>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour Mutua Madrilena Masters 7.05-16.05.2010

Status
Zamknięty.
smoooke 44

smoooke

Użytkownik
Filweb - ile ludzi tyle opinii ;) Dla mnie bezsprzecznie i niepodważalnie żaden inny mecz nie zbliżył się w okolice tego jeśli chodzi o poziom w 2009r. A już na pewno nie taki z udziałem drewnianego Soderlinga... Nie mogę patrzyć na grę Szweda osobiście bo jest dla mnie &#39;ciosana&#39;. Zwłaszcza jak po drugiej stronie siatki stoi Ferdek...
Zastanawiam się nad typem na jutro Rezai +1,5 seta @1,70. Chyba trzeba zaufać zawodniczce, która gra turniej życia? Tak samo jak było w przypadku MJMS. Typ na Federera popieram i pobieram.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
filweb ja z kolei nie rozumiem Twojej fascynacji Fedexem. Według mnie to szans bedzie mial o ile serwis bedzie funkcjonował tak jak w 1 secie z Ferru. Rafa mial słaby początek z Almagro, duzo UE, winnersow jak na lekarstwo, ale trzeba tez przyznać ze Nicolas duzo ryzykował, gral bardzo mocno i praktycznie wszystko trafiał. A w 2 i 3secie Rafa wrzucił wyższy bieg i wiemy jak sie to skończyło.

jeśli nie rozumiesz fascynacji Federerem, to odpuść sobie tenis ????
 
reflex 103

reflex

Użytkownik
Ja ze swojej strony dorzuce tylko tyle. Jezeli Ferdek nie zalozy jutro butow &quot;szybko biegow&quot; i nie przestanie popelniac tylu razacych bledow grajac bh to nie sadze aby mogl czegokolwiek szukac w tym meczu. Nie widze niestety zadnych rzeczowych argumentow przemawiajacych za Fedexa zwyciestwem. Rafa jest niestety na tej nawierzchni dla niego zbyt szybki, zwrotny i co najwazniejsze silny aby mogl wygrac ale po kursie 1.36 to nie wiem czy warto grac.
 
A 11

algeroth

Użytkownik
Ja uwazam ze tu faworytem wiadomo jest Nadal. Ale czemu Federer ma nie wygrac? Musi stad bronic punktow. Wczoraj Federer nareszcie pokazal ze musi tu bronic tytulu. Jezeli Federer zagra tak dobry tenis jak w pierwszym secie z Ferrerem przez caly mecz z Nadalem to skonczy sie 2:0 dla Federera.
 
G 40

gunslinger

Użytkownik
Rafa Nadal-Roger Federer @ 3.60

Mineło sporo czasu odkad krew została ostatni raz przelana xD Ostatni pojedynek pomiedza Rafą a Rogerem miał miejsce rok temu w finale tego samego turnieju,wtedy wygrał Roger i jak wiemy zaczal sie wielki upadek Rafy.Patrzac z perspektywy czasu to Rafa po kontuzji stracił wiele,przede wszystkim stracił ta pewnosc siebie,ten błysk w oku który zawsze cechował go na korcie.Moim zdaniem Nadal seryjnie zaczal wygrywac z Federerem dzieki swojej niezmordowanej psychice,na pewno Roger był juz lekko przybity po kolejnych przegranych z hiszpanem.Teraz sporo sie zmieniło,nie grali z sobą bardzo długo i jestem pewien ze Roger bedzie w 100 % zmotywowany zeby zagrac swoj najlepszy tenis i wygrac ten mecz,a szanse na to na pewno ma duze.Po pierwsze nawierzchnia to jest niby clay ale nie oszukujmy sie ma wiele wspolnego z twardym kortem dlatego Nadal nigdy wielkich sukcesów tutaj nie osiagal.Jedne zwyciestwo w 2005 roku no i zeszłoroczny bliźniaczy finał przegrany w 2 setach.Po drugie nie moge sie zgodzic z tym ze Nadal jest w świetnej formie.Nadal gra swój konsekwentny tenis no a to że teraz w ATP poziom jest jaki jest no to nie ma mu za bardzo kto zagrozic.Drabinka w tym turnieju strasznie słaba no bo co mozna powiedziec o młodym i dwie klasy gorszym od nadala Dogopolovie,słabym na clayu Isnerze,czy wracajacym po kontuzji Monfilsie.Almagro o którym nie mam najlepszego mniemania zdołał urwac seta Nadalowi i moze stac go było na wiecej ale moim zdaniem spalił sie psychicznie.Federer gra na tym turnieju naprawde dobrze widac ze jest to pierwszy turniej w tym roku poza AO oczywiscie w który naprawde sie zaangażował i mysle ze cel tutaj dla niego od poczatku jest oczywisty pokonanie Nadala i moim zdaniem jest na jak najlepszej drodze aby to zrobic,a po takim kursie naprawde warto zagrac.
 
gju 134

gju

Użytkownik
sama fascynacja fedziem nie jest dziwna. ale rozumiem, że wielu jednak tu kieruje się sympatiami a nie logicznymi przesłankami. nadal może przegrać w wypadku kiedy cały mecz zagra tak jak wczoraj pierwszy set z almagro ale ja w to nie wierze.
 
A 11

algeroth

Użytkownik
Do GJU:
Ale kolego nie chodzi tutaj o to jak zagra Nadal tylko chodzi o to jak zagra Fedex.
Nadal jest w tym meczu faworytem i wszystko zalezy od Rogera.
Jezeli pokaze skuteczny tenis( a motywacje ma) to Nadal zostanie odprawiony w 2ch setach.
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
Roger Federer - Rafel Nadal
typ: 1
kurs: 3.55
bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 18:30 na kort głowny imienia Manolo Santana wyjda 2 najwieksze gwiazdy swiatowego tenisa jakimi sa Roger Federer(1) i Rafael Nadal(2).Pojedynki miedzy tymi tenisistami stoja zawsze na najwyzszym poziomie i czesto sa bardzo wyrownane.Jak zawsze czesto wskazac tutaj faworyta ale patrzac na nawierzchnie to wlasnie jest nim Nadal ktory odniosl 8 z 13 zwyciestw nad Szwajcarem na tej wlasnie nawierzchni.Federer po zgarneciu 16 wielkiego szlema znacznie obnizyl loty ale widac ze motywacja i chec wygrywania wszystkiego jak leci do niego wraca.Po kilku niezrouzmialych wtopach ze slabszymi zawodnikami Federer wraca na wlasciwy poziom i w Madrycie zaczal grac jak na nr 1 swiatowego rankingu przystalo.Droga do finalu tego turnieju u obu tenisistow prezentowala sie nastepujaco.Federer pokonal Beckera 2-0 ,Wawrinke 2-0 , Gubis 2-1 gdzie z Lotyszem Szwajcar mial spore problemy ale naszczescie tylko w 1 secie bo potem Federer sie rozkrecil pokazujac kawal dobrego tenisa.Na koncu zwyciestwo z Ferrerem 2-1 i byl to naprawde ciezki mecz dla Szwajcara ktory w 1 secie gral kapitalnie potem nie ogladalem ale domyslam sie troche gorzej i z pewnoscia Hiszpan musial postawic ciezsze warunki.Warto zauwazyc ze Ferrer jest w znakomitej formie wiec nie jest to latwy przeciwinik dla zadnego czolowego tenisisty.Teraz czas na wyniki Nadala.Pierwsze 3 mecze wygrane po 2-0 w ktorych pokonanimi byli kolejno: Dolgopolov , Isner , Monfis.Mecze bez wiekszej histori po za polfinalowym meczem z Almagro w ktorym to Nadal wygral 2-1.Nicolas mial prawo wierzyc w zwyciestwo jednak jesli chodzi o psychike to nie jest ona w czolowce ATP tourze.Federer i Nadal momentami pokazuja bajeczny tenis ale obaj nie sa jescze w swojej najwyzszej formie jednak zpewnoscia sa oni glownymi i mozna powiedziec ze jedynymi powaznymi kandydatami do zgarniecia Wielkiego Szlema na Kortach Rolanda Garossa.Obaj sa bardzo zmotywowani aby wygrac w Madrycie i moim zdaniem szanse sa wyrownane a kurs ktory wystawil Pinnacle jest dla mnie zawyzony dla tego zarezykuje stawiajac na Szwajcara.Wkoncu Szwajcar broni tutaj tytulu a wiec motywacja i determinacja jest widoczna golym okiem.Hiszpan za to gra u siebie i napewno chcialby sie zrewanzowac bo przed rokiem przegral z Ferdkiem w finale 0-2.Jest to jednak szybsza nawierzchnia niz zwykly claycourt dlatego Federer troche tutaj zyskuje.Stawiam na Rogera.
 
A 11

algeroth

Użytkownik
Roger Federer - Rafel Nadal
typ: 1
kurs: 3.55
bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 18:30 na kort głowny imienia Manolo Santana wyjda 2 najwieksze gwiazdy swiatowego tenisa jakimi sa Roger Federer(1) i Rafael Nadal(2).Pojedynki miedzy tymi tenisistami stoja zawsze na najwyzszym poziomie i czesto sa bardzo wyrownane.Jak zawsze czesto wskazac tutaj faworyta ale patrzac na nawierzchnie to wlasnie jest nim Nadal ktory odniosl 8 z 13 zwyciestw nad Szwajcarem na tej wlasnie nawierzchni.Federer po zgarneciu 16 wielkiego szlema znacznie obnizyl loty ale widac ze motywacja i chec wygrywania wszystkiego jak leci do niego wraca.Po kilku niezrouzmialych wtopach ze slabszymi zawodnikami Federer wraca na wlasciwy poziom i w Madrycie zaczal grac jak na nr 1 swiatowego rankingu przystalo.Droga do finalu tego turnieju u obu tenisistow prezentowala sie nastepujaco.Federer pokonal Beckera 2-0 ,Wawrinke 2-0 , Gubis 2-1 gdzie z Lotyszem Szwajcar mial spore problemy ale naszczescie tylko w 1 secie bo potem Federer sie rozkrecil pokazujac kawal dobrego tenisa.Na koncu zwyciestwo z Ferrerem 2-1 i byl to naprawde ciezki mecz dla Szwajcara ktory w 1 secie gral kapitalnie potem nie ogladalem ale domyslam sie troche gorzej i z pewnoscia Hiszpan musial postawic ciezsze warunki.Warto zauwazyc ze Ferrer jest w znakomitej formie wiec nie jest to latwy przeciwinik dla zadnego czolowego tenisisty.Teraz czas na wyniki Nadala.Pierwsze 3 mecze wygrane po 2-0 w ktorych pokonanimi byli kolejno: Dolgopolov , Isner , Monfis.Mecze bez wiekszej histori po za polfinalowym meczem z Almagro w ktorym to Nadal wygral 2-1.Nicolas mial prawo wierzyc w zwyciestwo jednak jesli chodzi o psychike to nie jest ona w czolowce ATP tourze.Federer i Nadal momentami pokazuja bajeczny tenis ale obaj nie sa jescze w swojej najwyzszej formie jednak zpewnoscia sa oni glownymi i mozna powiedziec ze jedynymi powaznymi kandydatami do zgarniecia Wielkiego Szlema na Kortach Rolanda Garossa.Obaj sa bardzo zmotywowani aby wygrac w Madrycie i moim zdaniem szanse sa wyrownane a kurs ktory wystawil Pinnacle jest dla mnie zawyzony dla tego zarezykuje stawiajac na Szwajcara.Wkoncu Szwajcar broni tutaj tytulu a wiec motywacja i determinacja jest widoczna golym okiem.Hiszpan za to gra u siebie i napewno chcialby sie zrewanzowac bo przed rokiem przegral z Ferdkiem w finale 0-2.Jest to jednak szybsza nawierzchnia niz zwykly claycourt dlatego Federer troche tutaj zyskuje.Stawiam na Rogera.

Nadal jest obecnie numerem 3;)
 
windover 28,1K

windover

Użytkownik
sama fascynacja fedziem nie jest dziwna. ale rozumiem, że wielu jednak tu kieruje się sympatiami a nie logicznymi przesłankami. nadal może przegrać w wypadku kiedy cały mecz zagra tak jak wczoraj pierwszy set z almagro ale ja w to nie wierze.

Już bez przesady ,myślę że tok Twojego rozumowania zmieni się gdy jeszcze raz spojrzysz w ranking ATP ;)
 
gju 134

gju

Użytkownik
z wikipedii (liczę że prawdziwe ;) ):
All Matches: Nadal 13-7
All Finals: Nadal 11–5
Grand slam: Nadal 6–2
grand slam finals: Nadal 5–2
masters cup: Federer 2–0
masters series : Nadal 6–3
Masters Series Finals: Nadal 5–3
---------------------------------------

clay : Nadal 9–2
hard : 3–3
grass : Federer 2–1
statystyki mówią swoje. rozum też mi podpowiada, że w tym meczu tylko słaba dyspozycja nadala może dać wygraną fedexowi. fed nawet za czasów najwyższej formy miał problemy z rafą, który po prostu mu nie leży. teraz z formą szwajcara jest znacząco gorzej. a poprawa po ostatnich bardzo kiepskich turniejach jest zbyt mała. rafa gra u siebie, gra na clayu, w meczu z almagro pokazał że wszystko zależy od jego koncentracji, której nie powinno zabraknąć od samego początku w meczu z wielkim federerem. a szwajcar ma tyle do stracenia co nadal do zyskania więc nie wiem czemu miałby być mniej umotywowany. jak będzie zobaczymy dzisiaj. choć ja chyba nie będę miał okazji oglądać tego meczu. pozdrawiam ????
 
F 0

filweb

Forum VIP
Ludzie! Czy naprawdę nikt nie zauważa, że czas najwyższej, życiowej formy Nadala się już skończył? Według mnie trwał on od od mniej więcej początku sezonu 2008 do Rzymu 2009. Hiszpan wtedy wygrywał wszystko, na różnych nawierzchniach, w tym z Federerem. Natomiast od powrotu po kontuzji oglądamy cały czas zupełnie innego, słabszego Hiszpana. Nadala, który na clayu traci seta z Almagro, który w meczu z Gulbisem ma momenty, kiedy nie jest faworytem do wygrania spotkania. Nadala, który na hardzie od bardzo długiego czasu nie odniósł żadnego znaczącego zwycięstwa, przegrywając z Cilicem, Ljubicicem, Roddickiem. Nadal wygrał Masters w Monte Carlo, bo nie ma tam praktycznie dla niego konkurencji, natomiast w Rzymie, tak jak pisałem, będący ledwo wtedy w TOP 50 rankingu Gulbis sprawił mu mega problemy. Ta nawierzchnia tutaj zdecydowanie bardziej leży Fedexowi, który jeśli łapie rytm serwisowy, to jest tutaj nie do pokonania. Jeśli zaprezentuje się tak, jak w meczu z Wawrinką, Gulbisem, czy w 1 i 3 secie z Ferrerem, to Nadal może mieć problemy z ugraniem seta.
 
poisonick 8

poisonick

Użytkownik
moim zdaniem Federer wygra. Gra swietnie tutaj, na szybkim clayu. Sugerowac sie trzysetowymi pojedynkami z gulbisem czy ferrerem nie ma co, bo obaj w trzecim secie przy federerze juz nie istnieli gdy ten sie skupil i gral swoje. A Nadal faktycznie super forma ale z tendencją spadkową jak dla mnie. Widac przy niektorych nieudanych zagraniach (ktorych coraz wiecej) zmęczenie... Nie oczukujmy się, to tez czlowiek,ktory ma jakies granice wytrzymalosci. A gral ostatnio wszystko co sie dało. U Fedexa widac swiezosc i polot. Moim zdaniem ogra Nadala
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Szlagier, którego nikt nie może przegapić. Ja przyznam szczerze, że ostatnio tenis oglądam rzadziej ale na pewno pojedynku dwóch wielkich nie opuszczę. Osobiście mam nadzieję, że wygra Federer z racji tego, że Szwajcara uwielbiałem, uwielbiam i będe uwielbiać. Kurs na Rogera dobry ale chyba jednak nie zaryzykuję zagrać. Rafa już nie raz mi pokazał, żeby przeciw niemu nie stawiać. Kuszący za to wydaję się typ na to, iż w meczu będą trzy sety. Kurs ponad 2.40 a jakoś 2-0 mi się tu nie widzi.
Przepraszam, że mało merytorycznie ale ostatnio naprawdę tenis zszedł na drugi plan i pojęcia o aktualnej formie czy grze praktycznie nie mam, ale przy takim meczu nie mogłem odmówić sobie przyjemności napisania w dziale.
Fajnie też, że Rafa po Madrycie awansuje na drugie miejsce w rankingu. Wiadomo dlaczego. To zwiastuje szansę na wielki finał RG.
 
G 40

gunslinger

Użytkownik
Ludzie! Czy naprawdę nikt nie zauważa, że czas najwyższej, życiowej formy Nadala się już skończył? Według mnie trwał on od od mniej więcej początku sezonu 2008 do Rzymu 2009. Hiszpan wtedy wygrywał wszystko, na różnych nawierzchniach, w tym z Federerem. Natomiast od powrotu po kontuzji oglądamy cały czas zupełnie innego, słabszego Hiszpana. Nadala, który na clayu traci seta z Almagro, który w meczu z Gulbisem ma momenty, kiedy nie jest faworytem do wygrania spotkania. Nadala, który na hardzie od bardzo długiego czasu nie odniósł żadnego znaczącego zwycięstwa, przegrywając z Cilicem, Ljubicicem, Roddickiem. Nadal wygrał Masters w Monte Carlo, bo nie ma tam praktycznie dla niego konkurencji, natomiast w Rzymie, tak jak pisałem, będący ledwo wtedy w TOP 50 rankingu Gulbis sprawił mu mega problemy. Ta nawierzchnia tutaj zdecydowanie bardziej leży Fedexowi, który jeśli łapie rytm serwisowy, to jest tutaj nie do pokonania. Jeśli zaprezentuje się tak, jak w meczu z Wawrinką, Gulbisem, czy w 1 i 3 secie z Ferrerem, to Nadal może mieć problemy z ugraniem seta.
Ja sie zgadzam w 100 % Nadal skonczył sie po ostatnim RG,a wielu ludzi wciaz tego nie zauwaza,dziwi mnie że tyle osób pisze że Nadal jest w super formie itd. Monte Carlo to sobie moze wygrywac jeszcze przez nastepne 10 lat ale gdy przyjdzie czas na hardcourt na którym i przed kontuzja nie czarował to tym bardziej teraz nie wróże mu duzych sukcesów.Na trawie podobnie,no ale zobaczymy czas pokaże ????
 
uub 0

uub

Użytkownik
Jeśli już mowa o super formie to jeszcze to co grał w Monte Carlo można pod to podciągnąć. Ale faktem jest że wygrywa tam od 6 lat i korty w MC leżą mu jak żadne inne. Nie bez powodu były te problemy w Rzymie i totalna padaka w Madrycie w 1 secie z Almagro. Widać przemęczenie sezonem, nie można w kółko wszystkiego wygrywać, zresztą ta niby forma Rafy jest amplitudą, na hardzie było fatalnie, później dobry start w MC no Rzym też można pod to podciągnąć ale tutaj widać ewidentnie spadek jakości w grze i każdy kto ogląda te mecze musi się z tym zgodzić. Problemy z Dolgopolovem, stracony set z Almagro, nawet wiele gemów oddanych Isnerowi, który był skazany na pożarcie, a w tamtym meczu serwował jak na siebie kiepsko a było widać conajmniej w pierwszym secie niemożność przełamania Amerykanina. Jeśli ktoś stoi tutaj murem za Nadalem nie dając Fedexowi żadnych szans dzisiaj i wychwalając pod niebiosa Nadala jak dla mnie to oznacza zwykłe kierowanie się kursem, wiadomo o wiele łatwiej argumentować &#39;faworyta&#39;.. jednak biorąc pod uwagę to o co grają, szybkość kortu, świeżość Federera oraz zmęczenie Nadala prawdziwym faworytem bez wątpienia jest Fedex, też nie sądzę iż Nadal położy się na korcie i odda mecz w 12 gemach jednak dzisiaj daję mniej więcej po równo, z delikatnym wskazaniem na Szwajcara a kursy wiadomo, zachęcają do grania na Fedexa. Istotnym faktem jest też to, iż można było zauważyć u Rogera momentami wracający polot w grze. Niestety wielu już nie pamięta jak znakomitym zawodnikiem jest Federer. Oczywiście kierując się statystykami łatwiej wskazać Nadala, jednakże oglądając ten turniej, oraz poprzednie z jego udziałem i obserwując pewne aspekty gry śmiało można powiedzieć iż dzisiaj może mieć problemy z ugraniem seta.
EDIT: dochodzi jeszcze do tego aspekt budowania formy przed RG, a wiadomo iż Roger jest tenisista głównie Wielko-szlemowym, a także stawką dzisiejszego meczu jest przewaga psychologiczna w przypadku wygranej, która będzie niewątpliwie ważna w perspektywie nadchodzącego RG
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
moim zdaniem Federer wygra. Gra swietnie tutaj, na szybkim clayu. Sugerowac sie trzysetowymi pojedynkami z gulbisem czy ferrerem nie ma co, bo obaj w trzecim secie przy federerze juz nie istnieli gdy ten sie skupil i gral swoje. A Nadal faktycznie super forma ale z tendencją spadkową jak dla mnie. Widac przy niektorych nieudanych zagraniach (ktorych coraz wiecej) zmęczenie... Nie oczukujmy się, to tez czlowiek,ktory ma jakies granice wytrzymalosci. A gral ostatnio wszystko co sie dało. U Fedexa widac swiezosc i polot. Moim zdaniem ogra Nadala
Federer w 3 secie z Ferrerem grał swoje???? Chyba inny mecz oglądałeś. Serwis po prostu zaczął mu siedzieć bo przy gemach rywala walił po siatce albo po autach z prostych piłek,

Federer gra lepiej ale to jeszcze nie to. Wczoraj po przegranym podaniu zagotował się i musiało upłynąć sporo czasu żeby w miarę się ogarnął.

Wszystko zależy od jego psychiki
 
D 0

dasiezarabiac

Użytkownik
ja nie rozumiem tych userow, ktorzy mowia, ze wczoraj nagle w 2 secie RAFA odżyl....

jak dla mnie to almagro bardzo ale to bardzo spuscil z tonu, widac bylo ze szybki izi - 1 set go zmeczyl i chlopak nie mial juz krzepy, zeby dokonczyc sprawe. przeciez zdazyl jeszcze nadala przelamac w 2 secie chyba 2-0 bylo.... zupelnie oklapl latino lover nico pozniej....

rafa napewno nie gra 100% Clayu, wiec to juz jest powod, aby przeciw niemu stawiac....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom