>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Cuda Tuska paliwo po 5 zł....

panmam2 78

panmam2

Użytkownik
a teraz za roznoszenie głupich ulotek dają 8-10/h... Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
pokaż mi kąkretne ogłoszenie,kilka razy spotkałem się z tak wysoką stawka godzinową.
dzisiejszy rynek pracy wymaga bycia osobą studiującą/niski zus, orzeczenie o niepełnosprawności,ale dobra sprawność fizyczna, 2-3 letnie doświadczenie w branży i to wszystko na umowę zlecenie.
a zapomniałbym pełna dyspozycyjność od poniedziałku do niedzieli.
 
kanas 400

kanas

"Gram grubo"
I tak jesteśmy Ciemnogrodem, pokaż mi na zachodzie państwo, które by się zgodziło na to by benzyna kosztowała 5 jednostek waluty, cukier tak samo ... Ostatnio program o Francji oglądałem, gdzie ludzie burzyli się że taka wieeeelka bagietka kosztowała 1 Euro. A patrząc na jednostki zarabiają minimalną tak jak my, ok 1050 euro u nich wynosi netto minimalna, u nas prawie tyle samo, a w złotówkach.
Drugim aspektem jest ta akcyza, Ci gamonie z unii europejskiej powinni najpierw dążyć by każdy europejczyk zarabiał na tym samym poziomie, a dopiero potem ustawiał akcyzy wspólne...
Akcyza na papierosy od przyszłego roku osiągnie unijne minimum, tj. 64 euro za 1000 sztuk. (dane za 2008 rok)
I teraz jak ta akcyza zostanie powiększona to dla np Niemca, nie ma różnicy, a dla Polaka ?
4 razy drożej takie podwyższki odczuwamy, zarabiając w złotówkach :p

Edit: Jeszcze co do cudów Tuska, to sądziłem że jak będzie mieć prezydenta po swojej stronie, to zrobi rewolucję w kraju ... jednak się myliłem, jedyne co od wyborów nasz kochany rząd zrobił, to zniżka dla studentów na przejazdy komunikacją :p
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Trochę skasowałem w tym temacie.
Jak rozumiem dotyczy on cen paliw w Polsce, ewentualnej dyskusji na temat zasobów ropy i tym podobnych czynników.
Proszę dyskutować na temat, ewentualnie zakończyć dyskusje jeśli wszelkie wątki zostały wyczerpane.
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
Obserwator (M)

Wg Ciebie jaki wpływ ma nasz rząd na to co dzieje sie w Polsce????

wg mnie 30%.....
Kluzcowych decyzji nie podejmuje Warszawa...
aha popatrz na prywatyzacje od 1989 roku.i zobacz działania Tuska na tym tle...
 
midel 189

midel

Użytkownik
Weź nie siej tutaj propagandy sukcesu, wystarczająco dużo mamy tego w telewizji.Zacisła pasa? Podaj jakieś konkrety gdzie rząd ograniczył wydatki w zauważalny sposób.Polska była &quot;zielona wyspa&quot; jedynie dzięki pieniądzom które otrzymujemy z UE, więc to żadna nasza zasługa(czyt.rządzących)
Dziękuje dobranoc!
Ponad 80% budżetu to wydatki sztywne, więc żaden minister finansów nie jest w stanie wiele zaoszczędzić na wydatkach bieżących, należy najpierw dobrać się do KRUSU, stworzyć Policję podatkową etc.
Odnosząc się do czyjegoś porównania do Szwecji:
Porównywanie nas do Szwecji, stawianie jej za wzór (tfu!) jest bezsensowny. Jak kraj taki jak Polska ma dogonić kraje Europy Zachodniej stosując model socjalistycznego, opiekuńczego państwa? Nie ma szans idąc tą drogą.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Ponad 80% budżetu to wydatki sztywne, więc żaden minister finansów nie jest w stanie wiele zaoszczędzić na wydatkach bieżących, należy najpierw dobrać się do KRUSU, stworzyć Policję podatkową etc.
Tak zgadza się, ale nie wiem czy wiesz ale Premier Donald Tusk zadłużył nasz kraj o kolejne ok 400mld zł.
W związku z tym jeżeli masz być konsekwentny to dopisz prawdę- tak wydatki sztywne w tym obsługa DŁUGU PUBLICZNEGO - i współczuję komuś kto obejmie urząd Premiera i Ministra Finansów po tym M...le [cenzura bo jeszcze pójdę do pierdla za to] bo te wydatki sztywne na obsługę długu lawinowo wzrosną.
To powiedz nam teraz czymże jest 10mld zł przy 400mld zł?
Po 2 dobieranie się do Krusu to kolejny temat zastępczy - tak to pozostałość z PRL, lecz ten system jest najbardziej efektywny!!! To ZUS generuje dług i straty, KURS jest 7x tańszy od ZUSU!!!!
Problem KRUSU to pseudorolnicy, taksówkarze, byznesmani co widzieli wieś na obrazkach kupili 1ha ziemi i rzekomo ją uprawiają by nie płacić ZUSU - to jest problem a nie.
Problem jest taki, że nasi politycy zapomnieli o swoich cudownych obietnicach przedwyborczych, super wynagrodzeniach, tysiącach kilometrów autostrad itp. itd zapomnieli też dodać, że oszczędności zaczyna się od góry i mogli by wziąć przykład ze Szwajcarii (polityk pracuje na rzecz społeczeństwa, nie pobiera ani nie jest uprawniony do żadnej płacy, diety czy dodatku z tego tytułu).
Niech ten rząd dotrwa jako tako i niech lepiej kończy ten cyrk bo sytuacja robi się o wiele bardziej niebezpieczna niż w Grecji, a wszelka krytyka super rządzenia wiecie jak się kończy.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Tak zgadza się, ale nie wiem czy wiesz ale Premier Donald Tusk zadłużył nasz kraj o kolejne ok 400mld zł.
W związku z tym jeżeli masz być konsekwentny to dopisz prawdę- tak wydatki sztywne w tym obsługa DŁUGU PUBLICZNEGO - i współczuję komuś kto obejmie urząd Premiera i Ministra Finansów po tym M...le [cenzura bo jeszcze pójdę do pierdla za to] bo te wydatki sztywne na obsługę długu lawinowo wzrosną.
To powiedz nam teraz czymże jest 10mld zł przy 400mld zł?
Po 2 dobieranie się do Krusu to kolejny temat zastępczy - tak to pozostałość z PRL, lecz ten system jest najbardziej efektywny!!! To ZUS generuje dług i straty, KURS jest 7x tańszy od ZUSU!!!!
Problem KRUSU to pseudorolnicy, taksówkarze, byznesmani co widzieli wieś na obrazkach kupili 1ha ziemi i rzekomo ją uprawiają by nie płacić ZUSU - to jest problem a nie.
Problem jest taki, że nasi politycy zapomnieli o swoich cudownych obietnicach przedwyborczych, super wynagrodzeniach, tysiącach kilometrów autostrad itp. itd zapomnieli też dodać, że oszczędności zaczyna się od góry i mogli by wziąć przykład ze Szwajcarii (polityk pracuje na rzecz społeczeństwa, nie pobiera ani nie jest uprawniony do żadnej płacy, diety czy dodatku z tego tytułu).
Niech ten rząd dotrwa jako tako i niech lepiej kończy ten cyrk bo sytuacja robi się o wiele bardziej niebezpieczna niż w Grecji, a wszelka krytyka super rządzenia wiecie jak się kończy.
Pokaż mi premiera, który nie zadłużał kraju? Twój ukochany Jarosław zamknął budżet na plusie? Z tego co pamiętam to był największym zwolennikiem wychodzenia z kryzysu po Keynes&#39;owsku, zwiększając drastycznie dziurę budżetową - i pis nazywają prawicą ???? Wszyscy są siebie warci.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Pokaż mi premiera, który nie zadłużał kraju? Twój ukochany Jarosław zamknął budżet na plusie? Z tego co pamiętam to był największym zwolennikiem wychodzenia z kryzysu po Keynes&#39;owsku, zwiększając drastycznie dziurę budżetową - i pis nazywają prawicą ???? Wszyscy są siebie warci.
Ty nie mów o tym co było tylko o tym co jest, takie gadanie jest żałosne, teraz rządzi PO i to PO trzeba za to rozliczać, a nie mówić o tym co było kiedyś. Po drugie co mnie obchodzi czego zwolennikami są pisiaki? To nie one wprowadzają to w życie, i do puki tego nie robią to mnie to nie interesuje.
Po trzecie, dług byłby jeszcze większy, gdyby nie podwyżka podatków i masowa prywatyzacja(jestem jej całkowitym zwolennikiem, ale nie na hura i zadaniowo,bo trzeba zapchać dziurę).Po czwarte PiS i PO to taka prawica jak Oleksy i Miller. Po piąte nie ma sensu się spierać o to kto jest mniejszym złem bo oba te (czyt. Tusk i Kaczor) są siebie warci jak już napisałeś.
A jedynym rozwiązaniem jest zmiana świń przy korycie.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Ty nie mów o tym co było tylko o tym co jest, takie gadanie jest żałosne, teraz rządzi PO i to PO trzeba za to rozliczać, a nie mówić o tym co było kiedyś. Po drugie co mnie obchodzi czego zwolennikami są pisiaki? To nie one wprowadzają to w życie, i do póki tego nie robią to mnie to nie interesuje.
Po trzecie, dług byłby jeszcze większy, gdyby nie podwyżka podatków i masowa prywatyzacja(jestem jej całkowitym zwolennikiem, ale nie na hura i zadaniowo,bo trzeba zapchać dziurę).Po czwarte PiS i PO to taka prawica jak Oleksy i Miller. Po piąte nie ma sensu się spierać o to kto jest mniejszym złem bo oba te (czyt. Tusk i Kaczor) są siebie warci jak już napisałeś.
A jedynym rozwiązaniem jest zmiana świń przy korycie.
Widzę, że nie jesteś w stanie ironii złapać, ale to już twój problem. (pis a prawica, szukaj). &quot;Dopóki tego nie robią, to mnie to nie interesuje&quot; - to po co w ogóle się odzywasz, skoro nie wiesz co poprzednio rządząca partia i zarazem największa opozycyjna reprezentowała i reprezentuje sobą? Co do podatków - krzywa Laffera.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
jak tam u Was cena pb95? ja ostatnio pod korek za 5.05 na Auchan, ale coś zaczeło stukać na zaworach w silniku i jak po jakimś czasie zatankowałem na Orlenie to przestało, chyba jednak cena idzie w parze z jakością.
a i jeszcze ciekawe spostrzeżenie - na jednej z krakowskich ulic - 4 stacje niemalże obok siebie, BP, Lotos, Shell i Tesco. Jednego dnia ceny za litr 95 wszędzie 5.19.
Następnego dnia Shell zszedł na 5,12, reszta pozostała na tym samym 5.19.
Kolejnego Tesco się zczaiło, że coś mały ruch i zbili cenę do 5.09 - czyli jednak się da! To już przegięcie, Tesco winduje ceny jak się da, wcale taniej nie jest, a i paliwo jakiejś lepszej jakości też nie.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
http://vod.gazetapolska.pl/104-kononowicz-proponuje-tuskowi

Słuchając wypowiedzi Komorowskiego i Kononowicza,muszę przyznać, że nie robiłoby mi większej różnicy, gdyby to ten drugi został prezydentem, a i koalicja z Tuskiem zdecydowanie zasadna.

http://kontrowersje.net/antykomor.html z cyklu &quot;z obłudą na wesoło&quot; ;D

@Midel, muszę się odnieść do Ciebie, Twoje posty wyglądają jakbyś się wykuł na pamięć regułek z podręcznika, ciągła gadka o lewicy, prawicy, centroprawicy itd. Czy Ty na obecnej scenie politycznej wyróżniasz jakąś partię którą można jednoznacznie zaszufladkować i nazwać? No chyba, że PSL - to jest najuczciwsza partia, jej chodzi tylko o stołki i się wcale z tym nie kryją - to partia k***w i tyle. Skup się człowieku na obecnych wydarzeniach, bo o tym tu rozmawiamy. Przypominam, że &quot;Jarkacz&quot; nie rządzi już 3,5 roku, a tak nawiasem (cytując): &quot;DURNIA MAMY ZA PREZYDENTA&quot; skończy on swoją &quot;służbę&quot; za 4lata i 2 mce. Swoją drogą, nie mogę się doczekać spotkania z Obamą ;D ciekawe co na tą okoliczność hrabia przygotował ;D

@ Krzysztof1985, to oczywiste, że Tusk to tylko marny aktor, odgrywający role napisane przez speców od pr takich jak np, Ostachowicz, który swoją drogą, z tonącej łajby dawno zwiał. Wystarczy spojrzeć na wypowiedzi Tuska, które &quot;komponuje&quot; on sam. To śmiech i żenada. Jednym słowem &quot;koniec kwękolenia&quot;.

http://www.youtube.com/watch?v=wJCerXEssxQ

Z ostatnich wydarzeń można przytoczyć: ukłon w stronę ćpunów (legalizacja małych ilości) + ukłon w stronę &quot;homosiów&quot; (wyrzucenie Wegrzyna i cały pieprzony tysiąc naszych polskich nowych złotych - MASAKRA!!!!)

Dlaczego Tusk wstaje o 5 rano??? Żeby dłużej mógł nic nie robić.
Sorry za suchara ogarnięci znawcy.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Co do podatków - krzywa Laffera
Tak krzywa Laffera, tylko taki sam efekt można uzyskać dwojako:
a) podwyżka podatków zwiększy przychody
b) obniżka podatków rozbudzi konsumpcjonizm co też zwiększy przychody
Wracając do tematu - obłuda jak się patrzy. Polecam wypowiedzi Tuska na temat karty podstawowej, potem o legalizacji miękkich narkotyków.
Jednego dnia &quot; Nie będzie legalizacji narkotyków&quot; - słupki w dół.
Doniu zamyka się w gabinecie nie ma go 3-4 dni w mediach zgrupowanie PO i grupy PR- i mega pomysł -&quot; Odstąpienie od karania za posiadanie niewielkich dawek&quot;
Pomysły tego gościa są takie jak chorągiewka na wietrze. A obecne transfery polityczne to uwidaczniają
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Widzę, że nie jesteś w stanie ironii złapać, ale to już twój problem. (pis a prawica, szukaj). &quot;Dopóki tego nie robią, to mnie to nie interesuje&quot; - to po co w ogóle się odzywasz, skoro nie wiesz co poprzednio rządząca partia i zarazem największa opozycyjna reprezentowała i reprezentuje sobą? Co do podatków - krzywa Laffera.
Nie wiem o którym fragmencie mojej wypowiedzi mówisz, że ironii nie złapałem.
Napisałem, że pisa ma tyle wspólnego z prawicą co Oleksy i Miller, czyli tak samo jak PO.A co reprezentowała? Przestań pisać ogólnikami i podaj konkretne działania a nie co reprezentuje/reprezentowała, bo tak napisać to każdy bałwan potrafi, zaraz napiszesz że podwyżka podatków jest korzystna bo dług się przypudrował ciut.Rzuciłeś hasło krzywa Laffera i co? myślisz, że to świadczy o twojej wiedzy, to sie grubo mylisz.Konkrety kolego nie hasła bez argumentacji.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Midel, nie mów o tym co było - piszemy o rzeczach/czynnościach i zaniechaniach obecnej władzy. PIS już rozliczyli wyborcy w 2007 roku. Teraz skupmy się na patrzenie na rączki mistrzowi bajeru i jego kukiełce co łączy się z nami w Red&quot;Bullu&quot; ???? i całej świcie rządu PO+PSL
comprende?
 
midel 189

midel

Użytkownik
Nie wiem o którym fragmencie mojej wypowiedzi mówisz, że ironii nie złapałem.
Napisałem, że pisa ma tyle wspólnego z prawicą co Oleksy i Miller, czyli tak samo jak PO.A co reprezentowała? Przestań pisać ogólnikami i podaj konkretne działania a nie co reprezentuje/reprezentowała, bo tak napisać to każdy bałwan potrafi, zaraz napiszesz że podwyżka podatków jest korzystna bo dług się przypudrował ciut.Rzuciłeś hasło krzywa Laffera i co? myślisz, że to świadczy o twojej wiedzy, to sie grubo mylisz.Konkrety kolego nie hasła bez argumentacji.
Jednak totalnie nie łapiesz, ale to już twój problem. Krzysztof też nie, ale szczerze mówiąc mam to gdzieś.
Mam nadzieję, że karzeł z żoliborza nie wróci do władzy, w przeciągu kolejnych 4 lat przewidywane jest załamanie gospodarki, więc może na fali eurosceptycyzmu wzrosną akcje prawdziwych liberałów i wolnorynkowców, i uda się wreszcie wygrać wybory i zrobić porządek w tym grajdole wzorem Reagana.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tak krzywa Laffera, tylko taki sam efekt można uzyskać dwojako:
a) podwyżka podatków zwiększy przychody
Wszystko zależy jaką podstawę teoretyczną przyjmiemy ale to Mocno naciągana teza.
Wzrost podatków zwiększy przychody tylko w krótkim okresie. Choć zależy też o jakich dobrach mówimy. Inaczej działa wzrost akcyzy na paliwko a inaczej zwiększenie VAT-u np. na soki. Paliwo nie ma praktycznie żadnej alternatywy dlatego pan Tusk to wykorzystuje. A z soczków możemy zrezygnować na rzecz innych napojów itd. Jeśli mówimy o cenie paliw to ja jestem zwolennikiem tezy, że tani transport i infrastruktura to podstawa. My mamy relatywnie do UE najdroższy transport i bardzo słabą infrastrukturę.
Wszyscy są siebie warci
Dokładnie.
Ciekaw jestem czy w następnych wyborach się coś zmieni i dojdzie jakaś nowa partia (PJN,Palikotów nie liczę) czy znów będzie to samo. Z różnicą +/- 5 % dla Pis,PO,SLD,PSL.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jak już kiedyś pisałem, PO jak i jej otoczenie oraz niemieckie powiązania są zdecydowanie najsilniejsze kadrowo i finansowo. Zrobią wszystko, żeby wybory udało się wygrać, gra idzie o ogromną kasę. Obok nich realną konkurencją jest tylko PiS, ale partia nie ma zaplecza. Od niedługiego czasu siedzę blisko przy tej partii i widzę co się tam dzieje. Swoją drogą skrobnę co nieco na ten temat w odpowiednim dziale potem, bo kilka ciekawostek z ostatnich wizyt warto zamieścić.

Wg mnie nikt nowy nie dojdzie, bo i nie ma kto dojść. Oszołomy i ideowcy to w polityce druga kategoria i oni mogą najwyżej małe zamieszanie narobi ale nie będą stanowić poważnej siły. Niektórzy widzą nadzieję w Korwinie, bo w sumie jako jedyny ma ciekawe pomysły i innowacyjny (jak na trend) rodzaj prowadzenia polityki. Gdybyśmy żyli obok przyjaznych nam państw to może i coś by z tego było, jednak jego rewolucjonizm godzi w interesy tych, którzy tu formalnie sprawują władzę. No chance

Midel, każdy wie co o Jarku myślisz, jednak ciągłym obrażaniem i wycieraniem dupy nieprzychylnymi mu epitetami pokazujesz ile jesteś wart. Zacznij wyrażać opinie na poziomie, bez, mniemam po wpisach, wrodzonej wulgarności. Czemu to ma służyć? Inna sprawa, że masz bardzo mylne pojęcie o jego osobowości
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
głosujcie na partie korwina mikke i tyle jak chcecie prywatyzacji szpitali, likwidacji zusu, zamiast podatku dochodowego ryczałtowy, ale nie wy widzicie tylko pis ktory juz mial szanse rzadzenia, po ktore takze rzadzi nami i SLD te złodziej co przez 10 lat nami rzadzily
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
głosujcie na partie korwina mikke i tyle jak chcecie prywatyzacji szpitali, likwidacji zusu, zamiast podatku dochodowego ryczałtowy, ale nie wy widzicie tylko pis ktory juz mial szanse rzadzenia, po ktore takze rzadzi nami i SLD te złodziej co przez 10 lat nami rzadzily
Podzielam Twoje zdanie, lecz powiem Ci dlaczego Korwin nie wygra.
W Polsce buduje się sztuczną armię urzędasów (450-500 tys) by w momencie, gdy jakaś partia chciała zrobić z tym rząd to te 400-500tys odda głos na partię, która tego nie zrobi.
Ba mało tego te 400-500tys to ma pozakładane rodziny i często dzieci &gt;18 roku życia na utrzymaniu i jak przyjmiemy sobie model rodziny 2+2 i Korwin traci od 1,6-2,0 mln głosów - a to jest strasznie dużo.
Poza tym Korwin ma hasła rewolucyjne, które pewnym wpływowym kolesiom co dorobili się na lewiźnie nie pasuje więc przy pomocy mediów go niszczą.
Dalej idąc, Korwin jest mniej przystojny od np Napieralskiego i kobiety oczywiście oddadzą raczej głos na Napieralskiego, dodatkowo Korwin wypowiadał się 2-3 razy dość nieprzychylnie na temat kobiet i ich praw do głosowania.
 
Do góry Bottom