>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Eurowizja 2023 (Liverpool 9-13.05.2023)

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Eurowizja 2023
Liverpool 9-13.05.2023

p0dzx828.jpg
Eurowizja 2023 odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu, pod hasłem United by Music. Wystąpi 37 krajów, a w porównaniu do poprzedniego roku będzie to pierwsza Eurowizja od lat bez reprezentanta Macedonii Północnej. Natomiast z powodu kryzysu energetycznego ze startu zrezygnowali także nadawcy z Bułgarii i Czarnogóry.

Eurowizja 2023 będzie pierwszym od lat konkursem ze zmianami w systemie głosowania. Bowiem o tym, kto awansuje do finału, zdecydują jedynie widzowie. Jednocześnie, po raz pierwszy wpływ na wybór zwycięzcy Eurowizji będą mieć również fani konkursu z całego świata, którzy będą mogli oddać głosy online.
źródło: eurowizja.org


EUROWIZJA 2023: TERMINARZ
Godziny według czasu polskiego
Maj
  • 6. Próby techniczne (seria 2, część 4) i TikTok Lives with Timur
  • 7. 16:00 Ceremonia Otwarcia Eurowizji
  • 8. 10:00 Otwarcie Centrum Prasowego
  • 8. 14:30-17:15 Eurowizja 2023 – Próba generalna półfinału 1 (prasowa) LIVE NA FB
  • 8. 21:00-23:30 Eurowizja 2023 – Próba jurorska półfinału 1 LIVE NA FB
  • 9. 14:30-16:45 Eurowizja 2023 – Próba generalna półfinału 1 (Family Show)
  • 9. 21:00-23:10 Eurowizja 2023 – Półfinał 1
  • 9. 23:30-24:30 Konferencja prasowa nowych finalistów
  • 10. 14:30-17:15 Eurowizja 2023 – Próba generalna półfinał 2 (prasowa) LIVE NA FB
  • 10. 18:30-19:00 Konferencja pracowa EBU i BBC
  • 10. 21:00-23:30 Eurowizja 2023 – Próba jurorska półfinału 2 LIVE NA FB
  • 11. 14:30-16:45 Eurowizja 2023 – Próba generalna półfinał 2 (Family Show)
  • 11. 21:00-23:10 Eurowizja 2023 – Półfinał 2
  • 11. 23:30-24:15 Konferencja prasowa nowych finalistów
  • 12. 13:00-17:45 Eurowizja 2023 – Próba generalna finału (prasowa) LIVE NA FB
  • 12. 18:00-18:30 Konferencja prasowa prowadzących
  • 12. 18:30-19:15 Konferencja prasowa Big5 i Ukrainy
  • 12. 21:00-1:00 Eurowizja 2023 – Próba jurorska finału LIVE NA FB
  • 13. 14:00-18:00 Eurowizja 2023 – Próba generalna finału (Family Show)
  • 13. 21:00-1:00 Eurowizja 2023 – Finał
  • 14. 1:00-1:45 Konferencja prasowa zwycięzcy
źródło: dziennik-eurowizyjny.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +892
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Wrzucę pod dyskuje to, co w poprzednim poście. Jakieś przemyślenia na ten rok? Polska nie wejdzie do finału 3.10 w STS, przy takim kursie warto próbować, może być na styku. Negatywny PR z wiadomych względów, piosenka też nie za specjalna, bardziej na after party niż na sam konkurs, a na dodatek próby też blado.
 
Ostatnia edycja:
G 4,6K

giustii

Użytkownik
A ja myślę, że Bejba mimo wszystko się zakwalifikuje. Jesteśmy w dużo słabszym semi, dodatkowo w tym roku nie ma głosowania jury, więc nie ma kto nas udupić. Piosenka co prawda słaba, ale wpada w ucho, więc myślę, że jednak z samego televotingu finał będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Jeżeli chodzi o typy na ten rok, to podaję co ciekawsze:
LV BET:
- Chorwacja awans -1.4 (100%)
- Serbia awans - 1.25 (100%)
- Estonia brak awansu - 2.1
- Grecja brak awansu - 1.72
- Albania awans - 2.2
- Portugalia brak awansu - 2.7
- Łotwa awans - 4.5 (to już bardziej ryzykowne, ale wierzę w Łotwę 💪)
- Top 5 Francja - 1.65
 
Otrzymane punkty reputacji: +889
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Czy jest sens stawiać Armenię na zwycięzcę drugiego półfinału? Jury też nie lubi tego kraju ,ale skoro nie głosuje w półfinałach to wydaje mi się ,że jest szansa dla Armenii bo występ zapowiada się bardzo dobrze. Wydaje mi się , że ludzie z Europy oglądający próby z występów są rozczarowani Austrią. Oczywiście wiadomo jaki jest powód. Sam widzę, że inscenizacja jest średnia a obie piosenkarki są dość sztywne i jakoś zupełnie bez charyzmy a to są też ważne elementy na Eurowizji Jedynie dobrze śpiewają ,ale wiadomo że na Eurowizji dobra piosenka i dobry śpiew nie wystarczą ,żeby zając jakieś wysokie miejsce bo to jest tylko podstawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Armenia nie wygra półfinału już z uwagi na swoją pozycję startową, która jest statystycznie najgorsza z możliwych. Już prędzej obstawiłabym Australię, bo pozycję startową pod televoting ma najlepszą no i myślę, że się to sprzeda. Austrii też tak szybko bym nie skreślała, bo ma szanse wygrać ten słaby drugi półfinał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Armenia nie wygra półfinału już z uwagi na swoją pozycję startową, która jest statystycznie najgorsza z możliwych. Już prędzej obstawiłabym Australię, bo pozycję startową pod televoting ma najlepszą no i myślę, że się to sprzeda. Austrii też tak szybko bym nie skreślała, bo ma szanse wygrać ten słaby drugi półfinał.
Ogólnie coś ważnego zauważyłem po obejrzeniu prób. Obstawiłem 100 zł na Izrael na 3 miejsce w finale . Zarejestrowałem się w Fortunie kilka dni temu więc miałem zakład bez ryzyka więc w przypadku przegranej na szczęście 100 zł wróci na moje konto. Już wiem ,że przegram zakład bo widziałem kilka minut temu jakieś nagranie z próby Izraela i ona coś słabo śpiewa. Tylko końcówka jest mocna jak ona tańczy wraz z tancerzami ,ale to za mało. Wcześniej na nagraniach pokazywali tylko jej najlepsze momenty z prób, gdzie ona głównie tylko tańczyła więc sporo ludzi myśli, że to będzie mocny występ a po tej całej próbie , którą zobaczyłem wątpię w dobry występ i miejsce w top 5 .

Podejrzewam ,że to samo może być z Blanką bo tam też pokazują jak ona śpiewa głównie refren , gdzie wszystko robią za nią chórki i w czwartek może się okazać ,że zaśpiewa zwrotki w tak samo slaby sposób jak wcześniej więc nie bawiłbym się w obstawianie wyniku naszej reprezentantki bo tu nic nie wiadomo. Jedynie inscenizacja stoi na bardzo wysokim poziomie ,ale jest popsuta przez nakładki oraz pirotechnikę. Mi w ogóle nie pasuje pirotechnika do klimatu plaży podczas występu Blanki. Popsuli to a zapowiadało się dobrze.

Poza dziesiątką jest na przykład Estonka , która śpiewa nieporównywalnie lepiej niż Blanka i ma lepszą piosenkę.Inscenizajce wcale nie ma tak średnią jak niektórzy piszą. Jedynie brakuje trochę konceptu w tym występie. Jest jeszcze Albania , której piosenka przeszła modyfikacje a na żywo prezentuje się świetnie.Naprawdę dobre wokale i niezła moc. Więc całkiem realne jest odpadnięcie Danii i Polski a wejście Estonii i Albanii. Islandia , San Marino, Rumunia i Grecja bez szans. Nie wierzę ,żeby Greka w tym półfinale uratowały punkty od diaspory greckiej mieszkającej na Cyprze .
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Fajnie, że temat ożywa :) Oby eurowizja znów dała zarobić.

Chorwacja awans @1,50 - betclic

Nigdzie więcej nie znalazłem, a spore spadki. Nie widzę szans, żeby Chorwacja nie awansowała. Przede wszystkim argument jeden - głosują widzowie, a wśród publiki propozycja Chorwacji jest bardzo wysoko. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby ostatecznie w semifinal Croatia była w top5.

Szwajcaria awans @1,40 - betclic

Tutaj też jestem spokojny, młodziak dobrze oceniany, na świeżości. W innych bukach spadki do @1,27.

Łotwa awans @4,50 - lvbet

No cóż, tutaj już czysto subiektywnie. Podoba mi się propozycja Łotyszy, ciekawy numer. Szanse nie za duże, ale z czystej sympatii postawię.

Polska awans @1,70 - etoto

Tylko i wyłącznie ze względu na spore value. Nie ma jury, więc szansę imo rosną, ale jak nasza dziołcha poradzi sobie live - to jest pytanie. Mimo wszystko po takim kursie warto pograć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +627
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Polska awans @1,70 - etoto

Tylko i wyłącznie ze względu na spore value. Nie ma jury, więc szansę imo rosną, ale jak nasza dziołcha poradzi sobie live - to jest pytanie. Mimo wszystko po takim kursie warto pograć.
pal licho tego buka, próbowałem to pograć po południu i nie można tego z niczym łączyć. Singlowo wychodzi 1,49 netto, nie ma to zbytnio wielkiego sensu.

Bet już był powielany, ale również podoba mi się brak awansu Grecji po 1,7. Tam jest spory dym z wyborem tego kandydata i przede wszystkim czuć szwindel ustawionego wyboru przedstawiciela na konkurs.
Cytując: "W Grecji ogromna burza po fatalnych próbach Victora Vernicosa 🇬🇷i publikacji fragmentu z występu, gdzie widać, że 16-letni wokalista nie daje rady śpiewać „What they say”. Co gorsza, do sieci trafił prawie cały występ Greka z kamer telewizyjnych, a wielu fanów nie pozostawia na nim i na realizacji suchej nitki. Jedna z greckich gazet ujawnia, że kierownictwo ERT jest niezadowolone z delegacji i pracy komisji selekcyjnej. "

Po najmniejszej linii oporu z racji ofert nie mogących łączyć zdarzeń - specjal od STS:

AKO: Czechy, Mołdawia, Serbia i Szwajcaria zakwalifikują się do finału 1,80

Trzy pierwsze zespoły pewki, także to jest bardziej granie na awans Szwajcarii w akumulatorze po 1,8 niż konkretnym typem awansu Helwetów po 1,3-1,4.

------------
2 półfinał przy słabości niektórych ekip pozwala i na drugie ako:

AKO: Belgia, Gruzja i Polska zakwalifikują się do finału 1,85 STS

-----------
Lubię przesłuchać jednym klipem wszystkie piosenki i to co zostaje mi osobiście w głowie i teraz zapętlam to najbardziej Norwegia, podobny fajny koncept mają wspólnie Mołdawia i Czechy. Albania urokliwe, chętnie by mogło się przebić do finału. Chorwacja to za bardzo mi nie podchodzi, toleruje różne dziwactwa i wykonania głównie Mołdawia w tym przodowała, no ale to mi się w wykonaniu Chorwacji w ogóle nie podoba. Tak samo Izrael stawiany wysoko ale jakoś tego nie widzę. Ale to oczywiście każdy ma inne gusta, to bardziej prywata mało odnosząca się stricte bukmacherce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2389
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Podejrzewam ,że to samo może być z Blanką bo tam też pokazują jak ona śpiewa głównie refren , gdzie wszystko robią za nią chórki i w czwartek może się okazać ,że zaśpiewa zwrotki w tak samo slaby sposób jak wcześniej więc nie bawiłbym się w obstawianie wyniku naszej reprezentantki bo tu nic nie wiadomo. Jedynie inscenizacja stoi na bardzo wysokim poziomie ,ale jest popsuta przez nakładki oraz pirotechnikę. Mi w ogóle nie pasuje pirotechnika do klimatu plaży podczas występu Blanki. Popsuli to a zapowiadało się dobrze.
No właśnie w przypadku Polski te chórki sporo pomagają, bo zagłuszają jej fałsz, w związku z czym nie brzmi to tak źle. Pamiętam, że podobnie było z Azerbejdżanem parę lat temu, gdzie reprezentantka naprawdę była żenująca wokalnie ale chórki zrobiły robotę, bo nie było słychać jej fałszu no i awansowała.

Znalazłam jeszcze na efortunie zakład Albania - Rumunia (1) za 1.7 - jak dla mnie jest to pewniak, więc można więcej zagrać. Rumunia to jest zdecydowanie najgorsza propozycja tego roku, a Albania na żywo się naprawdę broni. Wokal bardzo silny, występ też ciekawy i myślę, że nawet awans będzie. Natomiast Rumunia to jest kandydat na zajęcie zaszczytnego ostatniego miejsca.

Tych AKO z STSa trochę się boję, niby wszystko powinno awansować, ale w praktyce zawsze zdarzają się jakieś niespodzianki. Np. jak dla mnie awans Czech i Belgii wcale nie jest taki pewny ale też nie obstawiam braku awansu tych krajów. Awans byłby pewny gdybyśmy mieli jury, ale tu głosują tylko widzowie.

Statystycznie widzowie nie lubią też nudnych ballad jak np. Estonia czy Holandia (a nawet Szwajcaria). Jednak Szwajcar z tego wszystkiego najlepszy, więc on ma z tego największe szanse na awans. Estonka jak dla mnie zginie na tej 5 pozycji startowej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +202
C 4,2K

Concalves

Użytkownik
No właśnie w przypadku Polski te chórki sporo pomagają, bo zagłuszają jej fałsz, w związku z czym nie brzmi to tak źle. Pamiętam, że podobnie było z Azerbejdżanem parę lat temu, gdzie reprezentantka naprawdę była żenująca wokalnie ale chórki zrobiły robotę, bo nie było słychać jej fałszu no i awansowała.

Znalazłam jeszcze na efortunie zakład Albania - Rumunia (1) za 1.7 - jak dla mnie jest to pewniak, więc można więcej zagrać. Rumunia to jest zdecydowanie najgorsza propozycja tego roku, a Albania na żywo się naprawdę broni. Wokal bardzo silny, występ też ciekawy i myślę, że nawet awans będzie. Natomiast Rumunia to jest kandydat na zajęcie zaszczytnego ostatniego miejsca.

Tych AKO z STSa trochę się boję, niby wszystko powinno awansować, ale w praktyce zawsze zdarzają się jakieś niespodzianki. Np. jak dla mnie awans Czech i Belgii wcale nie jest taki pewny ale też nie obstawiam braku awansu tych krajów. Awans byłby pewny gdybyśmy mieli jury, ale tu głosują tylko widzowie.

Statystycznie widzowie nie lubią też nudnych ballad jak np. Estonia czy Holandia (a nawet Szwajcaria). Jednak Szwajcar z tego wszystkiego najlepszy, więc on ma z tego największe szanse na awans. Estonka jak dla mnie zginie na tej 5 pozycji startowej.

Wczoraj na Fortunie wybierałem między brakiem awansu Chorwacji za 2.52 a awansem do finału Łotwy za 3.50 . Zrobiłem chyba jednak głupotę i wybrałem brak awansu Chorwacji. Wiem oczywiście ,że występ jest skierowany przeciwko Rosji. Piosenka jest jedną z najsłabszych w w tym półfinale ,ale biorąc pod uwagę przesłanie tego utworu to sama oprawa muzyczna nie ma znaczenia.

Zapomniałem jednak o jednej rzeczy. Z jednej strony Ukraina nie może głosować w tym półfinale bo może głosować dopiero w drugim półfinale ,ale zapomniałem kompletnie ,że przecież jest sporo Ukraińców mieszkających w zachodnich państwach , którzy mogą zagłosować na Chorwację. Jest tutaj Holandia , Irlandia. W tym półfinale mogą też głosować Niemcy i Francja gdzie też zapewne mieszka dużo Ukraińców. W dodatku Ukraińcy bardzo lubią Chorwatów z wzajemnością. Wpadną też punkty z Łotwy, Mołdawii i Czech. W ogóle o takich oczywistościach nie pomyślałem. Myślałem ,że tylko mało liczebna Łotwa będzie ich sprzymierzeńcem.

Chyba dużo bardziej opłacało się postawić na Łotwę. W dodatku kurs był na nich jeszcze lepszy. Coś czuję ,że Łotwa wejdzie zamiast Szwajcarii.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
"Głosować mogą widzowie z krajów startujących w danej grupie, a także z Niemiec, Włoch i Francji. Wszystkie te kraje (poza Izraelem 🇮🇱) głosują poprzez system audiotele/sms przekazany przez nadawcę w trakcie transmisji. Izrael po raz pierwszy będzie głosować drogą internetową poprzez platformę esc.vote. Platforma esc.vote pozwoli też głosować widzom z państw, które w tym roku nie biorą udziału w Eurowizji. Ważne – głosowanie internetowe dla „Reszty świata” nie jest weryfikowane na podstawie adresu IP i lokalizacji, a poprzez kartę płatniczą z której korzysta się przy głosowaniu."
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Nie ma większego znaczenia jak polka poradzi sobie live skoro nie ma głosowania jury . Jeżeli nie będzie totalnej masakry to bez problemu wejdzie do finału . Solo to bardzo wpadająca w ucho nuta która mi i nie tylko grała w uszach jeszcze zanim wszyscy ja znali

1.7 polska awans
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
No i mamy przewidywalną do bólu 10siątkę. Odpadły najsłabsze i najniżej notowane kursowo zespoły, nie ma żadnej niespodzianki.
 
G 4,6K

giustii

Użytkownik
Z propozycji na dzisiejszy semi to:
efortuna H2H Australia - Cypr (1) - 1.50 pewniak Cypr ma piosenkę pod jury, natomiast Australia to typowa propozycja pod televoting. Do tego występuje ostatnia, co też ma duży wpływ na liczbę głosów.
STS AKO Estonia i Islandia nie awansują 2.25 O brak awansu Islandii się nie martwię. Co do Estonii ballada bardzo nudna. Co prawda wokal na dobrym poziomie, ale dla publiczności nie ma to najistotniejszego znaczenia.
STS H2H Estonia - Albania (2) - 2.00

No i propozycje na finał:
Betfan - Ukraina top5 - 2.25
efortuna H2H Norwegia - Izrael (2) - 1.95
LVBet Najlepszy kraj bałkański - Chorwacja 4.5
 
Do góry Bottom