>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ATP Tour - US Open (29.08.2022 - 11.09.2022)

Status
Zamknięty.
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Rublev A. - Tiafoe F.
Typ: Tiafoe F.: wygra mecz lub będzie prowadził różnicą dwóch setów
Kurs: 1.95

Tutaj faworyt jest tylko jeden. Jest nim Frances Tiafoe. Na czym polega jego fenomen? Po tym co wczoraj pokazał z Rafaelem Nadalem który moim zdaniem zagrał na 80% swoich możliwości jest śmiałym faworytem. Poniżej przedstawię argumenty:
- wygrywanie "przegranych setów". Przy 5:2 i dwóch przełamaniach Schwartzmana w pierwszym secie oraz 6:5 i przełamaniu jak i prowadzeniu 6:3 oraz posiadaniu dwóch podań nie udało się Argentyńczykowi wygrać seta!
- własny kort. Tiafoe na swoim korcie potrafił czynić cuda jak to miało miejsce w pierwszym secie ze Schwartzmannem.
- wygrana z Nadalem. To był tenis z najwyższej półki.

Rublev już wcześniej powinien był odpaść ale szczerze mówiąc w meczu z Norriem to ja widziałem go jako faworyta. I wygrał 3:0. Tym razem Rublev aby wygrał - potrzebuje naprawdę dużo pracy. Tiafoe tak tego łatwo nie odda. Gdyby to był mecz po Schwartzmannie gdzie zdarzały się Tiafoe lekkie dekoncentracje w postaci częstych osobistych przełamań serwisu - tak z Nadalem był skoncentrowany na najwyższym poziomie i to on po przełamaniu potrafił nadrabiać straty. Rublev to gracz który potrafi czynić cuda i sprawiać niespodzianki ale jeżeli Tiafoe zagra tak samo jak z Nadalem oraz będzie dalej odczuwał, że ten turniej to jego "życiowa szansa" - tak to on będzie zwycięzcą tego spotkania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +177
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Berrettini, Ruud over 3,5 seta 1,45
Obaj panowie potrafią serwować. Obaj dobrze grają forehandem. Obaj są utytułowani i grają do końca. Nie udało się z Norrie'm i Rublevem. Rublev zaskoczył tą wygraną 3:0, ale myślę że w tej odsłonie historia się nie powtórzy i mecz potrwa dłużej niż 3 sety. Czeka nas prawdopodobnie wyrównany mecz z różnymi zwrotami akcji i być może też i tie-breakami. Kurs nie powala. Z reguły tyle bukmacher wystawia na over 3,5 seta. Bardzo realna opcja w tym zestawieniu. Żaden nie odpuści. Każdy z nich zasmakował już triumf w turnieju, więc jak będzie przegrywał to weźmie się w garść i powalczy o powrót do gry.
 
Ostatnia edycja:
dx2 210,8K

dx2

Użytkownik
Rublev-Tiafoe 2 @1.9

Niestety, ale odnosze wrazenie, ze organizatorzy popsuli ten turniej ta decyzja, ze w tym roku zrobili szybsze korty niz zwykle. W turnieju mezczyzn zostali juz tylko sami mocno podajacy i uderzajacy zawodnicy. Ciezko nie odniesc wrazenia, ze pace index promuje tych silnych w N.Y., co bylo bardzo widac w takich meczach jak Khachanova z Carreno, albo Tiafoe z Nadalem. Niestey, ale moment kontaktu pileczki z nawierzchnia jest najzwyczajniej szybszy niz zwykle bywalo i to nie pomaga graczom grajacym kombinacyjnie. A jak juz spotykaja sie dwa bardzo dobrze serwujacy gracze jak Kyrgios z Medvedevem to tez ogolnie wygrywa ten, ktory ma wiecej tej sily.

W turnieju kobiet podanie nie odgrywa tak duzej roli, ale tez tu zdecydowana przewaga zawodniczek z mocnym uderzeniem, bo kto tu został? Pliskova, Jabeur, Garcia, Tomljanovic? Kazda ma z czego przylozyc. Wyjatkiem tylko wydaje sie Pegula w tym towarzystwie. No moze jeszcze Swiatek, ale ona z kolei miala bardzo ciezko z uderzajaca Niemeyer, wiec tutaj tez przypadku nie ma. To tak tytulem wstepu po meczach 1/8 finalu, a tu mamy dwoch graczy grajacych bardzo silnie, ktorych wiodacym uderzeniem jest forehand.

Tiafoe wydaje mi sie w naprawde dobrej formie, szykuje sie zaciety mecz, ale bardziej sklaniam sie ku Amerykaninowi, ktory liczy na pierwszy polfinal w szlemie. Tiafoe caly czas dobrze wygladal w tym US Series, bedzie miec wsparcie kibicow, swoje na podaniu powinien zrobic i cos czuje, ze moze wlasnie byc tym Amerykaninem, ktory zaskoczy i zamelduje sie we wspomnianym swoim pierwszy polfinale po ciekawym meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +559
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kyrgios - Khachanov

Kyrgios powyzej 23 asów Khachanov powyzej 13 asów
Kurs 7.00 williamhill
WYNIK 31-30 asów serwisowych
Bardzo odważme linie ale kto bogatemu w kaloszach , Kyrgios faworytem ale mam przeczucie ze Karen się dzisiaj postawi
W h2h 2 mecze które tez sklaniają by zaryzykować
Australian Open 2020 3;2 Kyrios Asy 33:21 i uwaga 4 tajbreki w meczu ! Kyrgios wygrywa 5 set 7:6 10:8

Cincinatti 2019 i Khachanov 2:1 dwa tajbreki Asy 21 Kyrgios 13 Khachanov

Musieli by zagrać w podobnej jakośći , czy zagrają hm nie wiem ale liczę na to swoją drogą obaj poczynili progres w ostatnim czasie ,
moim zdaniem Rosjanin nie stoi na tak bardzo straconej pozycji jak sugerują tu kursy .
Pierwszy ćwierćfinał rozczarował mam nadzieję ze drugi bedzie lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2862
G 12,1K

gracz83

Użytkownik
Rublev - Tiafoe
Typ: 2
Kurs: 1.93
Fortuna

Nie lubie powtarzac i nie biorę pod uwagę absolutnie powyższego typu choć jest dobry ale dla podwyższenia potencjalnej reputacji... czemu nie?dobrze było opisane że faktycznie te piłki trochę szybciej latają aczkolwiek hard to hard tym bardziej w NY, to nie Clay gdzie są ważniejsze inne aspekty niż serwis itp, myśle że część użytkowników napewno sugeruję się wygrana 3-0 nad Norriem, dobra ok facet pogrywa jest wysoko w rankingu ale jednak miewa tych słabszych dni więcej niż czołówka, tak przynajmniej uważam, i ten słabszy dzień miał z Rublovem, uważam że Rublov nie grał jakiegoś kosmosu (to tak po obejrzeniu meczu) tylko Norrie mu pomógł. Kogo ograł wcześniej Rusek?na poczatku Djere, wszyscy wiemy jaki jest chimeryczny a mimo to meczyl sie w 5 setach i mogl to wygrac kazdy, przelamywali się jak w Wta, potem Kwon, z którym pomijając 2 seta nie było jakiegoś super pogromu, i trzeci gracz Shapovalov, oglądałem ten mecz, jeszcze pare dni wczesniej ktos napisal ze gra padake itp, owszem nie byl w super formie, pamietam turnieje poprzedzajace US Open gdzie przegrywal z Wolfami itp, serwis sprawy nie zalatwial, a MIMO TO POTRAFIL SIE POSTAWIC RUSKIEMU I MIAL JUZ GEMA NA MECZ PRZY WLASNYM SERWISIE to bylo zalosne co wtedy odwalil mysle ze nerwy sie odezwaly, i Rusek fartem doprowadzil po glupich bledach do tiebreaka i wygral na styyyku, zupelnie na styku z nie za mocnym Dennisem, jak pisalem ten wyrownany kurs jest spowodowany rankingiem i wygraną z Norriem, nie brana jest pod uwagę super dyspozycja Tiafoe (meczu z Nadalem nie biorę pod uwagę bo tamten zagrał na 70%swoich mozliwosci)wymęczenie, lata, bóle, tutaj dochodzi publicznosc ktora bedzie mu pomagac wznosic sie na wyzyny i mysle ze w waznych momentach Rusek bedzie mial pietra bo bedzie myslal o bliskosci czegos czego jeszcze nie dokonal, a Tiafoe to wykorzysta i wygra tak jak to zrobil dzisiaj Ruud, ładny kursik jak na prawdopodobieństwo i okoliczności.

Sinner - Alcaraz
Typ: 1
Kurs: 2.60!
Fortuna

Tu mamy trochę lepszy kurs aczkolwiek będzie ciężej bo Hiszpan gra jak natchniony, jest narwany, traci tez glupie pilki ale moze sobie nieraz pozwolic choc z takim Sinnerem bedzie musial byc na 100pr skoncentrowany a i to mu moze nie pomoc, spotkali sie 3 razy i prowadzi poki co Jannick, 1 raz w Paryżu na hardzie gdzie na styku wygral Hiszpan (w 2021)7-5, 7-6, potem juz bylo znacznie lepiej dla Jannicka (2022 rok), Wimbledon 4 sety, 3sety gładko dla Jannicka, 1 po tiebreaku dla Carlosa, i Umag, pomimo tego ze turniej nizszy rangą to uwazam ze obydwu mlodziencom zalezalo na wygranej, i oto na ulubionej nawierzchni Carlosa Sinner po przegraniu 1 seta 7-6, w pozostalych 2 zmiazdzyl Carlosa 6-1, 6-1 a tu mamy hard czyli coś lepszego, mysle ze buki sugeruja sie iloscia wygranych bo owszem jest pokazna, ma bardzo udany ale tutaj tak naprawde sprawdzian byl w meczu z Ciliciem ktory wygral po 5 setach, Sinner owszem pokonal Ivaszke po 5 setach (gorszego od Chorwata)ale tamten mial turniej zycia, forme zycia, a Cilic w 5 juz kondycyjnie wymiekl. Mecz meczowi nierowny, Jannick z nim potrafi grac, nie boi sie rowiesnika (mysle ze bardziej balby sie mlodszego Nadala, Federera czy Djokovica anizeli gracza z ktorym prowadzi w potyczce i jakis sposob na niego ma, technicznie jest chyba troche lepszy, Carlos gra bardzo dynamicznie, mocno, za bardzo czasem narwany i to go moze zgubic, traci czasem tym sposobem glupie pilki, daje sie tez przelamywac, wierze w Jannicka i skoro z nim prowadzi dlaczego nie mialby tego powiekszyc, bardzo dobry typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +551
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Ja tam nie wierze, ze Rudy odpali po tym meczu z Ivashka.Owszem Alcaraz mu lezy, ale jak Hiszpan pokonal Cilica, grajacego ofensywnie i swietnie w tym turnieju, to nie sadze by Rudy mu tym razem przeszkodzil.Ivashka z breakism prowadzil, w 5 a przerznal.
 
K 4,3K

kobe251606

Użytkownik
Tenisowy Świat kompletnie wywrócił się do góry nogami na US Open jak Khachanov pokonał Kyrgiosa i awansował do półfinału !!! Casper Ruud powinien być w finale
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Rublev 1,90
Tiafoe co prawda 26. w rankingu, ale to nadal nie jest gracz wielkiego pokroju, więc pasuje pod teorię, że jak słabszy zawodnik pokona samego Boga, to dostaje lanie w następnym meczu z kimś słabszym od tego Boga. Tym Bogiem był dla Tiafoe Nadal. Mecz życia. Wszystko wychodziło. I ja bym uważał na to, że to miałoby się powtórzyć w meczu z Rublevem. Moje zdanie chyba jest podzielane wśród typerów lub ewentualnie jakiś inny motyw, bo kursy na Ruska spadają. Rusek 11., jest lepszym tenisistą. Dobrze radzi sobie na hardzie. Pokonał samego Norriego do jaja, także i z Foe sobie powinien poradzić. Jedyne co musi zrobić oprócz dobrej gry w tenisa, to nie przegrać z publicznością amerykańską, której daleko do tej z Wimbledonu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
deepred 634K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Casper Ruud wygra turniej @3,75

Przekonał mnie wczorajszy mecz z Berrettinim. Bukmacherzy zdecydowanie nie docenili formy Caspra i przeszacowali możliwości Bereta, który do wczorajszego momentu wygrywał swoje spotkania głównie słabością rywali. Sam Beret popełniał mnóstwo prostych błędów, w końcówce trzeciego seta chciał wszystko szybko zakończyć chodząc do siatki, ale pakował woleje w taśmę. Taka taktyka spowodowana była bardzo dobrą grą Ruuda z głębi kortu. Norweg jest jednym z najbardziej regularnych graczy w tourze i trafił z formą na tegoroczny US Open. Półfinał pomiędzy nim a Khachanowem wydaje mi się być jednostronny. Karen wygrał wczoraj z Kyrgiosem, ale prawdę mówiąc to mecz mógł pójść w obydwie strony, obydwaj popełniali sporo błędów, a ich gra oparta jest głównie na podaniu.
Ruska powinno już nie być na tym turnieju, ale Draper doznał urazu ścięgna udowego i musiał skreczować. Później dwie pięciosetówki z Bustą i Kyrgiosem. Ruud to lepszy Busta. Norweg ma niesamowity mental, co pokazał głównie w meczu z Tommy Paulem, w którym nie do końca mu szło. Przy stanie 1-1 5-6 i 0-40* przy serwisie Paula, Casper obronił trzy piłki setowe i doprowadził to tiebreaka, którego spokojnie wygrał. W deciderze Paula już nie było na korcie, i Casper wygrał do 0. Na górze drabinki są jeszcze małolaty Alcaraz i Sinner, którzy niedługo będą zapewne walczyli o swoje pierwszy szlemy, ale to nie jest ten moment. Obydwaj są jeszcze nieokrzesani, szybko się grzeją i w niektórym momentach zwyczajnie pali im styki.
Rublev i Tiafoe w moim odczuciu nie są materiałami na zwycięzcę szlema, Tiafoe wygrał co prawda z Nadalem, ale wszyscy widzieliśmy, że to nie był ten Rafa co zawsze. Rublev wygrał z Norriem świetną i agresywną grą, ale i słabością Anglika, który w moim odczuciu jest tenisistą dobrym, ale na pewno nie jest to top10, a jego ranking jest zakłamany.
W finale widzę Ruuda, ale prawdę mówiąc gdybym miał typować drugiego finalistę to miałbym spory kłopot. Norweg pokazał w tym roku, że na finał go stać, co prawda Nadal wytarł nim kort na French Open, ale Rafa był wtedy w świetnej dyspozycji, a w jego królestwie niezwykle ciężko go ograć. Tam nie zabrakło głowy, a Nadal był po prostu lepszy pod względem tenisowym. W turnieju nie ma już zawodników, którzy na przestrzeni pięciu setów mogą grać tak regularnie jak Norweg, dlatego typuję jego zwycięstwo w tym turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +551
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Rublev - Tiafoe
Każdy z Graczy powyżej 16 asów serwisowych kurs 7 williamhill

a za butelkę whiskey a noż , serwismenami nie są ale kort sprzyja asom , potrzeny dlugi mecz 4 -5 setów i tajbreki
NO NIESTETY 14 ; 18 W ASACH EWIDETNIE ZABRAKLO KONTAKTOWEGO SETA.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +214
dx2 210,8K

dx2

Użytkownik
Sinner-Alcaraz 2 @1.57

W tym drugim dzisiejszym cwiercfinale to stawiam na Alcaraza. Hiszpan odzyl ostatnio, u niego jest bardzo dobra koordyncja kilku elemento od serwisu, silnego forhandu po skrot. Mial mocny mecz z Cilicem, ale Cilic na US Open bardzo czesto byl grozny, a Chorwat to w konuc triumfator US Open sprzed kilku lat. Jak juz wspomianlem , popsuli organizatorzy ten turniej faktem, że zwiekszyli szybkosc kortow. Ale im dluzej ten mecz bedzie trwac to ten czynnik traci na znaczeniu, a Alcaraz jest wybiegany i moze grac dlugo. Jakby nie patrzec to ten mecz z Cilicem Alcaraz glownie wygral w deciderze drugim podaniem i tam wystarczy spojrzec jaka byla roznica miedzy nim i Chorwatem w tym elemencie.

Obydwaj gracze spotkali sie na Wimbledonie i gora byl Sinner, pozniej jeszcze byl mniej znaczacy turniej w Umag, gdzie tez wygral Sinner, ale Alcaraz ciagnie do formy, ktora prezentowal w Indian Wells i Miami wydaje mi sie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +505
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Sinner - Alcaraz
Alkaraz i over 33.5 gema
Kurs 2.4 williamhill[
Nie powinno się skończyć na trzech krótkich setach.Wiezę w Alcaraza i że to jest ten jego momęt , ma dodatkową motywację w postaci szansy fotela lidera rankingu a sama perspektywa półfinału wielkiego szlema dla obu młokosów powinna sprawić że obaj w tym meczu bendą wyłazić ze skóry.

I jeszcze dodatkowe typy za bilon bo nie wierzę w ich powodzenie
Each Player Over 8 Aces
Kurs 9.0 Williamhill
Each Player Over 10 Aces kurs 29
Williamhill
Asy 10 : 5
Zdecydowanie za dobrze returnują
 
Ostatnia edycja:
Pablito91 402,4K

Pablito91

Użytkownik
Ależ to był mecz. Zdecydowanie najlepsze spotkanie w turnieju. Alcaraz pomimo tak młodego wieku pokazał po raz kolejny jaki ma mocny mental. Widać, że jego kariera jest dobrze prowadzona pod każdym względem. Sinner ewidentnie nie dźwignął końcówki 4 i 5 seta. Alcaraz mając ponad 5 godzin w nogach biegał do wszystkiego jakby to był pierwszy set. Szacun dla niego. Chciałbym zobaczyć finał Ruud vs Alcaraz o lidera ATP, ale zobaczymy jak to będzie. Wydaje się, że łatwiej ma trochę Ruud, bo Tiafoe gra u siebie i turniej życia, ale jak już 2 razy Alcaraz wyszedł spod topora to moze już być nie do zatrzymania. Na pewno zapowiada się wspaniale widowisko :)
 
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
Półfinał pomiędzy Tiafoe i Alvarezem zapowiada się bardzo smakowicie. Zarazem przewidzieć scenariusz tego meczu będzie niemal tak trudne jak stworzenie koalicji KO&PIS. Kto wygra to też ciężka sprawa i w sumie mecz 50/50, może 51/49 na korzyść Hiszpana. Aczkolwiek @1.53 nie jest współmierne do ryzyka. Ruud pewniejszy i w sumie nie wyobrażam sobie by nie ograł rosjanina(celowo z małej litery).
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
No kusi pograć na Alcaraza i Ruuda ale też nie sądzę aby ktokolwiek uwinal się w trzech setach więc może minimum 4 sety albo jakies niskie obroty typu 32.5 ? Jakas opinia dx2 dx2 ?
 
jaroslav_ 289,3K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
K. Khachanov - C. Ruud
C. Ruud wygrana
@1.50

Po tym co pokazał Ruud w meczu z Berrettinim, to pomimo dość "łatwiej" drabinki jaką miał do tej pory w US Open jest moim faworytem do wygrania tego turnieju. Przy świetnie serwującym Włochu (choć ten mecz nie poszedł po myśli Berrettiniego), Ruud świetnie returnował, miał stosunkową niską ilość niewymuszonych błędów i świetnie prowadził swój serwis. Samo poruszanie się Norwega po korcie pokazuje jak dobrze jest przygotowany i jak dobrze czuje się na tej szybkiej nawierzchni. Nie uważam, że wygra gładko, ale po tym co zaprezentował dotychczas, a w szczególności z dobrze dysponowanym Włochem, liczę na jego zwycięstwo.

C. Alcaraz - F. Tiafoe
over 3.5 seta
@1.53

Tutaj chyba nie ma co za dużo pisać, zarówno Alcaraz jak i Tiafoe rozgrywają świetny turniej. Widać, że szybka nawierzchnia na US Open pasuje do ich tylu gry. Obaj zawodnicy po drodze odprawili dobrze spisujących się zawodników z czołówki ATP. Hiszpan rozegrał nieco więcej setów, a mecz z Sinnerem na pewno lekko dał mu w kość, więc jestem ciekaw czy nie będzie tu lekkiego zmęczenia w porównaniu do raczej świeżego Tiafoe. Obaj zawodnicy prezentują świetny tenis w tym turnieju. Liczę na zacięty pojedynek, który na pewno nie skończy się w 3 setach.

AKO @ 2.30
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +965
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Ram/Salisbury - Cabal / Farach
Typ Cabal / Farach 2;1

Kurs 5.00 williamhill

Kurcze tutaj typuję w ciemno bo nic nie oglądałem z debla ale ten mecz chce obejrzeć i dla lepszego oglądania.
Dawno nie oglądałem obu par , i zdecydowanymi faworytami tu Ram / Sisbury
W h2h 6 meczów 5 : 1 parą hindusko amerykańska
Ale h2h pokazuje definitywnie ze mecze pomiędzy tymi parami najczęściej są bardzo na styku!!!
4 mecze 2:1 i wszystkie wygrane Ram / Salisbury w tajbreku meczowym
Jak wiadomo to nieco loteria , ewidetnie parze kolumbijskiej brakowało w tym elemencie szczęścia. Czuję że dzisiaj poszczęści im się w decydującym secie!
W tym turnieju wygrali już 2 i jeszcze jeden mały argumęt , skoro zakładam mecz na styku to wybieram wyższy kurs.
Dzisiaj za dwie butelki whiskey

HAHA Cabal Farach serwowali na mecz przy stanie 6:5 na szczęscie ubezoieczyłem po kursie 7.00
Chyba za stary lis jestem na te numery:))
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
Cabron 65K

Cabron

Użytkownik
Półfinały zapowiadają się znakomicie. Śledziłem skrupulatnie mecze wszystkich czterech półfinalistów w ćwierćfinałach i uważam że Norweg Spokojnie będzie w stanie pokonać Rosjanina. Ruud jest zdecydowanym faworytem i myślę, że obędzie się tutaj bez 5 setowki. Chaczanow wykorzystał to, że Kyrgios nie udźwignął presji, ale z Ruudem już nie powinien sobie poradzić. Casper świetnie returnuje co pokazał w meczu z Berrettinim i nie robi na nim wrażenia mocny serwis i przeciwnika. W wymianach jest znakomity i ciężko mi tutaj znaleźć jakiekolwiek argumenty na korzyść Chaczanowa.

W drugim półfinale Wydaje mi się że warto pójść stronę Amerykanina. Wygląda on znakomicie przed własną publicznością i kompletnie nie odczuwa presji. Alacaraz miał tutaj więcej słabszych momentów i gdyby dzisiaj Sinner psychicznie to udźwignął zakończyłby mecz w 4 setach. Hiszpan też będzie bardziej zmęczony, bo grał dwie 5 setowki w poprzednich rundach. Tiafoe znakomicie serwuje, niesamowicie pracuje nadgarstkiem czym mocno zaskawial Nadala winnerami z forhendu i Bekhendu. Jeśli tylko zagra na takim poziomie jak dotychczas, to zdecydowanie warto zagrać, bo kurs mocno zachęca. Chłopak gra turniej życia i ma spora szanse na kocnowy triumf.

Ruud handicap - 1,5 seta 1,95 Fortuna
Tiafoe 2,65 Fortuna
Tiafoe wygra US Open 5,50 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +851
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Alcaraz - Tiafoe 2 2.70
Tiafoe wygra US Open 5.50 (osobiście grałem po kursie 12.00 mecz wcześniej)


Zaraz zaraz... faworytem jest Alcaraz?
Dla mnie bez wątpienia faworytem tego meczu jest Tiafoe. Dlaczego?
Dlatego, że do półfinału stracił tylko jednego seta. I to nie z byle kim, bo z Nadalem. Fakt, że Nadal nie jest koneserem twardej hali - ale sama wygrana z takim przeciwnikiem ewidentnie poprawia morale.
Natomiast co zrobił Alcaraz? Jak do tej pory ograł przeciwników których ograć powinien do zera w setach. Natomiast potem już pod górkę, bo nie uczynił tego z Sinnerem oraz Ciliciem. Żeby takie 5-setowe boje były z tenisistami pokroju Tsitsipas albo Zverev - ok. Ale z takimi tenisistami to tak naprawdę nie ma się czego podniecać. Nie widzę tutaj jego fenomenu. Jego jedyny fenomen jest taki, że gdy przeciwnik gra na 200% - on potrafi w kluczowym momencie zagrać na 250%.
Ponownie się powtórzę, iż za Tiafoe przemawia publiczność. To będzie hiper-argument który zagłuszy umiejętności Alcaraza. Rublev nie wytrzymywał z tą publicznością która już podczas akcji potrafiła w tie-breaku wiwatować co było deprymujące dla Rosjanina. Zresztą widać też było po zachowaniu Rubleva, iż wielokrotnie się gotował.
Natomiast w przypadku młodego Alcaraza który zapewne nie jest zaprawiony i doświadczony w walce z publicznością - to będzie spora walka psychiczna. Walka którą wysoce prawdopodobne jest, iż przegra.
W dodatku H2H przemawia za Tiafoe który już 2x wygrywał z Alcarazem po 2:0. Fakt, że jeden z tych dwóch meczów był meczem "festynowym" i powinienem stwierdzić, że tylko w 1 meczu wygrał (tym w Barcelonie). Ten mecz oglądałem na żywo i grałem właśnie... na Tiafoe ;) Wtedy już na Polsacie Sport mówiono o Alcarazie jako "młodym talencie" ale w tym meczu pokazał się tylko ze strony teoretycznej. Praktycznie tego nie udowodnił przez co Tiafoe wygrał na mączce i to w Barcelonie czyli można powiedzieć przy publiczności Alcaraza.
Bardziej Alcaraza widzę na mączce aniżeli na hali. Po powyższych argumentach widzę, iż to Tiafoe jest zdecydowanym faworytem a kurs który ponownie rośnie z dnia na dzień na Tiafoe przekonuje, iż na Alcaraza idzie masówka której niestety nie udźwignie, ponieważ Tiafoe ma swoją publiczność, gra podobnie jak Alcaraz w kluczowych momentach swoje (tie-breaki z Rublevem) i to on mimo tego jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nie widzę tutaj argumentu który przemawia za Alcarazem który męczył się z Ciliciem i Sinnerem. A żeby myśleć o czymś w tym turnieju - należy z takimi tenisistami wygrywać gładko jak do tej pory uczynił to Tiafoe z Rublevem i Sinnerem.
Dlatego ten mecz to dla mnie już jest finałem - ponieważ osobiście uważam, iż zwycięzca tego meczu wygra US Open. Jedyna niewiadoma to Karen Khachanov który potrafi zaskoczyć lecz to będzie odrobinę za mało w finale na Tiafoe a za dużo na Alcaraza. Ruud to bardziej walczak na mączce - a że ma takich rywali jakich ma to gra aż w półfinale. Chaczanow ma patent i możliwe, że go wykorzysta. Przekonamy się dzisiaj.
 
G 12,1K

gracz83

Użytkownik
Ruud - Chaczanov
Typ: 1
Kurs: 1.55
Fortuna

Z całym szacunkiem, ale jak można byc tak nie obiektywnym?!!!kogo jakby ograł?Tsitsipasa to bylo by ok a tak to powinien do zera?przeciez Sinner z Carlosem beda w najblizszym czasie rzadzic, zadne Tsitsipasy, przeciez Jannick mial meczowe, pozatym przelamania, troche twardszej glowy i by Carlosa nie bylo, grali jak rowny z rownym przyznajcie, a Stefanos moze im buty czyscic, tak jak np. Berrettini, co oni osiagneli?a ile starsi sa, i juz nic wielkiego nie osiagna, Zverev to niech wroci najpierw do gry, Chaczanov wygra z Ruudem?o moj jedyny, czy nie widac tego ze jest za regularny na Ruska, zycze mu mooocno zeby Ruska zatrzymał i zatrzyma, drugi typ boje sie ruszac ale tylko Z JEDNEGO POWODU - NIE WIEM JAK BEDZIE ZMECZONY Carlos PO TYCH DLUGICH 5 SETOWKACH, gdyby nie to nie bal bym sie grac na Carlosa mimo ze drugi jest gospodarzem, i to by nie pomoglo, za dobry jest Carlos, a tak nie wiem jak sie bedzie organizm zachowywal po tych 2 juz sie powtorze 5 setowych batalii, najlepszy typ na dzis to Ruud o kursie 1.55.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom