>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2014/2015 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
wlkp1922 164

wlkp1922

Użytkownik
Trzej podstawowi piłkarze Legii Warszawa Miroslav Radović, Tomasz Brzyski i Dossa Junior są kontuzjowani i będą pauzowali przez około miesiąc - poinformowała oficjalna strona mistrza Polski. Rehabilitację po złamaniu nogi rozpocznie Bartosz Bereszyński.
interia.pl
 
Z 619,9K
Blamaż Pogoni Szczecin i porażka 0:5 z Jagiellonią Białystok przyniosła radykalne działanie u władz tego klubu, które zdecydowały się zwolnić trenera Dariusza Wdowczyka!
Jak podawał kilkadziesiąt minut temu na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport, Mateusz Borek: &quot;Możliwa zmiana trenera w Szczecinie. Jan Kocian za Dariusza Wdowczyka.&quot;
Oznacza to, że Kocian, który niedawno został zwolniony z Ruchu Chorzów, gdzie wcześniej dokonał prawdziwego cudu, kończąc sezon na ligowym podium, miałby otrzymać szansę pracy w Szczecinie.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ján Kocian został zaprezentowany jako nowy trener Pogoni Szczecin. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego dzisiaj Dariusza Wdowczyka.
Kocian ostatnio prowadził Ruch Chorzów, z którego został zwolniony 6 października.
eurofutbol.pl
JUż oficjalnie, Czy ta zmiana była potrzebna czas pokaże jednak postawienie na Kociana muszę przyznać ryzykowne, fakt że doprowadził wysoko Niebieskich ale w tym sezonie nie zaprezentowali nic co mogło by go obronić.
 
Z 619,9K
Tomasz Lisowski odsunięty został przez zarząd klubu od treningów z pierwszym zespołem.
To efekt jego słabej gry w meczu z Jagiellonią Białystok (0:5), w którym był współwinnym utarcie co najmniej dwóch bramek.

29-letni Lisowski cały rok zmagał się z urazem kolana. W Białymstoku po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł do gry w podstawowym składzie. Dariusz Wdowczyk, w ostatnim jak się później okazało swoim meczu w Pogoni, postawił na rutynowanego obrońcę kosztem 19-letniego Huberta Matyni. Młody defensor w poprzednich meczach udanie zastępował na lewej obronie Mateusza Lewandowskiego, wypożyczonego do występującego w Serie B Virtus Entella. Przebieg spotkania z Jagiellonią pokazał, że decyzja Wdowczyka była poważną pomyłką. Lisowski nie był przygotowany do gry na poziomie ekstraklasy.




Lisowski ma kontrakt z Pogonią ważny do końca 2014 roku z opcją automatycznego przedłużenia po rozegraniu przez piłkarza co najmniej 500 minut. Odsunięcie go od treningów z pierwszą drużyną oznacza, że już teraz może zacząć szukać nowego klubu.



Przeglad sportowy

 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Jerzy Brzęczek już oficjalnie został nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk.
43-letni Brzęczek podpisał umowę do końca czerwca 2016 roku i zastąpił na stanowisku Tomasza Untona. Asystentem trenera będzie Tomasz Mazurkiewicz.

Były 42-krotny reprezentant Polski ostatnio pracował w drugoligowym Rakowie Częstochowa, z którym rozstał się na początku listopada.

- Miałem ofertę z klubu, gdy odchodzili trenerzy Ricardo Moniz i Joaquim Machado. Byłem wtedy jednak związany jeszcze z Rakowem Częstochowa. Byłem z tym klubem związany emocjonalnie i ambicjonalnie, dlatego wtedy nie podjęliśmy tematu. Teraz jednak, gdy moja sytuacja w Rakowie się wyjaśniła, mogłem sfinalizować umowę z Lechią. Tu są wielkie oczekiwania wobec zespołu – kibiców, regionu – i dla wielu tych młodych chłopaków, którzy tu trafili przed sezonem to jest duże obciążenie. Potrzebują nabrania doświadczenia i trochę czasu. Zresztą młodość ma to do siebie, że popełnia się błędy, a te na poziomie ekstraklasy często kończy się utratą bramek i punktów. Mam nadzieję, że uda się przekonać piłkarzy do ich umiejętności, ale jak już mówiłem równie istotne jest to, że muszą grać z zaangażowaniem i czuć się związani z Lechią. Bo takie właśnie połączenie może być podstawą do osiągnięcia sukcesu. - powiedział Brzęczek dla oficjalnego serwisu Lechia.pl.
transfery.info
Mamy sensację, liczę że pociągnie ten zespół do przodu.
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Legia gotowa sprzedać reprezentanta Polski, lider greckiej ligi zainteresowany obrońcą Górnika, Starzyński może trafić do Meksyku, Lewczuk nic nie wie o zainteresowaniu Zawiszy, Podpora Korony z powodu kontuzji opuści rundę wiosenną.
http://zzapolowy.com/ekstraklasowy-raport-17/
Od roku wszystkim znajomym mówiłem że Żyro odejdzie to nikt nie wierzył...
Strasznie podoba mi sie polityka transferowa Legii. Potrafią sprowadzić wartościowych zawodników a własnych wychowanków potrafią jakoś wkomponować w zespół i sprzedać za niepoważnie pieniądze. Do niedawna jeszcze Żyro uważany był za jednego z najsłabszych zawodników w zespole, tyle okazji co on zmarnował to nawet Radovic chwytał się za głowe, ale trenerzy cały czas na niego stawiali bo pewnie prezes taki miał plan. Nabił sobie występów w europie strzelił ostatnimi czasy kilka bramek nic specjalnego szczególnie patrząc ile miał okazji. Z 4 ofensywnych Radovic Duda Kucharczyk i Żyro to właśnie Michał był najsłabszym ogniwem i jeżeli uda im się zgarnąć za kolesia 20 mln zł to myślę że będą bardzo zadowoleni. A to gadanie że Żyro nie na sprzedaż to jak zawsze było mydlenie oczu podbijanie stawki a teraz się okazało że sama Legia wysyłała propozycje transferu. A nóż może zrobi karierę za granicą jak Furman i Wawrzyniak :grin:
 
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Ostatnio przyglądałem się trochę lidze łotewskiej (Virslīga). I w oczy rzuciło mi się dwóch zawodników:

Vladislavs Gutkovskis 19 lat 34 występy 28 goli!

Kaspars Dubra 23 lata 34 występy 3 bramki 2 asysty, do tego 6 meczu w Eliminacja LE. Wielokrotnie wybierany graczem meczu.

Jak wiadomo sezon na Łotwie dobiega ku końcowi i tu pojawia się moje pytanie czy ci dwaj zawodnicy nie byli by wzmocnieniem na nasza rodzimą ligę? W końcu Dubra ma już doświadczenie u nas, ale teraz ma za sobą dwa dobre sezony. Dlatego pytam się was co sądzicie o tych dwóch zawodnikach i ewentualnym ich sprowadzeniem do ekstraklasy?
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Ostatnio przyglądałem się trochę lidze łotewskiej (Virslīga). I w oczy rzuciło mi się dwóch zawodników:
Vladislavs Gutkovskis 19 lat 34 występy 28 goli!
Kaspars Dubra 23 lata 34 występy 3 bramki 2 asysty, do tego 6 meczu w Eliminacja LE. Wielokrotnie wybierany graczem meczu.
Jak wiadomo sezon na Łotwie dobiega ku końcowi i tu pojawia się moje pytanie czy ci dwaj zawodnicy nie byli by wzmocnieniem na nasza rodzimą ligę? W końcu Dubra ma już doświadczenie u nas, ale teraz ma za sobą dwa dobre sezony. Dlatego pytam się was co sądzicie o tych dwóch zawodnikach i ewentualnym ich sprowadzeniem do ekstraklasy?
pewnie by wszyscy chcieli tylko kasy nie ma ????
ten 19 latek wart 350 tys Euro a ten 23 latek ŚO wart 450 tys Euro
więc jeśli by mieli odejść to pewnie na zachód do bogatszych lig
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Porażka ze Śląskiem Wrocław spowodowała, że nawet zawsze pewny swego trener Mariusz Rumak był załamany. - Śląsk wygrał zasłużenie. Jeśli nie ma się armat z przodu to trudno o zwycięstwo. Ta drużyna potrzebuje zmian zimą, dużych, personalnych, albo zawodników, albo trenera. Mam nadzieję, że takie będą – mówił ciężkim głosem szkoleniowiec Zawiszy.
Rumak już nie owija w bawełnę i apeluje o zmiany. - Jeżeli nie potrafimy wygrać sytuacji jeden na jeden to znaczy, że albo popełnia błąd trener albo piłkarz. Na dziś indywidualnie przegraliśmy jakością. Z naszej organizacji gry w pierwszej połowie mogliśmy wyprowadzić trzy, cztery kontrataki, ale gubiliśmy po prostu piłkę, więc co ja mogę zrobić. Jeśli tak się dzieje, to nie ma ataku, przeciwnik idzie mocno do przodu, a na ławce nie ma dużo możliwości – komentuje trener Zawiszy.
Były szkoleniowiec Lecha Poznań ma tylko jedną receptę na to, aby na wiosnę spróbować jeszcze powalczyć o utrzymanie. - Dzisiaj potrzeba doświadczonych walczaków, którzy nie odejmą nogi wtedy kiedy trzeba. Na środku boiska, przy akcji, w której straciliśmy bramkę trzeba było postawić szlaban i koniec, a nie podskakiwać i myśleć o tym, że jestem dobrym piłkarzem, bo potrafię trzy podania zrobić – twierdzi Rumak.
Rumak zaliczył dno... ???? jaki normalny trener tak wypowiada się na konferencji. Takie rzeczy to sie omawia z prezesem czy właścicielem.
Rumak niedługo wyleci tego bądźcie pewni i mam nadzieje że już do ekstraklasy nie wróci bo jego poziom to najwyżej 3 liga
 
furek 75

furek

Użytkownik
też mi się tak wydaję, że go wy.....walą
Taraś niemal z tym samym składem puchar wygrał i w lidze mieszał
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Krystian Bielik potwierdza – Arsenal FC chce ściągnąć go do Anglii. Pod koniec grudnia ma zamiar wyjechać do Londynu, by spotkać się z władzami „Kanonierów”.
Informacja o zainteresowaniu Bielikiem ze strony Arsenalu pojawiła się wczoraj i wielu kibiców zapewne nie dowierzało, iż niespełna 17-letni zawodnik Legii Warszawa mógłby przenieść się do jednego z największych klubów w Europie.
Doniesienia te potwierdził dziś bohater informacji - Krystian Bielik w rozmowie z portalem legia.net stwierdził, że wie o zainteresowaniu, ale na razie zamierza skupić się na grze w swoim obecnym klubie. Dodał też, że w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zamierza wybrać się do Londynu.
- Mam nad czym myśleć, dziś nie wiem jaką decyzję podejmę. Muszę zdecydować, co będzie dla mnie najlepsze. Na razie jednak skupiam się na grze w Legii - mówi Bielik.
W czasie swojej wizyty w Anglii Bielik ma zwiedzić stadion, porozmawiać z władzami Arsenalu oraz zobaczyć mecz przeciwko Queens Park Rangers FC. Potem powróci do Polski, by przemyśleć swoją przyszłość.
Arsenal FC w zamian za transfer utalentowanego piłkarza oferuje około dwóch milionów euro. Bielikiem interesują się również zespoły z Bundesligi.

----------

Pawieł Sawickij jest nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

20-letni reprezentant Białorusi został wypożyczony z Niemana Grodno do końca sezonu z opcją pierwokupu. Jeśli klub Ekstraklasy zdecyduje się na taki ruch, wówczas umowa obowiązywała będzie do 31 grudnia 2019 roku.

Sawickij występuje w linii pomocy lub ataku. Już w 117 meczach w białoruskiej ekstraklasie zaliczył aż 28 trafień. W kadrze też już zdążył zapisać na koncie dwa gole (oba z Liechtensteinem) w trzech spotkaniach.

W zakończonym niedawno sezonie piłkarz strzelił 10 bramek w 30 meczach (opuścił tylko dwa mecze), a także dzięki niemu Neman zdobył wicemistrzostwo Białorusi.
transfery.info
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom