>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2014/2015 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
ding 125

ding

Użytkownik
Jak tam o Teodorczyku nic nie słychać, testy przeszedł w tym Dynamie Kijów?
Na dniach mia podpisać kontrakt. Transfer jest pewny. W ramach ciekawostki. Teodorczyk jest jedynym obcokrajowcem, który przybędzie na Ukrainę w tym okienku transferowym. Do tej pory piłkarze uciekali z Ukrainy z wiadomych względów.

Czy ktoś mi powie czy w końcu Cupiał poszedł po rozum do głowy bo czytałem różne opinie że kontrakt jaki miał Bednarz był super dla niego ale w przypadku zerwania totalnie nieopłacalny dla Wisły zna ktoś bliżej sprawę bo gdzieś doczytałem też że Bednarz miał okreśolne cele jeśli ich nie spełni mogą rozwiązać go ze zdecydowanie mniejszą stratą pieniędzy.
Wisła w perspektywie krótkoterminowej ma mecze z Legią i Cracovią u siebie. Cupiał chciał mieć komplet na tych meczach i będzie mieć. Być może planuje sypnąć groszem na transfery, a żeby znów rozpocząć proces budowy wielkiej Wisły potrzebni są kibice. Z drugiej strony jednak problemy finansowe Cupiała i jego Telefoniki są powszechnie znane.
Generalnie w całej tej sytuacji jestem zdania, że Bednarz stał się kozłem ofiarnym. Jestem od 10 lat kibicem Wisły i orientuję się trochę w sytuacji. Bednarz w odpowiedzi na strzelanie racami zza stadionu w sektor m.in. rodzinny zastosował odpowiedzialność zbiorową (błędnie) i nałożył kilkaset banów na wejście na stadion. SKWK się to nie spodobało i ogłosiła bojkot. Nie jestem zwolennikiem tej organizacji za jej arogancję, brak pokuty i uzurpowanie sobie prawa do bycia &quot;prawdziwymi kibicami&quot;, choć wielu z jej członków nie ma pojęcia co to znaczy. Kiedy klub od dłuższego czasu jest pod kreską oni położyli lachę na swój Klub. Teraz Jaśnie Państwo wrócą na stadion i znów będą śpiewać WISŁA PONAD WSZYSTKO. Himalaje obłudy.
W oficjalnych pismach po dymisji Bednarza nikt z SKWK nie przeprosił za swoje czyny. Bednarza już nie ma, a część ludzi, którzy rzucali racami pewnie pojawi się już w piątek na stadionie. Tak być nie powinno.
 
ding 125

ding

Użytkownik
a co sądzicie o coraz to nowszych transferach Lechii Gdańsk ? nie przesadzają już troszkę ? piłkarzy nowych mnóstwo
Właścicielem Lechii jest Niemiec. Można więc przypuszczać, że nie zabraknie mu cierpliwości i nie będzie zwalniał trenerów po dwóch porażkach jak to robił Wojciechowski. Po krótszym bądź dłuższym czasie jeżeli nie zabraknie konsekwencji i wspomnianej cierpliwości taki projekt powinien wypalić.
W tej lidze potrzebna jest silna Legia, Lech, Wisła i dobrze będzie jeżeli Lechia w perspektywie kilku lat do tego grona dołączy. Pamiętamy jednak, że wielkie pieniądze nie zawsze idą w parze z sukcesami. Zagłębie, które wg mnie jest najbardziej żałosnym klubem w Polsce, spadło z ligi przez swoją idiotyczną politykę prowadzenia drużyny. Projektu wielkiej Polonii z Józefem Wojciechowskim nikt chyba nie brał poważnie właśnie dlatego, że brak tam było cierpliwości i jakiejś sportowej wizji rozwoju.
Lechia to klub o dużym potencjale. Dobre miasto do życia, świetny stadion, spory potencjał kibicowski. Przy mądrym zarządzaniu można z tej mąki upiec chleb.
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
W tej lidze potrzebna jest silna Legia, Lech, Wisła i dobrze będzie jeżeli Lechia w perspektywie kilku lat do tego grona dołączy.
ja już mam dość Legii w eliminacjach LM i kompromitacji więc niech będzie ktokolwiek tylko nie oni :?
Co do Lechii to taki sposób budowania drużyny moim zdaniem jest ryzykowny. Lepiej co okienko transwerowe sprowadzić 2-5 zawodników nie przedłużać umów z tymi którzy się nie wykazali. Można wtedy wszystkich sprawdzić w kliku meczach i mieć jakiś pogląd a jak nagle przyjdzie więcej niż 10 nowych piłkarzy to szczerze wątpie że zdoła się wyłonić tych najlepszych a co najważniejsze najlepiej zgranych żeby drużyna miała swój styl i sposób na grę a nie tak jak np. Zagłębie czyli piłka do Piecha i nuż coś się uda.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Ding niewiesz nie pisz (przyczyny bojkotu)
Nie wiesz nie pisz (ortografia) ????

Uświadom mnie zatem. Grupa zrzeszona w SKWK pod pretekstem &quot;solidarności&quot; z &quot;pokrzywdzonymi&quot; ogłosiła protest. Marionetki z trybuny C kupiły to i tyle.

Od 10 lat kibicuje Wiśle choć mieszkam 100 km od Krakowa. Co weekend wsiadam w pociąg i jadę na Reymonta kibicować Wiśle. Po ogłoszeniu decyzji o przerwaniu protestu bojkotujący za przeproszeniem kibice tłumnie ogłaszali na forum, że nastał ten dzień, w którym to prawdziwi kibice wracają na stadion. Że nie będzie już na meczu tylko tzw. Januszy czy pikników. Po prostu śmiać się człowiekowi chce jak czyta takie farmazony. Obłuda tych ludzi nie zna granic. Przed bojkotem śpiewali WISŁA PONAD WSZYSTKO i w piątek będą śpiewać to samo. PONAD WSZYSTKO.

Klub jest w sytuacji finansowej w jakiej jest. Jest ciężko, kadra jest taka, że do gry na poziomie ekstraklasowym nadaje się może 14 graczy. Ale w takiej właśnie sytuacji poznaje się kto jest z drużyną, a kto nie. Kto Klub będzie wspierał, a kto będzie go olewał.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Nie wiesz nie pisz (ortografia) ????
Uświadom mnie zatem. Grupa zrzeszona w SKWK pod pretekstem &quot;solidarności&quot; z &quot;pokrzywdzonymi&quot; ogłosiła protest. Marionetki z trybuny C kupiły to i tyle.
Od 10 lat kibicuje Wiśle choć mieszkam 100 km od Krakowa. Co weekend wsiadam w pociąg i jadę na Reymonta kibicować Wiśle. Po ogłoszeniu decyzji o przerwaniu protestu bojkotujący za przeproszeniem kibice tłumnie ogłaszali na forum, że nastał ten dzień, w którym to prawdziwi kibice wracają na stadion. Że nie będzie już na meczu tylko tzw. Januszy czy pikników. Po prostu śmiać się człowiekowi chce jak czyta takie farmazony. Obłuda tych ludzi nie zna granic. Przed bojkotem śpiewali WISŁA PONAD WSZYSTKO i w piątek będą śpiewać to samo. PONAD WSZYSTKO.
Klub jest w sytuacji finansowej w jakiej jest. Jest ciężko, kadra jest taka, że do gry na poziomie ekstraklasowym nadaje się może 14 graczy. Ale w takiej właśnie sytuacji poznaje się kto jest z drużyną, a kto nie. Kto Klub będzie wspierał, a kto będzie go olewał.
Oj no ale jak Wisła co drugi tydzień (średnio) gra na wyjeździe to nie musisz oglądać meczu w barze w Krakowie, możesz u siebie w domu ????
Kolejna sprawa - pikniki na stadionie zawsze będą i to jest akurat dobre, bo to oni głównie wspierają klub finansowo - poprzez kupowanie mitycznych kiełbasek, czy sam fakt, że na ich trybunę bilety są najdroższe. I te pikniki przy bojkocie znowu się podzielili na dwie grupy - na tych co odpuścili i tych, którzy mimo wszystko chodzili. Ja w ostatnim sezonie sam byłem typowym &quot;Januszem&quot; z karnetem na E24, ale przy bojkocie przestałem chodzić na mecze - jaki jest sens chodzić na mecz, kiedy panuje na nim grobowa atmosfera? Teraz kiedy bojkot się skończył kupiłem od razu karnet, znowu na E25 i będę piknikiem :jezora:
A co do jeszcze jednego z preludium bojkotu - jakbyś się czuł, gdyby np. Twój brat był tamtego feralnego dnia w restauracji u Wiślaków i zablokowaliby mu kartę kibica, bo &quot;mógł być winny&quot;? Też byś dalej chodził chętnie na mecze i krzyczał, że Bednarz jest ok, a wredni kibole z C są be? Czy może przekonywałbyś zupełnie Boga winnego brata, żeby szedł ukorzyć się przed Bednarzem, przeprosił za to, że był wtedy w restauracji przy stadionie i podpisał jakąś chorą lojalkę? Brak słów...
 
ding 125

ding

Użytkownik
Oj no ale jak Wisła co drugi tydzień (średnio) gra na wyjeździe to nie musisz oglądać meczu w barze w Krakowie, możesz u siebie w domu
Myślałem, że sens tego co napisałem jest oczywistą oczywistością. Rzecz jasna chodzi o weekend domowy.
Na wyjazdach też jestem. Kiedy Wisła przyjeżdza do Zabrza (tu mieszkam), Chorzowa czy Gliwic. Choć słowo wyjazd dziwnie w tym kontekście brzmi ???? Chętnie jeździłbym dalej, ale są jeszcze inny obowiązki ????
Kolejna sprawa - pikniki na stadionie zawsze będą i to jest akurat dobre, bo to oni głównie wspierają klub finansowo - poprzez kupowanie mitycznych kiełbasek, czy sam fakt, że na ich trybunę bilety są najdroższe. I te pikniki przy bojkocie znowu się podzielili na dwie grupy - na tych co odpuścili i tych, którzy mimo wszystko chodzili. Ja w ostatnim sezonie sam byłem typowym &quot;Januszem&quot; z karnetem na E24,
Pełnia zgoda. Każdy kibic jest potrzebny. Jeżeli nie działa na szkodę Klubu. Sam też zasiadam na trybunie E. Ale czy nie uważasz, że wg SKWK prawdziwymi kibicami są tylko oni?
ale przy bojkocie przestałem chodzić na mecze - jaki jest sens chodzić na mecz, kiedy panuje na nim grobowa atmosfera?
Taki, aby wspierać Klub. Ja nie chodzę na mecz dla atmosfery, ale każdy ma swoje powody. Nie zamierzam ich ganić.
jakbyś się czuł, gdyby np. Twój brat był tamtego feralnego dnia w restauracji u Wiślaków i zablokowaliby mu kartę kibica
Napisałem o tym wcześniej, że błędem było zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej przez Bednarza. Co do tego nie ma wątpliwości.
Tak tylko zapytam. Rozumiem, że popierałeś pomysł, aby zablokować karty &quot;kibicom&quot;, którzy odpowiadali bezpośrednio za numer z racami?
Też byś dalej chodził chętnie na mecze i krzyczał, że Bednarz jest ok, a wredni kibole z C są be
Tak, chodziłbym na mecze dalej. Nigdy nie krzyczałem i nie uważałem, że Bednarz jest cacy. Był złym prezesem. Wisła zasługuje na lepszego.
wredni kibole z C są be
Są i wredni i zupełnie w porządku, którzy wiedzą jak kulturalnie dopingować Wisłę,
Czy może przekonywałbyś zupełnie Boga winnego brata, żeby szedł ukorzyć się przed Bednarzem, przeprosił za to, że był wtedy w restauracji przy stadionie i podpisał jakąś chorą lojalkę?
W sumie o tym napisałem wcześniej. Z Klubem jest się w każdej sytuacji. I to, że przez cały okres bojkotu byłem na Reymonta to nie znaczy, że byłem za Bednarzem, ale byłem za Wisłą.
Ale rozumiem, że każdy ma swój subiektywny pogląd na sytuację i nie mam z tym problemu.
Jeszcze jedno. Czy nie uważasz, że SKWK powinna wydać jakieś oświadczeniem w którym przeprasza za incydent z racami i zobowiązuje się w przyszłości do kulturalnego dopingu bez takich sytuacji? Tego zabrakło. Za to właśnie nie przepadam za nimi. Arogancja, buta i taka trochę mentalność małej dziewczynki. Albo mama kupi mi lizaczka albo będę krzyczeć w niebogłosy.
W tym konflikcie były dwie strony. Jedna poleciała, a druga, mimo że swoje za uszami też ma, żyje sobie spokojnie jakby nic się nie stało.
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
Oficjalnie: Sadajew w Lechu

Zaur Sadajew zostanie wypożyczony na sezon do Lecha Poznań.

żródło: transfery.info
 
M 3

mlody_typ-116231

Użytkownik
ja już mam dość Legii w eliminacjach LM i kompromitacji więc niech będzie ktokolwiek tylko nie oni :?

Co do Lechii to taki sposób budowania drużyny moim zdaniem jest ryzykowny. Lepiej co okienko transwerowe sprowadzić 2-5 zawodników nie przedłużać umów z tymi którzy się nie wykazali. Można wtedy wszystkich sprawdzić w kliku meczach i mieć jakiś pogląd a jak nagle przyjdzie więcej niż 10 nowych piłkarzy to szczerze wątpie że zdoła się wyłonić tych najlepszych a co najważniejsze najlepiej zgranych żeby drużyna miała swój styl i sposób na grę a nie tak jak np. Zagłębie czyli piłka do Piecha i nuż coś się uda.
Tylko ze nikt poza Legia nie bedzie wstanie nawet 4 rundy eliminiacji powachac. Legia byla gotowa czysto pilkarsko w tym roku ale zawalila w papierkach. Za rok sie to juz nie powtorzy. W rubryce mistrz Polski na najblizsze kilka lat na szczescie bedzie widnial tylko jeden klub.
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Tylko ze nikt poza Legia nie bedzie wstanie nawet 4 rundy eliminiacji powachac. Legia byla gotowa czysto pilkarsko w tym roku ale zawalila w papierkach. Za rok sie to juz nie powtorzy. W rubryce mistrz Polski na najblizsze kilka lat na szczescie bedzie widnial tylko jeden klub.
haha żebyś się nie zdziwił, akurat Wisła w ostatnich 3 latach była bliżej LM niż Legia choć okazje mieli 1 a Legia 2. Przypomnieć ci że wylosowała 2 lata temu Apoel który miał zajeb*** skład i wyszedł nawet z grupy LM, a Wisła prawdopodobnie by ograła Cypryjczyków gdyby nie klimat. Za to Legia rok temu dostała 2 bramki na wejście w rewanżu ze słabymi Rumunami którzy później zbierali baty w LM. W tym sezonie totalna kompromitacja i nawet nie będę komentował. Do tej pory nikt za to nie zapłacił głową. A przecież ktoś za takie rzeczy odpowiedzialny był.
Więc niech będzie ktokolwiek tylko nie Legia, zresztą inne drużyny z ekstraklasy się o to postarają ????


A co do Lecha to...
https://www.youtube.com/watch?v=4Geh_qnGIfM
 
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
W końcu musiało to nastąpić :;/::
Niestety, kolejna gwiazda polskiej ekstraklasy wyjeżdża. Tym razem padło na Daniego Quintanę, który raczej już nie zagra żadnego meczu w barwach Jagiellonii Białystok. Hiszpan jest bardzo bliski przenosin do Arabii Saudyjskiej, a konkretnie do klubu Al Ahli Jeddah. Temat już od dobrych kilkunastu tygodni pilotował menedżer Jarosław Kołakowski.
Źródło: weszło.com
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Na dzień dzisiejszy po wygranej z Trabzonsporem Legia już mocno wspięła się w rankingu UEFA. - A przed Nią jeszcze 4 spotkania w grupie i najprawdopodobniej kolejne już w fazie pucharowej. - Przeklejam artykuł z legionisci.com - ktoś tam pytał o te statystyki w HP - więc wrzucam tutaj w temat dotyczący polskiej piłki.

Świetna seria pucharowa Legii Warszawa zaczyna mieć przełożenie na miejsce drużyny w rankingu klubowym UEFA. Do tego sezonu pucharowego klub ze stolicy startował ze 124 miejsca z współczynnikiem 15.275. To nie gwarantowało rozstawienia nawet w 3 rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. W trwających rozgrywkach legioniści zdobyli już 4.6500 pkt., wskoczyli na 92. pozycję i są na najlepszej drodze by ją poprawić.

37 z 91 jeden drużyn mających wyższy współczynnik nie gra już w tegorocznych rozgrywkach. W tej chwili na koncie Legii uwzględniającym ostatnie 5 sezonów w europucharach jest 18.500 pkt.

Wygrane w rundach eliminacyjnych nie są wliczane do rankingu klubowego, ale mają wpływ na współczynnik kraju. Punkty Legia zaczęła więc zdobywać dopiero w fazie grupowej Ligi Europy. Na razie wywalczyła 4 pkt. (2 za awans do fazy grupowej/wygrana z Lokeren i 2 za wygraną z Trabzonsporem). Na tym etapie rozgrywek do zdobycia jest jeszcze 8 pkt. i mogą one zagwarantować Legii nie tylko rozstawienie w 3 rundzie el. Ligi Mistrzów, ale również i w 4. Jeżeli nie weźmiemy pod uwagę wpadki z Celtikiem, to rozstawiony był Łudogorec Razgrad ze współczynnikiem 18.125.

Na punkty do rankingu Legii na przyszły sezon pucharowy złożą się następujące liczby:
sezon 2010/11: 0.9000
sezon 2011/12: 8.3250
sezon 2012/13: 2.0000
sezon 2013/14: 2.6250
sezon 2014/15: minimum 4.6500
SUMA: minimum 18.500


Pozycja Legii w rankingu UEFA w ostatnich 6 latach:
na sezon 2009/10: 195. miejsce 3.583 pkt.
na sezon 2010/11: 204. 4.508
na sezon 2011/12: 199. 5.183
na sezon 2012/13: 138. 11.983
na sezon 2013/14: 126. 13.650
na sezon 2014/15: 124. 15.275
na sezon 2015/16: ? (aktualnie 92. 18.500)
W tym sezonie zarobili już 4.65 punktu do rankingu. - Dobrze pójdzie to dobiją kolejne 4 albo i więcej...
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
szkoda tylko że reszta drużyn tak słabo, zdobywanie pkt w rankingu UEFA to jak wiemy jedyna droga do zwiększenia atrakcyjności ligi. Nie tylko chodzi o więcej miejsc w LM czy LE ale także o rozstawienie w losowaniach w eliminacjach co jest często kluczowe.
Ktoś kiedyś powiedział że od kiedy zmieniły się przepisy i np Wisła nie może trafić na Real w el do LM to jest łatwiej, tyle że dawniej dużo zależało od losowania czyli szczęścia a dzisiaj połowa sukcesu to dobre wyniki w poprzednich latach i dobre rozstawienie w losowaniu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom