>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Premier League

Status
Zamknięty.
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Nie wiem skąd u Ciebie ta wyraźna niechęć do Sherwooda. Przecież on w żadnym klubie jeszcze nie zdążył niczego spieprzyć, a mało tego - zawsze był chwalony za dobre wyniki.
Chodzi o to ze te wygrane trafily sie jak slepej kurze iarno i zbiegly sie z powrotem Benteke do zdrowia. Skoro byl taki dobry to cemu nie zatrzymali go w Tottenhamie? Odpowiedz jak przychodzily mecze z czlowka to sie konczylo 0-1 1-5 0-5 z City czy Chelsea czy Arsenalem. A Tottenham ma za zadanie gonic 4 miejsce a nie powiekszac straty. Jak odchodzil strata do 4 miejsca byla chyba 10, a jak przychodzil bylo 5 albo 6. I za to powinien byc rozliczany i byl - dal ciala.

Poza tym to jest taki ekspert od wszystkiego a byl juz jeden taki wyszczekany, nazywal sie Ian Holloway. Zaslynal miedzy innymi spuszczeniem Leicester do 3 ligi, spuszczeniem Blackpoolu czy np w pore wylecial rok temu z Crystal Palace gdzie zanosilo sie ze pobije z nimi najgorszy wynik punktowy w sezonie, w dopieroco zakonczonym wylecial z Millwall ktore zalatwil, sa tacy treneiros co sa cenieni za gadke ale jesli chodzi o wyniki sportowe jest bardzo zdecydowany dol.

I tak samo jak Holloway zabiera glos na 1000 tematow w mediach, wszedzie go pelno, zamiast sie koncentrowac i w ciszy przygotowywac. Zbierze nieraz baty w nadchodzacym sezonie, bilens bedzie mial ujemny na 1200%
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Podsumowanie sezonu 2014/15 cz. 2​



Drużyna sezonu: Chelsea

Tutaj nie będzie żadnego zaskoczenia. Drużyną sezonu jest mistrz Anglii, czyli Chelsea. Spośród wszystkich drużyn The Blues mieli najrówniejszy sezon i zasłużenie zdobyli tytuł. Szerzej o Chelsea pisałem w swoim wcześniejszym Podsumowaniu sezonu, tak więc odsyłam do niego.


Najlepszy piłkarz: Eden Hazard

Na najlepszego piłkarza sezonu wybrałem Edena Hazarda. Zresztą taki też był wybór samych piłkarzy, którzy w głosowaniu przyznali mu nagrodę PFA Players&#39; Player of The Year dla najlepszego piłkarza ligi angielskiej. Hazard może nie jest tak efektowny jak grający w Hiszpanii Messi czy Ronaldo. Jest to nieco inny typ piłkarza. Swoimi asystami, bramkami, otwierającymi podaniami i samą grą na boisku przyczynił się w znaczny sposób do zdobycia mistrzostwa przez Chelsea.


Najlepszy młody piłkarz: Harry Kane

Tutaj wybór nie może być inny niż Harry Kane. W Anglii kibice oszaleli na punkcie Kane&#39;a. Kane jest wszędzie, w prasie, w Internecie. Nie ma się co dziwić, bo Kane miał rewelacyjny sezon, w którym zdobył łącznie we wszystkich rozgrywkach ponad 30 bramek. Mimo młodego wieku wyrósł na gwiazdę Tottenhamu i całej ligi. Strzelane przez niego bramki dawały punkty i zwycięstwa Kogutom. Chyba żadna inna drużyna ligi nie była tak zależna od jednego zawodnika jak Tottenham od Kane&#39;a. W swojej grze Kane jest bardzo efektowny. Umie znaleźć się w polu karnym, umie sobie sam wypracować sytuację strzelecką i jest napastnikiem, który może w przyszłości dużo osiągnąć.


Najlepszy manager: Ronald Koeman

Za najlepszego managera uznałem Ronalda Koemana z Southampton. W krótkim czasie udało mu się zbudować drużynę, która mogła sporo namieszać w czołówce. Ostatecznie nie udało się zająć miejsca w TOP4, chociaż przez większą część sezonu Southampton plasował się w ścisłej czołówce. Koeman przejął drużynę w rozsypce. Połowa podstawowego składu została sprzedana i Holender musiał budować drużynę od nowa. Zrobił świetne transfery. Southampton grał bardzo dobrze w obronie i był gorszy w tym elemencie tylko od Chelsea.


Największa niespodzianka - drużyna: Southampton

Największą niespodzianką dla mnie jest postawa Southampton. Wyżej co nieco o nich napisałem. Niektórzy widzieli Świętych jako kandydata do spadku, a tymczasem zagrali w całym sezonie znacznie powyżej oczekiwań.


Największa niespodzianka - piłkarz: Harry Kane

Chyba nikt nie spodziewał się, że Kane będzie miał tak świetny sezon.


Największe rozczarowanie - drużyna: Everton

W swoim wcześniejszym Podsumowaniu wyjaśniłem dlaczego Everton jest największym rozczarowaniem sezonu. Zapowiadali, że powalczą o LM, ale nie sprostali grze na dwóch frontach, co odbiło się na postawie w lidze. Zajęli miejsce w dolnej połówce tabeli, a w pewnym momencie sezonu byli nawet bardzo blisko strefy spadkowej.


Największe rozczarowanie - piłkarz: Radamel Falcao

Był to fatalny sezon Kolumbijczyka. Chyba nikt nie spodziewał się, że Falcao będzie grał tak żenująco słabo. Jakby tego było mało Falcao inkasował chyba największą tygodniówkę w lidze. Mimo słabej gry Van Gaal dawał mu dużo okazji do gry, chyba nawet za dużo. Holender liczył na przełamanie Falcao, ale to nie nastąpiło. Kolumbijczyk zdobył chyba 4 bramki w całym sezonie, jeśli dobrze pamiętam. Taki wynik jest po prostu żenujący, jak na klasę tego piłkarza i pieniądze jakie mu płacono.


Najlepszy transfer: Cesc Fabregas

Chelsea zrobiła chyba najlepsze transfery. Kupienie Fabregasa i Costy było strzałem w dziesiątkę, bo obaj zdobyli łącznie 23 bramki i zaliczyli 21 asyst. Spośród tej dwójki wybieram jednak Fabregasa, który zaliczył najwięcej asyst w lidze, bo aż 18. Świetnie wpasował się w zespół i można powiedzieć, że doskonale zastępuje Lamparda. Costa strzelił sporo bramek, ale często bywało tak, że musiał jedynie dostawić nogę, a największą robotę wykonywali inni, Hazard czy Fabregas. Dlatego wg mnie Fabregas zasługuje na miano najlepszego transferu w sezonie.


Najgorszy transfer: Mario Balotelli

Cóż tutaj można napisać o Mario. Jedna ligowa bramka w całym sezonie - to chyba najlepszy komentarz. Przynajmniej w całym sezonie nie zrobił niczego głupiego na boisku i poza nim. Tym razem nie odpalił fajerwerków w łazience, na boisku niestety też nie.


Najlepsza jedenastka:
De Gea
Ivanović, Terry, Fonte, Bertrand
Sanchez, Fabregas, Matić, Hazard
Kane, Aguero​



Najlepsza jedenastka złożona z piłkarzy spoza TOP 7:
Fabiański
Cresswell, Shawcross, Williams, Baines
Downing, Kouyate, Cambiasso, Bolasie
Benteke, Austin


Najlepszy mecz: Tottenham vs Chelsea 5-3


Mieliśmy sporo bramek i emocji. Był to jeden z nielicznych meczów, w którym Chelsea była bezradna i niewiele mogła zrobić, bo po prostu Tottenham był lepszy. Świetny mecz całego Tottenhamu i Kane&#39;a.


Najładniejsza bramka: Trudno mi wybrać tę jedną najładniejszą bramkę. Wybrałem te cztery, nie tylko ze względu na to, że są ładne, ale ze względu na to, że rzadko zdarza się zdobywać bramki w ten sposób. Była naprawdę masa ładnych bramek strzelanych zza pola karnego w okienko albo z rzutów wolnych, ale no właśnie - takich bramek pada w sezonie sporo, co nie czyni je aż tak wyjątkowym.

Bobby Zamora (WBA vs QPR)
http://www.youtube.com/watch?v=PhSab5mgL84

Juan Mata (Liverpool vs Man United)
http://www.youtube.com/watch?v=z41hwmILtTE

Nikica Jelavić (Newcastle vs Hull)
http://www.youtube.com/watch?v=CDRgpCPgspk

Charlie Adam (Chelsea vs Stoke)
http://www.youtube.com/watch?v=WJIvSyrH4Ng


Moment sezonu: Odejście Stevena Gerrarda z Liverpoolu

Był to ostatni sezon legendy Liverpoolu w Premier League. Być może powtórzy się manewr jaki zastosowano w przypadku Lamparda i Gerrard jeszcze zagra w Anglii. W każdym razie, jest to jedno z najważniejszych wydarzeń tego sezonu, ponieważ Gerrard był nie tylko symbolem Liverpoolu, ale także całej Premier League.
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Liverpool uzgodnił z Manchesterem City warunki transferu Jamesa Milnera. Kontrakt zostanie podpisany po badaniach medycznych.
29-letni pomocnik od pięciu lat występował w barwach &quot;The Citizens&quot;. W sezonie 2014/15 rozegrał 45 spotkań, w których zdobył osiem goli i zanotował dziewięć asyst.
Wcześniej 53-krotny reprezentant Anglii grał dla Aston Villi, Newcastle i Leeds.
----
Marcin Wasilewski przedłużył swój kontrakt z angielskim Leicester City FC - poinformował zawodnik w serwisie Instagram.
Wasilewski jest piłkarzem Leicester od dwóch sezonów. W obecnych rozgrywkach rozegrał 25 meczów i strzelił jednego gola w Premier League.
eurofutbol.pl
Jeśli chodzi o mnie dwie świetne wiadomości, po pierwsze Milner który moim zdaniem był niedoceniony w City przechodzi do Liverpoolu w którym wydaje mi się będzie grał, druga wiadomość to przedłużenie kontraktu przez Wasyla który na to zasłużył.
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Slaven Bilić został nowym menedżerem West Hamu United. 46-letek podpisał trzyletni kontrakt, zastępując na stanowisku pierwszego trenera Sama Allardyce&#39;a. Ostatnio Chorwat, który przez sześć lat był selekcjonerem dorosłej reprezentacji swojego kraju, prowadził turecki Besiktas Stambuł, do którego trafił w lecie 2013 roku.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Newcastle zwolniło menedżera Johna Carvera i trenera Steve&#39;a Stone&#39;a.
50-letni Carver prowadził Newcastle od stycznia. Do klubu wrócił w 2011 roku, kilka lat wcześniej był w drużynie &quot;Srok&quot; asystentem Bobby&#39;ego Robsona. W różnych rolach pracował także w Leeds, Sheffield United i Toronto.
43-letni Stone pracował w Newcastle od 2010 roku. 9-krotny reprezentant Anglii był zawodnikiem Nottingham Forest, Aston Villi, Portsmouth i Leeds.
eurofutbol.pl
Długo za długo... tak to można określić.
 
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Warto także wspomnieć, że Liverpool Danny&#39;ego Ingisa. Przyszedł za darmo gdyż jego kontakt z Burnley się skończył. Zawodnik ma 22 lata i w swoim debiutanckim sezonie w BPL strzelił 11 bramek w 35 spotkaniach.
Wydaje mi się, że oba &quot;transfery&quot; jakie zrobił za darmo to bardzo dobre ruchy. Milner da jakości i doświadczenia w środkowej linii Liverpoolu. Warto także wspomnieć, że jest strasznie wszechstronny zaś Inges mam nadzieję, że wywalczy sobie podstawową 11 choć będzie to pewnie opcja z ławki. Ciekawe co teraz z Borinim, który grzeje ławę. Lambert pewnie grał ochłapy a Balotelliego będą chcieli gdzieś sprzedać.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Oficjalnie: McClaren trenerem Newcastle
Newcastle potwierdziło, że Steve McClaren został nowym trenerem zespołu.

&lt;center&gt; &lt;/center&gt;
Były selekcjoner reprezentacji Anglii 25 maja został zwolniony z Derby County po doprowadzeniu zespołu do ósmego miejsca w Championship. Na stanowisku szkoleniowca &quot;Srok&quot; zastąpi Johna Carvera.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Warto także wspomnieć, że Liverpool Danny&#39;ego Ingisa. Przyszedł za darmo gdyż jego kontakt z Burnley się skończył. Zawodnik ma 22 lata i w swoim debiutanckim sezonie w BPL strzelił 11 bramek w 35 spotkaniach.

Wydaje mi się, że oba &quot;transfery&quot; jakie zrobił za darmo to bardzo dobre ruchy. Milner da jakości i doświadczenia w środkowej linii Liverpoolu. Warto także wspomnieć, że jest strasznie wszechstronny zaś Inges mam nadzieję, że wywalczy sobie podstawową 11 choć będzie to pewnie opcja z ławki. Ciekawe co teraz z Borinim, który grzeje ławę. Lambert pewnie grał ochłapy a Balotelliego będą chcieli gdzieś sprzedać.
No ja bym dodal jeszcze pozbycie sie Gerrarda jest zdecydowanie swietnym ruchem pod wzgledem sportowym. Pod jego nieobecnosc byli jednym z najlepszych druzyn w lidze, po czym jak wrocil przegrywali wszystko jak leci.

Samo odejscie Gerrarda nawet mimo tych wzmocnien zdecydowanie dodawalo wartosci sportowej druzynie, mozna powiedziec ze te wzmocnienia to numer 2 i 3 po wykopaniu Gerrarda i druzynie bedzie sie wiodlo o wiele lepiej niz w dopiero co minionym sezonie
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
No ja bym dodal jeszcze pozbycie sie Gerrarda jest zdecydowanie swietnym ruchem pod wzgledem sportowym. Pod jego nieobecnosc byli jednym z najlepszych druzyn w lidze, po czym jak wrocil przegrywali wszystko jak leci.

Samo odejscie Gerrarda nawet mimo tych wzmocnien zdecydowanie dodawalo wartosci sportowej druzynie, mozna powiedziec ze te wzmocnienia to numer 2 i 3 po wykopaniu Gerrarda i druzynie bedzie sie wiodlo o wiele lepiej niz w dopiero co minionym sezonie
Skoro juz tak mowa o Liverpoolu to i ja wrzuce swoje 5 groszy do dyskusji , ale pod takim o to katem :

Liverpool - Tottenham 2015/2016 1.3 - 2.92

Zaklad dotyczy tego - ktory zespol bedzie lepszy w nastepnym sezonie.

Dla mnie totalne nieporozumienie w kierunku Poolu jak na ta chwile - niedosc ze w mijajacym sezonie byli za Tottkiem to jeszcze ta rozbieznosc kursow w kierunku Kogutow.

Przesledzilem sobie poprzednie sezony - rezultat - absolutnie ciekawy ( wytluszczony zespol byl wyzej w tabeli ) :

13/14 - Pool - Tott
12/13 - Pool - Tott
11/12 - Pool - Tott
10/11 - Pool - Tott
09/10 - Pool - Tott
08/09 - Pool - Tott
07/08 - Pool - Tott
06/07 - Pool - Tott
05/06 - Pool - Tott

Od razu pewne info - w latach 2004-2010 managerem Liverpoolu byl Rafa Benitez - czlowiek za ktorym juz od dawna tesknia na Anfield ( to on byl ojcem jednych z najwiekszych sukcesow w historii klubu z miasta Beatlesow ). Potem jest juz tylko rozpacz, rozpacz i rozpacz... W jednym sezonie byl wystrzal , bo trafil im sie taki Suarez ( swoja droga zrobiono z Rodgersa nie wiadomo jakiego managera , a facet jest srednim trenerem i ewidentnie skorzystal na tym , ze Luis ciagnal wtedy ta ekipe ).

Pytanie jakie nalezy sobie postawic brzmi - co takiego ma Liverpool lepszego niz Tottenham na ta chwile ?

Managera ? Uwazam, ze Pochettino tym niedawno zakonczonym sezonem zebral o wiele wiecej doswiadczenia niz Rodgers i teraz w nastepnym Mauricio moze odpalic ( ciezko sie przechodzi z klubu jakim sa Swieci , ktorzy walcza po prostu o wysoka pozycje w tabeli do klubu, ktory wciaz aspiruje o LM ale ciagle czegos brakuje , frycowe musial zaplacic i zaplacil w tym sezonie , pora na prawdziwy sprawdzian - albo odpali albo nie - ja stawiam, ze Tott jesli sie madrze i ciekawie wzmocni , moze sprobowac namieszac a napewno byc wyzej niz Pool ).

Sklad ? Mnie osobiscie minimalnie bardziej odpowiada ten Kogutow - jest bardziej zrownowazony. Rodgers moze wystawic mocniejsza 11-nastke niz Pochettino ale pozniej patrzac na lawke - w Liverpoolu panuje jakis zal... Lambert, zawod roku Balotelli czy Markovic... Do tego Rodgers nie ma nosa do transferow , a te Pochettinowi nie wychodza jakos najgorzej. No i sprawa Sterlinga - jak odejdzie to tam bedzie tragedia , a przeciez niedawno stracili Generala a to tez jest obciazenie psychologiczne dla Hendersona ( ktory rzekomo ma zostac nastepca Gerrarda, jakos nie widze zeby w 1 sezonie pociagnal zespol swoja charyzma i charakterem ).


Reasumujac - nie widac na horyzoncie 2-giego &quot;Luisa Suareza&quot; Liverpoolu ktory bedzie ciagnal ten zespol ze wszystkich sil i gryzl trawe za 3 zawodnikow a ewentualne odejscie Sterlinga tylko poglebi ten problem. Jak dla mnie na koniec roku znowu wyzej bedzie zespol bardziej rowny, poukladany i z lepszym coachem na lawce. Wg mnie kurs na Tottek naprawde wart pogrania.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Dla mnie na tę chwilę no bet pojedynek Liverpool - Tottenham. Ostatnie lata lepsze dla Tottenhamu, oprócz jednego sezonu, który zrobił Suarez. Na ławce trenerskiej raczej przewaga Tottenhamu. Pozostaje kwestia transferów i formy niektórych graczy. W Liverpoolu brakuje przede wszystkim napastnika. Ings to na razie za mało, chociaż jak się porówna ile strzelił bramek w słabym Burnley do tego co zdobyli łącznie WSZYSCY napastnicy LFC, to wychodzi 11 do 8 dla Ingsa. Potrzeba jeszcze kogoś i najprawdopodobniej będzie to Benteke. AV chce mu zaproponować nowy kontrakt, ale wątpię w to, żeby go podpisał. Wybierze raczej na pewno Liverpool. Z Benteke to już można coś zdziałać. Jest to napastnik solidny i sprawdzony w Premier League. Pozostaje również kwestia innych transferów. Rodgers to przeciętny manager, co udowodnił transferami w poprzednim sezonie. Jeśli znów sprowadzi taki szrot jak rok temu, to nie najlepiej to wróży LFC na przyszły sezon. W Tottenhamie na razie nic nie wiadomo o jakichś transferach. Dla mnie zagadką jest Harry Kane. Sezon miał rewelacyjny, ale był to dopiero jego pierwszy tak udany sezon. Nie wiadomo co będzie w kolejnym sezonie. Czy utrzyma dyspozycję? A może będzie gorzej? To w tej chwili niewiadoma. Nie da się ukryć, że grę Tottenhamu ciągnął właśnie Kane i obniżka jego formy będzie oznaczać jednocześnie dużą obniżkę formy całego Tottenhamu. Jak będzie, poczekamy zobaczymy.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Przeciez te transfery to ktos napewno wymusil, wzial prowizje, poszedl szrot za wysoka kase to jest ewidentnie pralnia. Miec tyle milionow i nie znalezc nikogo kumatego? Niewiarygodne. Tak ze niekoniecznie Rodgers to kiepski menadzer, nawet bedac kiepski mial 3 lata na odroznianie &#39;szamba od perfumerii. On jest tylko figurantem
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Przeciez te transfery to ktos napewno wymusil, wzial prowizje, poszedl szrot za wysoka kase to jest ewidentnie pralnia. Miec tyle milionow i nie znalezc nikogo kumatego? Niewiarygodne. Tak ze niekoniecznie Rodgers to kiepski menadzer, nawet bedac kiepski mial 3 lata na odroznianie &#39;szamba od perfumerii. On jest tylko figurantem
Nie mówię, że Rodgers to kiepski trener, ale przeciętny, taki w sam raz do jakiegoś średniaka, ale na Liverpool za słaby. To Rodgers odpowiada za złe transfery jakie zrobił. Funkcja managera różni się od funkcji trenera tym, że oprócz trenowania zespołu ma on np. decydujące zdanie w sprawie transferów. Rodgers pełni funkcję managera, więc nie jest on żadnym figurantem i nie doszukiwałbym się jakichś teorii spiskowych, że ktoś zatrudnia marionetkę po to, żeby rozwalić własny klub i zarobić na transferach. Brzmi to co najmniej niedorzecznie.
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Ja niekoniecznie bym winił tylko i wyłącznie Rodgersa za złe transfery Liverpoolu. Na pewno część winy ponosi on, ale problem tkwi w tym, że po prostu Liverpool nikogo ze światowego TOPu już nie przyciąga.
Problem ten jest według mnie pokazany jeszcze lepiej rok temu. Manchester United pierwszy sezon od x lat bez Champions League. Przychodzi do nich Di Maria, Falcao(temat na osobną dyskusję, ale nazwisko gorące), Shaw. Mimo braku CL marka cały czas przyciąga.
Liverpool- pierwszy sezon z Ligą Mistrzów, gdzie działacze powinni stawać na rękach żeby utzymać bieżącą sytuację i jeszcze bardziej poprawić skład. Transfery: Odejście najlepszego zawodnika ciągnącego za uszy cały zespół od 3 sezonów. A przyszli zaledwie zawodnicy wybitnie przeciętni pokroju Markovica, Lallany czy Moreno.
Rodgers za część tych transferów odpowiada, a za kolejnych po prostu musiał się pogodzić, bo nikt lepszy po prostu NIE CHCE tam iść.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Nie mówię, że Rodgers to kiepski trener, ale przeciętny, taki w sam raz do jakiegoś średniaka, ale na Liverpool za słaby. To Rodgers odpowiada za złe transfery jakie zrobił. Funkcja managera różni się od funkcji trenera tym, że oprócz trenowania zespołu ma on np. decydujące zdanie w sprawie transferów. Rodgers pełni funkcję managera, więc nie jest on żadnym figurantem i nie doszukiwałbym się jakichś teorii spiskowych, że ktoś zatrudnia marionetkę po to, żeby rozwalić własny klub i zarobić na transferach. Brzmi to co najmniej niedorzecznie.
Ale w niektorych klubach o to wlasnie chodzi!. Wazny jest zysk i wyjscie na swoje, wynik sportowy to kwestia drugorzedna!
Wezmy za przyklad Newcastle czy Tottenham. Klub ma zarabiac, wlasciciele maja gdzies gdzie bedzie druzyna.
Szczegolnie w dobie nowych kontraktow telewizyjnych, wazne jest praktycznie tylko utrzymanie sie w Premiership, puchary to przeklenstwo, wlasnie pozegnalismy kolejna ich ofiare (zdaje sie Hull gralo w Lidze Europejskiej).
Liverpool utrzyma sie spokojnie
Mi chodzi o to ze najwiekszy osiol by sie nauczyl menadzerki bedac w zawodzie np trzy lata spokojnie w jednym klubie. A cos tam Rodgers jednak wie, chocby to ze zalapal sie do Reading czy tam Watfordu, potem do Swansea (gdzie stworzyl naprawde dobry team i styl gry - awans to jego autorska zasluga, nie MArtineza!) wiec napewno nie jest to jakis ogorek najwiekszy, cos tam jednak wie

Kto przy drowych zmyslach sciagalby np Balotelliego czy tych Hendersonow za takie pieniadze? Na dodatek zdaje sie mowi ze Balotelli u niego nie zagra, po czym po kilku tygodniach hyc Balotelli w druzynie.

http://www.theguardian.com/football/2014/aug/03/liverpool-not-sign-milan-mario-balotelli-brendan-rodgers


Futbol to uklady i pieniadze, nie mniejsze niz w PL. Oczywiscie ze menadzerowie sa figurantami, tylko w teorii decyduja jaki sklad chca.

Zapytam moze.

Czy sadzisz ze np pieniadze za Modrica, Kranjcara itp powedrowaly w jedna strone do Chorwacji i tyle je widziano/ Czy raczej polowa z tych pieniedzy wrocila gdzies na konta osob zwiazanych z Tottenhamem gdzies w rajach podatkowych? Jak myslisz

http://www.sport.pl/pilka/1,65085,14287836,Dinamo_Zagrzeb___fabryka_talentow_w_tle_z_korupcja.html

Myslisz ze korupcja jest tylko w chorwacji?
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
A zeby jeszcze inny temat zainicjowac jak oceniacie nowych trenerow?
Moja opinia
Steve McClaren - to jest trenerski klaun, jeden z wiekszych na wyspach, wlasciwie jedynie w Middlesbrough cos mu sie udawalo, potem to jeden ciag wielki porazek. Ten gosciu gdzie nie pojdzie wylatuje z hukiem z powodu beznadziejnych wynikow a teraz przychodzi do Newcastle. Bedzie ciekawie! Przyszedl klaun do cyrku.
Lecmy od konca
1. Derby - w dwa miesiace z pozycji lidera spadl poza playoffy w Championship (napodpisywal starych zawodnikow typu Bent i w koncowce sezonu kondycja kompletnie nie wytrzymala)
2. Twente - wylecial za wyniki, a za pierwszym razem porzucil klub po wygraniu Eredivsie (trafilo sie slepej kurze ziarno, kilka lat kryzysu Ajaxu i PSV i lige wygrywali Twente, Alkmaary itp)
3. Nottingham 8 punktow w 10 meczach mowi samo za siebie
4. Wolfsburg - zwolniony po roku
5. kadra Anglii - tu jeden z wiekszych wynikow, nie zakwalifikowal sie do mistrzostw Eurpy, tego nikt sie ie spodziewal.

I taki ktos obejmuje Newcastle, njlepsze ze fani mowia zeby dac mu czas. Beda jaja! Ja nie wiem skad on ma taka prase i promocje, chyba twarz sie ograla w mediach i ludzie mysla ze widza kogos w telewizji to ten ktos jest madry. I fachowiec.
19 miejsce dla Newcastle jesli nie gorzej w nastepnym sezonie!

Slaven Bilic - tu tez nie za dobrze, ale tez nie az tak tragicznie. Wyniki jakies tam mial, z Chorwacja do Austrii pojechal, angielski zna, poziom lepszy od Avrama Granta wystarczy zeby sie utrzymac. Besiktas gral strasznie topornie, wymuszali faule, kladli sie na boisku, totalnie przegrali koncowke sezonu choc zaczeli swietnie. wypisz wymaluj West Ham. Skoncza na 12-14 miejscu

Quique Flores. Trener dobry, team bardzo kiepski, odchodzi ten co zrobil awans
To jest dobra parodia go podsumowujaca, dwa glosne nazwiska na szpicy i patataj lagado nich.

https://www.youtube.com/watch?v=VsLn5W4slIQ
Ciekaw kto bedzie Kunem a kto Forlanem, ale takich zawodnikow w Watfordzie mial nie bedzie. Watford to bedzie drugie Burnley. 20 miejsce i spadek!

Ja niekoniecznie bym winił tylko i wyłącznie Rodgersa za złe transfery Liverpoolu. Na pewno część winy ponosi on, ale problem tkwi w tym, że po prostu Liverpool nikogo ze światowego TOPu już nie przyciąga.
Problem ten jest według mnie pokazany jeszcze lepiej rok temu. Manchester United pierwszy sezon od x lat bez Champions League. Przychodzi do nich Di Maria, Falcao(temat na osobną dyskusję, ale nazwisko gorące), Shaw. Mimo braku CL marka cały czas przyciąga.
Liverpool- pierwszy sezon z Ligą Mistrzów, gdzie działacze powinni stawać na rękach żeby utzymać bieżącą sytuację i jeszcze bardziej poprawić skład. Transfery: Odejście najlepszego zawodnika ciągnącego za uszy cały zespół od 3 sezonów. A przyszli zaledwie zawodnicy wybitnie przeciętni pokroju Markovica, Lallany czy Moreno.
Rodgers za część tych transferów odpowiada, a za kolejnych po prostu musiał się pogodzić, bo nikt lepszy po prostu NIE CHCE tam iść.
nie powiedzialbym ze z tym jest problem. Do takiego Southampton wala swietni zawodnicy i zapieprzaja az milo mimo ze wiadomo Southampton to nie potega i to taki przystanek, takze na drodze do Liverpoolu, sama gra w Anglii jest nobilitacja, niektorzy sie zabijaja zeby wystapic gdziekolwiek w Premiership nie sadze zeby ktos wybrydzal nosem ze bleee Liverpool. To bardzo medialny i grajacy dobra pilke klub, przegrywaja przez to ze na sile wpychaja Gerrardow i &#39;mlode angielskie talenty&#39; do skladu i czesto dostaja oklep bo ich umiejetnosci nie te jak by to widzialy media
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
A ja przewrotnie i powiem, że zawodnicy mają prawo wybrzydzać Liverpool kosztem np. Soton, którego przykład podałeś.
Dlatego, że taki Mane w Soton dostawał szanse aż się nie odblokował, dostając wsparcie ze wszystkich stron; kibiców, trenera, szatni itp...
Balotelli czy Marković po pierwszych dwóch miesiącach byli mieszani z błotem, a w zimowym okienku transferowym kierowani przez wszystkich do odejścia, sprowadzono ich jedynie do roli pasożytów wielkich tygodniówek naliczając ze wszystkich stron kompromitujące statystyki.
I taki zawodnik, który w 2015 roku ma papierki na grę w EPL widzi to wszystko i nie uśmiecha mu się przechodzić przez to samo. W Liverpoolu wciąż jest wielki głód sukcesów i potworna presja, problem tkwi w tym, że kompletnie nie mają do tego odpowiednio silnego zespołu( i zamknęli się w takim błędnym kole, że chyba długo jeszcze mieć nie będą).
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
W Liverpoolu wystarczylo Gerrarda na lawce posadzic to o malo co nie zakwalifikowali sie do ligi mistrzow. Tam jest olbrzymi potencjal i wysoka jakosc zawodnikow, graja bardzo dobrze, tyle ze jak przychodzi do meczow np z United odzywaja sie kompleksy i przegrywaja.
Zobaczcie sobie ich np mecze z Manchesterem City, to sa zdecydowanie najlepsze mecze w lidze angielskiej ostatnimi laty, jest obowiazek je ogladac!
Jest jeszcze problem Sterlinga. Z kogos takiego
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=-Z_wCF7MjA4
uderzyla kasiora do glowy i mamy pozerstwo i jedna z wiekszych pokrak sezonu. Na szczeczie dla nich Benitez wyrazil zainteresowanie. To swietnie wrozy do zakladu dlugoterminowego poza czlolowa czworka w nastepnym sezonie dla Realu!
Pilkarz nepewno nie bedzie wybrzydzal ze Liverpool kazdy by chcial tam grac poza Rooneyem, Drogba itp. Poza tym to agenci lub osoby zwiazane z klubem decyduja gdzie idzie pilkarz, na ogol oprocz oczywiscie pieniedzy. Taki Falcao na ten przyklad to sa przedsiebiorstwa, obojetne gdzie grac, wazne zeby dobrze placili
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Nadal Ciebie nie rozumiem ????
Chodzi mi cały czas o to, że jeśli ktoś jest gwiazdą to wybiera Chelsea/MCity/United/Arsenal. A jeśli jest tą półkę niżej, to ma prawo mieć opory przed Liverpoolem i o tym pisałem w poście wyżej.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Wlasnie ze nie wybiera. Bedzie gral tam gdzie mu placa. To jest obojetne gdzie. W tych Manchesterach, Chelsach, Arsenalach liczba miejsc jest limitowana.
Premiership to finansowy raj sam w sobie i pilkarzom obojetne gdzie do jakiego klubu trafia, finanse maja sie znakomicie a reszte maja gdzie, no moze jeszcze zonom bardziej podoba sie Londyn niz Manchester
Zobacz sobie jak Tevez wybrzydzal na Manchester.
Znajdz mi jakiegos pilkarza co wybrzydzal &#39;ech Liverpool&#39; i nie poszedl tam w ostatnich latach. Nie przypominam sobie. PS nie moga t obyc zawodnicy Manchesteru United i Evertonu ktorzy jada po nich propagandowo.
Transfery Liverpoolu sa bardzo dziwne &#39; mlodzi Anglicy za kosmiczne pieniadze badz jakies egzotyki, ktorym nie daje sie pograc.
Oprocz tego ze ktos czerpie z tego korzysci pod stolem jedna z teorii to wyjasniajacych jest to ze &#39;twarze sprzedaja bilety&#39; stad zakup Balotellego mimo jego ujemnej wartosci sportowej
Dalej bede twierdzil ze menadzer nie ma nic do gadania, tzn ma powiedziec ze wlasnie takich zawodnikow potrzebowal.
Liverpool bez Gerrarda, z Benteke to bedzie 2-3 sila w nastepnym sezonie, zaraz po Chelsea i Arsenalu, a spokojnie moga sie rownac z City.
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Po pierwsze. Sanchez- dawali mu 30 tysięcy więcej na tydzień oraz Barcelona dostałaby większą sumę odstępnego, a ten wybrał Arsenal.
Po drugie. Uważasz, ze Gerrard i Balotelli to byli jedyne problemy Liverpoolu, a sam Benteke nagle sprawi, że wejdą do Champions League? Przepraszam, ale zaśmiałem w głos o 8:30 w niedzielę
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom