>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Europejskie rozgrywki pucharowe w sezonie 2019/2020.

Status
Zamknięty.
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - Europa, Eurocup
Godzina: 20:45
Spotkanie: Unicaja Malaga - EWE Baskets Oldenburg
Typ: Poniżej 171.5 pkt. włącznie z dogrywką 
Kurs: 1.42
Bukmacher: Forbet
Analiza: Nie jestem pewien, ale Unicaja to chyba drużyna, której mecze najczęściej typuję w tym sezonie. Rezultaty z tym związane na razie również całkiem przyzwoite, więc spróbuję ponownie. Tym razem pobieram under punktowy spotkania, które będzie rozegrane w ramach Eurocupu, a ich rywalem będzie niemiecki Oldenburg.
Dla gości jest to dość równy i solidny sezon, w BBL są na szóstym miejscu, a w Pucharze Europy zajmują trzecią lokatę i notują serię pięciu zwycięstw z rzędu.
Buki bardzo mocno faworyzują Malagę, kursy 1.13 są według mnie niedorzeczne, choć Hiszpanie zapewne wygrają ten mecz, wahałem się tu również nad handicapem w stronę gości, ostatecznie jednak stawiam na niską liczbę oczek.
Co do statystyk. Średnia punktów gospodarzy w tegorocznych rozgrywkach pucharowych jest zaskakująco niska - 159.8 pkt. na mecz, jak na ich dość ofensywny styl to zaskakujący wynik. W meczach Niemców w Europie na wyjazdach pada średnio średnio 161.25 pkt. w meczu. Celowo piszę tu o meczach wyjazdowych Oldenburga, bo jest to dla mnie ważny aspekt w tym pojedynku. Obie statystyki, jak widać zdecydowanie poniżej obranej przeze mnie linii. 
Poza tym jest to mecz na szczycie grupy D, gospodarze mogą się pochwalić najlepszą grą obronną, jeśli chodzi o własną halę. Goście natomiast są w gazie i chcieliby przedłużyć serię zwycięstw, a jak inaczej przeciwstawić się liderowi tabeli, jak nie szczelną defensywą. Tu jest klucz dla wyniku i myślę, że zarówno trener Casimiro, jak i Drijencic zdają sobie z tego sprawę i nie ma dziś szans na powtórzenie rezultatu punktowego z pierwszego meczu obu drużyn. 

  108:68 Baaaardzo przeceniłem umiejętności przyjezdnych.
 
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka- Europa, FIBA Europe Cup
Godzina: 22:00
Spotkanie: Benfica - Spirou Charleroi
Typ: Benfica +1.5 włącznie z dogrywką
Kurs: 1.41
Bukmacher: Forbet
Analiza: Pierwsza kolejka drugiej rundy mało znanych w Europie rozgrywek. Benfica wygrała swoją grupę w rundzie pierwszej zostawiając w tyle Leiden, Pecsi i Inter Bratysława. Goście wyszli z drugiego miejsca ulegając tureckiej ekipie Karsiyaka. Dziś swój typ kieruję w stronę gospodarzy, bo dwukrotnie stawiałem w tym sezonie przeciwko nim i dwukrotnie ucierali mi nosa, a oglądając te mecze Lizbończycy wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W kadrze gości żadne nazwisko nic mi nie mówi, więc nie będę zabierał głosu na ten temat, skupię się na moich faworytach. Portugalczycy u siebie w pucharach komplet zwycięstw, jest to mieszanka zawodników portugalsko - amerykańskich, która prezentuje się naprawdę całkiem przyzwoicie. Charleroi na wyjazdach wygrało tylko raz i do ostatniego meczu ta drużyna walczyła o awans, który został wywalczony w wielkich bólach, bo po dwóch porażkach z rzędu jechali do Groningen na mecz o wyjście z grupy ostatecznie w niej się zameldowali i dziś mają okazją zmierzyć się z obecnym wiceliderem portugalskiej ligi LPB. Kolejnym ważnym aspektem tego typu jest fakt, że to trzeci mecz z rzędu we własnej hali Benfici, więc nie ma absolutnie mowy o jakimś przeciążeniu, trener, jak i zawodnicy mieli czas na normalny trening, bo nie nękały ich żadne dalekie wyjazdy. Spirou jest po wyjazdowym meczu ligowym, który zakońzył się dopiero po dogrywce, więc również jest to malutki minus po stronie przyjezdnych. 
Po tym co widziałem w meczach Portugalczyków jestem przekonany, że są dziś w stanie odnieść efektowne zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem, myślę że goła "jedynka" po 1.55 jest również ciekawą pozycją.

  89-62
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
Maccabi - CSKA 1 1.94

Zaufam dzisiaj Maccabi na swoim terenie.CSKA gra dosc himerycznie.Polegli z Kazaniem w VTB wczesniej ogrywajac away osłabioną niby Barce.W Madrycie były baty, u Basków były baty...w składzie wciąż nieobecny Kulagin do tego wypadł Hilliard spedzajacy na parkiecie ca 22 min notujacy 10.9 ppg 2.3reb.Po takim kursie az zal nie spróbować
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
cytat z dnia 12 grudnia 2019 19:57 przez yazMaccabi - CSKA 1 1.94

Zaufam dzisiaj Maccabi na swoim terenie.CSKA gra dosc himerycznie.Polegli z Kazaniem w VTB wczesniej ogrywajac away osłabioną niby Barce.W Madrycie były baty, u Basków były baty...w składzie wciąż nieobecny Kulagin do tego wypadł Hilliard spedzajacy na parkiecie ca 22 min notujacy 10.9 ppg 2.3reb.Po takim kursie az zal nie spróbować
  Miło z ich strony.I brawa za 3 q, w ogóle za 2 połowe.Zatrzymac CSKA na 12 pkt w kwarcie to nie lada wyczyn.Niestety dla mnie jako fana teamu z Moskwy,śmiem twierdzić ze to najsłabsza CSKA od kilku sezonów
 
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Fc Barcelona - Panathinaikos Ateny
Panathinaikos +10,5 @1,56 Unibet
      
Edit:Gdyby Mirotic odpuścił tą ostatnią akcję. 
 ​
Spotkanie w czołówce tabeli Euroligi, mecz obecnie będącej na 3 pozycji Barcelony z 5. Panathinaikosem. Gospodarze dość widocznymi faworytami tego meczu wg bukmacherów, ale czy aby na pewno ? Ja widzę ten mecz bardziej wyrównany i spróbuję handi w stronę gości. Grecy żadnymi ogórkami nie są i potrafią wygrywać na wyjazdach. Do tej pory bilans w delegacjach 3-2. Przegrali tylko z Chimkami i Lyonem 1 pkt. Dodatkowo te mecze są dość overowe, gdyż w wyjazdowych meczach Panaty wpada średnio 169,4 pkt. Barcelona natomiast u siebie z bilansem 4-1 ale ta porażka była ostatnio i to dość wysoka, prawie 30 pkt w plecy z słabo prezentującym się w tym sezonie CSKA. Dodatkowo tutaj też te spotkania domowe są dość overowe. Do tej pory na 5 meczów w Palau Blaugrana średnio 166,2 pkt na mecz. Dlatego też widzę to spotkanie na dość wyrównanym poziomie i z dużą ilością pkt. Zwycięstwo którejś z ekip jedno cyfrowe i raczej rozstrzygnie się w 4 kwarcie.

Typ poboczny: Over 166,5 pkt @1,55 Unibet       
Bayern Monachium - Zenit St. Petersburg
Bayern -4,5 @1,57 Unibet
     ​
Spotkanie dwóch ekip z dolnych rejonów tabeli. Gospodarze trochę lepszy bilans i to w ich stronę dzisiaj idę, do tej pory 4 zwycięstwa i 8 porażek. W domu czują się trochę lepiej gdyż przegrali tylko dwukrotnie w 6 meczach. Szans na PO jeszcze nie stracili więc będzie im zależeć na zwycięstwie. Własne ściany i kibice powinni pomóc. Do tej pory przegrywali raczej z tymi z którymi powinni przegrać, m.in. Panata, Efes, Maccabi czy Chimki. Dzisiaj rywal z samego dna, mianowicie ostatni w tabeli Zenit. Tutaj szans na PO już większych nie ma. Na wyjazdach w prawdzie 2 wygrane ale dopiero po dogrywkach, ogólnie 3 zwycięstwa w 12 meczach. Reasumując, jak dla mnie Bayern powinien mieć ten mecz pod kontrolą i wygrać kilkoma pkt. Rywal do tego idealny.

Asvel Lyon-Villeurbanne - Armani Olimpia Milano
Over 147,5 pkt @1,61
      ​
Jedno jest pewne, ktoś w tym meczu się przełamie. Lyon 4 porażki z rzędu Milano 3 porażki. Obie ekipy z szansami na PO, goście z bilansem 7-5 na 7. miejscu a gospodarze z bilansem 5-7 na 10. miejscu. Dlatego też spodziewam się wyrównanego pojedynku, sporo fauli i rzutów wolnych. Linia dość niska bo obie ekipy jakoś specjalnie overowe nie są. Lyon u siebie średnio 149,67 pkt na mecz, a Milano na wyjazdach średnio 157 pkt na mecz. Jeżeli mecz będzie się utrzymywał długo na styku to jest szansa w końcówce na faule taktyczne w przypadku pogoni którejś z drużyn. Delikatny faworyt to drużyna włoska ale Francuzi mają przewagę własnego parkietu. Do tego typu bardziej przekonuje mnie postawa gości na wyjazdach i prawie 160 pkt na mecz. Dzisiaj do powodzenia typu wystarczy trochę mniej.
 ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - Europa, Euroliga
Godzina: 21:00
Spotkanie: Barcelona - Panathinaikos
Typ: Panathinaikos +11.5 włącznie z dogrywką
Kurs: 1.40
Bukmacher: Forbet
Analiza: Kolejny mecz w którym uważam, że kurs na faworytów jest mocno zaniżony. W ostatnim czasie miałem okazję przyjrzeć się dokładniej obu ekipom. Barcę oglądałem w Rosji, gdzie jej rywalem były Chimki oraz ich w ich ostatnim ligowym meczu z Manresą. Panathinaikos śledziłem z Olympiakosem i kilka dni temu z jakimś słabszym rywalem, którego nazwa nie ma tu większego znaczenia. Gołym okiem widać, że Grecy zrobili duży progres od początku sezonu, bo na starcie bywało różnie, szczególnie w Europie. Choć wyniki jeszcze nie do końca to odzwierciedlają, ja widzę w ich grze postęp. 
Co do Hiszpanów to mam problem, bo nie są oni do końca regularni. Mogą pewnie wygrać z czołówką Euroligi, żeby za trzy dni przegrać u ligowego średniaka. Barcelona to cały czas wielka firma, a takie nazwiska, jak Davies, czy Mirotic zna każdy kibic basketu na Starym Kontynencie. Panata wydaje mi się bardziej zbilansowana, choć ich gra jest szybsza niż gospodarzy. Szybsza nie znaczy oczywiście, że lepsza, bo szybciej przechodzą do ataku, jednak nie są chyba tak skuteczni w defensywie. 
Co mnie przekonuje do tego typu. Przede wszystkim właśnie nierówna gra dzisiejszych faworytów, widać tu braki kadrowe, jeśli chodzi o zmienników, a pierwsza piątka nie pojedzie przez 40 minut na pełnych obrotach. Grecy chyba mają szerszy skład, choć indywidualności są po stronie Barcy. 
Stawiam tu na wyrównany pojedynek, nie mam wątpliwości, że underdog postawi się faworytowi. W końcu zagrają w Palau Blaugrana, a tu każdy chciałby wygrać, jednak mało któremu jest to dane. Moim zdaniem ekipa z Aten nie jest dziś wcale nie straconej pozycji, a wyrównany skład plus większa mobilizacja spowodują, że zobaczymy bardzo przyjemne widowisko.

  98-86!!!
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
17/12/2019 20:30 CET
Strasbourg - Polski Cukier Torun (+10.5)
1.85 (STS)   
5/10

Polski Cukier w końcu od pewnego czasu gra z Damianem Kuligiem i Jakubem Schenkiem. Nie jest to wg mnie zespół tak słaby jak wyniki i bilans w Lidze Mistrzów. Strasbourg to też żadni mocarze i średni zespół LM. Cukier w lidze ostatnio gra bardzo pewnie i rozbija swoich przeciwników. Moim zdaniem przy powrocie Kuliga będą w stanie powalczyć z Francuzami i handicap jest za wysoki. Przypomnę, że w pierwszym meczu wysoko wygrał Cukier.
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Zenit St. Petersburg - Maccabi Tel Aviv
Maccabi -4,5 @1,61 Unibet
      
71:82
 ​
Wtorek i już gramy kolejną kolejkę w Eurolidze. Rosyjski Zenit będący na ostatnim miejscu w tabeli podejmuje Maccabi. Faworyta nie trudno wskazać. Są nimi bez wątpienia goście z Izraela. Drużyna z Tel Avivu jest po serii 3 zwycięstw ale we własnej hali, na obcych parkietach notują serię 2 porażek z rzędu ale ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami (92:88 z Milano i 96:73 z Barceloną). Czas na przełamanie i wrócenie na zwycięską ścieżkę również na wyjazdach. Rywal jak najbardziej do ogrania. Rosjanie to outsaiderzy tego sezonu. Nie radzą sobie zarówno we własnej hali jak i w delegacjach. 1 wygrana u siebie i raczej na tym pozostaną przynajmniej po dzisiejszym meczu. Handi który proponuję jest jak najbardziej do pokrycia, więc liczę na dość wyraźne zwycięstwo gości.


Żalgiris Kowno - Anadolu Efes Stambuł
Anadolu Efes - 3,5 @1,66 Unibet      
68:74

 ​
Podobne spotkanie do opisanego wyżej. Kolejne starcie drużyny z czołówki z drużyną z dolnych rejonów tabeli. Tutaj również faworyt przyjeżdża w gości po kolejne pkt do Euroligowej tabeli. Ekipa ze Stambułu obecnie lideruje w Eurolidze i nie wydaje mi się by miało to się zmienić po tej kolejce. Turcy mają serię 7 zwycięstw z rzędu, doznali do tej pory tylko 2 porażek - po jednej u siebie i na wyjeździe. Jak widać nie robi im zbytnio różnicy gdzie grają. Litwini może nie przegrywają jakoś wyraźnie swoich spotkań ale przegrywają. 2 zwycięstwa we własnej hali i następnie seria 5 porażek. Słabo to wygląda, szans na PO praktycznie już nie ma. Rywal rozpędzony i powinien sobie poradzić dzisiaj w Kownie. Handi niskie i powinno na spokojnie wejść.
 
 ​
 ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Panathinaikos Ateny - Fenerbahce Stambuł
Over 157,5 @1,55 Unibet
      
81:78

 ​
To spotkanie widzę jako overowe. Głownie za sprawą drużyny z Aten. Grają w tym sezonie overowo i notują wysokie wyniki. Ogólnie w ich meczach wpada średnio 169,2 pkt, u siebie trochę skromniej bo średnio 167 pkt na mecz ale to i tak sporo więcej niż proponowana przeze mnie linia. Goście już tak overowi nie są ale wg mnie to oni dzisiaj będą musieli dotrzymać tempa Ateńczykom.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - Europa, Euroliga
Godzina: 20:00
Spotkanie: Panathinaikos - Fenerbahce
Typ: Panathinaikos +1.5 włącznie z dogrywką
Kurs: 1.41
Bukmacher: Forbet
Analiza: Sezon nabiera rozpędu i powoli zaczynają się klarować prawdziwe siły drużyn zarówno w ligach krajowych, jak i europejskich pucharach. Dziś ponownie wraca Euroliga, a to chyba dla mnie najłatwiejsze rozgrywki do typowania (mam nadzieję, że po meczu nie odszczekam tych słów). Najbardziej podoba mi się pojedynek greckiego Panathinaikosu z tureckim Fenerbahce i kurs trochę mnie zdziwił, tym razem jednak pozytywnie. Obie ekipy widziałem już w tym sezonie wielokrotnie i wyciągam z tych spotkań swoje wnioski. Sprawdzam kadry obu drużyn i nie ma dziś wielkich braków, poza Veselym, który jest istotnym ogniwem w drużynie Obradovicia. 
Dla gospodarzy to ważny mecz, bo cały czas są na miejscu premiującym, jednak rywale nie śpią, a ewentualna dzisiejsza porażka bardzo skomplikowałaby ich sytuację. Fenerbahce raczej bez większych szans na awans, tym bardziej, że szczytu formy nie widać, a ostatnio bardzo brutalnie ich umiejętności zweryfikował Efes, który dwukrotnie pokonał rywala zza miedzy. Do tego ligowa porażka z Karsiyaką oraz wygrana po dogrywce we własnej hali z Albą Berlin.
Kadra, motywacja, umiejętności, własny parkiet - wszystko według mojej opinii w tym meczu stoi po stronie Ateńczyków i sądzę, że nie powinni mieć dziś problemu z odesłaniem Fene z powrotem do Turcji. Odesłaniem ich na tarczy.
W Atenach przegrywały już w tym sezonie euroligowym takie ekipy, jak Baskonia, czy Efes. Turcy na wyjeździe zdołali ograć tylko chimeryczny Lyon. Nie widzę dziś innej opcji niż wygrana faworytów.

  81-78
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
CSKA Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad
Crvena Zvezda +16 pkt @1,61 Unibet
      
100:74

 ​
Dzisiaj trochę trudniejsze mecze wg mnie do wytypowania, dlatego gram bardziej defensywnie. CSKA to cień drużyny z kilku ostatnich sezonów. Przegrywają zarówno w Eurolidze jak i w lidze VTB. Oczywiście nie przewiduję ich porażki w dzisiejszym meczu ale kurs na zwycięstwo jest krótko mówiąc marny. A podbudowywanie go wysokim handi nie ma większego sensu. Dlatego też idę w dodatnie handi gości z Belgradu. 5 zwycięstw w 13 kolejkach to przyzwoity wynik jak na tą drużynę. W delegacjach też sobie radzą, gdyż wygrali 2/6 meczów. Co istotne to, to że jak przegrywają to na pewno nie bardzo wysoko. Na obcych parkietach przegrali do tej pory Albą (-13), Efesem (-15), Maccabi (-15 po dogrywce) i Panathinaikosem (-5). Jak widać grali z dość wymagającymi rywalami i w żadnym z tych meczów nie przegrali wyżej niż 15 pkt. CSKA z drugiej strony nie rozjeżdża jakoś mocno swoich rywali we własnej hali, ze słabym Żalgirisem męczyli się i wygrali dopiero po dogrywce 85:82, a tak poza tym +18 z Fenerbahce, +13 z Chimkami i +11 z Bayernem. Po drodze przydarzyła się jeszcze porażka z Olympiakosem. Patrząc na te rezultaty i kursy wystawione na ten mecz jestem skłonny pójść w dodatnie handi w stronę Serbów.
 
Alba Berlin - Bayern Monachium
Over 159,5 pkt @1,55 Unibet
      
76:77

 ​
Długo zastanawiałem się czy iść w tym meczu w over czy under. Ostatecznie zdecydowałem się na ten I wariant. Alba drużyna raczej kojarząca się z szybką i ofensywną grą, średnio 169 pkt w meczach z ich udziałem, no ale to ogólnie. W domowych spotkaniach już tak mocno nie jest, ledwie 156,66 pkt na mecz. Skąd taka różnica ? Ano z tego że w delegacjach rozegrali do tej pory 2 dogrywki, a w pozostałych meczach często tracili ponad 100 pkt. Tym razem przyjeżdża jednak inna duża niemiecka ekipa i spodziewam się wyrównanego pojedynku. Bayern jeśli chodzi o średnie pkt wygląda podobnie - ogólnie 157,5 pkt na mecz a w delegacjach 153,5 pkt średnio na mecz. Jednak myślę, że to spotkanie będzie wyglądało bardziej jak pojedynek w BBL, a tam spotykają się dość często i często przekraczają linie 160 pkt grając ze sobą. Ostatnie 3 spotkania w BBL to wyniki: 84:80, 93:88 i 77:82. Idę więc w over i liczę, że równe spotkanie jak te 3 w BBL sprawi że w końcówce będzie sporo fauli i rzutów wolnych.
 ​
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
18/12/2019 20:00 CET
Anwil Wloclawek - San Pablo Burgos over 172.5
1.84 (Fortuna)
5/10

Burgos to doskonały przeciwnik do ofensywnej batalii. W pierwszym meczu był wynik 110:78 i 188 punktów. Anwil dalej gra szybko i słabo w obronie. Ostatnie mecze PLK pokazują, że jeśli ktoś podejdzie mocno ofensywnie do meczu i gra szybko, to +175 punktów w meczach Anwilu praktycznie przyklepane i tylko słaba skuteczność może to ubić. Spodziewam się dzisiaj meczów a'la ten w Burgos, Jerozolimie czy tydzień temu z Vechta. Szybkie tempo i atak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - Europa, Eurocup
Godzina: 20:45
Spotkanie: Oldenburg - Buducnost
Typ: Oldenburg +2.5 włącznie z dogrywką
Kurs: 1.41
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Dziś troszkę krócej, bo niedługo mecz. Tym razem nie Euroliga, a Eurocup, bo tu zaskakujący kurs na gospodarzy. Teoretycznie mecz o pietruszkę dla obu drużyn, jednak wydaje mi się, że to gospodarze bardziej będą "chcieli". Po pierwsze wygrana da im drugie miejsce w drugie, a po drugie to nie oszczędzali się w europejskich pucharach we własnej hali i dziś będą chcieli przybić pieczątkę na tym dobrym występie w fazie grupowej. Rywale to outsider ligi, ekipa która znacznie odstawała od reszty drużyn, a gdy straciła szanse na cokolwiek to dopiero zaczęła wygrywać. Według mnie Niemcy mają tak silną i wyrównaną kadrę, że nawet w przypadku dużej rotacji ograją dziś gości z Czarnogóry. Buducnost jest po wyjazdowym meczu a ABA League, teraz kolejny wyjazd, podróże na pewno nie są ich sprzymierzeńcem i prędzej, czy później odbije się to na ich poczynaniach na parkiecie. Bez głębszego wnikania w wyjściowe składy oraz statystyki typuję dziś gospodarzy, bo jest to zdecydowanie lepsza drużyna niż ta z Podgoricy i wierzę, że dziś udowodnią to przed własnymi kibicami.

  102-99
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Wczoraj poszło słabo, może dzisiaj będzie lepiej.
Fenerbahce Stambuł - Zenit Sankt Petersburg
Over 149,5 pkt @1,57      
81:84

 ​
Linia dość niska dlatego próbuję. Fenerbahce statystycznie są bardziej overowi.U siebie średnio prawie 165 pkt na mecz. Zenit natomiast zawsze kojarzyłem jako mega overowy, tak przynajmniej jest w lidze VTB gdzie potrafią się zakręcić nawet w okolice 200 pkt. W Eurolidze są po prostu za słabi i często odstają od rywali. Jeżeli rywal nie forsuje tempa i gra wolną koszykówkę to mamy niskie wyniki. Średnio ogólnie w ich meczach pada 152 pkt a w delegacjach jeszcze mniej, bo tyko 148,5 pkt na mecz. Liczę że tym razem będzie trochę inaczej, bo w końcu potrafili mimo przegranych spotkań rzucić w delegacji 90 pkt Valencii czy 88 pkt Anadolu Efes.
 
 ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos Ateny
Over 161,5 pkt @1,55 Unibet
      
88:79

 ​
Spotykają się 2 konkretne ekipy, Maccabi bez porazki u siebie. Panata natomiast radzi sobie na wyjazdach przyzwoicie. 3 zwycięstwa i 3 porażki. Maccabi u siebie potrafi sporo rzucać, grają szybko i skutecznie, średnio u siebie rzucają 82 pkt. Tracą raczej mało ale nie sądze by Ateńczycy rzucili tutaj 65-75 pkt. Powinni zakręcić się w okolicach 80-85 pkt. W tym sezonie są bardzo overowi, tracą też sporo ale to akurat efekt uboczny ich stylu gry. Generalnie przynosi to wysokie wyniki, średnio w ich meczach 168,5 pkt a tylko w tych delegacyjnych aż 171,8 pkt. Przeciwko takiej drużynie jak Maccabi powinni się postawić i zagrać tak jak lubią czyli szybko i skutecznie.
 
Kirolbet Baskonia - Real Madryt
Real -3,5 @1,70 Unibet      
55:77

 ​
Jedne z hiszpańskich klasyków, tym razem w Eurolidze. Real mocny, notuje serię kilku zwycięstw z rzędu. Są nie do zatrzymania zarówno w Europie jaki w lidze ACB. Baskonia w obu tych ligach dość przeciętnie jak na ich możliwości. Spotkanie lepsze przeplatają tymi słabszymi. U siebie w Eurolidze raptem 2 porażki ale wysoko - 77:102 a Anadolu Efes i 83:113 z Maccabi. Jak widać stracili ponad 100 pkt w tych meczach więc można tez próbować over w meczu. Jak dla mnie to Real to wygra, a tak skromny handi zostanie pokryty.

Pobocznie: Over 163,5 pkt @1,75 Unibet      

 
Armani Milano - Valencia BC
Valencia +8,5 @1,55 Unibet
      
78:71

 ​
Valencia widać, że odżyła i wróciła na swoje tory. Wygrali kilka spotkań i odbili się od Euroligowego dna. Milano natomiast notują serię porażek, niezależnie od tego czy grali z potentatami czy trochę słabszymi ekipami po prostu przegrywali. Widać, że są w dołku. Dlatego patrząc na te kursy nie uważam ich za jakiś mega faworytów tego spotkania mimo tego, że są gospodarzem. Wolę iść w dodatni handi drużyny gości. Co ciekawe, 4 ostatnie spotkanie obu ekipa kończyły się zwycięstwami gości. Dzisiaj wcale nie wykluczam takiego rezultatu.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Kosyzkówka - Europa, Euroliga
Godzina: 21:00
Spotkanie: Baskonia - Real Madryt
Typ: Real Madryt +1.5 włącznie z dogrywką
Kurs: 1.42
Bukmacher: Forbet
Analiza: Real napędził się na dobre i w ostatnich szesnastu meczach tylko raz przegrał w regulaminowym czasie gry. W kilka tygodni w przegranym polu koszykarze ze stolicy Hiszpanii zostawiali takie firmy, jak Barcelona, czy CSKA. Można zaryzykować stwierdzenie, że przy obecnej formie podopieczni trenera Llulla są najlepszą drużyną w Europie. W takiej dyspozycji spokojnie stać ich na powtórzenie rezultatu sprzed roku, tylko czy w obecnym taki wynik ich zadowoli? Wydaje mi się, że nie. 
Baskonia po przyzwoitym początku sezonu ostatnio troszkę chyba złapała zadyszkę i notuje słabsze wyniki. Ostatnie cztery mecze w Eurolidze to ich trzy porażki i tylko jednak wygrana z Crveną Zvezda. O ile wysoka przegrana z Efesem wstydu nie przynosi, tak pogromy, jakich dokonali na Baskijczykach ekipy Valencii, czy Panathinaikosu mogą już martwić kibiców znad Zatoki Biskajskiej.
Stawiam dziś oczywiście na mój ukochany od dziecka klub, jednak nie jest to typ, który wiąże się z jakimkolwiek przywiązaniem, czy upodobaniem. Po prostu kurs na gości jest wedle mojej opinii przesadzony i chcę to wykorzystać, bo niewiele będzie takich okazji na Real w fazie zasadniczej. 
Kadry obu zespołów dziś pełne poza stałymi kontuzjami. Co prawda, gospodarze jeszcze chcieliby powalczyć o awans do play-off, jednak moim zdaniem nie zdołają skończyć w ósemce i zarówno dziś Real, jak i kolejni rywale zweryfikują Hiszpanów. 
Jeśli chodzi o statystyki to mogę się podeprzeć w tym typie H2H obu drużyn, który w ostatnich dziesięciu meczach jest zdecydowanie na korzyść moich faworytów w stosunku 9-1. Choć zazwyczaj nie zwracam uwagi akurat na statystykę head to head tak tu tylko potwierdza one moje dywagacje na temat potencjału, czy możliwość jednych i drugich.

  55-77
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Khimki Moskwa - Żalgiris Kowno
Khimki -4,5 @1,64
      
83:74

 ​
Khimki przyzwoicie w tym sezonie z szansami na PO, grają bardzo ofensywnie i sporo punktują. Dzisiaj we własnej hali podejmą Litwinów z Kowna, a jak wiadomo własny parkiet i kibice to niezły handicap. Żalgiris z kolei zawodzi i znajdują się na dnie tabeli. Przegrali już w tym tygodniu z Anadolu Efes we własnej hali A w delegacji wygrali do tej pory tylko raz. Przy takim kursie, ofensywnej postawie gospodarzy którzy z kolei na własnych śmieciach przegrali tylko raz, a potrafili pokonać Panthinaikos, Milano czy Baskonie pobieram kilku punktowe handi w stronę drużyny z Moskwy. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
N 298,8K

niewierny-janek

Użytkownik
Anadolu Efes Stambuł - CSKA Moskwa
Anadolu Efes -2,5 @1,57 Unibet
      
80:81

 ​
Faworyt w tym meczu może być tylko jeden i jest nim oczywiście drużyna ze Stambułu. Nie chodzi tutaj oczywiście o renomę zespołu gdyż Rosjanie są bardziej utytułowani. Istotna jest raczej obecna forma, a Turcy wygrywają wszystko jak leci grając przy tym szybko i ofensywnie. Ponieśli do tej pory w Eurolidze tylko 2 porażki a w tym tygodniu rozprawili się już z Żalgirisem na wyjeździe. CSKA z kolei szuka optymalnej formy i gra w kratkę. Potrafią rozbić mocną w tym sezonie Barcelonę w ich hali ale też przegrać z przeciętną Baskonią czy słabym Lyonem. Podbijam tym niewielkim handi i idę w stronę gospodarzy.

 
Crvena Zvezda Belgrad - Olympiakos Pireus
Over 147,5 @1,54 Unibet
      
88:81

 ​
W tej parze to goście są zdecydowanie bardziej ofensywni i notują wyższe średnie pkt w swoich meczach - ogólnie średnio 160 pkt na mecz i w delegacjach 162,5 pkt. Gospodarze odpowiednio 146,5 pkt oraz 140 pkt u siebie. Serbowie jeżeli chcą ten mecz wygrać będą musieli się dostosować tempem do drużyny z Pireusu a to zwiastuje dość wysoki wynik. Linie są niskie więc nie będzie wysoko zawieszonej poprzeczki. 150 pkt wystarczy i liczę że obie ekipy znacznie się do tego przyczynią. Nie gram w tym meczu jednych bądź drugich gdyż w mojej ocenie może to być dość wyrównane spotkanie. Co za tym idzie jest szansa na taktyczną grę z faulami i rzutami wolnymi w końcówce a nawet dogrywkę co sprzyja zaproponowanemu przeze mnie overowi.


 


Bayern Monachium – Fc Barcelona
Fc Barcelona -4,5 @1,64 Unibet 
      
67:77


Tutaj też idę w stronę faworytów. Fc Barcelona gra w tym sezonie bardzo dobrze i rzucają swoim rywalom sporo pkt. Śmiało można też iść w over gości, bo grają naprawdę ofensywnie. Bayern odstaje od nich na pewno sporo jakościowo oraz posiadają krótszą ławkę, a w obliczu tego że w środę rozegrali dogrywkę z Albą w Berlinie może to mieć znaczenie gdyż mogą być po prostu bardziej zmęczeni. Nawet jeżeli to spotkanie będzie przez dłuższy czas utrzymywać się na wyrównanym poziomie to gracze Barcy w 4 kwarcie po prostu wrzucą wyższy biegi i odjadą swoim rywalom. Tak niski handi spokojnie jest przez nich do pokrycia. Obie ekipy wygrały swoje poprzednie mecze ale wg mnie to goście są o wiele lepsi i zachowali więcej sił.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Euroliga ostatnio układa się bardzo przyjemnie i jest dość przewidywalna, więc dokładniej przyjrzałem się wszystkim dzisiejszym meczom:

Chimki Moskwa - Żalgiris Kowno
Chimki Moskwa -6.5 włącznie z dogrywką @1.93 Betclic 
  83-74
Moim zdaniem Chimki we własnej hali są w stanie powalczyć z każdą drużyną w Europie, biorąc pod uwagę, jak spadła forma Litwinów kwestia wygranej nie jest tu zagadką, kwestia tylko jak wysokie handi w kierunku gospodarzy zagrać. Ja próbuję -6.5, bo kurs już całkiem niezły, a 7-punktowe zwycięstwo nie powinno być problemem dla ekipy trenera Kurtinaitisa. Tym bardziej, że Rosjanie cały czas są w grze o play-off. 


Anadolu Efes - CSKA Moskwa
Anadolu Efes -11.5 włącznie z dogrywką @3.50 Forbet
  80-81
Tutaj trochę odważniej gram na Efes. CSKA nie przypomina drużyny z poprzednich lat o boryka się z wieloma kłopotami. Turcy to obecnie jedna z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. Wczoraj pewnie wygrał ich obecnie największy rywal, Real Madryt, dziś moim zdaniem gracze Anadolu będą chcieli pokazać pazurki i we własnej hali wysoko ograć Rosjan.

Crvena zvezda - Olympiakos Pireus
Olympiakos Pireus -5.5 włącznie z dogrywką @2.50 Forbet
  88-81
Oglądanie meczów Crveny to katorga, więc nawet się dziś do tego nie przymierzam, grają wolno i defensywnie, a ich najważniejszym zadaniem jest przeszkadzanie rywalom. Stawiam tu na Olympiakos, który oglądałem w starciu z Panatą i naprawdę wyglądają dobrze, wcześniej widziałem ich mecze na początku sezonu i progres jest na tyle duży, że dziś walczą o play-off Euroligi. Pewne pokonanie Crveny w takiej sytuacji to obowiązek. 

Bayern Monachium - FC Barcelona
FC Barcelona -9.5 włącznie z dogrywką @2.59 Fortuna
  67-77
Jakoś mnie ten Bayern nie przekonuje, nie widzę dla nich miejsca w ósemce, jak porównałem sobie ich graczy z zawodnikami Barcy na poszczególnych pozycjach to wyszło mi pięć do zera dla Hiszpanów. Ostatni mecz Barcy widziałem w starciu z Chimki w Moskwie i ku mojemu zdziwieniu praktycznie 40 minut mieli to spotkanie pod kontrolą. Rosjanie to dla mnie lepsza drużyna niż Monachijczycy, więc dziś stawiam, że goście wyjadą przynajmniej z 10-punktową wygraną.

Lyon-Villeurbanne - Alba Berlin
Powyżej 164.5 pkt. włącznie z dogrywką @2.25 Forbet 
  93-81
 Niska linia, to chyba ze względu na defensywnie grający Lyon, myślę jednak, że goście zmuszą ich do weselszej gry, bo niemieckie ekipy grają bardzo overowo. Do tego mecz bez większej stawki, bo Francuzi chyba sami nie wierzą, że stać ich na play-off. Jedyny mecz w którym nie przewiduję wyniku, bo myślę, że może zabujać się koło remisu, a takie mecze zazwyczaj dają dużo punktów.

 ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
L 3,1K

loveparade

Użytkownik


Na dzis proponuje dubelka, wydaje mi sie to najpewniejsza opcja. Fene jest po 3 porazkach i dzis idealny rywal na przelamanie + wlasny parkiet, a po drugiej stronie tylko zwykła valencja. Kolejny mecz to bayernu z zalgrisem, chociaz litwincy graja bardzo slabo w tym sezonie, to przegrywaja bardzo minimalnie, nawet z silnymi druzynami. Trzeba przyznac ze ta para jest dosc wyrównana i za bayernem przemawia tylko wlasny parkiet. Kurs ogolny 2 w calorocznym

 

Fene -3,5 + zalgris + 10.5 = 2.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom