>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Enea Speedway Ekstraliga 2013 - dyskusja, typy

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP

ENEA SPEEDWAY EKSTRALIGA:

Kluby startujące w tegorocznych rozgrywkach:

&lt;
Składy drużyn
Terminarz szczegółowy:
Runda zasadnicza:
1 runda - 1 kwietnia (poniedziałek)
2 runda - 6 kwietnia (sobota) 7 kwietnia (niedziela)
3 runda - 13 kwietnia (sobota)*, 14 kwietnia (niedziela)
4 runda - 21 kwietnia (niedziela)
5 runda - 27 kwietnia (sobota)*, 28 kwietnia (niedziela)
6 runda - 5 maja (niedziela)
7 runda - 11 maja (sobota)*, 12 maja (niedziela)
8 runda - 19 maja (niedziela)
9 runda - 25 maja (sobota)*, 26 maja (niedziela)
10 runda - 2 czerwca (niedziela)
11 runda - 16 czerwca (niedziela)
12 runda - 29 czerwca (sobota)*, 30 czerwca (niedziela)
13 runda - 6 lipca (sobota)*, 7 lipca (niedziela)
14 runda - 21 lipca (niedziela)
15 runda - 27 lipca (sobota)*, 28 lipca (niedziela)
16 runda - 4 sierpnia (niedziela)
17 runda - 15 sierpnia (czwartek)
18 runda - 18 sierpnia (niedziela)
Runda finałowa:
19 runda - 31 sierpnia (sobota)*, 1 września (niedziela)
(a) 4 w tabeli po cz. zasadniczej - 1 w tabeli po cz. zasadniczej
(b) 3 w tabeli po cz. zasadniczej - 2 w tabeli po cz. zasadniczej
20 runda - 8 września (niedziela)
(a) 1 w tabeli po cz. zasadniczej - 4 w tabeli po cz. zasadniczej
(b) 2 w tabeli po cz. zasadniczej - 3 w tabeli po cz. zasadniczej
21 runda - 14 września (sobota)*, 15 września (niedziela)
(c) zwycięskie drużyny z (a) i (b)
(d) pokonane drużyny z (a) i (b)
19 września (czwartek) - data rezerwowa
22 runda - 22 września (niedziela)
(c) zwycięskie drużyny z (a) i (b)
(d) pokonane drużyny z (a) i (b)
Wyniki ubiegłorocznych zmagań:

Forma u siebie i na wyjeździe:​


Mecze o 3 msc.
Unibax Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra 50-40
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 49-41
Mecze finałowe:
Stal Gorzów - Azoty Tauron Tarnów 47-42
Azoty Tauron Tarnów - Stal Gorzów 51-39

Statystyki indywidualne za sezon 2012

Notowania bukmacherów:

Zapraszam do dyskusji i podawania swoich typów długoterminowych oraz przemyśleń.​
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Chociaż na ten moment do oficjalnego ogłoszenia składów droga daleka, to najlepsze transferowe kawałki na żużlowym talerzu już rozdzielone, więc pokuszę się o pierwsze rokowania na 2013 :)

najlepsza czwórka:
1-2. Zielona Góra (zakładam, że transfer Hampela wypali; on razem z tercetem Jonsson-Dudek-Protasiewicz mogą być nie do zatrzymania)
1-2. Toruń (Tomasz Gollob robi różnicę w stosunku do sezonu 2012; Holder będzie drugim liderem z najwyższej półki, jeśli Sullivan i czwarty senior pojadą swoje to Toruń może liczyć na odzyskanie złota)
3-4. Tarnów (osłabieni brakiem dwukrotnego MŚ Hancocka i tak będą mieć najmłodszy i chyba najbardziej wyrównany skład w lidze; brak lidera bardzo utrudni obronę tytułu)
3-4. Częstochowa (pozyskali Sajfudinowa do roli lidera oraz MŚ juniorów Jensena; wraz z Łagutą ten tercet powinien poprowadzić Włókniarza do playoff)

klasa średnia:
5. Rzeszów (powrót Pedersena raczej nie wystarczy do medalu; skład jednak mocniejszy niż w 2012)
6-7. Gorzów (z potęgi zrobił się średniak ligowy, któremu realnie zagrozi spadek; jednak Iversen i Kasprzak powinni dźwignąć ciężar odpowiedzialności, atut własnego specyficznego toru oraz wybitny młodzieżowiec w składzie pozwolą uratować ekstraligę 2014)
6-7. Gniezno (zamieszali na rynku transferowym, Zagar i Ułamek to solidne marki; powinno to wystarczyć do utrzymania)

spadają:
8. Leszno (stracili lidera i niezbyt przekonująco uzupełniają skład zbierając niedobitki na rynku; jak dla mnie będzie to oznaczać spadek)
9-10. Bydgoszcz (przegrali walkę o Sajfudinowa i Pedersena; problemy finansowe mocno odbiły się na klubie, teraz nie ma już kim łatać dziur w składzie)
9-10. Wrocław (Sparta już chyba od dawna oszczędza próbując inwestować minimum by się utrzymać; w 2013 trzeba pokonać trzech rywali, co przy dziurawym jak ser szwajcarski składzie byłoby prawdziwym cudem)
 
pavelo 8

pavelo

Użytkownik
Secret mani kolejni ;)
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/329036/fredrik-lindgren-i-kenneth-bjerre-w-unii-leszno
Co do analizy siły zespołów to mam troszkę inne zdanie.
Leszno ma bardzo wyrównany skład z za*ebistą juniorką, a to jest wielkie handi
Tarnów skład równie młody co nieobliczalny... mogą wygrać w ZG i Toruniu jak i dostać z liścia u siebie od Rzeszowa czy Gorzowa
Gniezno Zagar niekoniecznie wykręci taką średnią jak w tym roku, którą podkręcał na torze w Gorzowie (na wyjazdach miał chyba 1&#39;6 czy 1&#39;7 z pamięci jadę więc sorry jakby co;) ) Toninho może i pare razy się pokazał w GP, ale on właśnie w GP się stara, a na ligę PL kładzie &quot;lachę&quot;. BP to nawet 2 linia nie jest w EL, a Colgate (Seba U) nie potrafi wyprzedzać, jak ucieknie ze startu to może dowiezie jakieś punkty, jak przyjdzie walczyc na torze to sie tylko miota.

Czestochowa
jest pare dziur wielkosci stanow zjednoczonych... pierwsze 2 to juniorzy ;) poprostu ich nie ma, Czaja moze jeszcze cos by pojechal jakby mial cos pod tylkiem, ale reszta by sie pewnie pozabijala... Szombierski serce ma lwie jak jasna cholera, ale jest rownie himeryczny, RH w Czewie mu zawsze klimat sluzyl, ale badzmy szczerzy latka juz nie te i nie wiadomo czy nie bedzie gorzej jak w ZG no i MJJ nie wiadomo czy utrzyma poziom z tego sezonu...
cholera sie zdolowalem ????
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
AuroksReno jak powszechnie wiadomo jestem fanem Unii Leszno więc można mnie pod tym względem postrzegać jako stronniczego ale jeżeli uważasz, że Unia Leszno ma gorszy skład (przy założeniu, że będą jeździć Pawliccy) od Gorzowa albo Gniezna to szczerze powiem, że mnie to rozbawiło z lekka. Fakt jest taki, że sezon wszystko zweryfikuje ale z Twoją oceną się nie mogę zgodzić. Tak jak Gorzów można jakoś &quot;naciągnąć&quot; na zasadzie takiej, że Kasprzak i Iversen są lepsi od Lindgrena i Bjerre albo Przemka tak Gniezno poza Zagarem i Lindbackiem nie ma nikogo. Ułamek to już naprawdę nie jest zawodnik, którym można się szczycić a reszta nie ma pojęcia co to jazda w najwyższej lidze. Tyle od stronniczego leszczyniaka ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
AuroksReno jak powszechnie wiadomo jestem fanem Unii Leszno więc można mnie pod tym względem postrzegać jako stronniczego ale jeżeli uważasz, że Unia Leszno ma gorszy skład (przy założeniu, że będą jeździć Pawliccy) od Gorzowa albo Gniezna to szczerze powiem, że mnie to rozbawiło z lekka. Fakt jest taki, że sezon wszystko zweryfikuje ale z Twoją oceną się nie mogę zgodzić. Tak jak Gorzów można jakoś &quot;naciągnąć&quot; na zasadzie takiej, że Kasprzak i Iversen są lepsi od Lindgrena i Bjerre albo Przemka tak Gniezno poza Zagarem i Lindbackiem nie ma nikogo. Ułamek to już naprawdę nie jest zawodnik, którym można się szczycić a reszta nie ma pojęcia co to jazda w najwyższej lidze. Tyle od stronniczego leszczyniaka ????
podpisuję się pod tym ???? Ten kolega chyba fan Startu i dlatego tak napisał;)Z jego klasyfikacją się zgodzę,zamienić tylko Gniezno z Lesznem i w 100% to też będzie moje spojrzenie.O Polonii jeszcze nie wiadomo do końca,ale jaki by to nie był skład-uwierzcie mi że łatwiej będzie wygrać komukolwiek w Gnieźnie niż w Bydgoszczy czy Wrocławiu..Dla Zagara i Antonio GP to jest priorytet.O reszcie nie ma co pisać nawet ????
 
adrian14 0

adrian14

Użytkownik
Pierwsza 4
Zielona Góra - 2 mocnych liderów Jonsson i Hampel , do tego solidny Protasiewicz i as w rękawie Falubazu Patryk Dudek dają gwarancję walki o najwyższe cele. Do tego nieobliczalny Davidsson i Jabłoński który dopiero od tego sezonu zacznie swoją prawdziwą jazdę w drużynie.
Toruń Mistrz Świata z 2012 Holder razem z Mistrzem Świata 2010 Gollobem zdają być się motorem napędowym Toruńskiego Teamu do tego efektywe zdobycze Sullivana szczególnie u siebie , średniak Miedziński i nienajgorsi juniorzy stawiają Toruń jako mocnego pretendenta do walki o DMP.
Częstochowa Typowe walczaki Emil,Grysza,Szumina do tego młoda gwiazda Jensen i dobrze czujący się w Częstochowie już powoli emeryt Holta moim zdaniem włączą się o walke o medale. Mankamentem mogą okazać się juniorzy.
Leszno Prezes Dworakowski buduje skład młody i bardzo perspektywiczny , bracia Pawliccy , Fredka Lindgren , Bjerre to gwarantujące pewien poziom u siebie zawodnicy i mogący zaskoczyć na wyjeździe do tego Baliński i Zengota również punktujący głownie na swoim podwórku , wiec na Smoku w sezonie 2013 będzie naprawdę cieżko wywieźć punkty.

Pozostała część tabeli
Rzeszów i Tarnów mogą się włączyć o walki do pierwszej 4
Gniezno , Gorzów , Bydgoszcz, Wrocław bedą walczyć o miejsce dające utrzymanie w ekstralidze
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
[...]Bjerre to gwarantujące pewien poziom u siebie zawodnicy
yyy Bjerre gwarantuje pewien poziom? to już Zengota wg mnie jest pewniejszy, a poza tym leszczyński tor na początku nie będzie swoim torem ani dla Bjerre ani Fredki czy nawet Zengoty. Ja zamiast Leszna do walki o PO wstawiłbym bardziej Tarnów, choć jeszcze na rynku jest kilku zawodników i ja będę oceniał siły drużyn dopiero po podpisaniu przez nich kontraktów
 
adrian14 0

adrian14

Użytkownik
Każdy inaczej myśli ja myślę że ta Leszczyńska będzie silniejsza. Możemy prognozować a i tak wszystko się roztrzygnie w Play-Offach , nie zapominajmy że są też kontuzje niestety
 
pavelo 8

pavelo

Użytkownik
W jednej Unii jak i drugiej są niewiadome, w Tarnowie nie wiadomo czy taki sezon powtórzy Madsen z Vaculem + czy będzie lepszy Gomólski niż w tym roku. W Lesznie nie wiadomo jak Baliński, co z Bjerre (chociaż sam w niego wierze) po kontuzji i przesiadce na GM. Tak czy siak sezon zapowiada się wyjątkowo ciekawie i aż żal, że 3 drużyny spadają...
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Tak wszyscy narzekali, że Polonia zbuduje tragiczny skład, a tym czasem mają moim zdaniem podobną moc, do tej z ostatniego sezonu. Wiadomo nie ma jakichś cudów ale nie powinno być tragicznie. Hancock i Buczek to w mojej ocenie powinni być liderzy, Loktaev pokazał jaki w nim potencjał drzemię więc też liczę, że będzie dzielnie wspierał liderów, Andersen czy Kościecha są nieobliczalni ale myślę, że od czasu do czasu zaskoczą in plus. Juniorzy także mocni więc powinno być nieźle. Jak dla mnie ten skład wygląda lepiej od składu Stali Gorzów, Sparty Wrocław czy Startu Gniezno więc szansę na utrzymanie są naprawdę duże.
Jeśli chodzi o wieści z I ligi, to tutaj mamy co raz ciekawiej. Jak na razie GKM Grudziądz oraz Wybrzeże Gdańsk są na czele wyścigu zbrojeń. Myślę, że to te dwie ekipy stoczą walkę o awans, bo nie widać na ten moment drużyny, która mogłaby im kadrowo zagrozić. Póki co wygląda to tak:
GKM: Przyszli Harris, Nicholls i Chrzanowski. Pierwszych dwóch oceniam na dobre transfery i powinni ładnie punktować, a ten trzeci zawodnik, to po prostu jedna wielka nie wiadoma. Zostali Karpov i Kościuch więc też jest nieźle. Do tego na juniorze powinno być o wiele lepiej. Już mają możliwość by gośćmi w ich ekipie byli Cyfer, Cyran, bracia Pulczyńscy więc naprawdę mogą mieć dobrą parę juniorską.
Wybrzeże: Został THJ, przyszli Mroczka, Miśkowiak i Stachyra. Jak dla mnie cała czwórka powinna tutaj robić sporo punktów. Ciekawe kto będzie piątym seniorem ale tutaj z tego, co wyczytałem, to są możliwości odnośnie Batchelora, Kildemanda czy Adamczaka. Na pewno są obok GKM głównym kandydatem do awansu. Ciekawe czy zostanie Pieszczek, bo jeśli tak, to wtedy i na juniorce będzie naprawdę dobrze.
KMŻ: Tutaj póki co bida z nędzą. Niby zarząd czekał na decyzję miasta odnośnie finansowania ale w tym czasie większość potencjalnych zawodników uciekła do innych klubów, do tego dwóch liderów z ubiegłego sezonu zrobiło klub w uja i zwiało do Gdańska. Konrakty mają być po świętach i aż sam jestem ciekaw kto to będzie. Liczę, że może Watt przyjdzie, a może jakimś cudem Batchelor czy Kildemand. Naprawdę nie wygląda to optymistycznie, bo liczyłem na awans, a sądzę, że skład będzie zbudowany na utrzymanie i nic więcej.
Lokomotiv: Tutaj już przedłużył Ropa, do tego zakupili Kylmaekorpiego. Jeśli dojdzie do powrotu MadMaxa to naprawdę mieliby dobry skład na miejsce 3. Piszę trzecie, bo wiemy, że Loko nie ma ochoty awansować do E-ligi, a szkoda, bo gdyby wzięli się na serio i jakiś poważny sponsor z ZSRR by wszedł do tego klubu, to pewnie I ligę wygraliby w cuglach.
Co do reszty, to Karlsson zostaje w Ostrowie i tyle wiem. SF pisali o jakichś hitach w Rawiczu ale może chodziło im o nowych więźniów do tamtejszego pierdla, bo ciężko mi sobie wyobrazić jakichś super zawodników w tym klubie, który uwielbia balansować od wielu lat pomiędzy I, a II ligą.
 
F 1,8K

for-lks36

Użytkownik
Ja tam się cieszę , że Włókniarz wychodzi w końcu na prostą. Emil i Grisza to para nie do objechania według mnie w nominowanych , JJ ma wielki potencjał i może jeszcze bardziej się pokazać w następnym sezonie. Zagadką są Holta i Szombierski , tutaj może się wszystko zdarzyć od pięknych występów po totalne kompromitacje (bądźmy szczerzy). Jedno jest pewne - pierwszy mecz sezonu i na stadionie według mnie ponad 20 tysięcy ludzi , tutaj Cz-wa będzie absolutnym liderem w lidze , oby tylko zawodnicy dostosowali się do poziomu na trybunach a będzie bardzo dobrze ????
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Emil i Grisza to para nie do objechania według mnie w nominowanych
Nie rozpędzaj się tak z tymi Rosjanami, przynajmniej połowa drużyn ekstraligi ma w składzie pary z potencjałem na seryjne 5:1 w biegach nominowanych.

Toruń: Holder+Gollob
Zielona: Hampel+Jonsson
Rzeszów: Pedersen+Walasek
Tarnów: Kołodziej+Vaculik
Gorzów: Iversen+Kasprzak

Częstochowa ma faktycznie solidny skład, ale ich siła tkwić będzie raczej w regularnych zdobyczach punktowych drugiej linii (MJJ i Holty).
 
F 1,8K

for-lks36

Użytkownik
Owszem inne kluby też dysponują bardzo dużą siłą ognia. W poprzednim sezonie Grisza często jeździł z Nermarkiem i to była mocna para ,a co dopiero teraz z Emilem. Oczywiście gdy mecze będą na styku to para Rosjan w biegach nominowanych jest na wagę złota. Pamiętam sezon 2011 i mecz w Częstochowie z Gorzowem , Nermark upadł i został wykluczony a w powtórce samotny Grisza objechał Pedersena i Golloba (Nicki ówczesny MŚ) , więc myślę , że gdy teraz dochodzi Emil to powoduje niesamowitą siłę rażenia. O wynikach zespołu w nadchodzącym sezonie zadecyduje jak wspomniałem wcześniej postawa pozostałych (MJJ,Rysiek,Szumina). Pozdrawiam
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Kazdy zespół ma swoich 2 mocnych zawodników którzy w nominowanych mogą pojechać na 5:1. Popatrz na Toruń i para Sullivan,Gollob na MotoArenie według mnie nie do objechania i uważam,że są mocniejsi niż Grisza z Emilem. Dlatego nie podniecajcie się tak tą Częstochową.Rozumiem że zbudowali fajny skład ale pamiętajcie macie-Ryśka hehe.No i juniorka też bez szału patrząc na inne zespoły.
Żeby nie było,że tylko o Toruniu to w Gorzowie para Kasprzak,Iversen również bardzo mocno będzie co pokazali w poprzednim sezonie.
Bez spinki Panowie.
 
pavelo 8

pavelo

Użytkownik
Kazdy zespół ma swoich 2 mocnych zawodników którzy w nominowanych mogą pojechać na 5:1. Popatrz na Toruń i para Sullivan,Gollob na MotoArenie według mnie nie do objechania i uważam,że są mocniejsi niż Grisza z Emilem.
Tylko ta para może być mocna faktycznie tylko na MA, Gollob i Sullivan na wyjazdach będą stanowić największą siłę rażenia, ale w płakaniu nad troche przyczepniejszym torem więc w Toruniu też nie ma się nad czym podniecać ;)

Dlatego nie podniecajcie się tak tą Częstochową.Rozumiem że zbudowali fajny skład ale pamiętajcie macie-Ryśka hehe
Pamiętamy i bardzo się z tego cieszymy bo Holta na częstochowskim owalu zapierd*alać będzie nawet z połamanymi nadgarstkami co udowadniał nawet w niezbyt odległej przeszłości.
No i juniorka też bez szału patrząc na inne zespoły
Nie licząc Leszna to w każdej juniorce nie ma jakiś tuz tego sportu
Tarnów ma Gomólskiego (też jaj nie urywa) i nołnejma jakiegoś
Rzeszów Sówka (j,w) i Gashka (wyżej kolan nie podskoczy)
Gniezno ---
Wrocław ---
Gorzów ma Zmarzlika i kogo jeszcze ?
Zielonka Dudek i ktoś ze szkółki
Toruń i Bydgoszcz solidniu juniorzy na 2gi bieg, ale też do objechania, a przynajmniej na wynik 3;3
Tak więc w Czewie Czaja nie stoi na straconej pozycji, a jak dojdzie Strzelec (ten sam poziom co Czaja według mnie) to już nie jest tak szaro, a z czarnej De widać światełko ;)
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Skoro praktycznie wszystkie drużyny mają skompletowane składy, a następne transfery mogą mieć charakter raczej kosmetyczny, czy uzupełnieniem ławki rezerwowych to ja postaram się w miarę obiektywnie ocenić siły poszczególnych zespołów i ich szanse na poszczególne miejsca w tabeli.
1-2 Zielona Góra - Nareszcie doczekali się w Falubazie podpisu pod kontraktem Hampela i z takim składem są w stanie walczyć o DMP. Mają jednego z najlepszych juniorów w lidze, który w razie słabej postawy Jabłońskiego czy Davidssona może wskoczyć na bieg lub dwa w meczu. Seniorzy to tak jak wcześniej wspomniałem Hampel i &#39;stara gwardia’, czyli Jonsson, PePe, Jabłoński i Davidsson. Jest jeszcze młody M.B Jensen, ale z racji wysokiego KSM-u będzie mógł wskoczyć chyba tylko za kogoś z &#39;wielkiej trójki&#39;. Tak, więc Falubaz ma trzy pary oparte na bardzo mocnych liderach (w tym niekiedy para lider-Dudek). Kluczową sprawą będzie(tak jak we wszystkich drużynach) to jak spisze się druga linia w osobach Jabłońskiego i Davidssona. Bardziej nieprzewidywalny jest Szwed, który jak pamiętamy w poprzednim sezonie miał okres gdzie miał najlepszą przejściową średnią w drużynie, ale zdarzały się także mecze w jego wykonaniu, które mu kompletnie nie wyszły.
1-2 Toruń - Chyba przez większość kibiców stawiany w roli faworyta do tytułu. A wszystko przez jeden transfer Golloba. Ważne jest także zatrzymanie praktycznie całego tegorocznego składu. Liderzy w osobach Golloba, Sullivana i Holdera, a do tego jeden z dwójki Ward/Miedziński i trójka juniorów to skład pozwalający myśleć nad DMP. W Toruniu wg mnie kluczową rolę w drużynie powinna odegrać postawa nowego &#39;ulubieńca&#39; kibiców Apatora Tomasza Golloba. Jeśli powtórzy sezon 2012 to złota nie będzie. Ale jeśli ze średniej 1,88 wyciągnie do 2,1-2,2 to już jak najbardziej można myśleć nad 1. miejscem. Ważna będzie także postawa Sullivana, który w tym sezonie nie błyszczał na wyjazdach, a to mecze wyjazdowe powinny być kluczowe w przydziale medali. Juniorzy to bracia Pulczyńscy (prawdopodobnie jeden z braci będzie jeździł w składzie a drugi jako gość w Grudziądzu), bracia Przedpełscy, Pietrykowscy i młody Gollob. Czyli w zestawieniu meczowym znajdzie się dwóch z ostatniej piątki wymienionych.

Podsumowując: dwie drużyny, które zapewne pojadą w finale rozgrywek i ciężko wytypować która je wygra. Liderzy wg. mnie wyrównani, druga linia także, jedynie pozycje juniorskie lepsze na korzyść Zielonej Góry.

3-5 Częstochowa
- Dwójka konkretnych liderów, czyli rosyjskie uderzenie w osobach Laguty i Emila. Mało, która drużyna wygra w przyszłym roku 15. bieg na torze w Częstochowie. Do tego kolejny powrót do domu Holty, IMŚJ M.J Jensen i Szombierski. Rezerwa to Mirosław Jabłoński. Na pozycjach juniorskich Czaja i możliwe, że Strzelec, który chyba dołączy do Włókniarza, a jak nie to jest jeszcze Malczewski i Łęgowik. Tak, więc dobra para liderów wsparta młodym Jensenem i doświadczonymi Holtą i Szombierskim, a także ciekawi juniorzy. Widać, że w Częstochowie od kilku lat budują skład z głową, co roku kupując kogoś ciekawego. Klucz: to oczywiście Rune Holta. Mieszka w Częstochowie (lub gdzieś w okolicach) i raczej dobrze się czuł zawsze na tym torze. Jednak lata lecą a to dobrze widać u Norwega: co rok notuje słabsze występy. Jednak powrót do domu może okazać się dobrym rozwiązaniem i jego wyniki mogą się znacząco poprawić.
3-5 Rzeszów - okres transferowy pod znakiem kabaretu z odejściem Crumpa, przyjściem najpierw Golloba, potem Hampela, następnie &#39;pewnymi&#39; Hancockiem i MJJ, aż w końcu powrót po sześciu latach na H69 Nickiego Pedersena i wyciągnięcie z Leszna Pavlicia, a także powrót syna marnotrawnego Lamparta, który po nieudanej (punktowo, bo tytuł DMP ma) przygodzie za miedzą wraca z podkulonym ogonem na stare śmieci. W składzie pozostał indywidualny wicemistrz Polski Okoń i lider drużyny w sezonie 2012 Greg Walasek. Juniorzy to Łukasz Sówka i Marko Gashka. Nie wiadomo, co z Kretem. Raczej na rezerwę zostanie Maciek Kuciapa. Chodzą słuchy, że może przyjść jeszcze Davey Watt, ale to raczej tylko plotki. Tak, więc Pedersen Walasek i Okoniewski, jako liderzy, do nich, jako druga linia Pavlic i &#39;plastron&#39; Lampart, oraz dobry Sówka i &#39;słabszy&#39; Gashka/Kret. Jak któryś z zawodników znacząco nie obniży lotów to jest szansa na włączenie się do walki o brąz.
3-5 Tarnów – Mistrz Polski po sezonie znacząco się osłabił, bo odszedł Hancock a w jego miejsce przyszedł młodszy z braci Lagutów. Plusem takiej sytuacji jest na pewno to, że nie będzie pod dwójką dziury w składzie, bo z juniorki do wieku seniora przeskoczył Maciej Janowski. Ale znowu na pozycji juniora nie będzie takiego zawodnika, który w razie słabej postawy jakiegoś seniora może go spokojnie zastąpić. Jest Kołodziej, Madsen i przyszły IMŚ Martin Vaculik. Tego pamiętam jak w 2007 roku jeszcze, jako nastoletni zawodnik drugoligowego Krosna przyjechał na Memoriał Nazimka do Rzeszowa i w którymś z biegów walczył jak równy z równym z nowym Mistrzem Świata Nickim Pedersenem. Już teraz Vaculik spokojnie poradziłby sobie w cyklu GP, a w lidze myślę, że będzie liderował w tarnowskiej drużynie.

Podsumowując: tak jak w przypadku Torunia i Zielonej Góry, w mojej opinii każda z tych trzech drużyn może stanąć na podium, a niewykluczone, że sprawić niespodziankę i pojechać w finale. Największe szanse dawałbym częstochowianom, z racji tego, że mają wyrównany skład a na dodatek dwójkę liderów, którzy rzadko będą zawodzić. Następnie jednak Rzeszów, bo osobiście nie podoba mi się koncepcja składu z bardzo wyrównaną drużyną, gdzie nie ma wyraźnego lidera, a tak jest w Tarnowie. Choć tak jak wspomniałem: to są tak zbliżone do siebie poziomem składy, że każda z tych drużyn może pozytywnie zaskoczyć.

6 Leszno
– skład budowany trochę spontanicznie, bo transfery Lindgrena i Bjerre według mnie nie były za bardzo przemyślane. Podobno chcieli sprowadzić Crumpa, jednak ten nie przystał na ich warunki i postanowił zakończyć (?) karierę. Leszno ma chyba najlepszą w Polsce obsadę pozycji juniorskich: Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak i Kamil Adamczewski to będą czołowi juniorzy w przyszłym roku. Skład uzupełnia weteran leszczyńskiego toru Damian Baliński, kolejny nabytek Grzegorz Zengota, a także Przemek Pawlicki, który pewnie znowu będzie liderem drużyny, pomimo młodego wieku. Myślę, że Leszno niżej niż 6. miejsce nie wyląduje, a może włączyć się do walki o strefę medalową, jednak do tego jest potrzebny wyraźny lider i jeśli takim nie będzie Pawlicki to o to będzie ciężko.

7-9 Bydgoszcz
– po odejściu Emila i fiasku negocjacji z Nickim Pedersenem wydawało się, że Bydgoszcz będzie pewniakiem do spadku. Jednak zdołali przekonać do jazdy Grega Hancocka, Hansia a z Falubazu wypożyczono Loktajewa. Mają dobrą parę juniorską w postaci Woźniaka i Curyły. W składzie został Krzysiek Buczkowski, który był liderem drużyny obok Emila, a także Robert Kościecha. Tak, więc teoretycznie nie ma żadnych dziur w składzie, wszyscy seniorzy prezentują wyrównany poziom. Najważniejszą sprawą będzie postawa Andersena. Czy po średnim w jego wykonaniu sezonie w I lidze będzie w stanie pojechać na te 7-9 punktów w meczu? Jeśli tak to myślę, że Bydgoszcz może myśleć o utrzymaniu.
7-9 Gniezno – beniaminek skompletował bardzo ciekawy skład. Przede wszystkim pozycje seniorskie są bardzo wyrównane i niewiadomo, który z żużlowców będzie liderem drużyny. Czy rewelacja GP2012 Antonio Lindbaeck czy nowy nabytek Matej Zagar. A może obudzi się Świderski albo Ułamek? Osobiście nie wierzę w Bjarne Pedersena. Wydaje mi się że jego miejsce jest w I lidze i tam by się czuł najlepiej . Jednak po raz kolejny decyduje się na przeskok do Ekstraligi i myślę, że nie podoła temu zadaniu. Juniorzy to raczej Oskar Fajfer i Wojciech Lisiecki, a więc nie powiem, że to super para na ekstraligę. Skład seniorski uzupełnia jeszcze Maciej Fajfer, który po ukończeniu wieku juniora zdecydował się pozostać w klubie i walczyć o miejsce pod numerami 1-5. Beniaminka czeka trudna walka o ligowy byt i według mnie może być to walka przegrana.
7-9 Gorzów – Chyba najbardziej na limicie KSM ucierpiał właśnie Gorzów, który pożegnał się z Zagarem, Gollobem i M.J Jensenem. Za nich przyszli Gapiński, Nermark, Sundstroem i Adrian Gomólski. Jak widać transfery ewidentnie na minus. Jednak trener Paluch ma kilku ciekawych zawodników. Jest PUK Iversen – rewelacja sezonu 2012, młody Zmarzlik – jeden z najlepszych polskich juniorów a także Kasprzak, który zdecydował się zostać w Gorzowie. Jednak czy Iversen utrzyma formę z tego roku? Teraz to on będzie uważany, jako ten, na którym będzie spoczywać odpowiedzialność za wynik drużyny (wcześniej był drugą linią – liderem był Gollob), a na dodatek będzie startował w GP, a to nie koniecznie musi dobrze wpłynąć na wyniki w lidze. Pan Komarnicki mówi, że cel minimum to pierwsza czwórka, jednak ja myślę, że Gorzów będzie walczył o utrzymanie, bo dwóch liderów i solidny junior to za mało na pudło.

Podsumowując: w tej grupie drużyn, które wymieniłem do walki o miejsce siódme myślę, że Gniezno będzie odstawać od pozostałej dwójki. To, kto z pary Gorzów-Bydgoszcz się utrzyma nie chcę typować.

10 Wrocław
– jednak na papierze Wrocław zdecydowania wygląda na najsłabszą drużynę w lidze. Sam Jędrzejak meczu nie wygra, jeśli nie pomogą mu Woffinden i Batchelor. A to są zawodnicy, którzy potrafią zawodzić. Jest leszcze Peter Ljung, Zbigniew Suchecki i Nicolai Klindt.Ljung, trzeci zawodnik pod względem średniej w I lidze (2,145) myślę, że sobie poradzi w Ekstralidze. W Elitserien jeździ bardzo dobrze, więc w Polsce średnia w okolicach 1,5-1,6 jest w jego zasięgu. Juniorzy to Patryk Malitowski, który w tym sezonie zanotował kilka dobrych występów, a także Patryk Dolny lub Łukasz Bojarski. Ale czy wymienieni zawodnicy uratują Ekstraligę dla Wrocławia? Jedyną nadzieją może być świetna forma Woffindena lub Batchelora, a najlepiej obu z nich.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tylko ta para może być mocna faktycznie tylko na MA, Gollob i Sullivan na wyjazdach będą stanowić największą siłę rażenia, ale w płakaniu nad troche przyczepniejszym torem więc w Toruniu też nie ma się nad czym podniecać
Na wyjazdach Holder będzie brylował i ktoś do Niego w każdym meczu dołączy jesli nie Ward w którego bardzo liczę to Gollob lub Sullivan więc ma kto jeździć na przyczepnych&quot;Turbo Twins&quot;;)
Pamiętamy i bardzo się z tego cieszymy bo Holta na częstochowskim owalu zapierd*alać będzie nawet z połamanymi nadgarstkami co udowadniał nawet w niezbyt odległej przeszłości.
Taaak taak Holta to nie jest już ten sam zawodnik co w 2010 roku. W tym roku też miał powrócić do pełni formy w ZG a jak było każdy wie,udały Mu się 2-3 mecze i tyle a w nadchodzacym sezonie pewnie będzie podobnie.

Nie licząc Leszna to w każdej juniorce nie ma jakiś tuz tego sportu
Tarnów ma Gomólskiego (też jaj nie urywa) i nołnejma jakiegoś
Rzeszów Sówka (j,w) i Gashka (wyżej kolan nie podskoczy)
Gniezno ---
Wrocław ---
Gorzów ma Zmarzlika i kogo jeszcze ?
Zielonka Dudek i ktoś ze szkółki
Toruń i Bydgoszcz solidniu juniorzy na 2gi bieg, ale też do objechania, a przynajmniej na wynik 3;3

Tak więc w Czewie Czaja nie stoi na straconej pozycji, a jak dojdzie Strzelec (ten sam poziom co Czaja według mnie) to już nie jest tak szaro, a z czarnej De widać światełko
Czaja w tym sezonie miał 15 średnią wśród juniorów więc jakoś szału nie zrobił.
Trochę się mylisz pisząc o juniorach z Torunia czy z Bydgoszczy że są do objechania(chyba nie śledziłeś ich rezultatów)bo młodzież Bydgoska naprawdę bardzo dużo pkt zdobywała w tym sezonie,podobnie jak Pulczyński którzy potrafili i to nie raz objeżdżać Seniorów rywali! A co do Gorzowa i Zielonej Góry to bym wolał miec odpowiednio Zmarzlika czy Dudka niż Czaje ze Strzelcem razem bo Zmarzlik lub Dudek spokojnie zdobęda w pojedynke więcej pkt niż tamtych dwóch razem.
Tak więc juniorkę bym porównał do Gniezna,Wrocławia (chociaż Malitowski wcale taki słaby nie jest bym porównał Go do Czai czy jak to tam się pisze) Rzeszowa(Sówka lepszy od Czai),Tarnowa(Gomólski lepszy).
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Panowie, to jest forum bukmacherskie, a nie koncert życzeń. Jeśli już się tutaj udzielacie, to postarajcie się o obiektywizm w swoich postach i niewplatanie lokalnego patriotyzmu. Gdybym był żużlowym laikiem i wszedł w tym momencie w dział po zaczerpnięcie jakichś informacji zapewne złapałbym się za głowę. Kolega z Gniezna pisze, że jego klub stać na walkę o 5 miejsce, w Częstochowie już widzą 5:1 w każdym 15. biegu, z kolei w Rzeszowie widzą się w walce o medale. U nas już jeden taki czarodziej, jak wy, jest (Pan Władysław, może kojarzycie) - ponoć z jego rozwiniętej wyobraźni śmieje się cała Polska, więc bardzo was proszę, opamiętajcie się i nie narażajcie na śmieszność.
Ja oczywiście nie podważam słuszności pisanych przez was słów - Emil z Griszą to solidna para, a Rzeszów nie ma słabego składu, tylko nienawidzę subiektywizmu w takim miejscu, jak to forum.
Wszyscy (o ile nie jesteśmy ślepo zapatrzeni w swój klub) doskonale wiemy, że ww. para może zarówno wygrać 5:1 (zwłaszcza na swoim torze), jak i przegrać 1:5. Obaj panowie są solidni, zwłaszcza w naszym kraju, ale przecież nadal to nie są mistrzowie świata, więc nie ma co przesadnie piać z zachwytu. Pedersen - Walasek - Okoniewski, tak, to faktycznie mocne trio. Czy przypadkiem Rafał Okoniewski jeszcze 3 sezony temu nie miał problemów ze znalezieniem sobie miejsca w składzie Stali Gorzów? Każdy z powyższej trójki w mijającym sezonie był dobrym jeźdźcem, ale tylko ten pierwszy nie jest zawodnikiem swojego toru. No i, abstrahując, może wyjaśnisz mi czym takim znaczącym różni się czwórka Pedersen-Walasek-Okoniewski-Pavlic od Iversena-Kasprzaka-Nermarka-Gapińskiego, żeby te dwie drużyny stawiać na dwóch biegunach tabeli? No bo Zmarzlik jest chyba jednak musisz przyznać pewniejszym punktem niż Sówka.
Od razu chciałem wyjaśnić, że ja składu gorzowian nie oceniam dobrze. Ba, uważam, że to drużyna na spokojne utrzymanie i to by było na tyle. Jest jednak bardzo ważna sprawa, to drużyna własnego obiektu, na nim będzie niezwykle groźna. Podobnie, jak Rzeszów. Dlatego plasowanie jednych na 3 miejscu,a drugich w walce o utrzymanie mnie osobiście niezwykle bawi.
Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu. To nie sportowe fakty.
 
pavelo 8

pavelo

Użytkownik
Radula skoro Toronto ma kim jechać na kopie to po jaką cholere podstarzały kangur cały zeszły rok płakał na wyjazdach, że nie jest równo, a bliźniacy stali obok i przytakiwali ? Szczęście dla Golloba i Sullivana, że będą mieli przy sobie komisarzy co raz dwa wyrównają tor jak tylko nie będzie się kurzyć ;) Nie musisz odpisywać, bo każdy będzie bronił swoich ja nadal będę uważał, że Czaja jest na poziomie Sówki, a lepszy od Fajferów.
A skoro się sam odwołujesz do statystyk to byś zauważył, że skoro Czaja był 15 wśród juniorów to nie mógł być gorszy od Gomólskiego ;)
Tak czy inaczej życzę sobie finału Toruń vs Częstochowa... jak to się mówi do 3 razy sztuka
Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia na szlace ????
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu. To nie sportowe fakty.
kolego, to lepiej żeby nikt nie pisał o sile poszczególnych drużyn na forum, bo od razu zostanie posądzony o subiektywizm? chyba o to chodzi żeby pisać jak wg. każdego będzie wyglądać tabela. to że ktoś plasuje jakiś zespół na 3. czy 8. miejscu nie znaczy że tak będzie. piszesz że ludzie z Gniezna czy Rzeszowa już się umiejscawiają na podium itp. - ja starałem się być jak najbardziej obiektywny w moim poście i uważam że każda z drużyn (poza ZG I Toruniem) może walczyć o utrzymanie.

Pedersen - Walasek - Okoniewski, tak, to faktycznie mocne trio. Czy przypadkiem Rafał Okoniewski jeszcze 3 sezony temu nie miał problemów ze znalezieniem sobie miejsca w składzie Stali Gorzów?
a jakie to ma znaczenie że ktoś 3 lata temu nie załapał się do składu Gorzowa? 3 lata temu Rzeszów był w I lidze, Częstochową rządził Marian i mało co nie rozwalił klubu itd. Co z tego? liczy się chyba teraźniejszość.
Każdy z powyższej trójki w mijającym sezonie był dobrym jeźdźcem, ale tylko ten pierwszy nie jest zawodnikiem swojego toru.
Różnice między występami u siebie i na wyjeździe: Pedersen: 0,196, Walasek: 0,286 Okoń: 0,326. tak więc o Pedersenie także można powiedzieć że jest zawodnikiem swojego toru?
No i, abstrahując, może wyjaśnisz mi czym takim znaczącym różni się czwórka Pedersen-Walasek-Okoniewski-Pavlic od Iversena-Kasprzaka-Nermarka-Gapińskiego, żeby te dwie drużyny stawiać na dwóch biegunach tabeli? No bo Zmarzlik jest chyba jednak musisz przyznać pewniejszym punktem niż Sówka.
a w tym że Walasek i Pedersen w każdym meczu może zdobyć minimum 10 punktów, a w Gorzowie z tej czwórki taki wynik gwarantuje jedynie PUK. lider w drużynie który co mecz jest pewny jest bardzo ważny.
Zmarzlik wiadome że jest lepszy od Sówki, ale to są juniorzy i wahania formy się zdarzają (nie mówię już o kontuzjach).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom