>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurowizja 2023 (Liverpool 9-13.05.2023)

Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Nie jestem do końca przekonany czy Estonia tak szybko przepadnie. W pierwszym półfinale mieliśmy piosenki w podobnym tonie Szwajcarii i Holandii. Odpadnięcie słabiutkiej Holandii też pewnie spowodowane znacznie lepszym występem Szwajcarii. Ja bym się upierał że taki rodzaj muzyki się broni w marginalnym procencie ale taki 1 max 2 na półfinał to sprawiedliwa ocena. W tym półfinale dochodzi jeszcze Litwa.

Rumunia/San Marino/Islandia to trio nie ma żadnych szans.

Czyli zostaje 13 ekip. Następny pułap: Grecja, Dania, Albania i Estonia - na tą czwórkę przypadnie jedno miejsce w finale. Grecję skreślam od razu (opinia po próbach jest taka, że 16latek dużo skacze i dostaje zadyszki, no cyrk co Grecja wystawiła), Dania to prawie kalka Greków z młodym chłopaczkiem, też mi nie podchodzi tym bardziej że Skandynawia ma już 3 mocne konie w finale, a Albania może nie być rozchwytywana tak jak człowiek się łudzi. To właśnie ta piosenka może przepaść na rzecz Estonii przykładowo. A patrząc na historię kursów z ostatnich dwóch dni to Estonia stała się faworytem tej grupy do awansu.

Z kolei Gruzja trochę poszła do góry i żeby to się nie okazało największą niespodzianką na minus, no ale ciężko naprawdę znaleźć kandydata który miałby za nich wskoczyć. Gruzji bardzo długo nie było w finale i to jest najlepsza okazja ku temu by tam ponownie zawitać. Charakteryzacja na scenie może się też spodobać bo to jest występ solowy.

Gruzja - Polska 2 2,10
Belgia awans 1,25
@2,31 netto Betclick

My idziemy do góry Gruzja w dół - chodzi o kursy a co za tym idzie notowania ekip w środowisku. W takiej sytuacji Polska nie może być dogiem. Część buków zareagowała część widać nie.
Polska to prosty refren zupełnie nie w naszym klimacie ale to już inna historia, ładna panna, tańce i ładnie się to spina gdy będą puszczać kilkusekundowe przebitki w trakcie głosowania.

Kurs na Belgię na zagranicznych rynkach nie przekracza 1,10 obecnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1300
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Z kolei Gruzja trochę poszła do góry i żeby to się nie okazało największą niespodzianką na minus, no ale ciężko naprawdę znaleźć kandydata który miałby za nich wskoczyć
Czyli jednak Gruzja out. Największa niespodzianka. Nie mają wsparcia żadnego.

Screenshot_20230512-110827-706.png
Choć i tak wolałbym założony awans :(

Gratulacje dla grających Albanię, bardzo dobrze wypadli w tym półfinale i ogłoszeni jako pierwsi.

No i Estonia też się zmieściła dzięki temu.
 
Ostatnia edycja:
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Tele vote winner: Ukraine @4 williamhill bet365 lvbet

Takie coś pograłem stacjonarnie. Ukraina rok temu wygrała konkurs z dużą przewagą dzięki głosowaniu widzów. Na wynik składa sie po równo 50/50 głosy od jury i widzów, Ukraińcy dostali tyle głosów od widzów że tylko nimi zajęliby 4 miejsce.
W tym roku liczę że może być podobnie, cały czas masa Ukraińców przebywa za granicami kraju i pewnie chętnie będą głosować na swój kraj niezależnie od tego co oni wystawili i jak wypadli. Pewnie i trochę zwykłych ludzi też się dołączy.
Na tym się kończy moja rozkmina :D Z góry też zaznaczam że nie jestem żadnym fanem Eurowizji i nie śledzę na bieżąco wszystkich newsów. Faworytem do wygrania tele-votingu jest Finlandia, jeśli chodzi o jury to faworytem jest Szwecja.

___

Przy okazji, sprawdzając wyniki z tamtego roku trafiłem na fajną ciekawostkę o której chyba nie było głośno :
Europejska Unia Nadawców poinformowała, że głosy jury w sześciu krajach nie były wzięte pod uwagę. Okazało się, że komisje zagłosowały w sposób stronniczy i w ten sposób ich punktacja nie mogła być wzięta za uczciwą. Chodzi o jury w: Azerbejdżanie, Czarnogórze, Gruzji, Rumunii, San Marino i Polsce. Punktacja została ustalona przez specjalny algorytm, wyznaczający głosy na podstawie wyników w krajach sąsiednich, z podobną historią głosowania. Telewizja Polska nie odniosła się do zarzutów.

/e oki dzięki
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +627
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Przy okazji, sprawdzając wyniki z tamtego roku trafiłem na fajną ciekawostkę o której chyba nie było głośno :
Europejska Unia Nadawców poinformowała, że głosy jury w sześciu krajach nie były wzięte pod uwagę. Okazało się, że komisje zagłosowały w sposób stronniczy i w ten sposób ich punktacja nie mogła być wzięta za uczciwą. Chodzi o jury w: Azerbejdżanie, Czarnogórze, Gruzji, Rumunii, San Marino i Polsce. Punktacja została ustalona przez specjalny algorytm, wyznaczający głosy na podstawie wyników w krajach sąsiednich, z podobną historią głosowania. Telewizja Polska nie odniosła się do zarzutów.
Było było. Bety na Polskę zeszłego roku położyły dość kuponów niestety.

Jak to wygląda na sobotę?

Screenshot_20230512-091706-221.png

Wydaje się że Izrael trafił idealnie po Niemczech i spokojnym dosyć ubogim w show Litwie, Chorwacja to już w ogóle ideał. Nas niestety na sam początek ustawili.
 
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Dlaczego fortuna usunęła możliwość obstawiania do top 3 lub top 10 Eurowizji? . Na zwycięzcę Eurowizji można wybrać tylko Szwecje lub Finlandie. O co tutaj chodzi?
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
1683897096163.png



Wielu może pomyśleć - typowy życzeniowy post i wybujały patriotyzm. I trudno się z tym nie zgodzić, bo jestem przekonany, że większość z nas ucieszyłaby się z sukcesu naszej wokalistki. A biorąc pod uwagę notowania bukmacherów, pozycję w czołowej dziesiątce należy uznawać za sukces. Ja jednak uważam, że kurs 9.00 jest mocno przesadzony (dla porównania Fortuna na to samo zdarzenie wystawiła kurs 4.00). Zacznijmy od tego, że polska wokalistka z bułgarskimi korzeniami Blanka Stajkow swój przebój "Solo" wypuściła na YT siedem miesięcy temu i do tej pory klip został obejrzany 23 miliony razy. Jakiś czas potem uznano, że zwroty "Bejba" i "It's kajnda krejsa" to jest kaleczenie języka angielskiego i z miejsca piosenka stała się wręcz memiczna. Dziesiątki tysięcy tiktokerów wykorzystało bezdźwięczne "BEJBA" i na różne sposoby zinterpretowało ten zwrot na własny użytek. A trzeba dodać, że w międzynarodowym tiktoku ten trend przeniósł się też za granicę. Co istotne - Blanka nie przejęła się komentarzami, mniej lub bardziej dosadnym hejtem, a wręcz zrobiła z nich użytek.Na Eurowizji pojawiła się w zielonej sukni z ogromnym napisem “BEJBA” z tyłu. Dystans - jakże cenna cecha w dzisiejszych czasach. Co ciekawe - podczas wywiadu mówiła płynnym angielskim i nie dała po sobie poznać, że jakkolwiek może mieć kłopoty z wymową.
Pójdźmy dalej - na YouTube oficjalne klipy z półfinałów oglądane są w setkach tysięcy wyświetleń. Poza jednym wyjątkiem. "BEJBA" Blanki ma ich już ponad 1,1 miliona. Chciał nie chciał - świat usłyszał o tym kawałku, a wiele osób większość pozostałych piosenek z finału Eurowizji po raz pierwszy usłyszeli w półfinale. Miej lub bardziej świadomie mają w głowie "solo solo" i trzeba przyznać, że jest to gatunek muzyki, który zwyczajnie wpada w ucho. Nucą go dzieci na boisku podczas gry w piłkę (wiem z autopsji). Ta popularność musi przełożyć się w jakimś stopniu na głosowanie. Uważam, że Jury tradycyjnie oceni nas w ogonie, ale jednocześnie mam czutkę, że w oczach widzów Blanka zyskała wiele. Czy to wystarczy by przebić się do czołowej dziesiątki? Jestem skłonny zagrać to wydarzenie po arcyatrakcyjnym kursie 9.00.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +627
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Finlandia zwycięzca Eurowizji 2023 @4.00 ETOTO

Patrząc na kursy wystawione przez bukmacherów, to Szwecja jest głównym faworytem do wygrania tegorocznej Eurowizji. Kraj ten reprezentuje Loreen, która zwyciężyła już w konkursie z utworem Euphoria w 2012 roku. Ten hit był bardzo znany również w polskiej przestrzeni muzycznej i piosenkarka zdecydowała się wystąpić również w tej edycji. Nie trzeba być wielkim znawcą muzyki, aby stwierdzić, że kawałek Tottoo w wykonaniu Loreen jest w czołówce najlepszych piosenek w tym konkursie. Szwecja zawsze poważnie podchodzi do Eurowizji i wielokrotnie ją wygrywała, także dobór utworu jest zawsze przemyślany. Popularność wokalistki może być z jednej strony atutem, a z drugiej przeciwnością, ponieważ część widzów może stwierdzić, że drugie zwycięstwo jej się nie należy i trzeba dać szansę komuś innemu. Kto może zagrozić Szwecji?

Wydaje się, że z każdym dniem to Finlandia zyskuje na popularności. Łatwy refren, charakterystyczny wokalista, specyficzny ruch sceniczny i trochę kiczu, a więc to, co Eurowizja lubi najbardziej. Jeszcze przed półfinałami Kaarija z Cha Cha Cha było sporym underdogiem, a teraz jest tuż za plecami Loreen ze Szwecji. Gdy spojrzymy na wyświetlenia występów półfinałowych, to na razie prowadzi Chorwacja, potem jest Finlandia. Można przewidzieć, że Suomi wygra w głosowaniu widzów, ale Trzy Korony zgarną więcej punktów od jury. Zdecydują detale, jak m.in. kolejność występów, bo Finlandia pojawi się na scenie sporo później niż Szwecja i jestem zdania, że kurs 4.00 na Kaarija jest mocno opłacalny. Ważnym aspektem jest też narodowy język i fani Eurowizji bardzo doceniają piosenki w swojskim brzmieniu. Kawałek szybko wpada do głowy, a do tego widzimy kontakt z publicznością i głośnie Cha Cha Cha zrobi różnicę w punktacji. Loreen miała już swoje chwile chwały w 2012 roku, czas na coś nowego. Uważam, że to mocna propozycja do zwycięstwa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +627
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Co myślicie o obstawieniu Chorwacji na zwycięzcę albo przynajmniej top 3? Kurs wciąż dość wysoki. Wiadomo. Wyraźny występ przeciwko Rosji jakiego jeszcze nie było. Może ktoś zaraz powie, że skoro śpiewają w języku chorwackim to ludzie z Europy zachodniej mogą nie zrozumieć tego występu a sama piosenka jest dość słaba. Owszem , to prawda. Zwróćcie jednak uwagę ,że polski komentator tłumaczył dokładnie o co chodzi w tym występie. Może tak być, że komentatorzy w całej Europie też tłumaczą o co tutaj chodzi. Wtedy każdy Szwed, Hiszpan , Irlandczyk ,Francuz i każdy inny Europejczyk będzie wiedział o co tutaj chodzi w tym występie. . Trwa wojna. W tamtym roku sam głosowałem na Ukrainę mimo ,ze było kilka innych występów, które podobały mi się bardziej bo chciałem, żeby Ukraińcy mieli trochę radości choćby z wygrania Eurowizji i tak jak ja pomyślały całe masy ludzi w Europie.. Może teraz ludzie zagłosują na Chorwację ,żeby ośmieszyć Rosję? Dlaczego nie?

Wiem ,że ilość wyświetleń na youtube to nie jest do końca dobry wyznacznik jeśli chodzi o Eurowizję bo jakiś przeciętny występ z jakiegoś państwa może mieć kilka milionów wyświetleń tylko dlatego ,że jest to państwo , gdzie mieszka ogromna ilość ludzi i oni mogą głównie nabijać wyświetlenia swojemu reprezentantowi. Tyle ,że Chorwacja to państwo , gdzie mieszka ledwie niecałe 4 miliony ludzi więc zapewne sporą część tych wyświetleń nabijają im ludzie z całej Europy. Zresztą jest tam mnóstwo wpisów z innych państw.

Odwrotna sytuacja jest z Blanką. Wiem ,że występ Blanki jest w czołówce jeśli chodzi o wyświetlenia ,ale spójrzcie na komentarze pod jej występem. Większość komentarzy piszą Polacy . Polska to kraj gdzie mieszka 37 mln ludzi i z tego co pamiętam to występy naszych reprezentantów zawsze miały sporą ilość wyświetleń. Nie sugerowałbym się tym. Myślę ,że w głosowaniu widzów będziemy mieć gdzieś 14 miejsce a jury nie wiem jak się zachowa. Z jednej strony Polska poprawiła swój wizerunek ,ale ten wizerunek miała już poprawiony w poprzednim roku na Eurowizji a jury i tak uwaliło naszego reprezentanta dopiero na 15 miejsce kiedy on zasłużył z tym występem gdzieś na 5-7 pozycję. Teraz może być tak ,że dadzą Blankę na 23-25 pozycję i nie ma szans na top 10.

Zwróćcie uwagę ,że to może nie być przypadek ,że Chorwacja dostała tak świetną pozycję startową , gdzie startuje jako przedostatnia. Po niej będzie występować już tylko jeden kraj czyli Wielka Brytania , której występ zapowiada się raczej trochę mizernie. Więc Chorwacja ma fantastyczną pozycję startową pod głosowanie ludzi. Każdy będzie bardzo dobrze pamiętać ten występ. Trzeba pamiętać ,że reprezentant Finlandii jest zdecydowanym faworytem przede wszystkim u ludzi , którzy Eurowizją naprawdę się interesują. Tymczasem większość głosujących w finale to ludzie, którzy słyszą piosenki co najwyżej po raz drugi. Finlandia startuje jako trzynasta więc pozycja nie jest taka najlepsza bo to akurat środek stawki. Oczywiście Finlandia na pewno robi spore wrażenie wśród zwykłych widzów ,ale czy na tyle ,żeby pokonać Chorwację w głosowaniu publiczności?

Z jury trudna sprawa. Teoretycznie powinni uwalić zarówno Chorwację jak i Finlandie na miejsca 8-16 bo wiadomo ,że oni takich występów zazwyczaj nie doceniają .. Jednak nie zapominajmy o kolejnych ważnych sprawach. Wiadomo, że na tym konkursie obecna jest polityka. Otóż Finlandia dołączyła do Nato. Przypomniałem sobie o tym kilka dni temu. Więc tutaj jury z wielu krajów może przymknąć oko na tą piosenkę i występ , które im się nie podoba i dawać spore ilości punktów Finlandii. . Czemu nie mieliby również przymknąć oka na piosenkę i występ Chorwacji i też dawać jej spore ilości punktów? Oczywiście Chorwacja nie będzie na 1 miejscu w głosowaniu jury tak jak nie była też w głosowaniu jury w tamtym roku Ukraina. Na to się nie odważą bo jednak nie będą chcieli zupełnie zrazić do Eurowizji ludzi , którzy myślą ,że w tym konkursie liczy się przede wszystkim muzyka. Chorwacja pod względem muzycznym ma piosenkę na trochę słabym poziomie . Zrobią tak ,żeby Chorwacja wylądowała na 4 miejscu ,żeby nie rzucało się to aż tak w oczy a to jest dobra pozycja ,żeby Chorwacja ostatecznie wygrała konkurs po głosowaniu publiczności jeśli tam wygra z odpowiednią dużą przewagą nad resztą stawki. W tamtym roku Ukraina u jury była na 4 miejscu i dzięki wyraźnemu zwycięstwu w głosowaniu ludzi awansowała na pierwsze miejsce. W dodatku podejrzewam ,że Chorwacja będzie miała dodatkowo ogromne wsparcie mieszkających w wielu krajach Ukraińców. Wielu Europejczyków ,zwłaszcza z Europy wschodniej może na nich zagłosować.



Oczywiście trzeba pamiętać o Ukrainie. Tutaj na pewno Ukraińcy będą też masowo głosować na swojego reprezentanta z wielu krajów. Jednak sami Ukraińcy mieszkający za granicą nie dadzą rady wygłosować miejsca w top 3 głosowaniu publiczności. a nie wiem czy tak wielu Europejczyków będzie chciało tak głosować na Ukrainę jak w tamtym roku. Mogą być dużo bardziej chętni tym razem na zagłosowanie na występ , który ośmiesza Rosję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
A 0

asia8564

Użytkownik
Nie sądzę , że Chorwacja zajmie aż tak wysokie miejsce . Bukmacherzy aż tak się nie mylą , od kilku lat śledzę Eurowizje i typy na zwycięzców się sprawdzają . Sama myślałam aby obstawić Finlandię jako zwycięzcę ale jestem pewna , że wygra Szwecja . Jutro obstawie coś z Chorwacja ale myśle , ze to takie top 5 top 10 . Zgadza się Chorwacja ma najwiecej wyświetleń na instagramie, na tik toku oszaleli na punkcie tej piosenki i to głównie obcokrajowcy ale niestety jury nie oceni tej piosenki aż tak wysoko a same głosy widzów nie wystarcza . Wiec myśle , że to będzie takie miejsce poza 5 .
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Przeczytałem właśnie artykuł że "bejba" zdobyło najwięcej wyświetleń spośród wszystkich z drugiego półfinału . Nie weryfikowałem czy to prawda.
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Specem od Eurowizji nie jestem,ale co roku coś tam staram się z niej zagrać. Czytam wasze opinie i tak wpadł mi pomysł żeby zagrać Chorwacja (najlepszy kraj bałkański) z kursem 2,1.Skoro typujecie ją na zajęcie miejsca 5-10 to może bardziej pewne będzie zagranie ich w starciu ze Słowenią, Serbią i Albanią?
 
A 0

asia8564

Użytkownik
Prawda ale zapewne większość z nich to Polacy , nawet widać po komentujących , m
Specem od Eurowizji nie jestem,ale co roku coś tam staram się z niej zagrać. Czytam wasze opinie i tak wpadł mi pomysł żeby zagrać Chorwacja (najlepszy kraj bałkański) z kursem 2,1.Skoro typujecie ją na zajęcie miejsca 5-10 to może bardziej pewne będzie zagranie ich w starciu ze Słowenią, Serbią i Albanią?
Post automatycznie złączony:

Ja właśnie zamierzam tak typować , tylko sts daje na to 1,80 gdzie masz taki wysoki kurs tzn jakie zakłady ?

Wczoraj myślałam jeszcze nad Blanka , ze zajmie miejsce 20-26 i dużo typerow na yt typuje ją na jednym z ostatnich miejsc i dla nich ta piosenka jest bardzo słaba ale boje się , że dużo Polaków będzie na nią głosować poza granicami .

Fajny kurs tez , jest na Izrael vs Norwegia . Izrael bije wszelkie rekordy na yt , w Spotify jest bardzo popularna , ale boje się , że jury kupi mocny głos Norweżki i to jednak ona będzie wyżej

A co myślicie o Czechach w top 10 ?
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Prawda ale zapewne większość z nich to Polacy , nawet widać po komentujących , m

Post automatycznie złączony:

Ja właśnie zamierzam tak typować , tylko sts daje na to 1,80 gdzie masz taki wysoki kurs tzn jakie zakłady ?

Wczoraj myślałam jeszcze nad Blanka , ze zajmie miejsce 20-26 i dużo typerow na yt typuje ją na jednym z ostatnich miejsc i dla nich ta piosenka jest bardzo słaba ale boje się , że dużo Polaków będzie na nią głosować poza granicami .

Fajny kurs tez , jest na Izrael vs Norwegia . Izrael bije wszelkie rekordy na yt , w Spotify jest bardzo popularna , ale boje się , że jury kupi mocny głos Norweżki i to jednak ona będzie wyżej

A co myślicie o Czechach w top 10 ?
W forbecie jest taki kurs
 
J 3K

josh91

Użytkownik
Polska over 70 pkt 1.80 STS

mówcie co chcecie ale nawet przy 0 pkt od Jury spokojnie linie powinny pokryć głosy od widzów. Szpak miał 227, Ochman chyba 150. Ja wierzę ;)
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
AKO: Czechy, Mołdawia, Serbia i Szwajcaria zakwalifikują się do finału 1,80
Póki co najlepszy tegoroczny zakład eurowizyjny, wszystko na wielkim luzie (no chyba że zaskoczą mnie wyniki półfinałów, ale wątpię).

Co myślicie o obstawieniu Chorwacji na zwycięzcę albo przynajmniej top 3? Kurs wciąż dość wysoki.
Jak co roku wiele osób popada ze skrajności w skrajność. Zauważam to również u bukmacherów, bo wystawienie kursu 1,28 na TOP 10 Chorwacji zaproponowane przez jednego z naszych rodzimych bukmacherów wywołuje we mnie uśmiech politowania. Przypomnę tylko że na początku tygodnia kurs na to wydarzenie osiągał nawet 9,0. Przecież ktoś musi być poza tą dziesiątką, a nie wszyscy w topie.
Do czego zmierzam - o Chorwacji powiedziane zostało już wiele, ale rozpatrywanie jej w kontekście podium czy zwycięstwa to nieporozumienie. Owszem, najlepsza dziesiątka jest możliwa, jej szanse na dobrą lokatę cały czas rosną bo wiele dobrego o niej się mówi w środowisku, ale przy aktualnych kursach zastanowiłbym się dwa razy, zwłaszcza że tak jak pisałem - był o wiele lepszych kurs na ich TOP 10, o wyższych pozycjach już nie wspominam. Trochę chłodnej głowy, bo mimo że treść utworu kontrowersyjna i przynosząca Chorwatom rozgłos, to nie można zestawiać tego utworu w jednej linii z rzeczywistymi faworytami ze Szwecji czy Finlandii.

Jeszcze mała dygresja - 1,25 na wygraną Szwecji u jury. Spodziewałem się że będzie mało, ale aż tak? Do przemyślenia.
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Naprawdę nikt nie odniesie się do dramy z Blanką ? Szczerze nigdy nie życzę nikomu źle, ale ten utwór jest tak generyczny, że jak to zajmie top 10 to będzie blamaż Eurowizji. Puśćcie sobie naszą piosenkę a później szwedzką czy finlandzką i to jest przepaść. Rozumiem, że to dział tematyczny odnoszący się do suchych typów opartych na czystej analizie, ale powiedzcie jakie jest wasze subiektywne odczucie i która piosenka powinna wygrać ? ;)
1683976273215.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
Do góry Bottom