>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurowizja 2023 (Liverpool 9-13.05.2023)

A 0

asia8564

Użytkownik
Polecam włączyć sobie zagranicznych komentatorów na yt , Blanka jest typowana w ostatniej 5 , a sugerowanie się tym , że ta piosenka ma najwiecej wyświetleń ze wszystkich filmików półfinałowych jest głupotą , bo te wyświetlenia nabijają Polacy i na palcach jednej ręki można zliczyć zagraniczne komentarze . Drugi półfinał był bardzo słaby wiec było do przewidzenia , że przejdzie
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Polecam włączyć sobie zagranicznych komentatorów na yt , Blanka jest typowana w ostatniej 5 , a sugerowanie się tym , że ta piosenka ma najwiecej wyświetleń ze wszystkich filmików półfinałowych jest głupotą , bo te wyświetlenia nabijają Polacy i na palcach jednej ręki można zliczyć zagraniczne komentarze . Drugi półfinał był bardzo słaby wiec było do przewidzenia , że przejdzie
Co to wogole jest za argument że nabijają Polacy ? XD innym wokalistom też nabijają ludzie ze swojego kraju.
Ja próbuję bejba top 15 2.45

Ponadto Finlandia nie wygra w głosowaniu telewidzów 2.08
 
J 3K

josh91

Użytkownik
Co to wogole jest za argument że nabijają Polacy ? XD innym wokalistom też nabijają ludzie ze swojego kraju.
No właśnie żaden. W kilku krajach jest w czołówce list, więc ja tu mocno się zdziwię jakby była 20-26. Osobiście postawiłem top15 po 3.10 Sts i 1.80 powyżej 70 pkt, w ostatnich latach nawet 22 miejsce potrafiło mieć powyzej 70 pkt.
Nie rozumiem bazowania na opinii youtuberów, jej półfinał był mega słaby i spokojnie może wyprzedzić z 10 krajów minimum.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Rozumiem, że to dział tematyczny odnoszący się do suchych typów opartych na czystej analizie, ale powiedzcie jakie jest wasze subiektywne odczucie i która piosenka powinna wygrać
Pierwsza część występu jest żenująca słaba, bardzo słaba. Druga dużo zyskuje + taniec i nie zakończony jak Izrael bez śpiewu. Przekazywanie przez tancerza dwukrotnie mikrofonu też słabe. Moje zdanie jest takie że piosenka jest pod Eurowizję idealnie sklecona, oni - fani nawet nie wiedzą jakim profilem muzyki jest Polska. Zastępujemy w tym roku Portugalię i Hiszpanię takim tonem muzyki. Moim zdaniem storpedują ten występ + televoiting wyspie się na inne czołowe reprezentacje.

Podpieram się też typem z pierwszej strony wątku że Norwegia < Izrael po 1.95 złapane przed "losowaniem" miejsc na finał, Norwegia pozostawia dużo do życzeniami a mogłoby być zdecydowanie lepiej opakowane.
 
Ostatnia edycja:
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Prawda ale zapewne większość z nich to Polacy , nawet widać po komentujących , m

Post automatycznie złączony:

Ja właśnie zamierzam tak typować , tylko sts daje na to 1,80 gdzie masz taki wysoki kurs tzn jakie zakłady ?

Wczoraj myślałam jeszcze nad Blanka , ze zajmie miejsce 20-26 i dużo typerow na yt typuje ją na jednym z ostatnich miejsc i dla nich ta piosenka jest bardzo słaba ale boje się , że dużo Polaków będzie na nią głosować poza granicami .

Fajny kurs tez , jest na Izrael vs Norwegia . Izrael bije wszelkie rekordy na yt , w Spotify jest bardzo popularna , ale boje się , że jury kupi mocny głos Norweżki i to jednak ona będzie wyżej

A co myślicie o Czechach w top 10 ?

Norwegia w ostatnich latach jest krajem nielubianym przez jury co pokazują ewidentnie wyniki głosowania na poprzednich Eurowizjach, gdzie od publiczności dostawali sporo więcej punktów niż od jury Już podaję przykłady.


2019 - tutaj najbardziej skrajny przypadek. Norwegia ma 1 miejsce u publiczności. W głosowaniu jury.... zaledwie 18 miejsce. To już pokazuje, że coś jest nie tak

2022- 7 miejsce u publiczności. U jury dopiero 17 miejsce więc znowu ogromna różnica w ocenie

2021 - 13 miejsce u publiczności. 22 miejsce u jury

2018 - Tutaj już mniejsza różnica miejsc ,ale wciąż zasada się utrzymuje czyli jury ocenia gorzej występ niż publiczność. 11 miejsce u publiczności. 16 miejsce u jury


Nie wydaje mi się, żeby to był przypadek. W dodatku piosenka Norweżki nie jest jakaś ambitna a pod względem wokalnym było lepiej w norweskich kwalifikacjach.




Co do Czech to sytuacja nie jest tak do końca jasna. Najczęściej było tak ,że w latach 2016-2022 jury bardzo często dawało im wyraźnie więcej punktów niż publiczność, ale ta różnica nie była bardzo dużą. . Jednak był u nich jeden przypadek kiedy zostali mocno uwaleni przez jury. To było w 2018 roku. Mieli wtedy 4 miejsce w głosowaniu publiczności. U jury skończyło się dopiero na 15 miejscu. Ostatecznie wylądowali na 6 pozycji.

Mieli też przypadek zupełnie odwrotny. W 2019 roku publiczność dała im zaledwie 24 miejsce .Tymczasem u jury było wysokie 8 miejsce.

W tym roku w internecie jest wiele komentarzy, że Czechy trochę rozczarowały. Na pewno ten moment kiedy dziewczyna rapuje nie jest najlepszy bo bardzo średnio jej te rapowanie wychodzi. Brakuje takiego pazura w rapowaniu jaki był w teledysku.
Powiem ci jednak , że ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który mało interesuje się Eurowizją ,ale obejrzał w całości pierwszy półfinał i Czechy zrobiły na nim najlepsze wrażenie.

Słuchałem wszystkich piosenek kilkukrotnie w wersji studyjnej i Czechy mają według mnie najbardziej oryginalną kompozycję i wiem ,że wielu youtuberów interesujących się mocno Eurowizją bardzo doceniło ten utwór. W głosowaniu fanów Eurowizji ze wszystkich startujących państw Czechy zajęły 8 pozycję.

Wynik Czech na tej Eurowizji jest dla mnie wyjątkowo trudny do przewidzenia. Nie mam pojęcia jak to się skończy. W teorii jury powinno docenić wysoko samą dość oryginalną i poważną piosenkę .Wtedy jak Czechy zostały uwalone przez jury w 2018 roku o czym pisałem powyżej to oni mieli mało ambitny i bardzo taneczny kawałek.
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Witam
Miejsce w top 15 Polski to kompletna mrzonka.
To że bije wszystkich w oglądalności i jest taki wielki hype na Bejbę, totalnie o niczym nie świadczy. Stała się memem i to wszystko.
To że zdecydowana większość oglądających to Polacy akurat jest prawdą , w przypadku innych krajów proporcje są bardziej wyrównane.
Od widzów jakieś tam punkty będą, od Ukrainy pewnie 12 z UK i Irlandii też będzie dużo a od reszty to grosze, natomiast od jury będzie poniżej 10 pkt.
Jak Bejba nie zajmie ostatniego miejsca to już będzie "sukces". Kurs 1.47 na poniżej top15 to promocja nawet z podatkiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +185
A 0

asia8564

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ja już swoje typy postawiłam dość ryzykowanie :

Czechy top 10
Estonia - Albania ( 2)
Norwegia - Izrael (1)

Będzie co będzie , liczę tylko , że Polska zajmie miejsce poza 20 udowadniając tym samym ,że wybór Blanki to totalna porażka ,nie oszukujmy się ale Jann miały duże szanse na czołowe miejsce patrząc na finałowe występy.
 
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Witam
Miejsce w top 15 Polski to kompletna mrzonka.
To że bije wszystkich w oglądalności i jest taki wielki hype na Bejbę, totalnie o niczym nie świadczy. Stała się memem i to wszystko.
To że zdecydowana większość oglądających to Polacy akurat jest prawdą , w przypadku innych krajów proporcje są bardziej wyrównane.
Od widzów jakieś tam punkty będą, od Ukrainy pewnie 12 z UK i Irlandii też będzie dużo a od reszty to grosze, natomiast od jury będzie poniżej 10 pkt.
Jak Bejba nie zajmie ostatniego miejsca to już będzie "sukces". Kurs 1.47 na poniżej top15 to promocja nawet z podatkiem.

Myślicie, że warto obstawić 300 zł na Ukrainę w top 3 po kursie 2.95 w Fortunie? Cały czas się nad tym zastanawiam. Patrzyłem na liczbę wyświetleń ich występu przed drugim półfinałem i to jest ponad 600 tysięcy wyświetleń więc biorąc pod uwagę ogromną liczebność Ukraińców to jest to niewiele i może być tak ,że Ukraina na Eurowizji w tym roku nie będzie miała zbyt dużego wsparcia od Ukraińców mieszkających w innych krajach. Nie wiem jak zachowają się wszyscy Europejczycy i czy będą jakoś masowo głosować na Ukrainę w celu pokazania solidarności z nią.
Nie wiem jak potraktuje ten występ jury bo sam występ jest całkiem ambitny ,ale tego typu piosenki nigdy na Eurowizji nie robiły dobrych wyników. Za to Inscenizacja robi duże wrażenie bo jest efektowna.

Jeszcze jest kwestia Izraela. Już obstawiłem jeden kupon na nich ,że będą mieć top 3 przy stawce 100 zł przy kursie 6.00 . Zastanawiam się czy jeszcze raz nie obstawić na nich tym razem 300 zł ,ale już kurs się znacznie zmniejszył i wynosi tylko 2.95.

Wczoraj dziennikarze akredytowani z różnych krajów oceniali występy w najważniejszej próbie, która była oceniana przez jury. Ktoś pisał mi na wykopie ,że ponoć ich głosowania trochę pokrywają się z głosowaniem jury z różnych państw. Dziennikarze dali Izraelowi 3 miejsce. Może być jednak tak, że po głosowaniu ludzi Ukraina zepchnie Izrael na 4 miejsce i w końcu nic nie wygram. U dziennikarzy Ukraina była na 12 miejscu.

Kolejna ciekawa sprawa. Dziennikarze ocenili występ Chorwacji na 7 miejsce. Jeżeli Chorwacja niespodziewanie tak zostanie też oceniona przez jury a w głosowaniu ludzi zajmie 2 miejsce co chyba jest realne to może być tak ,że to Chorwacja wejdzie ostatecznie na 3 miejsce i zepchnie Izrael.

Ogólnie nie wiem co mam teraz obstawić. W poprzednich latach było trochę łatwiej obstawiać wyniki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +373
egreg 942

egreg

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Moim zdaniem nie warto dawać Ukraina na top 3 po takim kursie , nie widzę szans , Chorwacja też nie będzie w top 3 bez przesady...
Proponuję jak ktoś może w Unib. jest fajny typ Ukraina 12 pkt od jury powyżej 0.5 razy 1.85 , wydaje mi się że to promocja ...
@ A asia8564
Gdzie widziałaś ten typ Polska poza 20-ką ?
 
Ostatnia edycja:
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Moim zdaniem nie warto dawać Ukraina na top 3 po takim kursie , nie widzę szans , Chorwacja też nie będzie w top 3 bez przesady...
Proponuję jak ktoś może w Unib. jest fajny typ Ukraina 12 pkt od jury powyżej 0.5 razy 1.85 , wydaje mi się że to promocja ...
@ A asia8564
Gdzie widziałaś ten typ Polska poza 20-ką ?
Kogo obstawiasz w top 3.? Może takie coś? To jest najbardziej realne top 3?

1. Szwecja
2. Finlandia
3. Izrael
 
Otrzymane punkty reputacji: +765
egreg 942

egreg

Użytkownik
C Concalves
Tak , uważam że to jest najbardziej realne, ale czy warto coś takiego obstawiać to oczywiście zależy od kursu

maite-radar maite-radar
Dzięki za odpowiedź no tak STS ale tam już dawno nie mogę grać (limit = 0), więc o nich zapomniałem... za późno napisałeś mogłem zagrać w stacjonarce może... ;)

Co myślicie o Ukraina Polsce 12 pkt 1.80 ? Betfan

A może takie ako
Norwegia - Izrael Izrael 1.65
Finlandia - Ukraina Finlandia 1.17
Ukraina przekaże 12 punktów Polsce? Tak 1.80
Kurs: 3.47 Betfan
 
Ostatnia edycja:
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
W STS jest jeden bardzo ciekawy zakład .

Kto będzie lepszy: Czechy czy Słowenia.

Kurs na Słowenię w tym zakładzie to 5.70 czyli bardzo dużo a jest realne, że Słowenia pokona Czechy. Tyle,że Czechy raczej są bardziej lubiane przez jury , mają bardziej oryginalną piosenkę i piosenka jest wymierzona przeciwko Rosji. Co myślicie o tym zakładzie?
 
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
C Concalves
Tak , uważam że to jest najbardziej realne, ale czy warto coś takiego obstawiać to oczywiście zależy od kursu

maite-radar maite-radar
Dzięki za odpowiedź no tak STS ale tam już dawno nie mogę grać (limit = 0), więc o nich zapomniałem... za późno napisałeś mogłem zagrać w stacjonarce może... ;)

Co myślicie o Ukraina Polsce 12 pkt 1.80 ? Betfan

A może takie ako
Norwegia - Izrael Izrael 1.65
Finlandia - Ukraina Finlandia 1.17
Ukraina przekaże 12 punktów Polsce? Tak 1.80
Kurs: 3.47 Betfan
Nie lepiej po 8.00 na sts 1-10 Polska?
Polska zajmie miejsce 1-10. @3.80 fortuna

Polska będzie lepsza niż Litwa @2.00 fortuna

Szczególnie na to drugie warto zwrócić uwagę wg. mnie, bo kurs na zwycięstwo Litwy, albo ich TOP 10 to [email protected] i 8.00
Polecam włączyć sobie zagranicznych komentatorów na yt , Blanka jest typowana w ostatniej 5 , a sugerowanie się tym , że ta piosenka ma najwiecej wyświetleń ze wszystkich filmików półfinałowych jest głupotą , bo te wyświetlenia nabijają Polacy i na palcach jednej ręki można zliczyć zagraniczne komentarze . Drugi półfinał był bardzo słaby wiec było do przewidzenia , że przejdzie


Słowenia czy Czechy w STS? Kto lepszy? Bardzo ciekawy kurs na Słowenię. To aż 5.70 przy obstawieniu Słowenii . Opłaca się postawić na Słowenię?
 
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Ukraina w Top 3 całkiem realna, piosenka pod jury więc coś punktów zbierze a w tele też będzie wysoko.
Polska lepsza od Litwy też o tym myślałam, też całkiem realne.
Ja bym jeszcze obstawiła zwycięstwo Szwecji po kursie 1.45, gdyż ona nie ma tu w zasadzie konkurencji
Można by się też pokusić o Armenię w Top 10 za ok. 2.1
Chorwacja w Top10 już bardziej ryzykowna, ale też warto.
Norwegia - Izrael (2) za 2.1
 
Otrzymane punkty reputacji: +264
egreg 942

egreg

Użytkownik
Polska zajmie miejsce 1-10. @3.80 fortuna
Tak tak może będzie w top10 ale co najwyżej w televotingu a ogólnie to mogą zająć nawet 1 miejsce, jak odwrócisz tabelę :ROFLMAO:
Ukraina top3 nierealne moim zdaniem , a nawet nie jest takie pewne top 10 jakby to wynikało z kursów.

Taki offtop: dla mnie osobiście Blanca pozamiatała (to nie ta nasza) , całkowicie poza konkurencją , po niej długo długo nic i... Czeszki... 😊

Dla mnie to Finlandia wygrała Eurowizję 2023 bo tradycyjnie głosy jury ignoruję... nie są do niczego potrzebne...
6 pkt jury z Ukrainy dla Polski, śmieszne, bo rok temu było 0.
 
Ostatnia edycja:
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Szwecja przewidywalnie.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę na to, jak mało krajowych jury przyznało jakiekolwiek punkty dla Norwegii. Dla mnie to jest skandal, który ich pogrzebał zanim wgl dodano głosy widzów.
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Tak tak może będzie w top10 ale co najwyżej w televotingu a ogólnie to mogą zająć nawet 1 miejsce, jak odwrócisz tabelę :ROFLMAO:
Ukraina top3 nierealne moim zdaniem , a nawet nie jest takie pewne top 10 jakby to wynikało z kursów.

Taki offtop: dla mnie osobiście Blanca pozamiatała (to nie ta nasza) , całkowicie poza konkurencją , po niej długo długo nic i... Czeszki... 😊

Dla mnie to Finlandia wygrała Eurowizję 2023 bo tradycyjnie głosy jury ignoruję... nie są do niczego potrzebne...
6 pkt jury z Ukrainy dla Polski, śmieszne, bo rok temu było 0.
Poważnie? O gustach się nie dyskutuję, ale tam w ogóle nie było melodii. Czekałem aż piosenka na dobre się zacznie a ten występ brzmiał bardziej po turecku niż po hiszpańsku.

Szkoda CZA CZA CZA, ale kursy bukmacherów się sprawdziły. Co do typu under 15 Polska to było złoto, bo np under 0,5 przyznanych dwunastek na 37 krajów był mega ryzykowny, skoro taka Australia czy Austria dostały po 12. Kurde za rok trzeba wejść coś grubiej w to bo te ponad 4 godzinki minęły całkiem przyjemnie. Beka z Wlk Brytanii i Niemiec :p
 
Do góry Bottom