>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FC Barcelona - Real Madrid C.F. - Gran Derbi Europa - 29.11.2010 CAMP NOU

Status
Zamknięty.
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
&quot;forma z ostatnich trzech spotkań oraz sytuacja kadrowa przechyla się na korzyść Dumy Katalonii.&quot;
&quot;Dlaczego uważam, że wygra Barcelona, przede wszyskim dlatego, że podopieczni Guardioli są na fali.&quot;
&quot;O Barcelonie nie ma sensu się długo rozpisywać jest w tej chwili po za zasięgiem Realu&quot;
Może wszystko to i prawda, nie ma co ukrywać to drużyna Barcelony jest tutaj faworytem. To oni wygrali ostatnie 4 pojedynki, to oni są podziwiani i oklaskiwani w całej europie. Porównując to do walki bokserskiej to FCB broni tutaj pasa mistrzowskiego a Real jest pretendentem. ALE groźnym pretendentem. Biorąc jeszcze pod uwagę ze mecz rozgrywany jest na Camp Nou i patrząc w statystyki
- Liczba zwycięstw Barcelony nad Realem Madryt u siebie: 46
- Liczba remisów Barcelony z Realem Madryt u siebie: 16
- Liczba porażek Barcelony z Realem Madryt u siebie: 18
Barcelona jest faworytem, i nawet ja, kibic Królewskich przyznaje to otwarcie (bo mam pewien dystans do tego, a niektórym tego brakuje). Ale lubię ten sport za to właśnie że przed meczem niczego nie można być pewnym, i powołam się na ostatni mecz Polski z WKS. Wszyscy na forum (razem ze mną) byli pewnie że kolejny raz nasi pokażą to co pokazują od pewnego czasu, a tu psikus, piękny mecz. I dlatego właśnie liczę po pierwsze na dobre widowisko, a dopiero po drugie na jak najlepszy wynik. Bo jak juz wcześniej pisałem, gra toczy się tutaj o wygranie ligi a nie wygranie 1 meczu (czy nawet dwumeczu) nic to nie da jeśli nie będzie się zbierało pkt. z dołem tabeli (czyt. Hercules ???? ). Hala Madrid :twisted:

E: aaaa rozpisałem się a to forum bukmacherskie więc może coś o typach. Dla mnie to jest mecz NO Bet, można próbować coś upolować, jakiś under/over czy nawet 1/x/2 ale dla mnie to jak rzut monetą, &quot;niby&quot; częściej wypada orzeł i wszyscy zawsze go biorą ale prawda jest taka ze zawsze jest 50% szans. Tak samo i tutaj, jestem realistą i pchał kasy w Win Realu nie będę, wole w spokoju obejrzeć to widowisko. Ale zapewne pewien kibic FCB, który ma takie przekonanie że Barcelona jest dużo lepsza, a Real Madryt ma sobie za nic, postawi wszystko co może albo i więcej, na wygraną swoich pupili. Ja jednak odpuszczam. ????
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
można próbować coś upolować, jakiś under/over czy nawet 1/x/2 ale dla mnie to jak rzut monetą, &quot;niby&quot; częściej wypada orzeł i wszyscy zawsze go biorą ale prawda jest taka ze zawsze jest 50% szans.
Tak dla rozluźnienia napięcia a propos rzutu monetą:
Razem z dwoma kumplami postanowiliśmy rzucać monetą. Jeden z nich, kibic Barcy wybrał reszkę na znak wygranej Barcy w Gran Derbi. Drugi zaś orła na znak wygranej Realu. I tu chwila napięcia ........... wypadła reszka!
Ale to nie wszystko. Na to, że nie był to przypadek postanowili rzucić ponownie, tylko typy na odwrót - orzeł Barca, reszka Real. I tu znów chwila napięcia ......... wypadł orzeł! Sytuacja nie prawdopodobna ale postanowiliśmy wspólnie że rzucamy jeszcze raz tylko, że znów na odwrót - reszka Barca, orzeł Real i ....... Reszka! Poszły wyzwiska i śmiechy ale to nie koniec! Rzucamy jeszcze raz - orzeł Barca, reszka Real. Domyślacie się co wypadło ? Orzeł do jasnej cholery !!! To już czwarty raz ! Ale jak iść na całość to iść - reszka Barca, orzeł Real i ...... wyczekiwany przez fana Realu ORZEŁ.
Historia niesamowita ale prawdziwa ! Żadnej prowokacji z mojej strony. Czekamy wszyscy do 21:00 !! Niech wygra lepszy ! :cool:
A żeby nie było dla mnie również mecz w którym nic nie wytypuje. W takim meczu to chyba nawet nie wypada ????
 
rafalo-mmz 5

rafalo-mmz

Użytkownik
Spotkanie : Barcelona - Real Madrid
Typ : C.Ronaldo strzeli 2 lub więcej bramek w meczu.
Kurs : 5.50
Bukmacher : Expekt
Analiza :

W Poniedziałek o godzinie 21:00 rozpocznie się mecz , na który czekało wiele osób. FC Barcelona zagra z Realem na stadionie Camp Nou. W meczu wezmą udział dwie największe światowe drużyny z Hiszpańskiej ligi. Real Madrid jest pierwszą drużyną w tabeli ligi Hiszpańskiej. Tuż za nią znajduje się jej poniedziałkowy rywal. Real ma 32 punkty a Barcelona o jeden mniej. Obydwie drużyny posiadają znakomitych zawodników , szczególnie C.Ronaldo z Realu lub L.Messi z FC Barcelony. Obie drużyny reprezentują świetną formę w tym sezonie. Real Madrid ma na swoim koncie 44 strzelonych bramek a Barcelona 45. Zapowiada się niesamowity mecz.

C.Ronaldo to świetny napastnik z Portugalii. Zagrał w reprezentacji już 78 meczy , w których strzelił ok. 25 bramek. Ronaldo w swoim aktualnym klubie strzelił dotychczas 18 bramek. W tym sezonie na boisku spędził aż 1530 minut. Ronaldo jest wysokim zawodnikiem (184cm.) , może strzelić bramkę z główki. Poprzednim jego klubem był Manchester United , w którym wiele się nauczył.

Sądzę , że C.Ronaldo strzeli 2 lub więcej bramek , ponieważ jest młodym , szybkim zawodnikiem , który ma celne strzały. Moim zdaniem mecz zakończy się wynikiem 2:3.
 
maloey 30

maloey

Użytkownik
Wszyscy zachwycają się oczywiście spotkaniem Barcelony z Realem Madryt. Wielki klasyk nie zdarza się tak często. Ciekawe czy dostarczy sporo emocji czy będzie nudne jak flaki z olejem. Kto okaże się lepszym specem taktycznym? Pep czy Jose? Nie mówi się o pojedynku piłkarzy - ale każdego ciekawi, kto bardziej zabłyśnie - Messi czy Ronaldo? A może bohaterami meczu zostanie bramkarz? Tylko number 2 w hiszpańskiej reprezentacji - Valdes, czy obecny number 1 - Casillas? A może Iniesta albo Ozil? Albo Pedro lub Di Maria? Postawił bym tu jednak na 1x. Myślę, że Barcelona nie przegra tego meczu..

Real Madryt
Wybrańcy na mecz z Barceloną:
Bramkarze: Casillas, Adán, Dudek;
Obrońcy: Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Carvalho, Marcelo;
Pomocnicy: Lass, Diarra, Khedira, Granero, Alonso, Özil, Di María, Pedro León;
Napastnicy: Cristiano Ronaldo, Benzema, Higuaín
 
dreju 1

dreju

Użytkownik
Pozwolę sobie dorzucić coś od siebie - kibica Barcelony. Nie będę typował, ale zasugeruję coś.
Przede wszystkim wydaje się, że obrona Barcy ostatnio popełnia błędy. Może ze słabymi zespołami nie było tragedii, ale z Realem może być już inaczej. Ale działa to w drugą stronę. Real świetnie na początku sezonu bronił, ale jakby przyjrzeć się ich grze ostatnio to już nie ma tej pewności w obronie co na początku sezonu. Mówię o pewności interwencji a nie ilości traconych goli.
Myślę więc o zagraniu over 2.5 w tym meczu.
Ale...
No właśnie, ale.... Zauważcie kto jest na ławce Realu. Mou nie jest człowiekiem, który będzie chciał iść na wymianę ciosów z Barcą. Wszystko zależy kto pierwszy gola zdobędzie w tym meczu. Jak zrobi to Barca, to spokojnie będzie over 2.5 bo Real będzie musiał się otworzyć. Jeśli jednak podopieczni Jose strzelą pierwsi gola to nie zdziwmy się jak będzie za parę, paręnaście minut zmiana, zejdzie napastnik, na jego miejsce zostanie wprowadzony pomocnik i zacznie się murowanie bramki. Jak wielokrotnie Mourinho pokazał. Dla niego liczą się punkty. Jego ekipa nie musi grać pięknie, ale ma gromadzić punty i nie ważne w jakim to będzie stylu.
Dlatego warto zastanowić się na graniem live tego meczu.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP

FC Barcelona - Real Madryt
Od razu zaznaczam, że sympatyzuje z Blaugraną, jednak spróbuję napisać jak najbardziej obiektywną opinię. Tak to fakt, do piłkarskiego święta już coraz bliżej. Dla mnie jako fana Barcelony będzie to najważniejszy mecz w całym roku. Podobnie zresztą o tym spotkaniu myślą fani Realu. Ale nie tylko sympatycy obydwu drużyn będą z zaciekawieniem spoglądać na Camp Nou dzisiejszego wieczora, z pewnością będzie to robił cały piłkarski świat. Gran Derbi to chyba najważniejsze spotkanie pomiędzy klubowymi jedenastkami na całym globie. Dzieje się tak między innymi ze względu na przeszłość historyczną, czyli głównie rządy generała Franco. Jegomość ów zakazywał Katalończykom niemal wszystkiego, dlatego ich ucieczką od rzeczywistości stał się klub piłkarski. A same mecze już od kilkudziesięciu lat wywołują wśród kibiców szczególne zainteresowanie i ciekawość. Przez lata obydwa zespoły rywalizowały o pryzmat na Półwyspie Iberyjskim. Obecnie ta rywalizacja to starcie drużyn naszpikowanych gwiazdami, wirtuozami futbolu. Messi kontra Ronaldo, Guardiola kontra Mourinho. Jednym słowem starcie odwiecznych rywali. Oj będzie się działo. Na początku spróbuje ten mecz rozłożyć na czynniki pierwsze, podobnie jak przy okazji ostatnich GD, czyli porównać piłkarzy grających na poszczególnych pozycjach. Następnie przejdę do kilku (a może kilkunastu linijek) analizy. No więc jazda.
Bramkarz:

Victor Valdes vs Iker Cassilas
W bramkach obydwu drużyn mamy wychowanków. Kiedyś mówiono nawet, że Valdes broni dlatego, że w Realu występuje człowiek, który ze swoim klubem związany jest od dziecka. Ale dzisiaj ta teza o tym, że bramkarz Blaugrany jest odpowiedzią na wychowanka w bramce Realu jest już śmieszna. Victor to już nie jest ten zawodnik sprzed kilku lat, który często popełniał głupie błędy. Na chwilę obecną jest to bramkarz bardzo dobry, o świetnym refleksie i przede wszystkim bardzo pewny siebie. Cassilas to klasa sama w sobie. Na dzień dzisiejszy chyba najlepszy golkiper na świecie. Chociaż też nie jest nieomylny. Przywołam chociażby błąd z meczu Ligi Mistrzów z Milanem. Wydaje się, że obydwaj broniąc w kluabch nastawionych ofensywnie mają łatwe życie. Mają przed sobą świetnych obrońców - to fakt. Ale niekiedy muszą w meczu zmierzyć się z dwoma czy trzema strzałami przeciwników. A koncentracja w takich wypadkach wcale nie jest prostą rzeczą. Jeden jak i drugi prezentują niezwykle wysoki poziom. Jednak lepszym golkiperem według mnie jest kapitan Królewskich.
Typ: Iker Cassilas
Lewa obrona


Eric Abidal - Marcelo
Równie dobrze w jutrzejszym meczu na lewej stronie bloku defensywnego może wyjść Maxwell. Ja spodziewam się jednak, że Pep postawi na Francuza. Abidal dużo lepiej broni od swojego konkurenta, a przecież bocznych obrońców Barcelony będą czekać liczne pojedynki z Ronaldo czy Di Marią. Francuz na Camp Nou przychodził jako czołowy zawodnik na swojej pozycji na całym świecie. Jednak wielu dziwiło się dlaczego hiszpański gigant decyduje się na defensora tak srogiego technicznie. Wytłumaczenie było proste: przecież po obydwu stronach bloku defensywnego nie można było postawić na grajków tak ofensywnych jak Dani Alves. Musiała zostać zachowana jakaś równowaga. Abidal jednak szybko załapał styl gry swojej nowej drużyny. Co prawda nie widzimy go nagminnie podłączającego się do akcji ofensywnych, jednak gwarantuje naprawdę dużą solidność i rzetelność w grze. Marcelo przez poprzedniego trenera uporczywie był ustawiany w roli skrzydłowego. Od początku jego przygody w La Liga było widać, że to piłkarz obdarzony naprawdę niezłą techniką. Mourinho konsekwentnie ustawia go na lewej obronie i jak widać dobrze wychodzi na tym zawodnik jak i klub. Brazylijczyk od początku sezonu znajduje się w naprawdę wysokiej formie co widać w każdym meczu Królewskich. Podsumowując: jeśli chodzi o grę defensywną to plusik po stronie Francuza, jeśli chodzi o ofensywę to plusik dla Marcelo. Jednak minimalnie wyżej stawiam Brazylijczyka.
Typ: Marcelo
Środkowy obrońca:

Gerard Pique - Pepe
Zawodnik Barcelony to obrońca, który pokazuje jak powinni grać nowocześni stoperzy. Świetnie wyszkolony technicznie, kapitalnie wyprowadza piłkę. Jakby tego było mało to jeszcze potrafi się odnaleźć pod bramką przeciwnika. Pique kiedy wrócił do Barcelony z Manchesteru niespodziewanie z miejsca stał się ważnym ogniwem drużyny. Ponoć to on był zawodnikiem, który widniał na szczycie listy życzeń Guardioli, kiedy ten zaczynał pracę na Camp Nou. Jak widać z perspektywy czasu, Pep postawił na właściwego człowieka. Pepe lwią część poprzedniego sezonu stracił lecząc poważną kontuzję. Kiedy przychodził do Realu, wszystkich dziwiła kwota jego transferu (chyba około 30 milionów euro). Jednak w obecnym sezonie pokazuje, że był wart tamtych pieniędzy. Special One defensywę oparł na swoich rodakach, czyli Pepe i Carvalho. Jak już wspomniałem Portugalczyk prezentuje w obecnym sezonie równą, wysoką formę jednak do Pique mu nieco brakuje. Stoper Realu jest też znany z tego, że często nie wytrzymuje meczu psychicznie. A dryblingi Messiego czy Iniesty mogą wyprowadzić z równowagi niejednego obrońcę.
Mój typ: Pique
Środkowy obrońca:

Carles Puyol - Ricardo Carvalho
Bez kudłatego obrońcy trudno sobie wyobrazić jedenastkę gospodarzy. Puyol to człowiek, który nigdy nie gra na 100% swoich możliwości, on w każdym meczu gra na 200%. Popularny Tarzan już od kilku lat jest kapitanem Barcelony i jednocześnie liderem bloku defensywnego. Jak na stopera nie jest zbyt wysoki. Ale te braki nadrabia świetnym przygotowaniem fizycznym, motoryką na bardzo wysokim poziomie i przede wszystkim ogromną ambicją. Dla mnie jest to obrońca kompletny. Jeszcze przed obecnym sezonem wydawało się, że Carvalho czeka rywalizacja z Alexem o miejsce na środku obrony Chelsea. Jednak pomocną dłoń w kierunku Portugalczyka wyciągnął Mourinho i ściągnął go na Santiago Bernabeu, z miejsca czyniąc graczem podstawowej jedenastki. Carvalho odpłaca się swojemu rodakowi pewną grą na wysokim poziomie. Jednak ostatni mecz z Bilbao pokazał, że były stoper Chelsea potrafi popełniać błędy. Oczywiście: zapewne będzie niesamowicie skoncentrowany. Pamiętajmy jednak, że rywale będą znacznie trudniejsi niż pomocnicy i napastnicy Athleticu.
Typ: Puyol
Prawa obrona:

Dani Alves - Sergio Ramos
Wcześniej wspomniałem, że przykładem nowocześnie grającego obrońcy jest Pique. Jeśli mówimy o zawodnikach wyznaczających trendy w grze bocznego defensora, to z pewnością takową postacią jest Dani Alves. Chociaż tak na dobrą sprawę to Brazylijczyk często gra jako skrzydłowy, raz po raz zapędzając się pod bramkę rywala. Pozostałe atuty? Świetne dośrodkowania, dobre uderzenie z dystansu i nadludzka wydolność. O jego konkurencie z Realu możemy pisać praktycznie te samy rzeczy. Jednak mam wrażenie, że Ramos zawsze jest malutki kroczek za Brazylijczykiem. Jego największą wadą jest chyba zbytnia impulsywność i nerwowość w grze. Pozostałe plusy? Umie ładnie poprawiać getry przy okazji egzekwowania &quot;piątek&quot;.
Typ: Dani Alves
Defensywny pomocnik:

Sergio Busquets - Xabi Alonso
Przyznam szczerze, że jeszcze niedawno irytował mnie fakt, że Pep z uporem maniaka stawia na Busquetsa. Jednak przez ostatnie miesiące przekonałem się do tego zawodnika. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie jak na gościa, który ma za zadanie grać przed obrońcami. Do tego jak mało kto ustawia się na boisku, przerywając akcje rywali. Wykładnikiem jego umiejętności jest też fakt, że to on gra w podstawowym składzie a nie ściągnięty z Liverpoolu Javier Mascherano. Alonso to na obecną chwilę absolutny top wśród defensywnych pomocników. Moim zdaniem najlepszy piłkarz na świecie na tej pozycji obok Essiena. Zalety Hiszpana? Przede wszystkim kapitalnie porządkuje grę swojego zespołu w strefie środkowej. Do tego posiada świetny przegląd pola i potrafi wykonywać świetnie crossy. Jeśli dodamy do tego nienaganną technikę i ogromną ambicję to mamy pivota doskonałego. Nie zapominajmy też o jego rzutach wolnych, wykonywanych na &quot;cztery razy&quot;.
Typ: Xabi Alonso
Środkowy pomocnik:

Xavi - Sami Khedira
Ta para jest chyba jedną z łatwiejszych do rozstrzygnięcia. Gra Barcelony bez Xaviego wygląda jak maszyna pracująca na wolnych obrotach. To on decyduje o tym jak będzie wyglądać każda akcja Blaugrany. To on ma ogromny wpływ na grę swojego zespołu. Można by czasem rzec: &quot;Jest Xavi - jest zabawa&quot;. A jego ostatnia forma gwarantuje, że zabawa dzisiaj na Camp Nou będzie. To właśnie jego podania trzeba odciąć jeśli myśli się o triumfie nad ekipą Guardioli. Khedira to jeden w większych wygranych ostatniego Mundialu. Świetną postawą na afrykańskich boiskach wywalczył sobie transfer do wielkiego Realu. Na początku wydawało się, że będzie jedynie zmiennikiem pary Alonso - Diarra. Jednak szybko wygrał rywalizację z Francuzem i gra w podstawowym składzie. O ile spisuje się naprawdę nieźle. o tyle wyniesienie go ponad Xaviego byłoby troszkę niepoważne.
Typ: Xavi
Środkowy pomocnik:

Andres Iniesta - Mesut Ozil
Iniesta to drugi z maluchów w strefie środkowej Barcelony. Trudno przyczepić się do czegokolwiek w jego grze. Chyba jeden z lepiej prowadzących piłkę zawodników na świecie. Do tego posiada podobną cechę jak Xavi: potrafi zaskoczyć rywala niekonwencjonalnym zagraniem i jednocześnie otworzyć drogę do bramki swojemu koledze. Na początku sezonu grał dość słabo, ale było to zapewne pokłosie afrykańskiego Mundialu. Teraz jest w wysokiej formie i powinien siać popłoch w szeregach Królewskich. Ozil, podobnie jak jego rodak Khedira zachwycił na ostatnich Mistrzostwach Świata. Kto wie czy byłby dzisiaj w Realu gdyby w RPA zdrowy był Ballack. Ale futbol bywa przewrotny i właśnie za to go kocham. Niemiec w tym sezonie pokazał już, że nie przypadkowo znalazł się na Santiago Bernabeu. Jednak kapitalne występy przeplata znacznie słabszymi, kiedy jest kompletnie niewidoczny. A dzisiaj będzie dodatkowo ciążyła na nim ogromna presja. Długo myślałem na remisem, jednak ostatecznie stawiam na Hiszpana.
Typ: Andres Iniesta
Lewe skrzydło:

Pedro - Angel Di Maria
Zaraz się odezwą głosy krytyki, że Argentyńczyk gra przecież na prawym skrzydle. Tak to fakt, jednak dałem go w parze z Pedro żeby potem móc porównać ze sobą Messiego Ronaldo. Młodziutki Hiszpan to chyba największe odkrycie Guardioli. Chłopak wyciągnięty z rezerw Barcelony szybko zaczął się przebijać do podstawowej jedenastki z znaczyć w klubie coraz więcej. Od tamtej pory minęło już sporo czasu, a sam Pedro jest piłkarzem stale się rozwijającym. Uwielbia drybling, jednak mam wrażenie, że czasami go po prostu nadużywa. Kibice Realu z niedowierzaniem patrzyli jak przed sezonem ich klub za grube pieniądze pozyskuje Di Marię. Jednak dzisiaj już nie mają wątpliwości, że Mourinho przeprowadził świetny transfer. Argentyńczyk szybko wkomponował się w grę Królewskich i dzisiaj jest ważnym elementem zespołu. Posiada podobne zalety co Pedro: świetny drybling i bardzo dobre przygotowanie motoryczne.
Typ: Remis
Prawe skrzydło:

Lionel Messi - Cristiano Ronaldo
Tych panów żadnemu kibicowi piłki nożnej nie trzeba przedstawiać. Tak na dobrą sprawę wystarczyłoby wklepać w YT nazwiska obu a potem oglądać ich popisy. Obok gry tych zawodników nie da się przejść obojętnie. Na dzień dzisiejszy to z pewnością dwaj najlepsi piłkarze na świecie. Ich technika, drybling, szybkość, pewność siebie, luz w grze - to fakty, które sprawiają, że w pojedynkę są w stanie rozmontować każdą defensywę na świecie. Zresztą nie raz już to pokazali. Obydwaj stanowią kilkanaście procent wartości swoich drużyn w ofensywie. Wskazanie lepszego z tej dwójki to rzecz niezwykle trudna. No bo jak można tego uczynić mając na uwadze takich magów futbolu? Z pewnością powstrzymanie Messiego będzie kluczowe dla ewentualnego zwycięstwa Realu, podobnie zatrzymanie Ronaldo znacznie zwiększy szansę na triumf Barcelony. Portugalczyk notorycznie zawodzi w najważniejszych meczach. Tak było już podczas jego przygody w Manchesterze United, tak jest też teraz. Messi z kolei zwykła w tych kluczowych spotkaniach robić istotną różnicę w poczynaniach Blaugrany.
Typ: Lionel Messi
Środkowy napastnik

David Villa - Gonzalo Higuain
Gdybym próbował ich porównywać jakieś dwa lata temu to ludzie patrzyliby na mnie z politowaniem. Jednak czas robi swoje, a w przypadku napastnika Realu zrobił wiele dobrego. Villa po transferze do Barcelony nie może się przyzwyczaić do faktu, że teraz to nie on a Messi jest gwiazdą numer jeden. El Guaye w Valencii był niemal Bogiem, to od jego dyspozycji zależały wyniki Nietoperzy. W Blaugranie jest jednak otoczony równie znakomitymi piłkarzami i nie wszystkie piłki są do niego grane. Jednak nie zmienia to faktu, że wciąż jest nietuzinkowym piłkarzem. Już w niejednym meczu Barcelony pokazał swoje bardzo wysokie umiejętności. Higuain to z kolei piłkarz, który czyni stałe postępy. To już nie jest ten napastnik, który seryjnie marnuje wyborne sytuacje (no może wciąż marnuje, ale zdecydowanie mniej). W jego grze widać już mądrość i cwaniactwo boiskowe. Poza tym strzela mnóstwo bramek. Biorąc pod uwagę nieco słabszą formę Villi, stawiam na remis.
Typ: Remis

Wynik: 8:5

Tak jak widać powyżej, minimalnie wygrała Barcelona jednak na boisku wcale ta przewaga nie musi być widoczna. To będzie tak znakomitych piłkarzy, że o ostatecznym wyniku zadecydują niuanse. Obydwie drużyny zdominowały rozgrywki w La Liga. Nikt nie jest w stanie dotrzymać im kroku. Dlatego ten mecz tak elektryzuje wszystkich, naprzeciwko siebie staną godnie rywale. Wszyscy już zapewne myślą czym zaskoczy Murinho. Fakt, że Portugalczyk szykuje jakąś niespodziankę jest niemal pewny. Ale świetnym strategiem jest także Guardiola. Obawiam się tylko jednego: obyśmy nie ujrzeli typowych piłkarskich szachów. To nie ma być mecz na 0-0, to ma być spotkanie, które pokaże piękno futbolu. Kibice mają obejrzeć parady bramkarzy, multum strzałów, niekonwencjonalne dryblingi a nie asekurancką grę. Takiego właśnie meczu życzę sobie i Wam. Myślę jednak, że wygra Barcelona. Tak jak już wspomniałem: zadecydują szczegóły. Mam nadzieję, że magia Camp Nou zadziała i Blaugrana po tym spotkaniu zostanie liderem La Liga. Zapraszam o godzinie 21:00 przed telewizory czy komputery. Nie przegapmy tego spektaklu.
Barcelona 2,10
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
puczi 0

puczi

Użytkownik
Przede wszystkim wydaje się, że obrona Barcy ostatnio popełnia błędy. Może ze słabymi zespołami nie było tragedii, ale z Realem może być już inaczej. Ale działa to w drugą stronę. Real świetnie na początku sezonu bronił, ale jakby przyjrzeć się ich grze ostatnio to już nie ma tej pewności w obronie co na początku sezonu. Mówię o pewności interwencji a nie ilości traconych goli.

Myślę więc o zagraniu over 2.5 w tym meczu.
Zapewne masz na myśli np. pojedynek z Panathinaikos i błędy Pique. Jednak zapewniam cie, że dzisiaj obrona Barcelony będzie grała zdecydowanie lepiej i nie popełniało tego typu błędów. Oni doskonale wiedzą, że jak stracą bramkę to gola wyrównującego będzie bardzo trudno strzelić.
Warto również pamiętać, że w bramkach będą stali dwaj najlepsi bramkarze Hiszpanii.
 
dreju 1

dreju

Użytkownik
Zapewne masz na myśli np. pojedynek z Panathinaikos i błędy Pique. Jednak zapewniam cie, że dzisiaj obrona Barcelony będzie grała zdecydowanie lepiej i nie popełniało tego typu błędów. Oni doskonale wiedzą, że jak stracą bramkę to gola wyrównującego będzie bardzo trudno strzelić.
Warto również pamiętać, że w bramkach będą stali dwaj najlepsi bramkarze Hiszpanii.
Puczi takich cudeniek w ostatnim czasie było trochę więcej. Ale też rywal inny, cofnięty głęboko i czekający na kontrę. Choć może się okazać, że Mou będzie kazał coś podobnego zagrać i czekać na geniusz CR z przodu, jego szybkość i technikę.

Dziś kolejna rzecz odnośnie prawdopodobieństwa, że padnie over 2.5.
Warunki pogodowe:
Na dziś na godzinę 21 zapowiadają, że będzie ok 4 stopnie i będzie lało!! A wszyscy wiedzą jaki wpływ na to co dzieje się na murawie może mieć aura.
P.S.
Może ktoś biorytmy sprawdzi graczy Barcy i Realu :mrgreen:
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Kibice Barcelony obrzucali kamieniami autokar Realu Madryt

Wieczorem na stadionie Camp Nou odbędzie się Gran Derbi - wielki hit ligi hiszpańskiej. Tymczasem najbardziej radykalni kibice Barcelony obrzucili kamieniami autokar Realu Madryt. Zniszczona została szyba, przy której siedzieli Raul Albiol i Alvaro Arbeloa. Żaden z zawodników nie ucierpiał. W plecy i głowę uderzony został ochroniarz.

źródło: http://www.rmf24.pl
 
pawoman 3

pawoman

Użytkownik
Kibice Barcelony obrzucali kamieniami autokar Realu Madryt

Wieczorem na stadionie Camp Nou odbędzie się Gran Derbi - wielki hit ligi hiszpańskiej. Tymczasem najbardziej radykalni kibice Barcelony obrzucili kamieniami autokar Realu Madryt. Zniszczona została szyba, przy której siedzieli Raul Albiol i Alvaro Arbeloa. Żaden z zawodników nie ucierpiał. W plecy i głowę uderzony został ochroniarz.

źródło: http://www.rmf24.pl

co oni na wies przyjechali ? ???? wiesniakow to zamknac trzeba ;p a tak do @kudlatego to jeszcze cytat ze strony http://www.realmadrid.pl/

&quot;Tak przy okazji kolejna uwaga na marginesie: jak to jest, że we wszystkich zestawieniach siły dwóch drużyn (nie tylko tych dwóch, każdych dwóch, które mają niebawem ze sobą grać) porównuje się bramkarzy z bramkarzami, napastników z napastnikami…? Powinno się raczej porównywać, jak obrońcy drużyny X mogą sobie poradzić z napastnikami drużyny Y, czyż nie?&quot;

i to tyle w tym temacie ???? osobiscie uwazam ze mecz zakonczy sie remisem co bedzie bardzo dobrym prognostykiem dla Krolewskich .. rownie dobrze moze byc 3-3 jak i 0-0 osobiscie uwazam ze bramek w tym meczu jednak nie zobaczymy chodz wolalbym inaczej
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
kudłaty089 muszę przyznać że w tym roku bardziej się z tobą zgadzam niż w poprzednim. Może ja krótko. po swojemu:p:
Valdes - Casilas
Co do tego że Valdes to już nie ten sam zawodnik co jeszcze 2-3 temu całkowicie się zgodzę. Jest dużo bardziej pewny w bramce, nie popełnia juz takich błędów. Kiedyś każdy jego kontakt z piłką przyprawiał chyba kibiców FCB o szybsze bicie serca. ???? Ale w dalszym ciągu wydaje mi się że to nie dzięki niemu Barcelona traci tak mało bramek, cała drużyna na to pracuje. Jednak za rywala ma &quot;najlepszego bramkarza&quot;. To co robił Iker na mistrzostwach świata to było coś niesamowitego, to on wygrał ten puchar Hiszpani.
Zdecydowane 0 : 1
Abidal - Marcelo
Skoro piszesz że zagra Abidal to muszę ci wierzyć do sam się właśnie zastanawiałem kto zagra na lewej obronie. Ktoś kto widział Marcelo tylko w tamtym sezonie i to też nie we wszystkich meczach pomyśli &quot;co ten chłopak robi w tej drużynie&quot;. Jednak wszystko się zmieniło od przyjścia Mourinho. Gra świetnie w obronie, błyszczy w ataku, popisuje się sztuczkami technicznymi a te akcje grane z jednej piłki z Cristiano, bajka. A on ma &quot;dopiero&quot; 22 lata. Ciekawe jak sobie poradzi z wirtuozami z Katalonii ;).
Tutaj też daje 0 : 1

Pigue - Pepe
Obaj wysocy, dobrze zbudowani i co najważniejsze pewni w swoich interwencjach w tym sezonie. Jednak przychylam się do tego co napisał kolega wyżej, do Pique należy przyszłość. Jest młody a już taki doświadczony. Pepe do starych zawodników zaliczyć też nie można(27lat) z resztą jak prawie cały zespół Realu. Jednak przez tą psychikę Portugalczyk ustępuję nieznacznie Hiszpanowi. (chociaż duży minus dla Gerarda za jeden udzielony wywiad na temat Realu, gdzie nie wypowiadał się zbytnio &quot;ciepło&quot;)
Wygrywa Pique 1 : 0,5

Puyol - Carvalho

Weterani piłkarskich boisk. Obaj zdobyli w piłce klubowej niemal wszystko, Puyol dokłada do tego sukcesy z reprezentacją. Ciężko coś napisać. obaj pewni, jednak minimalnie znowu Hiszpan.
1 - 0,5

Alves - Ramos
Ja osobiście nie stawiam tak wysoko Alvesa, i nie zgadzam się co do jego dobrych dośrodkowań i strzałów z dystansu bo to zazwyczaj jest 3 rząd siedzeń od góry, a Camp Nou jest wysokie. ???? Jednak może to przez to że nie lubię go i jestem przewrażliwiony:p.
Ja tu daje remis 1 : 1
Busquets/Mascherano - Xabi Alonso
Kto by nie zagrał w drużynie Blaugrany to tutaj bez pisania analizy wygrywa Alonso.
0 : 1
Xavi - Khedira
tutaj to samo tylko w drugą stronę. Hiszpan klasa sama w sobie, Niemiec na razie nie ma się co z nim równać. Sam nie byłem zbytnim zwolennikiem transferu młodego Niemca ale gra poprawnie. ????
Zdecydowane 1 : 0

Iniesta - Oliz

Ale transfer tego Niemca jak najbardziej popieram. Młody geniusz, jeśli Mourinho będzie prowadził real jeszcze 2-3 lata a on będzie się tak dalej rozwijał to za te 3 lata będzie w pierwszej trójce kandydatów do złotej piłki. (mówię wam ???? ) Jego dużym problemem zapewne będzie wyleczenie kontuzji przez Kake. Bo wtedy jeden z nich siądzie na ławce, i boje się że to będzie Ozil a to może mu przeszkodzić w tak szybkim rozwoju piłkarskim.
Jednak jak &quot;na razie&quot; Iniesta jest lepszy od Mesuta, gdyż ten przeplata wspaniałe występy ze słabymi a Hiszpan nie ma takich wahań i jest zawsze pewnym ogniwem drużyny.
Jednak za potencjał drzemiący w Niemcu daje 1 : 0,5
Pedro - Di Maria
Tutaj też się zgodzę z kudłatym. Remis. Obaj młodzi, jeszcze nie zawsze dają radę wziąć ciężar całego spotkania no siebie ale przyszłość należy do nich.
1 : 1
Messi - C.Ronaldo
Tu nie będę pisał analizy bo zajęło by to pół strony. Obaj genialni. Jednak od siebie daje taka oto notę bo Messi zazwyczaj nie zawodzi, a z CR bywa różnie.
Mój typ 1 : 0,(999) ;)
Villa - Higuain
Gdybyśmy robili porównanie 2 lata temu to Villa zdecydowanie by wygrał. Jednak w tym roku jakoś nie błyszczy, Higuain niby też czasami zawodzi ale obaj w dalszym ciągu mogą przesądzić jednym zagraniem o wyniku spotkani. Obecna forma Villi zmusza mnie dać remis ????
Też remis 1 : 1

Niby wyszło 8 - 8,499 dla Realu, wiem że może byłem trochę nie obiektywny w przypadku Iniesty i Villi (bo to jeszcze nie ta sama klasa zawodników) ale jak by nie było składy moim zdaniem są piekielnie wyrównane. Średnia wieku drużyny jest niższa u przyjezdnych o 1,5 roku.
Tak więc miejmy nadzieję na najciekawsze GranDerbi od lat. :]

Guardiola - Mourinho
To też bardzo ważny pojedynek. Obaj zdobyli niemal wszytko tylko jest jedna różnica, że Guardiola wszystko z jednym zespołem a Jose pracował w różnych klubach i jak na razie ze wszystkimi udawało mu się zwyciężać. Tak więc w mojej ocenie wygrywa Portugalczyk, gdyż wiadomo że radzi sobie w różnych sytuacjach. A Guardiola prowadzi genialną drużynę i nie wiadomo czy to jego zasługa że wygrywają czy może on jest tam zupełnie nie potrzebny a może oni by wygrywali nawet bez trenera. :jezora:
Tak więc Guardiola 0,5 : 1 Mourinho
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
co oni na wies przyjechali ? ???? wiesniakow to zamknac trzeba ;p a tak do @kudlatego to jeszcze cytat ze strony http://www.realmadrid.pl/
&quot;Tak przy okazji kolejna uwaga na marginesie: jak to jest, że we wszystkich zestawieniach siły dwóch drużyn (nie tylko tych dwóch, każdych dwóch, które mają niebawem ze sobą grać) porównuje się bramkarzy z bramkarzami, napastników z napastnikami…? Powinno się raczej porównywać, jak obrońcy drużyny X mogą sobie poradzić z napastnikami drużyny Y, czyż nie?&quot;
W takim razie zapraszam do takowej analizy. Jest jeszcze trochę czasu - na pewno zdążysz. I zamiast nazywać kogoś wieśniakami, to mógłbyś postarać się odpowiednio używać interpunkcji. To naprawdę nie jest takie trudne.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
No ja się z Tobą nie zgodzę. Czyli, że jak każdy to klasa światowa to można wszystkich wrzucić do jednego worka? Moim zdaniem absolutnie nie można. Wśród tych, którzy dzisiaj zagrają są lepsi i gorsi. Wszyscy są dobrymi piłkarzami, ale nie wszystkich można nazwać grajkami &quot;światowej klasy&quot;. Zresztą to jest dość względne pojęcie, także każdy interpretuje je na swój sposób. Skoro nie zagra Higuain to jeszcze lepiej dla Barcelony, bo Benzemę uważam jednak za piłkarza słabszego od Argentyńczyka.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Analizowanie piłkarzy to ciekawy pomysł, ale dzisiaj na wynik meczu może mieć również znaczenie jaką taktykę obierze Mourinho. Portugalczyk już się nauczył wygrywać z wielką Barcą (3:1 Interu z Barcą w poprzedniej edycji LM). A jak wiemy skutecznej metody się nie zmienia. Camp Nou nienawidzi Mourinho i on tym bardziej dzisiaj zmotywuję Królewskich to walki. Guardiola w jednym z wywiadów prognozuje, że dzisiejszy mecz będzie podobny do meczów Barcy z Interem z poprzedniej edycji LM. Barca zagra swoje z wysoko ustawioną linią obrony, bardzo ofensywnie i zapewne odda bardzo dużo strzałów w strone bramki Królewskich. Z kolei Real to przedewszystkich kontrakatak z szybkim Christiano i Hiquainem.

Na Tobecie widziałem typ over 10.5 rożne ~ kurs 1.78. I to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem na dzisiejszy klasyk.
 
Baqu 791,9K

Baqu

Forum VIP
Today is the Club&#39;s 111th birthday. Enjoyed by following the build up for the game on Barça TV / Avui fem 111 anys. Gaudeix seguint la prèvia del clàssic a Barça TV / Hoy cumplimos 111 años. Disfruta de la previa del clásico en Barça TV

▶ http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/locucio/btv_en_directe.html

tak, to stream &quot;na żywo&quot; z przygotowań do spotkania na kanale Barca TV

---

FC Barcelona - Gols històrics dels clàssics

http://www.youtube.com/watch?v=sQ_T0qfGC98

---

‎29 listopada przypada rocznica założenia klubu, inaczej mówiąc, FC Barcelona obchodzi dzisiaj swoje 111 urodziny.
Per molts anys Barça!

I niech nam Real nie zepsuje imprezy!

http://www.youtube.com/watch?v=33ws1CBD0pQ

---

Liczba na dziś

936 - tyle dni minęło od ostatniej wygranej Realu Madryt w Gran Derby. Czy uda się przedłużyć tę passę?

---

FC Barcelona vs Real Madrid || Trailer Gran Derbi Europa 28 11 2010 || El Clasico !!! *HD*

http://www.youtube.com/watch?v=fVtZort3ti0

---

Cant del Barça

http://www.youtube.com/watch?v=OM2lE525qcI&amp;amp;feature=related

---

El Clasico: Enjoy it while you can

By Elliott Turner

I prefer to view the world of European soccer as the Earth orbiting on a titled axis, with the center of gravity subtly shifting every few years. A decade ago, Italian sides such as AC Milan and Juventus dominated European competition. As recently as five years ago, Chelsea and Manchester United ruled the roost. Today, Barcelona is the king of the continent, with Madrid, their rival en el Clasico, a few paces back. But how did they ascend to the throne? And how long will their reign last?

The executive summary is simple: debt and not long. For the Catalans, the numbers are grim. By most estimates, Barcelona&#39;s current debts exceed €400 million. In July, just after signing star striker David Villa from Valencia, the Club had to negotiate a short-term loan just to make payroll. The new club President has announced laughable austerity measures. And also filed a lawsuit against former President Joan Laporta, accusing him of cooking the books and pocketing some cash for himself. Boardroom brawls and election speeches are one thing, but litigation for embezzlement hints at major problems.

Of course, their neighbor and rival to the West is hardly the shining example of prudent financial planning. Real Madrid re-elected Florentino Perez two years ago after a brief hiatus, and he promptly spent over €200 million on a handful of players. His strategy, &quot;the Galacticos&quot;, is akin to the late George Steinbruner&#39;s Yankees: sign talented players that are also marketable. Emphasis on marketable. Still, Madrid&#39;s debts only exceed €300 million.

So, at a glance, the top two teams in Europe rely on a second mortgage to live among the elite. Of course, both are valued over $1 billion by Forbes. But can one rely on those valuations? Liverpool FC was valued at over $800 million, but sold for $480 million. This begs the question -- how do balance sheets and estimates transfer to a world of few buyers? For now, the banks and lenders live in ignorant bliss. But that may change. In May, the global stock market shook as Spain&#39;s credit was downgraded. Short-term loans may be hard to come by even for these giants of the game.

But how did the Spanish clubs reach this point? Should we toss the blame on the phantom &quot;vultures of globalization,&quot; who swoop into unsuspecting markets to cannibalize innocent domestic businesses? Sadly, the Spanish government deserves blame (or credit) for leaving the backdoor wide open.

The first factor in Spain&#39;s ascent (or descent) was &quot;La Ley Beckham.&quot; Spain, hoping to attract prominent engineers, scientists, and executives, revised their tax code several years back to allow foreigners to claim non-domicile status. Of course, this loophole allowed Spanish clubs to offer super competitive salaries to the global footballing elite. Don&#39;t think it matters? Well, Russian star Andrei Arshavin&#39;s move to England resulted in an estate planner hissy fit. So, yes, the footballing millionaire club counts the percentages when looking at income taxation. And Spain offered a sweet deal.

Offering a good tax rate is one trick, but failing to collect taxes can also grease the wheels of the enterprise elite. At the height of the aforementioned Laporta cooked-books-bonanza, it appears the Spanish IRS was asleep at the wheel. Spanish clubs racked up hundreds of millions of euros in unpaid taxes, with not so much as a slap on the wrist. Recently, the Spanish government passed a resolution requesting payment. This ranks just above an angry phone call, but just below a sternly worded letter.

So, in sum, this match pits the two best players in the world against one another, Messi vs. Ronaldo. And all because the Spanish government slipped up on drafting its tax code, looked the other way, and Barcelona crafted clever balance sheets while Real Madrid&#39;s CEO schmoozed with his bank CEO friends. Still, despite the impotence of Spain&#39;s government, recent reforms at UEFA suggest an impending end to this gravy train.

UEFA, who runs the highly prestigious and lucrative Champions League, has recently enacted a &quot;financial fair play&quot; requirement for clubs to participate. Basically, debts cannot be preposterous when compared to actual income. Guess what? Both Real Madrid and Barcelona&#39;s debts are preposterous when compared to their actual income. Thus, in the short future, both must change their ways or risk being expelled from Europe&#39;s elite.

Granted, this stop sign may be knocked down by the next UEFA President -- the Champions League needs Real Madrid and Barcelona just as much as they need it. Still, the internal economic pressure from within may be enough to burst either club at anytime. So find a comfy couch, sip a cold beer, and enjoy this spectacular, credit fueled Clasico while you can.
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Widze, ze wiecej tu napinania niz jakies konstruktywnej dyskusji. Ja czuje tutaj undera conajmniej 3,5 (1,45 Tobet), badz tez 2,5 (2,15) albo zaklad, ze Real strzeli max 1 gola (1,55). Jose lubi zaskakiwac, ale wydaje mi sie, ze w tym przypadku zagra na remis, najpewniej bezbramkowy. Oba zespoly sa w swietnej formie, ale ostatnio to Real robil na mnie wieksze wrazenie. Mimo wszystko czuje tutaj wynik 1:0 badz 0:0.
 
komos84 182

komos84

Użytkownik
Polecam do zagrania zakład że w Gran Derbi będą 4 lub więcej żółtych kartek po kursie 1.5 tyle że jedynym bukmacherem jaki znalazłem, który taką linie oferuje jest Tipsport (naziemny), do jakiegoś AKO można śmiało dołożyc.
Nie pamiętam meczu pomiędzy Realem i Barceloną gdzie nie sypałyby się kartoniki. Rok temu gdy wygrała Barca 1:0 było tych kartek sześc, natomiast w Madrycie 7 albo 8 z tego co pamiętam.
A jeżeli chodzi o konkretnych kartkowiczów to polecam Unibet i następujących delikwentów, którzy znajdą się w protokole sędziowskim z karteczką (dowolnego koloru) na koncie:
Dani Alves 2.55 (impulsywny, zadziorny, momentami agresywny by nie powiedziec niezrównoważony)
Pepe 2.05 (podobnie jak Alves miewa problemy z kontrolowaniem emocji, często dopuszcza się chamskich zagrań na rywalach)
Xabi Alonso (zazwyczaj w ważnych meczach Realu jako pomocnik środka pola walcząc o piłkę, przerywa ataki rywali, robi to w sposób nieprzepisowy czasami)

Sorry za spłycone opisy charakterystyk ww piłkarzy i przyczyn dla których polecam te zakłady zagrac. Czas goni a jutro kolokwium:/ a w między czasie Gran Derbi:p
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dajcie spokój z tymi porównaniami bo jak kolega z Realu porównał Pepa do Jose to równie dobrze można porównać :
Pep -Real 4:0, 11:2.
Bez spiny bo nie jestem mega fanem oby dwóch drużyn mimo, że na pewni bliżej mi do Barcy.
Ale do rzeczy.
Ja od siebie proponuję typ, która zakłada na początku meczu zachowawczą grę, nie sądzę aby wszelkie siły zostały rzucone na sam początek spotkania i nie spodziewam się mocnego uderzenia.
Raczej będzie tak, że ujrzymy trochę fauli, parę razy pokopią Xaviego, Iniestę, Cere9, i posypie się kilka kartek.
Defensywy będą bardzo uważne na początku meczu także o jakiś sensowny atak będzie ciężko i dobrym typem powinno być :
Gol po 27 minucie @ 1.83 / Bet365
Sorry za takie krótki wywód, ale nauka goni i nie ma czasu na głębszą analizę.
 
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Mourinho może sparaliżować ten mecz bo remis będzie obwołany sukcesem Realu. Poza tym światła wielkich gwiazd znoszą się wzajemnie i występ Ronaldo może się ograniczyć do teatralnych nurków z bezsilności a Messiemu będą uporczywie gładko odbierać piłkę po drugim znanym zwodzie. Detaliczne dywagacje, kto jest lepsiejszy wśród obu ekip to bezużyteczne pianobicie. Takie tam będzie nagromadzenie geniuszy, cudotwórców, wirtuozów, gwiazd, walczaków i artystów na metr kwadratowy murawy, że bohaterem wieczoru może być każdy i nikt.

Patrząc na ten mecz jako na ogół możliwych zdarzeń i szperając wśród propozycji buków obstawiam, że

1. w II połowie over 1,5 gola - tobet, kurs 2.05
2. w II połowie over 5,5 kornera - tobet, kurs 1.93

Po prostu nie przewiduję, że w I połowie wszystko będzie już pozamiatane w jedną czy drugą stronę, więc po przerwie powinna ruszyć lawa. Niech się dzieje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom