>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

FINAŁ: Borussia Dortmund - Bayern Monachium (25 maj - Wembley - Anglia) 20:45

Status
Zamknięty.
kascper88 0

kascper88

Użytkownik
Zapowiada się ciekawy mecz. Dla Bayernu to byłaby katastrofa przegrać 3 finał Ligi Mistrzów w ciągu ostatnich 4 lat, natomiast Borussia nie ma nic do stracenia, i tak zaszli już dalej niż wszyscy się spodziewali. Sytuacja jest trochę podobna do tej sprzed roku, kiedy w półfinałach grali Real, Barcelona, Bayern i Chelsea, wtedy też nikt nie dawał większych szans tym ostatnim, a wiadomo jak to się skończyło.
Na papierze Bayern jest murowanym faworytem. Dosyć dobry kurs na Bawarczyków (w okolicach 1.8), ale też dosyć spore ryzyko. Nie jest łatwo przewidzieć jak ułoży się mecz, czy Bayern zdominuje Borussie, opanuje środek pola i raz po raz będzie stwarzał groźne sytuacje. Ja mimo wszystko skłaniałbym się ku takiemu scenariuszowi. W poprzednich sezonach Bayern miał duże problemy z obroną, w tym sezonie jest duża poprawa i myślę, że Lewandowski będzie mial spore trudności w dochodzeniu do dobrych okazji do zdobycia bramki. Na pewno duża stratą dla BVB jest kontuzja Mario Gotze i ciekawe jak Klopp sobie z tym poradzi, będzie musiał całkowicie zmienić system gry.
Ja stawiam na Bayern, ale zwykłą 2, bez handicapu. Teoretycznie są o klasę lepsi od Dortmundu, ale to może być coś w rodzaju derbów, zacięty mecz ze zwycięstwem przewagą jednej bramki.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Ja na ten mecz mam jedno tylko zdarzenie, które wydaje się adekwatne do ryzyka. Wiadomo,że sędziuje Włoch, który zdecydowanie może pokryć linię na kartki. Ja idąc w tym kierunku pograłem w Tobet na to,że Bastian otrzyma kartkę. Grałem po kursie 3.50.
Niemiec w LM często ląduje w kajecie sędziego. Zagrał on w 11 spotkaniach w tym sezonie, w tym aż 10 raz od podstawy. Na boisku spędził 849 minut i złapał 4 kartki. Strzelił też dwie bramki. Miałem grać free bet od Bet365 ale odpuszczę bo dla mnie finały to wróżenie z fusów... teoretycznie Bayern ma wszystko i mecz powinien być formalnością.
Pograłem za 15zł na kartkę dla Niemca i na tym kończę granie na finał. Schweinsteiger to charakterny zawodnik, gra ostro i moim zdaniem jest jednym z tych zawodników, który dostanie kartkę. Dla niego nie liczy się wynik aby mógł wyskoczyć z ostrzejszym wejściem, Bastian kartkę łapał np w meczu z Lille w 65&#39; kiedy to jego ekipa prowadziła 5-1.
 
V 37

von-manstein

Użytkownik
Uważam że dzisiaj cudu nie będzie.
1) Bayern jest drużyną lepiej zorganizowaną. Doskonała współpraca miedzy formacjami. Zagęszczanie gry. Panowanie w środku pola zapewnia Schweinsteiger i Martinez, którzy wyrastają na najlepszy blok defensywnych pomocników na świecie.
2) Fenomenalna forma Roberiego, kto oglądał mecz z Gladbach wie o czym mówie, (Jak ktoś nie wie kto to Robbery to jest to gra Robbena i Riberiego)
3) Pojawienie się Mathiasa Sammera, poprzednie finały Bayern przegrał w głowie. Sammer potrafi wstrząsnąć szatnią. Pamiętacie porażki z Bate i Arsenalem i co stało się póżniej? to była właśnie właściwa rozmowa z zawodnikami i przypomnienie im o tym żeby grali swoje i że mistrzami jeszcze nie są. 4:3 z Gladbach to był dla Bayernu dobry prysznic.
4) Dortmund wyraźnie bez formy, coś się zacieło, bez Goetzego drużyna traci polot w ofensywie, brakuje błysku który czynił różnicę. Borussia wygrała z Bayernem bez Goetzego w zeszłym sezonie, tak ale teraz powalczy z innym Bayernem.
Proponuje grę w systemie stawek 60%, 20%, 20%
1) Bayern zdobedzie puchar 60% stawki.✅
2) Over kartkowy. Linia 4.5 jest moim zdaniem do przekroczenia. Kto oglądał poprzednie mecze miedzy zespołami wie że nikt nie odstawi nogi i kartki się posypią.⛔
3) Win Bayernu w 90 minutach.✅
 
R 41

ronni1000

Użytkownik
Borussia wygra
Zaczne moja analize od poszczegolnych formacji. Bramkarze Waidenfeler i Neuer. Tutaj jesli chodzi o gra na przed polu i w prowadzanie piłki do gry zdecydowanie lepszy wydaje sie bramkarz Bayernu jednak jezeli miało by dojsc do seri rzutów karnych tutaj przewage miom zadniem ma Roman.Obrona BVB PISZCZEK SUBOTIC HUMELS SZMELCER tutaj chodzi przede wszystki o kolektyw, wazna takze jest asekuracja defensywnych pomocników, Bender znakomicie asekuruje Łukasza czy Marcela gdy on atakuja bramke przeciwnika. Humels jest obecnie najlepszym ,,rozgrywjacym&quot; obronca, nikt jak jak on nie potrafi zagrac pentrujacego podania albo dokładniej dłgiej piłki na napsatników. Najweksze obawy mam jesli chodzi o Szmelcera gdyz ma on niekiedy prolblemy z usatwieniem i pilnowaniem zawodnika. Bayern to LAHM BOATENH DANTE ALABA. Tutaj za krycie Lewandowskiego odpowiedzialny bedzie Dante, gdyz Boateng jest za wolny uważam ze obrona Bayernu bedzie miała wieksze kłopoty z LEwym niz np Humels z Mandzukiciem. Pomcn to REUS BENDER GUNDOGAN GROSKREUTZ KUBA. Najbardziej widoczy bedzie brak Getzego, bez niego gra BVB nie wyglada juz tak samo, ale mam nadziej ze KUBA REUS i GUNDOGAN powalcza o srodek pola z MARTIZNEZEM SZWEINSTEIGEREM MULLEREM. Przewaga Bayernu to niesamowite skrzydał ROBEN I RIBERY, potrafia oni w pojedynke wygrac mecz, ale jak w ostatnich meczach widzielismy Borussia kapitelnie potrafi odciac Francuza i Holendra od gry. ŁUKASZ i KUBA wykluczaja praktycznie w kazdy meczy Francuza. Napatanicy to LEWANDOWSKI i MANDZUKIC. Chorwat najwiecej od siebie daje w obornie i harowaniu na rzeczy zespołu. W pewnych sytuacjach moze go zabraknac w polu karnym BVB. LEWY kapitalnie gra tyłem do bramki. To pozwala jego kolega na dołaczenie do akcji gdy sa spoznieni. Bez wątpienia zapowiada sie bardzo emocjonunjacy finał LM i mam nadzieje że zwycięży w min BORUSIA!!!

 
yetz 18

yetz

Użytkownik
Sędzią dzisiejszego spotakania jest Włoch Nicola Rizzoli. Arbiter który szybko temperuje ostrą grę. Dowodzą temu choćby jego ostatnie mecze.

Za ofiarę takiego stylu sędziowania upatruje w osobie Javi Martineza. Hiszpan na 11 meczów w Lidze Mistrzów aż 4 został upomniany żółtym kartonikiem. Skutkiem takiej gry było jego pauzowanie ze Starą Damą. Jak ostry będzie to mecz mogliśmy zobaczyć w nie dawnym meczu między Borussia i Bayernem w Bundeslidze. Gdzie zostało pokaznych 9 kartoników (dwóch środkowych pomocników zespołu z Bawarii ukaranych).
Javi Martinez Otrzyma kartkę 3.30 @ Tobet
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
UEFA Champions League / Final / London / Bayern Munich vs Borussia Dortmund / Total Substitutions - Under 5.5 @ 2.40 Marathon ✅
Nic lepszego na dzisiaj nie wymysle, finaly rzadza sie wlasnymi prawami, zazwyczaj mamy tam 4-5 zmian, oczywiscie ryzyko jest spore, jakas kontuzja etc. ale uwazam, ze kurs 2,4 jest bardzo zachecajacy i chetnie to zagram.
Osobiscie widze zwyciestwo Bayernu jedna bramka lub remis, Ci, ktorzy szukaja tutaj jakiejs sporej ilosci bramek moga sie zawiesc choc nie ukrywam, sam chcialbym zobaczyc super overowe widowisko na poziomie 2:2 3:2 etc
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
jakubeq93 261

jakubeq93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna – Finał Ligi Mistrzów 2012/2013
Spotkanie: Borussia Dortmund - Bayern Monachium
Typ: Liczba rezerwowych zawodników wprowadzona w regulaminowym czasie gry- poniżej 5,5
Kurs: 2,2
Buk: expekt
Nie będę się rozwodził z analizą nad tym typem. W ostatnich pięciu finałach ligi mistrzów w regulaminowym czasie gry nie zostało przeprowadzone 6 zmian. Zazwyczaj trenerzy w finałach wolą nie robić wiele zmian w 90 minutach, aby czegoś nie zepsuć, szczególnie w przypadku, gdy wygrywają lub gdy utrzymuje się remis. Kolejnym argumentem na poparcie mojego typu jest to, że borussia nie ma mocnej ławki rezerwowych, a do tego dochodzi fakt, iż nie zagra Mario, a co za tym idzie, w pierwszej jedenastce zagra Großkreutz lub sahin, czyli jeden z najlepszych rezerwowych. Wątpię również, żeby Heynckes zmienił w regulaminowym czasie aż trzech graczy, mając tak mocną pierwszą jedenastkę, gdzie każdy zawodnik może jedną akcją zrobić różnicę. Kurs zachęcający do postawienia paru groszy. Jedyną szansą, aby typ nie siadł w moim mniemaniu są kontuzje.
 
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
Przeglądam właśnie oferte betsafe i w oko wpadły mi dwa bety
Żółta kartka - Roman Weidenfeller TAK @8.45
Żółta kartka - Manuel Neuer TAK @11.50
Przy jednobramkowej przewadze, bramkarz będzie przeciągał wznowienie na maxa i bardzo duża szansa na zółtko, a może się jeszcze przydarzyć jakaś awantura, sprokurowany karny... Za grosze można pograć, bo kursy super ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
socham 52

socham

Użytkownik
Suma kartek over 4.5 @1.95 (osobiście grałem jak było po 2.1) ⛔
Bayern -1 Handi na kartki @3.50 (przy dokładnie jednej więcej zwrot) :zwrot:
za darmowy zagram sobie Dortmund wygra spotkanie @4.50 ⛔
Wszystkie kursy z bet365
Sędzią spotkania jest Nicola Rizzoli. W tej edycji ligi mistrzów sędziował już 4 mecze i ani razu nie pokazał mniej niż 5 żółtych kartek. W ostatnim meczu pomiędzy Dortmundem a Bayernem (który toczył się o nic!) zobaczyliśmy aż 8 kartek w tym jedną czerwoną. W tamtym meczu tylko 1 kartkę zobaczyli piłkarze Dortmundu. Analizując ostatnie mecze między obiema drużynami bardzo łatwo zauważyć, że prawie za każdym razem gdy w meczu pojawiały się kartki Bayern miał ich co najmniej jedną więcej. Myślę, że mecz początkowo będzie wyglądał dość spokojnie, Bayern będzie prowadził grę a Dortmund będzie czyhał na szybką kontrę ???? i jeżeli taka kontra przyniesie gola Borussi jako pierwszej drużynie to...dalszy obraz spotkania może się objawić w żółto czerwonych barwach i wcale nie chodzi tu o kolor strojów.
Za darmowy zakład gram zwycięstwo Dortmundu. Uważam, Bayern w tej chwili za zespół lepszy..ale to jest finał. Wszystko jest możliwe. Przykładem niech będzie pamiętny mecz finału LM kobiet gdzie Wolfsburg (po kursie nawet 10) pokonał 1:0 faworyzowany (po kursie 1.4) Lyon. Przed tamtym meczem nawet przez myśl mi nie przeszło, że Lyon może przegrać a jednak jeden karny przekreślił ich szanse na trzeci z rzędu triumf w LM(a także ich passę 78 nie przegranych meczy z rzędu! w tym 73 wygranych. Tutaj może być podobnie...Pewnie powiecie, że to przecież baby grały a dziś grają chłopy?? chyba wszyscy pamiętają LM w tamtym roku gdzie już przed meczem wręczano puchar Bayernowi a jak było...każdy widział. Dlatego dla fanu za darmowy zakład stawiam na Dortmund ????

Edit: Kartki powinny być izi ale sędzia jakiś mocno nieograniety zjawił się na mecz....ale fianał bardzo mi sie podobał ???? wygrała drużyna najlepsza w tej chwili na tym łez padole!
 
mlodywilc 569

mlodywilc

Użytkownik
Bayern 1.75@bet365

NIe polecam myślenia życzeniowego w tym meczu. Ileż to osób stawia na Borussie, bo wierzy, ze Polacy osiągną swój cel i tego im własnie życzą. Fakty jednak w moim mniemaniu są inne i argumentów za Borussią cięzko szukać. Bayern jest drużyną kompletną, taka jaką była Barca za Guardioli kiedy to zwyciężali 2 razy w LM. I wtedy szukano argumentów na ManU, bo Ferguson, bo tego chca, bo będa walczyć, bo to finał i wszystko się może zdarzyć. Jednak Barca była poza zasięgiem ManU i dzisiaj taka sama jest sytuacja w meczu Bayernu z Borussią. Ani na bramce, ani w środku, ani na szkrzydłach Borussia nie może się równać z Bayernem. Lepiej wygląda tylko napastnik, poniewaz Lewy w mojej ocenie bije na głowę i Pizzaro i Gomeza i Mandzukicia. Siłą Borussi może byc Klopp, który warsztat trenerski ma niesamowity, ale jednak jemu i całej Borussi brakuje jednej rzeczy. W mojej ocenie najbardziej kluczowej, a ta rzecza jest DOŚWIADCZENIE.

Cięzko mówic o jakims wielkim doświadczeniu w odniesieniu do Borussia. Dla Kloppa to pierwszy taki wazny mecz, jest jeszcze młodym trenerem i do tej pory nikogo nie prowadził w tak waznym spotkaniu. Popatrzmy na kdrę Borussi. o kogo mozna być pewnym dobrego spotkania? Co Ci piłkarze takiego wielkiego osiągnęli, w ilu wielkich meczach zagrali? Z przodu nikt, ani Reus, ani Lewy, Kuba czy Grosskreutz. W środku Gundogan i Bender również. Może kiedyś Weidefeller, ale tez raczej nie grał w wilkich sptokaniach, o których marzy się całe zycie. Nikt praktycznie z Borussi nie ma doświadczenia w takich meczach, zarówno w piłce klubowej jak i narodowej.

Co innego Bayern. Większośc piłkarzy grała juz w finałach LM i to nie jednym. Huyenckes juz kiedys jako trener to trofeum zdobył. Wśród piłkarzy Bayernu sa zawodnicy, którzy grali w finałach mistrzostw swiata, w połfinałach tej imprezy, w finałach Euro, wszędzie gdzie zdobywa się największego doświadczenia. Oni poradzą sobie w presją, a czy podoła temu Borussią? Kto tam pociągnie zespoł jak nie będzie szło? A to, ze w tym meczu będą mieli spore okresy kiedy będzie im się cieżko grało, możliwe ze będą przegrywali, jest dla mnie wielce prawdopodobne. Możliwe, ze tego cieżaru nie udźwignie Klopp, a co dopiero jego młodaq ekipa?

ktoś zaraz powie, ze Bayern juz rok temu frajersko przegrał finał i to u siebie. Ale popatrzmy z kim oni wtedy grali? Z Chelsea, która od ładnych 7 lat gra rok w rok w LM i to dochodziła bardzo daleko, kilka półfinałów, grali w finale i juz wtedy otarli sie o mistrza. Oni mieli w swoim składzie Lamparda, Drogbę, Cole`a, Cecha i oni w tych cięzkich momentach nie zawiedli. Oni wtedy nie grali pieknego futbolu, ani w finale, ani w półfinale z Barcą. Jednak mieli to doswiadczenie w takich waznych meczach i tam Drogba wziął to na siebie i podołali.

Zarówno doświadczenie, umiejętności, klasa to wszystko jest po stroni AByernu. Wątpię, aby dzisiaj zagrali jakiś super genialny mecz, ale zagrają go perfekcyjnie i wygrają go najprawdopodobniej bez fajerwerków, ale finału się nie gra tylko sie wygrywa. NIe wierzę osobiście, aby Borussia była w stanie wygrac ten mecz, tym bardziej, ze nie gra Gotze czyli traca sporo na jakości. Hummels nie jest w jakiejś genialnej formie, sporo błedów popełnia ostatnimi czasy. W tym sezonie co mecz to Bayern potwierdzał swoja dominacje nad Borussia. W dodatku trzeba zauważyc, ze Borussią wywalczyła sobie awans do finału meczami u siebie gdzie wszystkich pokonali. Na wyjeździe tylko słąby Ajax.

Jak Borussia prezentowała się na początku mecz z realem w rewanżu? Nie mieli pojecia co sie dzieje. Trochę pewnie presją, trochę pewnie nieogarnięcię w takich meczach i Kloppa i piłkarzy. Teraz dużo cięższy mecz, bo nie ma żadnej zaliczki, nie ma swojego boiska i mimo, ze fajnie było by gdyby Borussia wygrała i Polacy zdobyli puchar, to jednak punktu widzenia bukmacherki nie mam watpliwości, ze Bayern pokona dzisiaj Borussię. Klopp młody i piłkarze młodzi, oni jeszcze nawygrywają się w życiu i pewnie niejeden z nich wzniesie to trofeum, ale do tego trzeba dojrzeć.
 
logicus 139

logicus

Użytkownik
Wszyscy wiemy jak wygląda tutaj rozkład sił, nikt sobie nie zadał jednak trudu odpowiedzieć na pytanie co zrobi Klopp żeby ten rozkład sił zniwelować, bo to właśnie trener Borussi powinien być główną postacią poddaną analizie przez każdego typera.
To głównie od tego Pana będzie zależało jakie spotkanie dzisiaj zobaczymy więc warto się zastanowić co zrobiłbym na jego miejscu. Wzorowo odrobił swoją robotę medialną przed spotkaniem. Wykorzystał media tworząc atmosferę, w świetle której Bayern musi, a BVB może. Ściągnął część presji ze swoich chłopaków i przerzucił na Bayern. Nawet na wczorajszym treningu i konferencji dało się odnieść wrażenie, że drużyna Kloppa jest dużo bardziej zrelaksowana od swoich przeciwników. Wydaje się więc wysoce prawdopodobne, że zobaczymy dzisiaj dość agresywny i skoncentrowany Bayern grający przeciwko skoncentrowanej, ale stosunkowo &quot;luźnej&quot; Borussi, która przede wszystkim będzie starała się zredukować ilość popełnianych błędów.
Grający ze sztywnym karkiem piłkarze z Monachium powinni więc być bardziej skłonni do popełniania fauli w przypadku niebezpiecznych ataków BVB. Poza tym wątpię, by ktokolwiek z nich myślał o oszczędzaniu się, przez co mogą trochę spuchnąć pod koniec spotkania.
O dziwo atutem po stronie Borussi może okazać się brak Goetzego. Chyba trudniej grałoby się im z 12 zawodnikami Bayernu na murawie, a poza tym zwolnione przez niego miejsce stwarza okazję do przygotowania niespodzianki taktycznej przez Kloppa. I teraz interesujące jest rozmieszczenie Reusa, który może znaleźć się na środku i z grającym tyłem do bramki Lewym robić dwójkowe akcje, wypuszczające Reusa sam na sam z Neuerem (=jeżeli(Reus środek;Reus strzeli gola) ???? lub przerzucić Reusa na skrzydło i bardziej w tym przypadku liczyć na Lewego (=jeżeli(Reus skrzydło, Lewandowski strzeli gola). Z drugiej strony należy pamiętać o zabójczym duecie Bastiana i Martineza, który powinien wręcz wymusić na Kloppie ataki skrzydłami. Tak więc powinno się to wiązać zarówno z grą na Lewego, jak i z koniecznością powrotów duetu &quot;Roberiego&quot; (spuchnięcie+kartki). Niesamowicie istotna będzie także dyspozycja dnia zmiennika Mario, który gdziekolwiek będzie umieszczony, musi skupić się na wspieraniu całego zespołu zarówno w ataku, jak i w obronie, co będzie niezwykle trudne przy wspomnianym odrobinę wcześniej duecie. Nie można więc liczyć na obronę, Borussia musi wyjść z przekonaniem, że strzeli gola. Reasumując najbardziej możliwe wydają się być typy na:
- over 4,5 kartki (wolałbym niższy próg)
- over 10 rzutów rożnych (j.w.)
- over 1,5 gola
- Bayern czyste konto - nie
- Borussia over 0,5
- Lewandowski strzeli gola - TAK
Nie jestem fanem Lewandowskiego (życzę mu dobrze, ale uważam za napastnika klasy &quot;C&quot;), jednak on ma dar znajdowania się w dobrym miejscu o dobrym czasie, a to może być tutaj bardzo bardzo istotne. Odpowiedź na pytanie &quot;kto wygra mecz&quot; to odpowiedź na pytanie jak ważny jest psychologiczny aspekt piłki nożnej w zestawieniu z aspektem czysto technicznym i matematycznym. Lewa półkula podpowiada 2:1 dla Bayernu. Prawa zaś korzystając z zasobu dziesiątek tysięcy spotkań sugeruje, że kursy zarówno na czysty win, jak i na DNB są niewarte gry, bo wszystko może się zdarzyć. Nic nie dzieje się bez przyczyny i zarówno nie przypadkowo Bayern wywalczył kolejny finał i jeśli go znowu przegra to też nie przez przypadek.
EDYCJA
Pamiętam jak w meczu Barcelony z ManU wytypowałem nie tylko prawidłowy wynik każdej z połów, ale też strzelców bramek ???? Oby tutaj było podobnie (z typowaniem).
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
sliw4 67

sliw4

Użytkownik
mi sie wydaje ze czerwona kartka = 2 zolte, tzn jesli zawodnik dostaje zolta a potem od razu czerwona = 3 zolte kartki, a jelis dostanie 2zolte i dopiero czerwona = 3 kartki, 1gracz maksymalnie moze dostac 3 kartki, nie wiem jak jest w innych bukach ale przynajmniej wydaje mi sie ze jest tak w unibecie.

Co do meczu to rowniez stawiam na zolte kartki.
Bayern w lidze mistrzow wylapal 28 zoltych + 1 czerwona, zas Borrusia zaledwie 13.
Kto wiecej zoltych kartek:
Bayern kurs: 2.35 Totomix
Jesli chodzi o indywidualne kartki to:
z bayernu: Swinka + Martinez ktos z nich moim zdaniem bankowo wylapie kartke.
z borrusi: bender
 
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
Jak stawia się overy na kartki, to czerwona jest traktowana jako dwie?
Zależy gdzie grasz. W bet365 czerwona jest liczona jako 2.
Bo np. w betsafe czy maratonie jest zakład na ŻÓŁTE kartki i over 4.5 stoi w okolicach ~2, w 365 liczą się wszystkie kartki i na over 4.5 jest/było @1.95
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
he, nie chyba że dostanie 2 żółte i w konsekwencji czerwoną, ale na czerwo bym w finale nie liczył
Nie wprowadzaj w błąd, jeżeli ktoś dostanie czerwoną od razu to Bet365 liczy to jako dwie kartki
Przeglądam Unibet i znalazłem bardzo ciekawy zakład:
Liczba fauli popełnionych na zawodniku
Lewandowski powyżej 2.5 faula
2.30

Lewandowski zapewne będzie mocno pilnowany i myślę,że będzie 3 razy nieprzepisowo zatrzymany przez graczy Bayernu.
Dodatkowo dobrze prezentuje się bet na to,że Dante będzie faulował powyżej 1.5 raza, kurs na to zdarzenie to aż 2.70. W tej samej kategorii jest Gundogan i linia ta sama przy kursie 2.40. Osobiście poważnie zastanawiam się czy nie wpłacić i pograć
 
H 902

hank

Użytkownik
Ja bym sie nie doszukiwał tutaj sensacji, kurs na Bayern w okolicach 1.9, i wydaje mi sie ze to sporo biorąc pod uwagę ze Bayern to teraz najlepiej i najskuteczniej grający zespół na świecie. Gdyby na miejscu Bayernu byłby Real albo Barca to kursy pewnie kręcili by sie koło 1.5. Moim zdaniem jedyny piłkarz Dortmundu który znalazby miejsce w 11 Bayernu to Reus, oczywiście Borusiia to kolektyw, ale Bayern dzisiaj tego nie wypuści.
 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Piłka Nożna, LM
Spotkanie: Borussia Dortmund - Bayern Monachium
Typ: Borussia Dortmund zdobędzie bramki w obydwu połowach
Kurs: 5,25
Bukmacher: Unibet
Analiza: No i w końcu doczekaliśmy się wielkiego finału najważniejszych rozgrywek w Europie. Kto by pomyślał przed sezonem, że w wielkim finale zagrają dwie niemieckie drużyny. Przewidzieć w finale obecność Bayernu jeszcze można było, ale to, że Borussia się tutaj znalazła to już wielka niespodzianka. Trzeba jednak dodać, że Borussia Dortmund zasłużyła na ten finał. Pokonanie u siebie 4:1 Realu Madryt po przepięknym meczu robi wrażenie. Zajęcie pierwszego miejsca w arcytrudnej grupie, gdzie były m.in. Real Madryt i Manchester City to też spora sztuka, na dodatek Borussia w grupie miała 4 zwycięstwa, 2 remisy i ani jednej porażki. W całej tej edycji LM Borussia przegrała tylko jeden mecz, ten na wyjeździe z Realem Madryt, gdzie bronili sporej zaliczki z pierwszego meczu. Bayern Monachium jest uznawany za wyraźnego faworyta i z tego względu na pewno będą grać pod presją. Oni muszą wygrać LM, tego od nich wszyscy oczekują. Borussia już swoje zrobiła, oni już są zwyciężcami, więc moim zdaniem nie ma na nich tak wielkiej presji. Uważam, że Borussia zagra kapitalny mecz, strzelą gole w obydwu połowach i kto wie, moe nawet sięgną po puchar.
 
crystalis 56

crystalis

Użytkownik
Występy drużyn
Borussia Dortmund powyżej 25 2.10 Bet365 ✅
Piękny kurs na wysoce prawdopodobne zdarzenie, nie można zapomnieć, że to finał Ligi Mistrzów i pogromu czy też wielce ofensywnej gry tu raczej nie uświadczymy. Nawet jeśli Borussia przegra, mają szanse na pokrycie tego typu - zdobyty gol to 15 punktów, a wykonany rożny 3 punkty. Jedyna droga do straty punktów to kartki, ale myślę że dziś obie drużyny zagrają czysto.
 
marcin985 279

marcin985

Użytkownik
&lt;!--[if gte mso 9]&gt;&lt;xml&gt; &lt;w:WordDocument&gt; &lt;w:View&gt;Normal&lt;/w:View&gt; &lt;w:Zoom&gt;0&lt;/w:Zoom&gt; &lt;w:TrackMoves/&gt; &lt;w:TrackFormatting/&gt; &lt;w:HyphenationZone&gt;21&lt;/w:HyphenationZone&gt; &lt;w:punctuationKerning/&gt; &lt;w:ValidateAgainstSchemas/&gt; &lt;w:SaveIfXMLInvalid&gt;false&lt;/w:SaveIfXMLInvalid&gt; &lt;w:IgnoreMixedContent&gt;false&lt;/w:IgnoreMixedContent&gt; &lt;w:AlwaysShowPlaceholderText&gt;false&lt;/w:AlwaysShowPlaceholderText&gt; &lt;w ???? oNotPromoteQF/&gt; &lt;w:LidThemeOther&gt;PL&lt;/w:LidThemeOther&gt; &lt;w:LidThemeAsian&gt;X-NONE&lt;/w:LidThemeAsian&gt; &lt;w:LidThemeComplexScript&gt;X-NONE&lt;/w:LidThemeComplexScript&gt; &lt;w:Compatibility&gt; &lt;w:BreakWrappedTables/&gt; &lt;w:SnapToGridInCell/&gt; &lt;w:WrapTextWithPunct/&gt; &lt;w:UseAsianBreakRules/&gt; &lt;w ???? ontGrowAutofit/&gt; &lt;w:SplitPgBreakAndParaMark/&gt; &lt;w ???? ontVertAlignCellWithSp/&gt; &lt;w ???? ontBreakConstrainedForcedTables/&gt; &lt;w ???? ontVertAlignInTxbx/&gt; &lt;w:Word11KerningPairs/&gt; &lt;w:CachedColBalance/&gt; &lt;/w:Compatibility&gt; &lt;w:BrowserLevel&gt;MicrosoftInternetExplorer4&lt;/w:BrowserLevel&gt; &lt;m:mathPr&gt; &lt;m:mathFont m:val=&quot;Cambria Math&quot;/&gt; &lt;m:brkBin m:val=&quot;before&quot;/&gt; &lt;m:brkBinSub m:val=&quot;--&quot;/&gt; &lt;m:smallFrac m:val=&quot;off&quot;/&gt; &lt;m:dispDef/&gt; &lt;m:lMargin m:val=&quot;0&quot;/&gt; &lt;m:rMargin m:val=&quot;0&quot;/&gt; &lt;m:defJc m:val=&quot;centerGroup&quot;/&gt; &lt;m:wrapIndent m:val=&quot;1440&quot;/&gt; &lt;m:intLim m:val=&quot;subSup&quot;/&gt; &lt;m:naryLim m:val=&quot;undOvr&quot;/&gt; &lt;/m:mathPr&gt;&lt;/w:WordDocument&gt; &lt;/xml&gt;&lt;![endif]--&gt;
Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów, godz 20:45
Dortmund – Bayern Monachium
TYP: over 2.5 kartek dla zespołu Dortmundu
KURS: 2,35
BUK: Tobet
Analiza:

Dzisiaj postanowiłem wybrać mecz finałowy Ligi Mistrzów gdzie zmierzą się ze sobą dwie ekipy Niemiecki a dokładniej zespół 3 Polaków czyli Dortmund z zespołem Bayernu Monachium. Faworytem są mistrzowie Niemiec czyli zespół Bayernu i uważam że nikogo to nie dziwi ponieważ w tym sezonie grają po prostu galaktyczną piłkę i nawet rezerwowymi zawodnikami potrafią wygrywać mecze. Ale obie drużyny przedstawię dokładnie bo jest to wyjątkowe spotkanie.
Dortmund w tym sezonie prezentuje się również dobrze lecz w lidze Niemieckiej ustąpił miejsca Bayernowi i zajął 2 pozycję z dorobkiem 66 oczek o jeden więcej od zespołu Leverkusen. Wygrali oni w lidze w całym sezonie 19 meczy, 9 meczy zremisowali i jedynie 6 meczy przegrali. Strzelili oni 81 goli i stracili 42 gole i wydaję się że dużo stracili bramek ponieważ mniej goli stracił zespół Leverkusen i Bayern a Mainz ma o 2 golę więcej z tych straconych a przecież Mainz znalazł się dopiero na 13 pozycji. Dzięki 2 pozycji w przyszłym sezonie zagrają w lidze mistrzów i cel pierwszy zrealizowali. W lidze mistrzów w tamtym sezonie bardzo gładko odpadli a w tym doszli do finału i sądzę że dla każdego jest to wielkie zdziwienie co Klop zrobił z tym zespołem. Przecież jest to bardzo młody zespół a już tak dobrą piłkę gra. W fazie grupowej trafili oni do grupy śmierci z Manchesterem City, z Realem i zespołem Ajaxu. A więc jak widzimy bardzo dobre zespoły i większość nie dawała im szans na awans a nawet martwili się czy znajdą się na 3 pozycji która gwarantują grę w lidze europejskiej. Stało się inaczej zdołali wygrać grupę dzięki 4 zwycięstwom i dwóm remisom. Dzięki temu z dorobkiem 14 oczek awansowali z pierwszego miejsca a wraz z nimi Real z 11 oczkami. Każdy przecierał oczy ze zdziwienia co oni wyprawiali lecz słyszało się głosy że daleko nie zajdą ponieważ są zdecydowanie lepsze zespoły. Po fazie grupowej przyszedł czas na fazę pucharową gdzie zmierzyli się oni z Shakhtarem w 1/8 finału. Pierwszy mecz na stadionie zespołu z Ukrainy zakończył się remisem 2:2 i większe szanse dawało się na awans Dortmundowi a oni u siebie rozbili zespół Shakhtara gdzie wygrali oni aż 3:0. Dzięki temu zaczeli po woli liczyć się z tym że mogą coś zdziałać w lidze mistrzów. Przecież Shakhatar wyeliminował w wazie grupowej Chelsea a i z Juventusem grali bardzo dobrze. W ćwierćfinale szczęście się do nich uśmiechnęło ponieważ trafili oni na zespół Malagi który przeżywał złe chwile bo zespół miał problemy finansowe. W pierwszym meczu na wyjeździe zdołali oni bezbramkowo zremisować a u siebie wygrali mecz 3:2 lecz dwa gole szczelili oni dopiero w doliczonym czasie gry które dały im awans do półfinałów. Tamten mecz był meczem przełomowym dzięki któremu Dortmund uwierzył w swoje możliwości i w siłę zespołu. W półfinale rozbili oni w pierwszym meczu Real 4:1 a 4 bramki szczelił Lewy. W rewanżu mieli szczęście bo w pierwszej połowie grali bardzo dobrze lecz w drugiej w końcówce dali sobie szczelić 2 gole i do końca spotkania musieli drżeć o wynik ale na szczęście dla nich Real 3 gola nie strzelił i mogli się cieszyć z awansu do finału. I jak widać tak przebiegał sezon Dortmundu. Warto dodać że 3 Polacy w tym sezonie bardzo dobrze się w zespole prezentują i są siłą napędową zespołu.
Natomiast Bayern Monachium ten sezon ma znakomity. W lidze niemieckiej zdołali zdobyć mistrzostwo gdzie zgromadzili oni aż 91 oczek. Wygrali oni w tym sezonie 29 meczy, 4 mecze zremisowali i jedynie 1 mecz przegrali. Strzelili oni aż 98 goli i stracili jedynie 18 bramek. Jest to naprawdę wyczyn bardzo ciężki do osiągnięcia lecz ich obrona była nie do przejścia i dużo meczy kończyło się wygraną a z tyłu grali zawsze na zero. W lidze mistrzów trafili oni do grupy z zespołem Valenci, Bate i zespołem Lille. A więc trafili do łatwej grupy gdzie zajęli oni 1 miejsce z dorobkiem 13 oczek i wygrali oni 4 mecze oraz 1 mecz zremisowali i 1 mecz przegrali. W ten łatwy sposób awansowali do 1/8 finału gdzie zmierzyli się oni z Arsenalem Londyn. W pierwszym meczu wygrali oni 3:1 i był to mecz na wyjeździe zagrali w nim bardzo dobrze a Arsenal zagrał słaby mecz. Lecz do Niemiec przyjechali bardzo zmotywowani natomiast Bayern był rozluźniony i uważał że już awansowali. O mały włos a tak by się nie stało bo Arsenal wygrał 2:0 i był bliski awansu lecz bramka stracona na własnym stadionie zdecydowała. Dzięki temu meczu Bayern uświadomił sobie że awans nigdy nie jest pewny i w kolejnych rundach grali już na 100 procent zaangażowania. W Ćwierćfinale zmierzyli się oni z moim ulubionym zespołem czyli Juventusem Turyn. Lecz Juve nie sprostało i na wyjeździe przegrali 2:0 lecz pierwsza bramka dla Bayernu nie powinna być uznana ponieważ strzelec był na spalonym ale co zrobić taka piłka. W drugim meczu Juventus atakował lecz Bayern grał bardzo dobrze w obronie i w drugiej połowie strzelili oni Juventusowi 2 gole i wygrali mecz wyjazdowy. W półfinale trafili na Barcelonę która była cieniem siebie. Bayern grał tak jak Barcelona w tamtym sezonie i mecz u siebie wygrali aż 4:0. Mówiło się że Barcelona może odrobić te straty lecz Bayern w meczu rewanżowym nie dał żadnych szans Barcelonie i wygrali oni na Camp Now aż 3:0 i zasłużyli oni na awans do finału. Taką drogę przebył Bayern.
Jeśli chodzi o kontuzję to Burussia zagra bez:
Mario Gotze PO M:28 G:10 (zawodnik kontuzjowany) – kluczowy gracz zespołu
A więc Dortmund musi sobie poradzić bez swojego lider czyli rozgrywającego który potrafił zagrac bardzo dobre mecze i dogrywał piłki bardzo dobrze. Co najważniejsze Gotze w przyszłym sezonie zagra w zespole Bayernu a więc w tym meczu nie będzie miał dylematu ponieważ w tym meczu nie zagra z powodu kontuzji. Ale dla jego zespołu jest to bardzo wielka strata i tą lukę ciężko będzie załatać innym zawodnikiem bo Gotze przyzwyczaił nas do bardzo dobrych podań i asyst. Ale Borussia będzie musiała sobie poradzić bez tego zawodnika.
Natomiast Bayern zagra w tym meczu bez:
Holger Badstuber OB M:12 G:0 (zawodnik kontuzjowany) – ważny gracz zespołu
Sadzę że jest to zdecydowanie mniejsza strata niż w zespole Borussi. A dlaczego już mówię. Niemiec grał na początku sezonu dostał kontuzję i już nie wystąpił w meczach ale godnie go zastąpił Dante który naprawdę gra bez błędu i gra bardzo dobrze. Co tu dużo mówić ja uważam że bez Badstubera Bayern w obronie gra lepiej. Ma taką płynność oraz potrafią grać bardzo skoncentrowanie. Młody Niemiec miał to do siebie że grał nonszalancko i nie potrafił szanować piłki a czasem zdarzały mu się błędy. Ja tutaj nie widzę za dużego osłabienia bo Bayern od połowy sezonu musiał sobie radzić bez Niemca i jak widzimy radził sobie bardzo dobrze.
Oba zespoły w tym sezonie spotkały się 3 razy i dwa mecze wygrał Bayern a jeden mecz zakończył się remisem. Bayern wygrał w finale Pucharu Niemiec z nimi 1:0 i dlatego też w tym meczu mają szansę na potrójną koronę.
Ciekawostkę podam taką że w tym sezonie dwukrotnie Bayern wygrywał już z zespołem Dortmundu. A wygrał w lidze oraz w pucharze Niemiec a czy wygrają w Lidze Mistrzów. Moim skromnym zdaniem powiem tak bo im się to po prostu należy i sadzę że spokojnie w każdej kwestią będą drużyną lepszą od drużyny Dortmundu.
Uważam że Dortmund będzie miał więcej niż 2 kartki sądzę że nawet mogą mieć 3 kartki.​
&lt;!--[if gte mso 9]&gt;&lt;xml&gt; &lt;w:LatentStyles DefLockedState=&quot;false&quot; DefUnhideWhenUsed=&quot;true&quot; DefSemiHidden=&quot;true&quot; DefQFormat=&quot;false&quot; DefPriority=&quot;99&quot; LatentStyleCount=&quot;267&quot;&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;0&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Normal&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 7&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 8&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;9&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;heading 9&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 7&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 8&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; Name=&quot;toc 9&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;35&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;caption&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;10&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Title&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;1&quot; Name=&quot;Default Paragraph Font&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;11&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Subtitle&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;22&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Strong&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;20&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Emphasis&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;59&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Table Grid&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Placeholder Text&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;1&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;No Spacing&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Revision&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;34&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;List Paragraph&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;29&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Quote&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;30&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Intense Quote&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 1&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 2&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 3&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 4&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 5&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;60&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Shading Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;61&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light List Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;62&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Light Grid Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;63&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 1 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;64&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Shading 2 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;65&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 1 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;66&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium List 2 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;67&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 1 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;68&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 2 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;69&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Medium Grid 3 Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;70&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Dark List Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;71&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Shading Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;72&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful List Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;73&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; Name=&quot;Colorful Grid Accent 6&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;19&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Subtle Emphasis&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;21&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Intense Emphasis&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;31&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Subtle Reference&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;32&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Intense Reference&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;33&quot; SemiHidden=&quot;false&quot; UnhideWhenUsed=&quot;false&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;Book Title&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;37&quot; Name=&quot;Bibliography&quot;/&gt; &lt;w:LsdException Locked=&quot;false&quot; Priority=&quot;39&quot; QFormat=&quot;true&quot; Name=&quot;TOC Heading&quot;/&gt; &lt;/w:LatentStyles&gt; &lt;/xml&gt;&lt;![endif]--&gt;&lt;!--[if gte mso 10]&gt; &lt;style&gt; /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:&quot;&quot;; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:&quot;Calibri&quot;,&quot;sans-serif&quot;; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:&quot;Times New Roman&quot;; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:&quot;Times New Roman&quot;; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} &lt;/style&gt; &lt;![endif]--&gt;&lt;!--[if gte mso 9]&gt;&lt;xml&gt; &lt;o:shapedefaults v:ext=&quot;edit&quot; spidmax=&quot;2049&quot;/&gt; &lt;/xml&gt;&lt;![endif]--&gt;&lt;!--[if gte mso 9]&gt;&lt;xml&gt; &lt;o:shapelayout v:ext=&quot;edit&quot;&gt; &lt;o:idmap v:ext=&quot;edit&quot; data=&quot;1&quot;/&gt; &lt;/o:shapelayout&gt;&lt;/xml&gt;&lt;![endif]--&gt;
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom