>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Chyba bez względu na nasze różne przekonania polityczne WSZYSCY - JEDNYM GŁOSEM możemy podziękować Powstańcom Warszawskim w 76 rocznicę Powstania Warszawskiego za to, że oddali życie w obronie naszej Ojczyzny ! Różnie oceniamy skutki Powstania i jego sens, ale nikt nie odbierze Powstańcom tego co zrobili dla całego Narodu... Liczę na to, że co rok w rocznicę Powstania podziękujemy Powstańcom Warszawskim !

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!❤🇵🇱❤🇵🇱
 
Otrzymane punkty reputacji: +188
D 440

Doctor0

Użytkownik
Chyba bez względu na nasze różne przekonania polityczne WSZYSCY - JEDNYM GŁOSEM możemy podziękować Powstańcom Warszawskim w 76 rocznicę Powstania Warszawskiego za to, że oddali życie w obronie naszej Ojczyzny ! Różnie oceniamy skutki Powstania i jego sens, ale nikt nie odbierze Powstańcom tego co zrobili dla całego Narodu... Liczę na to, że co rok w rocznicę Powstania podziękujemy Powstańcom Warszawskim !

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
❤🇵🇱❤🇵🇱
Jestem innego zdania. Pozytywnych skutków Powstania nie widzę. Zginęło ok. 10 tys. powstańców i aż 200 tys. ludności cywilnej. Niemcy w ramach odwetu zburzyli i spalili prawie całą Warszawę. Szans na odbicie stolicy z rąk wroga na stałe nie było żadnych. Byliśmy osamotnieni i od samego początku skazani na porażkę. Nie odbieram bohaterstwa i odwagi powstańcom, tylko osoby odpowiedzialne za wydanie rozkazu powinny ponieść konsekwencje swoich decyzji, które doprowadziły do rzezi ludności cywilnej.
 
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Jestem innego zdania. Pozytywnych skutków Powstania nie widzę. Zginęło ok. 10 tys. powstańców i aż 200 tys. ludności cywilnej. Niemcy w ramach odwetu zburzyli i spalili prawie całą Warszawę. Szans na odbicie stolicy z rąk wroga na stałe nie było żadnych. Byliśmy osamotnieni i od samego początku skazani na porażkę. Nie odbieram bohaterstwa i odwagi powstańcom, tylko osoby odpowiedzialne za wydanie rozkazu powinny ponieść konsekwencje swoich decyzji, które doprowadziły do rzezi ludności cywilnej.
W tym przypadku każdy ma swoje zdanie i z każdym się zgadzam. Z jednej strony masz rację ale patrząc na to z drugiej strony co mieli robić? na co mieli czekać? aż ktoś przyjdzie i ich(nas) uwolni? na prawdopodobną śmierć z rąk okupanta? Prawda jest taka że byli na straconej pozycji ale hartem ducha oraz walką za własną ziemię, za swoje miasto, za naszą Stolicę i nasz Kraj pokazali czym jest Patriotyzm prawdziwy Patriotyzm, a nie noszenie bluz/koszulek z orłem i wykrzykiwanie haseł. I mimo różnicy zdań każdemu należy się szacunek za to powstanie. Mnie bardziej boli niewiedza ludzi. Dzisiaj po 17 na fb wyskoczył mi filmik jak gość przeprowadzał sondę na ulicach Warszawy i pytał młodych ludzi - Warszawiaków o Powstanie, kiedy się odbyło, przeciw komu walczyli, co to jest godz. W, dywizjon 303, pokazywał zdjęcia np. Witolda Pileckigo pytał kto jest na nich i powiem wam że większych GŁUPOT i BZDUR nie słyszałem, aż się krew gotowała jaka jest niewiedza ludzi młodych o nie tak dawnej historii własnego kraju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
W tym przypadku każdy ma swoje zdanie i z każdym się zgadzam. Z jednej strony masz rację ale patrząc na to z drugiej strony co mieli robić? na co mieli czekać? aż ktoś przyjdzie i ich(nas) uwolni? na prawdopodobną śmierć z rąk okupanta? Prawda jest taka że byli na straconej pozycji ale hartem ducha oraz walką za własną ziemię, za swoje miasto, za naszą Stolicę i nasz Kraj pokazali czym jest Patriotyzm prawdziwy Patriotyzm, a nie noszenie bluz/koszulek z orłem i wykrzykiwanie haseł. I mimo różnicy zdań każdemu należy się szacunek za to powstanie. Mnie bardziej boli niewiedza ludzi. Dzisiaj po 17 na fb wyskoczył mi filmik jak gość przeprowadzał sondę na ulicach Warszawy i pytał młodych ludzi - Warszawiaków o Powstanie, kiedy się odbyło, przeciw komu walczyli, co to jest godz. W, dywizjon 303, pokazywał zdjęcia np. Witolda Pileckigo pytał kto jest na nich i powiem wam że większych GŁUPOT i BZDUR nie słyszałem, aż się krew gotowała jaka jest niewiedza ludzi młodych o nie tak dawnej historii własnego kraju.
Nie ma się co dziwić skoro w szkole średniej dochodziło się co najwyżej do pierwszej wojny światowej...
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jestem innego zdania. Pozytywnych skutków Powstania nie widzę. Zginęło ok. 10 tys. powstańców i aż 200 tys. ludności cywilnej. Niemcy w ramach odwetu zburzyli i spalili prawie całą Warszawę. Szans na odbicie stolicy z rąk wroga na stałe nie było żadnych. Byliśmy osamotnieni i od samego początku skazani na porażkę. Nie odbieram bohaterstwa i odwagi powstańcom, tylko osoby odpowiedzialne za wydanie rozkazu powinny ponieść konsekwencje swoich decyzji, które doprowadziły do rzezi ludności cywilnej.
Dawno temu pisałem maturę o przyczynach i skutkach Powstania Warszawskiego... Hahaha - w innej epoce... Na pewno sens Powstania w sensie wymiernym, takim całkowicie namacalnym wydaje się żaden, ale... wielu historyków uważa, że dzięki Powstaniu Stalin nie ogłosił nas którąś tam kolejną republiką radziecką po Litwie, Łotwie, Estonii... Dowódcy Rosyjscy widzieli co zrobili Polacy i to widzieli naocznie bo stali na 2 brzegu Wisły i powiedzieli Stalinowi, że jak zrobi u nas na siłę to co zrobił gdzie indziej to będzie miał ciągły problem z Polską. Dlatego jednak mieliśmy pewien zakres autonomii np. nigdy w Polsce nie doszło do zamykania kościołów, nwet w okresie totalnego stalinizmu, a wiara katolicka stała się jedyną oazą wolności w ciągu całego okresu PRL... Dlatego też, być może Rosjanie nigdy nie wprowadzili swoich wojsk w sensie tłumienia Solidarności... To wszystko bo pamiętali o Powstaniu Warszawskim...

Oczywiście można stawiać pytanie czy te zasoby patriotycznej młodzieży by bardziej nie przydały się właśnie do postawienia się Rosji, ale to już jest takie gdybanie co by było gdyby... Tak czy inaczej oddali za Polskę życie... I taki jest fakt...
 
Otrzymane punkty reputacji: +86
D 440

Doctor0

Użytkownik
Dawno temu pisałem maturę o przyczynach i skutkach Powstania Warszawskiego... Hahaha - w innej epoce... Na pewno sens Powstania w sensie wymiernym, takim całkowicie namacalnym wydaje się żaden, ale... wielu historyków uważa, że dzięki Powstaniu Stalin nie ogłosił nas którąś tam kolejną republiką radziecką po Litwie, Łotwie, Estonii... Dowódcy Rosyjscy widzieli co zrobili Polacy i to widzieli naocznie bo stali na 2 brzegu Wisły i powiedzieli Stalinowi, że jak zrobi u nas na siłę to co zrobił gdzie indziej to będzie miał ciągły problem z Polską. Dlatego jednak mieliśmy pewien zakres autonomii np. nigdy w Polsce nie doszło do zamykania kościołów, nwet w okresie totalnego stalinizmu, a wiara katolicka stała się jedyną oazą wolności w ciągu całego okresu PRL... Dlatego też, być może Rosjanie nigdy nie wprowadzili swoich wojsk w sensie tłumienia Solidarności... To wszystko bo pamiętali o Powstaniu Warszawskim...

Oczywiście można stawiać pytanie czy te zasoby patriotycznej młodzieży by bardziej nie przydały się właśnie do postawienia się Rosji, ale to już jest takie gdybanie co by było gdyby... Tak czy inaczej oddali za Polskę życie... I taki jest fakt...
Powiem Ci, że ten "pewien zakres autonomii" wyszedł nam chyba bokiem. W latach 70-tych byłem we wszystkich krajach bloku wschodniego i tylko w Rumunii była większa bieda. Czechosłowacja, NRD i Węgry to był zachód w porównaniu do Polski (zaopatrzenie, zarobki, opieka medyczna). Znam to bezpośrednio, bo handlowałem na terenie Czechosłowacji, NRD i ZSRR na przełomie lat 70 i 80-tych.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Powiem Ci, że ten "pewien zakres autonomii" wyszedł nam chyba bokiem. W latach 70-tych byłem we wszystkich krajach bloku wschodniego i tylko w Rumunii była większa bieda. Czechosłowacja, NRD i Węgry to był zachód w porównaniu do Polski (zaopatrzenie, zarobki, opieka medyczna). Znam to bezpośrednio, bo handlowałem na terenie Czechosłowacji, NRD i ZSRR na przełomie lat 70 i 80-tych.
ale zadne z tych panstw nie bylo czescia zsrr i o to chodzilo adamo. nrd, wegry i rumunia byly po stronie niemiec podczas wojny. aneksja czechoslowacji przed wojna... dodatkowo my graniczylismy z nrd a nrd z zachodem to sila rzeczy byl tam lepszy dostep do wszystkiego. to samo czechy i wegry graniczyly z austria czyli zachodem.

latwo jest nam tak oceniac co powinni zrobic a czego nie powinni, ale nikt z nas nigdy nie byl w ich sytuacji. byla wojna, codzienna walka o zycie, codziennie lapanki, wywoz do obozow, na aleje szucha, egzekucje na ulicy... wychodziles rano z domu i nie wiedziales czy wrocisz zywy... inna sytuacja inna rzeczywistosc. latwo jest oceniac z perspektywy czasu, ale nie z perspektywy sytuacji. tak samo bylo z zolnierzami dywizjonu 303, ktorych zacieklosc w walce wynikala z nienawisci do wroga czyli obok milosci najsilniejszego uczucia/emocji. nie wiem co ja bym zrobil na ich miejscu, nie jest latwo oddac zycie za kogos.
 
Otrzymane punkty reputacji: +74
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Powiem Ci, że ten "pewien zakres autonomii" wyszedł nam chyba bokiem. W latach 70-tych byłem we wszystkich krajach bloku wschodniego i tylko w Rumunii była większa bieda. Czechosłowacja, NRD i Węgry to był zachód w porównaniu do Polski (zaopatrzenie, zarobki, opieka medyczna). Znam to bezpośrednio, bo handlowałem na terenie Czechosłowacji, NRD i ZSRR na przełomie lat 70 i 80-tych.
Tak też słyszałem, że w tych krajach gospodarczo było lepiej... Węgry prawie jak zachód... Natomiast jeśli chodzi o swobody wolnościowe w Czechosłowacji i NRD był większy zamordyzm i brak wolności religijnej. I te kraje jednak były geograficznie dalej od ZSRR, a my graniczyliśmy na całej szerokości wschodniej... Jak się nie udało zrobić z Polski republiki radzieckiej to trudno było robić z tych krajów... więc w tym sensie Powstańcy pomogli też tamtym krajom...

Na forum jest wielu zwolenników Korwina i wczoraj widziałem fragment jego konferencji poświęconej Powstaniu gdzie całkowicie stwierdził, że to była głupota... , że zakazał tego rząd londyński, a wzywało do Powstania Radio Moskwa, no i, że najbardziej do Powstania parł, rzekomo jakiś agent radziecki - polski generał... A i był jeszcze jeden... Ponieważ Korwin przeplata u siebie totalne głupoty z totalnie odkrywczymi rzeczami ciężko to zweryfikować, natomiast w kontekście współczesnej sytuacji, zastanawiam się co na to wszystko narodowcy będący częścią Konfederacji - przecież dla nich Powstańcy to najwięksi bohaterowie...
 
A 177

Apollo00

Użytkownik
Jestem innego zdania. Pozytywnych skutków Powstania nie widzę. Zginęło ok. 10 tys. powstańców i aż 200 tys. ludności cywilnej. Niemcy w ramach odwetu zburzyli i spalili prawie całą Warszawę. Szans na odbicie stolicy z rąk wroga na stałe nie było żadnych. Byliśmy osamotnieni i od samego początku skazani na porażkę. Nie odbieram bohaterstwa i odwagi powstańcom, tylko osoby odpowiedzialne za wydanie rozkazu powinny ponieść konsekwencje swoich decyzji, które doprowadziły do rzezi ludności cywilnej.
Powstańcy zginęli po to aby pokazać Ci że lepiej jest zginąć walcząc o wolność a jeżeli zyc jako poddany niewolnik... Chodzi tutaj o sens życia...

Nie rozumiesz tego, dlatego nie dostrzegasz nawet inflacji, myślisz że kredyty są dla Twego dobra i że jesteś wolnym człowiekiem... Nabierasz się ciągle na ten sam numer dzień w dzień robiąc się jedynie bardziej zmanipulowanym
Post automatycznie złączony:

Dawno temu pisałem maturę o przyczynach i skutkach Powstania Warszawskiego... Hahaha - w innej epoce... Na pewno sens Powstania w sensie wymiernym, takim całkowicie namacalnym wydaje się żaden, ale... wielu historyków uważa, że dzięki Powstaniu Stalin nie ogłosił nas którąś tam kolejną republiką radziecką po Litwie, Łotwie, Estonii... Dowódcy Rosyjscy widzieli co zrobili Polacy i to widzieli naocznie bo stali na 2 brzegu Wisły i powiedzieli Stalinowi, że jak zrobi u nas na siłę to co zrobił gdzie indziej to będzie miał ciągły problem z Polską. Dlatego jednak mieliśmy pewien zakres autonomii np. nigdy w Polsce nie doszło do zamykania kościołów, nwet w okresie totalnego stalinizmu, a wiara katolicka stała się jedyną oazą wolności w ciągu całego okresu PRL... Dlatego też, być może Rosjanie nigdy nie wprowadzili swoich wojsk w sensie tłumienia Solidarności... To wszystko bo pamiętali o Powstaniu Warszawskim...

Oczywiście można stawiać pytanie czy te zasoby patriotycznej młodzieży by bardziej nie przydały się właśnie do postawienia się Rosji, ale to już jest takie gdybanie co by było gdyby... Tak czy inaczej oddali za Polskę życie... I taki jest fakt...
Co Ty pie....

Przecież Kościółek to zwykła wydmuszka, jak Twoja Solidarność... Co Rosja? Rosja to jest to samo co USA po wprowadzeniu Inflacji, Długu Publicznego, Banku Centralnego...

Człowieku po 1989 roku Polska przestała istnieć i została gospodarczo wpelni wchłonięta a szarakom wpojono demokrację w którą do dziś wierzą...

Daj Pan spokój
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Powstańcy zginęli po to aby pokazać Ci że lepiej jest zginąć walcząc o wolność a jeżeli zyc jako poddany niewolnik... Chodzi tutaj o sens życia...
Nie kolego drogi. Powstancy nie zgineli po to by pokazac, ze lepiej zginac... Oni w zdecydowanej wiekszosci wierzyli w sens i szanse na wygrana. Nie liczac "gory" to byli czesto na szybko przeszkoleni cywile, ktorzy nie wiedzieli jaka jest realna ich sila, a sila Niemcow, ale szli do walki bo widzieli w niej sens. Z reszta rzeczy jakie napisales tez sie raczej nie zgadzam, ale nie bardzo chce mi sie pisac.
 
Otrzymane punkty reputacji: +77
A 177

Apollo00

Użytkownik
Nie kolego drogi. Powstancy nie zgineli po to by pokazac, ze lepiej zginac... Oni w zdecydowanej wiekszosci wierzyli w sens i szanse na wygrana. Nie liczac "gory" to byli czesto na szybko przeszkoleni cywile, ktorzy nie wiedzieli jaka jest realna ich sila, a sila Niemcow, ale szli do walki bo widzieli w niej sens. Z reszta rzeczy jakie napisales tez sie raczej nie zgadzam, ale nie bardzo chce mi sie pisac.
Pierw to musisz zrozumieć tekst do którego się odnosisz...


Nie lepiej zginąć, a zginąć w walce o wolność....

Jakiś niekumaty jesteś. Ja nie wyrażam swego zdania, a to co miało miejsce, opisuje to!

A Ty teraz jesteś zwykłym niewolnikiem i wolisz być systemowym smieciem czego nawet nie dostrzegasz...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nabierasz się ciągle na ten sam numer dzień w dzień robiąc się jedynie bardziej zmanipulowanym
Post automatycznie złączony:

Co Ty pie....
Przecież Kościółek to zwykła wydmuszka, jak Twoja Solidarność... Co Rosja? Rosja to jest to samo co USA po wprowadzeniu Inflacji, Długu Publicznego, Banku Centralnego...Człowieku po 1989 roku Polska przestała istnieć i została gospodarczo wpelni wchłonięta a szarakom wpojono demokrację w którą do dziś wierzą...Daj Pan spokój
Znowu odstawiłeś leki ? Niedobrze... ;)

(Do wszystkich moich hejterków na czele z kolegą harold małe wyjaśnienie: To jest jeden z NIELICZNYCH PRZYKŁADÓW gdzie odnoszę się personalnie, a nie merytorycznie, żeby mi znowu jeden z drugim nie wypominali... Myślę, że większość osób zrozumie dlaczego nie jest warto odpowiadać merytorycznie akurat w tym wypadku...)
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Pierw to musisz zrozumieć tekst do którego się odnosisz...


Nie lepiej zginąć, a zginąć w walce o wolność....

Jakiś niekumaty jesteś. Ja nie wyrażam swego zdania, a to co miało miejsce, opisuje to!

A Ty teraz jesteś zwykłym niewolnikiem i wolisz być systemowym smieciem czego nawet nie dostrzegasz...
Niewolnikiem? Smieciem? Widac trud wychowania przerosl twoich rodzicow. Nie traktuj innych swoja miara.
 
D 440

Doctor0

Użytkownik
Niewolnikiem? Smieciem? Widac trud wychowania przerosl twoich rodzicow. Nie traktuj innych swoja miara.
Jeżeli czyta to ktoś z moderatorów, to proponuję zablokować czasowo Apollo00 możliwość wstawiania komentarzy, bo przeczytałem wszystkie 20 jego postów i w większości nic nie wnoszą do tematów, a często są obraźliwe wobec innych forumowiczów. Może główka się mu wystudzi ...
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
(Do wszystkich moich hejterków na czele z kolegą harold
W temacie o LM zadałeś pytanie o wyniki itp. ja odpowiedziałem chociaż wiesz, że za tobą nie przepadam. Nie wiem więc po co ten prowokujący wpis w moją stronę. Szkoda gadać, mam cię już serdecznie dosyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +75
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
W temacie o LM zadałeś pytanie o wyniki itp. ja odpowiedziałem chociaż wiesz, że za tobą nie przepadam. Nie wiem więc po co ten prowokujący wpis w moją stronę. Szkoda gadać, mam cię już serdecznie dosyć.
A to serdecznie przepraszam jak już odszedłeś z tego grona hejterów wobec mojej osoby... Niedawno jeszcze pisałeś, że jak byś był moderatorem to w ciągu 1sek byś mnie dożywotnio zbanował... Cieszę się, że zmieniłeś zdanie...
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Ucieszyłem się, że powstał taki temat, a czytając ostatnie wpisy, tak po ludzku zrobiło mi się przykro... Chyba nie o takie wpisy chodziło... A na pewno nie Powstańcom Warszawskim...
 
Otrzymane punkty reputacji: +82
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ucieszyłem się, że powstał taki temat, a czytając ostatnie wpisy, tak po ludzku zrobiło mi się przykro... Chyba nie o takie wpisy chodziło... A na pewno nie Powstańcom Warszawskim...
Tak rzeczywiście - ja też tego nie chciałem w takim temacie, ale Powstańcy na pewno cieszą się, że żyjemy w wolnym kraju gdzie jest wolność słowa i nawet taki A Apollo00 może wypisywać takie głupoty jakie pisał... Liczę na to, że za rok lub przy innej okazji temat będzie prowadzony w sposób kulturalny i na temat.
 
A 177

Apollo00

Użytkownik
Post automatycznie złączony:

Tak rzeczywiście - ja też tego nie chciałem w takim temacie, ale Powstańcy na pewno cieszą się, że żyjemy w wolnym kraju gdzie jest wolność słowa i nawet taki A Apollo00 może wypisywać takie głupoty jakie pisał... Liczę na to, że za rok lub przy innej okazji temat będzie prowadzony w sposób kulturalny i na temat.
W wolnym kraju?

Polska nie jest wolna nawet w 0.000000001%...Nawet Morawiecki to powiedział w wywiadzie że należymy do kogoś z zewnątrz, czyli on pracuje dla prywatnego układu a nie dla Polski czy Polaków. Polski nie ma a jedynie polaczki myślą że są wolni bo nawet samodzielnie myśleć nie potrafią

A takie media jak Internet po to powstały i zostały "cudownie podarowane" ludzim aby dawały złudzenie wolności, a co gorsza ludzie tu mają podejmowac urojoną walkę z systemem który jest w pełni kreowany przez prywatne ręce, a na drugi dzień wstać i z uśmiechem na twarzy wykonywać systemowe polecenia...

Jakke to jest "piękne" ;)
Jeżeli czyta to ktoś z moderatorów, to proponuję zablokować czasowo Apollo00 możliwość wstawiania komentarzy, bo przeczytałem wszystkie 20 jego postów i w większości nic nie wnoszą do tematów, a często są obraźliwe wobec innych forumowiczów. Może główka się mu wystudzi ...
Mój każdy post wiele wnosi i przedstawia prawdę, problem jest w tym że Ty żadnego nie rozumiesz. Nie każdy nadaje na poziomie odbiornika TV. Nie będę Ci pisał tego co chcesz usłyszeć...
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom