>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Elitserien 2010

Status
Zamknięty.
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Menedżer Elit Veltandy ogłosił, że Adrian Gomolski został zmuszony do odwołania jutro mecz z powodu kontuzji.
Adrian doznał wstrząsu mózgu i boli go bark, informuje Bosse Wirebrand dziś rano. Najprawdopodobniej pojedzie za niego Aspegren Robin
Źródło:www.elitvetlanda.nu
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Gollob - over 11 @ 1,83 ✅ komplecik :spokodfhgfh:
Bet365
Kościecha - Max - 1 ⛔
F. Lindgren (-2) - Pawlicki - 1 ⛔
Bet365
Dzisiaj próbuje czegoś takiego. Chudy jest w rewelacyjnej formie od początku sezonu. W Szwecji aż tak skuteczny jak w Polsce czy GP nie jest, ale mimo wszystko nadal jest mocnym punktem swojej ekipy. Linia 11 ustawiona dobrze. Myślę, że właśnie skończy się wynikiem 11-13 pkt. Kurs znacznie lepszy niż w Tobecie, więc długo się nie zastanawiałem.
Co do drugiego kuponu, to Kostek nawet ostatnio daje radę w Elisterien. U siebie jeździ dość skutecznie, za to Max na wyjazdach nie błyszczy. Pojedynek powinien być wyrównany, a kurs bardzo ciekawy. Do tego dołożyłem Fredkę, który na swoim torze nie zwykł zawodzić. Przemek na torze w Dackarnie nie będzie miał łatwo, mimo dwóch w miarę łatwych biegów.
Przy okazji zapraszam do nowego konkursu żużlowego ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Źródło : sportowefakty.pl
W niedzielę poznaliśmy pary pierwszej rundy play-off Speedway Ekstraligi, a w szwedzkiej Elitserien wciąż trwa runda zasadnicza. We wtorek najlepsi żużlowcy globu ponownie zjadą się do Kraju Trzech Koron, by wziąć udział w piętnastej kolejce spotkań tamtejszej najwyższej klasy rozgrywkowej. Indianerna Kumla - Valsarna Hagfors (godz. 19:00)
Sezon 2010 wyraźnie nie układa się po myśli Inidanerny Kumla. Dwie kolejki pauzy na pewno jednak przydały się zespołowi z Grzegorzem Walaskiem i Piotrem Protasiewiczem na czele i do spotkania z Valsarną Hagfors Indianie powinni przystąpić szczególnie zmotywowani, jeśli marzy im się jeszcze awans do play-off. Team z Kumli znajduje się obecnie na siódmej pozycji w tabeli Elitserien i do szóstej Vargarny Norrkoeping traci cztery oczka.
Indianerna do spotkania z Valsarną przystąpi w najsilniejszym składzie. W awizowanym zestawieniu ekipy z Hagfors zabrakło natomiast braci Grigorija i Artioma Łagutów. - Niektórzy pewnie się zastanawiają, gdzie podziali się Łagutowie. Odpowiedź jest prosta: znajdują się gdzieś na drodze pomiędzy Władywostokiem a Szwecją, więc ich występ jest niepewny. W rewanżu pojadą na sto procent - powiedział menadżer Valsarny - Robban Eriksson.
Awizowane składy:
Indianerna:
1. Niels Kristian Iversen
2. Bjarne Pedersen
3. Piotr Protasiewicz
4. Grzegorz Walasek
5. Magnus Zetterstroem
6. Simon Gustafsson
7. Renat Gafurow
8. Marcus Johansson
Valsarna:
1. Tomasz Gapiński
2. Krzysztof Jabłoński
3. Daniel Nermark
4. Roman Povazhny
5. Sebastian Ułamek
6. Victor Palovaara
7. Henrik Gustafsson
8. Anders Mellgren
Lejonen Gislaved - Vastervik Speedway (godz. 19:00)
Po zeszłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie nad Piraterną Motala, Lwy z Gislaved nabrały ochoty na kolejny triumf, tym razem przed własną publicznością. Podopieczni Andersa Fjoerda nie będą mieli jednak łatwego zadania, ponieważ na stadion Lejonen przybędzie zespół znajdującego się w wyśmienitej dyspozycji Tomasza Golloba - Vastervik Speedway.
Gospodarze na wtorkowy pojedynek awizowali niezwykle silny skład z Leigh Adamsem oraz Nickim Pedersenem. Występ obu gwiazd teamu z Gislaved jest jednak niepewny z uwagi na kontuzję Duńczyka oraz kontrakt Australijczyka. Nicki wciąż zmaga się z urazem łopatki, a przed sezonem była mowa, że Leigh pojedzie tylko w kilku spotkaniach Lwów.
Wstęp na mecz pomiędzy Lejonen a Vastervik tradycyjnie będzie bezpłatny. - W zeszłym roku przyszło 9891 kibiców i naszym celem jest pobicie tego rekordu - oznajmił prezes klubu z Gislaved - Joakim Olsson.
Awizowane składy:
Lejonen:
1. Chris Holder
2. Leigh Adams
3. David Ruud
4. Nicki Pedersen
5. Mikael Max
6. Artur Mroczka
7. Dennis Andersson
8. Oliver Berntzon
Vastervik:
1. Tomasz Jędrzejak
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Chris Harris
4. Nicolai Klindt
5. Tomasz Gollob
6. Robin Messing
7. Dennis Gizatullin
8. Robin Bergkvist
Rospiggarna Hallstavik - Piraterna Motala (godz. 19:00)
Żużlowcy Rospiggarny Hallstavik w każdym starciu dają z siebie wszystko, jednak to zbyt mało, żeby myśleć o satysfakcjonującym miejscu w tabeli. We wtorek drużynę Wiesława Jagusia czeka kolejny ciężki bój, ponieważ do Hallstaviku zawita głodna triumfu Piraterna Motala, która będzie chciała zmazać plamę po niedawnej porażce na własnym torze z Lejonen Gislaved.
W awizowanym zestawieniu gospodarzy tym razem zabrakło rewelacyjnego w ostatnim meczu Przemysława Pawlickiego. Goście natomiast ponownie zapowiedzieli skorzystanie z usług aż trójki biało-czerwonych: Rafała Dobruckiego, Macieja Janowskiego oraz Roberta Kościechy.
Awizowane składy:
Rospiggarna:
1. Jesper B. Monberg
2. Kauko Nieminen
3. Wiesław Jaguś
4. Sebastian Alden
5. Ryan Sullivan
6. Anton Rosen
7. Mads Korneliussen
8. Linus Lydin
Piraterna:
1. Rafał Dobrucki
2. Robert Kościecha
3. Greg Hancock
4. Antonio Lindbaeck
5. Jonas Davidsson
6. Linus Sundstroem
7. Maciej Janowski
8. Tomas Baeck
Vargarna Norrkoeping - Elit Vetlanda (godz. 19:00)
Zawodnicy Vargarny Norrkoeping po niemrawym początku rozgrywek zdobyli trochę punktów i obecnie zajmują w tabeli Elitserien szóstą lokatę, która gwarantuje udział w play-off. Wilki czują jednak na plecach oddechy Indian z Kumli i do końca rundy zasadniczej muszą jechać na sto procent.
We wtorek ekipę Krzysztofa Kasprzaka i Adriana Miedzińskiego czeka bardzo ciężki bój z rozpędzoną Elit Vetlandą, na której czele stoją rewelacyjni w tym roku Jarosław Hampel oraz Adrian Miedziński. Goście od dziewięciu spotkań nie zaznali goryczy porażki i zapewne będą chcieli podtrzymać tę passę.
Awizowane składy:
Vargarna:
1. Adrian Miedzińki
2. Adam Shields
3. Tai Woffinden
4. Michael Jepsen Jensen
5. Krzysztof Kasprzak
6. Kim Nilsson
7. Scott Nicholls
8. Sebastian Carlsson
Vetlanda:
1. Lee Richardson
2. Janusz Kołodziej
3. Jarosław Hampel
4. Thomas H. Jonasson
5. Jason Crump
6. Robin Aspegren
7. Adrian Gomólski
8. Jonas Messing
Pauzuje: Dackarna Malilla
W Szwecji jak zawsze będzie pewnie trochę zmian w awizowanych zestawieniach, jednak postaram się tym zająć z rana :cool:
Wygląda na to, że w pierwszych dwóch spotkaniach po zwycięstwo sięgną gospodarze. Rospiggarna mimo jazdy na własnym owalu, nie powinna zagrażać &quot;Piratom&quot;, choć Piraterna to typowa ekipa własnego owalu, jednak kogo jak kogo, ale w Hallstavik powinni zwyciężyć. No i na deser mecz w Norkoping, najciekawiej się zapowiadający. Czy Vetlanda odniesie kolejne zwycięstwo, czy tym razem &quot;Wilki&quot; wykorzystają atut własnego toru i przybliżą się ku fazie PO.
Zapraszam do dyskusji. ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Oferta pomału się pojawia, więc kursy z unibetu.

