>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ELH Tipsport Extraliga - liga czeska 2023/2024

koma97 25,8K

koma97

Użytkownik
Pardubice vs Trzyniec:

Martin Ruzicka strzeli gola @3.60
Aron Chmielewski strzeli gola @6.00
Fortuna


Powiem szczerze, że miałem dzisiaj w głowie jedynie gola Martina Ruzicki w czeskim hokeju, ale trener Ocelari zrobił niezłego psikusa. Za drobne atakuje też trafienie naszego rodaka. Aron został przesunięty do pierwszego linku i to może być nagrodą, za dobre występy w ostatnich spotkaniach przeciwko Dynamo. Kto oglądał niedawne rywalizacje Trzyńca z Pardubicami, ten mógł zauważyć sporą aktywność Chmielewskiego. Oddawał wiele celnych strzałów, część z nich była groźnych i Will miał sporo pracy. Dzisiaj Polak otrzyma naprawdę solidne minuty i spore znaczenie będzie miało rozegranie PP. Tutaj liczę bardziej na gola Ruzicki, który jeszcze w tej serii się nie odnalazł, ale Aron świetnie czuje się w ostatnim czasie. Zaliczył przecież asystę i trafienie z najlepszą ekipą sezonu regularnego w Extralidze i z pewnością będzie także oddawał strzały na bramkę przeciwnika. Pograłem sobie tych dwóch strzelców i czekam na godz. 17:00, bo emocje będą spore i warto zajrzeć do naszych południowych sąsiadów.

A jakbyś miał typować zwycięzcę? Warto iść w stronę gospodarzy?
 
jinx 4,5K

jinx

Użytkownik
Ktoś wie, dlaczego w serii Vitkovice - Mountfield w pierwszym meczu grano jedną dogrywkę i karne, a w następnych dogrywki do skutku (bez karnych)?
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Ktoś wie, dlaczego w serii Vitkovice - Mountfield w pierwszym meczu grano jedną dogrywkę i karne, a w następnych dogrywki do skutku (bez karnych)?
Pewnie taki mają regulamin, że w pierwszych 4 meczach w serii są rzuty karne, a już od 5 spotkania gramy do złotego gola
 
jinx 4,5K

jinx

Użytkownik
Pewnie taki mają regulamin, że w pierwszych 4 meczach w serii są rzuty karne, a już od 5 spotkania gramy do złotego gola
Coś w tym stylu - w meczach, które nie są decydującymi grają jedną dogrywkę i ewentualne karne. A więc będą to pierwsze 3 mecze.
A w meczach, które decydują o awansie (a więc ewentualny ostatni w serii) grają do decydującej bramki. A więc będą to mecze w serii 4-7.

Czesi pomogli :)
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Coś w tym stylu - w meczach, które nie są decydującymi grają jedną dogrywkę i ewentualne karne. A więc będą to pierwsze 3 mecze.
A w meczach, które decydują o awansie (a więc ewentualny ostatni w serii) grają do decydującej bramki. A więc będą to mecze w serii 4-7.

Czesi pomogli :)
super, dzięki za info, prawie zgadłem :D
Post automatycznie złączony:

Pardubice vs Trzyniec: Lukas Sedlak strzeli gola @2.70 Fortuna

Znów próbuje starego znajomego z KHL. Ciężko wytypować zwycięzcę, value jest na Ocelari, ale ja zagram sobie strzelca. Jest to zdecydowanie najlepszy zawodnik Pardubic, który w poprzednich dwóch spotkaniach nie cieszył się nawet z punktu. Co ciekawe jego Dynamo strzeliło przecież łącznie 7 goli i w żadnym z nich udziału nie miał Lukas. W 7. i ostatnim meczu danej serii ciężar na swoje barki muszą wziąć gwiazdy poszczególnych drużyn i liczę tutaj na Sedlaka, bo dostanie spore minuty i gra zarówno w PP, jak i w PK.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Mountfield vs Trzyniec: Aron Chmielewski powyżej 0.5 punktu w kanadyjce @2.50 Fortuna

Spróbuję sobie z Polakiem. Wydawało się kilka dni temu, że Ocelari zamknie finał, ale po dogrywce Mountfield okazało się lepsze od Trzyńca. Szkoda, ponieważ głównie przez ten fakt, Aron nie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Wielkiej Brytanii, które rozpoczną się już w tę sobotę. Dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber podał skład Orłów na MŚ i zaznaczył, że dla Arona Chmielewskiego nie będzie miejsca, ponieważ kadra jest już zgrana i szczególnie atak funkcjonował, jak należy w meczach kontrolnych. To spory cios dla napastnika Ocelari, który z pewnością liczył na wyjazd na Wyspy. O szansach naszych reprezentantów napiszę w jutrzejszym tekście, a dzisiaj stawiam na punkt naszego rodaka. Odkąd Aron został przesunięty do pierwszego linku, to odgrywa pierwsze skrzypce w Trzyńcu. Na swoim koncie w tych play-off ma 1 trafienie i 5 punktów. Chmielewski szczególnie w ważnych momentach punktuje i tak było przecież w 2. meczu w dogrywce i w 3. spotkaniu przeciwko Mountfield, gdzie padł jedyny gol. Motywacja Polaka będzie spora, szczególnie po usłyszeniu decyzji selekcjonera.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaczyna tez liga naszych południowych sasiadów i pojedynek Pilzna z mistrzem z Trzynca. Pilzno ma w swoim składzie, młodziez o duzym potencjale , jest tez doswiadczenie ale to wszystko musi zagrac, potrzeba czasu i dobrej reki trenera bo trzeba pamietac jak było rok temu, ciagle rotacje na ławce trenerskiej nie sprzyjały, presja na wynik nie pomagał. A dzis rywal trudny. Mistrz z Trzynca wzmocniony, było przetarcie w CHL i ani mysli ustepować z tronu i ma na to papiery, licze dzis na Ocelarii bo duzo wiekszy potencjał i tryb meczowy w który mysle juz obciazenia zdjete,

Trzyniec RT kurs 2,12 fortuna
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Pilzno vs Trzyniec: Martin Ruzicka strzeli gola @2.90 Fortuna 🔴

Dzisiaj na oku mam dwóch strzelców, Austin Ortega z Monachium oraz Martin Ruzicka z Trzyńca. Doświadczony Czech rozpoczyna kolejny sezon w Ocelari i wydaje się, że po raz kolejny będzie liderem swojej drużyny. Jego zespół bierze naturalnie udział w Hokejowej Lidze Mistrzów i napastnik ten nie zaliczył nawet asysty w meczach z Ilves i Pelicans. Jestem zdania, że w Pilźnie to się już zmieni i ciekawy kurs jest na jego gola. Jego ofensywni koledzy z klubu znajdują się w dobrej formie strzeleckiej, szczególnie nowy nabytek Richard Panik i uważam, że jest spora szansa na punkt Ruzicki. Liczę jednak na gola, bo szczególnie w PP będzie spore zagrożenie ze strony Mistrza Czech.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Ołomuniec vs Kladno: 7 celnych i bez gola

Aron Chmielewski strzeli gola @3.30
Aron Chmielewski strzeli przynajmniej 2 gole @11.50 Fortuna

W Ołomuńcu dojdzie dzisiaj do starcia miejscowych Kogutów z Rycerzami. Gospodarze doszli w poprzednim sezonie do ćwierćfinału play-off, ulegając gładko Pardubicom. Doszło tutaj do kilku zmian i jednym z nabytków jest nasz rodak Aron Chmielewski. Jeden z najlepszych naszych hokeistów zmienił Trzyniec na Ołomuniec, aby odgrywać większą rolę w zespole. Dobrze się stało, ponieważ nasza reprezentacja po wielu latach wraca do Elity i potrzebny nam jest napastnik w formie. Polak zebrał spore doświadczenie w Ocelari i jestem zdania, że u Kogutów będzie grał pierwsze skrzypce. Zdecydowałem się na gole w jego kierunku. Przede wszystkim sparingi wyglądały świetnie w wykonaniu Arona. We wszystkich spotkaniach, w których brał udział popisywał się przynajmniej jedną bramką. 7 trafień w 4 meczach robi wrażenie. Rycerze to jedna z najsłabszych ekip w stawce. Poprzednia kampania to walka o utrzymanie i spodziewam się kilku bramek po stronie faworyta. Liczę mocno na Polaka, który przed własną publicznością będzie chciał pokazać się jak najlepiej.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Spróbujemy jeszcze raz ze strzelcami:

Czeskie Budziejowice vs Ołomuniec: Aron Chmielewski strzeli gola @3.50
Ocelari Trzyniec vs Sparta Praga: Martin Ruzicka strzeli gola @3.40
Fortuna


Aron Chmielewski zdecydowanie najlepszy u Kogutów w poprzednim spotkaniu. Tylko jeden strzelony gol przeciwko jednej z najsłabszych ekip w Extralidze. Myślę, że Ołumuniec stać na 2-3 trafienia dzisiaj. Aron oddał aż 7 celnych strzałów, zabrakło skuteczności, chłopak jest w formie, aktywny, coś zaraz wpadnie z jego strony.

Martin Ruzicka jeszcze nawet bez punktu w tym sezonie, a 3 mecze za nim. Były zawodnik Sparty Praga zawsze mocniej mobilizuje się na mecze z tym zespołem. Po porażce Ocelari będzie walczyło w tym prestiżowym spotkaniu o wygraną. Ogólnie często Martin zdobywa bramki przeciwko stołecznym, czas wreszcie się przełamać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Sparta Praga vs Dynamo Pardubice:

każda drużyna powyżej 1.5 gola @1.72✅
Lukas Sedlak punkt @1.67🔴
Michal Repik Punkt @1.67✅
Fortuna


Liczę tutaj na liderów Sparty i Pardubic. Obaj zawodnicy to czołówka Extraligi pod względem punktowania i nawet starszy Michal daje radę w tym sezonie. Jak na razie na swoim koncie ma już 2 gole i 2 asysty w 2 spotkaniach i ofensywa stołecznych robi wrażenie. Podobnie jest w Pardubicach i Lukas popisał się 1 golem i 1 asystą w 2 meczach. Myślę, że Lukas się jeszcze rozkręci i obok siebie ma klasowych hokeistów jak Tomas Hyka, z którym zna się z czasów Traktora Czelabińsk. Spodziewam się wielu bramek po obu stronach barykady i mam nadzieję, że dwójka ta zapisze się w protokole sędziowskim.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +479
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Trzyniec vs Liberec:

Libor Hudacek punkt @1.84✅
Libor Hudacek gol @3.60🔴
Kamil Wałęga punkt @4.50🔴
Kamil Wałęga gol @8.00🔴
Fortuna


Ocelari to zespół, który potrzebuje czasu, aby odpowiednio wejść w sezon. Jeżeli spojrzymy na wyniki ligowe osiągane przez ten klub, to nie są one najlepsze, ale warto przypomnieć sobie poprzednią kampanię. Ekipa z Trzyńca w fazie zasadniczej zajęła dopiero 6. pozycję i udało się ostatecznie obronić tytuł mistrzowski. Naturalnie po takim osiągnięciu potrzebne było odmłodzenie składu, aby głód sukcesu pozostawał ciągle na wysokim poziomie i w tym celu sprowadzono m.in. Kamila Wałęgę. Polak bardzo dobrze spisywał na Słowacji a konkretnie w Liptowskim Mikulaszu i jest niejako zastępcą Arona Chmielewskiego w Trzyńcu. Jak na razie nasz rodak nie otrzymuje zbyt wielu minut od swoich trenerów. Czy zmieni się to dzisiaj?

Białe Tygrysy to projekt, który jest typowym zespołem środka stawki. W przeszłości udawało się sięgnąć po mistrzostwo i było to w kampanii 2015/2016, ale od tamtego czasu nie widzimy większych sukcesów w wykonaniu tej ekipy. Poprzedni sezon zakończył się na ćwierćfinale i ambicje są o wiele większe niż ten etap play-off. Początek obecnych rozgrywek jest całkiem udany, chociaż szkoda ostatniej porażki, bo sam mecz z Mountfield HK był wyrównany i zdecydowała końcówka 3. tercji. W drużynie z Liberca bardzo dobrze spisuje się Oscar Flynn, który tak jak w ostatniej kampanii ma być przodującą postacią. Napastnik ten ma na swoim koncie 2 gole i 2 asysty. Czy hokeista Białych Tygrysów powiększy swój dorobek właśnie w ten czwartek?

Ocelari po dwóch przegranych z rzędu będzie mocno zmotywowane, aby przed własną publicznością sięgnąć po zwycięstwo. Spodziewam się sporego naporu na bramkę przeciwnika od pierwszych minut. Zdecydowałem się na kanadyjkę lidera Trzyńca, ale nie jest to Martin Ruzicka, ale Libor Hudacek. Słowak do tej pory nie cieszył się jeszcze z gola ani asysty w tym młodym sezonie Extraligi. W Hokejowej Lidze Mistrzów ma już na swoim koncie 6 punktów. Wierzę, że drugi link będzie brał większą odpowiedzialność w czwartkowym spotkaniu. Warto wspomnieć, że jeden z kluczowych napastników Trzyńca Andrej Nestrasil jest zawieszony, co powoduje, że większe minuty otrzymają inni zawodnicy. Liczę też na solidny występ Kamila Wałęgi.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ocelari chyba przyzwyczajają swoich kibiców do słabego wchodzenia w sezon, tak jest w CHL ale i w lidze ostatnimi czasy tez ruszają jak Lokomotywa. Potencjał jest na finał i pokazali to w meczu z mocną Spartą ale wygranej nie było, jesli dzis zagraja na tym samym poziomie to beda 3 pkt i pierwsza wygrana w sezonie bo mimo ze Liberec bedzie groźny to głebia składu po stronie Ocelari

Trzyniec RT kurs 1,82 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +1683
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis dubel z czeskiej ligi

Vitki podejmują Kladno . Potencjał obu ekip bardzo rózny, cele też mysle że Rycerze z Kladna będą walczyć znów o utrzymanie a Vitki marzą o półfinale i patrząc na skład jest to realne. Maja mecze w CHL wiec to wejście w czeska było troche inne niż zazwyczaj ale myśle ze dziś zdobeda 3 pkt
Do dubla Hradec, który dobrze wystartował i ma jakosciowa lepsza ławke od Mlady, w której mimo kilku fajnych nazwisk , sa według mnie braki w 3 i 4 formacji a u rywala wygląda to inaczej. Zobaczymy jak to lód zweryfikuje


Vitkovice RT + HK RT kurs ako 2,62 fortuna


Solo zagram sobie Karlove Vary, które dobrze weszły w sezon ale tez ich skład jest bardzo ciekawy, kilka uznanych nazwisk i oni graja, ławka tez jakościowo wydaje się solidna i zobaczymy czy KV nie namieszają. W bramce maja Frodla, który ma trochę do udowodnienia przychodząc z Pardubic , ale już tam pokazał swietny hokej co tez widać w statystykach. Rywal z Ołomuńca ma w bramce Konrada i to ich duzy atut ale z przodu brakuje mi strzelb. Jako że po obu stronach golie w formie to może cos z underem w tym meczu i ja tu widze wygraną KV. Typu nie polecam bo ryzykowny choć kurs wart zagrania


Karlove Vary RT + under 5,5 gola kurs 3,75 fortuna
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
  • Nie wiem skąd taki wysoki kurs na Hradec wystawiony przez fortunę. Mlada 5 bramek w 2 meczach w tym sezonie, ale rywale niekoniecznie usposobieni defensywnie, jak Liberec ,czy Vitkovice, które zostały zmiecione przez Vary w pierwszej kolejce.. trzeba dodać, że w sezonie przygotowawczym ofens Mlady cierpiał, a dzisiaj rywal dobrze usposobiony i grający jak dotąd dobry hokej.
Vitki wiadomo, że faworyt, ale to co zagrali z KV to koszmar, a Kladno, może ruszy dzisiaj lekko do przodu...

MB under 2.5
Kladno over1.5
@2.27 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2709
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Już o 14:30 pierwsze spotkanie kolejki. W roli gospodarza i na potwierdzenie dobrego startu w sezonie Litvinov, po drugiej stronie szukający punktów w 3 wyjazdowym meczu Liberec. Ciężko znaleźć faworyta i kursy to odzwierciedlają, dla mnie osobiście powinno być w jedną albo w drugą stronę i mecz na krótkim dystansie, z możliwą dogrywką, aczkolwiek typowanie dogrywek w hokeju dość ciężki temat i skłaniam się do zakończenia meczu golem do pustej bramki.

Emptyneter @3.1 fortuna
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś idę w kierunku ekip które kandyduja do conajmniej półfinalow. Chodzi o Spartę i Ocelari, może jeszcze nie wszystko tam gra. Ocelari trudne wejście w sezon, w Pradze zawsze presja na wynik do czego gracze muszą się przyzwyczaić. Dziś liczę że oba zespoły dają radę

Sparta ml + Trzyniec ml kurs ako 2,08✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2494
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Extraliga
Godzinna: 18:00
Spotkanie: Ołomuniec vs Trzyniec
Typ: Aron Chmielewski strzeli gola
Kurs: 4.50🟥
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:

Aron Chmielewski punkt @2.25 Fortuna🟥


Popularne Koguty to typowy średniak czeskiej ekstraklasy. Na ten moment gospodarze znajdują się na 9. pozycji i celem jest naturalnie zakwalifikowanie się do play-off. Zespół z Ołomuńca nie świętował ostatnio większych sukcesów i transfery dokonane w lecie były przemyślane. Można rzec, że gospodarze od dłuższego czasu słynęli z solidnej defensywy, ale brakowało napastników, którzy zdobywaliby regularnie wiele goli i asyst. Problemy ze skutecznością widzieliśmy na starcie kampanii i tylko jedno trafienie z Kladno oraz z Czeskimi Budziejowicami przyniosło jedną wygraną. Ołomuniec to zespół swojej tafli i jak na razie punkty kolekcjonują w spotkaniach rozgrywanych we własnej hali. W tym wszystkim jest Aron Chmielewski, który oddaje wiele strzałów na bramkę przeciwnika, ale to nie skutkuje golami. Kiedy się nie przełamać, jak w rywalizacji z byłym klubem? Czy Polak wejdzie wreszcie w buty lidera Kogutów?

Ocelari w swoim stylu wolno wchodzi w sezon i z każdym tygodniem widoczny jest progres tej drużyny. W Hokejowej Lidze Mistrzów nie poszło najlepiej, podobnie jest na starcie tej kampanii w czeskiej ekstraklasie. Dwa triumfy nad Libercem oraz Vitkovicami dają nadzieję na poprawę swojej sytuacji w tabeli. Nie jest ona najgorsza, wszak liczą się przede wszystkim play-offy, co pokazał poprzedni sezon. Przyjezdni zajęli dopiero 6. pozycję, aby po raz kolejny sięgnąć po mistrzostwo. Naturalnie należało nieco odmłodzić skład i udało się sprowadzić Polaka Kamila Wałęgę. Napastnik ten otrzymuje jak na razie bardzo mało szans, być może przy ewentualnych kontuzjach bądź rotacjach się to zmieni. Czy Ocelari sięgnie po 3. wygraną z rzędu?

Kogutów nie należy lekceważyć, szczególnie gdy występują na własnej tafli. To powoduje, że są spore szanse na niespodziankę w tym spotkaniu. Ja zdecydowałem się jednak na punkt oraz gola Arona Chmielewskiego. Polak po niespełna 10 latach spędzonych w Trzyńcu przeniósł się do Ołomuńca, aby odgrywać większą rolę w zespole i przede wszystkim odpowiednio przygotować się do Mistrzostw Świata Elity. Jak na razie nasz rodak nie notuje liczb, ale co mecz uderza na bramkę rywala średnio 5 razy. Większej motywacji do gola lub asysty w rywalizacji ze swoim byłym klubem nie będzie. Myślę, że outsider zaskoczy faworyta na swojej tafli i Aron zostanie bohaterem swojej ekipy.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Znów zaufam parze Sparta, Ocelari. Prażanie jadą do Pilzna, które mimo ambicji i woli walki nie dysponuje taką jakością i długością ławki, Sparta ma moc i myślę że dziś wyjdą z conajmniej dwoma punktami.
Trzyniec też delegacja. Olomuniec defensywą stoi i często ciężko się gra przeciwko nim. Ocelari ma z przodu kim grać i myślę że nie dają się objechać w 60 min.

Sparta ml + Trzyniec z x kurs ako 2,05 fortuna✅✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +835
Do góry Bottom