>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Eurowizja 2023 (Liverpool 9-13.05.2023)

C 4,2K

Concalves

Użytkownik
Szwecja przewidywalnie.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę na to, jak mało krajowych jury przyznało jakiekolwiek punkty dla Norwegii. Dla mnie to jest skandal, który ich pogrzebał zanim wgl dodano głosy widzów.

Przecież to nie jest absolutnie żadne zaskoczenie tylko reguła, która już trwa od dobrych kilku lat. Norwegia już od dłuższego czasu jest nielubiana przez jury co pokazują ewidentnie cztery ostatnie Eurowizję a obecna czyli piąta Eurowizja właśnie dołączyła do kolekcji. Już pisałem o tym wcześniej ,żeby uważać z obstawianiem Norwegii ,że wygra z Izraelem lub zajmie miejsce w top 3 bo od początku było to niereaalne.

Oto co napisałem już wcześniej. Skopiowałem tekst:

2019 - tutaj najbardziej skrajny przypadek. Norwegia ma 1 miejsce u publiczności. W głosowaniu jury.... zaledwie 18 miejsce. To już pokazuje, że coś jest nie tak

2022- 7 miejsce u publiczności. U jury dopiero 17 miejsce więc znowu ogromna różnica w ocenie

2021 - 13 miejsce u publiczności. 22 miejsce u jury więc też spora różnica w ocenie

2018 - Tutaj już mniejsza różnica miejsc ,ale wciąż zasada się utrzymuje czyli jury ocenia gorzej występ niż publiczność. 11 miejsce u publiczności. 16 miejsce u jury


Nie wydaje mi się, żeby to był przypadek. W dodatku piosenka Norweżki nie jest jakaś ambitna a pod względem wokalnym było lepiej w norweskich kwalifikacjach.




Wygrałem 528 zł za obstawienie Izraela w top 3 przy stawce 100 zł po kursie 6.0 . Dzisiaj miałem obstawić jeszcze drugi kupon też na Izrael przed finałem przy stawce 300 zł i kursie 2.95 i wygrałbym dodatkowo 700 zł, ale niestety nie zdążyłem bo konkurs się zaczął i zamknęli zakłady. Więc mam lekki niedosyt

Było w miarę łatwo przewidzieć ,że Izrael będzie w top 3 .. Nie wiem czemu u bukmacherów kilka dni temu był dopiero na 7 miejscu. Przecież tutaj w tym występie było wszystko co Eurowizja uwielbia. Po pierwsze Izrael jest dla jury w grupie krajów 'neutralnych' a to oznacza ,że jury ocenia ich obiektywnie. Gdyby dokładnie ten występ i z tą samą wokalistką miały kraje nielubiane przez jury czyli na przykład Polska, Niemcy, Norwegia, Armenia, Serbia lub Mołdawia to ja w życiu nie postawiłbym pieniędzy,że to będzie w top 3 bo nie byłoby na to większych szans.

Co do występu. Ogólnie duże, świetnie wyprodukowane show ze świetnymi i dobrze przemyślanymi wizualizacjami. Świetna choreografia . Zwłaszcza ta końcowa choreografia robiła ogromne wrażenie i była fantastyczna. Na scenie był fajnie wyglądający rekwizyt w postaci oświetlonej klatki. Wokalistka miała bardzo dobry głos pod względem technicznym chociaż jej barwa głosu nie jest jakaś rewelacyjna. W dodatku potrafiła dobrze tańczyć . Jest też dość ładna co też mogło jej dać trochę dodatkowych punktów.
Sama piosenka też bardzo dobra. Zrobiona w taki sposób, żeby spodobała się zarówno jury i publiczności. Dlaczego? Bo nie jest to utwór jakiś nie wiadomo jak ambitny ,ale nie można też powiedzieć o nim,że nie jest ambitny. To coś pomiędzy . W drugim refrenie pojawiają się dźwięki skrzypiec . Na początek utworu też jest dźwięk skrzypiec więc to już przyciąga jury bo są instrumenty w tle a nie zwykłe ram,pam ,pam. Refren ogólnie jest taki pod jury . Z kolei dla publiczności jest dancebreak oraz przedrefren , gdzie ona rymowała te słowa. Bardzo sprytnie i świadomie stworzony utwór pod top 3 i walkę o zwycięstwo.
 

Załączniki

Otrzymane punkty reputacji: +1144
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Bejba na 8. miejscu w głosowaniu widzów i to jest jak najbardziej dobry wynik. Naszą pozycję jak zwykle "psują" jurorzy. Pamiętam jak Michał Szpak w 2016 roku zrobił show i naprawdę fajną piosenkę i u widzów byliśmy b. wysoko, a u jurorów - jak zawsze. No cóż, do przyszłego roku 😃
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Bejba na 8. miejscu
Bardzo szanuję ten wynik , jestem pod wrażeniem pomimo że ogólnie niby dopiero 19 miejsce, to dla mnie liczy się zdanie widzów, nie jury.
Tak niskie miejsca Francji i Hiszpanii to jednak duże zaskoczenie , w notowaniach byli w czołówce, a tu daleko poza top 10. Widać to nie są propozycje na Eurowizję...
Ciekawe że Hiszpania tak naprawdę jedyne punkty jakie dostała od widzów, to od "Reszty Świata" bo Portugalii tutaj nie liczę. Spodziewałem się będzie mało od widzów , ale ostatnie miejsce ? szok 😱 dla mnie ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom