>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Cuda Tuska paliwo po 5 zł....

duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
Co Wy jako obywatele tego kraju uważacie o bezpodstawbych podwyżkach cen paliw??? Władza wciska nam kity ze to &quot;czynnik zewnętrzny jakim jest sytuacja na bliskicm wschodzie&quot; powoduje że mamy ceny takie a nie inne.
A zawdzięczamy to jedynie naszej władzy (czytaj Bruksela Moskwa).i Tym co wykonują ich rozkazy.(PO,Pis,SLD itp itd....)


Jakie jest wasze zdanie w tej kwesti????
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Moje zdanie jest takie że wszędzie benzyna i ropa drożeje właśnie przez sytuację na Bliskim Wschodzie, a rząd nie ustala tych cen...
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
Unia reguluje prawnie wysokość akcyzy na paliwa.a prawo uni jest ponad naszym więc sam widzisz....i rząd też ma swoje 3 grosze w tym.
a co do cen.w USA mają paliwo po 2 zł.ich sytuacja na bliskim wschodzie nie dotyczy ???? /??

Rok temu baryłka była droższa niż teraz a paliwo mieliśmy tańsze.obecnie baryłka jest tańsza niz przed rokiem a paliwo droższe.nie wierzysz??? ale to prawd
Nie wierz GW...myśl samodzielnie
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Po pierwsze, nie czytam gazet, a po drugie to nie wiem jaka jest cena benzyny/ropy w USA, ale wiem że w Europie są państwa gdzie benzyna jest droższa niż u nas, np. Holandia, a po trzecie jeśli rząd zmniejszył by akcyzę na paliwo to deficyt by się zwiększył jeszcze bardziej, a chyba tego byśmy nie chcieli.
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
To moze paliwo po 20 zł? deficyt sie zredukuje?? źle myślisz.Polska jest zadłużona na ok 800mld zł....przecież tego nikt nie spłaci ???? no fakt w holandi jest po 6 zł ale tam za zarobki 4x większe;) deficyt to wynik nieudolnej polityki rządu....mamy co chcemy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
800 mld?! Chyba Ci się coś pomyliło i nie pisałem nic o podnoszeniu akcyzy tylko o tym że zmniejszenie jej w tym momencie byłoby czystą głupotą.

PS
Widzę że nawet na forum bukmacherskim niektórzy potrafią prowadzić pisowską propagande przed wyborami.
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
Dług publiczny Polski to 800 mld zł !!! nie dyskutuj nad faktami!!!! bo wychodzisz no głupka.nie prowadze propagandy Pis.tylko opisuje polityke PO

własnie że zmniejszenie akcyzy by pobudziło gospodarke.zwiększyło popyt.tak robią inny państwa....

aj widze ze kolega nie wie w jakim świecie żyje.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
A skąd wiesz że deficyt Polski wynosi 800 mld, i jakie państwa zmniejszyły akcyzę na paliwo od czasu zamieszek w Egipcie? Jakiś link podaj jeśli możesz, bo chętnie o tym poczytam. A dla twojej wiadomości to inne państwa podczas kryzusu też chciały zwiekszyć popyt na różne sposoby, a Polska zacisła pasa i to my jako jedyni byliśmy &#39;&#39;zieloną wyspą&#39;&#39;.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
A skąd wiesz że deficyt Polski wynosi 800 mld, i jakie państwa zmniejszyły akcyzę na paliwo od czasu zamieszek w Egipcie? Jakiś link podaj jeśli możesz, bo chętnie o tym poczytam. A dla twojej wiadomości to inne państwa podczas kryzusu też chciały zwiekszyć popyt na różne sposoby, a Polska zacisła pasa i to my jako jedyni byliśmy &#39;&#39;zieloną wyspą&#39;&#39;.
Weź nie siej tutaj propagandy sukcesu, wystarczająco dużo mamy tego w telewizji. Dziękuje dobranoc!
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
A skąd wiesz że deficyt Polski wynosi 800 mld, i jakie państwa zmniejszyły akcyzę na paliwo od czasu zamieszek w Egipcie? Jakiś link podaj jeśli możesz, bo chętnie o tym poczytam. A dla twojej wiadomości to inne państwa podczas kryzusu też chciały zwiekszyć popyt na różne sposoby, a Polska zacisła pasa i to my jako jedyni byliśmy &#39;&#39;zieloną wyspą&#39;&#39;.
Weź nie siej tutaj propagandy sukcesu, wystarczająco dużo mamy tego w telewizji.Zacisła pasa? Podaj jakieś konkrety gdzie rząd ograniczył wydatki w zauważalny sposób.Polska była &quot;zielona wyspa&quot; jedynie dzięki pieniądzom które otrzymujemy z UE, więc to żadna nasza zasługa(czyt.rządzących)
Dziękuje dobranoc!
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Weź nie siej tutaj propagandy sukcesu, wystarczająco dużo mamy tego w telewizji. Dziękuje dobranoc!
Ok, brak zmian w chorym systemie szkolnictwa, brak prywatyzacji szpitali, zmniejszenie składki na OFE, brak likwidacji KRUS, brak wywalenia Rostowskiego z rządu itd.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Nie stać Nas na prywatyzacje szpitali,za biedne społeczeństwo...

Czemu chcesz likwidacji KRUS ????
Ja nie widzę innego wyjścia na to żeby polska służba zdrowia była normalna. A KRUS powinien być już dawno zlikwidowany bo dlaczego podatnicy mają do tego dopłacać?
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
to ktoś moze powiedzieć żeby ZUS zlikwidować....
Nie wiem ile zarabiasz ale gdyby złużba zdrowia była prywatna i złamał byś noge poleżał w szpitalu 1 dzień to zapłacił byś ok 2 tys...
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
to ktoś moze powiedzieć żeby ZUS zlikwidować....
Nie wiem ile zarabiasz ale gdyby złużba zdrowia była prywatna i złamał byś noge poleżał w szpitalu 1 dzień to zapłacił byś ok 2 tys...
Aha czyli teraz jakiś Mikołaj dokłada nam do leczenia?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
to ktoś moze powiedzieć żeby ZUS zlikwidować....
Nie wiem ile zarabiasz ale gdyby złużba zdrowia była prywatna i złamał byś noge poleżał w szpitalu 1 dzień to zapłacił byś ok 2 tys...
Ale rolnicy do ZUS nie dopłacają, a tak nawiasem mówiąc to ZUS też powinien być zlikwidowany. A co do służby zdrowia, teraz co miesiąc płacisz na NFZ, zachorujesz i czekasz kilka miesięcy na jakieś badania a potem drugie tyle choćby na operację, a jeśli szpitale się sprywatyzuje, nie płacisz co miesiąc do NFZ żadnej składki i masz za co się leczyć w komfortowych warunkach, bez nerwów i czekania.
 
duzy-kermit 35

duzy-kermit

Użytkownik
Hm...sam ZUS zjada ok 40% tego co ludzie do niego odłoża.
W Polsce potrzeba zmiany rządu.najlepiej na taki jak były w II RP

Aerts

Taki Mikołaj jak Ty.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ale niektórzy to mają ograniczone pole widzenia...
Po co porównywać ceny paliw w USA i Polsce ? Jeśli już to czynisz, to przedstaw dlaczego tak jest..?
Podatek, akcyza, dystrybucja itd. i gdyby nie to, to paliwo byłoby w zbliżonej cenie, ale wtedy w Polsce byłaby 2.Grecja i krach...
Narzekanie ciągłe na podatki itd to jakieś slogany z mediów, popatrz na podatki w Skandynawii... Tam płacą olbrzymie podatki, mandaty itp itd, ale równocześnie zarabiają dużo więcej, mając zapewnione parę tysięcy złotych jako zasiłek dla bezrobotnych, na opiekę nad dziećmi, służbę zdrowia odpowiednią itd...
Zlikwidować ZUS ? kolejne puste hasło, i co wtedy ? trzeba mieć alternatywę... To że np. ja ostatni raz byłem w szpitalu w wieku 7 miesięcy :grin: nie oznacza, że jakąś 70-letnią Babcię byłoby stać na prywatne leczenie... a i skąd miałaby mieć $ na utrzymanie ?
Za dużo wywiadów z politykami widzę w wypowiedziach... Że niby Tusk sobie ustala niczym w Kabaretowym Klubie 2, że podatki podnosimy bo nie ma mamy czasu na analizę sytuacji itd i teraz idziemy haratać w gałę ?:grin:
To nie My, jako Polska ustalamy, co, gdzie, za ile... Jeśli tak by było to bylibyśmy słynną już wyspą, tyle że nie Irlandią ( z resztą też przechodzącą kryzys), ale Kubą !!!
E; a paliwo w USA jest chyba po ok. 3zł a nie 2zł... ostatnio Obama zlecił chyba nawet śledztwo, czy aby nie jest ona spowodowana działaniem spekulantów... (ot coś na wzór naszego cukru)
 
Do góry Bottom