Szukałem w lokalnych portalach internetowych coś na temat zmian w awizowanych składach, niestety (lub stety) nie udało mi się niczego interesującego znaleźć. Jedyną chyba zmianą, której de facto można by się domyślić to &quot;zet zetka&quot; za Pedersena.
Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja Nickiego Pedersena? - W poniedziałek udaję się do kliniki w Viborg, więc przed piątkowym treningiem w Malilli na pewno nie wystąpię w żadnych zawodach - oznajmił Duńczyk, któremu dokucza kontuzja łopatki.
Ta kolejka będzie niewątpliwie okraszona powrotami wielkich, starych mistrzów na tory, których niegdyś byli legendami. Do Norkoeping zawita stary wyjadacz ICA Maxi Arena, multimedalista IMŚ czyli Jason Crump, który w barwach &quot;Wilków&quot; spędził sporo czasu (od 1997 do 2005). Z łezką w oku ze stadionem Orionparken przywita się również Greg Hancock, który barw Rospiggarny bronił przez blisko 15 lat!
Co do samych spotkań to podtrzymuję swoje zdanie, że Indianerna oraz Lejonen nie powinny mieć problemów z pokonaniem swoich rywali. Drużyna z Hagfors ma ogromne trudności z finansami, szacuje się, że aktualne zadłużenie sięga już blisko miliona szwedzkich koron. Nikogo więc nie może dziwić w awizowanym składzie braci Łagutów. &quot;Indianie&quot; z łatwością powinni uporać się z &quot;Orłami&quot; z Hagfors. Lejonen radzić sobie będzie musiał bez Pedersena, nie powinno to jednak aż tak znacząco wpłynąć na przebieg rywalizacji z ekipą ze wschodniego wybrzeża. Bowiem to Mikael Messing ma większy ból głowy, ze względu na brak w swoim składzie Rafała Okoniewskiego i Petera Ljunga. Po za tym dzisiaj na Axelent Arena kibiców speedwaya czeka prawdziwe święto, bowiem każdy z fanów &quot;Lwów&quot; wejdzie na stadion zupełnie za darmo. Takie &#39;święto&#39; koniecznie trzeba okrasić zwycięstwem!
Kurs na Piraterne dość nijaki. Wydaję mi się, że duet trenerski Daniel i Stefan Andersson powinni poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Dlaczego? Bo w swoich szeregach mają zawodników, którzy tor na Orionparken zdążyli już poznać w związku ze swoją przygodą z Rospiggarna. Są nimi wspomniany już Hancock, oraz Janowski, Davidsson i Kościecha. Znajomość toru powinna im wydatnie pomóc w odniesieniu zwycięstwa. Skład miejscowych nie powala, a w dodatku zabraknie dzisiaj Przemka Pawlickiego, który był ważnym ogniwem ich zespołu. Ciężar zdobywania punktów, więc po raz kolejny będzie spoczywał na barkach doświadczonych Sullivana i Jagusia, którym dzielnie sekundować powinien Korneliussen z rezerwy. Moim zdaniem, to jednak zdecydowanie za mało by postawić się &quot;Piratom&quot; z Motali.
W najciekawszym spotkaniu tejże kolejki, Vargarne czeka ciężkie zadanie. Co prawda w ubiegłym roku to właśnie &quot;Wilki&quot; stanęły na drodze ekipie VMS do finału, to teraz drużyna z Vetlandy wydaje się być rozpędzona niczym pociąg. &quot;Wilki&quot; dwukrotnie bardzo pewnie pokonały Crumpa i spółkę w minionym sezonie (55-40 i 59-37). Fredrik Staaf i Bose Wirebrand zapewne marzą o tym, aby sprawdziło się powiedzenie &quot;do trzech razy sztuka&quot;. Odczarować ICA Maxi Arena w Norkoeping będzie im jednak ciężko. Gospodarze mimo, iż nie są w tak świetnej formie jak w zeszłym sezonie to jednak z meczu na mecz podopieczni Petera Janssona sprawują się co raz lepiej. Dzisiaj zapowiada nam się arcyciekawe widowisko, które powinno dostarczyć nam emocji do ostatnich biegów. Ja jednam przychylam się ku zwycięstwu miejscowych, którzy powinni wykorzystać atut własnego toru i tym zwycięstwem zrobić duży krok w kierunku fazy PO.
 
ricky44 0

ricky44

Użytkownik
Janusz Kołodziej over 8.5 @ 1.85 -&gt; 1.75 po 15 minutach⛔
Tobet
Moim zdaniem to prezent od Tobetu. Nie chce mi się wierzyć, żeby drugi pod względem statystyk zawodnik Elitserien nie zrobił 9 pkt. Janusz ten sezon ma rewelacyjny i 9 &quot;oczek&quot; powinien zdobyć nawet w przeciągu czterech startów. Co prawda jedzie na wyjeździe w najlepiej zapowiadającym się meczu kolejki lecz, jeśli spojrzeć na jego statystyki wyjazdowe to te są również imponujące. Janusz legitymuje się średnią biegową wyjazdową 2,4 (średnio 12 pkt na mecz w 5 biegach)!
Być może sugerują się tym, że Janek nie prowadzi pary dzisiaj. Mimo wszystko dobry zakład. Pograłem jeszcze po 1,85, ale zapewne zleci do ok. 1,6 / Robson_26
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Zaciekawił mnie typ z Tobet. Jarosław Hampel (-0,5pkt) - Jason Crump 1.85 / 1.85
Verti na górze napisał że Crump przez 9 sezonów jeździł w ekipie z Norrkoeping, to oznacza że ten tor na prawdę zna bardzo dobrze, forma jego jest solidna więc będzie walczył z najlepszymi. Do tego dodać warto że Crump w szwedzkiej lidze spisuje się lepiej na wyjazdach niż u siebie ( średnie biegowe: Dom - 2,034 Wyjazd - 2,480 ), również ostatni dwu mecz w lidze to pokazuje bo u siebie zdobył 9 pkt z Valsarną a na wyjeździe już 11.
Jarek Hampel lepiej zdecydowanie jeździ u siebie. ( Średnie biegowe: Dom - 2,700 Wyjazd - 2,240 ). Do tego rok temu w dwóch meczach wyjazdowych z Vargarną robił w sezonie zasadniczym 8 pkt w 6 biegach oraz w play off 10 pkt w 7 biegach. Nie są to wyniki przekonujące, prawda forma nie była taka sama jak teraz ale jednak tor ten nie należy do ulubionych Jarka. Do tego dodać warto że Crump jechał w tamtym sezonie raz, w pierwszym meczu między tymi drużynami ( w drugim było ZZ za niego ) i zdobył 16 punktów w 6 biegach.
Podsumowując: Crump dziś może sporo punktów zdobyć, jak trzeba będzie to on właśnie może jako rezerwa się ścigać. Do tego pojedzie 2x z Gomólskim, raz z Aspegren. A Hampel pojedzie 2x z T.H. Jonasson , raz z Kołodziejem i obaj raz pojadą ze sobą w parze. I właśnie to że z Kołodziej pojedzie tam również może mu swój kolega urwać punkty, Crump nie sądzę by tracił punkty na kolegach ze swojej ekipy.
Myślę że typ warty zagrania, do tego handicap +0,5 pkt jest dla Crumpa czyli kolejny powód żeby na niego grać. Ja po głębszej analizie zagram ten typ grubo.
PS. Kurs spada, 1.75 już.
No i pięknie typ wszedł, bez żadnych problemów, Crump pokazał że ten tor zna jak własną kieszeń, a Hampel znów udowodnił że nawet w formie jeździ mu się tu kiepsko.
Verti wielkie dzięki za informacje o Crumpie, bo nie wiedziałem że on na tym torze tyle sezonów jeździł + statystyki występów z poprzedniego sezonu na tym torze Jarka dało mi dziś wielki plus.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Lejonen - Västervik - 1 ✅
Indianerna - Valsarna - 1 ✅
Rospiggarna - Piraterna - 2 ✅
Unibet
No cóż Verti dokonał dogłębnej analizy dzisiejszych spotkań. Naprawdę ciężko się spodziewać innych wyników niż wygrane tych ekip i mimo że ako nie powala, to jednak skusiłem się na takie rozwiązanie. Wieczorem okaże się czy był to błąd, czy nie. Co do czwartego spotkania to można myślę pograć jakieś dobre handi na Vargarne.
Do tego zagrałem sobie i polecam:
Kołodziej - over 8,5 @ 1,85 ⛔
Harris - over 7,5 @ 1,6 ⛔
Tobet
Teraz zauważyłem, że Tobet podwyższył nieco linię w przypadku Harrisa i jest już 8,5 pkt. Myślę, że Bombera stać na wynik w granicach właśnie ośmiu oczek. Jest obok Golloba liderem ekipy i wyjazdy nie wychodzą mu w sumie aż tak źle. Co do Koldiego, to linia może wydawać się niska, ale tym razem to Richardson prowadzi parę, co w pewnym stopniu może mu utrudnić życie. Do tego jadą z silnym rywalem, który u siebie jest zawsze groźny. Mimo wszystko uważam podobnie jak Wy, że Janusza stać na overa, a jego forma jest naprawdę wysoka.
I jeszcze się zastanawiam nad overem Hancocka w Tobecie, ale tutaj zaczekam na ofertę Bet365.
 
rakson90 0

rakson90

Użytkownik
6064 A.Miedzinski-K.Kasprzak 1 1.85
6061 P.Protasiewicz (10,5 pkt) over 1.80
6072 G.Hancock (10,5 pkt) over 1.65
6065 J.Crump-J.Kolodziej 1 1.75
6069 Rospiggarna(+8)-Piraterna 2 1.85
6054 Indianerna-Valsarna(+16) 1 1.85
Milenium
Miedziak jeszcze nie zawiodl przed wlasna publicznoscia, a Kasprzakowi przydazaja sie wpadki. Moim zdaniem typ godny gry.
Jak nie Protasiewicz to kto ma pociagnac Indianerne do zwyciestwa ? Over jak najbardziej do zagrania.
Hancok wraca na stare smieci sadze iz dzisiaj zrobi psikusa swoim bylym kibicom i pojedzie wysmienicie.
Crump rowniez wraca na stare smieci, a Kolodziej juz powoli gasnie po DPS Kolodziej jakby przygasl.
Indiaterna walczy o play-offy zwracajac uwazam ze zdolaja pokryc taki hc.
Piraci juz w play offach teraz tylko utrzymac 3 lokate, aby pozniej mieli latwiej sadze, ze pokryja tak niski hc.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Vargarna Norrkoeping - Elit Vetlanda Pierwsze spotkanie które chcę przeanalizować i podzielić się moimi spostrzeżeniami jest spotkanie pomiędzy Varganą a Vetlandą. Mecz najciekawszy z tej kolejki Elitserien. Świetnie się zapowiadają pojedynki pomiędzy Miedziakiem i Kasprzakiem a Kołodziejem i Hampelem.
Jeśli nie ma żadnej zmiany w składzie Vetlandy o której ja nic nie wiem, to chyba kurs oferowany przez Tobet jest promocją.
Zacznę od drużyny gospodarzy tak jak pisałem wyżej liderzy tej drużyny to Kasprzak i Miedziński którzy na własnym torze wydają się być bardzo mocni. Jadący dzisiaj Scott Nicholls z pozycji rezerwowego ma teoretycznie łatwe biegi i powinien sporo punktów dzisiaj zdobyć. Chyba na tym dzisiaj się kończy uderzenie drużyny oczywiście nie umniejszając pozostałym zawodnikom będzie im ciężko dzisiaj o punkty oczywiście powalczy Woffinden i Shields ale czy są w stanie powalczyć z liderami drużyny Elit Vetlanda chyba nie. Tacy zawodnicy jak
Nilsson, Carlson czy nawet robiący olbrzymie postępy Michael Jepsen Jensen będą chyba wozić ogony na zmianę Aspergrenem i Messingiem.
Drużyna Gości obecny wicelider tabeli będzie chciał dzisiaj podtrzymać swoją zwycięską passę dziesięciu spotkań bez porażki. Drużyna oparta w tym sezonie na znakomitych liderach czyli na Jarku, Januszu i Jasonie. Drużyna piekielnie mocna czy to na swoim torze czy na wyjeździe. Zacznę od Janusza Kołodzieja 2 średnia w Elitserien (zaraz za Ryśkiem Holtańskim) nie zgodzę się z wypowiedzią poprzednika który twierdzi że Janusz gaśnie, oczywiście było widać u niego słabszą dyspozycję ale to przez zmęczenie. W niedzielę pokazał w Lesznie ile znaczy prawdziwy Koldi i dzisiaj zapewne to potwierdzi mimo że nie będzie prowadził pary. Jarek Hampel to klasa sama w sobie wielki &quot;miszczu&quot; 3 średnia Elitserien chodź na wyjazdach nie radzi sobie tak dobrze jak na własnym torze ale kiedy trzeba to wygrywa. No i 3 lider zespołu czyli Crump zawodnik dziwny w Szwecji bo lepszy na wyjazdach niż na własnym torze. Tzw. druga linia zespołu jest niezmiernie mocna bo obsadzona takimi zawodnikami jak Richardson, Jonasson i Gomólski. Szkoda że nie jedzie Martin Vaculik bo o typ był bym jeszcze bardziej spokojny. Aspergren i Messing tak jak pisałem wyżej dzisiaj tylko ogony.
Mecz ogólnie powinien być na styku pewnie zakończy się gdzieś 4-6 punktową przewagą Elity.
Typy do meczu:
Vargarna - Elit Vetlanda @1.72 Tobet ✅
i chyba jeszcze bardziej pewny typ wg. mojej oceny
Janusz Kołodziej Total points Over 8.5 @ 1.75 Tobet ⛔
oraz za drobne można spróbować
Adrian Miedziński Over 10 @1,8 Totomix ⛔
I pamiętaj jak nie umiesz przegrywać to nie graj bo to jest tylko sport. Jest to tylko moje zadnie odnośnie tego meczu i może się ono nie sprawdzić więc ostrzegam przed ewentualnym niepowodzeniem. Ja osobiście gram wszystkie spotkania które podaje w analizie. GL!

 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Odnośnie Kołodzieja, to Bet365 wystawił parę Nicholls - Kołodziej, gdzie na Janusza dają kurs 2,25 ???? Na pierwszy rzut oka pewna dwójka, ale Brytyjczyk jedzie z pozycji juniora, co nieco zmienia nieco postać rzeczy, a Koldi nie prowadzi pary i już wynik nie jest tak oczywisty. Chyba odpuszczę granie tego. Zostaje mi przecież over 8,5 Janusza ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
A ja właśnie pograłem zwycięstwo Vargarny za 2.15.
Piszecie że Vetlanda ma lepszych zawodników, że Koldi over 8.5 wygląda super. No niby wszystko się zgadza ale mnie to nie przekonuje. Vargarna u siebie nie zwykła przegrywać. Mają bardzo równy skład. Owszem, nie mają liderów ale każdy jedzie swoje a mają znacznie lepszych zawodników z nr. 6-7. W formie jest Miedziński i Kasprzak a już taki Hampel w zeszłym roku na tym torze jechał bardzo słabo. Dochodzi do tego GP w sobotę i mam cichą nadzieję że Jarek i Jazon będą już myślami przy sobocie ;)
Poza tym Vargarna ma większą motywacje. Wciąż nie mają pewnych PO, Vetlanda przeciwnie a z drugiej strony strata do Dackarny już nie do odrobienia. Według mnie po takim kursie warto spróbować grę na gospodarzy.
Przy okazji oczywiście over na Crumpa, który powinien zakręcić w okolicach kompletu. A ja nawet spodziewam się sześciu biegów ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Lejonen Gislaved - Vastervik Speedway
Drugie i ostatnie spotkanie które będę analizował to Lejonen - Tomasz Gollob. Ostatnie dlatego że nie mam zamiaru analizować miernej Pirateny której życzyłbym przegranej ale jak widzę ile osób na nią grało to niech lepiej dzisiaj wygrają. A mecz Indianerna - Valsarna to spotkanie to jednej &quot;bramki&quot;.
Spotkanie w Gislaved będzie bardzo ciekawe jak nie pojedzie N. Pedersen i L.Adams. Chodź za tego pierwszego będzie pewnie ZZ to Liegh ma umowę tylko na kilka spotkań a kontuzja Pedersena spowodowała że Adams &quot;wyjeździł&quot; już chyba wszystkie spotkania które były zaplanowane na rundę zasadniczą i teraz dorabia &quot;na czarno&quot; :grin:. A teraz tak na poważnie w awizowanych składach są więc w analizie to uwzględniam. Jeśli będzie ZZ za Powera to i tak ta zmiana przyniesie tyle punktów co zrobił by Nicki po kontuzji. W dobrej formie jest Holder i junior Andersson. Max stary wyjadacz swoje zrobi a dyspozycja Ruuda to dla mnie całkowita nie wiadoma. No i zostaje jeszcze dwóch bohaterów Mroczka i
Berntzon ten pierwszy powinien parę punktów zrobić a ten drugi nie wiem jak jeździ nigdy nie widziałem go w akcji więc nie będę o nim pisał. I zapomniałem napisać coś o Adamsie jak dla mnie profesor dzisiaj może tylko z Gollobem przegrać.
Goście to tylko Gollob i ewentualnie Harris pozostali na wyjazdach poprostu cieniują. Ogór jest mocny ale tylko na własnym torze na wyjazdach średnia 1.1 czyli nie ciekawie. Klindt 1.5 czyli też nie błyszczy i tak będzie również dzisiaj. Kylmaekorpi wraz z Jędrzejakiem w parze podejrzewam że będą wszystko 5-1 albo 4-2 przegrywać. Więc o wynik jestem bardzo spokojny.
Mam zamiar również postawić na overek Tomka ale po jego ostatnim zachowaniu nie wiem czy znowu nie wymyśli jakiejś choroby bo jeżeli pojedzie w 5 czy tam w 6 startach to ten over wciągnie nosem.
Moje typy:
Lejonen - Västervik H(0 - 14.5) @1.72 Tobet ⛔
Tomasz Gollob Total points Over 12 @1.60 Tobet ✅
I pamiętaj jak nie umiesz przegrywać to nie graj bo to jest tylko sport. Jest to tylko moje zadnie odnośnie tego meczu i może się ono nie sprawdzić więc ostrzegam przed ewentualnym niepowodzeniem. Ja osobiście gram wszystkie spotkania które podaje w analizie. GL!
 
K 0

krawat74

Użytkownik
A ja właśnie pograłem zwycięstwo Vargarny za 2.15.
Dochodzi do tego GP w sobotę i mam cichą nadzieję że Jarek i Jazon będą już myślami przy sobocie ;)
Przy okazji oczywiście over na Crumpa, który powinien zakręcić w okolicach kompletu. A ja nawet spodziewam się sześciu biegów ;)
Hello,
Tu poprę Jaquesa. Również uważam, że to gospodarze powinni wygrać, bo motywacja, bo własny, nietypowy tor, bo za chwilę SGP.
Tylko jedna rzecz mi nie daje spokoju :cool: Jaqu piszesz że Jason będzie rozkojarzony i że zrobi over punktowy. A może to Koldi pojedzie 6 razy? Jeśli wogóle ktoś pojedzie, bo może być coś koło remisu. A ostatnio we Wrocku Jason ... unikał wygrywania :razz:
Pozdrawiam
 
I 32,8K

iti

Użytkownik
Poza tym Vargarna ma większą motywacje. Wciąż nie mają pewnych PO, Vetlanda przeciwnie a z drugiej strony strata do Dackarny już nie do odrobienia. Według mnie po takim kursie warto spróbować grę na gospodarzy.
Wszystko by sie zgadzalo, gdyby nie to, ze Vetlanda ma 5 punktow mniej, ale 2 mecze mniej rozegrane. Raczej z ta tabela nie klamia na SF, ale potwierdzac gdzie indziej mi sie nie chce ;)
Edit by Jacques
Mają dwa mecze mniej. Ale niewiele to zmienia. Według mnie oczywiście. Vetlanda musiała by wygrać wszystkie mecze w tym na wyjeździe dziś i z Piraterną (bo zakładam że Dackarna przynajmniej u siebie wygra z Lejonen) bo Dackarna ma lepszy bilans h2h i nawet małe punkty.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Już jutro kolejna seria spotkań w Elitserien. Dojdzie w niej do rewanżowych spotkań w stosunku do tego co oglądaliśmy przed tygodniem.
Oto zapowiedź pobrana z www.sportowefakty.pl :
Nie opadły jeszcze emocje po sobotniej Grand Prix Skandynawii w Malilli oraz niedzielnych meczach Speedway Ekstraligi, a czołowi jeźdźcy globu ponownie udają się do Kraju Trzech Koron. Na wtorek zaplanowano bowiem szesnastą kolejkę spotkań Elitserien. Valsarna Hagfors - Indianerna Kumla (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 58:38 dla Indianerny
Valsarna przed tygodniem poniosła w Kumli dotkliwą porażkę i raczej może zapomnieć o punkcie bonusowym, przyznawanym za zwycięstwo w dwumeczu, jednak podopiecznych Robbana Erikssona jak najbardziej stać na skromny triumf we wtorkowym pojedynku z Indianami. Zwłaszcza, że w awizowanym składzie gospodarzy znalazł się nieobecny w pierwszym starciu Grigorij Łaguta.
W obu ekipach pierwszoplanowymi postaciami są Polacy - Tomasz Gapiński i Sebastian Ułamek po stronie Valsarny oraz Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek po stronie Indianerny. - Mamy nadzieję na pierwsze tegoroczne zwycięstwo przed własną publicznością i zrobimy wszystko, żeby wygrać to spotkanie - powiedział menadżer teamu z Hagfors.
Awizowane składy:
Valsarna:
1. Grigorij Łaguta
2. Sebastian Ułamek
3. Tomasz Gapiński
4. Roman Povazhny
5. Daniel Nermark
6. Robin Toernqvist
7. Victor Palovaara
8. Anders Mellgren
Indianerna:
1. Bjarne Pedersen
2. Niels Kristian Iversen
3. Piotr Protasiewicz
4. Grzegorz Walasek
5. Magnus Zetterstroem
6. Renat Gafurow
7. Simon Gustafsson
8. Marcus Johansson
Vastervik Speedway - Lejonen Gislaved (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 53:43 dla Lejonen
Po dziesięciopunktowym triumfie Lejonen nad Vastervik na torze w Gislaved, wynik dwumeczu wciąż pozostaje otwarty. Faworytem wtorkowego pojedynku są gospodarze, którzy w swoich szeregach mają lidera klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Świata - Tomasza Golloba. Szanse na triumf drużyny ze wschodniego wybrzeża Szwecji zwiększa również nieobecność w zestawieniu gości Leigh Adamsa oraz Nickiego Pedersena.
- Jedziemy bez Leigh i Nickiego, więc bardzo trudno będzie nam obronić tę dziesięciopunktową przewagę. Liczymy jednak, że będzie dobrze. W zasadzie jest już niemal pewne, że rundę zasadniczą skończymy na czwartym miejscu w tabeli, więc powoli myślimy o play-off - stwierdził Anders Fjoerd, menadżer Lejonen Gislaved.
Awizowane składy:
Vastervik:
1. Rafał Okoniewski
2. Peter Ljung
3. Chris Harris
4. Tomasz Jędrzejak
5. Tomasz Gollob
6. Dennis Gizatullin
7. Robin Bergkvist
8. Robin Messing
Lejonen:
1. Chris Holder
2. David Ruud
3. Mikael Max
4. Dave Watt
5. Troy Batchelor
6. Artur Mroczka
7. Dennis Andersson
8. Oliver Berntzon
Piraterna Motala - Rospiggarna Hallstavik (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 55:41 dla Piraterny
Po triumfie Piraterny w zeszłotygodniowym spotkaniu nikt sobie nie wyobraża, żeby ekipa z Motali mogła ulec Rospiggarnie na własnym terenie. Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo gospodarzy będzie uznany za niespodziankę, ale zespół Wiesława Jagusia i Przemysława Pawlickiego na pewno nie odda punktów bez walki teamowi Rafała Dobruckiego, Macieja Janowskiego oraz Roberta Kościechy.
Awizowane składy:
Piraterna:
1. Greg Hancock
2. Robert Kościecha
3. Jonas Davidsson
4. Rafał Dobrucki
5. Antonio Lindbaeck
6. Maciej Janowski
7. Linus Sundstroem
8. Tomas Baeck
Rospiggarna:
1. Jesper B. Monberg
2. Kauko Nieminen
3. Wiesław Jaguś
4. Przemysław Pawlicki
5. Ryan Sullivan
6. Anton Rosen
7. Mads Korneliussen
8. Linus Lydin
Elit Vetlanda - Vargarna Norrkoeping (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 49:46 dla Vetlandy
Vargarna przed tygodniem była bardzo bliska sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie Wilkom nie udało się pokonać na własnym terenie Elit Vetlandy. W rewanżu teamowi Krzysztofa Kasprzaka i Adriana Miedzińskiego prawdopodobnie będzie o wiele trudniej, ponieważ Jarosław Hampel oraz Janusz Kołodziej na własnym obiekcie powinni być lepiej dysponowani niż na specyficznym owalu w Norrkoeping.
W drużynie gości miejsce Taia Woffindena zajmie jego rodak - Daniel King. - Daniel nabył nowe silniki i wierzymy w jego udany występ - oznajmił Peter Jansson, menadżer Vargarny.
Awizowane składy:
Vetlanda:
1. Lee Richardson
2. Janusz Kołodziej
3. Jarosław Hampel
4. Thomas H. Jonasson
5. Jason Crump
6. Martin Vaculik
7. Jonas Messing
8. Henric Lindqvist
Vargarna:
1. Adrian Miedziński
2. Michael Jepsen Jensen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Daniel King
5. Adam Shields
6. Scott Nicholls
7. Kim Nilsson
8. Andre Hertzberg
Pauzuje: Dackarna Malilla
Zatem wiele wskazuje na to, iż po jutrzejszej kolejce na prowadzeniu w tabeli będziemy mieli 2 ekipy z identycznym dorobkiem punktowym. Jednak Vetlanda nawet zrównując się z Dackarną nie m,a szans aby przeskoczyc ją w tabeli z uwagi na niekorzystny bilans dwumeczu z bezpośrednim rywalem.
Najciekawsze spotkanie w Vastervik gdzie ekipa Tomasz Golloba zmierzy się z Lwami z Gislaved pozbawionymi jednak dwójki swoich liderów. Czy jednak nasz as pojedzie w tym meczu mając na uwadze kontuzję odniesioną podczas sobotniej GP w Malilli? Już mieliśmy w tym sezonie takie przypadki, dlatego o tym wspominam. Ogólnie widzę jutro triumfy Indian, Piratów, Vetlandy i Vasterviku jeśli pojadą w pełnym składzie oczywiście. Ale już sprawa bonusu pozostaje otwarta. A może Lwy zaskoczą nas tak jak przed dwoma tygodniami gdy zupełnie nieoczekiwane wygrali w Motali z Piratami? Czas pokaże...
I jeszcze aktualna tabela Elitserien:



Zapraszam do dyskusji nad meczami :cool:
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jak to zawsze bywa przy okazji Elitserien w awizowanych zestawieniach następuje sporo zmian, oto przewidywane roszady w składach na XVI kolejkę.

  1. Valsarna - Indianerna. W szeregach &quot;Indian&quot; zabraknie kapitana Piotra Protasiewicza, który odczuwa skutki kolizji z Tomaszem Gollobem do której doszło w trakcie niedzielnych derbów. Daniel Andersson próbował ściągnąć na ten mecz Leona Madsena, jednakże młody Duńczyk nie pojawi się Erntbjorks Arena. W związku z tym za &quot;Pepe&quot; mam dzisiaj Z/Z. Innych zmian raczej nie powinno być.
  2. Piraterna - Rospiggarna. Do największych zmian dojdzie właśnie w tym spotkaniu. Po stronie gospodarzy nie zobaczymy Rafała Dobruckiego, próba ściągnięcia na to spotkanie Damiana Balińskiego nie wypaliła, dlatego Rafiego zastąpi młody Thomas Back. W kuluarach już mówi się powoli o tym, że szefostwo &quot;Piratów&quot; szuka następcy Sajfutdinowa (który ponoć chce zrezygnować ze startów w Elitserien w sezoni 2011), na celowniku znaleźli się ponoć Bjerre i Żagar. Ekipa z Hallstavik przyjedzie do Motali bez Przemka Pawlickiego. Mikael Teurnberg sięgnął więc po Sebastiana Aldena. Warto podać nowe zestawienia obu drużyn, bo doszło do przemeblowań.

Piraterna: 1. Hancock, 2. Kościecha, 3. Davidsson, 4. Janowski, 5. Lindbaeck, 6. Back, 7. Sundstroem
Rospiggarna: 1. Monberg, 2. Nieminen, 3. Jaguś, 4. Korneliussen, 5. Sullivan, 6. Rosen, 7. Alden
W meczu Vetlanda - Vargarna zmian nie będziemy raczej oglądać. O ile w ogóle ten mecz się odbędzie. Od rana w Vetlandzie bowiem pada deszcz, a koło południa miała miejsce prawdziwa ulewa. Oczywiście na torze leżą plandeki, jednak czy to wystarczy?
Mam wątpliwości co do składu Vasterviku, co prawda żadnych informacji w szwedzkich dziennikach nie udało mi się znaleźć i Mikael Messing zapowiada, że jadą w najsilniejszym składzie, to jednak nie zdziwię się, gdy w składzie zabraknie Harrisa lub Golloba.
Czy Chris Harris zdecyduje się w najbliższym tygodniu przejść rehabilitację kontuzjowanego kolana? - Tak. W tygodniu będę miał kilka dni przerwy od ścigania. Będziemy się starali doprowadzić kolano do pełnej sprawności. Od poniedziałku do środy przejdę rehabilitację - zakończył 27-latek.
Należy poczekać na ostateczne informacje do do składu Vasterviku, bo teraz żadnych precyzyjnych informacji nie ma. Jak coś znajdziecie to zachęcam do podzielenia się.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Na stronie piszą ze Gollob ma problemy z ręka i nogą i nie wiadomo czy pojedzie. Jak się nie stawi będzie stosowane ZZ.
W sprawie PePe włodarze Indianerni Kumla próbują go przekonać do przyjazdu do Szwecji. On Sam jednak mówi, że na tor wyjdzie w niedziele.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Vastervik Speedway - Lejonen Gislaved
Na początek spotkanie w Vastervik. Z moich informacji wynika że w meczu pojedzie Gollob i Harris chodź jeszcze jest sporo czasu do rozpoczęcia więc wszystko może się zmienić. Jeśli patrząc na zmiany które podał Verti to ZZ za Harrisa nie będzie aż tak wielkim osłabieniem, ale jak będzie za Golloba to o bonusie można pomarzyć.
Goście osłabieni brakiem kontuzjowanego Pedersena oraz nieobecnością Adamsa. Wydaje się że nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia. Do tego mamy jeszcze poobijanego Ruuda. Liderem tej drużyny w dzisiejszym meczu powinien być Chris Holder. Patrząc na obecną formę można wywnioskować że jedzie dobrze kiedy dzień wcześniej nie imprezował z Wardem. A jako że wczoraj był poniedziałek i jechał w lidze Angielskiej to o dzisiejszą postawę jestem spokojny. No i chyba najważniejsze Chrispy jedzie dzisiaj właśnie z Ruudem w parze. Bardzo prawdopodobne jest również że dzisiaj pojedzie 6 razy wrazie niekorzystnego wyniku.
Gospodarze mają dzisiaj odrobić 10 punktową stratę z poprzedniego meczu i zdobyć dzisiaj bonusa. Czy im się uda, zależy głównie od postawy Golloba. W poprzednim meczu dobrze pojechał Gizatullin i pewnie dzisiaj będzie chciał po raz kolejny zrobić dobre wrażenie na działaczach Vasterviku napewno pomoże mu w tym numer 14 czyli starty z pozycji rezerwowego gdzie będzie miał teoretycznie kilka łatwych biegów. Jędrzejak u siebie zawsze jest mocny więc koło 10 punktów powinien się zakręcić. Okoń jako prowadzący parę nie powinien zawieść, zagadką pozostaje postawa Ljunga który wraca po kontuzji.
Moje typy na to spotkanie:
Chris Holder Over 9 @1.8 Totomix ⛔ 5 Chrispy...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Tak na marginesie to powiem Wam Panowie, że dzisiaj ciężka sprawa może być z rozegraniem XVI kolejki. W Szwecji fala opadów. Tak naprawdę tylko w Hagfors pogoda jest sprzyjająca speedway&#39;owi (zza chmur nieśmiało wygląda słoneczko), w pozostałych ośrodkach deszcz pada/padał/będzie padał i mecze są poważnie zagrożone. Wystarczy spojrzeć.

Taką pogodę mamy w Vastervik ...
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Już dzisiejszego wieczora rozegrana zostanie XVII runda spotkań w szwedzkiej Elitserien. To już przedostatnia seria zmagań sezoniu zasadniczego a zatem play - off juz za pasem. Jest jeszcze kilka niewiadomych, które zostaną w tych 2 kolejkach rozwiązane.
Zestaw dzisiejszych meczów, początek wszystkich od godz 19.00:

Dackarna Malilla - Lejonen Gislaved
Rospiggarna Hallstavik - Indianerna Kumla
Vargarna Norrkoeping - Valsarna Hagfors
Piraterna Motala - Elit Vetlanda
Pauzuje: Vastervik Speedway

O tych spotkaniach mozna poczytać TUTAJ

Aktualna tabela prezentuje się następująco:​


A zatem prawdziwy hit w Motali, gdzie Piraci podejmować będą lidera tabeli, Vetlandę. Mecz zapowiada nam się wyśmienicie, wszak nie na codzień ogląda sie pojedynki Crumpa z Hancockiem, Hampela z Lindbeckiem. Duzo ważniejszy jednak wynik dzisiejszej rywalizacji jest dla gości, którzy walczą z Dackarną o zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Piraci z kolei mają 3 oczka zapasu nad czwartymi w tabeli Lwami z Gislaved, jednak nie zapominajmy o tym, iż mają do odjechania jeszcze zaległy pojedynek z Rospiggarną ito na własnym torze, z którego podejma zapewne 3 pkt. Tak więc raczej 3 pozycja Piratów przed PO wydaje się niezagrożona.

Dość ciekawie zapowiada się również pojedynek na arenie nedawnego GP Skandynawii. W Malilli Dackarna podejmie Lejonen, w którego barwach zobaczymy po przerwie spowodowanej kontuzją Nickiego Pedersena. W awizowanym zestawieniu Lwów brakuje jednak i Leigh Adamsa i Chrisa Holdera. W tym meczu aż roić się będzie od uczestników sobotniej GP Chorwacji. Po stronie gospodarzy żelazna czwórka czyli Fredrik Lindgren, Andreas Jonsson, Hans Andersen i Rune Holta. Goście to z kolei wspomniany Pedersen i Davey Watt (zastąpi w Gorican Sajfutdinowa). Faworyt jest zatem oczywisty, pytanie jaką różnicą zwołają wygrać gospodarze aby zapewnić sobie zaliczkę przed rewanżem.

Pozostałe spotkania nie budzą aż takich emocji, bo trudno spodziewać się jakiegoś oporu ze strony Valsarny na torze Vargarny, jak i ciężko wyobraźić sobie niespodziankę ze strony Rospiggarny. Nawiasem mówiąc będzie to niezwykle istotny pojedynek dla Indian, ktorzy na dzień dzisiejszy rywalizują z Wilkami o ostatnie wolne miejsce w PO.
Także ja widzę wygrane Dackarny, Vargarny i Indianerny. Co do hitu to jakoś nie mam jeszcze zdania na ten temat.Choć nie wykluczam, że ten stan rzeczy się może zmienic.

Co do zaległego meczu w Motali:
Z powodu konfliktu z przełożonym na środę, 25 sierpnia, meczem CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi pomiędzy Unibaxem Toruń a Betardem WTS-em Wrocław, zaplanowane na ten sam dzień spotkanie Piraterny Motali z Rospiggarną Hallstavik w ramach szwedzkiej Elitserien, zostało odwołane. Nowym terminem zawodów jest 1 września.
A i jeszcze jedno - jak będziecie miec jakies info na temat ewentualnych zmian w składach to nie chowajcie tego w ukryciu i podzielcie się z innymi ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom