>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Wielki Szlem: Australian Open (17.01.2022 - 30.01.2022)

Status
Zamknięty.
psotnick 836,1K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Chętnie bym obejrzał transmisję na żywo z domu Djokovicia, jak ogląda ten finał AO. Emocje gwarantowane :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
Szacunek dla każdego kto gral na Nadala, od samego początku czułem Rafę, ruskiego grac po 1,5 to jakiś żart. Choć nie będę kłamał że po 2 setach zwatpilem, ale co klasa to klasa. Ruski się jeszcze musi dużo nauczyć a przede wszystkim kultury bo gburstwo chyba nauczył się od Djoko
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Wielkie widowiskowo. Nie przepadam za Nadalem ale trzeba oddać mu szacunek za to co zrobił w tym roku. Powrót po kontuzji i odrazu dwa wygrane Turnieje. Danil sam sobie winien bo wypuścił sporą przewagę. No i mecz roku w rozgrywkach ATP raczej znany.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Ruski się jeszcze musi dużo nauczyć a przede wszystkim kultury bo gburstwo chyba nauczył się od Djoko
Nie, nie, nie zgodze sie. Swietne jest jak Medvedev potrafi wstawić sie sam za soba w tych pomeczowych wywiadach.
Jezeli od poczatku Cie nie nawidzi publicznosc, przeszkadza, wiwatuje Twoje błedy to trzeba miec charakter. Te wywiady Medvedeva po meczach sa swietne, i nei mowie tylko o tym slynnym wywiadzie po meczu z Djokovicem, nawet dzis zarzucil super aluzje o żonie i telewizorze po meczu.

On juz umial wstawic sie za soba na USO dwa sezony temu. Szczerosc i odwaga to pozytywne cechy, a umie jeszcze to ubrac w humor i sarkazm.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
Nie, nie, nie zgodze sie. Swietne jest jak Medvedev potrafi wstawić sie sam za soba w tych pomeczowych wywiadach.
Jezeli od poczatku Cie nie nawidzi publicznosc, przeszkadza, wiwatuje Twoje błedy to trzeba miec charakter. Te wywiady Medvedeva po meczach sa swietne, i nei mowie tylko o tym slynnym wywiadzie po meczu z Djokovicem, nawet dzis zarzucil super aluzje o żonie i telewizorze po meczu.

On juz umial wstawic sie za soba na USO dwa sezony temu. Szczerosc i odwaga to pozytywne cechy, a umie jeszcze to ubrac w humor i sarkazm.
Ten komentator tak zaklocal słowa na ceremonii że nie wyłapałem wszystkiego co mówili. Jął gdziss masz powtórkę to daj znać. Na początku ceremonii jak mówiła kobieta rusek z 3x powiedział more, more co też świadczy o braku kultury i te jego miny 😏😏
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Nadal I obaj ugrają seta
3.7 +
Przegra pierwszego seta wygra mecz za drobne 7.5 +
Over 1,5 Tiebreacka -
Over 2.5 tiebreacka -
I jeszcze 3 słowa do kolegi Adika .
Moderator wyciął twój komentarz ale zdarzyłem go przeczytać.
Nie nie poprawiłeś mi humoru z rana nie jestem osobą która się Cieszy z cudzych porażek.Szkoda mi Ciebie I ci współczuję, ale nie dlatego że przegrałeś bo Siniakova i Krejcikov straciły seta i twój under gemów nie wszedł.Szkoda mi Cię było już wtedy gdy to zagrałeś beż względu na wynik.
Prawdopodobieństwo twojego dubla to 25% a wartość oczekiwaną czyli kurs 3.66 raczej słaba w proporcji do ryzyka.
Pozatym kolejna sprawa Siniakova i Krejcikowa nie straciły seta w turnieju a znane prawo Murphiego mówi
KAZDA SERIA SIE KONCZY.
To samo prawo zadziałało dzisiaj dla Nadala po tylu finałach , wreszcie nadszedł triumf , jak nie Djokovic to Federed albo kontuzja pleców w meczu z Wawrinką .Ja nawet nie jestem fanem Nadala ale mam dla niego wielki podziw i ogromny szacunek a to co zrobił dzisiaj i to w jakim stylu tylko mnie w tym utwierdza.Mam dobry humor nie dlatego że wygrałem trochę pieniędzy ale dlatego że Rafa tego dokonał wygrał 21szego szlema , i stało się to za czym trzymałem kciuki.
Powodzenia wszystkim dzięki za wszystkie dobre typy i rzeczowe analizy.
Ja swoje zakłady ubezpieczyłem w piątym secie po przełamaniu Nadala , i tylko trochę żałuję że nie było super Tiebreacka.
To był finał !!!!! Nie to co ubiegłoroczne AO czy US Open.
 
A 11,1K

andyvelxaero

Użytkownik
To jest tenis, czynników jest wiele. Uważam że o ile Medvedev jest faworytem, to daję mu jakieś 55% szans na zwycięstwo, więc jeśli szukać jakiegoś value to też uważam że chyba w stronę Nadala. Przychylam się odrobinę w stronę typów na 1. set na Nadala , over gemowy i setowy i długi mecz. Over 180,5 minuty , over 3,5 seta i over 0,5 tie-breaków wyglądają dobrze.

Doceniłbym psychikę i doświadczenie Nadala. Wiadomo, że to już było ponad 2 lata temu, ale warto zobaczyć przebieg 5. seta ich meczu Finals w Turynie. Nadal nie jest głupi i jeżeli będzie faktycznie tracił w długich wymianach z Medvedevem, to będzie zmieniał tempo i sposób gry i maksymalnie go urozmaicał i komplikował. Nie odpuści też do końca i jeśli ktoś w tym meczu może się zagotować w decydujących momentach to raczej będzie to Danił. Natomiast rzeczywiście jeśli Rafa nie uzyska przewagi w pierwszej fazie meczu, będzie mu trudniej go wygrać. Aczkolwiek fizycznie obydwaj mieli szansę odpocząć i myślę że nie kondycja tutaj będzie decydująca a koncentracja i skuteczność w decydujących momentach. Zobaczymy jak dobrze Medvedev będzie serwował, bo różnica z Nadalem 1. serwis vs 2. serwis może być znacząca.

Podsumowując: nie wiem kto wygra, ale skłaniam się w kierunku predykcji, że to będzie raczej długi mecz i trudniejszy dla faworyta (którym w oczach bukmacherów jest Medvedev) niż wskazują kursy. Odstawiając na bok obiektywizm i analizy szans to będę jednak bardziej kibicował Nadalowi, bo swoją karierą i postawą na korcie zasłużył na "oczko" w Wielkim Szlemie.
Piękne tenisowe widowisko, jeśli chodzi o dramaturgię i cieszy mnie też że to, że finalnie Nadal wyszedł z niego zwycięsko. 1. set nie dla Nadala, ale poza tym scenariusz długiego i trudnego meczu się sprawdził. Wydawało się że przy 2:3 i 0:40 przy swoim serwisie w 3. secie będzie po meczu. Przy 5:4 i 30:0 w 5-tym też się wydawało że Rafa to skończy. Ale to jest właśnie piękno tenisa!

Oczywiście że Medvedev podał rękę Rafie w niektórych momentach, ale trzeba to umieć wykorzystać. To jak ten chłop jest waleczny i jaką ma psychikę i doświadczenie budzi wielki podziw. Prawda, że przeciw Nadalowi po prostu lepiej nie grać znowu się potwierdziła ;)
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
To nie do konca prawda , przeciw Nadalowi czasem warto grywac na trawie na dogow po wysokich kursach.Ale z tym tez bywa roznie , bo jak przejdzie pierwsze rundy to sam potem bywa Dogiem i progresje diabli biora;-)
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Djokovic wygrał od stanu 0-2 na ubieglorocznym French Open z Tsitsipasem i Mussetiim.

Federer wygral do stanu 0-2 na French Open z Haasem w roku kiedy wygrał swoj tytul w Paryzu, z del Porto tez na FO wygrał od stanu 0-2 i jeszce by sie cos pewnie znalazło.

Z Falla na Wimbledonie tez Federer wygral od 0-2 mi sie przypomnialo
 
xamon 133,6K

xamon

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale komentarzy mówili na początku 2 czy 3 seta, że Rafa tylko raz wrócił z 0-2 w setach, wydaje to się wręcz nieprawdopodobne. Z Youzhnym na Wimbledonie 15 lat temu.... Tym większy szacunek dla Rafy za taki comeback, niektórzy nawet mówią że największy w historii tenisa a Medvedev niech się wstydzi, wątpie że się będzie w stanie szybko pozbierać, frajerstwo do kwadratu, wystarczyło nie grać skrótów i nie biegać jak idiota do siatki i by teraz świętował.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Kiedys wygrał Nadal od 0-2 w Madrycie w finale z Ljubicicem, wtedy turnieje Masters Series grało sie do trzech wygranych setow.
Federer tez tak wygral 0-2 w finale Miami z Nadalem.
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Wiek ma swoje znaczenie zwłaszcza w kontekście tenisistów tak eksploatowanych jak Nadal. On się nie oszczędza, a do tego jest po ciężkiej kontuzji. Akurat trafił w finale na zawodnika, który jest maszyną do grania długich wymian i to ma największe znaczenie. Skoro tego nie rozumiesz, to nie wiem po co w ogóle dyskutujemy.
Faktycznie, to ja tu czegoś nie rozumiem. Nie grałem ani nie oglądałem meczu, ale powiedz jak to się stało, że Nadal nie tylko nie przegrał, ale wrócił z 2:0? Jak ten dziadek to zrobił?!
 
K 538

kopciu

Użytkownik
Ten komentator tak zaklocal słowa na ceremonii że nie wyłapałem wszystkiego co mówili. Jął gdziss masz powtórkę to daj znać. Na początku ceremonii jak mówiła kobieta rusek z 3x powiedział more, more co też świadczy o braku kultury i te jego miny 😏😏
W tym filmiku


od 2:05 jak przemawia właśnie ta kobieta można zobaczyć jak Danił mówi more. Ja akurat tego nie potępiam. Chciałbym z kolei wiedzieć o co mu tak naprawdę chodziło z tym "more" - co miał na myśli.

Na konferencji prasowej z kolei wygłosił emocjonalny monolog, który można zobaczyć tutaj


Miał żal do publiczności o to jak go traktowała podczas tego meczu. Chyba coś w nim pękło.

Tutaj trochę więcej o tej konferencji.


Mimo, że dzisiaj kibicowałem Rafie bardzo lubię Daniła i uważam, że już niedługo będzie numerem 1 na świecie. Jestem w stanie też zrozumieć jego żal, że cokolwiek nie zrobi publika zawsze jest przeciwko niemu. Ktoś wspomniał, że może to wina narodowości. To jest coś podobnego do Djokovica, który zawsze mimo bycia jednym z najlepszych w historii miał mniej wsparcia od Rafy i Rogera. Dlatego po finale US Open 2021 z Daniłem właśnie powiedział, że mimo iż przegrał jest szczęśliwy bo nareszcie poczuł się doceniony. Widzimy jakie to ważne w tym sporcie mimo wszystko - wsparcie kibiców. Wielkie osobowości Djokovic i Medvedev, którzy są bardzo charakterni i nie przejmują się opinią z zewnątrz na samym końcu też są tylko ludźmi i jak sobie na co dzień z tym świetnie radzą to przychodzi taki dzień jak dzisiaj kiedy po prostu mają dosyć i dają temu wyraz jak Danił na konferencji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +6
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Jak widać, bardzo emocjonalny (choć nie powierzchowny) wywiad Danila. Tak jak K kopciu napisał, Danił ma żal do publiczności, ale nie tylko w Australii ale ogólnie. Opowiada, że jak zaczynał walczyć z Djokiem, Rafą, to ludzie mówili - dalej, niech wejdzie nowe pokolenie. Dziś jak twierdzi, nie czuł tego, "że ktoś chce to nowe pokolenie".

Zawsze wydawało się, że Med lubi dramy, lubi gdy publiczność jest przeciwko niemu i że to go nakręca. Dziś się otworzył i jednak w głębi jego duszy wygląda to zupełnie inaczej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom