>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ATP Tour - Paryż 28.10.2013 - 03.11.2013

Status
Zamknięty.
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Kudla D. - Kubot L. @ 1.83 ⛔

De Schepper K. - Garcia-Lopez G. @ 1.83
✅
Tomic B. - Karlovic I. @ 1.83 HIT ⛔ żal
Takie 3 szybkie propozycja ode mnie z kwalifikacji. Potem może coś więcej napiszę, ale polecam grać teraz bo według mnie kursy powinny spadać. Kubot jest w beznadziejnej formie, a Kudla coś tam ostatnio pogrywa i powinien spokojnie pyknąć Łukasza(choć akurat w tym meczu kurs nie musi spadać). GGL ostatnio pięknie sprzedaje mecze, a dzisiaj gra z Francuzem więc jest bardzo dobra okazja, A Karlovic to dla mnie wielkie promo. Powalczy o dobre zakończenie sezonu, a Tomic niech sobie jedzie na wakacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
???? Giraldo S. v Gimeno-Traver D. ⛔
@ 3,00 Marathon
Ja dziś szukam niespodzianki w Paryżu, obaj zawodnicy na hali grają po prostu słabo, jednak chyba bilans pojedynków przechyla szalę na korzyść Kolumbijczyka. Pięć spotkań i cztery zwycięstwa Santiago. Ja jednak patrzę na ten mecz inaczej. Zaznaczam, od razu, że dla mnie argumentem nie będą wyniki Hiszpana, które są bardzo słabe, jednak dziwny występ Giraldo w Valencii. Najpierw męczarnia z Crepaldim w pierwszej rundzie kwalifikacji, zwycięstwo w trzech setach a potem krecz podczas meczu z Carreną-Busta. Oficjalnym powodem poddania były problemy z nogą. Tutaj mogą być dwie opcje, Giraldo startuje w turnieju ale kontuzja może się odnowić ale również może przyjechał na wakacje do Paryża? Oczywiście w normalnej dyspozycji zdecydowanym faworytem jak dla mnie jest Santiago, jednak to jest tenis i po tak długiej serii porażek Gimeno-Travera może nastąpić przełamanie.
 
dx2 243K

dx2

Użytkownik
Giraldo-Gimeno T. 1 @1.4
Giraldo w porownaniu z tym co gral 2 lata wstecz czy jeszcze na poczatku ubieglego sezonu to rzeczywiscie gra duzo slabiej, a przede wszystkim nie ma wymiernych wynikow. Oczywiscie pomijam tutat wygrane sredniej klasy challengery w Kolumbii i tym podobne. Generalnie to wystepy Giraldo ograniczaja sie przewaznie do tego, ze jest wystarczajaco dobry na kwalfikacje, a turnieju glownym przyjdzie gora jedna wygrana i tyle, a to jest zawodnik, ktory ma bardzo duze umiejetnosci. Widac frustracje u Kolumbijczyka. On w Sztokholmie gral bardzo wyrownany mecz z Paire&#39;m, a jak przyszedl decydujacy moment drugiego seta, kiedy Giraldo w 2 secie odrobil breaka i wydawalo sie, ze Kolumbijczyk lapie wiatr w zagle, to znowu dal sie przelamac. Pozniej jakies sceny z rozrywaniem czapki itd. Koncowy turniej, Giraldo byl w Sztokholmie z duza czescia swojej ekipy, wiec jeszcze cos na koniec mozna probowac. Ostatnio kilka tygodni temu Giraldo spotkal sie z Gimeno Traverem w Pekinie i Kolumbijczyk wygral 6-4 6-2. Poza tym, mimo wszystko, wszedl z kwalifikacji do turnieju w Szanghaju, wiec na dnie Giraldo tez nie jest. W Valencii Giraldo przegral mecz kwalifkacji z Carreno Busta w 3 setach, ale tez nie ukrywajmy, ze byl bardzo blisko zeby wygrac w 2 setach. Dzis mysle, ze Giraldo da upust tym swoim frustracjom. I trzy, i dwa lata temu Giraldo przechodzil tutaj kwalifikacje do Paryza, a to tez takie latwe zadanie nie jest. Gimeno Travera lubie jako zawodnika, ale mam nieodparte wrazenie, ze on nic nie prezentuje na ta chwile, a tez nie da sie ukryc, ze jego zywiolem jest mimo wszystko cegla.
 
pazzini 213

pazzini

Użytkownik
Przysiężny - Gicquel @ 1,88 ✅
Myślę że można spróbować. Polak jest w formie, całkiem fajnie pograł z mocnym Almagro (oglądalem tylko do stanu 4-1 w drugim secie, nie mam pojęcia co się stało że przegrał 5-7, ale do tamtego momentu prezentował się dobrze). Forma serwisowa jest, w 1. secie z Hiszpanem o ile mnie pamięć nie myli miał 100% punktów z 1. serwisu, dał się złamać jedynie w pierwszym gemie meczu. Po drugiej stronie Gicquel o którego formie wiem niewiele, 2 tygodnie temu odpadł w 2. rundzie challengera a w ostatnim tygodniu odpoczywał. Jedyne co pewno to to, że ma również mocny serwis podobnie jak Michał, ale po takim kursie jakieś drobne mogę zaryzykować.
 
sloovak 12

sloovak

Użytkownik
Marc Gicquel - Michał Przysiężny 2 1,70 BWIN 1:6 4:6 +
36 letni zawodnik francuski kontra druga męska rakieta w naszym kraju w tej chwili. Obaj panowie lubią grac na twardych kortach pod dachem (indoor) dysponują mocnymi serwisami oraz wolejami i to na tyle podobieństw.
Francuz w tym roku gra praktycznie w turniejach niższej rangi poza kilkoma wyskokami jak przejście kwalifikacji i porażka z Tobiasem Kamke (80) w I rundzie na hali w Metz czy tez I rundami na Wimbledonie oraz Roland Garros natomiast Australian Open czy też US Open to porażki w kwalifikacjach. Ostatnim turniejem jaki zagrał przed tymi kwalifikacjami to Mouilleron-Le-Captif, France; 14.10.2013; CH; Indoor: Hard; Draw: 32
gdzie najpierw pokonał zawodnika z 3 setki rankingu a następnie przegrał z zawodnikiem w wieku naszego Michała plasującego się również w 3 rankingu, który nigdy nie przekroczył granicy 150 miejsca w rankingu i jest typowym graczem challengerowym. Gicquel ostatni raz w Paryżu w turnieju głównym zagrał w 2008 roku i przegrał w 3 setach z Radkiem Stepankiem od tamtej pory minęło sporo czasu i Francuz za każdym razem przegrywał kwalifikacje do Paryża i nie inaczej bedzie tym razem.
Natomiast Michał złapał na jesieni formę co potwierdzają jego wyniki w turniejach gdzie nie schodzi poniżej pewnego poziomu i kwalifikacje do turniejów głównych przechodzi bez większych problemów a już w samych turniejach przegrywa dopiero z zawodnikami z czołówki światowej pokroju ( Raonic, Almagro ).
Reasumując nie wiem czym kierowali się bukmacherzy serwują tak wysoki kurs na Michała
w tym meczu ale Francuz to zawodnik który dopiero w wieku 29 lat wkroczył do czołowej 100 rankingu i najlepsze lata ma za sobą teraz może co najwyżej pograć w challengerach a i tam będzie mu trudno, wiec taki kurs na Przysiężnego to prezent od Bukmacherów. Dla Michała taki turniej to szansa na duża ilość punktów do rankingu natomiast francuz przyjechał zarobić parę złotych gdzie dostanie za jeden występ tyle co za 3 rundy w challengerze o ile nie przegra wcześniej.
 
sloovak 12

sloovak

Użytkownik
Marc Gicquel - Michał Przysiężny 2 1,70 BWIN

36 letni zawodnik francuski kontra druga męska rakieta w naszym kraju w tej chwili. Obaj panowie lubią grac na twardych kortach pod dachem (indoor) dysponują mocnymi serwisami oraz wolejami i to na tyle podobieństw.

Francuz w tym roku gra praktycznie w turniejach niższej rangi poza kilkoma wyskokami jak przejście kwalifikacji i porażka z Tobiasem Kamke (80) w I rundzie na hali w Metz czy tez I rundami na Wimbledonie oraz Roland Garros natomiast Australian Open czy też US Open to porażki w kwalifikacjach. Ostatnim turniejem jaki zagrał przed tymi kwalifikacjami to Mouilleron-Le-Captif, France; 14.10.2013; CH; Indoor: Hard; Draw: 32
gdzie najpierw pokonał zawodnika z 3 setki rankingu a następnie przegrał z zawodnikiem w wieku naszego Michała plasującego się również w 3 rankingu, który nigdy nie przekroczył granicy 150 miejsca w rankingu i jest typowym graczem challengerowym. Gicquel ostatni raz w Paryżu w turnieju głównym zagrał w 2008 roku i przegrał w 3 setach z Radkiem Stepankiem od tamtej pory minęło sporo czasu i Francuz za każdym razem przegrywał kwalifikacje do Paryża i nie inaczej bedzie tym razem.

Natomiast Michał złapał na jesieni formę co potwierdzają jego wyniki w turniejach gdzie nie schodzi poniżej pewnego poziomu i kwalifikacje do turniejów głównych przechodzi bez większych problemów a już w samych turniejach przegrywa dopiero z zawodnikami z czołówki światowej pokroju ( Raonic, Almagro ).

Reasumując nie wiem czym kierowali się bukmacherzy serwują tak wysoki kurs na Michała
w tym meczu ale Francuz to zawodnik który dopiero w wieku 29 lat wkroczył do czołowej 100 rankingu i najlepsze lata ma za sobą teraz może co najwyżej pograć w challengerach a i tam będzie mu trudno, wiec taki kurs na Przysiężnego to prezent od Bukmacherów. Dla Michała taki turniej to szansa na duża ilość punktów do rankingu natomiast francuz przyjechał zarobić parę złotych gdzie dostanie za jeden występ tyle co za 3 rundy w challengerze o ile nie przegra wcześniej.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Gicquel - Przysiężny 2 @ 1,86✅
Comeon

Kurs jak dla mnie bajeczka. Michał obecnie znajduje się w zdecydowanie lepszej formie niż Francuz, który naprawdę grał ostatnio padaczkę. Oglądając jego mecz zastanawiałem się jak on doszedł do tej fazy Challengera...W ostatnim czasie Francuz nie ma nikogo specjalnego na rozkładzie, Berrer czy Viola to znacznie słabsi zawodnicy niż Michał, który na dodatek jest w formie. Ołówek posiada bardzo dobry serwis, udowodnił to w Walencji. Na hali czuje się jak ryba w wodzie, pokazał to podczas wygranego meczu z Verdasco czy minimalnej porażce z Almagro. Z Hiszpanii do Paryża szybka podróż, był dzień odpoczynku, Michał kondycyjnie na pewno da rade, w końcu nie grał bardzo trudnych meczy. Dziś dobra okazja na wyrównanie H2H, kurs bardzo fajny, polecam ????
 
pazzini 213

pazzini

Użytkownik
Paul Henri-Mathieu - Roberto Bautista-Agut 1,85 MarathonBet
Wg mnie jest value. Francuz dobrze spisywał się w Bazylei gdzie odpadł w ćwierćfinale z Potro(który zapewnie ten turniej wygra) nie przynosząc sobie absolutnie wstydu. Oglądałem go też z Llodrą i grał poprawnie (szkoda że Llodra nie podszedł do meczu poważnie). Trafia na Hiszpana, którego rok temu wyeliminował tutaj z 1. rundy. Ostatnio Bautista-Agut odpadł w Szanghaju z Duckworthem, po dwóch tygodniach przerwy zagrał w Valencii gdzie w 2. rundzie uległ Tursunovowi prezentując się ogólnie średnio. Nawierzchnia + trybuny (co prawda w kwalifikacjach mało znaczące) + forma powinny dać tutaj Mathieu zwycięstwo.
Edit. Na LSH zauważyłem że mecz anulowany, w jego miejsce Bautista-Agut - Falla... Więc chyba nie będzie dane zarobić.
 
J 9,8K

jozin28

Użytkownik
Hanescu - Przysiężny 2 kurs 1,59 Pinnacle (choć złapałem 1,62 jak tylko wyszły) stawka 8/10✅ ????
Witam. Nie mam czasu w tej chwili ale jeśli tylko wyjdą kursy dodam analizę ale w ten typ wchodzę w ciemno ???? Tak jak wielu kolegów grało dziś na Ołówka bo to była promocja roku tak samo myślę, że Hanescu jutro zakończy przygodę w Paryżu.
Hmm nie ma się co oszukiwać Hanescu bez formy, kończy większość na 1 rundach i nie dziś też nie wierze aby się wyrwał nagle z super graniem, a nasz chłopak korzysta z sezonu życia. Forma jest, powinien to wykorzystać.
Powodzenia;)
 
pazzini 213

pazzini

Użytkownik
Przysiężny - Hanescu 1,50 ✅
Haase - Kubot 1,48 ✅
MarathonBet
O Przysiężym pisałem. Forma jest, wczoraj pyknął łatwo dobrze serwującego Gicquela, jeśli jeszcze trochę poprawi % wejścia pierwszego serwisu Hanescu raczej nie powinien podjąć walki. Kubot wczoraj ograł słabiutkiego Kudle, łamał się z nim dużo razy, podobnie jak Haase z Montanesem, jednak Kubot jest w tak słabej formie że Holender nie powinien mieć tu problemów.
 
dx2 243K

dx2

Użytkownik
Rosol-Chardy 2 @1.55
Oczywiscie kieruje się tutaj czynnikiem bycia gospodarzem. Chardy trenuje w Paryzu, w akademii w ktorej spotkac mozna rowniez Serene Williams (stad miedzy innymi taka dziwna anegdoda krazy o tej dwojce i elemencie odbioru serwisu Chardy&#39;ego przez Amerykanke). Oczywsicie nie jest to hala Bercy, ale samo miejsce niewatpliwe dla Chardy&#39;ego to wciaz zaleta. Obydwaj bardzo dobrze serwuja, ale Chardy doda tutaj determinacje i powinien sie uporac z Czechem na francuskiej ziemii. Nie chce sie nad tym rozwodzic, ale daje Chardy&#39;emu wieksze szanse na wygrana, podobnie jak bukmacherzy.
 
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
???? de Schepper K. v Herbert P.H. (+3,5g) ✅
@ 1,90 Marathon
Spotkanie dwóch Francuzów w decydującej rundzie kwalifikacji do turnieju Masters w Paryżu. Pojedynek dwóch bardzo podobnych do siebie zawodników. Obaj świetnie grają na hali, świetnie serwują i lubią podchodzić bardzo często pod siatkę. Znają się bardzo dobrze i nawet wystąpią wspólnie w turnieju deblowym i co ciekawe będą podejmować polską parę - Fyrstenberg/Matkowski. Co do tego meczu to proponuję tutaj dodatni handicap na młodszego z Francuzów. Przy ich dyspozycji serwisowej ten mecz może trwać bardzo długo i mogą się pojawiać szansę dla Pierre. Dodatkowo Herbert w tym roku świetnie gra w turniejach rozgrywających się na Francuskiej ziemi. Ćwierćfinał w St.Remy, pierwsza runda turnieju ATP w Metz, półfinał w Orleans, i R16 w Mouilleron-Le-Captif. Ten handicap to jest sprawa 50/50. Wszystko zależy od tego jak się potoczy pierwszy set i kto go wygra. Ja jednak sądzę, że młodszy z Francuzów może walczyć ze swoim kolegą jak równy z równym.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Posiada ktoś rozpiskę bądź ma ewentualnie link/wiadomość na temat punktacji w Paryżu i ewentualnym awansie danego zawodnika do Londynu (kto ma jakie szanse), czy już wszystko wiadomo?
Tu ranking
 
pazzini 213

pazzini

Użytkownik
Gulbis - Verdasco 1,53
Verdasco kompletnie bez formy w ostatnich tygodniach, Łotysz powinien tutaj wygrać.
Kohlschreiber - Seppi @ 1,53
Seppiego ostatni raz z dobrej strony widziałem chyba na Wimbledonie. Nie żeby Kohlschreiber błyszczał formą, ale z tej dwójki wg mnie wygra Niemiec.
Roger-Vasselin - Dodig @ 2,25
Vasselin dobrze zaprezentował się w Bazylei, przegrał dopiero w półfinale z Delpo i ta porażka nie przynosi mu absolutnie ujmy. Dodig w Bazylei ogral słabych Berlocqa i Nishikoriego, z Vaskiem w średniej formie przegrał gładko. Vasselin u siebie będzie groźny.
Benneteau - Nishikori 1,80
Idzie masówka na Benneteau, 3 h temu widziałem na Bet365 kurs 2,37. Nie ma co się dziwić - Nishikori absolutnie bez formy, Francuz gra u siebie i powinien wygrać, kursy zapewne spadną do ok. 1,60.
Llodra - Dimitrov @ 2,75
Llodra olał mecz z P. H - Mathieu w Bazylei zapewne po to, żeby maksymalnie wypocząć przed Paryżem gdzie przed rokiem miał półfinał. Odciąć wpisowego na pewno tu nie przyjechał.
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Posiada ktoś rozpiskę bądź ma ewentualnie link/wiadomość na temat punktacji w Paryżu i ewentualnym awansie danego zawodnika do Londynu (kto ma jakie szanse), czy już wszystko wiadomo?
Tu ranking
Spróbuję zrobić albo znaleźć na jutro.

@Edit:
A Roger ma już pewny awans? Przecież nie ma tak dużej przewagi nad resztą. Między nim (8 pozycja), a Tsongą (10) jest tylko 90 pkt różnicy. Wymieniacie Almagro, a tak naprawdę nie wiadomo wcale, że Szwajcar będzie na 100% w turnieju ???? O miejsca tak jak pisaliście walczy jeszcze teoretycznie 7 osób.
Nicolasa raczej bym od tego odliczył, bo wygrać turniej, raczej nie wygra. Haas ma ponad 600 pkt straty aktualnie więc musi wystąpić w finale, Raonic 350 pkt (półfinał). Już nam raczej trzech zawodników odpada, bo nie wierzę, że któryś z tych co się liczą odpadną w I rundzie. Nawet jeśli to i tak osiągnięcie przez któryś z tych powyższych tej fazy co pisałem jest nikłe.
Podsumowując o walkę w Londynie będzie się liczyć 4 graczy. Tsonga, Wawrinka, Gasquet i Federer.
no tutaj niestety muszę załapać za słówko bo akurat w turnieju paryskim porażki graczy ze ścisłego topu są na porządku dziennym co z resztą można łatwo prześledzić w draws rok po roku http://www.atpworldtour.com/Share/Ev...Id=352&amp;amp;Draw=ms nikt nie będzie robił problemów z jednego mastersa kiedy lada dzień finałowy turniej w Londynie
Mu chyba chodziło o tą trójkę co wymienił.
 
dx2 243K

dx2

Użytkownik
Zwyciezca 1000 pkt
Finalista 600 pkt
Polfinalisci 360 pkt
Cwiercfinalisci 180 pkt
3 runda 90 pkt
2 runda 45 pkt
1 runda 10 pkt
Teoretycznie to szanse ma nawet Nicolas Almagro jeszcze, a realnie to wszystko raczej rozegra sie pomiedzy Tsonga i Gasquetem.
 
anapolon 88

anapolon

Użytkownik
Posiada ktoś rozpiskę bądź ma ewentualnie link/wiadomość na temat punktacji w Paryżu i ewentualnym awansie danego zawodnika do Londynu (kto ma jakie szanse), czy już wszystko wiadomo?
Tu ranking
Shakal nawet Almago ma szanse na awans jesli wygra turniej w paryzu, reszta po nim nie ma juz zadnych sznas , a tak realnie patrzac o ostanie dwa miejsca powlacza Wawrinka, Gasquet i Tsonga i tyle reszta nie bedzie sie liczyla
Shakal poporstu tak jak wyzej dx2 napisal dodaj sobie te punkty do poszczegolnych zawodnikow i tyle , popatrz na drabinke i gdzie moga teoretycznie najwyzej zajsc nie trafiajac na pierwsza trojek bo z nimi napewno przegraja
Edit:
Gasquet i Tsonga spotkaja sie juz w 1/8 finalu zapewne(bo nie sadze zeby swoje pierwsze mecze przegrali), wiec miedzy nimi sie rozstrzygnie walka o ostatnie 9 miejsce ( pisze 9 bo jak wiadomo murray nie zagra w turnieju konczoncym sezon)
punktacja poszczegolnych turniejow jest zawsze w zakladce Points and Prize Money wchodzac na stronie http://www.atpworldtour.com/ w dany turniej ktory nas intersuje tak na przyszlosc
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +2
dx2 243K

dx2

Użytkownik
Rosol-Chardy 2 @1.5
J.w. Nie bede sie powtarzac.
Llodra-Dimitrov 1 @2.7
Michael Llodra gra w Paryzu z reguly tak dobrze, ze przy dobrym ukladzie mogl ten turniej nawet nieraz wygrac. 2 czy 3 lata temu bylo bardzo blisko. Llodra przegral polfinal z Soderlingiem po 3 tie-breakach bodajze, po czym Soderling wygral pewnie final. Rok temu rowniez polfinal. Zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc Llodry. Zawsze na trybunie towarzyszy mu zona i syn, a Llodra potrafi zagrac niesamowicie. Kawal dobrej historii jezeli idzie o mecze Llodry w Paryzu. Zawsze byl Francuz w stanie wygrac wlasciwie z kazdym tutaj. Troche maci pytanie o dyspozycje Llodry, poniewaz Llodra jeszcze na etapie francuskich challangerow w ubieglym miesiacu zmagal sie z kontuzja. W Bazylei wystapil, wygral z Gasquetem, pozniej przegral z Mathieu. Wyglada mi to na jakies dziwne uklady pod nizej sklasyfikowanych Francuzow, ale tutaj Llodra niezaleznie od formy da z siebie maksa jak zawsze. O Dimitrovie moge duzo dobrego napisac, wygral w Sztokholmie, dobry wystep w Bazylei, ale to niekoniecznie musi mu wyjsc na dobre. Dimitrov bedzie znaczaca postacia tenisa tak czy owak. Tak naprawde to pytanie jest jak dobry bedzie Llodra, bo jezeli zblizy sie do swojego najlepszego tenisa, ktory zwykl byl nieraz tutaj w Paris Bercy prezentowac to Francuz moze zajsc daleko. Przy okazji, jest to przedostatni sezon Michaela Llodry. Start oczywiscie na zasadzie &quot;dzikiej karty&quot;, ale to akurat nikogo nie dziwi. Rownie dobrze moge juz zalozyc, ze w przyszlym roku wlasnie Paryz to bedzie prawdopodobnie ostatni start i przyszloroczna &quot;dzika karta&quot; tez juz jest wlasciwie dla Llodry tam zarezerwona na sezon 2014 (pomijajac kontuzje oczywiscie). Kurs godny ataku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom