>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Biathlon sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Norwegowie pokazali klasę.Oni nawet biegając w trójkę (Bjorndalen,Svendsen,Boe) dali by radę ???? .Po pierwszym strzelaniu pozycja 26 a po ostatnim pierwsze miejsce.Klasa.Już przeklinałem Osa gdyż stawiałem zwycięstwo Norwegów a tu proszę z kilometra na kilometr straty byłe niwelowane i nadrabiane.Teraz bieg pościgowy pań.I wpadł mi w oko taki typ jak Valj Semerenko w TOP 10 - NIE.PO sprincie ta zawodniczka zajmuję 14 pozycje ze stratą 17 sekund do dziesiątego miejsca.
Za nią dwie zawodniczki które mogą powalczyć o TOP 10 Gossner i Hitzer.W pierwszej dzieiątce również sporo solidnych zawodniczek.Nie wydaję mi się aby w pierwszych dziesięciu pozycjach znalazło się miejsce dla Ukrainki
Kurs z betsafe 1,83 ✅
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wszystko z Unibet
Tora Berger - Teja Gregorin @ 1 - 1,45 ⛔ [10-9] dzisiaj Gregorin lepsza biegowoKapitalny występ Berger w sztafecie. Wyprowadziła Norweżki na 3 miejsce, a sama zanotowała drugi czas indywidualny zaraz po koleżance z reprezentacji Flatland [gorzej pobiegły pozostałe Norweżki]. Gregorin odpoczywała, ponieważ Słowenki nie wystawiły sztafety. W sprincie zawodniczki miały bardzo podobne czasy, ale Berger zaimponowała w sztafecie znakomicie biegnąc i strzelając. Dzisiaj jest kandydatką do zajęcia miejsca na podium. Dodatkowo siostra &#39;pędziwiatra&#39; z reguły dobrze spisuje się w biegach gdzie jest bezpośrednia rywalizacja. Gregorin to solidna zawodniczka, ale wyżej cenię umiejętności i dyspozycję Berger.
Kathrin Hitzer - Andrea Henkel @ 2 - 1,50 ✅ [18-11]
Niemki wygrały bieg sztafetowy, obie są uczestniczkami tej sztafety. Na strzelnicy wczoraj Hitzer dobierała 3 razy, Henkel 2 razy. Hitzer startuje 12 sekund przed bardziej doświadczoną koleżanką z reprezentacji, ale Andrea jest lepszą biegaczką. Henkel jest solidniejsza, Hitzer zdarzają się bardzo słabe występy. Do tego wczoraj na trasie biegowej nie spisała się rewelacyjnie. Natomiast Henkel miała jeden z najlepszych 10 czasów biegu.
Helena Ekholm - Magdalena Neuner @ 2 - 1,95 ⛔ [1-7] jednak Neuner na strzelnicy zepsuła.
Duży kurs ze względu na brak pewności co do dyspozycji strzeleckiej Neuner. Nie startowała w Oestersund, ale w sztafecie i sprincie udowodniła, że biegowo jest bardzo dobrze przygotowana. Lepsze w biegu podczas sztafety były tylko Flatland i Berger, ale tylko nieznacznie. Na strzelnicy także wyglądała na pewną siebie dobierając tylko jeden raz. Ekholm znana ze świetnej skuteczności na strzelnicy, ale biegowo do Neuner traci. Wydaje się, że Niemka ma ok 2 rund karnych przewagi jeśli chodzi o bieg nad Szwedką. Jest to teza ryzykowna, ponieważ istotne są też momenty kiedy te pudła się popełnia. Nie mniej jednak dyspozycja biegowa ma tutaj bardzo duże znaczenie, Neuner na całej trasie jest w stanie nadrobić ok 30-40 sekund nad Ekholm czyli ok 2 karnych rund. Słysząc o wiadomościach mówiących o poprawie jakości strzelania jestem skłonny zaryzykować na Neuner.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
PŚ: Pokljuka - 16.12.2010 - 19.12.2010 16.12 - 10:30 Bieg indywidualny M
16.12 - 14:15 Bieg indywidualny K
18.12 - 11:15 Sprint M
18.12 - 14:00 Sprint K
19.12 - 12:15 Sztafeta K+M

Tak wygląda kolejny program na zawody.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jutro przed Nami bieg indywidualny mężczyzn na 20km oraz bieg indywidualny kobiet na 15km. Zawodnicy będą strzelać po cztery razy 2x na leżąco i 2x na stojąco co daje razem 20 strzałów to tak w ramach wstępu;) Za każde pudło zawodnik dostaje minutę karną co również jest ważne uważam.
Martin Fourcade - Ole Einar Bjørndalen 1,57 [DNF-55] ✅ jakim cudem to weszło to ja nie wiem hehe dobrze że Fourcade zrezygnował z dalszego biegu po 2 strzelaniu:razz:
W tym sezonie jak narazie został rozegrany jeden bieg indywidualny w którym to Martin Fourcade zajął 3 miejsce z 1 pudłem natomiast Ole był na 2 pozycje z 2 pudłami.Przewage Ole miał 18s. na mecie.W ostatnich zawodach myslę że Bjorndalen wykorzystał już limit pudeł ( podczas biegu na dochodzenie 3,sprint 1) Uważam,że jutro na strzelnicy zawodnicy będą podobnie się prezentować czyli liczę na jakieś 2-3 pudła Fourcade i 1-2 Bjorndalena w biegu lepiej wygląda Norweg i dlatego na Niego stawiam.Wiem,że kurs jak na podobną klasę zawodników nie jest za wysoki jednak ja zdecydowanie to pobieram.

Tarjei Bøe - Michal Slesingr 1,35 [12-62]✅
W biegu indywidualnym obaj podobnie Norweg 2pudła i 4 miejsce natomiast Slesingr też 2 pudła ale minuta straty do Norwega i 7 pozycja. Ostatnio Bo pokazał się ze znakomitej strony wygrywając sprint jak i bieg na dochodzenie gdzie w sprincie zaliczył 100% skuteczność natomiast w biegu na dochodzenie 1 pudło. Czech w sprincie był dopiero 46 z 3 pudłami natomiast w biegu na dochodzenie 4 pudła i 32 lokata. Uważam,że zdecydowanie lepszy na strzelnicy Norweg jak i równiez biegowo który jest w &quot;gazie&quot; spokojnie poradzi sobie w tej parze.
Ole Einar Bjørndalen+Tarjei Bøe=2,12✅ ja to gram i polecam również Wam;)
Teraz wybrałem typy na to który zawodnik będzie lepszy na strzelnicy czyli który zaliczy mnie pudeł:
Björn Ferry - Tomasz Sikora 2,10 [8-2]✅ Brawo Tomek!!!
Po pierwsze taki kurs że żal nie zagrać.Porównując obu zawodników w poszczególnych zawodach w tym sezonie wygląda to tak:
Björn Ferry:Ostersund-bieg indywidualny 4 pudła,sprint 4 pudła, bieg na dochodzenie 3.Hochfilzen-sprint 1,bieg na dochodzenie 2.Tomasz Sikora:Ostersund- 1,1, Hochfilzen-0,1Jak by nie patrzeć lepiej prezentuje się Polak na strzelnicy i dlatego na Niego gram.
Emil Hegle Svendsen - Ivan Tcherezov 2,25 [4-4] zwrot
W tej parze również strzelecko wydaję się być lepszy Ivan który średnio zalicza 1-2 pudła na zawody natomiast Svendsen z Nim to jest różnie ale nie wierzę aby przynajmniej 2 pudeł nie zaliczył. Będzie albo remis=zwrot albo wygrana tak ja to widze;) Teraz jeszcze coś z kobitek: Oksana Khvostenko - Anna Carin Zidek 1,40
Zidek lepsza na strzelnicy jak i biegowo.W tej parze widze łatwe zwycięstwo Szwedki która jest stabilniejsza podczas strzelania.
Tora Berger - Marie Laure Brunet (Kto lepszy (H2H) - strzelanie) 1,62
Obie zawodniczki lubią się pomylić na strzelnicy jednak u Norweżki zdecydowanie zdarza się to częściej. Brunet średnio 2-3 pudła natomiast Tora u niej to tak minimum 3 razy;) Wierze że Brunet skupi sie na strzelnicy i nie będzie głupio pudłować.


 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ja nie mam przekonania co do typowania biegów indywidualnych. Z zaprezentowanych najbardziej podoba mi się typ na Sikorę. Tomek mówił, że coś zmienił w strzelaniu, ale nie widać tego okiem kamery - chodzi o jego podejście mentalne bodajże. W tym sezonie wychodzi mu to na dobre, mam też nadzieję, że biegowo będzie prezentował się co raz lepiej. Popieram Twój typ RADULA.
Ale, że Ole i Martin zawodnikami podobnej klasy ? ;) Może w podobnej dyspozycji, ale nie klasy ;)
W biegu indywidualnym często bywały niespodzianki i zawodnicy/zawodniczki słabiej biegające zajmowały wysokie lokaty np. Khvostenko, Romanova ;)
 
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
Bjorn Ferry(-25sekund) – Tomasz Sikora 1 (betsafe)
Najpierw wytłumaczę o co chodzi w typie. Stawiamy, że Ferry będzie w tym wyścigu lepszy od Sikory minimum o 25,1 sekundy.
Głównym powodem, dla jakiego stawiam ten typ jest to, że Polak w tym sezonie słabo. Kiedyś właśnie bieganie było jego atutem, obecnie to się zmieniło. Sikora ma już swoje lata i w dodatku ostatnio narzekał na osłabienie spowodowane chyba jakąś chorobą.
Poprawił zdecydowanie strzelanie, co daje efekty na długich dystansach. Podczas przygotowań do sezonu skupił się na strzelaniu, ale równowaga musi być – ucierpiało na tym przygotowanie fizyczne.
Bjorn Ferry słabo rozpoczął sezon, jednak z tygodnia na tydzień spisuje się coraz lepiej. Ferry lubi krótkie dystanse i myślę, że jutro będzie wysoko.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Bjorn Ferry(-25sekund) – Tomasz Sikora 1 (betsafe)
Najpierw wytłumaczę o co chodzi w typie. Stawiamy, że Ferry będzie w tym wyścigu lepszy od Sikory minimum o 25,1 sekundy.
Głównym powodem, dla jakiego stawiam ten typ jest to, że Polak w tym sezonie słabo. Kiedyś właśnie bieganie było jego atutem, obecnie to się zmieniło. Sikora ma już swoje lata i w dodatku ostatnio narzekał na osłabienie spowodowane chyba jakąś chorobą.
Poprawił zdecydowanie strzelanie, co daje efekty na długich dystansach. Podczas przygotowań do sezonu skupił się na strzelaniu, ale równowaga musi być – ucierpiało na tym przygotowanie fizyczne.
Bjorn Ferry słabo rozpoczął sezon, jednak z tygodnia na tydzień spisuje się coraz lepiej. Ferry lubi krótkie dystanse i myślę, że jutro będzie wysoko.
Nie wiem czy oglądałeś jakiś występ Szweda ale powiedzieć Ci muszę że może biegowo jest lepszy od Sikory ale strzela fatalnie.I myślę że jutro z 2-3 pudła od Sikory więcej
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sprint Mężczyzn Pokljuka
Anton Shipulin - Arnd Peiffer @ 1 - 1,75 w Tobet ⛔ [56-18]
Shipulin nabiera doświadczenia i już w poprzednim sezonie jego postawę charakteryzowała wyrównana dyspozycja. Peiffer jest zawodnikiem, który potrafi wystrzelić, ale jest nieregularny. Natomiast Shipulin to zawodnik, który spokojnie może uplasować się na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. Strzelecko podobna dyspozycja, biegowo nieco mocniejszy wydaje się Shipulin. Punktuje jednak u mnie regularnością.
Bjorn Ferry - Tim Burke @ 1 - 1,60 w Unibet ✅ [1-35]
Obaj niemiłosiernie pudłowali w biegu indywidualnym notując po 8 pudeł na strzelnicy. Nadrabiali jednak biegiem, zwłaszcza Ferry, który jak na swoje możliwości pobiegł świetnie. Czyżby zwiastun zwyżkującej formy Szweda? Już w Hochfilzen potwierdził, że występ w Oestersund to był wypadek przy pracy. Biegowo jest co raz mocniejszy, a i w biegu krótkim czuje się dobrze. Burke? Rewelacja minionych lat, teraz brakuje mu regularności na strzelnicy. Marna skuteczność w pozycji stojącej i o miejsce nawet w drugiej dziesiątce w mojej ocenie będzie mu ciężko jeśli ponownie będzie pudłował.
Tomasz Sikora - Alexander Wolf @ 1 - 1,75 w Unibet ✅ [21-37]
Sikora dochodzi do siebie po problemach zdrowotnych. Bardzo dobry występ w biegu pościgowym w Hochfilzen, czy też w sztafecie. Ze skutecznością na strzelnicy wydaje się być ok. Biegowo brakuje jeszcze sporo do dobrej dyspozycji, ale zważając uwagę na fakt iż Sikora skarżył się na problemy zdrowotne, a Wolf takich nie miał. To różnicy w biegu zbytnio być nie powinno. Wolf to zawodnik, który najlepsze lata ma już chyba za sobą i wyraźnie nie może powrócić do życiowej formy. Nie biega najlepiej, a i na strzelnicy spisuje się gorzej od Polaka. W tym sezonie 25 i 33 w sprintach, a Sikora mimo problemów zdrowotnych 30 i 32. ;) W sobotę powinno być lepiej.

Sprint Kobiet Pokljuka

Olga Zaitseva - Teja Gregorin @ 2 - 2,10 w Unibet ⛔ [3-16]
Słowenka bardzo dobrze przygotowała się do sezonu, biegowo może odstaje od Makarainen, Neuner czy Domraczewej, ale z Rosjankami śmiało może rywalizować. Na strzelnicy spisuje się solidnie, a do tego ma motywację w postaci występu we własnym kraju. Widzę tutaj value, kursy powinny być wyrównane.

Helena Ekholm - Andrea Henkel @ 1 - 1,57 w Bet365
✅ [7-29]
Poza czwartkowym biegiem indywidualnym Ekholm nie schodzi poniżej 5 pozycji. Bardzo dobra dyspozycja strzelecka i zwyżkująca forma biegowa pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość. Henkel niezbyt często strzela &#39;na czysto&#39; i choć biegowo wydaje się być trochę mocniejsza od Szwedki to w biegu krótkim ewentualnej karnej rundy raczej do niej nie nadrobi.
Anastasiya Kuzmina - Darya Domrachewa @ 2 - 1,71 w Bet365 ⛔ [2-21]
Póki co kapitalny sezon Domraczewej. Bardzo mocna biegowo, a i znacznie poprawiła jakość strzelania. Zdarzają jej się pomyłki w pozycji stojącej, ale ogólnie potrafi wytrzymać presję i stąd 3 miejsce w Oestersund i 2 w Hochfilzen. Kuzmina miała swój dzień w Hochfilzen gdzie wygrała, ale w Oestersund była dopiero... 39. U Białorusinki widać wypracowaną formę, Słowaczka miała sporo szczęścia wygrywając w Austrii. Tym razem naturalna kolejność powinna zostać przywrócona i Darya powinna być górą.
 
ted 10,4K

ted

Forum VIP
Anton Shipulin - Arnd Peiffer @ 1 - 1,75 w Tobet
tutaj grałbym na odwrót, strzelecko jednak lepszy Niemiec a biegowo na dystansie 10km porównywalni, do tego fatalna dyspozycja i przygotowanie wszystkich Rusków i już wiemy kto dziś będzie wyżej ???? a tak serio to większe szanse widzę u Arnda.
Pograne jeszcze Eder z Tchoudovem który tutaj ani nie biega ani nie strzela dobrze
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Nie rozumiem stawiania wyżej Mesotischa od Tomka Sikory. Może i Austriak wygrał bieg na 20 KM, ale wiemy jak ten bieg wyglądał. Ani Boe, ani Bjorndalen, ani Svendsen ani Fourcade nie byli w czołówce. Zaskoczyli pozytywnie Ukraińcy, ale zarówno oni jak kobiety z tego kraju słyną z dobrego strzelania, więc wynik dziwi nieco mniej. Mesotisch nigdy nie był sprinterem, a Tomek w końcu był kiedyś zwycięzcą klasyfikacji sprinterskiej. W sprintach spisywał się seriami bardzo dobrze. W tym sezonie jak dobrze pamiętam zajął 32. i 30. miejsce, ale to chyba jedyny argument, który stawiałby go niżej niż Mesotischa, który i tak w sprincie nigdy nie był wyżej niż na 5 miejscu w Antherselvie w lutym tego roku.
Mesotisch jest podobnie jak Tomek zawodnikiem doświadczonym, ale nie jest tak wybitnym biathlonistą jakim z pewnością jest najlepszy polski biathlonista w historii.
W tym sezonie Tomasz strzela kapitalnie, forma biegowa była świetna w pierwszym starcie, po czym przyszło zatrucie. Forma biegowa powolutku wraca. W biegach indywidualnych Tomek nie czuje się najlepiej w ostatnim czasie, jego koronną konkurencją mniej więcej od czasu gdy wygrał małą kryształową kulę. Tomek strzela powoli, ale strzela kapitalnie. Mesotisch nie jest ani wybitnym biegaczem, ani nie strzela zbyt celnie. Strzela szybko, to mu trzeba oddać. W biegu indywidualnym rzeczywiście czas strzelania jest dość ważny, w biegu sprinterskim róznica ta się zaciera. Myślę, że w przypadku Tomka zobaczymy dziś &quot;rach ciach-ciach&quot; i po raz pierwszy w tym sezonie, Polak uplasuje się w czołowej dziesiątce sprintu, przy czym będący w glorii chwały po czwartkowym zwycięstwie Austriak dziś wyczynu nie powtórzy, co więcej - uważam, że dziś możemy być świadkami jego występu na miarę 20-30 miejsca.
Sikora - Mesotisch @ 2.1 Tobet ✅ 21-36
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Anastasiya Kuzmina - Darya Domrachewa @ 2 - 1,71 w Bet365 Póki co kapitalny sezon Domraczewej. Bardzo mocna biegowo, a i znacznie poprawiła jakość strzelania. Zdarzają jej się pomyłki w pozycji stojącej, ale ogólnie potrafi wytrzymać presję i stąd 3 miejsce w Oestersund i 2 w Hochfilzen. Kuzmina miała swój dzień w Hochfilzen gdzie wygrała, ale w Oestersund była dopiero... 39. U Białorusinki widać wypracowaną formę, Słowaczka miała sporo szczęścia wygrywając w Austrii. Tym razem naturalna kolejność powinna zostać przywrócona i Darya powinna być górą.
TBM zgadzam się z tym typem i sam go będę grał.
Do tego proponuje również typ:
Teja Gregorin - Kaisa Mäkäräinen 2 1,45
Teja dobra zawodniczka jednak uważam,że biegowo odstaje od Finki. Kaisa jak narazie spisuje się bardzo dobrze.wiem,że kurs jest niski jednak mnie zadowala i do kuponu dokładam.Nawet gdyby się zdarzyło że Makarainen będzie miało pudło więcej niż Gregorin to na trasie i tak jest w stanie to odrobić. Patrząc na 2 sprinty z tego sezonu to Teja Gregorin ogólnie 2 pudła natomiast Kaisa tylko 1. Biegowo można porównać też że szybsza jest Finka.
Darya Domrachewa +Kaisa Mäkäräinen= 2,32 w Tobet ja to gram.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Świetnie pobiegł Ferry, który utwierdził mnie w przekonaniu, że trafił z formą na zawody w Pokljuce, a fatalne strzelanie w indywidualnym było efektem złych warunków atmosferycznych.
Wolf tak jak przypuszczałem słabszy biegowo nawet od Sikory, który ciągle bez błysku, ale nie wygląda już tak najgorzej. Burke zawalił sprawę w pozycji stojącej.
Na pochwały ponownie zasługuje Boe, który urzekł mnie swoją postawą. Do tego zebrał pochwały od Bjorndalena, który powiedział iż Tarjei ma większy talent od niego samego!.
U pań dwa pudła, ale świetny bieg i wygrana Neuner. Zaskoczeniem dla mnie jest postawa Kuzminy, która po raz drugi z rzędu załapała się na podium. Znów wysoką dyspozycję i świetne przygotowanie Makarainen. Na uwagę zasługuje również regularność Ekholm oraz Bogali w biegach sprinterskich.
Szkoda troche typu Kuzmina - Domraczewa 2... Darya dwa pudła w pozycji stojącej i niestety pozycja na początku trzeciej dziesiątki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Gdzie moge znalesc składy na bieg mieszany?
http://services.biathlonresults.com/Results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCP03MXRL
Co prawda Olo pisał, że wszystkie posty z pytaniami o składy itp. będa usuwane, ale znaj moje dobre serce.
Moim zdaniem dziś warto grać przeciwko reprezentacji Niemiec. Brak wczorajszych że tak powiem &quot;podiumowiczów&quot; - Neuner i Greisa, co z pewnością odbije się na wyniku Niemców. Szczególnie obecność w składzie bardzo słabego Wolfa utwierdza mnie w przekonaniu, że Niemcy dziś znaczącej roli w biegu nie odegrają. Z kobiet brak zarówno Neuner jak i Henkel, Hitzer czy Buchholz. W składzie ujrzymy Bachmann i Gossner, czyli młode zawodniczki, którym z pewnością zależy na pokazaniu się z dobrej strony, ale nie wiem czy udźwigną presję. Mężczyźni to bardzo przeciętny zawodnik jakim na pewno jest Wolf, i niezły strzelecko Birnbacher. Przeciwko kadrze Niemiec warto zagrać w parze z Francją. Ci dziś w najmocniejszym zestawieniu ze znakomitymi strzelczyniami - Dorin i Brunet i dobrym biegaczem Martę Fourcade, oraz z Węsą Że, którzy przed tygodniem w Hochfilzen pokazali się z niezłej strony, w szczególności na strzelnicy. Niemiecki skład nie zachwyca w żadnej części biathlonowego rzemiosła i tu spodziewam się ich miejsca poza czołową trójką, natomiast Francja jest moim kandydatem do wygrania.
Francja - Niemcy @ 1.52 Tobet ✅ 3-8
Drugą moją propozycją na dzisiejszą sztafetę jest para czesko-słowacka. Tu zdecydowanie wyżej stawiam Kuzminę i spółkę. Czesi nigdy nie byli jakoś mocni w sztafetach, zdarzają się wyjątki jak złoto Dostala czy wysokie miejsca Slesingra, ale generalnie osiągnięcia reprezentacji Czech w biatlonie nie powalają. Słowacja również nie ma jakiegoś super składu, ale twierdzę, że sama Kuzmina wyrobi na 1 zmianie ogromną przewagę nad Czechami, i stąd mój typ.
Czechy - Słowacja @ 1.55 Tobet ✅ 7-19
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Francja - Ukraina @ 1,55 Unibet ⛔ 3-2
Pierwsza moja propozycja na dzisiaj to pojedynek pomiędzy Francją a Ukrainą. Francuzi w dzisiejszej sztafecie mieszanej wystawili najmocniejszy skład. Na pierwszej zmianie mamy Brunet, na drugiej Dorin. Czyli dwie w najlepszej formie zawodniczki reprezentacji Francji. Na trzeciej zmianie na trasę wyruszy Jay, a sztafetę zakończy Martin Fourcade. Skład jest imponujący i po cichu liczę na niespodziankę w postaci wygranej przez Francuzów (kurs ok 5-6). Z kolei Ukraina wystawiła nie do końca najmocniejszy skład. Zdecydowanie brakuje Valij Semerenko jest tylko jej siostra Vita. No i napewno w oczy rzuca się brak Khvostenko. Z panów wybrali najlepszych jakich mogli wybrać czyli Semenov i Sednev. Ja jednak uważam że Francuzi są lepszą drużyną i spokojnie wygrają dzisiaj rywalizację z Ukrainą.
JAY i FOURCADE :spokodfhgfh:
Niemcy - Slovakia First leg (Bachmann - Kuzmina) @ 1,65 Tobet ✅
Drugi typ na dzisiaj to pozycja po pierwszej zmianie reprezentacji Niemiec a Słowacji. U naszych zachodnich sąsiadów jako pierwsza w sztafecie wystartuje Bachmann nie jest to zawodniczka o wspaniałych umiejętnościach, ale dość solida jednak w tym sezonie jeszcze bez takiej formy jakiej by sobie życzyła. Niemcy w ogóle dzisiaj wystawili mocno rezerwowy skład więc szału po tej reprezentacji nie ma co się spodziewać. Natomiast w Słowacji na pierwszej zmianie wystartuje Kuzmina we wczorajszym sprincie pojechała fantastycznie i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu ze stratą 11 sekund do Neuner. Widać Kuzmina od początku sezonu jest w dobrej formie. Jeśli nie zlekceważy dzisiaj biegu to powinna spokojnie być przed Niemką na pierwszej zmianie.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Mäkäräinen vs Kuzmina 2.30 ⛔ 1.8 s :;/:
Best placed @ 1st Exchange
Betsafe


Na 1 zmianie Kuzmina vs Mäkarainen. Czyli 2 zawodniczki, które z Pokljuce i generalnie w tym sezonie pokazują się z bardzo dobrej strony. Obie biegną w dość słabych sztafetach, aczkolwiek Słowacja ma szanse na wyższe miejsce niż Finlandia. Może mieć to pewien wpływ na motywację obu pań, ale zakładam, że obie są w pełni profesjonalistkami i pobiegną na 100%. Kuzmina trochę gorzej strzela, ale za to szybciej, co czasem jest bardzo korzystne. Kaisa jakoś mnie nigdy nie przekonywała, ale w tym sezonie prezentuje się z bardzo dobrej formy. Zadziwia mnie przede wszystkim jej strzelanie, bo to, że szybko biega to żadna nowość. Kuzmina biega porównywalnie, a czasem szybciej od Finki. Mäkarainen jest oczywiście minimalną faworytką w H2H ze Słowaczką, niemniej jednak wg mnie warto zagrać na Kuzminę, bo ma spore szanse na wygranie tego pojedynku.
 
S 22

slooz3

Użytkownik
A ja mogę dodać od siebie, ze na strzelnicy na pewno nie bdzie spokojnie, bo mimo fajnego ulokowania strzelnicy to wieje średnio mocny wiatr (30km/h) w północną stronę, a więc poprzecznie do stanowisk strzeleckich. Może być ciekawie, chociaz od paru minut zaczyna się robic spokojniej.
Po drugie Ferry nie biegnie, Lindstroem za niego. Ludzie co postawili na zwycięstwo szwedów zaczynają obgryzać paznokcie.
Radzę zwrócić uwagę na Słoweńców, Czechów i Włochów - mogą pokazać się z dobrej strony przy slabszych skladach faworytow.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Tak jest zamiana Ferry -&gt; Lindstrom jest istotna, bukmacherzy już dokonują korekt w kursach, ale Betsafe zaspało i w parze Szwecja - Rosja 1,87 na Rosję. Gdzie w Tobet 1,60, a w Unibet 1,55 !
Także zwracam uwagę na Słowenię. Jeśli Mali nie zepsuje im na pierwszej zmianie to mogą powalczyć nawet o zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Też właśnie się &quot;obsrałem&quot; gdy się dowiedziałem że Ferry nie pobiegnie.Już nawet szukałem coś na kolejny kupon gdy widziałem jak Francja odstaje od Szwecji a tu takie miłe zaskoczenie.Bergman fachowo się rozprawił z Fourcadem który po dobrym początku sezonu obniżył loty.Za takie akcje kocham ogladać i stawiać biathlon.Tydzień temu Norwegowie piękna sztafeta mężczyzn a teraz Szwedzi piękna sztafeta mieszana
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Zwracam honor dla Lindstroma. Właściwie to nie wierzyłem w niego, a on spisał się wyjątkowo dobrze. Brak Ferry nie był widoczny. Tym razem przegrałem..
Ekholm i Zidek bardzo dobrze, wygrały z Rosjankami.
Śmiem twierdzić, że u Rosjanek zepsuła Sleptsova na pierwszej zmianie, ale jeszcze nie patrzyłem na dokładne wyniki poszczególnych zawodników.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Terminarz na nadchodzące zawody w Oberhofie:
05.01 - 17:30 Sztafeta M
06.01 - 19:30 Sztafeta K
07.01 - 17:30 Sprint M
08.01 - 17:40 Sprint K
09.01 - 15:30 Bieg ze startu wspólnego M
09.01 - 18:15 Bieg ze startu wspólnego K
Wszyscy jeszcze żyją Turniejem Czterech Skoczni jednak ja już proponuje popatrzeć na wystawioną ofertę na sprint mężczyzn w Oberhofie. Oferta Tobet.
Tarjei Bøe - Martin Fourcade 1,62 [1-68]✅
Tutaj w roli faworyta stawiam Norwega który w sprincie się bardzo dobrze sprawuje. W ostatnich zawodach zajął 2 lokatę z 1 pudłem na koncie natomiast Francuz dopiero 16 lokata mimo że na strzelnicy bezbłędnie.A i tak stracił ponad 50s. Pokazuje to jak świetnym biegaczem jest Bo. W zawodach w Hochfilzen również Norweg lepszy od Fourcade pozycje 1-38.
Alexander Os - Lars Berger 1,55 [17-24]⛔ 3pudła Os a 4 Berger szkoda...
Pojedynek bratobójczy w którym moim zdaniem lepszy jest Berger.W ostatnich zawodach Berger miejsce 7 i 2 pudła natomiast Os dopiero 46 z 3 pudłami przegrał o 1,35 minuty mimo różnicy tylko 1 pudła więcej. W zawodach w Hochfilzen oboje daleko jednak i tym razem lepszy Berger który zanotował fatalny wynik na strzelnicy aż 4 pudła natomiast Os o jedno mniej a i tak przegrał o 20s.
Tarjei Bøe+Lars Berger=2,51 Ja to gram i polecam innym!!!
Co do innych typów to uważam,że bardziej ryzykowane jednak za drobne można zagrać.
Michael Greis - Evgeny Ustyugov 2,00 [11-13]✅
Tutaj widzę dośc wyrównaną parę jednak wiadomo Greis u siebie myślę że z dodatkową motywacją ktora pozwoli Mu być na wysokim miejscu.Jesli na strzelnicy nie zrobi tego co w Hochfilzen gdzie spudłował 3 razy uważam,że jest w stanie wygrać z Ustyugovem. Kurs wart ryzyka.
Lukas Hofer - Jakov Fak 2,05 [12-19]✅
Włoch naprawdę nieźle spisuje się w sprincie.Ostatnio wysokie 6 miejsce wcześniej 7 i 10.Na strzelnicy spisuje się również nieźle 1-2 pudła. Co do Faka ostatnio 4 ale wcześniej już nie było tak dobrze dopiero 61 miejsce z 5 pudłami. Uważam,że po takim kursie przy tak wyrównanej parze można zaryzykować.
I ostatni typ gdzie pewnie 99% forum będzie się śmiało itd. jednak ja nie mówię,że to wejdzie tylko warto zaryzykować za kilka zł ponieważ kurs jest naprawdę spory...
Ole Einar Bjørndalen - Lukas Hofer 3,80 [22-12]✅ izzzi:cool:✅
O Włochu napisałem już wcześniej. Dlaczego taką propozycję dałem a już tłumaczę popatrzcie sobie na 2 ostatnie sprinty i sprawa wygląda tak:
Pokljuka:
Hofer- 6msc 1 pudło
Bjorndalen- 11msc 2 pudła
Tutaj 20 sekund przewagi Włocha
Hochfilzen:
Hofer-7msc 2 pudła
Bjorndalen - 10msc 1 pudło
11 sekund przewagi Włocha.
Widać że jakieś szanse na powodzenie są a kurs naprawdę zachęcający.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom