>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat piłki w Niemczech - newsy, transfery 2013/2014

Status
Zamknięty.
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP


W tym temacie zapraszam do dyskusji na temat Niemieckiej piłki, lig od Bundesligi po najniższe szczeble. Jak również o reprezentacji Niemiec. Wszystkie kwestie: newsy, wywiady, transfery, ciekawostki, zmiany stanowiskach zarządczych w klubach i federacji.​
 
T 0

twisted123

Użytkownik
Borussiia się zbroi!
Przed rozpoczęciem sezonu Borussia potrzebuje wzmocnień aby walczyć o najwyższe cele. Dotychczas na Signal Iduna Park trafił tylko Sokratis Papastathopoulos z Werderu Brema. Najważniejszym transferem powinno być &quot;załatanie&quot; dziury po Miario Goetze oraz nowe nabytki za ewentualne transfery Lewandowskiego i Gundogana. Jedną z gwiazd na jaką Zorc ma &quot;smaczka&quot; jest Henrikh Mkhitaryan z ukraińskiego Szachtara Donieck.
Na oku Zorc&#39;a są także tacy piłkarze jak: Jesus Corona, Gaston Ramirez, Christian Eriksen, Bernard oraz Miralem Pjanić.
Źródło: własne.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Niejasności finansowe przy rozliczaniu budżetu oraz nie do końca jasna sytuacja z kredytem, który miał zaciągnięty MSV.Ponadto doszły do tego kwestie nepotyzmu w radzie nadzorczej.
Przenieś Darek albo usuń później.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Wszystko wskazuje na to, że Nicklasa Bendtner od przyszłego sezony w Eintrachcie Frankfurt. Ja rozumiem, że ten piłkarz ma ostatnio za sobą gorsze sezony, ale na pewno wniesie doświadczenie do zespołu z Frankfurtu. Co ciekawe jego sytuację można porównać z analogiczną w przypadku Huntelaara, Holender też bywał w wielkich klubach gdzie nie grał regularnie, a wystarczyło że postawiono na niego w Schalke by odpłacił się golami. Myślę, że z Duńczykiem może być bardzo podobnie.
Jak donoszą duńskie media, Arsenal doszedł do porozumienia z Eintrachtem Frankfurt w sprawie kwoty transferu Nicklasa Bendtnera. Zawodnik będzie negocjować teraz warunki indywidualnego kontraktu.
Bendtner, który spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Juventusie, nie zamierza zostawać na kolejny sezon w Arsenalu.
Jak donosi gazeta Ekstra Bladet, Duńczyk trafi do Bundesligi, jeśli porozumie się z Eintrachtem w sprawie indywidualnego kontraktu.
Napastnik ten wystąpił w swojej karierze w 127 meczach Premier League i zdobył w nich 30 goli.
Transfery BVB to jest temat rzeka. Generalnie kupują, obserwują, oglądają ale jeszcze nie ma efektu jakim jest podpisanie kontraktu. Wydaje mi się, że muszą w Dortmundzie poszerzyć, jak i znacznie wzmocnić kadrę, jeśli chcą iść do przodu, czyli zacząć poważną rywalizację już nie na jednym, a na kilku frontach. Ów piłkarz, wobec kilku milionów do dogadania z Ukraińcami, wydaje się bardzo prawdopodobnym kandydatem na piłkarza Borussii.
Przedstawiciele Szachtara Donieck potwierdzili, że Borussia Dortmund złożyła ofertę w sprawie transferu Henrika Mkhitaryana. Wicemistrzowie Niemiec zaoferowali za reprezentanta Armenii 23 miliony euro. Kwota ta nie satysfakcjonuje jednak ukraińskiego klubu.
Wcześniej zawodnik był mocno łączony z przenosinami do Liverpoolu. The Reds na razie nie złożyli jednak konkretnej oferty w sprawie jego transferu.
Odejście Mkhitaryana z Szachtara wydaje się jednak przesądzone po tym, jak piłkarz nie stawił się na pierwszym treningu drużny. - Nie wiem gdzie teraz jest Mkhitaryan. Wie to tylko jego agent - powiedział prezes klubu Sergey Palkin.
- Borussia zaoferowała 23 miliony euro za pomocnika. Skontaktowałem się wczoraj z agentem Mkhitaryana i przekazałem mu oficjalne stanowisku klubu. Jesteśmy gotowi do sprzedaży Mkhitaryana, jeżeli w ciągu najbliższych 10 dni otrzymamy ofertę 30 milionów euro. Jeśli Mkhitaryan chce odejść, to taka kwota musi zostać nam zapłacona - kontynuował.
- 30 milionów euro w jednej racie. Jeśli jest klub, który może wyłożyć taką kwotę, to jesteśmy gotowi do zawarcia umowy - dodał.
Gwoli rozruszania tematu, zachęcam do dyskusji na temat transferów. Jakie jest wasze zdanie odnośnie spekulacji, chyba głównie dotyczących BVB bo ich jest na razie najwięcej.
info: bundesliga.gola.pl
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Bendtner :?.

Nie mam dobrej opinii o tym napastniku, ale z drugiej strony może Eintracht nie ma nikogo w obwodzie, a wiemy, że grają jednym wieżowcem w ataku więc tutaj zapowiada się walka o miejsce w składzie między Lakiciem a Duńczykiem.Będzie potrzebna rywalizacja bo Eintracht będzie mieć również rozgrywki europejskie.

Co do Dortmundu to dużo gadają mało robią.Chcą Eriksena to za drogo, później Pjanica to też nie dadzą więcej niż 15 mln €, następnie ten Ormianin - sporo spekulacji a żadnych konkretów.Również najwyższy czas na znalezienie klasowego napastnika na następce Lewandowskiego.Na razie słabo wygląda ta ofensywna transferowa BVB włącznie ze słabą &#39;&#39;wymianą&#39;&#39; stoperów Sokratis-Santana.

Z ciekawszych transferów to Freiburg kupił z Auxerre młodego obrońce Christophe Julliena - bardzo utalentowany stoper.
Adam Szalai przeszedł z Mainz do Schalke, a do Moguncji przeszedł ofensywny zawodnik Stuttgartu - Shinzi Okazaki.Szczególnie ten drugi transfer mnie dziwi, sądziłem, że Bobic z Labbadia mieli większe plany w stosunku do Japończyka.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Co do Bendtnera to nie wierze, że przejdzie do Eintrachtu, myśle że będzie wolał wybrać jakis zespół z ligi anglieskiej. Poza tym w dwupaku z Hoffenheim do Frankfurtu przychodza: Marvin Schwäbe i na 90% Joselu. Liczę, że hiszpan odnajdzie się w nowym zespole i będzie naprawde dobrym wzmocnieniem.
Do ciekawej transkakcji doszło między 1 FC Nurnberg a Wolfsburgiem. Wilki zapłaciły za obrońca Timma Klose ponad 5 mln Euro i dorzucili do tego ostanio wypożyczonego do West Hamu Emanuela Pogateza. Dobry interse FCN zrobił.
Luca Caldirola kapitan Włoch na ostaniej imprezie do lat 21 został zawodnikiem Werder Brema, wydaje mi się, że godnie zastąpi Sokratisa i zdecydowanie tańszy był 2,5 mln. Ciekawe doniesienie odnośnie bremeńczyków za sprawa Lucasa Bariossa. Zawodnik sam wyraża chęc powrotu do BL, a Werder narazie wykazuje największe zainteresowanie zawodnikiem, który zw na zaległość finansowe w Chinach byłby do wzięcia za darmo.
Co do Schalke chyba te 8 mln Euro na Szalaia mogli wydać na kogoś innego. Ok dobry napastnik, ale przy takiej liczbie napastników to muszą się kogoś pozbyć, a i jeszcze doszedł do tej liczby z Fc Koln Christian Clemens. Jeśli KJ Huntelar będzie znowu tyle pauzował to może się opłaci, zobaczymy.
Borussia sam Watzke dziś powiedział, że problem jest w tym, że ilekoroć pojawi sięw media zainteresowanie ze stroby BVB danym zawodnikiem, to inne kluby myślą, że jak wicemistrzowie niemiecy go chcą, to musi być naprawde dobry. Poza tym, wiadoo, ze BVB ma dużo pieniedzy wieć kluby podbijają sumy. Wg Mkhitaryana dobrze wkomponowałby się do drużyny i dał dużo jakośći. Ciekawe bo Watze zapowiedział, że przyjdą 3 gwiazdy, a przygotowania do sezonu zaraz ruszają.
Freiburg się znowu fajne wzmacnia i małymi kosztami, naprawdę ludzie zarządzający w tym klubie robią dobrą robotę. prócz młodych zdolnych Gelson Fernandes (Sporting Lissabon), Christopher Jullien (AJ Auxerre)pozyskanie Mika Hanke i przede wszystkim Pilara z WfL naprawdę dobrze wygląda.
Natomiast do HSV Hamburg ma przyjść na zasadzie wypożyczenie Johan Djourou ostanio Hannover i stary znajomy z BL Roque Santa Cruz ale narazie to nie oficjalne inoformacje.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
wypożyczenie Johan Djourou ostanio Hannover
Ja czytałem, że Hannover wysłał zapytanie do Arsenalu o kolejny rok wypożyczenia i ewentualnie po roku już totalne odkupienie Szwajcara, nie słyszałem aby był temat HSV.Natomiast można słyszeć, że Santa Cruz ma wrócić właśnie do BL i grać w Hamburgu - moim zdaniem bardzo ciekawa opcja tym bardziej, że byłby to wolny transfer.
Z ciekawych transferów to Gladbach skorzysta z usług Raffaela, który jest dobrze znany z występów w Hercie.
 
janek-bambo 136

janek-bambo

Użytkownik
Borussia ma ten problem , że nauczeni doświadczeniem chcą kupować piłkarzy za stosunkowo niskie kwoty jak np Kagawa , Lewandowski , Gundogan itd. To były zazwyczaj kwoty nie przekraczające 10 mln euro , a nawet 5 mln euro. Opłaciło się stosowanie takiej polityki , ale wskoczyli na wysoki poziom sportowy i chcąc mieć piłkarza gotowego na grę na tym poziomie od zaraz muszą wyłożyć większą kasę niż dotychczas. Jeśli chcą walczyć na wszystkich frontach to powinni dalej stosować taką politykę oraz dodać do tego element w postaci pozyskania topowych graczy. Gracze za wysokie kwoty powinny stanowić o sile zespołu , a pozyskani gracze przyszłościowi winni zbierać cenne doświadczenie bo okazji będzie co nie miara przy tej ilości spotkań jakie będzie miała do rozegrania BVB - liga , puchar krajowy , LM. Myśle , że błędem ze strony Borussii było by wykładanie na transfer jednego zawodnika powyżej 20 mln euro. Moim skromny zdaniem do jest dobra granica dla BVB , nie ma co robić transferów na pokaz. Za 15 mln można kupić już bardzo dobrych zawodników.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Transfery BVB można różnorako interpretować. Bo sęk w tym, że ten klub – zarząd klubu ma problem z nabywaniem piłkarzy. Przypomnę ostatni sezon, gdzie nie było w ogóle alternatywy dla Lewandowskiego, przyszedł Schieber okazało się, że nie zastąpi Lewego bo nie ma umiejętności i zimą nic nie próbowali, nikogo nabyć. Reus to był znaczący transfer, jednak gdyby nie było woli zawodnika to nici z tego transferu mogły być, bo przypomnę Bayern zaoferował więcej Gladbach i piłkarzowi. Próbowali wzmocnić się młodymi graczami, nie wyszło. Chyba ich polityka transferowa jest trochę inna niż wydawać się może i sądzę, że dalej chcą opierać drużynę na tym co mają dziś. Nie zdziwię się, że wobec odejścia Gotze będzie grał Błaszkowski zawsze i częściej Großkreutz. Czy wzmocnią się kimś znaczącym, to cholera ich wie bo nie chwalą się przed mediami – zasłaniają się, że to zwiększa zainteresowanie innych klubów i i rośnie ich cena (jaja jakieś, jak na dzisiejsze czasy). Watzke w wywiadzie powiedział, że do początku okresu przygotowawczego dojdzie do trzech transferów i zobaczymy na co ich stać, bodaj 10 lipca zaczynają przygotowania.
To jest ciekawe:
To byłaby jedna z największych transakcji w historii niemieckiej piłki. Schalke, przedłużając kontrakt z Julianem Draxlerem, wpisało klauzulę odstępnego w wysokości 45 milionów euro. Byli przekonani, że dla większości okaże się to kwota zaporowa, a tymczasem takie pieniądze na stół wyłożył i Real Madryt, i Manchester City. Draxlerowi, który w Gelsenkirchen rocznie zgarnia trzy miliony euro, zaproponowano czterokrotną podwyżkę. - Na razie nie chcę odchodzić – odparł 19-latek, który zrezygnował z pięcioletniej umowy, według której zarobiłby... 60 milionów euro.
weszło.com
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Z BVB jest taki problem, że oni tak naprawdę nie mają w ogóle pomysłu jak realnie wzmocnić drużynę. Przez dwa lata wychodziło im wszystko w lidze i zmiany mogły być kosmetyczne. Fatalna postawa Bayernu na krajowym podwórku zaciemniła prawdziwy obraz Borussi. Teraz gdy odszedł Gotze, Santana, afera z Lewandowskim i smród jaki wokół niego powstał powoduje że im się pali w gaciach. Potrzebne są prawdziwe wzmocnienia, bo bez poszerzenia kadry nie wytrzymają kolejnego sezonu na tylu frontach. I skończy się tym, że w Lidze Mistrzów z grupy nie wyjdą, a Bundesligę skończą poza podium. Tu się mówi o transferze tego, tu tamtego a nic konkretnego z tego nie wychodzi. Obudzą się z ręką w nocniku i tyle.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Z BVB jest taki problem, że oni tak naprawdę nie mają w ogóle pomysłu jak realnie wzmocnić drużynę. Przez dwa lata wychodziło im wszystko w lidze i zmiany mogły być kosmetyczne. Fatalna postawa Bayernu na krajowym podwórku zaciemniła prawdziwy obraz Borussi. Teraz gdy odszedł Gotze, Santana, afera z Lewandowskim i smród jaki wokół niego powstał powoduje że im się pali w gaciach. Potrzebne są prawdziwe wzmocnienia, bo bez poszerzenia kadry nie wytrzymają kolejnego sezonu na tylu frontach. I skończy się tym, że w Lidze Mistrzów z grupy nie wyjdą, a Bundesligę skończą poza podium. Tu się mówi o transferze tego, tu tamtego a nic konkretnego z tego nie wychodzi. Obudzą się z ręką w nocniku i tyle.
Bzdury bzdury bzdury!
Borussia zdominowała Bundeslige przez dwa sezony Bundesligę bo grała kapitalną piłkę. Stworzyli zespół za małe pieniądze, Klopp wprwoadził team spirit i to się sprawdziło. A jakie to ma znaczenie jaki był Bayern w tym czasie, przecież tak samo miał aspiracje sięgać po tytuły itp, a że byli słabi w tamtym czasie i przegrywali z BVB jak leci to nie fakt by umniejszac sukcesy BVB.
Odszedł Goetze fakt, spora strata, ale przyjdzie Eriksen zapewne i czy to słabszy piłkarz ? no własnie.
Mówisz, że nic konkretnego jeszcze nie zdziałali na rynku transferowym a czy okienko już się otworzyło ? Więc bez paniki, Zorc i Klopp jeszcze zakontraktują odpowiednich graczy i BVB nadal będzie groźne, a o tym, że nie załapią się na podium to wróżenie z fusów czy czarodziejskiej kuli ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Z BVB jest taki problem, że oni tak naprawdę nie mają w ogóle pomysłu jak realnie wzmocnić drużynę. Przez dwa lata wychodziło im wszystko w lidze i zmiany mogły być kosmetyczne. Fatalna postawa Bayernu na krajowym podwórku zaciemniła prawdziwy obraz Borussi. Teraz gdy odszedł Gotze, Santana, afera z Lewandowskim i smród jaki wokół niego powstał powoduje że im się pali w gaciach. Potrzebne są prawdziwe wzmocnienia, bo bez poszerzenia kadry nie wytrzymają kolejnego sezonu na tylu frontach. I skończy się tym, że w Lidze Mistrzów z grupy nie wyjdą, a Bundesligę skończą poza podium. Tu się mówi o transferze tego, tu tamtego a nic konkretnego z tego nie wychodzi. Obudzą się z ręką w nocniku i tyle.
Tu nie ma nic dziwnego, bo przecież nie kupią Garetha Bale. To, że nie mają pomysły to wiadomo (sami o tym mówią, że rynek transferowy be, kwoty wysokie itd), a inna sprawa, że tak czy owak kilku piłkarzy nabędę bo pewnie mają lekko 100 mln na to. Więc utrzymać się w czołówce, utrzymaliby się z tym co dziś mają. Szczerze niemieckie media trochę olewają temat transferów, więc nie wiem z kim tam BVB negocjuje.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Z tym paleniem w gaciach Borussi to naprawde się uśmiałem ???? No cóż ja ktos wydaje na wynagrodzenia piłkarzy ponad 100 mln, a Bvb k.30 to ąz głupio by było żeby w trzecim sezonie z rzędu wkońcu nie wygrali ligi ale to już zupełnie inny temat. Wydaje mi się, że Henrikh Mkhitaryan raczej przejdzie do Borussi(odmówił Liverpoolovi i Tottenhamowi), kwestią jest dogadanie się klubów. Borussia wykłada 23 mln, a Shaktar żąda 30 mln. Na Eriksena bym nie liczył. ponoć temat upadł całkowicie. Przewija się za to ostatnio temat młoego Kevin Vollanda z Hoffenheim, za którego juz Napoli złożyło propozycje. Bardziej życzeniowe ale też czytałem jakies spekulacje nt Ozila, ale to raczej dlatego, że przyszedł do Realu Isco, choć było b to wydarzenie. Z wymienionych piłkarzy to wg mnie przyjdzie tylko Mkhitaryan, ale zobaczymy( adekwatny zastęcpa Gotze) ale pewnie by grał na lewej stronie za Reusa, który ma od nowego sezonu grać za Lewym na środku.
Prawda taka, że z pierwszej &quot;11&quot; odszedł tylko Gotze. Santana=Sokratis. Leitner i Bitencourt rezerwowi, którzy wmiare poziom prezentowali pewnie ktoś z młodziezy wskczy na ich miejsce plus niedrodzy nowi i licze na te 3 dobre transfery.

Robson// Mkhitaryan raczej następcą Goetze nie będzie bo Ormianin to gracz na szpicę, bombardier z Szachtara w tym sezonie ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Supertalent w Schalke
Schalke 04 Gelsenkirchen poinformowało o uzyskaniu porozumienia z VfL Bochum w sprawie transferu utalentowanego pomocnika Leona Goretzki. Horst Heldt i Peter Peters prowadzili w niedzielę rozmowy w tej sprawie z dyrektorem sportowym Bochum Christianem Hochstatterem.
- Udaliśmy się do Bochum w celu uzyskania porozumienia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że je uzyskaliśmy. Cieszymy się, że Leon Goretzka, który jest jednym z największych talentów w Niemczech, zagra w Schalke 04 - powiedział Heldt.
Sam zwodnik, który w poprzednim sezonie rozegrał 32 spotkania w barwach Bochum, powinien w najbliższych dniach złożyć podpis pod kontraktem.
Goretzki, Szalai, Santana przybyli, Draxler z nowym kontraktem. Schalke robi najwięcej szumu na niemieckim rynku transferowy i w sumie kto wie na co może być ich stać. Obawiam się, że trener może być za słaby na fotel w S04, ale nie umniejsza tego że oni lada moment staną się bardzo silną kadrowo drużyną, a trenera można w każdej chwili wymienić, myślę że długofalowo będą chcieli sięgnąć po mistrzostwo. Co ciekawe, to oni przed chwilą byli bardzo zadłużeni, choć nie wiem jak dziś wyglądają ich finanse, ale jestem przekonany że gorzej niż u lokalnych rywali z Dortmundu, a robią transfery generalnie takie jakie zadowoliłyby kibiców BVB. Szalai - przecież to jest bardzo duże wzmocnienie w ataku i w ataku moim zdaniem nie porównywalnie silniejszym niż w Borussii, gdzie jest tylko Lewandowski i długo nic. Mówi się od dominacji BVB i Bayernu w BL, na wzór tej z La Liga Realu i Barcelony, jak patrzę na Schalke to nie wydaje mi się, może Bayern odskoczy, ale BVB i Schalke będą trzymać się na podobnym poziomie i może z czasem dołączy do nich Leverkusen.
 
janek-bambo 136

janek-bambo

Użytkownik
Płacić 30 baniek za ormianina to się w pale nie mieści. Szachtar to takie ukraińskie Porto , ciężko od nich wyciągnąć zawodnika za relatywnie przystępne kwoty , odzwierciedlające umiejętności piłkarskie. Nie zrozumiałem jest dla mnie dlaczego BVB nie interesuje się piłkarzami , którzy są na wysokim poziomie piłkarskim i przystępni cenowo. Jeżeli Napoli mogło kupić Mertensa za niecałe 10 mln euro to pokazuje , że można znaleść dobry zawodników za dobrą cenę. Dla mnie Belg będzie w nadchodzącym sezonie jedną z gwiazd Napoli i trochę dziwie się , że nie trafił do mocniejszego klubu , ale bardziej dziwi mnie cena za tego zawodnika. Rynek holenderski jest dobrym rynkiem transferowym dla klubów niemieckich. Czy taki Bony nie mógłbym by byc wzmocnieniem dla BVB ? Cena około 12 mln euro. Nie przesadzona , w sam raz do potencjału gracza. Bilans bramkowy mówi sam za siebie. 43 bramki w 58 spotkaniach. Ktoś powie , że to liga holenderska , niższy poziom. Tak zgadzam się , ale Bony nie gra w topowym klubie eredivisie. Kolejny godny uwagii np. Schaken , może nie młody , ale jego gra i pożytek robi wrażenie. Cena nie będzie wygórowana. Kolejny La Parra i wielu innych , którzy stawią realne wzmocnienie potencjału BVB za niewygórowane pieniądze.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Garść transferów:
Hamburger SV pozyskał na zasadzie rocznego wypożyczenia obrońcę Arsenalu Johana Djourou. Zainteresowane Szwajcarem było kilka klubów m.in. Hannover 96, w którym zawodnik spędził ostatnie kilka miesięcy. Portowcy zapewnili sobie możliwość wykupienia zawodnika.
Wolfsburg sfinalizował transfer środkowego obrońcy FC Nürnberg, Szwajcara Tima Klose. 25-latek przeszedł w poniedziałek testy medyczne i dołączył do swojego byłego menedżera Dietera Heckinga, który przejął drużynę &quot;Wilków&quot;.
Halil Altintop wraca do Bundesligi. 30-latek, który w miniony weekend rozwiązał kontrakt z Trabzonsporem zdecydował się związać swoją przyszłość z Augsburgiem. Turek, który dołączył do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu, podpisał dwuletnią umowę i otrzymał koszulkę z numerem siedem. Tym samym skrzydłowy wraca do Niemiec, gdzie wcześniej reprezentował barwy Kaiserslautern, Schalke i Eintrachtu. W sumie w ponad 200 występach w Bundeslidze zdobył 47 bramek.
Dodatkowo Joselu na rok w Eintrachcie Frankfurt.
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
A w Duisburgu znowu dramat. Wydawało się, że licencja na 3 ligę będzie formalnością znowu pojawiły się problemy. Dzisiaj oficjalnie z pracy zrezygnował trener Runjaic. Sytuacja kadrowa jest tragiczna. Do piątku Zebry mają czas żeby załatwić sprawy z papierami. Jeśli MSV zagra w 3 lidze to będzie jednym z poważniejszych kandydatów do spadku. Zespół opuściło już 18 zawodników i prawdopodobnie drużyna będzie oparta na juniorach i graczach rezerw.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik
Pierre-Emerick Aubameyang wkrótce w Borussi


Jak podaje niemiecka redakcja „Ruhrnachrichten“ napastnik AS Saint-Étienne lada moment podpisze kontrakt z BVB. Cena za gabończyka(urodzny w Francji) ma wynieść 13-15 mln Euro. W poprzednim sezonie zawodnik zdobyłw Ligue 1 19 bamek i 14 asyst. Zawodnikiem interesowały sie m.in Leverkusen i Newcastle.
Informacje te potwiedził już ojciec zawodnika Pierre Aubameyang w rozmowie telefonicznej z dzienikarzem z Bilda
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom