z 4 spotkań przeciwko OKC : 20.5 PKT
Krótko mówiąć, Parker ma kilka swoich 'Sweet spots' z których powinien korzystać w tej serii. Na pewno są to punkty które może zdobywać pod koszem, po akcjach P&R. Dodatkowo jego 'pewnym' miejscem są rzuty z prawej strony kosza. Do tego dochodzą tzw Tear dropy w których Parker jest świetny oraz midrange baseliny jumpery które również są mocną stroną Francuza. O rzutach za 3 nie ma co zbytnio wspominać, ponieważ oddaje on ich stosunkowo mało. Osobiście desygnowałbym do obrony Parkera Sefoloshe, ponieważ Westbrook jest słabym obroncą jeśli chodzi o obronę bez piłki. Co zrobi trener OKC? Dziś się dowiemy, tymczasem ja zaufam głownemu shooterowi Spurs.