>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FINAŁ - 21:00 Manchester City - Chelsea Londyn [29.05.2021]

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zrzut ekranu 2021-05-6 o 08.55.38.png

Zrzut ekranu 2021-05-6 o 08.56.52.png

Zapraszam do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami
forumbuk_970x90.jpg
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Ostateczne starcie rozgrywek Ligi Mistrzów sezonu 2020/2021 nie odbędzie się w Stambule. UEFA poinformowała w czwartek, iż finałowy pojedynek zostanie przeniesiony z Turcji do Portugalii, a dokładniej do Porto.


Sędzią finałowego pojedynku będzie Mateu Lahoz

Zrzut ekranu 2021-05-13 o 15.35.01.png

Zrzut ekranu 2021-05-13 o 15.35.19.png
 
chosen70 135,7K

chosen70

Użytkownik
Manchester City vs Chelsea
Remis lub obie drużyny strzelą gola @1.69 Betfan

Na ten mecz w głowie ułożone mam dwa scenariusze, a ten typ pozwala mi je pogodzić. Jednym z nich jest zamknięte spotkanie, w którym żadna ze stron nie będzie chciała ryzykować, wszystkie akcje będą przeprowadzane strategicznie, co zaowocuje końcowym wynikiem zero do zera. Takim wynikiem kończyły się już w tym sezonie spotkania The Blues w meczach z Leeds United(świetna strategia trenera Bielsy), dwa razy z Manchesterem United, z Wolverhampton, z Tottenhamem, czy z Sevillą. Oczywiście w przypadku remisu bramkowego typ również zostanie rozliczony na naszą korzyść. Drugim scenariuszem na ten mecz jest otwarty pojedynek, gdzie od początku obie drużyny ruszą do ataku. Ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn zakończyło się właśnie wynikiem 1:2 ponad dwa tygodnie temu. Warto dodać, że na pięć ostatnich spotkań Manchesteru City z Chelsea cztery razy obie drużyny zdobyły gola. Uważam, iż podany typ ma dobry kurs warty pogrania.
 
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
W sobotni wieczór oczy całego piłkarskiego świata będą zwrócone na Estádio do Dragão w Porto, gdzie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się Manchester City i londyńska Chelsea. Niektórzy mogą doszukiwać się faworyta tej potyczki w drużynie Chelsea, która wygrała ostatnie dwa bezpośrednie pojedynki między tymi drużynami, ale dla mnie te wyniki o niczym nie świadczą i w mojej ocenie faworytem do zdobycia pucharu jest zespół prowadzony przez Guardiolę. City dysponuje większą siłą rażenia i to pewnie oni będą stroną dominującą, a to z kolei będzie się przekładało na stwarzane sytuacje bramkowe. Do składu wraca profesor Kevin de Bruyne, który w ostatnim meczu ligowym zaliczył świetny występ okraszony golem i asystą. Zdecydowanie z takim zawodnikiem w składzie łatwiej o zwycięstwo i jak dla mnie jego obecność na boisku jest kluczem do wygrania tego finału. Natomiast Chelsea w ostatnich kilku meczach zbytnio nie przekonuje swoja grą. Przegrali w ostatniej kolejce z Aston Villa i mieli naprawdę dużo szczęścia, że znaleźli się w TOP 4 ligi i dzięki temu będą mogli wystąpić w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Ze względu na powyższe mój typ to:

Manchester City @1.92 fortuna
 
Ostatnia edycja:
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
Manchester City - Chelsea Londyn

Typ: Manchester City powyżej 1.5 @2,12 Totalbet

Typ: Manchester City @1,92 Totalbet


Ja też tutaj nie zamierzam szukać dziury w całym. Jest to najważniejszy mecz dla City chyba w całej historii, a dla Pepa Guardioli od kilku ładnych lat. Wiadomo przez to na drużynie i jej genialnym szkoleniowcu ciąży spora presja, ale to jest najwyższa półka i ten duet pokazywał już wielokrotnie że są na to gotowi. Sporo pecha mieli w poprzednich edycjach ale moim zdaniem jak już doczłapali się do finału i za przeciwnika w finale mają rywala z Premier League, które roznieśli w tym sezonie to już nie ma bata i City bierze puchar. Świetny wysoki pressing, utrzymywanie się przy piłce, szybkie prostopadłe piłki do napastników, stałe fragmenty gry. To są wszystko bardzo mocne strony The Citizens. Thomas Tuchel miał fenomenalny start obejmując Chelsea, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że w tak akurat ważnym meczu będzie w stanie przechytrzyć Guardiolę pracując tak krótko z The Blues. Hiszpan użyje wszystkiego aby zdobyć ten puchar a ofensywę ma piorunującą, dlatego gram tez drugi typ, że City strzeli dwa gole. Nawet jak Chelsea wyjdzie na prowadzenie, to Manchester atakując przez cały mecz przyzwyczaił nas do tego, że dwie bramki wciśnie zawsze i wszędzie. Podsumowując, City moim mocnym faworytem i odstawiając wszystkie sympatie na bok ten puchar w tym roku im się należy.
 
N 349,2K

niewierny-janek

Użytkownik
Manchester City - Chelsea Londyn
Over 2,5 gola @ 2,28 Unibet
Btts - tak @2,05 Unibet


Liczę na otwarte i ciekawe spotkanie, obie ekipy mają kim straszyć i strzelać gole, w tym roku grali ze sobą już 3 razy i dwukrotnie było over oraz btts. Kursy wysokie i warte ryzyka głównie dlatego, że to finał i ostatni mecz sezonu, a finaliści mogą grać zachowawczo. Wg mnie wcale tak nie musi być, gol strzelony jeszcze w pierwszej połowie otworzy spotkanie i zmusi drużynę przegrywającą do ataku, obaj menedżerowie to świetni stratedzy i na pewno odpowiednio przygotują swoje zespoły taktycznie. Dla Guardioli zwycięstwo z City w LM to obsesja i na pewno, gdy zajdzie taka potrzeba to rzuci wszystko by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tuchel wchodząc do Chelsea w trakcie sezonu też nie pogardzi pucharem za zwycięstwo w rozgrywkach. Oba zespoły mają szerokie kadry i na ławce na pewno usiądą gracze którzy będą potrafili dać jakość i przechylić szalę zwycięstwa.

Over 4,5 kartki @2,02 Unibet

Sędziuje wiadomo kto - Lahoz, jest to finał więc presja spora i może być gorąco. Obie ekipy raczej nie posiadają w swoich szeregach zapaleńców jak np PSG, ale to jest finał więc może być nerwowo. Poza tym hiszpański sędzie lubi się pokazać, będzie miał okazję znakomitą bo cały świat będzie patrzył na jego popisy. Za dyskusje i pyskówki na pewno kartkę pokaże, do tego dochodzą kontry z obu stron, które będzie trzeba przerywać. Jeżeli tylko wynik meczu szybko jakoś nie będzie rozstrzygnięty - np 3:0 w 60 minucie - to spokojnie te 5 kartek powinno wpaść ( w unibet czerwo za 2 pkt, a 2 żółte i czerwo za 3 pkt). W Anglii dużo kartek się nie pokazuje, ale gdy gra toczyła się o finał FA Cup 5 kartek wpadło, podobnie było w przypadku obu ekip w meczach półfinałowych.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Cashanka poziom.jpg

Kończymy klubowy sezon piłkarski! Po raz ostatni w tym sezonie usłyszymy uwielbianą "kaszankę"! Postaw kupon za dokładnie 59 zł, lub 199 zł, lub 299 zł zawierający typ na finał Ligi Mistrzów, pomiędzy Manchesterem City a Chelsea, a jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymasz zwrot w postaci bonusu!
1. Postaw kupon
  • Zawierający typ na finał Ligi Mistrzów Manchester City - Chelsea
  • Z oferty przedmeczowej na to spotkanie
  • Kupon SOLO lub AKO, z kursem min. 1.85 na finał LM oraz min. 1,40 na pozostałe zdarzenia
  • Dokładna stawka 59, lub 199, lub 299 zł
2. Odbierz zwrot 100%
  • Jeśli Twój kupon okaże się przegrany wyłącznie przez typ na finał LM
  • Kupon zostanie rozliczony do 29.05, godziny 23:59
  • Bonus pojawi się w ciągu 48h roboczych od zakończenia promocji
3. Obrót bonusem
  • JEDNOKROTNY
  • Kupon(y) AKO z min. 3 zdarzeniami
  • Kurs ogólny kuponu min. 3.8
  • Bonus jest aktywny przez 7 dni
4. Czas trwania
  • 28.05, od godz. 10:00 do 29.05, godz. 21:00
  • Każdemu Graczowi przysługuje jeden zwrot
  • W przypadku zagrania więcej niż jednego kuponu, do promocji kwalifikuje się pierwszy zagrany i rozliczony
  • W promocji nie biorą udziału kupony zawarte za środki bonusowe oraz zakłady systemowe

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
batfan.PNG
 
C 18,3K

cobi1989

Użytkownik
Manchester City - Chelsea Londyn
Typ: x2
Kurs: 1.92
efortuna


Jutro godz 21:00 Estadio do Dragao Finał LM zapowiada sie znakomicie zwlaszcza cze Cheelsea ostatnio z City nie przegrywa. W Polfinale Pucharu Fa Cup Chelsea wygralo 1-0 w lidze ostatnio Chelsea wygralo 1-2 po znakomitym meczu gdzie strzelili w 92 min na wage 3 pkt. Sadze ze Chelsea nie da tak latwo sie City. Mecz wedlug mnie bedzie wyrownany. kursy na City ida w dol a Chelsea do gory dziwne czemu. Chelsea w ostatnich swpoich meczach moze nie zachwycala i cudem zajeli 4 miejsce dzieki porazce Leicester 2-4 z Tottenhamem. Ale te 2 wygrane z rzedu z City budza szacunek. takze nic innego jak jutro siedziec przed telewizorami i ogladac ten znakomity mam nadzieje mecz.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +392
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Manchester City - Chelsea
1/X & poniżej 3.5
1.55
forbet
Wcale nie dziwi mnie, że faworytem tego meczu jest drużyna z Manchesteru, ponieważ posiada ona większy potencjał ofensywny i swoją dyspozycją w tym sezonie bardziej zasłużyła na puchar. Warto jednak pamiętać, że jest to jeden mecz i możliwe, że nikt tu się szybko nie odkryje, co sprawi, że okazji do zdobycia bramki szczególnie w pierwszej połowie będzie niewiele. Ponadto Chelsea pokazała już w tym sezonie, że jest w stanie zatrzymać zespół Guardioli (chodzi tu głównie o puchar, bo w meczu ligowym City o nic nie grało), dlatego ubezpieczam się remisem. Jeżeli w tym meczu szybko nie padnie pierwsza bramka, a tego się spodziewam to under 3.5 powinien dość spokojnie wejść.
 
Ostatnia edycja:
R 628K

rjastrzab

Użytkownik
Over kartek
over 3,5 @ 1,43
over 4,5 @ 2,03 (LM)
over 5,5 @ 3,25

Popieram typ na dużą liczbę kartek w tym spotkaniu. Jak w finale LE miałem nosa do małej liczby tak teraz realny jest over 4,5 kartki a kurs na taka linię zachęcający bo aż 2,03 w Betfan.
Warto sprawdzić w pierwszym poście ile razy sędzia Lahoz wyciągał kartki w meczach pucharowych i w La Liga w 2021.
Rezultaty z 5 i więcej żółtkami pojawiały się bardzo często.
Do tego to finał i będą nerwy, ostra rywalizacja i ostra gra której w rozgrywkach angielskich drużyn nie brakuje, a sędzia hiszpański może to inaczej interpretować, jako gra faul.
Jak dla mnie fajne rozwiązanie na finał.
 
Ostatnia edycja:
ranczo0123 466K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 21:00
Spotkanie: Manchester City - Chelsea
Typ: Gospodarze – Posiadanie Piłki % – 1. Połowa : powyżej 52.5
Kurs: 1.80
Bukmacher: Betsson

Analiza:
Moj typ to over posiadania pilki przez City w 1 polowie. Wydaje mi sie, ze ten mecz to beda pilkarskie szachy i nie spodziewam sie tutaj gradu bramek od poczatku meczu. Wydaje mi sie, ze zamordyzm Guardioli pod wzgledem posiadania pilki i kontroli meczu bedzie tu bardzo widoczny. Jesli nie padnie bramka szybko dla City to nie wydaje mi sie zeby Chelsea miala duzo pilki pod swoimi nogami przynajmniej w 1 polowie. Nie gram ogolnego overu bo na przestrzeni calego meczu roznie to moze byc a i ogolna linia wyzsza. Na 1 polowie linia nizsza a wydaje mi sie, ze bardziej prawdopodobna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +337
elalma 120,2K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Manchester City - Chelsea
Zwycięzca trofeum - Chelsea 2.77 betfan
Kto więcej rzutów rożnych - Manchester City 1.47 betfan
Manchester City - powyżej 5.5 rzutów rożnych 2.03 betfan

City jest uznawane za faworyta w tym finale, co widać choćby po spadającym kursie na zwycięstwo tego zespołu. Mimo wszystko ja uważam, że Chelsea nie należy przekreślać. Warto zauważyć, że ostatnie dwa mecze bezpośrednie tych ekip to zwycięstwa podopiecznych Tuchela. Niemiecki szkoleniowiec póki co dwukrotnie był górą nad Guardiolą. Na sam finał zagram typ na Chelsea jako zwycięzcę trofeum.
Drugi typ to kornery w stronę City. Gracze z Manchesteru w zakończonym sezonie Premier League byli drugim zespołem pod względem wykonywanych rzutów rożnych ze średnią 6.47. Średnia Chelsea wyniosła 5.95. City swego czasu nie mieli sobie równych jeśli chodzi o kornery, można było śmiało grać wysokie linie na ten zespół. Dziś to gracze z niebieskiej części Manchesteru powinni być zdecydowanie dłużej przy piłce, Chelsea raczej będzie liczyć na kontry lub pojedyncze okazje. Zakładam scenariusz, że to mimo wszystko ekipa z Londynu zdobędzie bramkę, po czym do ataków będzie musiał ruszyć Manchester City. Mahrez na skrzydle powinien sprawić
sporo problemów defensywie Chelsea. W obu dotychczasowych meczach bezpośrednich gdy trenerem londyńczyków był Tuchel to City miało nie tylko więcej kornerów, ale i przekraczało linię 5.5. Liczę tutaj na kolejne takie spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +387
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
mc-chelsea typ:1x i ponizej 3,5 betfan kurs:1.53❌
dzisiaj mamy swieto pilkarskiej ligi mistrzow i faworytem tego spotkania bedzie druzyna z manchesteru.nie bedzie miala latwej przeprawy bo chcelsea potrafi grac w tylach i uwazam ze trener niebieskich zamknie mecz liczac na kontre.w lidze ostatni mecz przegrali z aston villa i dzieki szczesciu uratowli miejsce dajace udzial w kolejnej edycji lm gdyby dzisiaj im nie poszlo.mc ma wszystko po swojej stronie-graja fantasycznie,potencjal w ofensywie jest potezny i bedzie to walka ataku z obrona.chcialbym i uwazam ze mc delikatnie wygra,a kevin de bruyne bedzie mial szanse na najlepszego gracza roku.
 
Ostatnia edycja:
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Manchester City - Chelsea 0:1

Manchester City, @2,50 Betfan (Matchday Boost)
Mahrez minimum celny strzał, @1,50 Betfan (LM)


Finał Ligi Mistrzów, czyli ostatni akt wielkiej piłki klubowej przed czekającym nas turniejem EURO. Faworytem są piłkarze Guardioli i ja uważam podobnie, szukałem na początku jakiś zakładów na rożne, kartki, ale ostatecznie postanowiłem pójść po najniższej linii oporu i bez żadnego kombinowania, gram po prostu na zwycięstwo Obywateli, którzy mają ogromną siłę rażenia, Chelsea po przejęciu drużyny przez Tuchela wykręciła wydaje mi się wynik trochę ponad stan, wiem, że ostatnie dwa bezpośrednie pojedynki wygrała Chelsea, ale jako drużynę bardziej cenię City, Pep budował tą maszynę kilka lat i dzisiaj myślę, że będzie takie zwięczenie mocy tej ekipy, The Blues na pewno postawią trudne warunki, jednak mam nadzieję, że bramka padnie dość szybko i zobaczymy ciekawy pojedynek z bramkami po dwóch stronach i ostatecznym triumfem ekipy niebieskiej części Manchesteru a nie nudne piłkarskie szachy. Dodatkowo polecam zakład do jakiegoś dubla na przynajmniej jeden celny strzał Mahreza, Algierczyk w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył do tej pory 4 gole, średnio oddaje 2,3 strzału na spotkanie, z czego średnio jeden jest celny, osobiście uważam, że jest dzisiaj szansa na jego gola, jednak próbuję bezpieczniej, że tylko odda celny strzał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +16
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów , Finał
Godzina: 21:00
Spotkanie: Man. City - Chelsea
Typ: Powyżej 3.5 gola
Kurs: 4.75
Bukmacher: ETOTO
Analiza: Mecz już opisany przez użytkowników powyżej. Finał LM a jednak bukmacherzy spodziewają się małej ilości bramek, głównie ze względu na Chelsea która woli grać defensywnie. Uwazam że wcale nie jest powiedziane ze tu kilka bramek nie padnie, gol na początku meczu obojętnie dla której drużyny mógł by zaważyć na tym że jednak over zostanie pokryty. City jako mistrz kraju lubi grać otwarta piłkę i podejmować ryzyko na połowie przeciwnika, w mojej ocenie taki kurs na minimum 4 bramki to delikatna przesada dlatego spróbuję takiego zakładu.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Manchester City - Chelsea Londyn

Przed nami najważniejszy mecz w klubowych rozgrywkach, finał Angielski i bardzo ciekawe spotkanie przede wszystkim dlatego, że ostatnie 2 mecze w tym sezonie to Chelsea okazała się lepsza od City.
Jest to ostatnie spotkanie S. Aguero więc miło by było pożegnać się z podwójnym trofeum - Mistrzostwo Anglii i zwycięstwo w Lidze Mistrzów.
Chelsea Londyn mimo, że wygrali z City w półfinale Pucharu Anglii to i tak nie wygrali tego Pucharu bo przegrali z Leicester City 0:1
City ma najlepszą kadrę z pośród wszystkich klubów jest to zdanie wielu ekspertów piłkarskich i chyba nie ma co się o to kłócić bo jest to prawda.
City do tego finału pokonali M'gladbach, Dortmund i PSG natomiast Chelsea Atletico Madryt, Porto i Real Madryt więc teoretycznie to Chelsea miała trudniejszą drabinkę.

Wydaje mi się, że to City wygra tegoroczną ligę mistrzów - jak nie teraz to kiedy?

City (A) 1,50
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Manchester City - Chelsea
typ: City
@2.50 (matchday boost) betfan


Wszystko zostało napisane, a ja się pod tym podpisuję. Uważam że Pep jak nikt inny zasłużył sobie na zwycięstwo w LM, ale nic łatwo nie przyjdzie. Może gdyby Tuchel wygrał finał z Leicester który grali niedawno... nie miałbym takiego przekonania co do wygranej City.
Uwalił mi wtedy kupon, a Chelsea zagrała beznadziejnie. Zero ikry, pomysłu - bicie głową w mur. Później spojrzałem na dokonania trenerskie Tuchela. Ok, fajnie - wyciągnął z Chelsea ponad 100% co mógł po tym jak przejął ją od Lamparda, ale nawet końcówka sezonu. Mecz o wszystko, a ten przegrywa z Aston Villą, serio? To właśnie był kolejny, nieoficjalny finał który przegrał. Awansował do LM tylko dlatego, że Tottenhamowi zależało tego wieczora i rozprawił się z Lester.

Trener Borussia Dortmund

Puchar Niemiec: 2016/17 (Z Frankfurtem)

Paris Saint-Germain

Mistrzostwo Francji: 2018/19, 2019/20
Puchar Francji: 2019/20 z ST Etienne
Puchar Ligi Francuskiej: 2019/20 Z Lyonem po karnych
Superpuchar Francji: 2018, 2019 Z Monaco i Rennes

Info z wikipedii. Robi wrażenie? Może. Ale oczywiście prowadził PSG, więc już nieco mniejsze.
W finałach również nie grał, z wyjątkiem Lyonu z drużynami będącymi aktualnie w najlepszej formie lub po prostu przynajmniej dużo słabszymi klasowo.
Nie ujmując zasług, bo jak wemy Pochettino po przejęciu PSG potrafił skończyć na 2 miejscu.

Niemniej jednak sądzę, że w tym pojedynku City wygra to spotkanie dość zdecydowanie. Dużo będzie zależeć od postawy Kante oraz ataku City.
 
Ostatnia edycja:
K 15,6K

klakluki

Użytkownik
Manchester City - Chelsea
x2 - 1.95 SUPERBET

A ja idę w drugą stronę. Czy ManCity będzie naciskało cały mecz - pewnie tak. Czy to oznacza, że go wygra - niekoniecznie.
Chelsea dobrze broni, myślę, że może coś ustrzelić z kontry. Często lubię grać przeciwko ludziom, a jak widzę ten hype na ManCity to od razu chcę grać w drugą stronę. Oczywiście zdaję sobie sprawę z siły tego zespołu, jednak nie zapominajmy, że jest to final LM. Spodziewam się raczej zachowawczej gry (o ile nie padnie szybko bramka).
Najbardziej kusi mnie remis, jednak x2 jest warty gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +392
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
City - Chelsea, City zdobędzie puchar, 1.51, Fortuna

Guardiola stworzył kolejną maszynę, która do szczęścia potrzebuje tylko i wyłącznie tytułu LM. Ostatni raz tak blisko był dwukrotnie z Barceloną, gdzie sięgnął po puchar. Potencjał kadrowy wg. mnie także lepszy w szeregach City, Chelsea swoją słabość pokazała już w meczu z Leicester czy w lidze z Aston Villą, gdzie tylko wpadka Lisów sprawiła, że CFC jest pewna gry w LM w przyszłym sezonie. Myślę, że Guardiola taktycznie zje dzisiaj Tuchela i wygra puchar.
 
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Manchester City wygra
Na przeciw siebie staną dwie angielskie ekipy z Manchesteru i Londynu. Udział Obywateli w finale z pewnością mało kogo dziwi, gdyż to oni znajdowali się w gronie głównych kandydatów do tego miejsca, jednakże co do Chelsea myśle, że mało kto jeszcze na początku roku myślał, że to The Blues będzie miało szanse na walkę o to trofeum, jednak po przyjściu Tuchela, klub na nowo odżył, dochodząc do samego finału i to w pełni zasłużenie. Według buków to oni są stawiani w roli faworytów tego spotkania. I ja się z tym zgadzam. Zagrali kolejni znakomity sezon, zdobywając pewnie mistrza Anglii, gdzie reszta stawki była sporo za nimi. Kadrowo to dla mnie najmocniejsza i najszersza kadra w całej Europie. Guardiola ma tylu jakościowych zawodników, że mógłby ułożyć z nich spokojnie dwie równe jedenastki. A dzisiaj będzie miał do dyspozycji prawdopodobnie wszystkich zawodników, więc jego wybory z obsadzeniem pozycji na pewno nie będą należały do najłatwiejszych. The Citizen mieli na pewno większy komfort od przeciwnika, gdyż mistrzostwo kraju zapewnili sobie pare tygodni przed zakończeniem sezonu i mogli się w pełni skupić na przygotowaniach do finału, gdzie Chelsea do samego końca musiała walczyć o miejsce, dające awans do następnej edycji LM. Dla City to historyczny mecz, gdyż pierwszy raz mają szanse sięgnąć po to trofeum. Na pewno to zadanie nie będzie najłatwiejsze, gdyż Chelsea prowadzone przez Tuchela to naprawdę bardzo mocna drużyna. Jednak śledząc ich w tym sezonie, widzę u nich jeszcze pewne braki na które potrzeba jeszcze czasu, bo umówmy się, ale 5 miesięcy pracy Tuchela, nie wystarczy, aby w pełni poukładać idealny zespół. Największy, argument, który mnie kieruje w stronę Manchesteru to skuteczność zawodników The Blues. Potrafią, konstruować fajne akcje, jednak często brakuje wykończenia ze strony graczy ofensywnych, a w finale jedna niewykorzystana sytuacja, może się mocno zemścić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom