>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Samolot Moralesa opuścił Wiedeń. Amabasador Boliwii przy ONZ: &quot;Przeszukanie było aktem agresji&quot;
Ambasador Boliwii przy ONZ określił przeszukanie samolotu Moralesa &quot;aktem agresji i złamaniem prawa międzynarodowego&quot;. Zapowiada złożenie skargi do Sekretarza Generalnego. Samolot prezydenta musiał lądować w Wiedniu, bo Francja i Portugalia niespodziewanie cofnęły pozwolenie na przelot nad ich terytorium. Podejrzewano, że na pokładzie lecącej z Moskwy maszyny jest - oprócz Moralesa - także Edward Snowden. - Nie pozwolę im przeszukać mojego samolotu. Nie jestem złodziejem - grzmiał Morales.
Stanowcze zapowiedzi Moralesa nie powstrzymały jednak władz Austrii, które przeszukały jego samolot, nie znajdując na pokładzie żadnego pasażera na gapę. Wicekanclerz Michael Spindelegger potwierdził, że funkcjonariusze straży granicznej - za zgodą prezydenta - dokonali krótkiej inspekcji samolotu i sprawdzili paszporty pasażerów.

Samolot z prezydentem na pokładzie wystartował już z Wiednia i znajduje się w drodze do Boliwii. Przed odlotem Evo Morales pożegnał się z dziennikarzami na lotnisku i skrytykował kraje, które zamknęły przestrzeń powietrzną dla jego samolotu, mówiąc, że popełniły &quot;historyczny błąd&quot;. Oświadczył też, że na 13 godzin stał się &quot;zakładnikiem&quot;.

Ambasador Boliwii przy ONZ oburzony

&quot;Przeszukanie oficjalnego, prezydenckiego samolotu było aktem agresji i złamaniem prawa międzynarodowego&quot; - powiedział Sacha Llorenti, ambasador Boliwii przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego zdaniem, zarówno zatrzymanie jak i przeszukanie przeprowadzono na bezpośredni rozkaz Stanów Zjednoczonych. Zapowiedział, że zwróci się do Sekretarza Generalnego ONZ z oficjalną prośbą o wyjaśnienie tego incydentu. Dodał też, że plotki o obecności Snowdena na pokładzie były fałszywe.

Kto mówi prawdę?

Portugalia nie skomentowała w żaden sposób swojej decyzji. Ministerstwo spraw zagranicznych i urząd lotnictwa cywilnego nie odbierały telefonów od dziennikarzy. Francuzi twierdzą natomiast, że nigdy nie cofnęli pozwolenia na przelot prezydentowi Boliwii. Nie chcą komentować, dlaczego Boliwijczycy podali taką informację.

Anonimowa urzędniczka hiszpańskiego urzędu lotnictwa cywilnego utrzymuje, że Hiszpania w żaden sposób nie zmuszała prezydenckiego samolotu do zawrócenia do Wiednia. Według niej, wydano pozwolenie na międzylądowanie, zatankowanie i udanie się w dalszą podróż.

&quot;To akt niesprawiedliwości&quot;

Zatrzymanie samolotu z prezydentem Boliwii Evo Moralesem na pokładzie wzburzyło Amerykę Południową. Boliwijski minister spraw zagranicznych David Choquehuanca zaprzeczył temu, jakoby na pokładzie miał być Edward Snowden, i określił całą sprawę mianem &quot;kłamstwa&quot;.

- Nie wiemy, kto wymyślił to kłamstwo. Chcemy, aby społeczność międzynarodowa potępiła akt niesprawiedliwości, jakim było zatrzymanie samolotu prezydenta - oświadczył Choquehuanca. Dodał, że oczekuje od Francji i Portugalii wyjaśnień. - To wrogi akt amerykańskiego Departamentu Stanu. Niektóre europejskie państwa zostały wykorzystane przez Amerykanów - dodał minister obrony Ruben Saavedra, obecny na pokładzie samolotu.

Ameryka Południowa wściekła na Europę

Przedstawiciele ambasady Hiszpanii we Wiedniu poprosili prezydenta Boliwii o możliwość przeszukania jego samolotu. Morales kategorycznie odmówił. Jego decyzję poparła prezydent Argentyny Cristina Kirchner. Opublikowała na Twitterze status, w którym cytuje, co powiedział jej w rozmowie przez telefon: - &quot;Nie pozwolę im przeszukać mojego samolotu. Nie jestem złodziejem&quot;. Minister spraw zagranicznych Wenezueli Elias Jaua ostro skrytykował decyzję o cofnięciu pozwolenia na lot: - Wszystkie kraje, które odmówiły pozwolenia na przelot bratniego prezydenta Evo Moralesa, muszą ponieść odpowiedzialność za narażenie jego życia i wystawienie na szwank godności.

Evo Morales wracał ze spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. W wywiadzie dla Russia Today oświadczył wczoraj, że rozważy przyznanie azylu Edwardowi Snowdenowi. Ze spotkania w Rosji nie wrócił jeszcze prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Na tę chwilę spędza dzień na Białorusi, gdzie oczekuje na lot powrotny. Czy jego samolot też zostanie zatrzymany nad Europą? Oficjalnie Maduro nie zadeklarował, że udzieli azylu Snowdenowi, wstawił się jednak za nim w wywiadzie dla telewizji Russia Today: - Kto będzie chronić Snowdena? To bardzo ważne pytanie. Ten 29-letni młody człowiek był wystarczająco odważny, żeby bronić świata przez amerykańską, imperialną elitą, więc kto powinien go chronić? Powinni go chronić wszyscy ludzie, mieszkańcy całego świata..
gazeta.pl
Robią co chcą hamerykańce..
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Stop żydom!
Już niemal każdego dnia żydzi coś lub kogoś podpalą, pobiją, zagrożą, lub chociaż powydzierają gęby i poprzerywają spotkaniach, które ich zdaniem nie powinny się odbywać. Są jak pluskwy: poukrywani, pochowani, ale jeśli dać im żer, wyłażą z tych swoich szpar i nagle jest ich pełno. Nie możemy dalej udawać, że to tylko trudna młodzież i ich specyficzna forma wyrażania młodzieńczego buntu.
Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach , na ulicach – wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest żydem. Będziemy na nich pluć, wsadzać do więzienia, gnębić w miejscu pracy. Niech czują się słabi, niech się boją. Wyśmiejemy ich, ich znajomych, ich bliskich. Udzielimy pomocy każdemu kto padnie ofiara ich przemocy.
Wiem - to bulwersujące! To na granicy. Ale nie ma wyjścia, bo oni nie przestrzegają reguł, więc i my musimy być bezwzględni.
Jajogłowi typu Tusk , Sienkiewicz, czy Michnik nie dadzą rady. Trzeba im pokazać ścieżkę, inaczej brudna, agresywna mowa weźmie całość naszego życia. A na to nie ma zgody, Trzeba zmierzyć się z problemem, nim nie będzie za późno! *




~Palikot
http://januszpalikot.natemat.pl/67311,stop-faszystom
* d la celów edukacyjnych faszystę zastąpiłem żydem
ps.ciekawe czy organy państwa zajmą się tym jawnym głoszeniem idei nazistowskich
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Sondaż AntyKomor.pl

Na początku lipca postanowiłem przeprowadzić własne, niezależne badania opinii publicznej ponieważ chciałem się przekonać jak to jest naprawdę z tym mitycznym poparciem społeczeństwa dla Bronisława Komorowskiego. Eksperyment rozpocząłem 2 lipca a zakończyłem w dniu dzisiejszym. Wyniki są zaskakujące.

Badanie przeprowadziłem w dniach 2 do 10 lipca 2013 roku na próbie 1055 pełnoletnich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, z którymi kontaktowałem się drogą telefoniczną (wyłącznie numery stacjonarne, wybierane losowo) poprzez bramkę VOIP aby maksymalnie zredukować koszt badania. Łącznie wykonałem 1440 połączeń telefonicznych (brak odpowiedzi, numery wyłączone lub faksy) a całkowity czas ich trwania wyniósł 24 godziny, 20 minut i 27 sekund. Błąd statystyczny dla w/w próby wynosi 3,5%.

Respondenci odpowiadali na pytania:
- Czy jest Pani/Pan osobą pełnoletnią
- Jak ocenia Pani/Pan 3 lata prezydentury Bronisława Komorowskiego? Pozytywnie czy negatywnie?

Liczba osób niepełnoletnich, które odebrały połączenia wynosi 26 – ich opinia nie była brana pod uwagę w badaniu. Odpowiedzi neutralne na drugie pytanie, również nie były brane pod uwagę w badaniu (wystąpiły 72 razy) ponieważ moim głównym zamierzeniem było zbadanie proporcji pomiędzy pozytywnymi a negatywnymi ocenami.

Poszczególne wyniki dla każdego dnia badań (stosunek głosów pozytywnych do negatywnych)

02.VII.13 : 22 P / 49 N
03.VII.13 : 41 P / 84 N
04.VII.13 : 55 P / 72 N
05.VII.13 : 27 P / 100 N
06.VII.13 : 35 P / 91 N
07.VII.13 : 44 P / 82 N
08.VII.13 : 37 P / 89 N
09.VII.13 : 55 P / 70 N
10.VII.13 : 30 P / 72 N

Łącznie głosów pozytywnych: 346 (32,8%)
Łącznie głosów negatywnych: 709 (67,2%)



Najwięcej pozytywnych opinii pochodzi z województwa Wielkopolskiego (87 osób, 25% z pozytywnych opinii) a negatywnych z województwa Podkarpackiego (226 osób, 32% negatywnych opinii). Rozpoznanie lokalizacji respondenta oparte było o numer kierunkowy jego telefonu.

Niektórzy respondenci reagowali bardzo żywiołowo – jedni nie szczędzili Komorowskiemu ostrych słów krytyki (w 37 przypadkach respondenci wypowiadający się negatywnie używali nieparlamentarnych sformułowań) a drudzy nie żałowali pochwał i superlatyw kierowanych w stronę naszego „bohatera” (48 odnotowanych przypadków) – wymieniano najczęściej bezkonfliktowość (63 osoby, 18% opinii pozytywnych) oraz inteligencję (81 osób, 23% opinii pozytywnych) Wiele osób miało Komorowskiemu za złe podpisanie ustawy podnoszącej wiek emerytalny (114 osób, 16% opinii negatywnych) oraz wyśmiewało (209 osób, 29% opinii negatywnych) braki w podstawowej wiedzy z zakresu ortografii języka polskiego (słynne już „w bulu i nadzieji„).

Kilka dni temu, agencja badawcza TNS OBOP podała, że Bronisław Komorowski cieszy się poparciem 45% wyborców – taki wynik mógłby wskazywać, że ocena trzech lat pracy obecnego prezydenta będzie stała na wysokim, pozytywnym poziomie. Rzeczywistość okazała się okrutna i zgoła odmienna od tego, co przedstawiają główne „sondażownie”. Polakom nie podoba się różowy patriotyzm Komorowskiego, przejawy analfabetyzmu, brak dobrego wychowania, podpisywanie ustaw szkodliwych dla społeczeństwa (emerytury, ustawa o zgromadzeniach) oraz fakt, że ich prezydent non-stop popełnia jakieś gafy a to powoduje zażenowanie i wstyd, że ktoś taki reprezentuje cały kraj.

antykomor.pl

***************

Ktoś może powiedzieć, że jest to skrajnie nieobiektywne gdy zwrócimy uwagę na źródło. Ale gdy się czyta ten artykuł to nie ma jakiejś niechęci, złości, zawiści i wydaje mi się że wyniki podane są rozsądnie.
 
K 358

koeman66

Użytkownik
http://fakty.interia.pl/raport-zbrodnia-wolynska/aktualnosci/news-sejm-zaglosowal-ws-uchwaly-upamietniajacej-zbrodnie-wolynska,nId,994927
Jakie to bylo latwe do przewidzenia, bo tak naprawde:
1 - kazdy polak wie, ze to bylo ludobojstwo (nawet ci co glosowali inaczej)
2 - Ukraina chce do UE, a wstydzi sie przyznac do swoich zbrodni (w mediach ukrainskich na temat polskiego glosowania cisza, no bo Wolyn to bajeczka)
3 - polski rzad nie chce zadzierac z sasiadem i ruskimi to i idzie im na reke, a co glupsi (Sikorski Radzio) twierdza, ze wyszlo jak wyszlo bo to (i tutaj najlepsze) nie zakloci w procesie wejscia do UE Ukrainy - shit!!!!!
4 - ustawa jakakolwiek by nie byla nie zmienii historii i to jest prawda, prawda jest takze to, ze historia jest falszowana (ukraincy) albo postacie historyczne sa sztucznie wywyzszane lub marginalizowane (dzisiaj nie powinno wspominac sie o Swierczewskim i jego walce z ukrainskimi bojowkami, bo to byl czlonek Armii Czerwonej, a wiec jest zly - co z tego, ze lal tych faszystow jak sie nalezy, a nie jakby chcieli inni, zamiast mieczem walka modlitwa i rozancem, a najlepiej poddac sie od razu i dac sie pocwiartowac)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] (dzisiaj nie powinno wspominac sie o Swierczewskim i jego walce z ukrainskimi bojowkami, bo to byl czlonek Armii Czerwonej, a wiec jest zly - co z tego, ze lal tych faszystow jak sie nalezy, a nie jakby chcieli inni, zamiast mieczem walka modlitwa i rozancem, a najlepiej poddac sie od razu i dac sie pocwiartowac)
Żartujesz?
Towarzysz &quot;Walter&quot; Świerczewski był i może generałem ale sowieckim.
Nie jest &quot;zły&quot; dlatego, że był jakimś &quot;członkiem&quot; ale jest po pierwsze zdrajcą Polski ponieważ walczył jako sowiecki oficer przeciwko Polsce w wojnie polsko bolszewickiej 1920 r.
Był dowódcą jednego z batalionów walczących z oddziałami Wojska Polskiego.
Po drugie jest zbrodniarzem, który po zakończeniu II WŚ mordował ówczesnych &quot;zaplutych karłów reakcji&quot; a dzisiaj już pewnie wiesz, że Żołnierzy Wyklętych.
 
K 358

koeman66

Użytkownik
Sluchaj bo miales slabych nauczycieli od historii. Ja zycia trohe poznalem, przejechalem sie nie raz i wiem jak jest z ludzmi, a tych prawicowych pseudo profesorow mam w glebokim powazaniu... W zyciu nie wszystko jest czarne i biale, tak jak i postacie historyczne nie maja w swoich zyciorysach kart tylko bialych lub tylko czarnych, ludzie zmieniaja sie czasem na lepsze czasem na gorsze i to zalezy od wielu czynnikow. Ja w Swierczewskim nie gustuje ale tez go do konca nie potepiam. To ze Walter walczyl przeciw krajowi w 1920 roku to jego czarna karta w zyciorysie, ale walka z tymi ukrainskimi faszystami to jego biala krata i podoba mi sie jedno - ze tlukl tych ruskow tak jak sie nalezy, zero kompromisow. Inna sprawa byla sprzyjajaca sytuacja polityczna (koniec wojny, ruskie mieli juz gdzies niepodleglosc Ukrainy, ruskie nienawidzili nazioli to i ukrainskie bojowki byly skazane na wpierd...). Do dzis stoi w Bieszczadach jego pomnik, a historycy celowo marginalizuja jego postac, zreszta o czym tu gadac, skoro niedlugo kazdy kto mial czerwona ksiazeczke bedzie wielkim komunista, a juz dzis kretyni uwazaja, ze faszyzm byl lepszy od komunizmu. No to happy, jakby Adolf wygral wojne, to pewnie Polska odbudowalaby sie po wojnie szybciej niz za komuchow, no tak bylismy przeciez jego ulubiencami, a polacy to rasa panow!!! Nie odbiegajac od tematu bo do Waltera sie przyczepiles, to marginalizowanie jego postaci byloby czyms wspanialym dla ukrainskich historykow - Swierczewski nie istnial i nie tlukl ukraincow, bo ukraincy nie zabijali polakow, a caly Wolyn to bajeczka.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=koeman66;3737146]Sluchaj bo miales slabych nauczycieli od historii. Ja zycia trohe poznalem, przejechalem sie nie raz i wiem jak jest z ludzmi, [...]
No jasne, panie profesorze życia.
[...] Nie odbiegajac od tematu bo do Waltera sie przyczepiles, to marginalizowanie jego postaci [...]
Marginalizowanie? ???? Wręcz przeciwnie. Należy gdy o nim mowa, wskazywać na fakt jego zbrodniczej działalności na Polakach.
[...] Swierczewski nie istnial i nie tlukl ukraincow, bo ukraincy nie zabijali polakow, a caly Wolyn to bajeczka.
Polaków, z dużej litery proszę. Ukraińców zresztą pewnie też.
Osobiście uważam, że &quot;Akcja Wisła&quot; była jedyną dobrą rzeczą, którą komuniści wykonali.
To nie oznacza, że będę wybielał komunistycznego zbrodniarza i zdrajcę Polski. Upodobniłbym się między innymi do tej części narodu rusińskiego, która już zdążyła wybielić swojego ukochanego bandytę, Banderę. W imię wpierw właśnie, wielu odcieni szarości.
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Platforma się dzisiaj skompromitowała,szkoda,że nie przyjęli uchwały,że to Polacy się sami pomordowali na Wołyniu,myślę,że &quot;bracia&quot; Ukraińcy byliby zadowoleni.Brak mi słów by opisać jak irytuje mnie ta partia.
 
K 358

koeman66

Użytkownik
No jasne, panie profesorze życia.
Marginalizowanie? ???? Wręcz przeciwnie. Należy gdy o nim mowa, wskazywać na fakt jego zbrodniczej działalności na Polakach.

Polaków, z dużej litery proszę. Ukraińców zresztą pewnie też.
Osobiście uważam, że &quot;Akcja Wisła&quot; była jedyną dobrą rzeczą, którą komuniści wykonali.
To nie oznacza, że będę wybielał komunistycznego zbrodniarza i zdrajcę Polski. Upodobniłbym się między innymi do tej części narodu rusińskiego, która już zdążyła wybielić swojego ukochanego bandytę, Banderę. W imię wpierw właśnie, wielu odcieni szarości.
No nieladnie tak lapac za slowka ale ogolnie popieram ;). Z tym doswiadczeniem zyciowym moze troche przesadzilem, ale ja mam taki bluznierczy styl ;). Co do ortografii to im dalej od zakonczenia szkoly tym gorzej (musze chyba sobie kupic slownik:?). Cieszy mnie, ze nie chcesz marginalizowac postaci Waltera, ogolnie brzydze sie eksperymentami ze to tak nazwe z historia: ukrywaniem, upiekszaniem, marginalizowaniem itd. Historia to przeszlosc, a przeszlosci nie wolno manipulowac. Co do wybielania to wybielac nikogo nie trzeba bo Walter to czarna postac w historii, ale jak widac nie do konca czarna i o tym trzeba mowic. Najlepsze - Sikorski sie teraz tlumaczy z tego, co zauwazylem pare godzin temu. Glupi rzad, wchodzi w tylek calemu swiatu, zachowuje sie jak ciota, a wszyscy naokolo ta ciote maja w glebokim powazaniu. Zamiast podejsc z jajcem i pokazac co myslimy, mizdrza sie do hipokrytow ze wschodu, zupelnie jakby polakow interesowalo czy jacys ukraincy wejda do UE. A moze lepiej jakby weszli taka kara dziejowa, bo ta Chu...a Europejska sypie sie powolutku.
 
Do góry Bottom