>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurowizja 2022 (Turyn 10-14.05.2022)

W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Niech mi ktoś wyjaśni bo nie kminie. Początkowo myślałem że to błąd, ale jednak i w sts i w fortunie mają tak samo

Faworytem numer 1 jest Ukraina. I kurs na nich w 10tce jest 1.03

Później są Brytyjczycy, Szwedzi, Włosi, Hiszpanie, Polacy

Dlaczego kurs na Brytyjczyków w 10tce tak bardzo wyróżnia się na tle innych? W sts np na Szwedów i Brytyjczyków kurs 8 na win. Ale już na 10tke Szwedzi @1.03 a Brytyjczycy @1.2

O co chodzi?
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Niech mi ktoś wyjaśni bo nie kminie. Początkowo myślałem że to błąd, ale jednak i w sts i w fortunie mają tak samo

Faworytem numer 1 jest Ukraina. I kurs na nich w 10tce jest 1.03

Później są Brytyjczycy, Szwedzi, Włosi, Hiszpanie, Polacy

Dlaczego kurs na Brytyjczyków w 10tce tak bardzo wyróżnia się na tle innych? W sts np na Szwedów i Brytyjczyków kurs 8 na win. Ale już na 10tke Szwedzi @1.03 a Brytyjczycy @1.2

O co chodzi?
Może dlatego, że Wielka Brytania ma bogatą historię zajmowania ostatnich miejsc. Zwykle słabo wypadają w głosowaniu widzów, więc jest jakiś tam margines, że jednak wypadną z 10.
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Dlatego proponuję w Uni UK TOP 3 NIE 1,95. Po głosowaniu jury być może będą w 3 , ale głosy widzów zepchną ich o co najmniej kilka pozycji .
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Ja to w ogóle jestem sceptyczny względem zwycięstwa Ukrainy. Nie widzę szans, by wygrali u jury.

Eurowizja potrafi zaskoczyć, a też nie wiem czemu Ukraińcy mieliby dostać zwycięstwo za darmo, chyba nie o to w tym chodzi.

Jeśli ten konkurs chce odzyskać swoją reputację (ku czemu powoli zmierza), to w głosowaniu jury Ukraina powinna zająć odległe miejsce, co może nawet pozbawić ją zwycięstwa.

Tak, czy inaczej - jeśli już obstawiać zwycięzcę, to najbezpieczniej będzie to zrobić w głosowaniu jury. I tutaj nie rozumiem, dlaczego szanse Szwecji oceniane są tak nisko. Oglądam Eurowizję po raz 19 z rzędu i dla mnie Szwecja to jest kawałek na zwycięstwo. Gdyby nie specyficzne okoliczności, to miałaby je w garści. I jakkolwiek nie przepadam za tym gatunkiem muzycznym, tak piosenka Hold me closer to jest ten sam poziom, co Heroes od Mansa Zelmerlowa.

Myślę, że jury będzie oceniać całokształt, a utwór ze Szwecji jest po prostu dopracowany perfekcyjnie. Jest idealnie skrojony pod ten konkurs, wszystko tam gra.

Dlatego:

Szwecja wygra głosowanie jury @4.50 Fortuna

Ewentualnie można nawet próbować czyste zwycięstwo, bo kurs jest bardzo dobry, ale to już większa doza ryzyka.

Idąc dalej, widzę przynajmniej 2 świetne zakłady, które można wrzucić do AKO.

Norwegia Top10 @1.65 Fortuna

Kostiumy, pomysł, całkiem niezły poziom artystyczny i wspólny nordycki rynek muzyczny powinny wystarczyć, by Norwegia zajęła miejsce w czołowej dziesiątce. Ja nie zdziwiłbym się, gdyby to było nawet Top 5.

Polska otrzyma przynajmniej jedną 12 od jury @1.42 STS

Jakkolwiek nie spodziewam się cudów, tak Ochman jest przez ekspertów uważany nawet za najlepszy wokal w całej stawce. No i nie zapominajmy o polsko-ukraińskich relacjach. Myślę, że jedna 12 od jury dla Polski, to po prostu pewniak.


I z takich bardziej luźnych typów z wyższymi kursami:

Hiszpania otrzyma 10 punktów od widzów z Polski @3.25 Fortuna

12 idzie na Ukrainę, bukmacherzy też to wiedzą, ale ja bym zaryzykował dyszkę dla Hiszpanii. Dlaczego? Polacy uwielbiają takie taneczne, południowe rytmy. Nie bez powodu Kurski na Sylwestra z Dwójką zawsze zaprasza Alvaro Solerów i jemu podobnych. Zresztą tacy artyści często bywają popularni w Polsce, choć niekoniecznie podbijają europejskie listy przebojów.

Armenia Top 10 @3.75 Fortuna

Jakaś niespodzianka w czołowej dziesiątce zdarza się zawsze. Dlaczego może być to Armenia? Ciekawy staging, niezła piosenka, która mocno zyskuje na tym, że wcześniej nagrane chórki są puszczane razem z podkładem. W tej piosence odgrywają one istotną rolę, dzięki czemu brzmi ona jak wersja studyjna. Myślę, że to taki niedoceniany handicap, który może okazać się znaczący.

Islandia Top 10 @12 Fortuna

Dobra, zupełnie inna, niż wszystkie piosenka. Po takim kursie warto, zwłaszcza, że może być wywindowana przez jury. Podobnie zresztą jak Armenia, której sędziowie raczej nie powinni zaszkodzić.
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Może dlatego, że Wielka Brytania ma bogatą historię zajmowania ostatnich miejsc. Zwykle słabo wypadają w głosowaniu widzów, więc jest jakiś tam margines, że jednak wypadną z 10.
Ogolnie UK w glosach Jury kreca sie kolo T0P 3, a do top5 nie ma problemu otrzymac te 200pkt od Jury co oznacza ze ostatnio aby byc w TOP10 wystarczy miedzy 170-200 pkt(ogolnie), wiec Angole jezeli dostana te prawie 200 pkt od jury moga sie zakrecic kolo TOP10 w ogolnej klasyfikacji, zalezy jak glosy sie rozloza na innych artystow.

Plus tym razem powinni dostac cos od glosujacych(tel) a w tym aspekcie bylo ostatnio slabo, tutaj maja w koncu swietna piosenke a dotego do chodzi to ze wylosowali dobre miejsce startowe bo wystopia jako jeden z ostatnich zespolow a miejsca od 20 sa zazwyczaj dochodowe w punktacji od widzow bo widz zazwyczaj zapamieta te wystepy ostatnie i bardziej mu te brzemienia zostana na dluzej.

Tutaj artykul z Metro: https://metro.co.uk/2022/05/13/euro...-looks-great-for-uk-entry-sam-ryder-16636445/
jak byly wazne ostatnio pozycje startowe, dlatego Szwecja Polska czy UK , ma korzystne miejsca jezeli ich utwory sa swietne to pozycja startowa ma jeszcze bardziej wieksze znaczenie. Mozliwe ze do TOP10 wejda ale ta historia ostatnich wystepow nie jest na plus dla nich i mozliwe ze dlatego mamy taki kurs na top10 ale czy w TOP 3 beda , trudno powiedziec ale Kursy na UK-Wlochy mocno spadly w strone UK oczywiscie , wlosi dopiero z numerem 9 startowym a czy utwor lepszy.
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Jeśli ten konkurs chce odzyskać swoją reputację (ku czemu powoli zmierza), to w głosowaniu jury Ukraina powinna zająć odległe miejsce, co może nawet pozbawić ją zwycięstwa.
Nie mogę się zgodzić
Ta piosenka jest po prostu świetna, zasługuje tak czy inaczej zasługuje na bardzo wysokie miejsce , podobnie jak zeszłoroczna propozycja Ukrainy. Jak wygra to dobrze się stanie ...
A propozycja Portugalii to według mnie najbardziej niedoceniana perełka ...
 
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Polska w jury bardzo słabo. Wiele 0. Często się mówi, że tu sąsiedzi sobie dają bo i geograficznie i politycznie. To dla Polski 0 od Niemiec, Czech, Ukrainy.

Wydawało się, że w głosowaniu widzów będzie wow. Tam tragedii nie ma ale poprostu średnio.

Szczerze, oglądam tą Eurowizję od lat i chyba pierwszy raz aż tak nie rozumiem naszego miejsca i wyniku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +81
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Polska w jury bardzo słabo. Wiele 0. Często się mówi, że tu sąsiedzi sobie dają bo i geograficznie i politycznie. To dla Polski 0 od Niemiec, Czech, Ukrainy.

Wydawało się, że w głosowaniu widzów będzie wow. Tam tragedii nie ma ale poprostu średnio.

Szczerze, oglądam tą Eurowizję od lat i chyba pierwszy raz aż tak nie rozumiem naszego miejsca i wyniku.
Dobry wieczór.
A jeździsz trochę po Europie? rozmawiasz z ludźmi? Wiesz jak Polska jest obecnie postrzegana?
W Europie Zachodniej, wizerunek naszego kraju jest zły, rządy pis-u bardzo nas osłabiły pod tym względem.
Taka jest smutna prawda.
 
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Masz rację ale nadal jest to dla mnie nie zrozumiałe. Wynikowo to podobnie wygląda do występu Cleo i Donatana ... a porównanie talentu, jakości wokalu i samej piosenki to niebo a ziemia.

Ja jestem mega zdziwiony wynikami jury dla nas, kompletnie nas olali.
Widzowie jak mówiłem tak średnio. Ani super ani tragedia.
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Szczerze to jestem w lekkim szoku że ukraińskie jury nie dało nam nic. Tradycją Eurovision jest to, że właśnie jury rozdaje punkty po sąsiedzku.
Rozumiem że inni sąsiedzi nam nie dają ale Ukraina ? Nic z tego nie rozumiem.
Wygląda na to że w ukraińskim jury prawie same kacapy zasiadały.
Tylko tak można to tłumaczyć ...
Ale kit tam z jakimś nie wiadomo skąd jury , najważniejsze że sami Ukraińcy się spisali ...
 
Ostatnia edycja:
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Dobry wieczór.
A jeździsz trochę po Europie? rozmawiasz z ludźmi? Wiesz jak Polska jest obecnie postrzegana?
W Europie Zachodniej, wizerunek naszego kraju jest zły, rządy pis-u bardzo nas osłabiły pod tym względem.
Taka jest smutna prawda.
Ja się nie dziwię, że mamy taką opinię w Europie, skoro nawet tutaj uważamy że w konkursie piosenki ma być oceniane wszystko tylko nie piosenka ;D
To jest konkurs polityczny? może like za like?
Prawda jest taka, że nasza opinia to efekt tego mentalu który u nas panuje, PiS jest tu tylko dodatkiem, bo my jako naród jesteśmy po prostu zjeb***.
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Wiele się mówi o polityczności tego konkursu, ale jak widać - widzowie głosują o wiele bardziej politycznie, niż jury. Ukraina w głosowaniu publiczności zdobyła 91.46% możliwych głosów. Jest to absolutny rekord, który już nigdy nie zostanie pobity.

To co napiszę będzie niepoprawne, ale jak widać - o wiele łatwiej jest sterować masami, niż wpłynąć na wyselekcjonowanych jurorów. Ukraina u jury była czwarta, a to przecież oni są posądzani o polityczne nadanie.

Tymczasem to publiczność wygrała Ukrainie ten konkurs. Ja czuję niesmak, bo to jednak konkurs piosnki, a nie konkurs na bycie ofiarą rosyjskiej agresji. I bądźmy szczerzy - może i Ukraina weszłaby do finału, ale miejsca 6-15 to maksimum, które mogła osiągnąć z taką piosenką. No ale nie w tym roku. Ja osobiście nie posłałbym swoich pieniędzy głosując zgodnie z poprawnością polityczną, ale jak widać 91.46% ludzi robi to, co zaordynują im media.


A co do wyniku Polski - ja nie jestem zaskoczony. Raz, że Ochman był otoczony przez innych faworytów, dwa - że jego występ (poza samym wokalem) był nijaki. Nie było kontaktu z publicznością, kiepskie ujęcia kamery, dziwne tańce na scenie, które nie rezonowały z piosenką. Było płasko, a konkurencja wbrew pozorom - mocna.

Ja się nie dziwię, że mamy taką opinię w Europie, skoro nawet tutaj uważamy że w konkursie piosenki ma być oceniane wszystko tylko nie piosenka ;D
To jest konkurs polityczny? może like za like?
Prawda jest taka, że nasza opinia to efekt tego mentalu który u nas panuje, PiS jest tu tylko dodatkiem, bo my jako naród jesteśmy po prostu zjeb***.

Nie wiem, czy opinia w Europie ma tu aż tak wiele do rzeczy. W 2016 też mieliśmy słabą, bo nie chcieliśmy przyjmować uchodźców, a Szpak zajął 3. miejsce u widzów. Ochman się niczym nie wyróżnił, a sama technika wokalna to za mało, żeby coś osiągnąć na Eurowizji.
 
Do góry Bottom