>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Nicea & Dusseldorf, 19-25.05.2013

Status
Zamknięty.
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Monaco J. (Arg) - Kamke T. (Ger)
Zupełnie nie rozumiem buków z kursami na ten mecz. Kamke 2 bardzo dobre mecze w Duseldorfie a Monaco dzisiaj męczył się z brazylijczykiem Ghemem i prawdę mówiąc, mógł już dzisiaj odpaść. Kamke to gracz dużo lepszy od Ghema i sądzę, że jutro jest w stanie wygrać jeżeli zagra tak jak dzisiaj. Łapać szybko kursy bo pewnie będą spadać.
Kamke @ 5,00 bet365 (5,20
BetVictor )
Tak jest. ciśniemy na Kamke. Dzisiaj odpadło dwóch dobrych Niemców, więc robi się w drabince miejsce dla Kamke. Monaco dzisiaj bardzo przeciętny mecz z Ghem. Ogólnie ostatnio mimo kilku lepszych momentów Argentyńczyk nie zachwyca. Kamke tutaj już 2 pewne zwycięstwa, ma szansę na fajny wynik i na pewno z niej skorzysta. W takim kursie jak cała kupa value.
Monaco Juan - Kamke Tobias @ 4,50 ⛔
//Żal mi ludzi którzy się mądrzą po meczu.
 
R 41

ronni1000

Użytkownik
Fognini-Monfils 1.72 Bet365✅

Zacznę od tego, że jak dla mnie jak i dla bukmacherów faworytem w tym spokaniu jest Francuz. Nie grał tak duzo w tym sezonie na ziemi ale w maju przygotowywał sie do RG. Wygrany turniej wBordeaux świadczy o tym ze on jest w dobrej formie i dobrze przygotowany. W ostatnim turnieju ATP w Niemczech gdzie przegrał s Brandsem, który tez jest w dobrej formie pokazywał ze Monfils jest w dobrej dyspozycji, która jeszcze poprawił. Włoch natomiast gra bardzo w kratke i jest bardzo himerycznym zawodnikiem. Francuz gra u siebie wiem napewno nie ma mowy o odpuszczaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pele1921 912

pele1921

Użytkownik
W meczu Monaco - Kamke w mojej opinii nie będzie żadnej niespodzianki.
Argentyńczyk czuje się na cegle jak ryba w wodzie. Niemiec potrafi grać długie wymiany i jest to na pewno jego atut, szybkość, dynamika i tak dalej. Natomiast w jutrzejszym meczu nie będzie to dawało tylu punktów, ponieważ Monaco to specjalista od takiej formy gry. Nie widzę elementów tenisowego rzemiosła w których Kamke mógłby zyskać przewagę. Monaco gra kilka ładnych lat dłużej w tenisa, jest doświadczonym zawodnikiem i przed French Open na pewno będzie chciał złapać formę i wejść w rytm meczowy. Jeśli wygra turniej, przesunie się o dwa oczka w górę rankingu. Dzisiaj z turnieju odpadł Tipsarevic, czyli potencjalny rywal półfinałowy, a także Kohlschreiber z który mógłby mierzyć się w finale. Przy tak korzystnym zestawieniu warto trochę powalczyć o cenne punkty.
Handicapów gemowych jeszcze nie ma, ale -3,5/-4,5 do pokrycia jak najbardziej, oczywiście na korzyść Argentyńczyka.
✅ 63 64 Monaco

 
Otrzymane punkty reputacji: +1
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
W meczu Monaco - Kamke w mojej opinii nie będzie żadnej niespodzianki.
Argentyńczyk czuje się na cegle jak ryba w wodzie. Niemiec potrafi grać długie wymiany i jest to na pewno jego atut, szybkość, dynamika i tak dalej. Natomiast w jutrzejszym meczu nie będzie to dawało tylu punktów, ponieważ Monaco to specjalista od takiej formy gry. Nie widzę elementów tenisowego rzemiosła w których Kamke mógłby zyskać przewagę. Monaco gra kilka ładnych lat dłużej w tenisa, jest doświadczonym zawodnikiem i przed French Open na pewno będzie chciał złapać formę i wejść w rytm meczowy. Jeśli wygra turniej, przesunie się o dwa oczka w górę rankingu. Dzisiaj z turnieju odpadł Tipsarevic, czyli potencjalny rywal półfinałowy, a także Kohlschreiber z który mógłby mierzyć się w finale. Przy tak korzystnym zestawieniu warto trochę powalczyć o cenne punkty.

Handicapów gemowych jeszcze nie ma, ale -3,5/-4,5 do pokrycia jak najbardziej, oczywiście na korzyść Argentyńczyka.
osobiście znam sie mało na tenisie (sporo obserwuje) oglądałem dziś mecz Monaco z Ghemem , powiem szczerze że Brazylijczyk dobrze sie trzymał .Monaco momentami wyglądał jak by chiał oddac seta , a może i mecz .Spore błedy przy konczących popełniał .Gdyby nie to że Ghanowi zabrakło chłodnej głowy w drugim secie mógł nawet urwac seta Monaco . Ja chetnie też pobieram ten kurs na Kamke .Moim zdaniem value jest i to spore.Do tego mecz z Niemcem na jego &quot;terenie&quot; . Monaco ma faktycznie zaraz wiekszy turniej .Sporo przemawia za upolowanie dobrego kursu . A kursy pospadały juz , wiec należy łapac
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
pele1921 912

pele1921

Użytkownik
Monaco rok temu ugrał na RG 180 pkt, w czwartej rundzie przegrał z Nadalem gdzie w całym meczu ugrał zaledwie 2 gemy.
Jaka jest szansa, że w tak słabej, według Was, formie dojdzie jeszcze dalej niż przed rokiem?
W tym roku będzie rozstawiony najprawdopodobniej z 18stką, czyli teoretycznie trafi na trudniejszych rywali niż to było w roku ubiegłym, gdzie startował z numerem 13stym.
Nikomu nie każę grać tego typu, po prostu w mojej opinii Kamke nie ma na tyle mocnych argumentów żeby Monaco zagrozić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
ATP Dusseldorf
Spotkanie: Hajek A. vs Sijsling I.
Typ: Sijsling ✅✅✅ 3:6,1:6
Kurs: 1,92
Buk: Unibet
Stawka: 4/10

Analiza:
Biorę już dzisiaj, bo kurs jest ok i myślę,że lepszy nie będzie. Hajek dostał 2 wygrane właściwie w prezencie i bez walki (Donskoy,Brands), a Holender grał dobrze z lepszymi zawodnikami i pokazał charakter w meczu z Kohlim. Zdaję sobię sprawę, że Sijsling to nie ziemniak, ale jego dyspozycja jest ok, a Hajek nigdy mnie jakoś szczególnie nie przekonywał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Miałem cisnąć analizę na Kamke, ale widzę, że zrobi się masówka więc jak już typy podane to napiszę moje spostrzeżenia. Po pierwsze: pewny serwis Tobiasa, który przy swoim podaniu nie daje żadnych szans do tej pory rywalom, fakt Becker w fatalnej formie to nie Monaco, ale już Bedene to na cegle jakiś rywal jest natomiast Monaco w 2 secie z Ghemem łamał się jak zapałki. Nie mówiąc już jak ktoś wspomniał o dużym turnieju i Monaco może odpuścić, to i wcale nie musi odpuszczać, bo w czysto sportowym aspekcie Tobias powalczy i na pewno nie da żadnej taryfy ulgowej Argentyńczykowi. Co więcej Monaco przeziębiony pije jakieś ziółka, także też nie wiem czy będzie się chciał katować tym bardziej, że temperatura w Dusseldorfie nie przekracza 15 stopni. Kamke pewnie uderza i jeśli nie będzie niewymuszonych błędów na jakimś znacznym poziomie to Monaco może mieć spore problemy, bo już Ghem dziś gdyby wykazał się większą regularnością to pokonałby Pico. Ktoś też pisał o Tipsarevicu, czyli potencjalnym rywalu w półfinale. Z taką formą Janko to sukcesu nie osiągnie, w dzisiejszym spotkaniu po prostu Pella był lepszy i zagotowany czajnik Tipsy nie wytrzymał ???? a swoją drogą Guido zagrał bardzo solidny mecz popełniając małą ilość błędów co zaowocowało zwycięstwem nad będącym w kiepskiej formie Serbem. Tobias jeśli pokona dziś Monaco, to przy dobrych wiatrach może nawet wygrać cały turniej i szczególnie by mnie to nie zdziwiło, no i życzę sobie, żeby Haas jutro zatankował, bo znajduje się w ciekawej formie, żeby powalczyć w Roland Garros także, szkoda by było tracić siły na marny turniej, bo swoje już w tym roku w Niemczech wygrał także co za dużo to niezdrowo. Polecam od siebie Tobiasa, a +1.5 seta brałbym w ciemno za grube pieniądze ????
 
S 5,9K

sheva91

Użytkownik
Tobias Kamke - Juan Monaco 1,32 Pinnacle ✅ 6/3 6/4
Nie rozumiem tej masówki na Niemca. Kogo on pokonał? Beckera, który na mączce grać nie potrafi za grosz i Bedene w 2R grającego zdecydowanie poniżej możliwości. Kamke gra tenis bezkompromisowy, strzela z głębi kortu, nie lubi przebijać, o ile w starciu z Beckerem i Bedene taka gra musiała odnieść pozytywny skutek, to już w meczu z Monaco tak nie będzie.
Argentyńczyk może biegać i przebijać piłkę bez końca. Niektorzy twierdzą, że wczoraj zagraj słabo. Otóż nie. Zagrał tak jak powinien zagrać gracz z szerokiej światowej czołówki w pierwszym meczu w nowych warunkach i z przeciwnikiem, którego zapewne w ogóle nie znał. Kurs na Juana nie rzuca na kolana, ale do dubla, czy też jako tzw.lokata zagrana grubo nadaję się w sam raz, bo Monaco na pewno nie odpuści, dla niego taka ceglana &quot;250&quot; to bardzo smakowity kąsek.
Jan Hajek - Igor Sisjling 1,95 Pinnacle ✅ 6/3 6/0
Kursy lecą na łeb na szyję. W sumie nie ma się co dziwić i doprawdy nie rozumiem czym kierowali się oddsmakerzy uznajac Hajka za faworyta. Czech pokonał Brandsa, ale tak marnego Brandsa to i ja bym pokonał. Sijsling stoczył bardzo ciekawy mecz z Kohlschreiberem (który odpuścić po prostu nie mógł, bowiem jest, obok Emanuela Adebayora, główną twarzą reklamową sponsora tytularnego turnieju). Nie twierdzę, że Holender to pewniak, ale jeżeli przegra, to będzie zaskoczenie.
Jarkko Nieminen - Tommy Haas 3,78 Pinnacle zwrot Haas w/o
Myślę, że można spróbować coś w kierunku Fina. Jutro w Dusseldorfie ma być zimno i ma padać deszcz, a więc kort stanie się paskudnie wolny, a piłki niezwykle ciężkie. Nie od dziś wiadomo, że Haas w takich warunkach grać nienawidzi, a jakoś nie mam przekonania, by niemal w przededniu Paryża walczył ze wszystkich sił w Dusseldorfie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Hajek-Sijsling 1 @1.85
A ja tam delikatnie postawie na Czecha. Hajek zna tutejsze korty, bo gral tutaj naprawde dobre mecze w Pucharze Swiata dla Czech. A skoro pasuje mu tutejsze otoczenie to czemu nie. Ciezko tu cockolwiek wyrokowac w sprawie Sijslinga. Holender gra jeden z lepszych sezonow w karierze, ale na cegle wciaz barak wymiernych wynikow po jego stronie, a wczorajsza wygrana z Kohlschreiberem cos mi sie wydaje, ze jest glwnie zasluga Niemca w pespektywie French Open, stad predzej wole juz wytypowac Hajka.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Tenis, ATP Nicea 14:00 23.05
Querrey - Roger Vasselin
typ: 0-2
3,50
Williamhill
Analiza
Dzis druga runda turnieju w Nicei, a w niej reprezentant gospodarzy Roger Vasselin spotka sie z Amerykaninem Samem Querreyem. O dziwo to Amerykanin jest faworytem tego spotkania, przynajmniej wedlug bukmacherow. Ten fakt mocno mnie zadziwil, bowiem Querrey fatalnie czuje sie na ziemi. Co z tego ze w pierwszej rundzie pokonal Stkahovskyego? Coz z tego ze jest wyzej w rankingu ATP od swojej dzisiejszego rywala? Francuz dobrze czuje sie na ziemi, tak jak pisalem juz w dniu wczorajszym osiagnal kilka niezlych wynikow na ziemi juz w tym roku. W pierwszej rundzie ogral Litwina, Berankisa. Francuz gra przed wlasna publicznoscia, wiec na pewno rowniez motywacji nie powinno mu zabraknac. A wiec podsumujmy, motywacja, umiejetnosci na clayu, aktualna forma to wszystko jest po stronie Rogera Vasselina, a wiec swoj typ kieruje ku niemu.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Monfils-Haase
typ: Monfils
kurs: 1,57 bet365 ✅✅

Krótka i treściwa analiza. Dużo osób pisało o odpuszczeniu tego turnieju przez francuza, bo Roland Garros, bo odpocząć będzie chciał itp itd. No ale jak widzimy nie bardzo to się sprawdza, z Giraldo wygrał 2-1, wczoraj z włochem Fogninim 2-0. Oba mecze oglądałem, po srednim meczu z Giraldo bardzo dobry mecz z włochem, dużo francuz biegał, nie odpuszczał praktycznie wcale piłek, forma jest, można bać się jedynie o głowę ale to jak zawsze w jego przypadku. Holender wczoraj wygrał z Isnerem 2-1, na pewno też nie odpuści tego meczu. Ostatni pojedynek między nimi odbył się 2 lata temu i francuz wygrał 2-1. Monfils gra u siebie, gdyby chciał odpuszczać zrobił by to mecz lub dwa temu, zaś sam w wywiadzie mówił że chce zajść tu tak daleko jak się da. Życzę owocnych typów

e; co do postu wyżej podpisuje się pod tym typem tylko gram trochę bezpieczniej na czystą wygrana Rogera-Vasselina @2.0 bet365 ✅
 
aqu 48

aqu

Użytkownik
Witam, ja bym był ostrożny co do stawiania przeciwko Querreyowi dzisiaj. Ogladałem mecz który grał z Janowiczem w Rzymie, i grał całkiem dobrze, tyle że Jurek wtedy kosmicznie. Myślę, że poradzi sobie dzisiaj, Roger-Vasselin to nie przesadzajmy nie jest poziom do ogrywania graczy z top20.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
ATP Dusseldorf
Spotkanie: Monaco J. vs Kamke T.
Typ: Kamke +5g ZWROT 6:3,6:4 Kamke pokpił sprawę w 2.partii gdzie od stanu 2:0 przegrał 5 gemów
Kurs: 1,5
Buk: Pinnacle

Analiza:
Dużo było napisane o tym meczu, ale dorzucę swoje 3 grosze. Moim zdaniem to będzie równy mecz, ciężko powiedzieć kto wygra, ale na pewno granie na Niemca ma sens patrząc na dysproporcje kursowe i dyspozycję obu zawodników. Ja proponuję bezpieczny typ, który powinien wejsć nawet jeśli Monaco wygra 2:0, w co osobiście bardzo wątpię.

Agresywniejszy typ to:
Kamke +1,5 seta Pinnacle 2,07⛔⛔⛔
 
R 2

raszid

Użytkownik
Pella - Troicki V 1,52 Unibet ⛔

Witam. Dziś postanowiłem postawić na Troickiego, myślę że ogra on Argentyńczyka który wczoraj sprawił sensację i ograł Tipse. Wczoraj gdyby Janko był normalny to on by dziś grał dalej. A Troicki przemyka jakoś przez następne rundy i dziś teoretycznie łatwiejszy rywal do ogrania i jest półfinał. Pella w ostatnich meczach grał z zawodnikami trochu słabszymi (poza Janko) a ostatnie mecze Troickiego to napewno inny przedział. porażki Viktora z Gulbisem,Kolba i Nisikori wsytdu nie przynosza.

Montanes A. - Mathieu P-H. 1,88 Unibet ✅

Drugi mecz który dziś postawię to Montanes, już wczoraj obstawiałem jego porażkę z Hanescu i się pomyliłem i dziś idę w jego kierunku. Mathieu wczoraj 3 setówka z Berclogiem a wcześniej ograł Harrisona, myślę że dziś da znać o sobie wczorajszy mecz Mathieu a Montanes 2-0 z Hanescu co jest dobrym wynikiem. w poprzednim turnieju Montanes bez szans z Djoko a Mathieu porażka z Darcisem.
 
rafiii 142

rafiii

Użytkownik
Huey/Inglot - Brands/Sijsling - 1 @ 1.57 - Bet365 ✅ FT 2-0
Gorąco polecam tego debelka. Niedość, że chłopaki mają ogromne umiejętności deblowe to jeszcze spotykają się z zawodnikami którym na tym deblu w ogóle nie zależy. Sijsling gra o 14.30 singla i na nim się skupi bo ma rywala do przejścia a to już ćwierćfinał. O 16.00 ma zacząć się ten debel zatem prawie bez odpoczynku odrazu na kort. Brands chce już lecieć do Francji i pokazał to we wczorajszym meczu singlowym, zresztą ten zawodnik poza serwisem nic do debla ciekawego zaproponować nie może.
Monfils - Haase - 1 @ 1.40 ✅ FT 2-0
Ładnie kurs poleciał w dół od wczoraj, wcale się nie dziwie - Gael gra tutaj znakomicie i według mnie wygra ten turniej. Do Paryża z Nicei daleko nie ma więc nie ma mowy o odpuszczaniu, tak czy siak musiałby trenować to lepiej pograć, zarobić hajs i punkty, pograć przed własną publicznością. Gael jest zmotywowany na ten turniej, wszystko przemawia za nim w tym meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Dzisiejszy mecz Monaco-Kamke (6:3 6:4) to jedna wielka przestroga dla wielu czytelników tego forum.

Przynajmniej 6 opinii wyżej wyraźnie wskazywało, że Argentyńczyk zrzuci ze swoich barków zbędny ciężar trudów turnieju w Zagłębiu Ruhry i pojedzie już dziś do Paryża. Demokratycznie forum uznało, że Juan nie ma prawa awansować. A tutaj klops...
+1,5 seta na Kamke przegrywało.
+5 gemów również.

Sam często popieram odważne typy, ale sugeruję większą wstrzemięźliwość w sprowadzaniu zawodników pokroju Monaco do poziomu graczy z trzeciej setki rankingu ATP ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Tzn no generalnie padł jeden jedyny argument za Monaco. Że będzie chciał już odpocząć przed RG. Jak widać nie chce odpoczywać, a chce grac i być w rytmie meczowym po kontuzji co sam powiedział w wywiadzie po meczu. Mozna grac i ryzykować takie próby odpuszczania przed zawodników, ale jak czytałem niektórych, że wchodza w to naprawdę grubo no to...?
Swoją drogą czy naprawdę takie rozegranie 1 meczu dziennie z dużo słabszym zawodnikiem jest takie wycieńczające ? Bo jak dla mnie to Monaco odbył dziś mocniejszy trening tym meczem, a do tego zarobił kasę i punkty co na zwykłym treningu nie miałoby miejsca.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Dzisiejszy mecz Monaco-Kamke (6:3 6:4) to jedna wielka przestroga dla wielu czytelników tego forum.

Przynajmniej 6 opinii wyżej wyraźnie wskazywało, że Argentyńczyk zrzuci ze swoich barków zbędny ciężar trudów turnieju w Zagłębiu Ruhry i pojedzie już dziś do Paryża. Demokratycznie forum uznało, że Juan nie ma prawa awansować. A tutaj klops...
+1,5 seta na Kamke przegrywało.
+5 gemów również.

Sam często popieram odważne typy, ale sugeruję większą wstrzemięźliwość w sprowadzaniu zawodników pokroju Monaco do poziomu graczy z trzeciej setki rankingu ATP ;)
Po pierwsze: Kamke jest sklasyfikowany na 77. miejscu w rankingu ATP, więc nie wiem ma co do tego trzecia setka.

Po drugie: Niemiec dziś zagrał słaby mecz, ale po tym co pokazał Monaco z Ghemem i jak nieźle prezentował się wcześniej Kamke naprawdę sensowna wydawała się gra w kierunku zawodnika gospodarzy (zwłaszcza w ten szczególny czas). Kamke pokpił sprawę w 2. secie, bo przypominam, że prowadził 2:0 i nagle oddal 5 kolejnych gemów bez walki.

Po trzecie: Forum jest demokratyczne i każdy może dysponować swoim głosem, typem i portfelem.

Po czwarte: Jakoś nie widziałem Twojej analizy tego meczu, więc mądrzenie się po meczu nie ma sensu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Po pierwsze: Kamke jest sklasyfikowany na 77. miejscu w rankingu ATP, więc nie wiem ma co do tego trzecia setka.

Po drugie: Niemiec dziś zagrał słaby mecz, ale po tym co pokazał Monaco z Ghemem i jak nieźle prezentował się wcześniej Kamke naprawdę sensowna wydawała się gra w kierunku zawodnika gospodarzy (zwłaszcza w ten szczególny czas). Kamke pokpił sprawę w 2. secie, bo przypominam, że prowadził 2:0 i nagle oddal 5 kolejnych gemów bez walki.

Po trzecie: Forum jest demokratyczne i każdy może dysponować swoim głosem, typem i portfelem.

Po czwarte: Jakoś nie widziałem Twojej analizy tego meczu, więc mądrzenie się po meczu nie ma sensu.
1: Ranking Kamkego nie ma tutaj nic do rzeczy. Tenisowy potencjał Monaco w ostatnich czasach był nieraz potężnie deprecjonowany przez niektórych forumowiczów.
2: Rozumiem entuzjastyczne postrzeganie Kamkego, ale jednocześnie nie można tracić zdrowego rozsądku w ocenianiu jego rywala.
3: Zgadzam się w 100%. Ale osobiście uwielbiam analizy pisane z różnych punktów widzenia, a nie tylko z jednego.
4: Brak mojej analizy dla tego meczu nie ma tutaj nic do rzeczy.

EDIT by kubamajcher:
Jakiekolwiek analizy już po meczu są zbędne i nie powinny mieć miejsca... Mogłeś się udzielić przed meczem, a nie po pisać co o tym typie uważasz... :zoltakartka:
EDIT by AuroksReno:
????
w wolnym tłumaczeniu: &quot;drodzy forumowicze, uprzejmie prosimy wyłączyć krytyczne myślenie&quot;

EDIT2 by kubamajcher:
Nieprawda, krytyczne myślenie jak najbardziej jest na miejscu ale PRZED meczem a nie PO - widzisz różnicę ???
EDIT2 by AuroksReno:
???? ????
ok, zatem &quot;krytyczne myślenie jak najbardziej jest na miejscu ale tylko PRZED meczem&quot;, precz z wyciąganiem wniosków!
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 5,9K

sheva91

Użytkownik
Pablo Andujar - Gilles Simon 1,50 Unibet
Trudno mi jest sobie wyobrazić Simona przegrywającego w swoim domowym turnieju z Andujarem. Gillou jest dla mnie głównym faworytem do zwycięstwa w całej imprezie. Z Hiszpanem powinien sobie poradzić w miarę gładko, Pablo nie ma w swoim arsenale uderzeń niczego co sprawiłoby kłopot Francuzowi, bo w nudnawej przebijance z linii końcowej, to nicejczyk jest mistrzem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom