>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2022/2023 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
FIS_2022-2023.jpg

W tym temacie podajemy rzeczowe analizy i prowadzimy konstruktywną dyskusję. Zapraszam do typowania :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +989
T 27,1K

trynek85

Użytkownik
Jutro w końcu ruszamy z nowym sezonem w zawodach w Ruce, pewnie z rana zaczną wskakiwać oferty, ciekawe w jakiej dyspozycji Klaebo i reszta, a u pań w sprintach pewnie prym będą wiodły Szwedki.Iza Marcisz zaczęła trenować w stylu J. Kowalczyk i od samego początku powinni to skutkować miejscami w top 20-30.
 
Otrzymane punkty reputacji: +227
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Czas w końcu rozkręcać tą karuzelę. Dziś inauguracja sezonu w PŚ. Na początek trochę w cieniu mundialu, ale co tam 😜 Kolejny sezon, kolejny dziwny. Dziwny, bo znowu niewiadomą jest ile zawodów uda się rozegrać. Kryzys energetyczny spowodował, że koszty produkcji sztucznego śniegu są spore i nie każdy będzie w stanie temu podołać. Już wiadomo, że nie odbędą się zawody w centrum Mediolanu, zostały przeniesione do Livigno. Co będzie dalej? Pożyjemy, zobaczymy.

Tymczasem czas na pierwsze typy i analizy. Jako, że to pierwsze zawody, to póki co delikatnie, bez szaleństwa, trochę trzeba bazować na wynikach z zawodów przedsezonowych i szukać wyższych kursów.

Karlsson F. - Dyvik A. [2] 2.20 forbet
Obie startowały w zawodach przedsezonowych w Szwecji. Anna odpadła w półfinale, a Frida pobiegła w finale zajmując 3 miejsce. Tylko tam w półfinale doszło do kolizji między Dahlqvist i Dyvik, co skutkowało tym, że obie nie weszły do finału. W kwalifikacjach Anna miała lepszy czas do Fridy. W finale Frida zajęła co prawda 3 miejsce, ale do Ribom i Hagstroem straciła sporo. Umiejętności sprinterskie u Anny też są lepsze dlatego ja dzisiaj idę w tym kierunku. Myślę, że buki trochę też sugerują się wynikami z ubiegłego tygodnia, ale jak napisałem wcześniej Anna w półfinale miała kolizję z Dahlqvist.

Ribom E. [top3] 1.95 fortuna
Jak już wyżej napisałem Emma w ubiegłotygodniowych zawodach spisała się kapitalnie i odnotowała zwycięstwo. W finale za plecami zostawiła nie byle kogo, bo Haegstroem. W kwalifikacjach miała drugi czas. Widać, więc że forma jest, a morale po zwycięstwie na krajowym podwórku też podbudowane. Typ trochę ryzykowny, ale myślę, że warto dziś zaatakować podium Emmy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1518
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj kierunek przeciwny do wczorajszego, a mianowicie:

Karlsson F. [top3] 1.50 sts / forbet
Frida przyzwyczaiła do mocnego początku sezonu, a później wygląda to gorzej, gdzie podczas TdS ma problemy. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale dzisiaj spokojnie powinna zameldować się na podium. Wczoraj w sprincie występ przeciętny, ale sprinty nigdy nie były jej mocną stroną. W ubiegłym roku tutaj wygrała pokonują samą Teresę Johaug. Dzisiaj jej najgroźniejszą rywalką będzie zapewne Andersson, może Niskanen, Parmakoski i ewentualnie Hennig. To między tymi zawodniczkami powinna rozegrać się główna walka o zwycięstwo. Patrząc jednak na mocne otwarcia sezonu że strony Fridy i ubiegłoroczne zwycięstwo tutaj w Ruce, typuję ją na podium.

Kalva - Ribom [1] 1.55 sts
Wczoraj grałem w kierunku Ribom, a dziś zagram przeciwko. A to dlatego, że Norweżka w ubiegłym tygodniu zwyciężyła bieg na 10km klasykiem na swoim krajowym podwórku w wyśmienitym stylu. Jej przewaga na drugą Heidi Weng i trzecią Oestberg wyniosła ponad pół minuty. To sporo, co pokazuje, że jest dobrze przygotowana i dzisiaj w biegu dystansowym powinna być lepsza od Szwedki.

Golberg P. [top6] 2.00 betclic
Paal często w sezon wchodził przeciętnie, a teraz odnoszę wrażenie, że jest lepiej. Wczoraj udany występ w sprincie. Na krajowym podwórku w ubiegłym tygodniu był drugi w biegu na 10km. Ubiegły sezon w Ruce to 10 pozycja, gdzie przed nim uplasowało się pięciu Rosjan, których teraz nie ma. Wygląda na to, że dziś Paal powinien się liczyć, a kurs na top6 smakowity, więc korzystam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3016
T 27,1K

trynek85

Użytkownik
Claudel-Marcisz 1 1,3 sts
Różnica 2 klas, nasza Iza zaczęła treningi pod okiem J. Kowalczyk, ale to jeszcze nie ta półka. Rok temu w Davis w biegu na 10km Polka straciła do niej 2 min, w Beijing na 30 km 4 min.... Dziś startują obok siebie i Iza nie dotrzyma tępa... Kurs marny, tylko do jakiegoś dubla, pewnie zaraz Maniek coś fajnego wymyśli
Można dołożyć coś przeciwko Heidi Weng. W sts jest w parach z faworytkami że Szwecji, które są solidne w stylu dowolnym, a Heidi w zawodach na swoim podwórku tydzień temu była dopiero 7 że stratą 45 s do niesamowitej Kalvy
Karlsonn-Weng 1,25 1 sts
Ebba-Weng 1,3 1 sts
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ja mam trochę odmienne zdanie w kwestii Heidi Weng...

Weng H. - Parmakoski K. [1] 1.75 etoto
Może i Heidi spisała się przeciętnie w ubiegłym tygodniu w rywalizacji wewnątrz norweskiej, ale... Wczoraj wyglądało to już dużo lepiej. Pobiegła rozsądnie, na końcowych kilometrach odrobiła do całej stawki, łącznie ze Szwedkami. Po 6km było straty pół minuty, a na mecie 21 sekund. W ubiegłym sezonie strata była jeszcze większą, bo blisko minutowa. I co zrobiła Heidi w biegu pościgowym? Wykręciła najlepszy czas biegu, i na metę wbiegła jako trzecia. Dzisiaj startuje z niewielką stratą do Parmakoski, a dystans dwukrotnie dłuższy, bo 20km. Myślę, że kwestią czasu będzie, kiedy Norweżka się oderwie od Finki i pobiegnie do przodu. Kurs dla mnie satysfakcjonujący, więc gram.

Co do biegu pań, to kompletnie nie wiem jak Szwedki to rozegrają, czy pobiegną drużynowo, czy każda sobie. Jeśli Frida narzuci mocne tempo, to żeby czasem w drugiej części biegu nie zapłaciła za to. Wczoraj było widać, jak traciła w drugiej części dystansu, a było to raptem 10km. Dziś jest dwa razy tyle.

Moch - Brugger [1] 1.35 etoto
Dla mnie niedowierzanie, że ktoś wystawił taką parę. Kurs może nie jakiś wysoki, ale do dubla wystarczy. Moch niejednokrotnie pokazywał, że w stylu dowolnym potrafi osiągać świetne rezultaty. Dzisiaj powinien szybko odrobić niedużą stratę, a następnie odjechać koledze z reprezentacji.

Halvarsson - Golberg [1] 1.60 fortuna
Tutaj krótko. Idę w stronę Szweda że względu na styl. Szwed w stylu dowolnym w ubiegłym sezonie spisywał się świetnie, natomiast Norweg preferuje bardziej styl klasyczny. Strata na starcie 13 sekund przy tym dystansie to niewiele. Szwed odrobi, a na ostatnich kilometrach liczę, że odjedzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1450
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Tak oglądałem te biegi dzisiaj i mieszane uczucia mam. Nie wiem czy to dobry pomysł, by kobiety biegały takie 20km. Cały bieg nic się nie działo. Grupa pościgowa nawet nie miała ambicji, by zainicjować jakiś atak. Tempo było iście treningowe i co rusz dojeżdżały do tej grupy zawodniczki, które startowały z dalszych miejsc. Jak tak będą wyglądały kolejne biegi, to cały urok i emocje odejdą. Na te 10km bieg był bardziej dynamiczny i dostarczał większych emocji. Tyle lat coś funkcjonowało z powodzeniem i w kolejnej dyscyplinie mamy przykład czegoś co chyba nie powinno iść w tym kierunku co trzeba 🤔
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
najlepsze jest to, że sprinty jakiś czas temu wprowadzili aby ożywić dyscyplinę, bo długich biegów na których nic się nie dzieje nikt nie chciał oglądać :LOL: to samo w wioślarstwie i kajakarstwie też sprinty aby dyscyplina nie była nudna.

"

Pierwszy pucharowy sprint

Historyczny dla światowego narciarstwa biegowego dzień miał miejsce 4 lutego 1996 roku w niemieckiej miejscowości Reit im Winkl. Wtedy to właśnie biegaczki i biegacze narciarscy po raz pierwszy rywalizowali w zawodach sprinterskich, które – premierowo – rozegrane zostały techniką dowolną. Formuła ówczesnego biegu krótkodystansowego znacznie różniła się od sposobu jego rozgrywania w czasach współczesnych. Fazę kwalifikacji przechodziło bowiem trzydziestu dwóch, a nie – jak ma to miejsce obecnie – trzydziestu zawodników. W kolejnych rundach startowali oni dwójkami. Zwycięzca każdej z par brał udział w kolejnej rundzie, przegrany zaś odpadał (nie było tak zwanych „szczęśliwych przegranych”). Aby rywalizacja nie trwała zbyt długo, zdecydowano, że poszczególne pary startować będą w 30-sekundowych odstępach czasu. W ten sposób co pół minuty zgromadzona na trasie publiczność widziała startujących i finiszujących zawodników, dzięki czemu nie mogła ona narzekać na brak emocji. Historyczną tryumfatorką pierwszego pucharowego sprintu została Jelena Wialbe, która w ścisłym finale pokonała Anitę Moen z Norwegii. W rywalizacji o trzecie miejsce Katerina Neumannova z Czech pokonała inną Norweżkę, Bente Skari. Wśród mężczyzn najlepszym sprinterem okazał się być Norweg, Tor Arne Hetland, który w decydującym biegu wyprzedził Niemca, Petera Schlickenriedera. W „finale pocieszenia” Silvio Fauner z Włoch uzyskał z kolei lepszy rezultat od Austriaka, Markusa Gandlera. Zmagania w Reit im Winkl miło wspomina zapewne Janusz Krężelok, który dwójkową rywalizację przegrał w 1/8 rozgrywek ze wspomnianym już Schlickenriederem. Ostatecznie na niemieckich trasach Polak uplasował się – wraz z siedmioma innymi biegaczami – na dziewiątym miejscu. Zawodnicy, którzy odpadli we wcześniejszych fazach rywalizacji, klasyfikowani byli bowiem ex aequo. Wydawać by się mogło, że dzięki rezultatowi uzyskanemu w Niemczech Krężelok zdobędzie swoje pierwsze pucharowe punkty. Nic bardziej mylnego! Ze względu na fakt, iż istotna część środowiska narciarskiego uważała biegi sprinterskie za zawody znacznie mniej wymagające od biegów długodystansowych, w pierwszym roku… nie przyznawano za nie punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zatem na swoje pierwsze pucharowe zdobycze punktowe Janusz Krężelok musiał jeszcze poczekać…

"
 
Otrzymane punkty reputacji: +578
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Karlsson F. [V] 2.00 forbet
To się działo. Niespodzianki jak na mundialu.

Frida przyzwyczaiła do mocnych otwarć sezonu. Nie inaczej było w Ruce, gdzie zanotowała przyzwoity występ w sprincie, drugie miejsce w biegu indywidualnym i zwycięstwo w biegu pościgowym. Dzisiaj bieg indywidualny stylem dowolnym. W zeszłym sezonie odniosła tutaj zwycięstwo tocząc niesamowity bój z Johaug. Dzisiaj uważam, że będzie podobnie. Nie bardzo widzę by mogła zagrozić któraś z Norweżek, Amerykanki jeszcze chwila nim wejdą na swój optymalny poziom, a Ebba w ubiegłym tygodniu w stylu dowolnym wyraźnie przegrała z Fridą.



Halfvarsson C. - Musgrave A. [1] 1.65 forbet

Szwed dzisiaj pobiegnie na sportowej złości. W niedzielę zajął 3 miejsce, ale po biegu został zdyskwalifikowany za biegnięcie poza trasą. Uważam, że został skrzywdzony, bo ani nie skrócił trasy, ani nie przeszkodził żadnemu z rywali, a w zasadzie to nawet sobie utrudnił, bowiem pokonał podbieg po bardziej wyboistym fragmencie przy krawędzi trasy. Niemniej Calle jest w formie od początku sezonu. W ubiegłym roku w tym czasie był daleko w lesiez dopiero później się rozkręcił, a teraz widać, że jest w gazie. Powinien być dziś lepszy od Brytyjczyka. Musgrave to nie ogórek, ale jemu lepiej pasuje rywalizacja w biegach masowych, gdzie biegnie się ramię w ramię. Reasumując, dziś idę w stronę podrażnionego Szweda.

Czarny piątek, czasami i tak bywa 🤷‍♂️
 
Ostatnia edycja:
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Czas na sprinty stylem dowolnym...

Faehndrich N. - Weng L. U. [1] 1.42 sts
Trochę mały kurs jak na sprint, ale Szwajcarka to typowa sprinterka, która wielokrotnie stawała na podium. Dostajemy ją w zestawieniu z Lottą, która co tu dużo mówić w sprintach przeważnie melduję się gdzieś w okolicy drugiej dziesiątki, a niejednokrotnie nawet i gorzej. Zwycięstwo Norweżki w tej parze będzie niepodzianką.

Klaebo J. H. - pozostali [1] 1.50 etoto
Norweg w formie co pokazał w ubiegłym tygodniu. Ustrzelił hat-tricka i dzisiaj jest zdecydowanym faworytem. Wczoraj nie startował w biegu indywidualnym, zapewne oszczędza się trochę po kontuzji pleców, niemniej jest tak mocny, że nie widzę przesłanek ku temu, by ktoś mógł mu zagrozić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1498
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj biegi masowe na 20km klasykiem. Przygotowałem kilka propozycji...

Hennig K. [top3] 1.85 betfan
Złamany kijek na podbiegu i było po temacie
Katharina od początku sezonu w formie. W Ruce indywidualnie na podium. W piątek indywidualnie na podium i to w stylu dowolnym, gdzie jej mocną stroną jest klasyk. A skoro dziś biegną klasykiem, to trzeba próbować kolejne podium dla Niemki.


Weng T. U. - Carl V. [1] 1.75 etoto
Norweżka także w dobrej formie na początku sezonu i dziś pobiegnie w żółtej koszulce liderki PŚ. W piątek była siódma w biegu indywidualnym stylem dowolnym z niespełna 3 sekundami straty do Carl. Biorąc pod uwagę fakt, że Tiril pobiegnie dziś w żółtej koszulce, więc morale i chęć utrzymania tej koszulki będą spore, to liczę że dziś będzie odwrotnie i Norweżka będzie górą.


Theodorsen S. - Fossesholm H. M. [1] 1.45
Coś tam na początku się stało, że Silje traciła, po czym odrobiła, by przed 9km zejść z trasy
Tutaj typ przeciwko Helence. Helenka to głównie styl dowolny i z racji dzisiejszego klasyka wyżej widzę Silje.


Golberg P. [top6] 1.45 / [top3] 2.80 efortuna
Buk zapłać.
Fortuna oszalała z tym kursem. Paal w świetniej formie, do tego bieg stylem który preferuje. Dzisiaj będzie wysoko. Top 6 spokojnie, top 3 też wielce prawdopodobne.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1098
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Dzisiaj biegi masowe na 20km klasykiem. Przygotowałem kilka propozycji...

Hennig K. [top3] 1.85 betfan
Katharina od początku sezonu w formie. W Ruce indywidualnie na podium. W piątek indywidualnie na podium i to w stylu dowolnym, gdzie jej mocną stroną jest klasyk. A skoro dziś biegną klasykiem, to trzeba próbować kolejne podium dla Niemki.

Weng T. U. - Carl V. [1] 1.75 etoto
Norweżka także w dobrej formie na początku sezonu i dziś pobiegnie w żółtej koszulce liderki PŚ. W piątek była siódma w biegu indywidualnym stylem dowolnym z niespełna 3 sekundami straty do Carl. Biorąc pod uwagę fakt, że Tiril pobiegnie dziś w żółtej koszulce, więc morale i chęć utrzymania tej koszulki będą spore, to liczę że dziś będzie odwrotnie i Norweżka będzie górą.

Theodorsen S. - Fosseaholm H. M. [1] 1.45
Tutaj typ przeciwko Helence. Helenka to głównie styl dowolny i z racji dzisiejszego klasyka wyżej widzę Silje.

Golberg P. [top6] 1.45 / [top3] 2.80 efortuna
Fortuna oszalała z tym kursem. Paal w świetniej formie, do tego bieg stylem który preferuje. Dzisiaj będzie wysoko. Top 6 spokojnie, top 3 też wielce prawdopodobne.
Po niecałej minucie w Fortunie natychmiastowa blokada kursów z udziałem Godberga i teraz wystawiono już normalne!!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +170
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Trochę ten kurs na Golberga wisiał. Nie wiem czy już od nocy, czy jakoś rankiem go wstawili, ale jak wstałem 8:30, to kurs wisiał. Zdąrzyłem sobie przejrzeć oferty innych buków, zrobić analizę, zagrać co trzeba, napisać posta, i po chwili zdjęli z oferty, by kilka minut później wstawić skorygowane kursy.
 
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Trochę ten kurs na Golberga wisiał. Nie wiem czy już od nocy, czy jakoś rankiem go wstawili, ale jak wstałem 8:30, to kurs wisiał. Zdąrzyłem sobie przejrzeć oferty innych buków, zrobić analizę, zagrać co trzeba, napisać posta, i po chwili zdjęli z oferty, by kilka minut później wstawić skorygowane kursy.
W Forbecie przez ok. 15 minut na win Golberga kurs wisiał @7,gdzie w innych bukach był już w okolicach @2,7 i ciekaw jestem czy tam anulują ten zaklad czy nie???
 
Ostatnia edycja:
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Buki na dzisiaj dość dobrze odrobiły lekcję i nie widzę za bardzo czegoś wartego uwagi. W związku z tym na dzisiaj tylko jedna propozycja...


Hjelmeset L. A. - Svensson O. [1] 1.80 etoto
Norweg bez ikry w ćwierćfinale

Gram przeciwko Szwedowi, który jest znakomitym sprinterem, ale na ten moment jest bez formy. Zarówno w Ruce i Lillehammer przepadł w kwalifikacjach. Młody Norweg co prawda w Ruce też przepadł w kwalifikacjach, ale w zawodach przedsezonowych właśnie w Beitostolen rywalizował z powodzeniem i doszedł do finału. Myślę, że lepsza znajomość trasy i dobre wspomnienia z listopadowego startu pozwolą dziś Norwegowi być wyżej od póki co bezbarwnego w tym sezonie Szweda.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Typy na dzisiaj...

Hennig - Niskanen [1] 1.65 betclic
Hennig [top3] 1.50 fortuna

Nie idzie coś ostatnio 🤬
Tydzień temu pechowo w biegu masowym ze złamanym kijkiem. W biegu indywidualnym wysokie drugie miejsce, bo styl dowolny zawsze był tym słabszym u Niemki, a dziś klasyk, więc liczę na zażartą walkę o zwycięstwo.

Krueger - Musgrave [1] 1.75 etoto
Brytyjczyk w życiowej formie
Norweg słabiutki występ w Ruce i został odstawiony na boczny tor w Lillehammer. Wskoczył na bieg masowy w miejsce Klaebo i wyglądało to już lepiej. Brytyjczyk z kolei na duży plus w Lillehammer i dzisiaj chcę go sprawdzić w tej parze. Krueger ma coś do udowodnienia i liczę na jego dobry występ dzisiaj.

Golberg - Halfvarsson [1] 1.30 fortuna
Golberg [top3] 1.60 fortuna

Golberg potwierdza wysoką formę
Chłop jest w formie. Tydzień temu pokazał, że trzeba się z nim liczyć. Wczoraj pechowy upadek w finale sprintu, a i tak potrafił jeszcze powalczyć i wskoczyć na 4 miejsce. Halfvarsson z kolei w Lillehammer słabe występy. Na Golberga w takiej formie nie widzę dziś argumentów.

P. S. Co do konkursu. Jest coś w planach, wszystko w odpowiednim czasie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +61
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom