>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2022/2023 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Dzisiaj w stronę gospodarzy...

Sundling J. - Brennan R. [1] 1.52 sts/fortuna
Szwedka u siebie powinna zanotować dobry występ. Pod nieobecność Karlsson i Andersson, to właśnie na nią liczą gospodarze. Wybrałem typ przeciwko Brennan, która jest po dwóch długich dystansach: 30km w Planicy i 50km w Oslo, więc świeżości może brakować. W Oslo widać było jak cierpiała w drugiej części biegu, gdzie sporo straciła. Sundling z kolei na biegła tych długich biegów, co powinno przełożyć się dziś na lepszą dyspozycję.

Halfvarsson C. - Musgrave A. [1] 1.45 sts/fortuna
U mężczyzn także liczę na zawodnika gospodarzy. Calle przeważnie notuje tu dobre występy, a ostatnio forma dobra. Brytyjczyk ma całkiem udany sezon, ale ostatnio lekko pikował w dół. W Planicy występy poniżej oczekiwań. Do tego ma za sobą długie biegi, a Szwed w Oslo nie startował. Będzie bardziej wypoczęty, do tego styl klasyczny i przede wszystkim pobiegnie na swojej ziemii.
Ciekawe jest to ze w parze Sundling jest faworytka ale juz w typowaniu miejsc Brennan jest wyżej wyceniana. Wiec moze obok tych typów jeszcze Sundling top6 za @2 gdzie na brennan to 1.7 i top 10 za @1.4 gdzie na Brennan to @1.25
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +568
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Hagstroem J. - Diggins J. (kwalifikacje) [2] 2.00 sts
Dzisiaj nieco inaczej. Spróbuję pograć kwalifikacje, zobaczymy co z tego wyjdzie. Amerykanka trochę nie doceniana przez buki moim zdaniem. Hagstroem jak najbardziej w zasięgu Jessie. Amerykanka dużo ostatnio startuje i może brakować pary na półfinał i finał, ale kwalifikacje powinna pobiec mocno, by być rostawioną z pierwszej dziesiątki przed ćwierćfinałami. Skoro w Drammen stylem klasycznym Jessie była wyżej w kwalifikacjach, to czemu nie dziś w stylu dowolnym, który jest jej zdecydowanie mocniejszą stroną.

Pellegrino F. - Ogden B. (kwalifikacje) [2] 2.52 sts zabrakło niewiele
Tutaj też spróbuję zwietrzyć niespodziankę. Amerykanin świetnie biega biegi kwalifikacyjne, często będąc w nich w top3. Później już jest gorzej, bo walka ramię w ramię przeważnie kończy się przepadnięciem w ćwierćfinale, czy półfinale. Kurs moim zdaniem przesadzony na kwalifikacje, więc próbuję.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
USA - Włochy [1] 1.70 etoto / betfan
USA [top6] 2.00 fortuna

W zasadzie każda nacja wystawiła składy, które nie są najmocniejsze. Wydaje się jednakże że o zwycięstwo powalczą dwie ekipy Norwegii i Szwecja. Amerykanie mimo, że zaawizowali żeńską część składu bez swoich gwiazd, to mogą dziś trochę namieszać. U panów Ogden i Pattersson swoje zrobią. U pań całkiem dobrze w piątek zaprezentowała się w biegu indywidualnym Mccabe i liczę, że dziś powtórzy dobry występ i na swojej drugiej zmianie oderwie się od Włoszki. Jeśli się to jednak nie uda to na ostatniej zmianie pobiegnie Kern, która powinna dobrym finiszem górować nad Franchi. Liczę, że cały skład pobiegnie dobrze i równo, a to też powinno dać miejsce w top6.

Norwegia II [top6] 1.50 betfan / 1.45 fortuna
Faworyzowana jest pierwsza ekipa Norwegii. Nie zdziwi mnie jednak, jeśli to właśnie druga ekipa odniesie zwycięstwo. Ciekawie zestawiony skład. Na każdej z pierwszych trzech zmian widzę potencjał. Kluczowa będzie druga zmiana, bo tu jest szansa na odjazd. Oestberg powinna pobiec lepiej niż piątek. Jeśli to się uda, to może być zwycięstwo. Jeśli nie, to w zasadzie pozostanie walka o 2-3 miejsce. Tu trzeba mieć na uwadze, że jeśli dojdzie do finiszu, to pierwsza ekipa Norwegii i Szwecji mają lepsze zawodniczki sprintersko i finisz powinien być na ich korzyść, dlatego asekuracyjnie gram top3.

Ależ klęska 🤦 Ogden nieoczekiwanie został na pierwszej zmianie, pociąg odjechał i to było na tyle. Niemiec na trzeciej zmianie też nadspodziewanie dobrze, co spowodowało, że Haga nie zdołała na swojej zmianie zafiniszować na podium.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +102
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lundgren M. - Ilar M. [1] 1.60 etoto
Zestawienie dwóch Szwedek. Lundgren prezentuje się lepiej podczas ostatnich startów. W Falun potrafiła nawet wykręcić drugi czas eliminacji, co pokazuje, że przy odrobinie szczęścia może walczyć z najlepszymi.

Anger E. - Skar S. B. [1] 1.65 fortuna
Szwed miał trochę pecha w Falun, bowiem do finału zabrakło 0.01s, ale bardzo mocno przyczynił się do zwycięstwa w niedzielnej sztafecie. Dzisiaj ponownie powinien powalczyć o najwyższe lokaty i uważam, że będzie wyżej od Norwega, który notuje nieco słabsze występy od Angera.

I tak to powinno wyglądać. U kobiet rozliczone po ćwierćfinałach, u mężczyzn po półfinałach, więc w sumie bezstresowo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1642
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Rozpoczynamy ostatni weekend PŚ zmaganiami w Lahti...

Norwegia II (K) - Niemcy (K) [2] 2.20 etoto / betfan
Nie przekonuje mnie skład drugiej ekipy Norweżek. Lotta ma ewidentnie zjazd formy po TdS. Do tego styl dowolny, no nie widzę jej dzisiaj. Niemki za to utrzymują swoją solidność i jak to Niemki, spinają się zawsze na występy drużynowe. Dzisiaj ponownie powinny powalczyć w rywalizacji o podium.

Szwecja I (M) - Szwecja II (M) [1] 1.35 sts
Można dorzucić do czegoś na kupon. Grate i Anger w pierwszym składzie powinni być spokojnie wyżej od drugiego składu. Poromaa i Svensson, ja tego nie widzę. Svensson nie dość, że szczyt formy i najlepsze sesonay ma za sobą, to w stylu dowolnym tu nie powinien za wiele zdziałać. Pierwszy skład Szwedów, to z kolei typowi sprinterzy, którzy systematycznie notują dobre występy, więc w tej parze zdecydowany faworyt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +831
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Chanavat L. - Ogden B. [1] 1.60 betclic
Francuz w ostatnich startach często melduje się w finałach, czego nie można powiedzieć o Amerykaninie. Ten przeważnie ma dobre eliminacje, a później jest już gorzej. Myślę, że będący w dobrej formie Chanavat będzie dziś wyżej.

Chappaz J. - Chanavat L. [2] 2.50 sts
Nie wiem skąd ten kurs. Na pewno powinno być bardziej wyrównanie. Tak jak wspomniałem Chanavat w dobrej formie, więc ja widzę tu value, a skoro tak, to trzeba spróbować.

Faehndrich N. - Weng T. U. [1] 1.67 sts / 1.60 betclic
Ważny start dla obu pań. Szwajcarka walczy o małą kryształową kulę w sprincie, a Norweżka o dużą kryształową kulę. Obie miały znakomity początek sezonu, ale po TdS forma trochę zeszła. Wczoraj obie odpuściły sprinty drużynowe, oszczędzając siły na to co dla nich najważniejsze. Dzisiaj idę w stronę Szwajcarki z uwagi na fakt, że sprintersko w końcówce sezonu wygląda ona lepiej.

Chanavat przepadł już w kwalifikacjach 🤦

Typowy rollercoaster w tym sezonie, raz dobrze raz jak kulą w płot.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +233
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
E. Andersson wygra @3,8
1-3 @1,65
fortuna

1,2 sek do wygranej, 0,2 do podium. Cały bieg na czele, nie urwała się i na finiszu ją objechały
.

Koniec sezonu jeżeli chodzi o biegi narciarskie. Ostatni bieg na 20 km techniką klasyczną w Lahti. Trasa jest dość wymagająca z kilkoma stromymi podbiegami oraz niebezpiecznymi zjazdami zwłaszcza ten na kilkaset metrów przed stadionem gdzie wczoraj w sprincie praktycznie co bieg ktoś zaliczał upadek. Idę w wygrana Ebby, która w klasyku czuje się bardzo dobrze. W tym sezonie w dwóch biegach na tym właśnie dystansie raz wygrała w Les Rousses wyprzedzając o ponad 20 sek druga na mecie Niskanen i była trzecia w Lillehammer tracąc do zwyciężczyni 1,2 sek przegrywając sprinterski finisz na ostatnich metrach. W MŚ gdzie był rozegrany bieg na 30k stylem klasycznym również nie miała sobie równych wygrywając o blisko minutę. Sądzę, że i dzis będzie chciała zakończyć ten sezon wygraną i potwierdzeniem że na dystansach w stylu klasycznym nie ma sobie równych. Główną rywalką powinna być Finka Niskanen jednak sądzę, że młodość w tym biegu będzie górą.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Podzielam zdanie i również gram w stronę Ebby...

Andersson E. [top3] 1.65 fortuna
Andersson E. [V] 3.80 fortuna

Szwedka ma zakomitą końcówkę sezonu. Zapewne wpływ na to miał fakt, że gdy rywali zajeżdżały się na TdS, to Ebba leczyła chorobę. Wiadomo po chorobie nie jest łatwo wrócić, ale też nie zajechała organizmu tym morderczym cyklem. Dzisiaj powinna walczyć o zwycięstwo. Będzie zapewne próbowała urwać się wcześniej, bo na finiszu są lepsze zawodniczki. Także do wyboru, top3 dla szukających czegoś pewniejszego, V dla tych co lubią wyższe kursy i większe ryzyko.

Razymova K. - Stadlober T. [2] 1.55 fortuna
Dzisiaj to co Austriaczka lubi najbardziej. Jej pasują biegi masowe. Biega je mądrze i często melduje się wysoko. Co prawda jej słabą stroną jest finisz i dlatego brakuje jej podium w takich biegach, ale powinna się urwać w czołowej grupie i dziś też być wysoko.

Weng H. - Stadlober T. [2] 2.20 etoto / betfan
Można spróbować jeszcze tego typu. Norweżka ten sezon ma słaby i nie zachwyca. Przy wyższym tempie, które narzuca grupa dość często odpada i zostaje gdzieś z tyłu i upatruję tu dziś cień szansy na to. Tak było chociażby w Les Rousses, czy w Oslo na 50km.

Dajta spokój z tymi kobitami w tym sezonie. Andersson na ostatnich metrach przegrywa podium. Dobrze, że ten sezon się kończy, bo druga część sezonu, to niemal wszystko na odwrót. Mężczyzn nawet dziś już nie typuję, obejrzę na spokojnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +84
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
S spider-official nie wszystko zawsze wchodzi. Bywają momenty, gdzie jest się pod kreską, jak to w bukmacherce. Ten sezon w biegach narciarskich był mocno nieprzewidywalny, jeden z trudniejszych do typowania w ostatnich latach. Dlatego zmieniłem trochę strategię i zacząłem szukać wyższych kursów, które niosą za sobą większe ryzyko. W całym sezonie podałem grubo ponad 100 typów, gdzie około 50% okazała się trafionych. Wynik ten mnie nie zadowala, bo celowałem w minimum 65%, ale jak wcześniej napisałem, trochę zmieniłem strategię i dlatego ten procent jest niższy od zakładanego. Mam już pewne wnioski po tym sezonie i nauka na pewno nie pójdzie w las. Na plus na pewno jest fakt, że udało się upolować trochę wyższych kursów i to nie z przypadku, a dzięki dobrej analizie, jak na przykład tutaj...

Teraz czas na trochę odpoczynku, reset głowy, za chwilę rusza sezon żużlowy, a do biegów wracamy w listopadzie i oby z dobrym skutkiem 😉
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom