>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

x_design 450

x_design

Użytkownik
Rafał Dobrucki zadecydował o zakończeniu swojej sportowej kariery! Zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra doznał złamania kręgosłupa podczas meczu rundy zasadniczej w Gorzowie.
Na 9 października zaplanowano turniej pożegnalny Rafała Dobruckiego w Zielonej Górze. W środę odbędzie się konferencja prasowa podczas której zawodnik przekaże informację o zakończeniu kariery.

źródło: sportowefakty.pl
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Zielonogórzanie bez Hancocka!

Greg Hancock nie wystąpi w wieczornym meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów - dowiedziało się Radio Zielona Góra.

Choć nie potwierdza tego zielonogórski klub, RZG już wie, że &quot;Herbie&quot; nie przybędzie dziś do Winnego Grodu. Oznacza to, że Stelmet Falubaz zastosuje zastępstwo zawodnika za lidera cyklu Grand Prix.
Z kolei Amerykanin na swoim twitterze napisał: - Ostatnia noc była niesamowita dla Piraterny. Dzisiaj życzę dokładnie tego samego Slangerup i Falubazowi. Do boju. Bądźcie szybcy. Zielonogórzanie będą walczyć wieczorem o awans do finału DMP, a Slangerup o mistrzostwo Danii.
Hancock zmaga się z urazem wiązadeł kolanowych. W sobotę czeka go start w Grand Prix Chorwacji w Gorican. Być może już tam Jankes zapewni sobie drugi w karierze tytuł IMŚ.
No to zapowiada się ciekawie.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Paluch trenerem Stali Gorzów!
Na &quot;efekty&quot; porażki zespołu Caelum Stal Gorzów w półfinałowej rywalizacji ze Stelmet Falubazem Zielona Góra nie trzeba było długo czekać. W piątek z pracą w klubie pożegnał się Czesław Czernicki! W rywalizacji o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski zespół poprowadzi Piotr Paluch.
sportowefakty.pl
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik

16 października 2011 w Toruniu dojdzie do meczu, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Naprzeciw siebie w żużlowej potyczce staną Reprezentacja Polski oraz drużyna &quot;Reszty Świata&quot;. - Po trzyletniej hegemonii Reprezentacji Polski w Drużynowym Pucharze Świata, nadszedł czas konfrontacji ze światową czołówką zebraną w jednym teamie - mówią organizatorzy i pomysłodawcy imprezy, z toruńskiej firmy One Sport Marketing.
Wiadomo, że w Reprezentacji Polski nie zabraknie Tomasza Golloba i Jarosława Hampela, natomiast w drużynie &quot;Reszty Świata&quot; - Grega Hancocka i Andreasa Jonssona. - To wszystko, co możemy na tę chwilę ujawnić - gwarantujemy kibicom, że na MotoArenie zaprezentuje się czterech aktualnie najlepszych zawodników na świecie. Kolejna garść informacji na temat wydarzenia zostanie przedstawiona w poniedziałek. Mamy świadomość, że w tej chwili kibice zainteresowani są Grand Prix Chorwacji oraz niedzielnymi pojedynkami o medale w Speedway Ekstralidze, dlatego ich uwagę atrakcjami dotyczącymi spotkania, będziemy chcieli skupić po tych wydarzeniach - dodają organizatorzy.
Mecz rozegrany zostanie według zasad obowiązujących w Speedway Ekstralidze - drużyny zbudowane będą z 5 seniorów i 2 juniorów, którzy zmierzą się ze sobą w 15 biegach. Nowinką jest fakt, iż w przypadku 8 lub więcej punktów przewagi jednej z drużyn, możliwe będzie użycie przez managera drużyny &quot;Jokera&quot;, którego punkty będą liczyć się podwójnie. - W obu drużynach wystąpią największe gwiazdy tego sportu, dlatego wierzymy, że będzie to fantastyczne widowisko i udane uwieńczenie sezonu.
W poniedziałek ruszy internetowa sprzedaż biletów na mecz, a także zaprezentowane zostaną kolejne szczegóły dotyczące wydarzenia. Więcej informacji na stronie www.polskizuzel.pl/mecz.
Patronem medialnym imprezy jest portal SportoweFakty.pl.
źródło SportoweFakty.pl
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Bilety sa już w sprzedaży! Cena to 40zł na prosta i pierwszy łuk (strefa niebieska), natomiast drugi łuk to cena 30zł (strefa zielona). Ulgowe bilety po 10zł tańsze. Trybuna Główna 100zł (normalny) i 50 zł (ulgowy) www.unibax.kupbilety.pl Ja już bilet mam;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Pierwsze notowanie giełdy transferowej w Speedway Ekstralidze zamieściłem w wydaniu papierowym Przeglądu Sportowego. Teraz drugie, o wiele bardziej konkretne od poprzedniego.
FALUBAZ: Jonsson, Protasiewicz, Dudek, Davidsson, G. Łaguta, Rogowski, Strzelec. Dziś w kilku źródłach potwierdziłem, że Łaguta jest dogadany na 100 procent, a to zamyka skład. Zengota może zostać tylko jako zmiennik. Ze względu na limit KSM jeden z juniorów musi być w piątce seniorskiej.
UNIA: Hampel, Baliński, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki, T. Musielak, Adamczewski oraz Batchelor i Pavlić. Dwaj ostatni walczą o skład. Tu również młodzieżowiec w piątce seniorskiej. Powód? KSM.
STAL: Gollob, Zagar, Iversen, Zmarzlik, Kasprzak, Cyfer, Parys, Cyran (z ostatniej trójki, dwóch). Do tego może dojść jeszcze Oskar Gollob. W środowisku mówi się, że w Gorzowie może wylądować jeszcze jeden zawodnik. To będzie ktoś z trójki: Janowski, Sullivan, Miedziński, a może Jensen (ale to ostatnie nazwisko, to czysta spekulacja).
UNIBAX: Holder, Miedziński, Sullivan, Ward, Ząbik lub Lampkowski, bracia Pulczyńscy. Dwie uwagi. Losy Warda uzależnione od tego, jak zostanie rozwiązany jego problem z Grand Prix. Druga rzecz, że Sullivan i Miedziński mają oferty z innych klubów. Australijczyka mocno kusi PGE Marma Rzeszów.
PGE MARMA: Crump, Okoniewski, Lampart, Kret to pewniacy. Trwają negocjacje z: Sullivanem, Ułamkiem, Janowskim. W odwodzie jest Richardson. Kogo nie pytam, twierdzi że Marma ma 8 baniek na transfery. Robi wrażenie.
BETARD SPARTA: Bjerre, D. Andersson, Jędrzejak, Świderski, Janowski, Malitowski, Kociemba. Na razie tyle. Z tej grupy może odejść przede wszystkim Janowski. Ma super ofertę z Marmy, ale Tarnów czy Gorzów też jeszcze wchodzą w rachubę. Oferty rozsyła po klubach Jędrzejak. Słyszałem, że we Wrocławiu mają plan, żeby Bjerre wymienić na Harrisa. Anglik ma być tańszy. Dla mnie ta informacja jest elementem nacisku na Bjerre. Żeby obniżył żądania.
TAURON AZOTY: Tu wszystko jasne: trener Cieślak, Hancock, Kołodziej, Holta, Madsen, Vaculik i dwaj wychowankowie na pozycjach juniorskich. Rozmawiają jeszcze z Kacprem Gomólskim. Janowski też ciągle brany pod uwagę. Jeśli zajdzie potrzeba, to wymienią go na Madsena. A może jest trzymany, jako opcja awaryjna, gdyby rozmyślił się Holta.
WŁÓKNIARZ: Bez hitów, czyli Nermark, Szombierski, P. Karlsson, Czaja i jeszcze jeden z juniorów. Do tego ktoś z trójki: Klindt, Miśkowiak, Kościuch. Może jeszcze Lindgren.
POLONIA: Sajfutdinow, Kościecha lub Artiom Łaguta, Buczkowski, Gapiński i Walasek (jak spuści z tonu). Do tego kilku niezłych juniorów. Interesują się Oskarem Gollobem.
LOTOS: Jonasson raczej na pewno, i zdolny junior Pieszczek. Do tego, być może - Kościecha, Stachyra, N. Pedersen, Ułamek. Pod uwagę brany też Lindgren.

Dariusz Ostafiński dla espeedway.pl
Ciekawe informacje. Akurat ten Pan nie raz pokazywał, że ma dobre informacje ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Ryan Sullivan, Adrian Miedziński, Darcy Ward i Chris Holder podpisali nowe, trzyletnie kontrakty z Unibaksem Toruń - poinformował portal Wirtualny Toruń.
To nie jedyna dobra wiadomość dla fanów Aniołów. Przez kolejne trzy sezony toruński speedway będzie finansował jeden z najbogatszych Polaków - Roman Karkosik.

Toruński klub negocjuje także z Michaelem Jepsenem Jensenem. W Unibaksie ma jeździć Karol Ząbik. Ważny kontrakt z Aniołami ma Darcy Ward, ale nie wyjaśniła się nadal jego przyszłość w Grand Prix.

Zespół poprowadzą Mirosław Kowalik i Jan Ząbik.

Przypuszczalny skład Unibaksu:
Ryan Sullivan 9,37
Karol Ząbik 2,50 (Mateusz Lampkowski 2,50)
Chris Holder 8,46
Darcy Ward 7,90 (Michael Jepsen Jensen 5,33)
Adrian Miedziński 7,89
Emil Pulczyński 3,65
Kamil Pulczyński 2,50

Razem 39,77.

Toruń Mistrz ????

Żrodło:Sportowefakty.pl
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Sezon transferowy aż wre a tu taka cisza? Aż dziwne ;). Moim zdaniem dzisiejsza informacja o odejściu Walaska z Bydgoszczy pokazuje tylko to, że Polonia po raz kolejny będzie walczyła o utrzymanie i kto wie czy znowu nie spadną. Ogólnie, że Walasek odejdzie domyśliłem się od razu gdy zobaczyłem, że już są jakieś niejasności w jego kontrakcie a o tym przecież pisano w internecie. Myślę, ze &quot;przetarg&quot; o Walaska wygra jednak Pani Prezes z Rzeszowa, ponieważ &quot;Komar&quot; już pewnie jest dogadany z Kasprzakiem. Ciekawi mnie tylko czy &quot;Herbie&quot; na pewno wyląduje w Tarnowie, no i co z Janowskim i oczywiście Nickim :grin:. W sumie gdyby Polnemu udało się ściągnąć Walaska i Nickiego do tego utrzymać trzon z zeszłego sezonu to nie pierwszy a drugi beniaminek mógłby się liczyć w walce minimum o pierwszą czwórkę. Liczę Panowie, że włączycie się do dyskusji ; )
 
L 6

liroy27

Użytkownik
Ciekawe skąd Polny ma wziąść na Walaska i Pedersena ;P Polnego już w przeszłości nie było stać na Zorro Bjerre i Skórę więc nie liczmy na to, że będzie się bił o medale
 
waska 131

waska

Użytkownik
Wybrzeze juz nie raz wydawało dużo na zawodników i najczęsciej spadało do 1 ligii z powrotem. Przykład Bjerre czy Andersen.Mysle ze Walasek bardziej Rzeszów , a Niki raczej Gdańsk . Jeśli chodzi o moja ekipe to Apator skompletował bardzo ciekawy i młody polsko-australijski zespół :razz:. Holder-Ward-Sullivan-Miedziak-Ząbik-Emil-Kamil . Naprawde wygląda to bardzo obiecująco. Ważny dla kibiców z Torunia jest powrót Karola Ząbika ktory jest jednym z ulubieńców Krzyzackiej widowni...No i musze dopowiedzieć jeszcze o duecie trenerów &quot;naszych ludzi&quot; Janek Ząbik i Mirek Kowalik:grin:. Jestem pewny że wzrost frekwencji na MotoArenie bedzie znaczny , wkońcu będziemy oglądać swoich ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
waśka jeszcze nie jest takie pewne że to Karol będzie jeździł bo wymieniany też jest wychowanek młody utalentowany Lampkowski więc nie wiem czy czasami na Niego nie postawią...
Ale ogólnie skłąd super się zapowiada i właśnie w gronie faworytów na tą chwilę widzę Toruń oraz Leszno (bracia Pawliccy mocne wzmocnienie) no i Tarnów jeśli przejdzie tam Hancock i Holta do tego Kołodziej i skłąd bardzo ciekawie się zapowiada. Jakoś narazie nie widzę Częstochowy(jesli Łagutowie odejdą a krążą takie plotki) no i Gdańska oraz Bydgoszczy(ale to dobrze:razz ????
bez spinki;)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ciekawe skąd Polny ma wziąść na Walaska i Pedersena ;P Polnego już w przeszłości nie było stać na Zorro Bjerre i Skórę więc nie liczmy na to, że będzie się bił o medale
Nie wiadomo ile chce dać kaski Lotos. Jakby nie patrzeć to jedyna spółka giełdowa z WIG20 na całą Polskę północną... Większego sponsora w Gdańsku trudno szukać.
Jeśli Lotos rzuci kaską to może być stać ich na takich zawodników.
Ważny dla kibiców z Torunia jest powrót Karola Ząbika ktory jest jednym z ulubieńców Krzyzackiej widowni...
Jakoś nie wydaje mi się żeby Karol Ząbik błyszczał... wydaje mi się, że jego kariera idzie ku końcowi. Karol w przyszłym sezonie nie zrobi choćby porównywalnych wyników do MJJ z tego sezonu...
.No i musze dopowiedzieć jeszcze o duecie trenerów &quot;naszych ludzi&quot; Janek Ząbik i Mirek Kowalik.
Kowalik już dawno kręcił się koło klubu. Wiedział, że Lechma pada więc szukał nowego pracodawcy. Włodarze z Poznania jeszcze wiszą mu kasę...
Jestem pewny że wzrost frekwencji na MotoArenie bedzie znaczny , wkońcu będziemy oglądać swoich
Na wzrost można liczyć. Ale to raczej dzięki Wardowi. Nie liczyłbym na wzrost frekwencji z powodu młodego Ząbika.
Wzrost zainteresowania będą miały kluby - Moskwa i Lizard. Chyba, że chłopaki zmienią klimaty :p
No i ciekawe jak będzie z Sullivanem. Teraz już jest Torunianin pełną gębą. No i chodzi do innych klubów niż młodziaki z Australii ;)
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Wcale bym nie stawiał w przyszłym sezonie na Unibax, u siebie owszem ale nie na wyjazdach. Leszno no może i tak ale gdyby został Janusz inaczej na prawdę ciężko im będzie. Dużo jest echa na temat drużyny z Tarnowa, tylko moim zdaniem &quot;Herbie&quot; to już nie będzie to co w tym sezonie zresztą w lidze na pewno nie śmigał tak jak w GP, do tego Holta który tak na prawdę nie wiadomo czy gdy podda się operacji wróci do formy. Na koniec Kołodziej który w Tarnowie na pewno będzie &quot;latał&quot; ale czy na wyjazdach będzie aż tak mocnym punktem drużyny? to nie wiem. Moim zdaniem głównymi faworytami w lidze będą drużyny z Lubuskiego. Ja jako fan Tomka, a nie fan Polonii pójdę na parę dobrych spotkań a już na pewno na mecz z Gorzowem i myślę, że jak dopisze szczęście(nie będzie kontuzji) to jakoś Polonia się tam utrzyma, z nieoficjalnych żródeł wiem, że za rok jest planowany powrót do Bydgoszczy byłego Mistrza Świata który na pewno przyciągnie sponsorów z dużymi portfelami co może w końcu spowodować, że żużel w Bydgoszczy będzie na tak dużym poziomie jaki miał miejsce na początku XXI wieku i pod koniec XX ; ). Szczerze to przykro mi, że jeszcze 5 miesięcy do rozpoczęcia nowego sezonu : /
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
z nieoficjalnych żródeł wiem, że za rok jest planowany powrót do Bydgoszczy byłego Mistrza Świata który na pewno przyciągnie sponsorów z dużymi portfelami co może w końcu spowodować, że żużel w Bydgoszczy będzie na tak dużym poziomie jaki miał miejsce na początku XXI wieku i pod koniec XX ; )
Kogo masz na myśli? Tomka? W sumie to fajnie byłoby zobaczyć te wywiady Władka Wielka Gęba, który się tłumaczy czemu uciekł mu Tomek.
Władzio mówił, że Tomek mu obiecał zakończyć karierę w Gorzowie - Tomek tego nigdy nie potwierdził ani nie zaprzeczył.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Juniorzy byli w sezonie 2011 piętą achillesową w ekipie tarnowskich Jaskółek. Teraz lekarstwem na słabą postawę młodzieżowej formacji ma być Kacper Gomólski. Kilka dni temu informowaliśmy, że młodszy z braci Gomólskich opuszcza macierzysty Start Gniezno i przenosi się do Speedway Ekstraligi. Jak udało nam się ustalić, &quot;Ginger&quot; wybrał ofertę Tauronu Azoty Tarnów. Teraz warunki wypożyczenia muszą ustalić oba kluby.
No to powiem krótko, że Unia jak dopnie wszystkie te planowane transfery, to będzie jednym z głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Ale pamiętamy jak w tym roku po cichu marzyli o medalu, a skończyło się prawie na I lidze.
 
L 6

liroy27

Użytkownik
Mi się wydaje, że plany może są kontrakty są ale nie będzie płacone to znowu w dolnych tabelach skończą... Przecież wszyscy wiemy, że Kasprzak Ułamek nie mieli płacone regularnie... M Rempała podobno nie dostał ani grosza co miał w kontrakcie i oszczędzali na młodziezy
 
waska 131

waska

Użytkownik
Transferowe ostatki
Kilka dni temu było drugie notowanie transferowej giełdy, a teraz będą już ostatki, bo karuzela z nazwiskami powoli przestaje się kręcić.

Z moich informacji wynika, że Stal Gorzów zamknęła skład dorzucając do Krzysztofa Kasprzaka, Michaela Jepsena Jensena.
Lotos Gdańsk, prócz Thomasa H. Jonassona, ma Kennetha Bjerre, Maksima Bogdanovsa i Tomasza Chrzanowskiego. Czyli brak już tylko jednego krajowego seniora (może nim zostać Sebastian Ułamek).Polonia Bydgoszcz szuka kogoś w miejsce Grzegorza Walaska. Najpewniej zakontraktuje Roberta Kościechę, ale w odwodzie są również Tai Woffinden, względnie Grzegorz Zengota.
PGE Marma Rzeszów pozyskała właśnie wspomnianego Walaska. Słyszałem o kontrakcie na poziomie 1,8 miliona złotych. Pozostaje jedno wolne miejsce dla juniora. Najpoważniejszy kandydat Maciej Janowski.
Tauron Azoty Tarnów finalizuje umowę z Kacprem Gomólskim. Betard Sparta Wrocław, po stracie Bjerre (w jego miejsce ma się pojawić Chris Harris), ciągle ma nadzieję na utrzymaniu trójki: Janowski, Piotr Świderski, Tomasz Jędrzejak. Każdy z nich szuka jednak ciągle lepszych ofert.
Falubaz Zielona Góra od dzisiaj już może powiedzieć, że nikt i nic nie zabierze im Piotra Protasiewicza. Prezes Robert Dowhan na ostatniej konferencji załatwił sprawę jak należy, a zawodnik zorientował się za późno (szczegóły we wpisie Dowhan – Protasiewicz 2:0). W każdym razie jeszcze wczoraj żużlowiec mógł przesłać zgłoszenie startów w Grand Prix do BSI, ale tego nie uczynił.
Włókniarz Częstochowa nie ma konkretów, ale ma wizję, w której są Fredrik Lindgren, Daniel Nermark, Robert Miśkowiak i Norbert Kościuch. Rafała Szombierskiego już nie chcą. Może dojdzie Grzegorz Zengota.
Ciekawie zaczyna się robić w I lidze. Z obozu Nickiego Pedersena docierają informacje, że rozmawia z Polonią Piła. Dla 3-krotnego mistrza świata już nie ma pracy w Speedway Ekstralidze, więc szuka roboty w niższej lidze.
PS: Protasiewicz i Ward, choć nie odesłali zgody na starty w Grand Prix 2012 ciągle mogą mieć nadzieję. BSI nadal rozważa pomysł z jednorazowymi dzikimi kartami na każdy turniej. Liczba stałych uczestników zostanie zmniejszona z 15 do … (tu wpisz liczbę potrzebujących), a żużlowcy, którzy ulegli w brutalnym zderzeniu z polskimi przepisami będą mogli jeździć w cyklu.

http://bez-hamulcow.przegladsportowy.pl/
Edit by Jacques
Proszę podawać źródło i jeśli coś cytujecie to skorzystajcie z opcji na forum.
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Maciej Janowski zostaje we Wrocławiu!

Maciej Janowski mimo dobrych ofert z PGE Marmy Rzeszów i Taurona Azotów Tarnów nie potrafi się zdecydować na odejście z Betardu Sparty Wrocław. Żużlowiec to wychowanek wrocławskiego klubu i idol miejscowej publiczności. Janowski jest tym samym pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt ze Spartą.
- Tata namawia go na zmianę, ale sam Maciek kieruje się sentymentem. Propozycję z Tarnowa już odrzucił i teraz w zasadzie czeka na to aż Wrocław zbierze środki na jego kontrakt - mówi informator Przeglądu Sportowego.

Dla Taurona Azotów odmowa Janowskiego nie stanowi problemu Gorzej z PGE Marmą, która wobec braku zdecydowania reprezentanta Polski ma dziurę w składzie i rozważa zatrudnienie Grzegorza Zengoty.
[URL='http://www.espeedway.pl/news,janowski_zostaje_we_wroclawiu,49722,12.html']http://www.espeedway.pl/news,janowski_zostaje_we_wroclawiu,49722,12.html[/URL]

___________

Nieoficjalne:
W Lesznie mówi się, że Rzeszów kusi Batchelora lukratywnym kontraktem. Jak wiadomo, ktoś z trójki Pavlic, Baliński, Batchelor będzie zmuszony być zawodnikiem rezerwowym w Unii Leszno, także niewykluczone, że Australijczyk wybierze ofertę zespołu z Podkarpacia.
Harris prawdopodobnie przejdzie do stolicy Dolnego Śląska. Przypominam, że po stracie Bjerre Sparta może zakontraktować zawodnika z GP.
 
Do góry Bottom