>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Euroleague 2013/2014

Status
Zamknięty.
rogz166 514

rogz166

Użytkownik
Olympiakos – Malaga Typ 1 – 7,5 pkt (1,70 bet365)✅✅✅

4/10
Grecy chyba w końcu wrócili na swój właściwy mistrzowski tor , bo obecnie ich bilans jest przeciętny jak na tą ekipę. Dzisiaj podejmują rywala, z który grali w 1 fazie Euroligi i pokonali go 2 x razy własnie 8 pkt. Dzisiaj powinni pokonać ich po raz 3 trzeci. Rywal dobrze znany, stawka spotkania dobrze znana ,własna hala + w końcu wyjście z lekkiego dołka , to powinno zaowocować pewnym zwycięstwem. Kadrowo obydwie ekipy wyglądają świetnie , najwyższa półka Europejska, problem polega w tym jak to wszystko układają trenerzy. Malaga na papierze wygląda dobrze, a mimo wszystko te ich wyniki nie są na miarę oczekiwań i w spotkaniach z wyżej notowanymi rywala, często zawodzą nie mając pomysłu na grę. Do tego do gry u Greków powrócił Petway, co na pewno poprawia sytuacje w rotacji pod koszem ( co zresztą dla mnie jest bolączką Greków w tym sezonie). Zabraknie pauzującego już dłuższy czas Law. Po stornie Malaga braknie Calloway. Jeżeli Olympiakos, zagra bez większy przestojów jest wstanie spokojnie wygrać to spotkanie, tym bardziej że w walce o awans każdy zwycięstwo jest ważne , a z teoretycznie słabszą Malagą obowiązkowo trzeba wygrać.




Real – Maccabi Typ 1 – 10 pkt (1,66 bet365)⛔⛔⛔

5/10
Real na pewno celuje w 1 miejsce w grupie , by zapewnić Sobie łatwiejszy QF, więc takie spotkanie zostanie rozegrane z pełną motywacją, tym bardziej po porażce w Moskwie. Grają u Siebie i nie będę ukrywał ,że liczę tutaj na pogrom w stronę Hiszpanów. Bo nie ma żadnych przesłanek za tym ,aby gracze z Tel Awiwu nawiązali jakąkolwiek walkę. H2H z ostatniego okresu jest dla Żydków jest słabe. Wystąpią dzisiaj bez Shawna Jamesa + do tego Sofo grający po ostatniej kontuzji kostki po ledwie kilka min, wiec ich sytuacja na Centrze i w strefie pod koszowej nie wygląda za dobrze. Do tego kolejny aspekt który przemawia , to w 4 mecz w ciągu 7 ostatnich dni. Euroliga, w weekend 2 spotkania w lidze i teraz Real. Patrząc na boxscore ze spotkań z ligi , to wcale najlepsi gracze nie byli oszczędzani bo grali grubo powyżej 20 min . W normalnych okolicznościach , Maccabi miało by niewielkie szanse na pokonanie Realu, a przy takich okolicznościach , powinniśmy być świadkami pogromu.
Szkoda, że wzieli się za grę w ostatniej minucie, ogólnie bardzo słabę i wymęczone zwycięstwo po ich stronie...

Lojeski over 11,5 pkt (1,83 bet365)⛔⛔⛔

w ostatnim spotkaniu w Eurolidze powrocił już do swoich normalnych liczb i rzucił 17 pkt. Jeżeli tylko wystąpi powyżej 25 min ,a zakładam że tak będzie bo w lidze odpoczywał , to spokojnie jest wstanie rzucić powyżej tej linii .
No niestety pograł tylko 18 min, wiec nawet nie zbliżył się do swojej średniej 25 min i brakło kilka pkt, szkoda..

N. Bielica over 9,5 pkt (1,85 Betsafe)✅✅✅

Dzisiaj także przewiduje wymianę ciosów wiec sporą ilość pkt, a Serb zawsze swoje zdobywa, w Top 16 zdarzyło mu się tylko 1 spotkanie w którym nie osiągnął tylu pkt, ale też wystąpił o wiele mniej niż jego średnia min. Dzisiaj powinien grać na swoim poziomie min i spokojnie zdobyć minimum te 10 pkt.
 
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
Fenerbahce(-1.5) 1.93 Pinnacle ⛔ kolejny rok to samo
Ważny mecz dla jednych i drugich ale ja jednak nie do końca jestem w stanie zaufać włochom.Owszem trójka strzelców w gazie jednak Fener ma większe zaplecze defensywne i jeśli dzisiaj chcą wygrać to muszą bronić.A bronić przeciwko włochom to klucz do sukcesu, o defensywe włochów Obradovic martwić się nie musi bo oni nie potrafią bronić.
Ryzykowne jest granie Ulkera w meczach wyjazdowych ale z drugiej strony Milano mnie tak nie przekonuje by z takim rywalem na nich pograć.
Kubań(-4) 1.90 Bet365 ✅
Tutaj czynnikiem skłaniającym mnie do gry na Kuban jest wysyp kontuzji w Partizanie.Gdyby nie to pewnie nawet bym nie spojrzał na to spotkanie bo Kubań gra ostatnio kiepsko choć kadrowo biją serbów o klase a Partizan u siebie zawsze groźny.Jednak bez Tepica i Milosavlijevica będzie im niezwykle trudno...
Zagrałem to jeszcze dzisiaj bo jutro hcp sięgnie pewnie w granice 6-8pkt
 
rogz166 514

rogz166

Użytkownik
Także polecam jak kolega wyżej granie na Kubań,czystego wina lub jak ktoś potrzebuje wyzszego kursu , to dośc niskiego handi. Sytuacja Partizana po spoykaniu Z CSKA uległa znacznemu pogorszeniu, kłopoty zdrowotone ważniejszych graczy , znacznie ograniczające rotację w składzie, co zwiększa minuty kluczowych graczy, co za tym idzie zmęczenie narasta. Niestety własną halą i wielkim sercem do gry tego nie nadrobią, a Kubań po dłuższej przerwie powinien Sobie poradzić.

Także z mojej strony :

Partizan - Kuban Typ 2 - 2 pkt (1,61 bet365)✅✅✅

Kursy zapewne do jutro mocno spadną.
 
C 54

cp-company

Użytkownik
Laboral Kutxa-Efes
Typ 1
Kurs 1,37
Kurs mały ale pewny. Gospodarze jeden rozegrany mniej od ostatniego, 4 miejsca w tabeli które premiuje do play-off a to miejsce zajmuje obecnie Olympiakos od którego mają dwa zwycięstwa mniej. Także w przypadku dzisiejszej wygranej dystans zmniejszy się do jednej wygranej także jest o co walczyć. Ostatni mecz grali ze sobą dosyć dawno bo w grudniu 2012 gdzie wtedy na parkiecie Efesu dzisiejsi gospodarze wygrali 91:76. Dzisiaj u siebie również powinni sobie poradzić.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Laboral Kutxa-Efes
Typ 1
Kurs 1,37
Kurs mały ale pewny. Gospodarze jeden rozegrany mniej od ostatniego, 4 miejsca w tabeli które premiuje do play-off a to miejsce zajmuje obecnie Olympiakos od którego mają dwa zwycięstwa mniej. Także w przypadku dzisiejszej wygranej dystans zmniejszy się do jednej wygranej także jest o co walczyć. Ostatni mecz grali ze sobą dosyć dawno bo w grudniu 2012 gdzie wtedy na parkiecie Efesu dzisiejsi gospodarze wygrali 91:76. Dzisiaj u siebie również powinni sobie poradzić.
zajebista analiza... w 2012 miesiąc przed meczem, którym przytoczyłeś to Efes ograł rywali na wyjeździe. Obie ekipy mają bilans 1-3 także Efes nie ma już o co walczyć ? Zastanów się :zoltakartka:
 
C 54

cp-company

Użytkownik
Póki co te moje &#39;&#39;zajebiste&#39;&#39; analizy wchodzą wszystkie a Wy dalej rozkminiajcie na dwie strony analizy które i tak nie wchodzą ????
Przytoczyłem to H2H bardziej w ramach ciekawostki, zaznaczając iż było to dawno. Zgadza się, Efes ma taki sam bilans jednak tutaj buki się nie mylą i własny parkiet zrobi różnice. Pozdro 500
PS. Kuban jak dzisiaj nawet przegra to i tak póki co zostaną na premiowanym miejscu. Do tego wyjazd, ja bym odpuścił.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Póki co te moje &#39;&#39;zajebiste&#39;&#39; analizy wchodzą wszystkie a Wy dalej rozkminiajcie na dwie strony analizy które i tak nie wchodzą ????
Przytoczyłem to H2H bardziej w ramach ciekawostki, zaznaczając iż było to dawno. Zgadza się, Efes ma taki sam bilans jednak tutaj buki się nie mylą i własny parkiet zrobi różnice. Pozdro 500
PS. Kuban jak dzisiaj nawet przegra to i tak póki co zostaną na premiowanym miejscu. Do tego wyjazd, ja bym odpuścił.
Ty nie masz pojęcia koleś... jedziesz na statystykach. Czego odpuściłbyś Kuban ? A znasz sytuację Partizanu i ich skład na dzisiejszy mecz... Oczywiście w sporcie wszystko możliwe, ale np. nazwać pewka wygraną Laboral to śmiech na sali. Jak taki pewniak czekam na screen i myslę, że minimum kilka tysięcy postawisz...
To, że trafiasz nie znaczy się znasz...
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
PS. Kuban jak dzisiaj nawet przegra to i tak póki co zostaną na premiowanym miejscu.
Yyyyyy a co znaczy bycie na premiowanym miejscu w tej części sezonu ? Kompletnie nie ważna sprawa. Najważniejsze to wygrywać kolejne spotkania, a tym bardziej takie jak dziś jeśli sie chce być NA KONIEC RUNDY na premiowanym miejscu. Biorąc pod uwagę, że czekają Maccabi Real i CSKA. Litości...Po 5 spotkaniach podajesz argument, że nawet jak przegraja z Partizanem to dalej będą na premiowanym miejscu...? Powiem Ci więcej jak dziś przegrają to mimo, że się utrzymaja na tym Twoim premiowanym miejscu to po kolejnej kolejce mogą go już nie powąchać do końca rundy. Bardzo ważny mecz dla Kubania pod względem awansu dalej.
 
C 54

cp-company

Użytkownik
Panowie, spokojnie. Ja w bukmacherce zwracam bardzo uwagę na kwestię psychologiczną, kto liznął kiedyś sportu na poważnym poziomie to wie o czym mowa. Inaczej się gra jak trzeba zdobyć punkty na gwałt bo inni odjeżdżają a inaczej jak inni muszą gonić nas. To taki off top. Ja typuje w ten sposób i póki co idzie nieźle także proszę się nie dopi....ać do mojej każdej analizy. A jak ktoś ma problem to można się zmierzyć w pojedynku. Zapraszam ????
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Panowie, spokojnie. Ja w bukmacherce zwracam bardzo uwagę na kwestię psychologiczną, kto liznął kiedyś sportu na poważnym poziomie to wie o czym mowa. Inaczej się gra jak trzeba zdobyć punkty na gwałt bo inni odjeżdżają a inaczej jak inni muszą gonić nas. To taki off top. Ja typuje w ten sposób i póki co idzie nieźle także proszę się nie dopi....ać do mojej każdej analizy. A jak ktoś ma problem to można się zmierzyć w pojedynku. Zapraszam ????
Chętnie.

Tutaj napisałem, nie na priv żeby nie było, że nikt nie był chętny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
P 73

phamrol

Użytkownik
Popieram kolegę Company. Wielu tutaj(nie chodzi dokładnie o dział koszykówki) swoje typy opiera na podstawie absencji w przeciwnym zespole, czy też, że &quot;oni muszą wygrać&quot;. Kto liznął trochę sportu na nieco wyższym poziomie niż amatorski to wie, jak ważnym czynnikiem jest psychika, warunki atmosferyczne itp. Podobną sytuację miałem w dziale ligi angielskiej, gdzie znawcy z wyższą reputacją i avatarem pod swoim nickiem pisali o swojej racji, a finalnie wyniki i rozliczone kupony były po mojej stronie ;)
 
rogz166 514

rogz166

Użytkownik
Warunki atmosferyczne rzeczywiście odgrywają kluczową rolę w hali.

Navarro over 13,5 pkt (1,83 bet365) ⛔⛔⛔
0/6 przy 21 min gry. ciekawe ile lat temu zdarzy mu się taki mecz...

Lider ekipy z Hiszpanii, który w tym sezonie sporo odpoczywa szczególnie w lidze. Tak było przed spotkanie z Olympiakosem, w którym zagrał wypoczęty i zdobył 21 pkt. zresztą jak na lidera przystało. Trener w tym tygodniu zastosował podobny manewr ,wiec też można liczyć na wysoką zdobycz pkt.

Hamilton over 10,5 pkt (1,85 betsafe)
⛔⛔⛔

Liczę dzisiaj na przełamanie się Hamiltona, po ostatnich słabszych
spotkaniach pkt , odbuduje swoją formę i będzie wstanie rzucić więcej niż 10 pkt. Tym bardziej ,że we wcześniejszych spotkaniach przychodziło mu to dość łatwo, dzisiaj must win na Laboral więc liczę na pełne zaangażowanie z ich strony ,a także indywidualną zdobycz pkt. tego zawodnika.

1 pkt
????
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ja w bukmacherce zwracam bardzo uwagę na kwestię psychologiczną, kto liznął kiedyś sportu na poważnym poziomie to wie o czym mowa. Inaczej się gra jak trzeba zdobyć punkty na gwałt bo inni odjeżdżają a inaczej jak inni muszą gonić nas.
Ale Ty to piszesz w kontekście Kubania ? Czy Ty wiesz o czym piszesz ? Dla Kubania jest to ważny mecz, ale nie znowu tego, ze jak przegrają to mają 0% szans na awans...Bo taka szansa dalej będzie, ale już mniejsza, wiec aspekty psychologiczne nie maja tu zbytniego znaczenia. I to, że liznąłeś sportu na profesjonalnym poziomie czy nie liznąłeś nie ma tu żadnego znaczenia, chyba, że znasz koszykarzy z Kubania lub Belgradu osobiście i wiesz o czymś więcej niż my. Poza tym Kubań akurat słabej psychy nie ma. Potrafi odrobić spore straty (przykład sprzed tygodnia) i walczyć zacięte spotkania z najlepszymi.
 
L 147

lukkub

Użytkownik
Panowie co tu taka cisza ??
na szybko typ bez analizy bo zaraz grają:
Kubań - Real M 17:00
Kubań under 73,5 1,85 efortuna.pl
Żalgiris Kowno - ostatnie 4 mecze - pierwsze kwarty w Eurolidze
Galatasaray 90-83 Zalgiris Kaunas ( 1 kwarta 17:25)
Lokomotiv Kuban 80-75 Zalgiris Kaunas ( 1 kwarta 16:29)
Zalgiris Kaunas 78-87 Maccabi Tel Aviv ( 1 kwarta 25:19)
CSKA Moscow 77-62 Zalgiris Kaunas ( tu 1 kwarta przegrana 22:14)
ostatnio gra zawodników z Kowna się poprawiła, szczególnie początek meczu
i pierwsza piątka dają z siebie wszystko, później brakuje ławki różnie bywa.
Z Partizanem liczę na mocny początek i wygraną w pierwszej kwarcie :

1 kwarta : Partizan 1 1,66 efortuna.pl 4/10
PS moderator bezczelnie kasuje posty z typami - co to jest do cholery !! ??
wolności słowa nie ma. Poprzedni wiadomość z typem under 73,5 Kubań skasowana.
Chlopie stosuj sie do regulaminu forum to nic nie ebdzie kasowane, SUCHE typy do prywatnego tematu proste - rox
Wszystko rozumiem i znam regulamin ale wróciłem z pracy i było 5 minut do rozpoczęcia, wolałem podać
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Milano - Malaga 1.60 4/10✅
Armani po roznych roszadach wyglada kadrowo bardzo dobrze. Bilans 3-3 tak jak Panata i Malaga. Zbliza sie do nich Fener i mamy swietna walke o awans. Mecz z Unicaja kluczowy bo to wlasnie z Hiszpanami jest walka o premiowane miejsce. Kadrowo lepiej wygladaja Wlosi. Malaga ma dziury w skladzie i mnostwo slabych momentow podczas meczow. Milano mocna 11-osobowa kade z Langdordem, Hackettem, Mossem Lawalem, Samuelsem, Kangurem czy Jerrellsem. Wieksza sila zdecydowanie niz w Unicaji.
Partizan - Galatasaray 1.60 3/10✅
Gospodarze nie przekonuja mnie. Przecietny sezon, masa kontuzji odpuszczony puchar krajowy, przecietne mecze w lidze Adriatyckiej, ciagle ktos wypada ze skladu. Goscie maja wiec idealna sytuacje aby wykorzystac slabosci Partizana. Niezle wygldala Galata w starciu z Realem. Wysoka forma Arslana, dodajac do tego Ercega, Hairstona, Mesaha i Arroyo to jest ok i powinna byc wygrana. Partizan juz nie gra o awans a Turcy maja jeszcze szanse, bilans 2-4 tak jak Bayern jesli Niemcy pokonahja Kuban to trzy zespoly beda miec 3-4.
Efes - Fenerbahce 1.50 3/10✅
Fenerbahce zaczelo fatalnie wystepy w top16 i teraz odrabiaja straty. Bilans 2-4 dalej wyglada zle ale w tej grupie jest inne sytuacja. Malaga ma 3-3, Panata 3-3, Milano 3-3 wiec mozna sie bic spokojnie o awans. Forma Fenerbahce rosnie, za to Efes ma spore klopoty w ataku. Ostatni mecz pokazal sile Fener 98 z Caja Laboral. Doskonale znaja rywala z ligi i wiedza co i jak grac. Jesli zalozenia trenera wejda w zycie to bedzie wygrana. Wtopa mocno skomplikuje sytuacje. Wtedy Fener 2-5, a Efes 3-4. Duzo zalezy od wynikow Malagi, Panaty i Milanu.
Bayern - Lokomotiv 1.80 2/10 ✅
Bayern z bilansem 2-4 zajmuje dopiero szoste miejsce w grupie F. Szanse na awans sa wiec kazdy mecz teraz na wage zlota. Jesli przegraja z Lokomotivem to bedzie to podwojnie bolesne bo Kuban ma bilans 3-3 i jest na ostatnim czwartym miejscu premiowanym awansem. Maccabi, Real i CSKA maja 5-1 wiec walka zostaje na czwarta lokate. Lokomotiv jest do pokonania. Bayern ma ogromny potencjal w ataku i jesli wykorzystaja przewage w ofensywnie to jest spora szansa na triumf. Ostatnio sie nie popisali, ostatnia nadzieja w tym spotkaniu. Kuban kadrowo wyglada srednio, spodziewalam sie kursu okolo 1.60 na Niemcow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Co do Milano się zgodze,rzeczywiście forma ich jest całkiem niezła i Unicaja powinni sobie poradzić,zwłaszcza,że grają u siebie.
Galata też powinna uporać się z Partizanem,bo ten rok w wykonaniu ekipy z Belgradu naprawdę słaby.Ekipa z Turcji co prawda nie błyszczy jak powinna ale powinno starczyć to na Serbów.

Efes-Fener dla mnie no bet bo tutaj może być naprawdę wszystko Fener gra zbyt słabo w top16 by na nich stawiać po 1,5 z Efesem.

Na Bayern nie zagrałbym,Kuban dla mnie tutaj zgarnie zwycięstwo.Niemcy już wiele mieli takich spotkań,że powinni a tego nie robili,Kuban potrafi zagrać dobre spotkanie i sądze,że takie zagrają w tym tygodniu.Dodatkowo ekipa gości chyba odpuściła niedzieleny mecz z Unicsem (bo wątpie,że normalnie takie bęcki by dostali ) Jak dla mnie 2.
 
suchyy 562

suchyy

Użytkownik
Bayern - Lokomotiv 1.80 2/10
Bayern z bilansem 2-4 zajmuje dopiero szoste miejsce w grupie F. Szanse na awans sa wiec kazdy mecz teraz na wage zlota. Jesli przegraja z Lokomotivem to bedzie to podwojnie bolesne bo Kuban ma bilans 3-3 i jest na ostatnim czwartym miejscu premiowanym awansem. Maccabi, Real i CSKA maja 5-1 wiec walka zostaje na czwarta lokate. Lokomotiv jest do pokonania. Bayern ma ogromny potencjal w ataku i jesli wykorzystaja przewage w ofensywnie to jest spora szansa na triumf. Ostatnio sie nie popisali, ostatnia nadzieja w tym spotkaniu. Kuban kadrowo wyglada srednio, spodziewalam sie kursu okolo 1.60 na Niemcow.
Nie zgodze sie tu z Toba Roxa , dla mnie to Kuban ma bardzo dobrze dobrana ekipe która jest w stanie powalczyć z każdym zespołem jak to pokazali ostatnio z Realem. Co prawda dziś mecz na wyjeździe ale bilans obu zespołów i tak mówi co innego , Bayern 1-3 u siebie Kuban 2-1 na wyjeździe. Wydaje mi się że Kuban jest w stanie wygrać to spotkanie tymbardziej że kadrowo napewno nie odstępuja jak nie przeważaja. Widać że Niemcom zależy pokazali to ostatnio u żydów ale Bayern bywa himeryczny i nie zaufałbym im w takim spotkaniu. Dla mnie dziś Ruscy win
Kuban 2,10
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
???? Armani Milano - Panathinaikos Ateny --&gt; 2 - 1,97 ⛔ 77-75 Milenium // w internetowych powyżej 2,00
Ciekawie dziś wygląda kurs na Panathinaikos. Wydaje mi się, że Grecy zażegnali już kryzys. Mieli 3 porażki z rzędu w Eurolidzie i to nie małe. Bo przegrali w Hiszpani choćby 16 pkt, chociaż to szczególnie w ostatnich minutach się ta przewaga zrobiła. No, ale do rzeczy - po 3 porażkach z rzędu: z Fenerbache, Barceloną i Malagą wygrali bardzo ważny mecz z Pireusem u siebie po zaciętym, underowym spotkaniu. Ale sytuacja w tabeli jest dość skomplikowana i jest to bardzo ważny mecz dla obydwóch teamów. Armani u siebie zawsze groźne to bez 2 zdań - stąd są stawiani w roli faworyta. Ale jednak doświadczenie Greków i chyba &lt;?&gt; zażegnanie kryzysu powinno dziś poskutkować zwycięstwem. Mecz pewnie będzie zaciety do samego końca. Nie spodziewam się zbyt dużej przewagi żadnej z drużyn. W styczniu Panata wygrała u siebie z Armani 73-57. Przewaga więc spora, ale jednak nie do końca można się tym sugerować, bo na innym etapie był też wtedy Armani. Zapowiada się ciekawy mecz bez dwóch zdań, bo walka o awans w tej grupie jest bardzo zacięta.

Przy okazji, bo nie bardzo się orientuje czy Odom jest zgłoszony do Euroligi ? Pewnie tak, bo na ostatnią w tabeli Laboral jest kurs z Unicają 1,60, a na Unicaje 2,40...Pewnie gdyby nie Odom kursy byłyby odwrotne, ale niech mnie tu ktoś poprawi, bo nie jestem pewien odnośnie tych drużyn i skąd te kursy.
 
kaczy2205 338

kaczy2205

Użytkownik
Przy okazji, bo nie bardzo się orientuje czy Odom jest zgłoszony do Euroligi ? Pewnie tak, bo na ostatnią w tabeli Laboral jest kurs z Unicają 1,60, a na Unicaje 2,40...Pewnie gdyby nie Odom kursy byłyby odwrotne, ale niech mnie tu ktoś poprawi, bo nie jestem pewien odnośnie tych drużyn i skąd te kursy.
The club signed Lamar Odom and he is expected to make his Euroleague debut this week.

według http://www.euroleague.net/news/i/132874/180
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom